Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 387 od 387

Tema: Stan skoro otplaćen ili sloboda kuće i ponovo kredit????

  1. #351
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A zar je torba tako teška i nakon 4. razreda? Mislila sam da je to samo u nižim razredima kad uvijek sve iz svega tegle.

  2. #352
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ovisi o rasporedu, ali je lakša od one ako ide u boravak
    imaju li ormariće u školi?

  3. #353

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A zar je torba tako teška i nakon 4. razreda? Mislila sam da je to samo u nižim razredima kad uvijek sve iz svega tegle.
    Moj dojam je da je tad još teža.
    Ali nemoj se time zamarati, do 2020. će sve škole ući u sustav reforme i učenici će učiti s tableta, a ne iz teških udžbenika

  4. #354
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj dojam je da je tad još teža.
    Ali nemoj se time zamarati, do 2020. će sve škole ući u sustav reforme i učenici će učiti s tableta, a ne iz teških udžbenika
    a i papir na koje ce tiskati udžbenike ce biti tanji

  5. #355
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj dojam je da je tad još teža.
    Ali nemoj se time zamarati, do 2020. će sve škole ući u sustav reforme i učenici će učiti s tableta, a ne iz teških udžbenika
    I imati će organiziran školski autobus za đake kojima škola nije na "walking distance".

  6. #356
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    da sad biram, gledala bih isključivo na praktičnost i da djeca mogu sama gdje god trebaju

    mi smo se opako zeznuli, ali kad smo birali imala sam jedno vrtićko dijete i dva auta

    sad imam troje djece, dvoje od toga školarci, sa svojim vanškolskim aktivnostima i vrtićanca koji za godinu i pol kreće u školu
    čupam kosu od silnog razvažanja, jer nam ponekad nisu dovoljna ni ona dva auta koja i dalje imamo

  7. #357
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Koliko god dobro planirao život u velikom gradu s više djece kako oni rastu tako izmiče kontroli.
    Ilustracije radi, dijete ti krene na savršeno praktičan sport kojem se treninzi održavaju u školskoj dvorani - kud ćeš ljepše. I onda ga za dva, tri mjeseca odaberu u selekciju koja ima treninge na drugom kraju grada. I šta ćeš nego podržati dijete i razvoziti. I lupati hrkljuš svojoj praktičnosti.

    Još da dodam, torbe su grozno teške u višim razredima osnovne.
    Tek u srednjoj postaju lagane (jer ne nose knjige ).

  8. #358
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    moj u srednjoj nosi knjige, jer mu kolega ima poštedu od navažanja knjiga, a bar jedna knjiga mora biti na stolu!

  9. #359
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko god dobro planirao život u velikom gradu s više djece kako oni rastu tako izmiče kontroli.
    Ilustracije radi, dijete ti krene na savršeno praktičan sport kojem se treninzi održavaju u školskoj dvorani - kud ćeš ljepše. I onda ga za dva, tri mjeseca odaberu u selekciju koja ima treninge na drugom kraju grada. I šta ćeš nego podržati dijete i razvoziti. I lupati hrkljuš svojoj praktičnosti.

    Još da dodam, torbe su grozno teške u višim razredima osnovne.
    Tek u srednjoj postaju lagane (jer ne nose knjige ).
    Eh, ovisi u kojoj si školi... Moj stariji je gimnazijalac i ne ide na teretanu jer pješači 20 min u svakom smjeru (tam i natrag) a torba mu je tak teška da ju ja jedva dignem. Put u školu i doma mu je zamjena za teretanu
    Osnovna škola je bila sitnica prema ovome.

    Mlađi je u Ruđeru i njemu sve knjige zauzmu jedva pol ruksaka, jer je u smjeru s novim kurikulumom, pa za većinu predmeta nema udžbenika.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.02.2019. at 14:15

  10. #360
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    nešt ti 20 minuta za srednjoškolca

  11. #361
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja imam doma dvoje gimnazijalaca, 2. i 3. razred dviju različitih općih gimnazija. Imaju oni udžbenike i bilježnice iz svih predmeta, ali ne nose sve, uvijek su im torbe/ ruksaci lagani. Nisam ispitivala u detalje kako i zašto ne nose, a dok imaju dobre ocjene iskreno me niti ne zanima.

  12. #362
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je stvarno neshvatljivo da vi kupujete nekretninu u kvartu na koji imate toliko zamjerki. Pa nađite nešto drugo, gdje je u blizini prihvatljiva škola, ne komplicirajte si toliko život.

  13. #363
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa ne možemo kad osim djece imamo i te jadne nemoćne starce.
    Nemam kud otići jer mi je prvi susjedni kvart na koji ne bi imala zamjerke Maksimir i Ravnice, a nemam para za to.
    A otići u Novi Zagreb ili tako nešto nam je predaleko od svekrve.

  14. #364
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Bubilo, kužim, kupi kuću B kod tramvaja i upiši djecu u neku školu koja ti je na par tramvajskih stanica udaljena i riješila si problem. Moja je s 9.g. išla već sama iz predgrađa busom pa tramvajem u GŠ. Djeca su sposobna za svašta, samo ih mi malo kočimo tim navažanjem. Kad izađu iz boravka, bit će već veliki za tramvaj.

  15. #365
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa zar u cijelom Zagrebu istočno od Ravnica postoje samo dvije osnovne škole? Tu na mojoj mikrolokaciji ih je 4. Je li moguće da nema prihvatljive škole u prihvatljivo uređenom okolišu?

  16. #366
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    moja nećakinja je odmah krenula u grad u školu radi treninga, s 7.5 sama išla u tramvaj i bus, nije idealno ali mogla je

  17. #367
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Školà ima, ali vjerojatno odgovarajućih kuća nema.

  18. #368
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    E sad... sve ovisi što je ta razina prihvatljivo uređenog okoliša i što je kome što... al, ruku na srce jako velik dio kuća između Ravnica i Sesveta su ilegalno, dakle svakako građene. Ima nekih ulica koje nisu, ali gomila jesu. Al opet takva je i Trešnjevka pa to valjda nekome ne smeta. A ja mogu komplicirat pa eto .

  19. #369
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, nije to neka frka. Dok su mali ionako su ti pod nadzorom pa ih možeš i odvesti negdje na igranje i druženje, a kad malo narastu onda idu sami u druge kvartove. Moja 12-godišnjakinja je skoro svaki dan u tvom kvartu na druženju.
    o pa drago mi je čuti da smo tako druželjubivi i da nam dolazi
    Čuj Barbi vjerujem ti, ali meni puno znači da djeca mogu sama u školu i iz škole, sami na igranje i tak, al ono baš puno.

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Deda mi je opcija samo ovih “preostalih” 6 godina za najstarijeg ako odselimo dalje od njegove škole. A ne mora biti niti 6 godina, valjda će npr. u 7. i 8. razredu moći sam nekad biciklom ili neka predsjeda busevima... ili sto je to šetnja od 45 minuta .

    Ne računam na dedu skroz do kraja školovanja za sve troje. Ako kupimo kuću A, sve troje ce ići u tu školu, i kuća nije daleko od škole. Ako kupimo kuću B, njih dvije bi išle u školu koja im je pred nosom, samo bi njega trebalo zbrinuti tih 5-6 godina s vožnjom ako njemu nećemo mijenjati školu.

    Lili, ni meni ni njemu se zapravo ne živi u tom kvartu, istina, i ja bi otišla skroz na drugu stranu. Ali tu su osim bake i dede i svekrva koja treba svakodnevnu pomoć, pa nije tako lako. A sad i oni imaju sve svoje prijatelje tu... i sad smo tu.
    Kužim BB.

  20. #370
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    E sad... sve ovisi što je ta razina prihvatljivo uređenog okoliša i što je kome što... al, ruku na srce jako velik dio kuća između Ravnica i Sesveta su ilegalno, dakle svakako građene. Ima nekih ulica koje nisu, ali gomila jesu. Al opet takva je i Trešnjevka pa to valjda nekome ne smeta. A ja mogu komplicirat pa eto .
    Istina puno je lakše sa stanovima, veći je izbor.

  21. #371
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ovdje čak nije ni to, jer na tom potezu koji gledamo nisam u ove 2-3 godine vidjela sve skupa valjda ni 10 cetverosobnih stanova. Ma ni 5 koje bi poželjela ići vidjeti. Samo smo jedan stan sve ovo vrijeme išli pogledati.

  22. #372
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Razina prihvatljivo uređenog okoliša je za mene ono što si opisala da vam sadašnji okoliš nije: znači normalne ulice, nogostupi, rasvjeta. Kad smo kupovali stan jedan od prvih kriterija nam je bio blizina normalnog javnog prijevoza i blizina škole i to da se do škole/prijevoza može doći po normalnoj ulici. Znači, ne znam, gledali smo stanove malo odmaknute od većeg naselja, gdje se pričalo da će se napraviti ovo i ono na toj lokaciji, ali smo procijenili da od toga ne bude ništa, i nije bio daleko niti autobus, niti škola, ali je sve skupa bilo odmaknuto, neosvijetljeno, trebalo je hodati po nekim opskurnim cesticama, i nismo to uopće uzeli u obzir.

  23. #373
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa evo na istoku grada (osim kvartova sa zgradama u kojima nema previše velikih stanova) je većina toga tako neuređena.

  24. #374
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nešt ti 20 minuta za srednjoškolca
    Ne žali se. Nije to njemu problem. Kažem - to mu je umjesto teretane, tih 2x20 min hodanja s ruksakom koji ima najmanje 10 kg.

  25. #375
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo na istoku grada (osim kvartova sa zgradama u kojima nema previše velikih stanova) je većina toga tako neuređena.
    Eto, ne znam, ne poznajem istočni dio grada, osim donekle onog dijela oko (bivšeg?) okretišta tramvaja, Grižanska ulica, ako se dobro sjećam , a tamo je bilo normalno uređeno i urbanizirano i prije 30 godina.

    U svakom slučaju ja ne bih kupovala nekretninu na lokaciji koja bilo kome u kući komplicira svokodnevni život.

  26. #376
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Potpis na Mimu.
    I zbilja ne znam odakle vam ideja da je srednjoškolska torba lagana?!?
    Moja kći tegli ko špedicija.
    Leđa ju bole koliko toga vuče svaki dan.
    Činjenica da u školi imaju ormariće nimalo ne olakšava situaciju.
    Knjige joj trebaju i doma kao i u školi i mora ih tegliti sim- tam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #377
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ali ne tegli tenisice i slicno

  28. #378

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Nema garancije za ništa. Mi smo se kad su djeca bila još mala preselili iz jednog kvarta u drugi jer ovaj prvi nije bio nimalo
    prilagođen djeci nije bilo nogostupa, igrališta baš onako jedan ružan kvart. Škole su isto bile u igri u drugom kvartu je bila puno bolja škola.
    I sad par god. kasnije prolazim kroz stari kvart a on procvjetao sve se promijenilo na bolje dok je sad novi bzvz
    traju neki radovi već dvije god. i nikako da završe sve je prljavo ružno a igralište zaraslo u travu. Škola stara isto napredovala i sad su na nekoj jednakoj razini.
    Zato kažem nema garancije ni da ćeš napravit dobro ni loše u tim situacijama

  29. #379

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moja djeca idu svakodnevno pjeske u skolu udaljenu 30 minuta hoda s torbama, i nije im nista. Ne vidim zasto petas ne bi mogao setat po gradu ili koristit javni prijevoz. Kupujes kucu, i biraj po kuci i naselju. Skola kakvagod nije nepromjenjiva, em se kadar promijeni, em mozes u petom preselit dijete u drugu. A to razvazanje svesrdno odgovaram... I cinjenica da nemas sirom razvezane ruke jer ovisis i budzetu i o lokaciji roditelja je dovoljan teret bez dodatnog nametanja skole. Ja bih voljela da moji idu u klasicnu, pa sam se opet preselila miljama daleko i eto djeca mi rastu i bez toga. Tako jednostavno bismo svi patili. I oni nimalo ne pate radi tog, iako sam mislila da ih zakidam.

  30. #380
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    jagla sujem za kuću B!

  31. #381
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    jagla sujem za kuću B!
    I ja!

  32. #382

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Bližu školu, bliže tramvaju...


    Ako biraš kvartove od Ravnica do Sesveta, biraj Gornju Dubravu, do Oporovečke, od okretišta do Poljanica.
    Ima lošijih ulica, ima i boljih.
    Sve škole na tom potezu imaju i dobrih i loših strana, kao i sve ostale škole u gradu. Nema idealne.

    Jedini problem s većim brojem djece iz određenih zajednica možda ima jedno naselje, ali koliko sam upoznata, škola to dobro rješava.

    Ima još dosta djece koja se igraju vani po igralištima, ali nažalost sve ih je manje...

    Nisam čitala topic od početka, ne sjećam se živiš li već na tom potezu i jesu li ti ta naselja potpuna nepoznanica.

    Kuća nema puno na prodaju, drže cijenu, i potrebno je uređenje. Zemljišta "u brdu" su poprilično skupa.

    Jeftiniji je npr. Retkovec. Tamo su montažne prizemnice, koje se načelno mogu rušiti i napraviti dvokatnica.
    Javi se na pp za konkretnije info.

    I ja oduvijek izbjegavam razgovor s roditeljima iz kvarta o školi, kvaliteti kadra i sl. Sve je to vrlo subjektivno. Svak ima svoje mišljenje o radu nastavnika...

  33. #383
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    E da, to je to . S naglaskom da idemo malo i preko Oporovecke.
    S tim da po mom iskustvu ima puno kuća na prodaju, ali većina ih je meni ili prevelika ili preskupa, odnosno obično oboje. Ne treba mi 250-300 kvadrata. A ovih 120-150-180 kvadrata je malo.
    Nisam gledala zemljišta u brdu, ali jesam kuce... i stanove. Ima dobrih i kuća i stanova u brdu povoljno, al to mi je tek teška organizacija i razvoženje cijeli život. Radije bez nogostupa i zelenih površina .

    Znam sve kvartove, al ne znam puno o svim školama, samo o tri o kojima sam se raspitivala.

    Osim a roditeljima, o školama sam puno više pričala s nekim nastavnicima koje privatno poznajem.

  34. #384
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Koju god školu izabrala, sastav razreda, učiteljica, profesori...ovise i o sreći.

    Generalno, ja sam s našom OŠ zadovoljna. I naša periferijska škola je prije par godina bila u najboljih 15 u ZG (što god to značilo).

    Ali... u svakodnevici moje djece, većina profesora su OK, neki su izvrsni, a neki baš i ne, i to ne baš iz nebitnih predmeta. Npr. iako je većina profesora hrv u osnovnoj su bila dobra, P. je imala jako lošu nastavu hrvatskog jezika (samo su prepisivali s grafofolija, zezali se cijelo vrijeme na satu, totalni raspašoj), a onda je u gimnaziji dobila profu koja je slovila za najzahtjevniju. Bome se morala preznojiti da pokrpa rupetine u znanju.

    Sve manje milsim da izbor škole, pogotovo osnovne, može nekog jako zakinuti u životu, ili obrnuto (isključujem slučajeve nekog teškog zlostavljanja, ali mislim da i tako niti jedna škola od toga nije cijepljena).

  35. #385
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja isto glasan za kucu B i preseljenje najstarijeg u tu skolu. U treći razred se mislim bez problema uklopi novi ucenik. A prednost uređenog kvarta s nogostupima, igralištima i 10min od tramvaja ostavlja puno bolje mogucnosti za sve i za puno dulji period od osnovne škole. Problem sa školom, razredom, uciteljicom možeš na žalost imati u svakoj školi i nema garancije da ce u sadašnjoj školi sve biti ok do kraja, a pogotovo x3

  36. #386
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    BB, kao iskusni roditelj malo starije djece koji filozofira i razvaža već skoro 17 godina, moj ti je iskreni savjet: odaberi kvart B i kuću blizu tramvaja te najbližu školu.
    To što ne treba visoka razina znanja za 5:00 uspjeh u ovom mi se času čini kao značajan plus, nikako minus.
    Razvoženje i ovisnost o babi, dedi, stricu, tetki pokušaj eliminirati koliko je god moguće - za dobrobih svih.
    slažem se, stvarno pojednostavljuje život (mi smo si ga maksimalno zakomplicirali, ali tko nam je kriv)

    na temu srednjoškolskih torbi - mojoj curi je očajno teška (neki dan sam ju vagala, 9,5 kg - mala ima 45 kg), ali nije tako svim srednjoškolcima, ovisi o profesorima i njihovim uputama, netko od njih traži da nose sve knjige za njihov predmet, neki ne.

  37. #387
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kao mnoge ovdje, niti ja ne bih preporucila vozikanje djeteta u skolu (iz osobnog iskustva)
    ako ikako mozes, izbjegni
    a pogotovo ako traje godinama.

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •