Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 387

Tema: Stan skoro otplaćen ili sloboda kuće i ponovo kredit????

  1. #251
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja mislim da se garsonijera u Zagrebu u normalnom stanju ne može kupiti za 30.000 eura.

  2. #252
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ti samo misliš. Tanči zna.

    No mima, mislim isto što i ti. Al garsonjera može biti od 12 m2 - i to sam vidjela. Tu sigurno možeš kupiti za 30000. E sad ja ne vjerujem ni u ovu cijenu od 2000 kn za rentanje garsonjere.

  3. #253
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kako ne može?
    Sad sam izračunala na HPB kalkulatoru.
    30000€ na 12 godina i rata je 1986,58 kn
    Za 30000€ se može kupiti garsonijera.
    U Zagrebu, da nije suteren, potkrovlje i derutna.
    I za 2000 kn iznajmiti.
    100%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Aj nađi jednu. Jednu samo. U stambenoj zgradi i da nije suteren. I da je u papirima stan,a ne poslovni prostor od 20m2.
    Posljednje uređivanje od rosa : 03.01.2019. at 11:19 Razlog: Greska

  4. #254
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    OK iznajmis ga za 2000 kn. od toga koliko je poreza mjesecno?
    i koliki su troskovi osiguranja po kreditu za zastitu od pozara i nezgode koji su obavezni uz svaki kredit?
    kad vec pricamo o pokrivanju troskova koje imas mjesecno/godisnje od stana.

    meni je ovo tjeranje maka na konac. da je to tako jednostavno i da je tako povoljno, nije mi jasno zasto sad svi ne dignemo kredit i stan otplacujemo? zar smo svi bas toliko ludi.

    i ovo je prica za ZGB, sto je s onim u ST? ili DU?
    ili pak slavonijom ili likom.
    istru da ni ne ukljucim u svoj tok misli.

    edit: vidim da je jos puno postova napisano ispred mog. odgovor je isao na Tanci.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.01.2019. at 11:19

  5. #255
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    i ovo je prica za ZGB, sto je s onim u ST? ili DU?
    ili pak slavonijom ili likom.
    istru da ni ne ukljucim u svoj tok misli.

    edit: vidim da je jos puno postova napisano ispred mog. odgovor je isao na Tanci.
    Omjer vrijednosti cijena stana/mjesecna stanarina je uvijek tu negdje.

  6. #256
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Poreza je 100 kuna i to može plaćati najmoprimac. Normalno da stan ima troškove, to je tek druga priča, ali svejedno - stan koji možeš kipiti za 30.000 eura (jer ima 12 m2 ili 20 kao ona garsonijera što sam vidjela na Malešnici) sigurno ne možeš iznajmiti za 2000 kuna. Jednostavno, brojke pokazuju da nije moguće dići kredit i vraćati cijeli anuitet iznajmljivanjem, čak niti danas kad su kamate na stambene kredite manje nego ikad. Naravno, govorim o normalnim cijenama na tržištu a ne nekim mešetarenjima s nekretninama.

  7. #257
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    https://www.njuskalo.hr/prodaja-stan...ent&sort=cheap

    Ne samo što mi ne dižemo kredite i ne kupujemo garsonjere, nego ne dižu ih ni najmoprimci. Ak je to tako jednostavno, zašto bi netko uopće bio podstanar?

  8. #258
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa dobro, nije svatko kreditno sposoban.

  9. #259
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ljudi moji, znate li razliku između izraza "kamate već od 3.6%" i "efektivna kamatna stopa"?
    Ovo prvo je kao reklama za rasprodaje DO 70%.

  10. #260
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Poreza je 100 kuna i to može plaćati najmoprimac. Normalno da stan ima troškove, to je tek druga priča,
    ali onda ne iznajmljujes za 2000 kn vec za 2100, ne znam ja placam porez i to mi je normalno.
    a troskovi osiguranja su vezani za kredit kao i kamata tako da meni je OK i to pripomenuti.

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    Ne samo što mi ne dižemo kredite i ne kupujemo garsonjere, nego ne dižu ih ni najmoprimci. Ak je to tako jednostavno, zašto bi netko uopće bio podstanar?
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, nije svatko kreditno sposoban.
    slazem se da nisu svi kreditno sposobni, ali i mladje generacije ili ti ga milenijci ne zele nikakvo vezanje za ista takve vrste. kad smo zadnji put imali razgovor za posao, svi do jednog su to naglasili. da nisu ludi dici kredit i vezati se za bilo sto na dulje
    ovako su slobodni. mjenjanjem prilika u zivotu mjenjaju i stan.

  11. #261
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Evo, ukucala u njuskalo, Zagreb (cijeli , sve katastarske opcine), od prizemlja na gore, stambena zgrada.
    Koliko ih je izbacilo? NITI JEDAN
    Dakle, ima u Gornjem Vrapcu jedan poslovni prostor kojeg prodaju kao stan, a u oglasu je navedeno da je u papirima poslovni i vidi se da se izvana ulazi ko u frizeraj, ima cijelih 15m2 i kosta 25000 eura. Zbilja prilika. I drugi je na drazbi, prodaje se 1/2 suvlasnickog udjela (?!). Zbilja ne znam tko to ne bi pozelio.
    Posljednje uređivanje od rosa : 03.01.2019. at 11:30

  12. #262
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Što su to milenijalci?

  13. #263
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što su to milenijalci?
    ulog za nasu buducnost

  14. #264
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Lol stvarno nikad točno ne znam na koje se generacije misli kad se kaže milenijalci, pa sam sad išla pogledati.

    Pa sad na temelju viđenog mogu reći da mladi kolege u mojoj firmi (premda ni svi milenijalci više nisu mladi) itekako dižu kredite i kupuju stanove, svi do jednoga.

  15. #265
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ne znam mima. mozda dok ne dobiju djecu tako razmisljaju. zanimljivo je to bilo iskustvo. slusati ih kako objasnjavaju da su krediti za budale. ok nisu se tako izjasnili, ali tako se osjecas poslije.

  16. #266
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I MM, koji nije milenijalac, to misli. Al je ipak zajedno samnom dignuo kredit jer drugačije stan nismo mogli kupiti

    To za kredite
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 03.01.2019. at 11:40

  17. #267
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kako ne može?
    Sad sam izračunala na HPB kalkulatoru.
    30000€ na 12 godina) i rata je 1986,58 kn
    Za 30000€ se može kupiti garsonijera.
    U Zagrebu, da nije suteren, potkrovlje i derutna.
    I za 2000 kn iznajmiti.
    100%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Meni taj isti HPB kalkulator kaže da NOMINALNA kamatna stopa za stambeni kredit bez hipoteke (30.000 € na 10g., nije htio dati 12 g.) iznosi 4.5%, što stvara anuitet od 310€ ili 2300kn.
    Anuitet je SIGURNO veći kad se uračuna EKS, ali to banke u svojim kalkulatorima ne navode.

    Na stranu sad koliko se love ostavi javnom bilježniku i za usputne troškove (mi smo za kredit od 40.000€ istresli 15.000kn za koješta)
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.01.2019. at 11:44

  18. #268
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Uračunajmo još i minimalno uređenje (ako nije nova) i opremu garsonijere od recimo 30.000kn.

  19. #269
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I MM, koji nije milenijalac, to misli. Al je ipak zajedno samnom dignuo kredit jer drugačije stan nismo mogli kupiti

    To za kredite
    apsolutno
    krediti i jesu za budale koji nemaju ušteđevinu ili nasljedstvo a žele riješiti stambeno pitanje
    i ovo što čokolada kaže - razlika između nominalne i efektivne kamatne stope
    i moooožda netko poznaje nekog tko je u branši i prodaje stan pola na kompenzaciju a pola za buzašto, ali to netko tko nije u branši, što god to bilo, ne može

    najbolje mi je kad se kaže, sve se može kad se hoće
    najviše volim takve floskule
    ne, sve se može kad nemaš stambeni kredit za rješavanje stambenog pitanja (prvu nekretninu, kupljenu recimo 2008. ), kada poznaješ nekog u branši koji će ti ponuditi stan na super lokaciji za 900 EUR kvadrat i kada imaš dovoljno keša ili mogućnost namjestiti stan a da ne dižeš još jedan nenamjenski kredit
    dakle, takvih je u hrvatskoj jako malo i bilo bi lijepo kada bi se u izražavanju malod omaklo od doktrine borne rajić (kotromanović) koja tvrdi da su ljudi sami krivi za svoje siromaštvo
    sve se može KAD SE IMA DOVOLJNO KAPITALA
    i tek onda volje

  20. #270
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Sad vidim da se EKS u raznim bankama uglavnom vrte između 4.5 i 5.2% . Dakle, moguće je da je ovih 4.5% u HPB zaista već EKS. Jer vidim da su za APN stanove nudili sufinancirane kredite s najnižom EKS.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.01.2019. at 12:16

  21. #271
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sad vidim da se EKS u raznim bankama uglavnom vrte između 4.5 i 5.2% . Dakle, moguće je da je ovih 4.5% u HPB zaista već EKS. Jer vidim da su za APN stanove nudili sufinancirane kredite s najnižom EKS.
    može i niže, ako poznaješ nekog u banci i vrh banke to odobri
    može biti i ispod 3%
    ali to ne može svatko i nije pošteno govoriti da je tako nešto lako dobiti
    isto kao ovo poznavanje ljudi u branši i jeftini kvadrati

  22. #272
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    U strci sam, pa samo ukratko kako izgleda kupovanje stana preko stečaja, 3 koraka:

    1. jednom tjedno je dovoljno 5 do max 10 min pogledati ponudu stanova koji su na stečaju, ta ponuda nije tako velika i kad se zadaju parametri za tren oka se pregleda (sve je javno objavljeno na OČEVIDNIKU NEKRETNINA I POKRETNINA KOJE SE PRODAJU U STEČAJNOM POSTUPKU na stranici HGK)

    2. ako ste pronašli nekretninu za koju ste ozbiljno zainteresirani, iz svog stolca uplatite internet bankarstvom jamčevinu (iznos za sudjelovanje na ročištu/licitaciji)

    3. dođete na sud s ostalim zainteresiranima i ponudite svoj iznos. Stan kupuje onaj tko je ponudio najveći iznos.


    To je to, ukoliko je stan vaš, dalje sve ide uhodanom procedurom, a ako ga niste kupili natrag vam na račun sjeda uplaćeni iznos jamčevine (cijeli iznos of course, u roku 2-4 tjedna).
    Fakat niti je komplicirano, niti traži puno vremena.

    Znam dosta ljudi koji su tako kupili nekretnine (preko stečaja firmi, ne preko ovrhe fizičke osobe).

  23. #273
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Sad kad krene navala forumašica

  24. #274
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Nije bas samo tako.
    Ako ne zelis kupiti nekretninu na nevideno, moras doci na razgledavanje stana koje je samo jedno, obicno u tijeku radnog vremena, pola sata. Dode jos hrpa ljudi, i svi skupa gledate. I to ako vam vlasnik stana zeli otvoriti vrata.
    Takoder, sud je isto u toku radnog vremena.
    Takoder, pametno je angazirati odvjetnika da provjeri papire nekretnine.

    To sto je na hgk su ovrhe otprije 2013.g, sve nakon toga je na stranicama fine, isto ima hrpa nekretnina ali su i pocetne cijene vise od ovih na hgk.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  25. #275
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Zaključimo ovu raspravu: da bi ti se lova množila, prvo moraš imati pristojan početni kapital bez kojeg možeš (za polog kreditu, za jamčevinu stečajnog stana, za igranje dionicama, za kalkuliranje na Forexu, za pokretanje bilo kakvog posla...). Ovo "bez kojeg možeš" znači da ti to nije teško skucana ušteđevina ušteđevina za nedajbože, nego naprosto novci negdje sa strane.

  26. #276
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mani je jasno da to nije tako jednostavno. to sam vec i ja napisala ranije uz tvrdnju da je to posao.

    evo vrag mi nije dao mira i nasumicno sam kliknula da nadjem neki manji stan.
    stan je od 35.42 m2, sto spada u vrstu stanova o kojim smo govorili.
    U javnoj dražbi, kao kupci, mogu sudjelovati samo osobe koje su najkasnije 8 dana prije ročišta za dražbu uplatile jamčevinu za u iznosu od 40.000,00 kuna
    pa cisto da ljudi dobiju osjecaj kolika je jamcevina.

    i jos kako Lili kaze lovu dobijete natrag za 2-4 tjedna.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.01.2019. at 13:57

  27. #277
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Možda da krenemo grat Monopoly

  28. #278
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moji klinci napose najmanji su super u monopoly

  29. #279
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sad kad krene navala forumašica


    Martincius, je pa taman posla da sud radi iza 17h radi nečijeg tuđeg rad.vremena e svašta.
    Stanovi se obično gledaju vikendom.

    Sad je i problem izać s posla sat vremena na ročište. Hebiga kome je sve to nemoguće, niš od stana

    Šta bi da si svjedok u nekoj nezgodi, imaš poziv suda ili sudjelovao u nezgodi ili imaš imovinsku raspravu ili se razvodiš ili ideš na neki specij.pregled..ono ljudi povremeno u životu imaju takve situacije da trebaju izać s posla pa će to odradit ili neće ni trebat.

  30. #280
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    A što se tiče stečaja ako negdje ne trebaš odvjetnika to je tu zato što vrlo često banke su te koje se naplaćuju stečajem i cijeli njihov pravni tim stoji iza svega sigurnije je nego kupovat na trzistu. Posebno kad se radi o zgradama s više stamb.jedinica.

    I još ti rješe svu papirologiju i kredit preko sebe. Bolje i sigurnije ne može.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.01.2019. at 15:11

  31. #281
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    U zadnje vrijeme svi pricaju o dnevnom najmu u Zg pa cak i okolici koja gravitira gradu.
    S obzirim da cu u doglednoj buducnosti imati prazan stan,pogledala sam u airbnb sto to konkretno iznosi i nisam bas sigurna da se isplati u odnosu na klasicni najam.
    Dok platis rezije, porez i ostala davanja, proviziju air-u,dok platis cistacicu, svako malo setove plahti i rucnika,popravci...mislim da se to slabo isplati. To trazi bas veliki angazman. Turisti u Zg dolaze na noc,dvije,eventualno tri, i za to mali stancic mogu dobiti po 200kn /noc. A malo ih ima cijeli mjesec iznajmljeno.
    Nije to kao na moru gdje je sve od 400kn/noc ili vise i ostaju bar tjedan dana.

    Jedina prednost dnevnog najma mi se cini ta da ti se ne moze uvaliti neki ptsp podstanar koji moze godinama nista ne placati i demolirati ti stan usput.


    Ima tko vlastita iskustva?
    Ne isplati se kupiti nekretninu i iznajmljivati je (na dnevnoj ili mjesečnoj bazi, nije isplativo nikako jer uloženo ne možeš vratiti za sto godina). Ovo što Lili piše, to su iznimke kad naletiš na jeftinu nekretninu, svi znamo da toga baš i nema. Znači mi se bavimo iznajmljivanjem. Sezona traje tri mjeseca. Ulaže se strašno puno (ne pričam o samoj nekretnini, to neću ni računati). Porez, paušal, renovacije, namještaj..Posao je velik jer ne možeš tako nešto raditi uz posao (ako imaš više apartmana),ja sam gostima na raspolaganju 24 sata dnevno. Nama se itekako isplati jer nismo morali kupiti nekretninu, odnosno jedna nekretnina kompenzirana je drugom. Imamo sreću zbog jako dobre pozicije i jako dobrog nasljedstva, jako puno zemljišta koje nekad nije vrijedilo previše, danas vrijedi puno. Puno domaćih turista zaletilo se i kupilo stan jer su bili uvjereni, kao i većina naših ljudi, da je to laka lova i da se uloženi novci vraćaju brzo. To je ja mislim za života gotovo nemoguće, odnosno radi se o nekih 30-ak godina, što je glupo uopće upuštati se u to. Danas im stanovi stoje prazni jer traže ogromne novce za mjesečni najam i to im ovdje nitko neće, nismo u Zagrebu i stanovi su mjesečno puno jeftiniji nego tamo, a ljeti iznajmljuju koliko uspijevaju iz Zagreba, uglavnom malo, a ostatak su oni tu. Da skratim priču, dnevni najam se isplati ako imaš nekretninu viška i ako imaš vremena. Troškovi su veliki (svake godine ima štete i to ide pod normalno) ali je zarada puno veća

  32. #282
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Da dodam, razlika u dnevnom najmu kod nas i u Zagrebu je to što mi imamo ljetnu sezonu, u Zagrebu cjelogodišnju. Ali ja ne primam ispod tjedan dana a u Zg se boravi noć/dvije. Vrhunac vam je za Advent. Slično to funkcionira i u našm gradovima (Zd, St, Š)

  33. #283
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Lili75 samo navodim sta nisi spomenula, nisam ja kontra, stovise isla sam gledat jedan takav stan. Doslo nas je barem 30 zainteresiranih neki radni dan u podne, vlasnik nije htio otkljucat stan, i razisli smo se. Uvijek su razgledavanja radni dan, uvijek.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  34. #284
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Sad sam zbunjena - ako govorite o prodaji jeftinih stanova firmi u stečaju, otkud sad vlasnici stana koji ne žele otvoriti vrata?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 04.01.2019. at 08:58

  35. #285
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    to su orvrseni stanovi. samo nisu jos stanari vani.

    tako je i moja firma jedan stan prodavala. OK nije bio ovrsen, ali ga se zeljela rijestiti. u oglasu je pisalo da je stanar unutra. e sad da li je pustio ljude da razgledaju isti ne znam.

  36. #286
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    moguce da su obrti u stecaju, onda imovina vlasnika ide na bubanj. Kuzis, ljudi zive u stanu koji banka prodaje i u slucaju da ne mogu placati kredit npr. bi kakti trebali pustiti potencijalne kupce da razgledaju taj stan u kojem zive, a koji ce im banka efikasno oteti...
    Posljednje uređivanje od marta : 04.01.2019. at 09:18

  37. #287
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam zbunjena - ako govorite o prodaji jeftinih stanova firmi u stečaju, otkud sad vlasnici stana koji ne žele otvoriti vrata?
    Nis neobicno.
    Jedino u ugovoru ne stoji "sitnica" :
    "nekretnina se predaje u posjed slobodna od stvari i osoba".

    Dalje zna se sto slijedi.

  38. #288
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nisam to bas najjasnije napisala. Znaci, ako imas obrt koji propadne, ti za njega jamcis svojom imovinom, a ta imovina moze biti recimo stan u kojem zivis. Ili kupis stan na kredit u svicarcima 2008. i onda kad ga vise ne moze placati, banka ti ga posalje na naplatu u cijelosti i u konacnici ti uzme nekretninu i proda ju na javnoj drazbi.
    Jednom rjecju lešinarenje.

  39. #289
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Postoje ovršeni stanovi i postoji imovina firme u stečaju, znači jedni imaju fizičke vlasnike i u njima vjerojatno netko živi, a ovo drugo su vjerojatno prazni stanovi kojima je vlasnik neka firma koja ih je gradila pa otišla u stečaj, i valjda onda nitko niti ne živi u tim stanovima.

  40. #290
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kad dodjes u posjed, tj. kupis takvu nekretninu, onda jos moras i te nesretnike izbaciti na cestu i voila, imas zgodnu, jeftinu nekretninicu za dnevni najam turistima koja sama vraca ulozeno...
    Čoksa, iz forumske korespondencije, rekla bih da to nije za tebe. Ni za mene. To je za neke s jakim zelucem, a bez griznje savjesti...

  41. #291
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mima u pravu si. Samo sto je ovih firmi propalih, a iza kojih je ostala neka imovina, puno manje od ovrsenih stanova...

  42. #292
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Apsolutno, ima ih dapače čak deset puta manje u ovom trenutku

    Konkretno, u Zagrebu ima jedan jedini stan koji se prodaje iz stečajnog postupka, i to veći od 100 m2.

    Dakle, ne bih rekla da se tu uopće radi o nekoj značajnoj mogućnosti kupnje povoljne nekretnine. Cijena koja je istaknuta je jasno tek početna cijena, tko zna do kuda ta cijena može narasti na aukciji.

  43. #293
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ha ha ha pa sad vidim da i za taj stan piše da nije slobodan od osoba i stvari

  44. #294
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ah, tako. Ajde ovo kad građevinac propadne pa se rješava neprodanih stanova, još razumijem (iako, tko je odgovoran kad ustanoviš dana jednoj strani pod fasadom nema izolacije koma, da negdje curi terasa i sl., to spada u ono tko ne riskira, ne profitira?), ali ovo s ovrhama

  45. #295
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A očito da i kad je stečajni postupak u pitanju to uopće ne mora značiti da je nekretnina prazna.

  46. #296
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kad dodjes u posjed, tj. kupis takvu nekretninu, onda jos moras i te nesretnike izbaciti na cestu i voila, imas zgodnu, jeftinu nekretninicu za dnevni najam turistima koja sama vraca ulozeno...
    Čoksa, iz forumske korespondencije, rekla bih da to nije za tebe. Ni za mene. To je za neke s jakim zelucem, a bez griznje savjesti...
    slutila sam da je u tome stvar, ali vidjeti to ovako napisano... uh.

  47. #297
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Pa to sam vam odmah napisala - karma. ja nekako ne bih mogla kupiti i živjeti u takvom stanu

  48. #298
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, tako. Ajde ovo kad građevinac propadne pa se rješava neprodanih stanova, još razumijem (iako, tko je odgovoran kad ustanoviš dana jednoj strani pod fasadom nema izolacije koma, da negdje curi terasa i sl., to spada u ono tko ne riskira, ne profitira?), ali ovo s ovrhama
    Ja znam za cijelu zgradu koja je prazna otišla u stečajnom postupku (80% stanova). 20% je bilo već prodano.
    Kupio sindikat povoljno za svoje članove, tako da se može.

  49. #299
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A ja tako znam za jednu zgradu koja nije nikad ni useljena i tako već više od 25 godina

  50. #300
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jučer sam baš išla pogledati na stranice HGK, ali tamo odmah kod svake nekretnine i piše je li ovrha (znači tu bi eventualno moglo biti stanara u stanu) ili je stečaj (to bi trebao biti prazan prostor). Ili sam u krivu?

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •