Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 387

Tema: Stan skoro otplaćen ili sloboda kuće i ponovo kredit????

  1. #151
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Samo mi se trenutno ne žuri.
    Njih troje su još mali, najmanje još beba, kad krenemo u to, to će biti kaos. I svaki mjesec kasnije mi izgleda kao prednost, a ne nedostatak. Sigurna sam da klincima u ovom trenutku ništa ne fali, u smislu prostora. MM-u fali. On neka se još malo strpi .
    U trenu će djeca narasti, tražit će neki svoj prostor. Volumen njihove robe će narasti, nedostajati će ti ormara, htjet će prijatelje dovesti na druženje , spavanje itd
    Ti najbolje znaš kakva je situacija na tržistu, koliko dugo ste tražili kuću koja vam odgovara...
    A sveki, slažem se s ostatkom foruma.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Najstarijem ce ti zacas faliti. Brzo se to okrene.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Što prije, to bolje. Ako ionako misliš polako selit i laganini, bez žurbe, to će trajat.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da dodam, meni stvarno trenutno nije ni teško ni grozno u ovom stanu. Da nemaju tri tone igračaka, ništa mu ne fali . Vjerovali ili ne, to je trosoban stan od 45 kvadrata.
    Ja ti potpuno vjerujem, i iskreno, razmislila bih dodatno o svemu.
    Znam da ti to sad možda ne paše čuti.

    Mislim da smo u istoj situaciji, dijete/kvadrat više manje.
    Nas je troje i živimo u 36 m2 (vas je petero i 45m2).

    Prije godinu dana uredili smo dio veće nekretnine u koju bi trebali useliti, ali iskreno, ne da nam se.
    Previše nam je dobro i ovdje, volimo biti tu gdje smo sada, baš ništa ne bi mijenjali.
    Da ovaj stan ima 8m2 više, nikada me ne bi dobio van. Ali nema.
    Moj mali ima 9 godina, vlastita soba mu ništa ne znači. Jednom hoće, ali to vrijeme još nije došlo.

    Tako da, možda nekom izgleda da se tješiš, ali ja točno znam o čemu pričaš.
    Prostor je ionako samo prostor, sam za sebe ništa ne znači. Kao mala živjela sam u 36, pa onda u 110 m2, sad opet u 36 pa ću, valjda uskoro, opet u veći...ali najradije ne bih. Šteta što vrijeme ne možeš usporiti, ovako bih mogla vječno.

    Od praktičnih savjeta:

    a) štogod radila, pazi da ti je svekrva vrlo blizu, da jednom ti ili muž ne bi radi čaše vode prelazili pola grada svakodnevno;
    b) razmisli o tome koliko ti prostora stvarno treba - da se ne bi, samo jer možeš, zatrpala neiskoristivim kvadratima kuće ili okućnice koji će ti oduzimati vrijeme na održavanje;
    c) vidi možeš li zadržati komfor stana na način da tražiš stan doslovno veći samo za tih nešto kvadrata koje misliš da ti fale. Stan imaš, prodaš ovaj, nadodaš određen dio...ali manji nego što bi sad trebalo.

    Toliko od mene, sretno.
    Posljednje uređivanje od Evelina : 12.11.2018. at 11:50

  5. #155

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Od praktičnih savjeta:

    a) štogod radila, pazi da ti je svekrva vrlo blizu, da jednom ti ili muž ne bi radi čaše vode prelazili pola grada svakodnevno;.
    Savjet koji sam ja dobila: neka ti bude dovoljno blizu da se može otići i pješke, ali ne u šlapama!

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Uzmi u obzir, kad razmišljaš o dizanju kredita, da će vam za koju godinu trebati i više novaca za djecu, njihove aktivnosti, svakome tri para cipela godišnje...
    dok su mali, troši se manje novaca na opremu, obrazovanje...
    Također, može se dogoditi da htjela-ne htjela svekrva završi u domu. Pokriva li njezina mirovina cijenu doma (cca 6000kn pa naviše)? Ako je tvoj suprug jedinac, mnoge troškove ćete i vi morati pokrivati. Npr. treba joj pomoć u kući, ona to sigurno neće htjeti platiti, pa ćete morati vi.


    Ja nisam za ulazak u novi tako veliki krediti. Možda bih prije gledala veći stan, pa razliku kvadrata za cca 20000 eura digla sad na kredit.
    A ako vam sad i nije tolika sila za više kvadrata, pričela bih koju godinu. Najstarije već ima tu sobu u koju se može izdvojiti ako baš želi.
    U međuvremenu bih štedila mjesečnu ratu kredita.

  7. #157
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Juhu, ipak dvije koje kažu “stani malo na loptu” .

    I opet se idem opravdavati... spomenula sam ranije, a pisala detalje po drugim temama, zadnjih cca 3 godina nam zbilja nije bila situacija za to, ni u jednom trenu...

    A i jedan od razloga zašto tako dugo gledamo je upravo taj da ostanemo (ko i sad) blizu svekrve i mojih. Sad smo na 10 min pjesice od oboje. Tehnički, gledamo nekretnine u radijusu manjem od 1 kilometra. Ako proširimo taj radijus upadamo izvan zone tramvaja i buseva koji idu na 15 min i upadamo u zonu buseva na 30 minuta i pol sata busom do tramvaja, a to nam se ne da.

    Prijatelje na druženje dovode i sada, to je do mama, ne do kvadrata . Ali ok, da, doći će vrijeme kad će to druženje trebati biti u sobu, ne u dnevnom.

    Računica s kreditom mi je nekako ovako... ako smo uspjeli plaćati do sada valjda ćemo moći i dalje. S time da su kamate pale skoro za duplo i skoro da mogu dici duplo veći kredit nego je bio za ovaj stan, a da nam rata bude ista. Znam da bi i svekrvi trebalo dodati za dom, i da veća djeca trebaju više, al i ovaj kredit smo plaćali uz 3 roditeljska dopusta i puno manja primanja tih 18 mjeseci, jako puno bolovanja, 5 mjeseci neplaćenog, 2 godine čuvalice po 3000 kn/mj. Tako da u toj razlici vidim mogućnost plaćanja kredita i dalje. Ako neće ići, reći ću im, zaradite si sami za tenisice, ja plaćam kredit pa imate sobu .

    Kupiti malo veći stan mi se ne čini da ista profitiramo. Za malo više novca možemo samo kupiti stan s istim brojem soba u više kvadrata. Npr. 60-70. A ne znam sto bismo time dobili. Ako želim još jednu sobu, već sam na 120 tis. eura, a to je cijena za koju mogu dobiti i neke kuce, ali koje nam nisu tako super ko ova.

    Kad kažem da mi se ne zuri, to znaci da neću ove godine . A sljedeća je vrlo blizu i traje 365 dana .

  8. #158
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno Teoretski, a u praksi?

    Teoretski čovjek bi mogao kupiti bilo gdje stan u Hrvatskoj, a potom ga iznajmiti i od najamnine platiti kredit. U principu takav stan bi bio "gratis", minus svo trčanje po šalterima, bikoz birokracija

    Jesam li u pravu?

    Ima li ljudi koji takve stvari rade?

    Nije mi se otvaralo novu temu.

  9. #159
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne... nimalo. Pisali smo već o tome. U zadnje vrijeme na onoj temi “treba li djeci osigurati nekretninu”. Ne možeš svaku nekretninu svagdje iznajmiti za ratu kredita.

  10. #160
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne... nimalo. Pisali smo već o tome. U zadnje vrijeme na onoj temi “treba li djeci osigurati nekretninu”. Ne možeš svaku nekretninu svagdje iznajmiti za ratu kredita.
    Ne mozes nikad iznajmiti za ratu kredita ako se stan u cijelosti kupuje na kredit. Da je ne znam koliki i ne znam gdje.

  11. #161
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pametnim odabirom garsonjere, moze se bez problema pokriti kredit najmom i nakon isteka kredita garsonjera je tvoja.
    Pricam iz osobnog iskustva.

  12. #162
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pametnim odabirom garsonjere, moze se bez problema pokriti kredit najmom i nakon isteka kredita garsonjera je tvoja.
    Pricam iz osobnog iskustva.
    Garsonjera je kupljena i opemljena kompletno na kredit ?

    Ako jest, ocito je bila iznimno dobra/rijetka prilika.

  13. #163
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Žuta, to lako možeš i sama istražiti... odaberi naselje ili kvart... vidi na njuškalu kako se kreću cijene kvadrata. Pa po koliko se takvi stanovi iznajmljuju. I na kraju na kalkulator kredita, sve ga banke imaju .

    Mi smo cca 55% cijene stana platili gotovinom, 45% kreditom na 10 godina, rata mi je dakle samo za cca pola stana 3000 kn. Susjed identičan stan iznajmljuje za 1800 kn.

  14. #164
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Garsonjera je kupljena i opemljena kompletno na kredit ?

    Ako jest, ocito je bila iznimno dobra/rijetka prilika.
    Sitni polog je bio, al fakat nešto sitno. Ne.bi ppsebno diglo ratu da ga nije bilo.
    Opremit garsonjeru fakat nije zahtjevno, kupili smo sve novo al ne neke skupe brendirane stvari. Ulovili akcije. Najviše Ikea i Emmezeta,a od uredjaja samo treba hladnjak, štednjak i perilica rublja.TV smo jedino dali svoj jer je bio ko nov al mi smo sebi kupili doma neku novotariju.

    Kuhinja isto tako mala, modularna, muž posložio elemente da odgovaraju prostoru/dimenzijama.

    Sitniš je bilo to opremanje,isto na rate.
    Bez problema je najam pokrivao ratu kredita.

    Ulaganje u nekretnine je najisplativija investicija samo što nije svatko za to, treba imat žicu. Pomno odabrat nekretninu, lokaciju, pratit tržište.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.01.2019. at 20:13

  15. #165
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Lili, pretpostavljam da je kredit na 20+godina pa.je i rata bitno manja.

  16. #166
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nije rosa mislim da je bio na 12 god, izračunali smo da nam rata najma pokriva ratu kredita, al isto tako smo mogli i na 20 god. Ipak nekretnina ostaje u vlasništvu poslije, a dobro može poslužit tijekom mirovine da se malo pojača mjes.prihod.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.01.2019. at 20:48

  17. #167
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I kupovali smo u dobrom trenutku.

  18. #168
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Lili, svaka cast! Napravili ste dobar posao ocito u trenutku pada cijena ili ste bas naletili na nesto povoljno.

    Generalno gledano, to sto ste izveli je u trenutnim okolnostima trzista -nemoguca misija.

  19. #169
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I lili jesi li zracunala koliko godina moraš rentati da isplatila kredit i porez na stan

  20. #170
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ne znam kad je lili kupovala garsonjeru al mislim da rata najma ne pokriva ratu kredita. Jer kad su cijene stanova bile niže i najamnine su bile. Uz to, najam stana traži povremena ulaganja, a da o podstanarima iz pakla ne govorim.
    Znam prekonekoliko ljudi koji svoje postojeće prazne nekretnine drže neiznajmljenima.
    Meni se jedino čini da nije loše, ak netko kojim slučajem ima novca viška, kupit istu pa jednog dana eventualno djeci olakšati start u život.

  21. #171
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I lili jesi li zracunala koliko godina moraš rentati da isplatila kredit i porez na stan
    Pa ocito 12 ili manje godina ako joj rata pokriva 12-godisnji kredit.

  22. #172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A porez i slično i to je dosta love

  23. #173
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Joj, sad ste mene zaintrigirale - baš bih voljela vidjeti računicu ali točnu, da u 12 g najmom otplatiš kreditom kupljenu garsonjeru. Kaj je uopće garsonjera? Stambeni prostor od 15 m2 ili 30 m2?

  24. #174
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Garsonjera može imati i 18 i 40 m2, fora je u tome da nema odvojenu spavaću sobu.
    Trenutačno su najamnine strašno visoke, i ako se ikad moglo pokriti ratu kredita, sad se može. Jako je malo stanova za višemjesečni najam na tržištu, jer su svi krenuli u dnevni najam preko airbnb-a (ali i taj balon će brzo puknuti, jer toliko turista pak nema da bi svi bili zadovoljni).
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 01.01.2019. at 22:15

  25. #175
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    To se vrlo lako da izračunati. Ako je kupljeno 30m2 po 1000€ , onda je lako vratiti kredit najmom kroz 12g. uz uvjet da imaš pristojne podstanare. Ali znamo da su to naprosto - iznimke.

    Stambeni kredit od 50.000€ na 12g. danas traži malo više od 400€ mjesečne rate. Koja se kvadratura može u ZG kupiti za 50.000€ , a da NE traži adaptaciju, tj. da je novija zgrada?

  26. #176
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ima tu jos puno faktora. Stanovi nisu stalno puni. Oni s visokim najamninama su mjesecima u oglasniku. Stanove i kućanske aparate treba održavat.

    Olakotno je pak da je čak lakse za veće novce iznajmit mali stan tipa garsonjera jer ima manje režije.
    Ne znam, i dalje mislim da ak netko ima viska novca nije lose uložit u stan, samo mislim da isključivo kreditom to baš nije jednostavno

  27. #177
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Najisplativije je lovu ulagati u dionice, forex ili sl., ali to iziskuje znanje i angažman.

  28. #178
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kupljena je novogradnja, nikakve adaptacije nismo trebali ovih 10ak godina. Al.mm je takve profesije da smo odabrali dobru (mikro)lokaciju, dobar stan, baš je stan za mlade ljude moderan, za par ili samca.

    Kad objavim oglas u roku max 2-3dana ga iznajmim, i to imam po nekoliko ljudi u redu. Biram po intuiciji isključivo. Imamo vrlo pozitivno iskustvo s podstanarima. Nisam u stanu bila valjda 2 god, idem na povjerenje i biram vjerovat ljudima. Pa koliko god me netko naivnom smatrao, ne želim da mi to bude opterećenje. Ako će me prevarit, na dušu mu.

    Bas sam se javila neki dan podstanarki mailom da bi mogle na kavu ili da dođem do stana malo

    Ovo vam sve pišem samo da vidite da nije sve tako zahtjevno, neisplativo, crno u pogledu ponašanja podstanara. Dapače rekla bih da su iznimke te situacije s podstanarima iz pakla.

    A mislm da sam i ja stanodavac iz “raja“ ne gnjavim, ne ispitujem, ne obilazim.
    Puštam ljude na miru kao što je nas puštala naša omiljena stanodavka. Ona mi je bila uzor.

    Imam puno frendova koji rentaju, najnormalnije im sve funkcionira kao kod mene. Ja čak nemam ni fizičku primopredaju novca, potvrda plaćenih računa i sl.

    Eh da stan je bio tada manje od 50.000 eur.

    Ako imate hrabrosti i poduzetničkog duha (a možda i nešto love sa strane), slobodno se usudite

  29. #179
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Eh da i male su režije u manjem stanu kako netko reče.

    Tako da se najam malih stanova itekako isplati (puno je teze s većim stanovima i najmom).

  30. #180
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lili, koliko je kvadrata i po koliko iznajmljuješ?

  31. #181
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Imaš pp

  32. #182
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja mislim da se na temu treba javiti muž od lili s točnom računicom, jer ja i dalje ne vjerujem da se kredit za garsonjeru može u 10tak godina u potpunosti vratiti. Da je tako, ne bi bilo ni podstanara - oni bi dizali kredite za te nekretnine a ne plaćali najam.

    To nije loša investicija za ljude koji se ne kuže u dionice ili imaju djecu, pa će djetetu nekretnina ostati.

  33. #183
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Može se vratiti, ako je lokacija interesantna i ako je cijena stana bila povoljna. Prijatelj je prije 15-ak g. kupio stari namješteni dvosoban stan za najam u blizini FF, davno ga je otplatio, a podstanari (studenti) mu se sami bacaju pod noge svako 5-6 g. Nakon početnog farbanja, ne ulaže ništa, osim ako baš pukne krevet ili kad krepa vešmašina (mislim da su se samo te dvije stvari i dogodile). Kad ode jedna generacija podstanara, plati čistilicu i provjeri radi li još sve.

  34. #184
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Kreditni kalkulatori banaka sad kad su uvjeti bitno povoljniji nego prije, izbacuju da je 50 000eur kredita na 12 godina cca 3200kn mjesecno.
    Zbilja se cini nemogucim. U teoriji se mozda moze kupiti 25m2 po 2000eur,al moze li se dobiti taj iznos u najmu?

    Frendica ima stan na Martinovki,znaci blizina nekoliko fakulteta , 40m2 i dobija 2600kn mjesecno. Kaze da bi mogla dobiti koju stotku vise,al je zadoviljna s podstanarima pa joj se ne da. Al 40m2 je u pitanju.
    Taj stan joj trenutno vrijedi 85 000-100 000 eura, dakle, nema govora o kupnji za ispod 50 000 eura.
    Trenutno.

  35. #185
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U pitanju su čiste brojke, npr. 48000 eura na 12 godina uz kamatu 4% 3100 kn anuitet, a za te novce se garsonijera ne iznajmljuje.

    Normalno, ljudi nakon što su otplatili kredit mogu nastaviti iznajmljivati nekretninu, i u konačnici ju zaista otplatiti novcima od najamnine - ali da najamnina pokriva ratu kredita, toga nema.

  36. #186
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Uz to, mislim da je prosječnja cijena kvadrata u Zagrebu prije 15 godina bila 1000 eura, a prije 10 1500 eura. Tak da je čoksin frend uletio kada su cijene bile stvarno povoljne

  37. #187
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Čoksa upravo tako interesantna lokacija i povoljna cijena stana (koji danas da prodajem bi koštao puno više nego kad smo ga kupili).

    Meni je smiješno kako neki “sumnjaju“, a rekla sam da je bila povoljna cijena. Kupovali smo na neviđeno dok još nije bilo ni sagrađeno. Riskirali, al tko ne riskira ne profitira. Cijena je bila manja od ovih koje navodite uopće se ne radi o 50.000 eurq, al ja zaista nemam namjeru tu javno nekome predočavat isvoje privatne stvari.

    A da ne spominjem da se zadnjih godina moglo na stečajevima od npr građ.firmi kupit iznimno povoljnih nekretnina za sitno. Znam obitelj koja je kupila garsonjeru prije 2.5 god za 32.000eura.

    I jedne koji su kupili veliki apartman na moru za smiješne novce.

    Al treba pratit web, ići licitirati, malo se više time baviti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.01.2019. at 10:15

  38. #188
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    lili, nitko ne zabada nos, ali ovaj zadnji post je zanimljiv. Treba se takvim stvarima bavit isto kao i kad je čoksa spomenula dionice.Puno ljudi nema pojma ni o dionicama, ni o kupovini stana od firmi u stečaju. Nit ima novca za porez itd itd. Možeš znat i dobro investirat, možeš nemat pojma i dobro uletit, možeš nemat pojma i loše uletiti i tako to. Ali da je pravilo da možeš dić kredit i kupit stan za rentanje kojeg će renta otplaćivat, nije.

    Btw, muž moje frendice se npr dobro zaigrao dionicama.

  39. #189
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Lili nije da ti niko ne vjeruje, ali treba uzeti u obzir, da ako zelis tako profitirati, to ti treba postati posao. doslovno.
    bas to sto kazes pratiti web, pratiti licitacije, uplatiti za licitaciju, otici na licitaciju, vidjeti nekretninu. i jos puno stvari.
    Meni je to super sto ste vi napravili, ali uzmi u obzir da ti je muz u branis, kupiti stan na nevidjeno je za mene glupost, ali ako poznajes ko gradi, kako gradi i hoce li izgraditi, a ti ga kreditiras je super. potom mozes li dici kredit za neizgradjenu nekretninu?
    dakle moras imati nesto na sto ces dici krediti.
    sve u svemu, ako zelis imati nekretninu na kredit moras se tome posvetiti odredjeni period zivota.
    pitanje je zelis li?
    ja ne, MM ima takvu volju.
    ali definitivno je najlakse ako imas lovu na racunu i mozda jos dio ti fali pa na kredit onda je to OK investicija.
    inace zidovi me ne privlace uopce, mislim da sam to na forumu toliko puta napisala da i ptice na grani to znaju.
    i jako mi je zao sto kod nas ne postoji zakon u kojem se stiti i najmodavca i najmoprimca. sve je nekako na sreci/povjerenju. naravno da je vecina najmoprimaca normalna, kao i najmodavaca, al dovoljno je da ti se jednom zalomi ludi da ti se smuci sve.

    edit: vidim da i nano misli da je to posao
    Posljednje uređivanje od spajalica : 02.01.2019. at 10:25

  40. #190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to što ljudi dolaze do nekretnine na kojekakve načine je druga priča. Kod nas su se cijene nekretnina u zadnjih 18 godina drastično povećale, pa pale, pa opet povećale, tako da ako netko uleti u nekom povoljnom trenutku i povoljno nešto kupi, to je opet druga stvar. Opet, mali stan u novogradnji za puno manje od 50.000 eura u Zagrebu ne zvuči realno, osim ako je u pitanju nekakva kompenzacija. No, najam obično slijedi cijene nekretnina, tako da kad padne cijena nekretnine padne i cijena najma.

  41. #191
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kad smo kupovali stan, 2006., cijene u ZG bile su na vrhuncu (rasle su od 2004.). Npr. stari stanovi u Španskom bili su po 2000€, sve novo na sličnoj periferiji 2200-2400€.
    Tako da je naših 1640€ na neviđeno od vrlo renomirane ZG firme, kad smo se 2007. uselili, svima zvučalo kao SF.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma dajte, sad ispada da ti kupovina stana mora biti osmosatni posao. Evo, recimo mi sve tu pisemo a mogle smo u to vrijeme popratit takve stanove i sigurno nam je vrijeme na forumu dovoljno da odaberemo i kupimo stan. I ja znam da se to moze, to otplacivanje rate rentom uz eventualno dvjesto,tristo kn dodatka. Poznajem dva para koji su to napravili kad su im djeca krenula u srednju... Mene koci to sto nemam na sto dici kredit...ali kad mm ili ja dobijemo stalan posao, malo cu manje piskarati po forumu. I realno, naravno, da to zahtjeva angazman, ali pa sto ne zahtjeva? Jasno mi je da ima onih koje to ne zanima...

  43. #193
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja casa kazem za ove na licitacijama.
    mozes naci stan po uobicajnim cijenama. pricamo o nizim s kojim mozes rentanjem otplatiti kredit.
    isto kao sto je coksa rekla oko dionica, fondova, digitalnih valuta, obicnih valuta. to treba pratiti. nije tako jednostavno.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa dobro, zar to ne mozes pratit na netu umjesto da forumiras? Mislim koliko sam ja shvatila, nije to neki nadljudski napor niti je potrebno neko strucno znanje, vec nesto vremena, volje i para.

  45. #195
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Stan se može kupiti po 1000 €/M2
    Ima ih po Novom Zagrebu i Dubravi koliko hoćete.
    Garsonijere su cca 20-25 kvadrata.
    25 kvadrata pa i 30 puta tisuću eura?
    Iznajmi se za 2000 kn bez problema.
    I to je to.
    Lili je u pravu.
    Moguće je.
    Za mali stan je apsolutno moguće.
    I ovo kaj Lili veli za propale investitore isto stoji.
    Meni je monter centralnog koji inače radi grijanja po zgradama, pričao kako neki investitori čim vide da im prodaja šepa, spuštaju cijenu.
    I spuštaju je toliko dugo dok ne prodaju jer bolje i tako, nego da ih banka pritišće, a zgrada propada.
    On ih je nazvao:”pametnim investitorima”
    Na tu foru su se u Prečkom nedugo prodavali stanovi za 950€ kvadrat.
    Ja sam nagovarala muža da uzmemo ovako ko Lili pa iznajmljujemo, ali on nije htio.
    Ista stvar je s autima od lizinga.
    Priča mi frend da si je uzeo Peugeota 208, šest mjeseci starog za 8500€.
    Kako?
    Kontigent od lizing kuće iz Francuske.
    Sve se razgrabilo u roku odmah.
    Pogledajte koliko košta takav auto kod nas. Cca 3000€ više.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #196
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nije casa nadljudski napor, al ga ne mozes raditi povrsno i s pola mozga kao forumirati. moguce je da sam ja puno toga i propuistila u svom citanju.

    i da, nije nemoguce, vec zahtjeva vrijeme. ma sta god pisali.

  47. #197
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Znam da je aukcija za stanove bila za zgradu blizu mog stana. To je meni bilo nešto prekomplicirano. Nisam uspjela ni skužit. Jedino kaj jesam je da dosta unaprijed odrede dan kad stanove možeš pogledati. I to nije baš oglašeno negdje javno i lako dostupno. Ak propustiš, nema više gledanja.

    Tanči, daj mi molim te reci tko u Novom Zagrebu plaća garsonjeru 2000 kn/mjesec? Čak i da to iznajmiš, ti ljudi će tražit nekaj normalno za tu cijenu i iseli će prvom prilikom. Stanovi nabrijanih cijena stoje mjesecima u oglasniku.

    E da, moja prijateljica je prodala stan u NZ - brzinski i povoljno za kupca. E sad, hoće ti taj čovjek stan koristiti za rentanje, ne znam. Ali recimo, to je stan koji ja nikad ne bih kupila. čak i da imam novaca, i da ga želim rentati dok djeca narastu, ne bih. Jednostavno je to stan koji za mene ima puno previše nedostataka, koji se ne mogu poraviti renoviranjem

  48. #198
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Niti se garsonijere u Novom Zagrebu prodaju po 1000 eura/m2 https://www.njuskalo.hr/prodaja-stan...udio-apartment

  49. #199

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ali ima i jeftinijih stanova... Ima. A adaptacija stana od 25 m2 moze biti povoljna. Gledam koliko smo mi ulagali u opremanje tolikog apartmana i ono mi smo za 7000 eura sve od cijevi,otvora, podova, namjestaja uredili. Bili smo naravno sparni..
    Mislim da se ovdje sve svodi na staru...
    Gdje ima volje ima i nacina, gdje nema, nade se izgovor. Uz svijest da to sto covjek kupuje ne mora biti po njegovom gustu.

  50. #200
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, uvijek se može vibrirati za jeftiniji stan.

Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •