Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: tablete protiv menstrualnih bolova

  1. #1
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno tablete protiv menstrualnih bolova

    imam jako bolne menge osobito prva dva-tri dana, inače najbolje mi pomažu ketonali ali od njih me več boli želudac, sad mi doktorka pripisala knavon, al on mi ništa ne koristi,
    recite mi vi koje imate jake bolove tokom tih dana kaj koristite?

  2. #2
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    ja sam imala super bolne, ono, koma, črčila se koma jedna, ketonali, voltareni, i babske preporuke- ništa, sve dok mi moja dr nije preporučila spasmex, propisuje ti ga ili opća ili ginić, kojeg pitaš, popiješ jednu ujutro, drugu ja uzmem popodne, ako treba, ali samo ta dva kritična dana, želudac ne boli, niš ne boli...ljubim svoju dr. jer me spasila nepotrebne patnje- ps- moj ginić je rekao nek se opustim, kao da bu mi to pomoglo, nije mu palo na pamet otkriti mi tu divoticu....

  3. #3
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Manuela meni je super bio Nalgesin onaj jači ili Ibuprofen isto onaj jači ali imam vrlo bolne menge, recimo taj spasmex mi nije niš djelovao uz njega sam morala još nešto popiti.

  4. #4
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Diklofenak kalijum. U Srbiji ga ima pod nazivom Rapten-K. Osim što brzo deluje (u pola sata) meni odgovara i jer smanjuje količinu krvarenja pa jednim udarcem rešim i pitanje bolova i pitanje ugrušaka.

  5. #5
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Sad riskiram da mi skocite na glavu ali i ja sam imala grozne/bolne menstruacije i pila Ketonale cijeli studij i bolio me zeludac ... bila cak na injekcijama Spasmexa na hitnoj. I onda sam upoznala jednu zenu koja mi je rekla kako je rijesila svoje bolove ... masturbacijom. Kasnijem sam pricu o tome vidjela i u onom filmu Moon inside of you ili tako nekako. Obzirom da bolove ustvari prouzrokuju grcevi misica maternice, orgazam ih opusta i hormoni i bol prestane. Meni jos pomaze u trenutku tog grca opustanje vilice i usta i izdah.

    Jos neke metode umjesto lijekova:
    - trbusni ples
    Trbušnim plesom se razgibavaju skupine mišića između pupka i zdjelične kosti, te pospješuje prokrvljivanje genitalne zone, čime se ublažavaju ili potpuno otklanjaju menstrualni bolovi i tegobe PMS- a, nadutost i napetost u donjem trbuhu, a elastičniji mišići kasnije lakše podnose porođaj.
    - umjereno vjezbanje i sex
    Bilo kakvo kretanje, pogotovo umjereno, zbog jakih grčeva intenzivna vježba vjerojatno vam neće ni goditi, ali će se pobrinuti za povećani protok krvi i općenito bolje osjećanje. Također, seks za vrijeme menstruacije je odličan izbor, orgazam će vas dovesti u dobro raspoloženje i barem privremeno odkloniti bol. Preporučamo vam da probate plivanje, hodanje ili biciklizam.
    Vježba će prokrviti zdjelicu, te će se zbog toga vjerojatno smanjiti razina prostaglandina, hormona koji je jedan od glavnih uzročnika menstrualnih grčeva. Važan dio vježbe, koji će smanjiti bol i menstraualne grčeve te utjecati na smanjenje razine stresnog hormona je osvježenje i opuštanje, pri kojem je ključno duboko disanje.
    - caj od jasmina za opuštanje

    Zelim reci da ovaj post nije provokacija, meni je pomoglo.

  6. #6
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    u srečica hvala ti na savjetima, al trenuto u tim bolovima, lakše mi je popit tabletu nego da se idem seksat !
    mada me onda bar nebi bolio želudac

  7. #7
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ma vjerujem srecice da ima uspjeha kod nekih al kad zaboli ja se ne mogu ni kretati a kamoli sexati ili voziti bicikl, imam inače endometriozu i mislim da je to ipak malo drugačije stanje. Baš sam čitala neki dan da bolovi u menstruaciji kod endometrioze mogu biti jači nego trudovi.

  8. #8
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Pomaze i masturbacija hehe
    ja sam bila jako onako gadljiva glede toga, ipak sa 20 godina mi je seksualnost bila nesto drugo nego sto je sad, ali pomaze tus u takvim situacijama.

    Kazem meni je pomoglo i jos uvijek mi pomaze, iako sad nakon poroda su se i ti bolovi nekako smanjili. Ne znam za endometriozu ... ali kak sam napisala ja sam tada nekoliko puta zavrsila na hitnoj i inekcijama Spasmexa jer nisam mogla hodati od bolova, tako da stvarno znam kako moze boljeti. Ali velim cisto za informaciju, mozda nekom pomogne.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    209

    Početno

    Rapten-K ili Brufen 400 mg, ali isključivo proizvođač Abbott. Trebalo bi da su svi isti, ali meni samo ovaj pomaže. Glupo, ali istinito.

  10. #10
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    ja sam prije poroda imala bolne menst. i pila Ketonal, ali pošto me boljelo samo 1.dan bila je dovoljna jedna, eventualno 2 tablete po ciklusu, mada me isto dosta smetalo na želudac
    poslije poroda sve puni, puno bolje, menst.bez bolova, eventualno neki puta zaboli, ali tada mi je dovoljan neki Lekadol ili.sl.pošto su bolovi slabi
    Spasmex mi ništa nije pomagao
    Ali ono zbog čega pišem : cura koja je radila sa mnom koristila je protiv menstr.bolova čepiće Voltarenai bila jako zadovoljna,pošto ne pati želudac, a pomažu kod stvarno jakih bolova
    mislim da ne mogu bez recepta,znači propiše ih doktor
    vrijedi probati

  11. #11
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    ibuprofen je mene spašavao

  12. #12
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja sam pila Nalgesin i sad ga znam popiti ako zaboli, mada jako rijetko nakon laparoskopije endometr. Nakon operacije, menga mi kraće traje, samo prvi dan i ev. drugi jače krvarenje, kasnije (još2-3 dana) skoro pa ništa. A prije operacije bolovi prva 2 dana, jače krvarenje 3 dana, pa još 3 slabije i 2 čišćenje. Sad skoro pa da zaboravim kad sam imala zadnji put.

  13. #13
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj frodo prvotno napisa Vidi poruku
    koristila je protiv menstr.bolova čepiće Voltarenai bila jako zadovoljna,pošto ne pati želudac, a pomažu kod stvarno jakih bolova
    mislim da ne mogu bez recepta,znači propiše ih doktor
    Potpisujem. Preporuku dobila od lijecnika. I za 3-dnevne migrene koje budu ceste prije samog menzesa, i za vrijeme, protiv grceva,
    Posljednje uređivanje od Elly : 16.08.2011. at 22:36

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ibuprofen...
    odnosno ista sorta...brufen u granulama...za sve bolove...jaci je, fin i brzo djeluje

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Sad riskiram da mi skocite na glavu ali i ja sam imala grozne/bolne menstruacije i pila Ketonale cijeli studij i bolio me zeludac ... bila cak na injekcijama Spasmexa na hitnoj. I onda sam upoznala jednu zenu koja mi je rekla kako je rijesila svoje bolove ... masturbacijom. Kasnijem sam pricu o tome vidjela i u onom filmu Moon inside of you ili tako nekako. Obzirom da bolove ustvari prouzrokuju grcevi misica maternice, orgazam ih opusta i hormoni i bol prestane. Meni jos pomaze u trenutku tog grca opustanje vilice i usta i izdah.
    i meni je u mladosti pomagalo nekaj slično ali na slovo s, posle te davne mladosti nisam imala više bolne menge ili sam prag boli naglo povećala.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    vidi se da srećicu nisam do kraja pročitala, ali se potpuno slažem s njom. Alimi je najbolje i kad je nema, ništ minije falilo 2x prek 19mjeseci,i još 13mjeseci pride

  17. #17
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Sad riskiram da mi skocite na glavu ali i ja sam imala grozne/bolne menstruacije i pila Ketonale cijeli studij i bolio me zeludac ... bila cak na injekcijama Spasmexa na hitnoj. I onda sam upoznala jednu zenu koja mi je rekla kako je rijesila svoje bolove ... masturbacijom. Kasnijem sam pricu o tome vidjela i u onom filmu Moon inside of you ili tako nekako. Obzirom da bolove ustvari prouzrokuju grcevi misica maternice, orgazam ih opusta i hormoni i bol prestane. Meni jos pomaze u trenutku tog grca opustanje vilice i usta i izdah.

    Zelim reci da ovaj post nije provokacija, meni je pomoglo.
    Slažem se s ovim u potpunosti.Ja nemam neke bolne mensturacije,ponekad neka blaga bol,ali masturbacija pomaže.

  18. #18
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Da dignem temu!

    Dr. mi je danas prepisao Tramal pa tek sljedeći mjesec mogu reći kako

    mi djeluje.

    Inači, dg. je primarna dismenoreja, ležim svaki mjesec 3 dana s bolovima.

    Veli da sam ja to naslijedila (hereditarna primarna dismenoreja).

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    tramal je jak...ja ga ne smijem piti jer imam uzasne vrtolgavice i povracanje od njega

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    tramal je jak...ja ga ne smijem piti jer imam uzasne vrtolgavice i povracanje od njega
    isto je i meni bilo, nije mi pomogao baš kod bolova, nego sam bila omamljena. znala sam koristiti voltaren čepiće jer imam takve bolove da padam u nesvijest, sad mi je dr. dao brufen granule i začudo pomažu.

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    tramal?
    uf, onda mora da su stvarno luđački bolovi
    meni je ibuprofen 400 zakon
    s tim da ga treba počet uzimati prije nego dobiješ menstruaciju
    znači dan, dva ranije početi 3x1
    i još prva 3-4 dana menstruacije
    od kada tako uzimam nema bolova

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Meni je lijek protiv bolnih mengi bila trudnoca tj.porod nakon 1.poroda sve se promijenili tako i ostalo i nakon 2.poroda.

    Inace sam bila ketonale al samo 1.dan a poslije me nije bolilo. Al je 1. dan bio neizdrziiiiv! Uh...

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Yoga je zakon. Kamo sreće da mi je to palo na pamet prije četrdesete.

    Ja imam jedan jajnik podvučen pod maternicu koja je u retrofleksiji (okrenuta na leđa) i veći dio života sam se patila s bolovima.... Još kao studentica sam gutala Spazmex i slične lijekove, ali bol nije uvijek popuštala + krvarila sam kao da su me zaklali. Nakon poroda nešto se popravilo. Ja sam od onih koje su s olakšanjem dočekale klimakterij, he he he.... sad mi je super, ali trebalo je dočekati. Yogu vježbam i dalje, ne previše intenzivno, ali se trudim da ni ne zapustim.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    1

    Početno

    eh da ja podignem sad temu :D moje menstruacije su sa sedmodnevnim bolovima,prva 3 dana iz kreveta ne mogu ustat,kutija tableta mi je nekad dovoljna nekad nije hehehhe :D ne salim se ) spazmex je redovan kao infuzija,nalgesin s,rapten-k,caffetin menstrual,neofen,neofen forte,svee to djeluje pa ne djeluje,al' ono sto fkt djeluje je dexomen 25,to je ludilo od tablete deeff

  25. #25
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Dexomen ordinira ginekolog ili može i liječnik opće prakse?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Čaj stolisnik

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dexomen se kupujue
    na privatni recept

  28. #28
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Toplo preporučujem Buscopan. Bez recepta se dobiva i djeluje brzo i učinkovito!

  29. #29
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Toplo preporučujem Buscopan. Bez recepta se dobiva i djeluje brzo i učinkovito!
    Potpis. Spazmolitik koji ne sjeda tesko na zeludac vec se dapace propisuje i nakon npr. Operacija probavnog trakta.

  30. #30
    Slucajno tu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    67

    Početno

    Dexomen

  31. #31
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Prije Ketonal, pa sam prešla na Voltaren. Sada (do prije trudnoće) mrknem 2 Ibuprofena 400 i sve 5. Imam užasne bolove pa mi bilo što slabije dođe kao Cedevita bombon.

  32. #32
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I mene Dexomen spasio!

  33. #33
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    dexomen se kupujue
    na privatni recept
    alex dexomen se smije iznad 18-te?

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moze
    sad ide i na recept
    mada meni on nije nis posebno bolji od ostalih nsar-a
    ako ti je za malu daj joj ibuprofen 400, 3x1, ako nije alergicna
    ali počni odmah kad krenu bolovi, ne daj da se razbuktaju
    ako joj je ciklus redovit mozes i dan prije očekivane menstruacije, ako joj je bolno od 1.dana

  35. #35
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moze
    sad ide i na recept
    mada meni on nije nis posebno bolji od ostalih nsar-a
    ako ti je za malu daj joj ibuprofen 400, 3x1, ako nije alergicna
    ali počni odmah kad krenu bolovi, ne daj da se razbuktaju
    ako joj je ciklus redovit mozes i dan prije očekivane menstruacije, ako joj je bolno od 1.dana
    ne pomaže joj ni brufen od 600, baš ima jake bolove.
    susjeda mi je nudila taj dexomen, ali nisam znala da li može.
    probat ćemo.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 01.11.2014. at 22:13

  36. #36
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nije da ne pomaže uopće, ublaži bolove,
    ali za dva sata opet jaki bolovi.

  37. #37
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Moja koristi Lupocet Teen.

  38. #38
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Probaj dan prije
    meni je gin savjetovao 1-2 dan prije 1.dana

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    meni pomogne odmah lupocet 500

  40. #40
    Slucajno tu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    67

    Početno

    Meni je zaista dexomen najbolji a nema sta nisam probala


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #41
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Yoga je zakon.

    Debeli potpis. Joga plus izbjegavanje mlijecnih proizvoda oko tjedan dana i za vrijeme menstruacije doveli su do nestanka bolova. Prije sam se patila svaki mjesec uz brufene, uglavnom, vrijedi pokusati.

  42. #42
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Voltaren čepići.
    Počinju brzo djelovati, a izbjegava se iritacija želuca.

  43. #43
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Mene isto rastura prvi dan za poludit, nisam za nista, krevet i to je to. Koristim Zaldiar ali ne previse jer on ima tramala u sebi i rusi tlak, pa mi se vrti. Druga opcija je brufen 600 sumeci, lagan je za zeludac i brzo djeluje.

  44. #44
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    zaldiar nije lijek izbora za menstrualne bolove
    jedino kod alergije na druge lijekove, ili ako postoji neki drugi mediciniski razlog da se ne uzimaju NSAR (ibuprofen, dexomen, ketona, voltaren....)

  45. #45
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    zaldiar nije lijek izbora za menstrualne bolove
    jedino kod alergije na druge lijekove, ili ako postoji neki drugi mediciniski razlog da se ne uzimaju NSAR (ibuprofen, dexomen, ketona, voltaren....)
    Kad si ocajan i kada nista ne pomaze popiti ces sta god samo da bude bolje.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav…meni npr brufen ibruprofen nista nepomogne tu i tamo mi pomogne brufen u prahu doktorica mi nezeli propisati na recept tablete tj ketonal onaj od 100 mg jer su kao jake pa moram si kupovati svaka tri mj onaj u prahu ketonal…meni jos jako puno pomaze vruca kupka samo na donjem dijelu trbuha navecer si stavim u jastucic imam jastucic di stavim prokuhanu vodu i stavim na trbuh i tolko mi opusta misice da je to nevjerovatno i jos ako me trbuh boli popijem ketonal i taj vruci jastuk stavim milina…ali zanimaju me tablete al da su bas jake dosta a da se nemora preko recepta uzimati bila bi vrlo zahvalna jer svaki mjesec je neizdrziv

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    budući da imam bolove od prve M, što znači sada više od 20 godina i da sam prvih 10 godina povraćala svaki mesec od bolova, mislim da mogu nešto reći na tu temu. Prvih par godina bi uzimala pain killere, od spasmexa bi mi bilo još više zlo, dobijala sam često inekcije da prestanem povraćati i da dodjem k sebi.

    Uglavnom, skužila sam da mi je alternativa puno bolja, efikasnija i prirodnija - MACA prah, 1 žlica muškatnog oraha u prahu sa žlivom meda na svaka 3 sata prilikom bolova, ... I sada me zna dosta boleti 1. dan, često me bole i noge, a najviše krsta, od grčeva nekad ne mogu noću spavati, ali sam na ajurvedskom tretmanu koji obuhvaća jako striktnu dietu bez mlečnih proizvoda, šećera, pšeničnog brašna,... Isto tako uzimam i lijekove koje mi je dao odličan ajurvedski doktor - Indijac, a radi u Ljubljani i ima paciente iz cijele EU.

    I zadovoljna sam sa pomakom, ide naravno jako polako, ali sigurno. Ima puno toksina u telu i naravno da neće i ne mogu nestati preko noći. Sada sam na dieti i terapiji puna 3 meseca i jako sam zadovoljna, ne samo za M, nego i za neke druge tegobe. Doktora sam izabrala po prepurica cca. 15-20 ljudi. Ne trebam ni pisati da sam probala sve živo u ovim godinama kako bi si olakšala prva 2 dana ciklusa, od različih ulja, termofora, vitamina, minerala, kontrapcijskih tableta, shiatsu masaža, .... Ono, kada si očajan, si jednostavno spremam svašta probati i potrošiti brdo novaca.

  48. #48
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Jel ti tinkili imas endometriozu?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Ne, imam PCOS, a to su mi diagnosticirali tek nedavno. A ko zna, možda imam i još nešto pa nisu skužili. I za PCOS i septum trebalo im je oko 20 godina da postave diagnozu, odnosno ne bi ginekolozi ni tada, nego sam slučajno odkrila PCOS na privatnom ultrazvuku dok gastroendokrinologa. Od ginekologa sam samo dobila KT i dok sam ih pila (nisam dugo) nije me ništa bolelo, a posle kad sam prestala dobila sam podkožne prištiče koje nikada nisam u životu imala i trebalo je telu oko 2 godine da se očisti od KT.

    Na PCOS nisam posumnjala, jer nemam višak kg, imam redovne M, ... a ultrazvuk mi niko nije radio, nego samo PAP test na svakom pregledu.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 26.01.2022. at 14:46

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •