Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 387

Tema: Stan skoro otplaćen ili sloboda kuće i ponovo kredit????

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    spajalica, da imam kucu mogla bi potpisati tvoj post

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Meni je super kad uz kuću imaš nešto gdi možeš nekaj posaditi, sijati. Ja sam djete kuće, koja silom prilika živi u stanu, ma da mi je bar stan u prizemlju to bi me već ispunjavalo, ovak imam mali balkon i nešto sijeceg i sadeceg na njemu ali to nije to. Jedino kaj me malo ispunjava kad otiđes u prirodu ili vrt ali to opet nije svaki dan, jer ne stignem sve, ali da mi je vrt pored kuće ili stan s vrtom drugačije bi mi bilo. Nostalgični se uvijek sjetim kad bi mi svega bilo dost da se idem odmoriti u vrt i nekaj pregricnuti

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Gledali smo jednu kuću u blizini imala je i malu okućnice, realna ulaganja u nju su trebala biti ne velika, ali na kraju muž se nije odlučio. Da ne kažem da sam par tjedanaprolazila pored nje s čežnjom

  4. #54
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Inace,ne moraju sve kuce imati veliku okucnicu s travom za kosnju i sl. Mislim da u danasnje doba barem ima izbora

    Ili se varam?
    Pa ne, ne moraju imati veliku, imat čak i kuća koje imaju „okućnicu“ par metara, doslovce su od zida do zida do susjeda (što mi je isto vrsta grozote), ali MM baš gleda neke koje imaju barem neko dvorište... Nisu to hektari, ali i 100-200 kvadrata treba održavati.

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    u vrtu nemam ni tegle s biljem. Imaju muz i kci.
    Ovako ja zamišljam da bi bilo i kod nas, da bi to bio „njegov vrt/okućnica“

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino kaj me malo ispunjava kad otiđes u prirodu ili vrt ali to opet nije svaki dan, jer ne stignem sve, ali da mi je vrt pored kuće ili stan s vrtom drugačije bi mi bilo.
    A ja baš mislim da zato što imam (mali) stan, i svodim stvari na minumun (npr. nemam ni tepihe ni zavjese, pa onda npr. nemam ni vrijeme koje je potrebno za prati tepihe i zavjese), imam vremena za biti vani... Npr. radim od 9 do 17h, i ja ću skoro svaki dan biti s klincima u parku poslije posla po sat i pol ili dva, i još ću i subotom i nedjeljom biti po 4 sata vani...
    Ok, kužim da je fora ono kad ih pustiš u dvorište pa se igraju, a ti nešto obaviš... moji imaju dosta prostora za igru na našoj terasi, ali kad ostanemo doma i ne idemo nikud, oni se igraju na terasi, a ja „moram još i ovo, i još i ovo...“ i rijetko sam kad s njima. U parku se više družim s njima, tamo nemam što raditi nego biti s njima. I uvijek sretneš nekog. Popričaš s nekim. Uvijek ima druge djece...

    Pomisao na vlastito dvorište mi je „uvijek isto mjesto, nema druge djece i drugih ljudi“... osim ako ti se potrefi da baš imaš par susjeda koji ti pašu za druženje/druge djece slične dobi u susjedstvu...

    U parku sam opuštena, nemam sto stvari oko sebe koje vidim da bi "baš morala to strediti". Ali valjda se ne znam (doma) opustiti... Imamo frendove koje žive u nasljeđenoj kući staroj oko 40-50 godina, i baš tako, sređuju je otkad znam za njih... ali oni se nikad ne žure nikud, sjednu i piju kavu u dvorištu punom građevinskog materijala, radovi kasne 2 tjedna, mjesec dana, nema veze, bit će gotovo kad bude... ja bih sto puta pobjegla u park . Možda se tako da živjeti u kući .
    A s druge strane, imam i frendove koji su dignuli veliki kredit na puno godina, i sredili sve u kući do zadnjeg detalja, ali i stalno nešto "rade, moraju još i ovo, i ovo"... vrt pun svega, sve održavaju...

    Ne znam, očekivala sam da će mi netko otkriti neku tajnu koju još ne znam i nisam čula . Ali čini se samo da je poanta u tome da smo različiti, i da nekima više paše taj mir vlastitog prostora (i pod cijenu puno rada u njemu), a nekome više paše skitati...

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    BB ja sam ko i Mima u istom timu.
    Tip stan. Mislim da tebe kuća ne bi nešto razveselila previše.

    Jako je bitna i lokacija kuće, imaš malu djecu koju treba razvozit, uzmi u obzir to i blizinu škole, vrtića...

    kumovi mi imaju krasnu kuću u Remetama al ja ne mogu zamislit da tamo živim. ja sam skitnica i lutalica ko BB, kod njih nemaš gdje šetat s djecom nego bit u svome, nema pločnika, parkova, nema trgovine u blizini, sve moraš s autom, a kamoli ne znam gdje bi tamo trčala ....ono skroz neprilagođeno za život s manjom djecom i onima koji se bave sportom.

    i nije baš ni takav mir, kad ti susjed krene s frezom tamburat po cijeli dan, pas u susjedstvu laje ko mutav po cijeli dan i noć...još ako ima negdje neki pivac i haaaj

    Meni je život u stanu s balkonom baš po mojoj mjeri, na balkonu imam povrća i cvijeća, sve mi raste bolje nego baki na vrtu jer nema puževa

    Možda da razmilsite o nekoj međuopciji, tipa stan u prizemlju s vrtom u nekoj manjoj zgradici bliže prirodi ?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.05.2017. at 23:20

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Edit: svi koji imaju kuću su mi rekli da je kuća rupa bez dna (taman i da vole život u kući) i režije su veće naravno.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    BB, inače što se tiče parka i klinaca, dođe vrijeme kad ti više nisi u điru. Više se ni u šetnju ne ide sa starcima. Ljeto bi se rađe provelo u Zagrebu na asfaltu i tako. Odlazak u brda eventualno jednom mjesecno. A s druge strane moraš biti prisutan, i ne možeš ih ostavit same. Tako da mi unazad par godina i slijedecih par godina ne bi loše došla kuća s okućnicom.

  8. #58
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam dijete kuce, muz stana
    trenutno zivimo u stanu, poprilicno velikom
    trebalo mi je jedno vrijeme da se naviknem na to, ali sad mi je super
    i onda smo krenuli traziti vecu nekretninu i pregledali puno kuca
    malo ih je na lokaciji koju smo htjeli, a jos manje onih koje su nam se svidjele
    pa smo odlucili kupiti jos veci stan
    i to nam je bila super odluka
    jer, adaptirati kucu mi se nije dalo (ovaj stan je novogradnja), a odrzavanje dvorista i vrt me nimalo ne privlace
    al ono, ni najmanje, ne pada mi na pamet
    idu mi na zivce i ove tri tegle cvijeca koje imam u stanu, lol
    ajd, jedan cvijet mi je drag, al ne trazi puno odrzavanja
    s tim da ja ne volim ni djecja igralista (al vodim djecu), vise volim neke izlete i to
    plus, sveki ima blizu grada kucu s velikim dvoristem pa se tamo izgustamo
    iako, moram priznati, nekad mi fali dvoriste da ih mogu same poslati van dok ja skuham i slicno

  9. #59
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja sam dijete kuce i zivim u kuci , koju smo kupili novcima od prodanog stana.
    Tocno sam znala koji kvart i zasto. Kucu smo kupila staru i kompletno ( ali apsolutno kompletno ) adaptirali , nadogradili potkorovlje sa kompletno novim krovist. I proces i dalje traje 10 godina od kad smo je kupili stalno ( ali stalno !) nesto radimo na kuci ( i ne male zahvate).
    Prednodnosti su prilicno jasne, vise komocijei kvadrata u odnosu na stan(iako kuca ima samo 140 m2).
    MM , dijete iz stana , vise je angaziran od mene.
    i vise boravi u dvoristu od mene.
    Ali za ovakav " sport" treba imati zajednicku viziju i zelju.
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.05.2017. at 00:27

  10. #60
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, dobro kazes sirius, zajednicku viziju i zelju
    mi je nemamo, ni on, a niti ja...pa nema ni smisla
    a vjerojatno ima veze i to sto je ova kuca od sveki dovoljno blizu da mozemo otici tamo i nakon posla, ako zelimo, a prek vikenda svakako
    tako da nije da zudimo za nekim dvoristem

  11. #61
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se jos nisam preselila pa ne mogu pridonijeti osobnim iskustvom no generalno kuzim strah od pomisli na 200-300m2 stambenog prostora. Jednostavno stan od 50m2 i s jednom kupaonom sredis za sat vremena tjedno ak ne picajzlas. 200-300m2 su visesatna svako-tjedna "robija".
    Moji klinci imaju i veliki vrt kod bake (tamo je prava kuca - vrt, vocke, dedina radiona u kojoj nonstop nesto radi) gdje su cesto vikendima ili odemo na viksu s ogromnom kolicinom vanjskog prostora - no to mojima slabo znaci ako nema druge djece za igru. Sad kad useljavamo u kucu i odemo je uredivati mi unutra sljakamo - a oni su na djecjem igralistu a ne u nasem dvoristu. Mozda s godinama kad se priviknu ga pocnu vise koristiti.

    MM i ja inace volimo uredjivati prostore (imam slicno kao Mojca iskustva sa dosta vrsta radova u stanu, viksi i sad u nasoj kuci) i to je nesto sto uzima dosta vremena. I ne znam bas BB da ce se tvom muzu dat birati bas sve za uredjenje i namjestanje 200-300m2 unutarnjeg prostora plus jos vanjsko uredjenje jer tu ima tisuce detalja i multilema i odluka i iscrpi covjeka pogotovo ako radi uz to naporan"regularan" posao. Stan je i lakse urediti (manje kvadrata) i lakse odrzavati (i opet manje kvadrata) a kuce isto imaju susjede pa ako se i ne brines da ti djeca nekom ne skacu po glavi ne smijes svejedno bas biti posve neobazriv.

    Vrt je mislim ipak najmanji problem, poravnas i posijes travu, pokosis u 15min nekom boljom samohodnom kosilicom, to ti i najstarije dijete moze s sest godina odraditi A sad - odoh farbat djecju sobu jer sutra postavljamo laminat

  12. #62
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    dijete kuće, 5 godina stana i sad opet kuća.
    Prvo ne treba biti toliko velika kuća, bolje angažirati stručne ljude da od manje kuće naprave funkcionalan prostor.
    Ja imam kuću od 150m2, prizemnicu. Održavanje je poprilično jednostavno, lakše ju je očistiti nego stan od 50m2 u kojem je sve bilo nagurano.
    Ja sam zeznula što smo krenuli raditi projekt na brzinu u početku moje trudnoće i totalno bezvoljna, bez ideja, arhitekta boli K i zamoje prozore, špajze i ostalo.
    Sad kad vidim kako se i na manjem može složiti bombončić od kuće koji je iskoristiv do maksimuma dođe mi da se samoranim.
    Uglavnom nakon sedam godina ja idem u renoviranje kuhinje, nadogradnju špajza, ljepljenje novih pločica na terasi, zatvaranje terase jer nikome ni u peti nije bilo da će se doseliti komšinica sa krmačom i prascima pa sad imam rojeve muha(živim u gradu i to je zabranjeno, aliiii) i tako. Milijon propusta.
    Plac je velik, imam voćnjak kojeg obožavam i vrt koji mi je većinu vremena super, a ponekad bi sve to polila benzinom. Problem je kada krene sezona nema stajanje i sve mi je žao da propadne, pa tako sad berem bazgu i pravim sok pa mi je puna kuhinja tegli, idući tjedan ću već pomalo pekmez od jagoda, to je konstantna briga oko vrta, dvorišta jer baš mi je krasno imati i hrpe cvijeća i tako.
    Ja da sam na tvom mjestu ja bi problala pronaći nešto poput Spajalice, po mogućnosti sa manjim prostorom. Pa baš ako te pukne da bi sadila cvijeće i paradajze možeš, ako ne opet nikome ništa.

  13. #63
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Osobno , nikad ne bih kupovala kucu od 200-300 m2.
    Preveliko, preskupo za preuredivanje i preskupo za odrzavanje /rezije.
    Kupila bih jedino u slucaju ako bi raspred kvadrata i lokacija bili takvi da dio moze sluziti kao investicija ( iznajmljivanje , poslovni prostor, radione i sl.) .

    Sto se tice okucnice , to je najmanji problem. Moze se urediti tako da dugorocno nema nekog posla sa odrzavanjem.
    okucnica sa troje djece je genijalna stvar.
    Mi smo se preporodili kad smo preselili u vlastitu kucu gdje se djeca igraju sa djecom iz susjednih kuca u dvoristima bez odlaska u park.
    i imanje bazena u dvoristu preko ljeta vrijedi jako puno kad su djeca mala.

    sto se tice fizickog odrzavanja veceg broja kvadrata u odnosu na manji stan, to nije znacajna razlika u poslu , mozda 20-30 % . U slucaju pametnog raspreda.
    Mi imamo dvije kupaone sa wc-om , i onu u prizemlju koristimo 90% vremena.
    Tu treba prati i spremati puno cesece , od one na katu ( u koju se izmedu ostalog nikad ne ulazi u cipelama, kao i na cijeli kat). Tako da usporedba ne stoji da se duplo cisti jer se puno manje prlja ( jedno prasina se skuplja jednako pa se usisavati treba).

    sto se tice potrosnje na grijanje, kod preuredenja treba biti mudar i uloziti u izolaciju, inace ce stavka grijanja biti rupa bez dna.
    U svakom slucaju puno posla i dosta ulaganja.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ak može utjeha kuća koju sam pogledavala je bila sve skupa s garažom i podrumom u kojem je tad na smještena teretana oko 120kvadrata

  15. #65
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Gledamo nekretnine samo u kvartu u kojem smo i sada, i taj stan i kuce, sve je u krugu 300-500 metara, mozda 1km zracne linije od sadasnjeg stana, vrtica, skole, bake i dede... U tom smislu ostali bismo u kvartu i ne bi nam se zivot puno promijenio.

    No, nazalost, ovdje su ljudi gradili kuce tako da s njima zive i praunuci i manjih nema. To su obicno po 2-3 etaze i s nekadasnjim nacinom gradnje (velike prostorije) lako predju 200 kvadrata. Meni bi bilo dosta i 150, al toga nazalost ovdje nema. Ima prizemnica oko 100 kvadrata, ali su tako gradjene da u tih 100 kvadrata imaju kuhinju i 2 sobe. Opet bi se moralo dizati kroviste i kat, a to mi se svakako cini puno kompliciranje od srediti postojecih 250-280 kvadrata.

    Mislim, meni fakat ne trebaju, al ovom mom ljubitelju prostora baš su to "super argumenti", da za isto novca, dobijes 2,5 x vise prostora. (Ja ne vidim tu racunicu zbog ulaganja, al nek mu bude...). Vecina tih kuca se prodaje godinama i zbilja su cijene niske. Pa nam ispada 120 tis = 100 kvadrata stana, i 120 tis = 280 kvadrata kuće. Po njegovoj računici. Po mojoj ce nas ta kuca na kraju kostati 200. Al on je ko frend iz prethodnog mog posta - nema veze, imamo vremena, budemo mi to polako. Ja naravno na to smireno gledam u njega, a u sebi "diši, diši, diši..." .

    Nasli smo u okolici (par km odavde) i par novih, lijepih, uredjenih kuca, cca do 150 kvadrata prodaje se za oko 100 tis. Problem je "samo" sto bi djeca morala pjesaciti 1,5km do busa koji vozi do skole i ide svakih 25 minuta. A prodavatelji svi redom "hitno prodaju ili mijenjaju za stan u nasem kvartu". Bas se pitam zasto . Mislim, moze se i tako zivjeti, ali nam to (na srecu) za sad nije opcija.

  16. #66
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    MM i ja inace volimo uredjivati prostore (imam slicno kao Mojca iskustva sa dosta vrsta radova u stanu, viksi i sad u nasoj kuci) i to je nesto sto uzima dosta vremena. I ne znam bas BB da ce se tvom muzu dat birati bas sve za uredjenje i namjestanje 200-300m2 unutarnjeg prostora plus jos vanjsko uredjenje jer tu ima tisuce detalja i multilema i odluka i iscrpi covjeka pogotovo ako radi uz to naporan"regularan" posao.
    E još ovo... Vjeruj mi, može on to sam . I želi i voli. U stanju je sto puta lutati po tim ducanima. Ja odem samo jednom, pogledam otprilike sto ima, onda on ide sto puta dok ne odluci. Navecer razgovaramo sto je vidio kao da je to neki njegov hobi koji se mene ne tiče . A zapravo valjda i je. Nekad kad planiramo vrijeme on kaže da bi on samo kratko do Bauhausa. Ja ga pitam po što. Po ništa posebno, samo da vidi... Tako da za kupovinu stvari ili odabir materijala i sl. nemam nikakvih problema ni sumnje da on to može. Pa čak i namještaj. Zadnjih par komada namještaja (tipa blagavaonski stol) je isto sam kupovao (zapravo, baš sam grozna ). I što je najbolje, nemam nikakvih prigovora na to što kupi. Misli stvarno na detalje... Pokvario nam se neki šalter, on je obišao 5 dućana da nadje isti kakav vec imamo, ja bih kupila prvi u prvom ducanu. Ne on, "ne moze taj, razlicit je od onog na drugom zidu".

    U cijeloj prici me ne muci nista oko odluka, odabira i kupovine, on bi to tako zdusno radio iducih 10, a ako treba i više godina. Muče me majstori, to znam da neće moći sam shendlati, i da se tu necu moci ponasati "to se mene ne tice"... Od vremena, kombinacija za radove, utjecaja na svakodnevicu i sl. A majstori su valjda najveci issue kod uredjena. Znam ljude koji su sagradili prekrasna zdanja, a ne znam nikog tko bi ikoga preporucio. Zapravo, mislim da sam jednom na fejsu procitala za jednog dobrog .

  17. #67
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Srediti 300 -tinjak kvadrata kuce , ma da , prava sitnica.
    vec vrtim cifru u glavi samo promjene stolarije , krecenja ili polaganja poda.

  18. #68
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Polako cemo, imamo vremena, pa ne žuri nam se, jedno po jedno .
    A trecu etazu ne moramo ni srediti. Mozda bude za sina kad se oženi .

  19. #69
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mi smo prije deset godina kupili kućicu u Trnju, tlocrtne površine 56 kvadrata, s visokim potkrovljem, za cijenu manju nego trosobni stan u Središću koji smo također gledali, a koji je bio ukupno manje kvadrature. Parcela na kojoj je kuća je 212 kvadrata. Ulica je uska, kroz nju prolaze jedino auti od stanara.
    Za kuću smo se, osim cijene i blizine naših roditelja, odlučili jer je meni bio pun kufer da ostavljam sve da bih s djecom otišla u park i tamo ih gledala kako se igraju. Ovako, pustila bih ih u dvorište i gledala ih s prozora, oni su u dvorištu hvatali bube, radili nastambe za njih, radili kolače od blata, bacali loptu, frizbi, radili ležaljku od plahte zavezane za jorgovan, špricali se vodom, puhali balone, hranili mačke, predvečer iščekivali ježeve... Kći bi došla iz škole, ostavila torbu i odmah na dvorište. Što se nje tiče, to dvorište se stvarno isplatilo. Sve fešte smo u njemu odradili - rođendane, pričesti, krizme (jest da bih se ja daleko manje naradila da smo fešte organizirali u restiću). I auto tu parkiramo, tako da me ne brine zona, mjesto, itd. (kad su fešte auto deložiramo na obližnje parkiralište koje je vikendom poluprazno). Muž ide na posao pješice ili biciklom, i ja bih mogla ali sam lijena pa odem te dvije stanice tramvajem.
    Imam nešto cvijeća (ruže, irisi, narcise, tulipani, zumbuli), jorgovan, mentu, matičnjak, smilje, lavandu, ružmarin, kadulju, luk vlasac, aroniju, stablo kruške, smokvu, brajdu s tri vrste grožđa, maline, lovor, breskva mi nije preživjela. Svake godine posadim par strukova onog sitnog paradajza, jer su ga klinci voljeli brati i jesti. Ponekad naberem mentu i matičnjak i sušim za čaj, smokva je već ogromna i kad rodi ubijemo se od smokava, tako da već dvije godine kuham pekmez, ispadne par malih flašica. Prije par godina smo morali probiti ulaz za auto i s druge strane i napravili smo i veliku nadstrešnicu gdje mogu sušiti veš kad pada kiša (auto doduše onda malo kisne).
    Naša kućica je nas ugodno iznenadila što se stanja tiče, bilo nas je strah da kad uselimo da ćemo svako malo otkrivati što ne valja, ali srećom bivši vlasnik je cijeli radni vijek proveo u Njemačkoj i u krv mu je valjda ušla njemačka pedantnost i temeljitost, pa je kućicu napravio kako spada. Promijenili smo ulazna vrata, prozor na kupaoni, postavili pločice na dijelu kuhinje, pobrusili i polakirali parkete u prizemlju, malo pomaknuli instalacije vode i plina u kuhinji, izbili jedan prozor na katu i zid u prizemlju, popravili pumpu u dvorištu... i to bi bilo to od radova prije useljenja.
    U kvartu se svako malo prodaje neka kuća, kojiput čujemo da je otišla za neke smiješne novce, ali to jesu kuće koje su starije i traže dosta ulaganja, neke od njih je najpametnije porušiti i napraviti novo. Ali, može se naletiti.

  20. #70
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    mi smo 2007. prodali stan od 50 kvadrata na voltinom i kupili kuću prizemnicu s potkrovljem na remizi ( oko 95m2). kad smo krenuli obnavljati problemi su bili svakakvi i novci su klizili. promjenili smo sve osim zidova, bojlera,prozora (koji su bili novi) i krova. krov i fasadu smo stavili par godina poslije. razbili smo dio betona u dvorištu i navezli zemlju. sve je to, a posebno kredit, bio veliki stres i sad kad je sve gotovo umjesto da uživam,u meni se javlja želja da kupimo veću kuću isve ponovo. nasreću imam racionalnog muža koji mi se samo smije.
    odrasla sam u neboderu, svaki vikend sam bila na vikendici i fali mi priroda. imamo dvorište, vrt, cvjetnjak, psa i mačku, ali čini mi se da bi živjla negdje kraj šume (al bi to bilo nezgodno za školarce).

  21. #71
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Bubilo Bubich opisati cu ti svoju verziju slobode kuce, možda ti se dopadne
    moj vrt je pun drveca i grmova i pomalo je divlji jer ja takve vrtove volim.. osim toga takav vrt traži minimalan rad.. nema tu puno za kositi... drvece je visoko, samo odrežemo pokoju suhu granu ili granu koja prijeđe susjedu...
    a takav vrt pruža puno za igranje mojoj djeci... pun je tunela i skrovišta...
    u njemu uživaju i moje macke..
    pun je i ostalog životinjskog svijeta koji nam je isto zanimljiv..
    pruža mi potpunu zaštitu od pogleda susjeda pa možemo hodati i polugoli...
    no nismo se zbog vrta odrekli parkova, planinarenja ili bilo cega takvoga... idemo stalno okolo... sa vrtom imamo samo jednu dimenziju više..
    npr. moji malci cim vide mlake od kiše izjure van i iskacu se ko žabe pa se vrate na presvlacenje i sušenje.. puno je prakticnije nego kad smo u parku pa takvi mokri i blatnjavi idu u auto...
    što se tice druženja, cesto nam dolaze prijatelji i nismo ni malo usamljeni...
    eto, moja verzija slobode kuce je bez napornog rada oko okucnice

  22. #72
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala zelena vilo!

    Ma i javila sam se na ovu temu djelomično zato da vidim je l me se da nagovorit . I ono... Mali djelić mozga mi signalizira da bi možda i mogla, ali puno veći dio mozga se odupire.
    Jedino sto vidim plus u postovima je to pustanje djece u dvoriste, a nekako mi je to jedino povezano s tim da ja za to vrijeme imam vremena, i to raditi nesto u kuci što mi je baš ono jupi . Vec sam vise puta spomenula da bas zato i idem u park, da ne moram nista raditi . Kad sam doma imam crve i ne bih mogla biti s njima u dvoristu i nista ne raditi.

    No meni je kod kuce veci problem "strah od hladnoce/vlage", puno vise nego strah od vrta i trave. Nemamo puno novca da kupimo kucu s novom fasadom/krovom/stolarijom (osim na lokacijama koje su udaljenije) i u sve kuce koje su nam u izboru treba u nesto od toga ulagati. Ono, mogu zivjeti sa starim parketom i plocicama ako to necemo srediti odmah na pocetku, cak i sa starom kuhinjom... Nisam nesto od estetike i mogu živjet bez fronti od medijpana. Zapravo i sad imam kuhinju od iverala jer mi medijapan previše sjaji .

    Al hladnoce i vlage se bojim. Kad hodam po kvartu vidim da masa kuca naocigled ima nizak energetski razred i stalno se pitam kako je u njima po zimi...

    Al ovaj moj ko da je u pećini rastao, "lako ćemo, ko da je to neki problem...".

    Poslala sam mu link na ovaj topic, odgovorio je ko drvosječa (još je i selektivno čitao). Veli on...

    "Eh, babe o kući, strahovi i slutnje, nesigurnost i jad…
    Ok, neke su rekle da je djeci super, ali žene ne vide da je s druge strane baš taj rad na kući način odgoja djece, a i tvoj osobni razvoj: da malci vide kako se stvari sklapaju, izrađuju, nadomješćuju, zašto se gradi, zašto prozor, zašto krov, što je drvo, što letva, što daska, što profil, što kamen, što što."

    Eto, raditi desetljecima na kuci je jedan od najvisih zivotnih ciljeva .

    I tako... Dogovorit cemo se vec nesto...
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 01.06.2017. at 13:34

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Je, mozes misliti da moje starije dijete zanima kad mu ćaća radi oko i na kuci.
    Kao sto niti tebe BB ne zanima rad oko kuce , moze ispasti da niti dijete ne zanima.
    Ako je tesko zenu odgojiti, nije lako niti s djetetom.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Što se tiče hladnoće, ja sam se iz stana s centralnim na toplanu, preselila u stan u kući.
    Prve zime sam se nasmrzavala toliko da sam se htjela rastati... Sad sam se navikla i kad idem kod svojih, prevruće mi je u njihovom stanu...
    A djeca su se rodila u kući, hodaju bosi cijelu zimu, i po parketu i po pločicama ... ja ipak to ne mogu...

    Što se tiče vrta, što su djeca starija to manje silaze u njega (mi smo na katu, tako da nam nije dostupan na način izađi-uđi, nego moraju obilaziti oko kuće...), a najmlađa se gotovo nikada ne igra u vrtu, tako da je kao da živi u zgradi.
    Inače je trava pogodna za igru, koja se mora kositi, živica i nešto malo cvijeća.

    Inače, nisam nešto oduševljena naseljem jer mi je dosta daleko od posla, djeca kad krenu u srednju isto će putovati ccca 45-60min... ali u našem naselju barem se djeca igraju vani, druže se na ulici, po vrtovima, parkovima, igraištu; škola je svima blizu, tramvaj je na 5 min, ima bus ...
    Kuće su napravljene u nizu, ali je minus što su nadograđivane svaka na svoj način. One kje nisu nadograđivane prodaju se poprilično niskim cijenama i mogu se lijepo urediti. A može se napraviti i etaža za sina Što je vrlo cijenjeno u kvartu... ja se grozim toga, ali eto, i sama sam se doselila na takvu etažu ...

  25. #75
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eto hladnoća mi je druga asocijacija koju vežem uz kuće, premda uopće ne volim previše toplo, ali imam osjećaj da je u svakoj kući u kojoj sam bila bilo jako hladno.

  26. #76
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    uvjet sljenja u kucu je bio da mi nikad ne bude hladno. prvu zimu je MM imao neke svoje lude ideje da se ne grije veseraj, i jos jedna soba. no ta borba je trajala samo jednu zimu. znali smo se bas posvadjati.

    sad nam je toplo u cijeloj kuci ukljucujuci i veseraj. jer to je prostorija u koju jedino ja zalazim. ali ne smije biti hladna. no kako sam vec napomenula nasa kuca je nova s OK izolacijom, brzo se zagrije. troskovi grijanja takve kuce za moj pojam nisu visoki. vise moja mama plati a ona spara, pa ne grije cijelu kucu. o tome ne bih, jer ja kad dolazim popale se sve peci.

  27. #77
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    uvjet sljenja u kucu je bio da mi nikad ne bude hladno. prvu zimu je MM imao neke svoje lude ideje da se ne grije veseraj, i jos jedna soba. no ta borba je trajala samo jednu zimu. znali smo se bas posvadjati.

    sad nam je toplo u cijeloj kuci ukljucujuci i veseraj. jer to je prostorija u koju jedino ja zalazim. ali ne smije biti hladna. no kako sam vec napomenula nasa kuca je nova s OK izolacijom, brzo se zagrije. troskovi grijanja takve kuce za moj pojam nisu visoki. vise moja mama plati a ona spara, pa ne grije cijelu kucu. o tome ne bih, jer ja kad dolazim popale se sve peci.
    Tako i kod nas. Grijemo sve, ali smo jako ulozili u izolaciju kod preuredenja.
    isto tako napravili smo mogucnost grijanja i na drva ( osim centralnog na plin).

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I kod nas je novo centralno na plin, novi prozori, novi dio ima izolaciju, tako da je toplo (samo naš stan je samo na jednoj etaži tako da nema gubljenja topline po hodnicima)
    Osim u jednoj dječjoj sobi koja je iznad garaže i ima tri vanjska zida. Iako ima veliki radijator, grijanje se pali i gasi na osnovu temperature gdje se nalazi termostat (u otvorenom hodniku kod DB)

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ono što je se meni čini pozitivnim u tako velikoj kvadraturi (200-250 kvadrata) jest da se može urediti manji stan i iznajmljivati te njime pokrivati barem dio rate kredita.
    Za normalan život u kući, pristojna kvadratura je do 150 kvadrata. Meni je problem održavati i 100. Čišćenje oduzima puno vremena.

    Ovo s najmom su napravili naši susjedni. Dapače, oni su u potkrovlju napravili dva manja stana koja iznajmljuju. Jednog dana, stanove će moći koristiti djeca, a za sada pokrivaju kredit jer su uz kupnju kuće i sve preuređivali.

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je stvarno negacija one slobode o kojoj Bubilo piše u uvodnom postu

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Meni je to više kompromis.
    Ona ima stan dovoljno "malen" za nju, a uz podrum, okućnicu s mjestom za automobil, vrtom i roštiljem bio bi zadovoljan i njezin suprug.

    Ako misliš da podstanari ometaju, može se biratii kuća koja ima mogućnost da se napravi odvojen ulaz za podstanare i da ih se nikad ne vidi. A što se tiče buke, pa ne treba u podstanarstvo uzeti neke mlade koji će tulumariti... A obično u većim kućama, u prizemlju budu prostori u kojima se najviše boravi, na katu sobe, tako da ako su podstanari u potkrovlju onda ne smetaju. Ili još bolje, podstanari u prizemlju, a kat i potkrovlje za obitelj, s pristupom vrtu.

  32. #82
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobro, ali ako je argument za kuću da imaš svoju slobodu, onda uzimanje podstanara stvarno nema smisla.

    A i inače je to dosta riskantna aktivnost, pa nije baš uputno uzimati veliki kredit npr., pa računati da ćeš dio rate namiriti iznajmljivanjem.

  33. #83
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    A i inače je to dosta riskantna aktivnost, pa nije baš uputno uzimati veliki kredit npr., pa računati da ćeš dio rate namiriti iznajmljivanjem.
    i onda za 15-20 godina se naci u situaciji da djecja ideja samostalnosti ne ukljucuje stanovanje u roditeljskoj kuci (pa makar i u svom stanu)

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A i inače je to dosta riskantna aktivnost, pa nije baš uputno uzimati veliki kredit npr., pa računati da ćeš dio rate namiriti iznajmljivanjem.
    To se slažem, ali svatko treba procijeniti što i kako može.

    Ja iz prakse, u svom naselju gdje su tako građene kuće, vidim da funkcionira. Da imam etažu slobodnu, i ja bih tako napravila.

    Ujedno, vidim da Bubilo ne teži baš tolikoj slobodi i miru koju pružaju kuće (što je inače vrlo rijetko, osim ako se ne kupuje kuća izvan grada, s povelikom okućnicom gdje nema susjeda; u gradovima je to vrlo teško... susjedi su na svega nekoliko metara, a mogu biti svakakvi...) tako da sam ja uvijek za kompromis, da svi budu na dobitku - i Bubilo koja nema potrebu za tako velikim prostorom, muž koji pak želi prostor za radionicu, igraonicu, teretanu već što ima na pameti, djeca s vrtom i naseljem u kojem mogu susresti drugu djecu vani, a na kraju i banka koja traži lovu nazad koja se može namaknuti najmom viška prostora.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    i onda za 15-20 godina se naci u situaciji da djecja ideja samostalnosti ne ukljucuje stanovanje u roditeljskoj kuci (pa makar i u svom stanu)
    Naravno. Ja sam uvijek za to da se živi odvojeno, barem 500 metara udaljenosti. I to je bila i moja želja, ali financijska situacija je drugačije ispala...tj. nisam se bogato udala

    (Moj prijedlog se veže na izjavu Bubilo koja je sa smajlichem pridodala da u tolikoj kvadraturi koju želi njezin muž, može imati i etažu za sina. Samo želim prikazati i drugačije opcije i mogućnosti imanja i življenja u kući. I ja bih 250 samo svojih kvadrata... ali, eto, ne može se... ovako, moram izvući najbolje što mogu iz ove situacije koju imam. I to samo s kreditom za uređenje, a ne za cijeli stan ili kuću.)

  36. #86
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma OK, ja komentiram na temelju iskustava mdeni bliskih ljudi koji su tako ušli u kupovinu velike kuće. Iznajmljivat ćemo - nisu nikada. Imat ćemo stan za djecu - eno im kćeri u Americi. itd.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma OK, ja komentiram na temelju iskustava mdeni bliskih ljudi koji su tako ušli u kupovinu velike kuće. Iznajmljivat ćemo - nisu nikada. Imat ćemo stan za djecu - eno im kćeri u Americi. itd.
    Takvih situacija ima jako puno. Iako, mislim, malo više kod starije generacije. Danas ljudi, barem oni mlađi, malo realnije gledaju na nekretnine.

    Grozim se kad vidim da ljudi koji nisu bogati, dižu kredit i grade kuće od 200-300 kvadrata. Čemu?! Računaju li na trošak i vrijeme održavanja te kuće?!
    Koliko je samo kuća koje se nikada ne dovrše, bez fasade i sl.

    Imam kolegicu koja je poklekla i tako gradila.... Nikada dovršeno (visoko u Vrapču, predaleko da uopće može iznajmljivati za neki novac)... danas žali što je pristala na to. Prizemnica do 100 kvadrata bi joj bila idealna. Sad nakon 20 godina, i dalje krpa i pomalo uređuje, ili pak popravlja ono što je napravila prije 20 ... Ona sama, dijete otišlo ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 01.06.2017. at 16:55

  38. #88
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, to s kvadratima je problem, a imam osjećaj da su prije 20+ godina ljudi samo tako gradili, ili 250m2 ili ništa...
    Već sam spomenula da nije nama (čak ni mm-u ) nužno imati preko 200 kvadrata, nego u kvartu ne mogu naći manju, osim premale (manje od 100 kvadrata, i to nefunkcionalnih kvadrata, gdje treba dizati kat...).

    I da podstanari su mi tek opcija o kojoj ne želim misliti... a ni za djecu nisam nikad imala takve planove, za "sina na 3. etaži" sam se šalila (a opet, čovjek nikad ne zna ).

  39. #89
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovi moji nisu sami gradili nego su baš nesvjesno ušli u tu zamku 'rupe bez dna' kakva može biti kuća. Tj. na kući je izgledalo da se nema što jako puno raditi, ali je ispalo da ipak treba raditi svašta, jer su im računi za grijanje bili nenormalni pa su radili izolaciju, pa ovo, pa ono ..

    Ipak baš na njihovom primjeru moram priznati da kuća ima i jednu veliku prednost - imaju psa i gomilu mačaka. Dakle, da mi je kuća, imala bih sigurno još kojeg psa, a možda i mačke.

  40. #90
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno


    To sam i zaboravila! Naravno da ćemo u kući morati imati psa i mačku!


    Mislim da ce sljedeca tema koju otvorim biti "razvodim se" .

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ajme... ja bih radije podstanare, nego pse i mačke ...

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bubilo drz se ti stana!

  43. #93
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    To sam i zaboravila! Naravno da ćemo u kući morati imati psa i mačku!


    Mislim da ce sljedeca tema koju otvorim biti "razvodim se" .

  44. #94
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    mačke se lako mogu dijeliti sa susjedima
    ponegdje i peseki...

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    To sam i zaboravila! Naravno da ćemo u kući morati imati psa i mačku!


    Mislim da ce sljedeca tema koju otvorim biti "razvodim se" .


    Mislim da bi i MM poželio otvoriti takvu temu da pokažem inicijativu za nabavkom psa ili mačke, što je jedan od ključnih razloga zašto nemamo životinju doma niti ćemo je imati. Ali mi nismo u kući, nego u stanu, pa to ide njemu u prilog.

  46. #96
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    meni se baš sviđa razmišljanje tvog muža Bubilo Bubich... mislim da kad sam znaš puno toga napraviti ili popraviti da to baš donosi neko zadovoljstvo... a i puno je lakše nadzirati majstore pa je to stvarno korisno za djecu, a valjda ce barem jednom djetetu biti zanimljivo

    mi se unazad par godina grijemo na pelet i stvarno nam je toplo... unatoc tome što nemamo fasadu sa toplinskom izolacijom..

  47. #97
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ovako, ja sam dijete stana koje je uvijek željelo kuću I dvorište
    sad ih imam
    to me ispunjava srećom
    ali nije sve tako jednodimenzionalno
    to traži rad, vrijeme I novac
    jučer sam npr. potrošila 1,5 sat na košnju okućnice
    u ponedjeljak oko sat vremena
    u utorak sat vremena vrta, I tako...

    ja to volim i nije mi tlaka
    ali kad sve zbrojim, dosta vremena i energije odlazi na sve skupa
    s druge strane, taj osjećaj slobode koji imam u svojem dvorištu, na terasi, u vrtu, među biljkama, ptičicama koje cvrkuću - meni je nezamijenjiv

    ako nisi spremna živjeti tako da svoje vrijeme i energiju ulažeš u dvorište i okućnicu - ne popuštaj mu

  48. #98
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Vecinu ovih strahova koje ima BB imam i ja od kuca. I zato smo 99% vremena gledali stanove. To sto smo na kraju kupili kucu je zato sto je ta kuca u stvari krizanac kuce i stana, najblize moguce stanu a da je ipak teoretski jos uvije kuca. Ima malo preko 100-ak kvadrata (ukljucivo potkrovlje), ima grijanje i toplu vodu na toplanu (i bila sam tamo 20-ak puta preko zime i uvijek je bilo bar 25 stupnjeva unutra), i 80% je renovirana (a po priznanju ex-vlasnice tih 80% je doslo 20keur - koji su svi bili u unutrasnjosti kuce - prozori, parketi, plocice, sanitarije, kuhinja - i to ne svi! - i na relativno malo kvadrata! I otkad smo je kupili traju radovi preuredjenja i jos uvijek nismo gotovi i necemo sve preurediti do kraja i vrt nismo ni takli. I svaki dan nakon posla i svaki vikend ne idemo nikud osim na kucu pospremat, uredjivat, kupovat stvari za kucu. I docekao nas je odmah susjed (spojena kuca) da jel bi zajedno mijenjali krov u lim, a fasadu srecom ne trebamo ni taknuti no svejedno vidim da cemo biti gotovi tamo negdje krajem ljeta u najboljem slucaju.

    Preuredjivanje privatne kuce od 200+ kvadrata i stare 30+ godina u meni izaziva samo pomisao "a sad 10 godina konstantnih renovacija - znaci pola vremena nakon posla u ruke usisivac i krpa pa usisavaj i brisi prasinu nakon majstora". Trentuno mi je najbolji "frend" onaj parkside industrijski usisivac za 500kn iz Lidla, svakako topla preporuka svakome tko misli zivjeti i istovremeno renovirati prostor u kojem zivi... Ja cu izdrazati jos 2 mjeseca radova u kuci u kojoj zivimo, ali da izdrzim 10 godina - nema sanse! Uglavnom preporuka - kupiti nesto za sto se mozete odmah financijski "rastegnuti" da renovirate sve glavne radove u komadu u dijelu gdje mislite zivjeti. A ako ima etaza viska - da ima bar odvojeni ulaz da ti majstori ne hodaju svaki dan kroz kucu ko na traci kad jednom krenete i to uredjivati... I obavezno da ima dobru toplinsku izolaciju, ako nesto ne mogu podnijeti to je sjediti u 3 sloja odjece u kuci i praviti se da mi je ok...

  49. #99
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ovako, ja sam dijete stana koje je uvijek željelo kuću I dvorište
    sad ih imam
    to me ispunjava srećom
    ali nije sve tako jednodimenzionalno
    to traži rad, vrijeme I novac
    jučer sam npr. potrošila 1,5 sat na košnju okućnice
    u ponedjeljak oko sat vremena
    u utorak sat vremena vrta, I tako...

    ja to volim i nije mi tlaka
    ali kad sve zbrojim, dosta vremena i energije odlazi na sve skupa
    s druge strane, taj osjećaj slobode koji imam u svojem dvorištu, na terasi, u vrtu, među biljkama, ptičicama koje cvrkuću - meni je nezamijenjiv

    ako nisi spremna živjeti tako da svoje vrijeme i energiju ulažeš u dvorište i okućnicu - ne popuštaj mu
    Kod mene je isto ovako, osim što sam ja oduvijek živjela u kući osim par godina podstanarstva u stanu.
    Kuća, barem naša,je uvijek projekt u radu.
    Taman završimo s jednim i odmah gledamo što ćemo drugo i uvijek ima nešto za napraviti.

  50. #100
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja imam kuću i stan, za stan isto tako plaćamo pričuvu pa se iz te pričuve renovira i popravlja koješta na zgradi, isto nas čeka obnova fasade i krovišta, dizanje kredita za te radove itd.
    Isto tako smo mijenjali i prozore, podove kupatilo, krečili, mijenjali namještaj...Ok je manje tih prozora, kvadrata za održavanje, komunalija vezanih za kvadrate i tako to.
    Od režija, jedino grijanje je puno veća stavka. No nije ni sve u centralnom na plin, recimo odlično i izvedivo rješenje je grijanje na pelet
    Vode i struje trošimo isto kao i u stanu.
    A vrt i okućnica, opet se vraćamo na to da možeš i ne moraš. Ja volim pa imam, a opet bi nekada to zapalila ili jednostavno ignoriram kao ovaj tjedan.
    Iskreno, u BB priči mene ipak plaše toliki kvadrati, a i priča sa tim da su klinci u dvorištu a da ti onda možeš svašta nešto i da to želi izbjeći, e to mi je savršen razlog za ne seliti se u kuću.

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •