Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 165

Tema: Što s posteljicom nakon poroda?

  1. #51
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nego, pomi, BB je mala beba prema jedenju vlastitih organa, sori.
    ne u mom svemiru
    radije bih pojela posteljicu nego nastupila u bb-u. Čak mislim da bi i u usporedbi s gledanjem cijele jedne sezone bb-a posteljica bila primamljivija. Ajde jednu epizodu bb-a bih mogla staviti iznad posteljice

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    savladavanje tog osjećaja gađenja, koji imaš i kad ti je posteljica u zamrzivaču, pored lignji, je upravo posljedica civilizacije. TO je kulturološki utjecaj.
    i ovdje mislim baš obrnuto - da je gadljivost prema vlastitim izlučevinama kao i prema posteljici kulturološki uvjetovana. Pred nekoliko stotina godina naši preci bi je vjerojatno pojeli - osim možda onih koji su bili civilizacijski i standardom na višem nivou od obične raje. Pred nekoliko tisućljeća pjeli bi je svi bez iznimke.

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mene baš zanima kako posteljica izgleda i nadam se da će mi je pokazati. Kako izgleda mistično mjesto u kojem je moje malo biće živjelo i raslo?

    Pa zar nije fascinantan taj organ koji nastaje samo u trudoći i nakon nje oldazi iz organizma?
    Po čemu se ona razlikuje od eksponata koje smo s osobitim zanimanjem promatrali prošle godine na Human body izložbi u Klovićevima. Pa kud smo došli da nam je vlastito tijelo (osim sisa i guzica i ostalih vidljivih dijelova, kako kome) gadljivo? Po čemu bi posteljica bila drugačija od pluća ili gušterače?
    Organ ko organ, samo je ovaj zbilja jedinstven, koliko god puta ženi zatreba, tijelo stvori novi... pa predivno, zar ne?

  3. #53
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Jako lijepo i istinito, i slažem se da je fascinantno i čudesno, ali ja ju ipak ne bih pojela.

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pomikaki, sisavci ne jedu svoje dijelove. osim ako nisu prisiljeni. ima primjera. i među životinjima i ljudima kanibalizma. čak i u doba prahistorije, kanibalizam se javljao samo kod velike gladi. kao oni sportaši na andama.
    ili, u nekim plemenima, radi vjerskih razloga. ono, za snagu il štaveć. dakle, isključivo kulturološki uvjetovan. kao ovo jedenje posteljice.
    kakvi preci prije par stotina godina?

  5. #55
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ja bi ukapsulirala kad bi postojala ta mogućnost

    vani se to radi i nije nikakav bauk

    mislim si why not ako može pomoći da izbjegneš baby blues etc.

  6. #56
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Po čemu bi posteljica bila drugačija od pluća ili gušterače?
    ?
    pa, po ničemu. u tome i jest poanta.

  7. #57
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    jel bi ukapsulirala pluća, il gušteraću?

  8. #58
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ne kužim pitanje?

    svoju gušteraču, da si ju izvadim i stavim u kapsule ili što? lol

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Posteljica je djetetov organ, ne majcin.

  10. #60

  11. #61
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Posteljica je djetetov organ, ne majcin.
    onda bolje da ode u spalionicu
    hm

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Ne odnosi se na tvoje replike nego na nejasnocu koja se provlaci kroz topic.

  13. #63
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Ne odnosi se na tvoje replike nego na nejasnocu koja se provlaci kroz topic.
    pa zapravo je od oboje:
    "Placenta funkcioniše kao organ sa dvije komponente: Chorion frondosum – fetusni dio i Decidua basalis - majčinski dio."

  14. #64
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pomikaki, sisavci ne jedu svoje dijelove. osim ako nisu prisiljeni. .
    eee,nije istina!imas li macku,jesi ikad gledala okot macica? macke su sisavci a mama macka zubima rastrga posteljicu da izvadi macica i onda je pojede!!!
    pretpostavljam da to nije jedini primjer u zivotinjskom svijetu...

  15. #65
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    pa zapravo je od oboje:
    "Placenta funkcioniše kao organ sa dvije komponente: Chorion frondosum – fetusni dio i Decidua basalis - majčinski dio."
    Tim čudesnije!
    Zajednički organ... sve čudesnije, morati ću pogledati linkove.

  16. #66
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    uostalom evo teksta ovdje sa Rode:
    Placentofagija

    Poznato je da većina životinja jede svoju posteljicu da bi sakrili trag, a neke druge životinje (npr. mačke) da bi nadoknadile izgubljene vitamine i minerale na okotu.

    U nekim dijelovima svijeta postoji i ceremonija jedenja posteljice. Postoje razlozi zbog kojih ih žene jedu, uključujući i to da pomaže u sprječavanju postporođajne depresije, jer se pretpostavlja da vraća maternicu u predtrudničko stanje i jer sadrži mnoge hranjive tvari koje majci vraćaju snagu izgubljenu na porodu. Mnoge žene koje su probale navodno tvrde da im je bilo puno bolje, oporavile su se brže i nisu patile od depresije zbog tvari koje posteljica sadrži.

  17. #67
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    eee,nije istina!imas li macku,jesi ikad gledala okot macica? macke su sisavci a mama macka zubima rastrga posteljicu da izvadi macica i onda je pojede!!!
    pretpostavljam da to nije jedini primjer u zivotinjskom svijetu...
    ajd dobro. nemam mačku i vjerujem ti. malo gledam sad po netu. svinje znaju pojesti i svoju mladunčad. no ok.

    ja naprosto ne mogu vjerovati da pišem i čitam po netu o jedenju posteljice. ljudskog organa. ok, u kapsulama.

    nego, evo ideje za onaj drugi topik, mali mamin posao kod kuće. kako ide ovaj majuskin link:

    Just Encapsulation Please($150):

    **My Placenta is Beautiful!($200)*
    ♦ all of the 'Just Encapsulation Please' package
    mother essence tincture in a 9oz glass jar
    placenta prints

    The Mother Load($250):
    ♦ all of the above packages (minus mother essence tincture)
    ♦ a quart of placenta tincture with a starter tincture in a glass dropper bottle

    **Our most popular package**
    zanimljivo je da postupak uopće nije kompliciran. opereš, spržiš, osušiš, samelješ, napuniš kapsule. a opet biznis biće cvjeta. ono, kad je u kapsulama progutaš, al treba posteljicu u padelu stavit i na vatru. to je već malo teže.

    ima li još netko poriv za povraćanjem kad razmišlja o jedenju posteljice?

  18. #68
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pa meni nije baš ugodno razmišljanje da bih pojela svoju posteljicu.

  19. #69
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pa to u kapsulama bi mogla, ne bi imalo nikakav okus ili teksturu koja bi bacala na povraćanje...

  20. #70
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cuj, da ju idem pojest onak na leso mislim da bi mi bilo malo zlo (inace ne volim ni iznutrice bas previse). ali kapsule.. sumnjam da bi mi bilo odvratnije od, ne znam, heferola. isti kiki.

  21. #71
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ma kako je isto, kad znaš što je unutra?

  22. #72
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam, ja se nisam mogla natjerati ni jetricu da jedem i to s ciljem povećanja razine željeza.
    Ne bi išlo, ne dalje od piletine i puretine kod mene. I to ne svi dijelovi...
    Brrrr....

    Unatoč fascinaciji.

  23. #73
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kako je isto, kad znaš što je unutra?
    pa isto zato jer ne znam sta je u heferolu, kakve sve gadarije. kuzis. ovak ti se samo kapsula s prahom rastvori u zelucu, s tim nemam problema. problem bi mi bio da moram zvakati

  24. #74
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja naprosto ne mogu vjerovati da pišem i čitam po netu o jedenju posteljice. ljudskog organa. ok, u kapsulama.


    Meni je taj dio s kapsuliranjem baš najzanimljviji - to je zaista iskonski povratak prirodi. Ima li išta prirodnije od kapsule?


    Nego, vezano uz ove usporedbe sa životinjama - meni to ne drži vodu. U prirodi su još uvijek na snazi zakoni evolucije i preživljavanje najjačih. Tako npr. ptice češće hrane ptiće koji jače otvaraju kljun, zbog toga jer su najjači i imaju najviše šanse za preživjeti. Ovi slabiji dodatno slabe jer dobivaju manje hrane. Slično se ponašaju i mnoge druge životinjske vrste.
    Mi ljudi to ne činimo.
    Štoviše, zar se baš ovih dana nismo grozili nad pričama o gladnoj djeci u Africi koju roditelji napuštaju kako bi prehranili one koji imaju više šanse za preživljavanje... prestrašno

    Hoću reći, kad neke stvari, uobičajene u životinjskom svijetu, stavimo u kontekst ljudske vrste stvarno zvuče loše.

  25. #75
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ajme svimbi, što ti je ovo u avataru?
    Posteljica?

  26. #76
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pa isto zato jer ne znam sta je u heferolu, kakve sve gadarije. kuzis. ovak ti se samo kapsula s prahom rastvori u zelucu, s tim nemam problema. problem bi mi bio da moram zvakati
    Jasno je to meni sve, ali dok god znam da je ovo iz mog avatara u toj kapsuli, onda zaista ne moram ni vidjeti, ni žvakati, ništa. Jer ZNAM.

  27. #77
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma dajte me nemojte hebati da vam je to normalno.

    u ovom rodinom tekstu, na kraju stoji link s receptima.

    lazanje, špageti, kokteli...

    Placenta Cocktail: 1/4 cup raw placenta, 8oz V-8 juice, 2 ice cubes, 1/2 cup carrot. Blend at high speed for 10 seconds
    Placenta Lasagne: Use your favorite lasagne recipe and substitute this mixture for one layer of cheese. In 2 tbl. olive oil, quickly saute meat of 3/4 placenta, ground or minced plus 2 sliced cloves of garlic, 1/2 tsp. oregano, 1/2 diced onion & 2 tbl. tomato paste, or 1 whole tomato.
    Placenta Spaghetti: Cut meat of 3/4 placenta into bite size pieces, then brown quickly in 1 tbl. butter plus 1 tbl. oil. Then add 1 large can tomato puree, 2 cans crushed pear tomatoes, 1 onion, 2 cloves of garlic, 1 tbl. molasses, 1 bay leaf, 1 tbl. rosemary, 1 tsp. ea. of salt, honey, oregano, basil, and fennel. Simmer 1 1/2 hours.
    Placenta Stew: Meat of 3/4 placenta in bite size chunks, 1 potato (cubed), 1/4 cup fresh parsley, 2 carrots, 3 ribs celery, 1 zucchini, 1 large tomato, 1 small onion. Dredge meat in 1 tbl. flour mixed with 1 tsp salt, 1/2 tsp. paprika, pinch of cloves, pinch of pepper, 6-8 crushed coriander seeds. Saute meat in 2 tbl. oil, then add vegetables (cut up) and 4-5 cups of water. Bring to full boil, then simmer for 1 hour. Placenta Pizza: Grind placenta. Saute in 2 tbl. olive oil with 4 garlic cloves, then add 1/4 tsp fennel, 1/4 tsp. pepper, 1/4 tsp paprika, 1/4 tsp. salt, 1/2 tsp. oregano, 1/4 tsp. thyme, and 1/4 cup of wine. Allow to stand for 30 minutes, then use with your favorite home made pizza recipe. It's a fine placenta sausage topping.

  28. #78
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    A fine placenta sausage topping LOOOOL

  29. #79
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    uleti, pčelica, da, ti to bolje o životinjama znaš
    svimbi, i ti po netu čitaš linkove eating placenta, priznaj

    naišla sam na jedan, paz sad, veganski parti. s posteljicom na meniju. veganski. katafakingstrofa. ovo me učvrstilo u uvjerenju da je prirodnije s nemešom se j... cijelu sezonu BB, nego jest posteljicu. sori.

  30. #80
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Mislim da je je.... s Nemešem izrazito prirodno, iskonsko, čak

  31. #81
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno


  32. #82
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mene je ova tema skroz dotukla, majke mi moje. kao prvo sad će mi svaki gulaš ličiti na ovu hobotnicu iz avatara.

    kao drugo, stvarno me zaprepastilo da na rodi ima link s fine placenta toppingom. đizs, a ja okolo hvalim i rodu i forum. baš sam ovo ljeto učestvovala u jednoj žučnoj raspravi.
    ajd, bar nisam portal hvalila.

  33. #83
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Ja sam našu posteljicu vidjela iz daljine i nisam imala nikakav osjećaj prema njoj, ali je MM vidio izbliza i rekao je da je to nešto najgadnije što je ikad vidio... a vidio je moje međunožje dok još nisam bila zašivena nakon epiziotomije
    Posljednje uređivanje od Janis : 19.08.2011. at 20:59

  34. #84
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Felix, znači ni tu nema pravila. Što više čitam vidim da je šarolikost u rodilištima maksimalna. Kao da svatko radi po vlastitom nahođenju. Zar ne bi trebalo biti bar približno isto u cijeloj Hrvatskoj?

  35. #85
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Uletilo sto postova, kasnim maximalno.

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    na sve skupa.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 19.08.2011. at 21:08

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Malo freaky... zapravo puno.
    http://blogs.seattleweekly.com/vorac...e_placenta.php

    Kao, ne piju ni kravlje mlijeko.. a s druge strane na korak do kanibalizma. Ajd mogla bi shvatiti da ju majka pojede... u skladu je s ponašanjem mnogih sisavaca... ima neke nazovi logike... ali ovo!

  38. #88
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Majko mila,
    nemojte samo o receptima, malo mi se želudac okreće!

  39. #89
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Posteljica ima dobrih pola kile, ima tu sirovine....fuj.

  40. #90
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    uf, mislim da više neću čitat ovu temu!

  41. #91
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    da je gadljivost prema vlastitim izlučevinama kao i prema posteljici kulturološki uvjetovana. Pred nekoliko stotina godina naši preci bi je vjerojatno pojeli - osim možda onih koji su bili civilizacijski i standardom na višem nivou od obične raje. Pred nekoliko tisućljeća pjeli bi je svi bez iznimke.
    Jel bi onda pojeli i govno vlastito? Meni to dvoje na isto dođe majke mi, ne bi ni jedno ni drugo da mi plate milijon eura. I totalno ne mislim da bi prije par tisuća godina ljudi jeli posteljice svojih beba, NO WAY!

    Ma fuj, meni je pregadno kad neko jede govna iz nosa, a kamoli ovo s posteljicom, to mi je na nivou muževih priganih jaja!

  42. #92
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku

    Ma fuj, meni je pregadno .......... to mi je na nivou muževih priganih jaja!


  43. #93
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A apropo tog da posteljica pomaže da se izbalansiraju hormoni ženi, kladim se da se za to mora jest sirova jer ako je skuhaš il spohaš gubi svojstva, a?

  44. #94
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pomi, svimbi il cvijeta, ha?
    pa čak i da nije tvoj tip

    roza

  45. #95
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Na jednom od poroda sam vidjela posteljicu jedne žene koja je upravo rodila. Primalja ju je pronijela do zamrzivača koji je bio u mojoj predrađaoni. Iako nisam gadljiva, stvarno grozno izgleda! I muči mi se i na samu pomisao da bih je pojela! Imam pse i oni jedu posteljice kako koje štene izlazi van. I da, vjerujem da u posteljicama imaju vitamini potrebni kuji nakon okota iako joj ja dajem vitamine i u hrani i u drugim preparatima, ali protiv instinkta životinja ne može. Ali zašto bismo mi jeli posteljice iako znamo da možemo na drugi način nadoknaditi vitamine koji nam trebaju. Valjda smo iz nekog razloga sišli sa grana drveća :/

  46. #96
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    uh, ja i pileca prsa cistim toliko da trecinu bacim
    ovo ogavno ne bi takla stapom, kamoli pojela, kapsule-ne kapsule
    (a ne mislim ni da bi prema slezeni ili slijepom crijevu imala nekih posebnih osjecaja)

    nisam imala pojma za recepte na portalu, fuj
    bas to fali za povecanje popularnosti

    ajmo smislit kako i menstruaciju iskoristit, zensku svetinju, pa kad skines mooncup odma trgnes s nogu
    cekam kombo recept - pupcana punjena posteljicom, mljac

  47. #97
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš zamišljam naše doktore i primalje kako im dolazi buduća mama i kaže neka zapakiraju i stave u frižider posteljicu za ponijeti.
    Oči bi im iskočile od čuđenja.
    Ja sam tražila da pričekaju sa prerezivanjem pupčane vrpce dok posteljica ne izađe. Pitali su me da li ja znam šta od njih tražim. I doktorica mi je podrugljivo objasnila da je to nemoguće jer prvo izlazi dijete pa onda posteljica....
    Šta bi tek rekli da sam tražila doggy bag

  48. #98
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    vidjela sam svoju posteljicu nije mi nesto privlačna,ni gadljiva(ogromna je) a nikako je nebi pojela.
    a isto tako ni pupčiče nečuvam,,ostavila sam mlječ.zube 1 od starije kčeri.

  49. #99
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja naprosto ne mogu vjerovati da pišem i čitam po netu o jedenju posteljice. ljudskog organa.

    ima li još netko poriv za povraćanjem kad razmišlja o jedenju posteljice?
    Prvo - ne mogu ni ja.
    Drugo - imam ja.

    Treće - ovi recepti s posteljicom su mi više nego odvratni i jezivi.

  50. #100
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ajmo smislit kako i menstruaciju iskoristit, zensku svetinju, pa kad skines mooncup odma trgnes s nogu
    Evo, već je smišljeno http://blood-art.livejournal.com/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •