Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 165

Tema: Što s posteljicom nakon poroda?

  1. #101
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    kljucic, ostala sam otvorenih usta. Stvarno, kako kaže autorica zašto i druge ne crtaju svojom krvlju? Uvijek sam smatrala da imam bujnu maštu, ali ovako nešto mi nikako ne bi palo na pamet. Sad, da li je ovo mašta, morbidnost ili nemam pojma što.

    Samo znam da mi je žao da sam otvorila link. Bez nekih znanja u životu se stvarno može.

  2. #102
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Pa čuj, svašta ljudima pada na pamet.
    Pitanje je samo zašto je nešto prihvatljivije od nečeg drugog. I stvar je interpretacije, tj. opet u očima promatrača.
    Šnicl je MM jako fin, ali ja na njega sve više gledam kao na komad strvine u svom frižideru.
    Mislim da je posteljica s razlogom jednokratni organ.
    Možda s razlogom da ju se pojede

  3. #103
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni je muka kad imam megu pa jelte nije skroz u tečnom stanju
    ajme gadosti
    ovo s jedenjem posteljice mi je prekenjavanje i ništa više

  4. #104
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Meni i nije muka od pomisli, jela sam svašta, ali mislim da se u ovom pokušaju demedikalizacije poroda i povratku prirodi negdje zaboravilo da smo mi ipak ljudi, a ne životinje.
    I da nije sve "alternativno" dobro, kao ni što sve što medicina nudi nije loše.
    Opet, tko voli nek izvoli. Ali jedenje vlastitih organa nije ljudska osobina.

  5. #105
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni i nije muka od pomisli, jela sam svašta, ali mislim da se u ovom pokušaju demedikalizacije poroda i povratku prirodi negdje zaboravilo da smo mi ipak ljudi, a ne životinje.
    I da nije sve "alternativno" dobro, kao ni što sve što medicina nudi nije loše.
    Opet, tko voli nek izvoli. Ali jedenje vlastitih organa nije ljudska osobina.
    kao što sam već i napisala, mislim da je to najobičnije pomodarstvo, nekom padne na pamet pa se ljudi pomame i klikću kako je to super divno i prekrasno.
    meni je osobno odvratno pa makar ne bila nikad moderna, osviještena i ostala teška konzerva. fuj na posteljicu u tavici, mikrovalnoj, prahu ili kapsuli, sasvim svejedno.

  6. #106
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Nisam otvarala linkove. To ne zelim gledati.

    Kanibalizam modernog doba.

  7. #107
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Bljak na sve skupa, izgleda da je ljudskoj vrsti previše dosadno pa stalno smišljamo neke nove gadosti.
    Ono sa zakapanjem posteljice u vrtu i sadnjom drveta mi je sasvim OK, a ovi drugi aspekti su mi u potpunosti ?????

  8. #108
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    kao što sam već i napisala, mislim da je to najobičnije pomodarstvo, nekom padne na pamet pa se ljudi pomame i klikću kako je to super divno i prekrasno.
    meni je osobno odvratno pa makar ne bila nikad moderna, osviještena i ostala teška konzerva. fuj na posteljicu u tavici, mikrovalnoj, prahu ili kapsuli, sasvim svejedno.
    X

  9. #109
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je moja pokojna sveki jednom prilikom pokazala prve loknice MD-a (a nisam sigurna da nije i pupkovina bila u pitanju, pa sam to od užasa potisnula ) i svečano rekla: ti ćeš ti jednom dobiti na čuvanje.
    Žena je preminula, čuvarica pramena još nisam postala, tko zna, možda mi ga svekar, trenutni čuvar, jednog dana preda.

    To s čuvanjem "relikvija" mi je bez veze... fora mi je otisak dlana ili stopala u gipsu ili nekoj bebe-prihvatljivoj boji.

    (Zanimljivost za kraj: ta prva kosica ima jako veliku vrijednost u izradi kistova, jer nije rezana, pa vrh ide u prirodni špic.)
    meni je došao rođak polu nizozemac i njegova cura nizozemka na babine i donijeli su mi 2 kutijice. da čuvam sve mliječne zube moje djece. skužili su da mi to ovdje ne radimo kad su vidili da ih čudno gledamo. ali oni svi doma imaju kutijicu sa svim svojim zubima.

    a što se tiče posteljica, o svojima nisam razmišljala UOPĆE otkad sam rodila. u trudnoći mi je bilo bitno da je jedna sprijeda, druga zada jer sam više osjećala m. nego e. pa mi je rečeno da je to razlog. i bilo mi je bitno da mi posteljice savršeno rade nakon svih s#anja sa trombofilijom i da sam zahvaljujući tom radu rodila 2 velike zdrave bebolinke.
    a dio sa papanjem posteljica mi je odvratan. mislila sam da to samo tom cruise i njegova ekipa rade. i da, zgražam se, čisto za one koji broje tko se zgraža a tko ne nad žvakanjem čovjetine.

  10. #110
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    meni je došao rođak polu nizozemac i njegova cura nizozemka na babine i donijeli su mi 2 kutijice. da čuvam sve mliječne zube moje djece. skužili su da mi to ovdje ne radimo kad su vidili da ih čudno gledamo. ali oni svi doma imaju kutijicu sa svim svojim zubima.
    Ja imam u sjećanju da je jedna susjeda moje bake, kad sam bila mala (a ima tome.. ) od prvih zubića svojih unuka dala napraviti privjeske za lančić... zlatna "krunica" koja je držala taj zubić. Ne znam tko je te privjeske nosio, baka ili unučad.

  11. #111
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni i nije muka od pomisli, jela sam svašta, ali mislim da se u ovom pokušaju demedikalizacije poroda i povratku prirodi negdje zaboravilo da smo mi ipak ljudi, a ne životinje.
    I da nije sve "alternativno" dobro, kao ni što sve što medicina nudi nije loše.
    Opet, tko voli nek izvoli. Ali jedenje vlastitih organa nije ljudska osobina.
    veliki potpis
    a što se tiče pijenja svoje krvi, sjećam se da sam naletila na neku temu na nekonvencionalnoj medicini, i da osim recepata za posteljicu ima i zgodnih uputa za čudesno obnavljanje krvne slike. Moram priznati da ne otvaram linkove i preljećem postove, jer bojimse da bih imala noćne more inače. Eh, željkoznatiželjko

  12. #112
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    meni je svejedno ocel netko pojest posteljicu ili ju posaditi...
    mm-a lagano brine da bi mu punica mogla taj komad mesa u zamrzivacu zamijeniti za plućica pa ju napraviti na kiselo.
    zapravo sam samo htjela reci cvijeti da svi sisavci (uz par zanimljivih izuzetaka, nor. deve i neki morski sisavci) uglavnom pojedu posteljicu nakon okota, ukljucujuci biljojede.

  13. #113
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Kad smo kod pijenja vlastitih izlučevina, dosta ljudi vjeruje da je pijenje urina jako ljekovito...

  14. #114
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo kod pijenja vlastitih izlučevina, dosta ljudi vjeruje da je pijenje urina jako ljekovito...
    Baš. Ono što organizam odbaci treba opet unijeti u njega.

  15. #115
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Baš. Ono što organizam odbaci treba opet unijeti u njega.
    To je već napredna reciklaza

  16. #116
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, urinoterapija i njihov genijalni slogan "srednji mlaz je moj mlaz"

  17. #117
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo kod pijenja vlastitih izlučevina, dosta ljudi vjeruje da je pijenje urina jako ljekovito...
    To je i meni palo na pamet i htjela sam linkat, al sam odustala. Bilo mi je malo too much.

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    To je već napredna reciklaza


    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    da, urinoterapija i njihov genijalni slogan "srednji mlaz je moj mlaz"
    i ovdje jedan

  18. #118
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    uf, a te slike osim sto su krasne, sigurno imaju i dobar miris

  19. #119
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    joj, da, a ja sam se zgrazavala jer mm ima prvi mlijecni zub kao privjesak na lancicu (ne, nije ga nikad nosio)
    cuvanje pupkovine i pramena mi je simpa, pa i zub ok, dok nije privjesak, zakopat posteljicu, pa ajde ok, ali raditi delicije od nje, ma to mi je smijesno.
    a kapsule su vec biznis.

  20. #120
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Što se tiče tih relikvija, mogu proći one koje ne trunu - zato su mi zubi i kosa ok (mislim da i moja mama negdje čuva moje zubiće, a ja sam sačuvala prvu Davidovu kosicu). Ostalo :zbljuv:

  21. #121
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Prema posteljici gajim ista osjećanja kao i prema vodenjaku, plodovoj vodi, pupčanoj vrpci. Bili su tu kad su nam trebali i na tome im hvala. Kad je došao trenutak da nam više ne trebaju odbacili smo ih. Da sam rodila kući najvjerovatnije bih sve to zakopala. Ne znam da li bih pravila neku simboliku sadnjom na tom mjestu. Ovako, sve što nam nije trebalo ostalo je u bolnici. Posteljica mi je samo dio fascinacije kompletnim procesom nastanka novog živog bića, u istom rangu sticaja okolnosti da baš Taj spermij oplodi baš To jajašce i rodi se neko dijete. Ne bih je tražila za ponijet, ne bih je držala u zamrzivaču kad bih je imala, definitivno bih je zakopala. Ne smatram je organom u istoj ravni sa ostalim organima svog tijela. Predpostavljam da je do kulturološkog uticaja. Nikad mi ne bi palo na pamet ništa slično njenom konzumiranju.

    Na stranu jelo, bi ste li tražili komad svojih pluča (operativno odstranjenog zbog bolesti) da ga sahranite?
    I zašto odstanjene bubrežne kamence nude pacijentima da ponesu kući (sveki ima svoj)?

  22. #122
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ali ne mozes povlacit paralele izmedju posteljice i pluca. kruske i kamioni :D

    posteljica nije posljedica bolesti. nije odstranjena.


    ovo o bubreznim i zucnim kamencima - ne znam zasto se to radi. moj je tata nakon operacije isto donio doma kutijicu sa "svojim" zucanim kamencicima. nije me se dojmilo.



    moja djeca imaju svoje prve pramencice. zube skupljaju sami imaju svoje kutijice i sami brinu o njima. ostale "dijelove" nisam cuvala, nisu me se dojmili na taj nacin.

  23. #123
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Pa ja čuvam sve, čak i pupkove (iako ne znam do kada, jer mm ne želi da ih fino konzerviram u formalinu ili alkoholu ), pramenčiće kose, robu u kojoj su izašli iz rodilišta, krstili se, proveli prvi Božić, čuvat ću zubiće... Imamo dvije velike kutije uspomena.
    Ali stvarno mi nikada nije palo na pamet ni pitati za posteljicu, a kamoli je čuvati ili (bljak) pojesti.
    Meni to nije za usporedbu, čuvanje dječjih mliječnih zubića i čuvanje posteljice...

  24. #124
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pupčana vrpca je samo put do placente...

  25. #125
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa Vidi poruku
    Prema posteljici gajim ista osjećanja kao i prema vodenjaku, plodovoj vodi, pupčanoj vrpci. Bili su tu kad su nam trebali i na tome im hvala. Kad je došao trenutak da nam više ne trebaju odbacili smo ih. Da sam rodila kući najvjerovatnije bih sve to zakopala. Ne znam da li bih pravila neku simboliku sadnjom na tom mjestu. Ovako, sve što nam nije trebalo ostalo je u bolnici. Posteljica mi je samo dio fascinacije kompletnim procesom nastanka novog živog bića, u istom rangu sticaja okolnosti da baš Taj spermij oplodi baš To jajašce i rodi se neko dijete. Ne bih je tražila za ponijet, ne bih je držala u zamrzivaču kad bih je imala, definitivno bih je zakopala.
    točno ovako i ja razmišljam!

  26. #126
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Navodno to svi sisavci rade.
    Da sisavci TO rade, ali to je čisto životinjski nagon samoočuvanja, jer sadrži krv pa bi miris krvi privukao možebitne grabežljivce do mladunčadi koju majka odmah nakon poroda brižljivo poliže kako bi se uklonio taj miris krvi i poroda, te pojede placentu i pupkovinu do onog dijela koji otkine zubima. Priroda je to riješila na taj način jer ne znam baš da bi recimo vuk bio u stanju skupiti sve te posteljice, odnjeti ih nekamo i zakopati ili tko zna što uraditi. Ipak oni nisu TAKO razumna bića. S obzirom da sam do sada imala nekoliko legala i mačaka i pasa malo sam se informirala i saznala da se pretpostavlja kako jedenje posteljice kod njih zna potaknuti lučenje mlijeka, ali sigurno i velike probleme s probavom, proljev i slično. Tako da se čak preporuča dio posteljica nakon okota ukloniti kako bi se izbjegli neki problemi. Mislim, meni je taj sam pojam jedenja posteljice jako fuj, pa pas je u stanju makar ne bio gladan žvakati i uvaljati se u kakvu strvinu ili govno biljojeda, jer mu je to u prirodi i time uklanja svoj miris pred lovinom, a to ne znači da ću i ja to činiti da se vratim prirodi.

    Posteljice nakon poroda mojih kćeri sam vidjela obje jer su ih odmah još među mojim nogama pregledavali da li su čitave izašle i nisu me se baš dojmile izgledom, ako se dobro sjećam onako su sivkasto-plave prošarane krvlju ( ipak je prošlo 4 i 8 godina a moja pamet je na rezervi za takve stvari koje i nisu od životne važnosti sada više). Mogu vam javiti detaljnije nakon što sada rodim ako koga zanima je li mi sjećanje ispravno. Nakon što se ustanovilo da je posteljica izašla kako treba, jednostavno sam zaboravila cijelu tu situaciju jer srećom je zaključeno da mi ne treba struganje ostataka iz maternice i neću dobiti upalu ili sepsu ako se koji komadičak odlučio zadržati unutra. Posteljica je odradila svoje i OK, tu je kraj priče za nju. Mogu razmisliti o donaciji matičnih stanica za potrebe bolesnih i to bi napravila u svakom slučaju jer može pomoći nekome spasiti život, ali nisam još čula da nekome treba izsluženi "organ" koji više ne funkcionira, jer da funkcionira tijelo ga ne bi odbacivalo.

  27. #127
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    meni je svejedno ocel netko pojest posteljicu ili ju posaditi...
    mm-a lagano brine da bi mu punica mogla taj komad mesa u zamrzivacu zamijeniti za plućica pa ju napraviti na kiselo.
    zapravo sam samo htjela reci cvijeti da svi sisavci (uz par zanimljivih izuzetaka, nor. deve i neki morski sisavci) uglavnom pojedu posteljicu nakon okota, ukljucujuci biljojede.
    ono sto mene zanima, a ne stignem sad googlat je da li i majmuni pojedu svoju posteljicu? ipak smo nakad davno se od njih razdovjili i evolucijski, bar po nasem misljenju, napredovali.

    o jelu posteljice ne razmisaljam. spremna sam staviti u usta svasta. probati, ali nisam sigurna da bi i nju probala. prvo ne svidja mi se izgled, drugo ima dosta zila, sto mi uglavnom ne pase kod hrane i to ne volim. tako da joj nije sudjeno kod mene.

    sto se tice kapsula, ako je vec "moram" zbog neceg konzumirati, bolesti i sl. onda bi mi bilo draze da ne znam prodrijetlo hormona koje konzumiram. isto kao sto ne zelim znati kako izgleda proizvodni pogon svih drugih lijekova.

    a sadnja drveta ili vec cega iznad nje, mi je kao da sadim spomen na neko drago bice. ali bice koje je izaslo prije te posteljice mi je tu zivo i ne mislim da mi treba tako nesto.

    kako radjam u instituciji, nisam na srecu uopce dobila priliku da se moram pobrinuti za nju.

  28. #128
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    meni je svejedno ocel netko pojest posteljicu ili ju posaditi...
    mm-a lagano brine da bi mu punica mogla taj komad mesa u zamrzivacu zamijeniti za plućica pa ju napraviti na kiselo.
    zapravo sam samo htjela reci cvijeti da svi sisavci (uz par zanimljivih izuzetaka, nor. deve i neki morski sisavci) uglavnom pojedu posteljicu nakon okota, ukljucujuci biljojede.
    na posteljicu na kiselo
    a zadnju rečenicu potvrđujem, koliko ja znam posteljicu jedu mačke, koze, krave... i to redovito
    zašto je to tako, ne znam (ovo što piše zibba je također moguće)
    ali ja sam vidjela jedenje posteljice previše puta da bih se sada isčuđavala, premda nikad od ljudi
    ne otvaram linkove jer mi se ne da, ali vjerojatno me ne bi zgrozilo ni crtanje menstrualnom krvlju ni kuhanje posteljice, premda nemam takvih poriva
    ali banalni rijaliti šou, već sama činjenica da to postoji i da fascinira cijelu naciju, da, to me zbilja zabrinjava, jer je znak dekadencije ljudskog društva u cjelini, puno više nego nekakva grupica vegana koji jedu posteljicu. Pa neka je jedu, po meni se to vrlo lako može uklopiti u veganski svjetonazor - nisi nikog morao ubiti da dođeš do proteina. Nek im je u slast. Evo dala bi im moju drugi put. Nek rade s njom što hoće. Da ne moram kopati rupu u vrtu.

    Svoju posteljicu nisam vidjela na prvom porodu, nisam je bila u stanju gledati, a da pravo kažem čak me ni ne zanima toliko, niti mi se gadi, jednostavno nemam potrebu o tome previše razmišljati niti čuditi se.
    posebnim postignućem smatram što sam skandalizirala RG

  29. #129
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    meni je došao rođak polu nizozemac i njegova cura nizozemka na babine i donijeli su mi 2 kutijice. da čuvam sve mliječne zube moje djece. skužili su da mi to ovdje ne radimo kad su vidili da ih čudno gledamo. ali oni svi doma imaju kutijicu sa svim svojim zubima.
    Nisu upoznali moju sveki

    premda evo ovaj čas mi je palo na pamet da kad mi djetetu padne prvi zubić, lako je moguće da ga neću imati srca baciti - premda sam se snebivala na svekinu kutijicu s zubićima, zajedno s kutijom gdje se čuvaju razne kosurine, pa i njena pletenica

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Na jednom od poroda sam vidjela posteljicu jedne žene koja je upravo rodila. Primalja ju je pronijela do zamrzivača koji je bio u mojoj predrađaoni.
    zanimljivo a kamo idu posteljice nakon zamrzivača?

  30. #130
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    posebnim postignućem smatram što sam skandalizirala RG
    Ha ha ha a zamisli ovo, reality show u kojem sudjeluje trudnica koja na kraju em ima Homebirth em pojede svoju posteljicu - ajd ajd priznaj, taj bi garant gledala!

  31. #131
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Apropo zuba, moje je mama čuvala a ja ih bacila a nekih 15-16, uopće mi nisu bili napeti. Logičnije mi je da čuvam đedove i babine zlatne, bar neka korist od njih :crnihumor:

  32. #132
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo a kamo idu posteljice nakon zamrzivača?
    Vjerojatno u infektivni otpad.

  33. #133
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja imam kčerkina 3 zubića, očekujemo četvrti svaki čas

    Mi smo u zubić vila fazonu, ono , vila dođe uzme zub i ostavi igračku za uzvrat. Ona ful vjeruje u to, a ja podržavam jer je meni to bilo totalno oduševljenje dok sam bila mala.
    E sad, u opće nemam pojma šta sa tim zubićima jer su oni zapravo "kod vile". A nekako mi ih stvarno žao samo fiknut u kantu. Kontam, možda joj bude kasnije, kad skonta pravi istinu o vili , interesantno da ih pogleda, a možda bude stomatolog

  34. #134
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ne znam, ja takve slatke "relikvije" čuvam za sebe i ne mislim ih davat malom kad odraste (ni njegovoj ženi, lol)
    Čuvam njegove loknice kad smo ga morali prvi put šišati i mislim ih čeznutljivo gledati sa 99, ljuljuškajući se u naslonjaču pred kaminom :grin:

    I zube bum čuvala, čuvam i pseće mliječne (kad sam uspjela uhvatit pad) i uvijek mi je milo kad nađem tu kutijicu i sjetim se kako je pesica bila mala..jednom davno

  35. #135

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Moj pas jede i svoju porigotinu, pa i to ne mislim kopirat.


    A posteljicu sam vidjela nakon poroda i bila mi je jako zanimljiva i neodoljivo me podsjetila na bebu iz Aliena 2..

  36. #136
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja imam doma negdje svoje zube. To mi je fora.

  37. #137
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam doma negdje svoje zube. To mi je fora.
    i ja svoje imam u ustima, nosim ih uvijek jer mi cesto trebaju

  38. #138
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ma ja svoje ostavim u čaši.

  39. #139
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja svoje ostavim u čaši.
    Ha Ha Ha

  40. #140
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno


  41. #141
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    užas-jedu posteljicu. ovo granici sa kanibalizmom.

  42. #142
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    užas, užas

  43. #143
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  44. #144
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    znate onaj crtić "cow&chicken"
    kad krava kaže užas, uuužas
    to mi je zakon

  45. #145
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    užas-jedu posteljicu. ovo granici sa kanibalizmom.
    Ne graniči, to jest kanibalizam...il se ja varam??? A vidim Pomi i Marta već googlaju recepte ccccc

    Meni je najbolja fora u praščiću Babe-u kad se on vrati sa natjecanja kao Champ a pogreškom na nebu napišu Welcome ham bez c i p - baš suptilno provučena poruka

  46. #146
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ne graniči, to jest kanibalizam...il se ja varam??? A vidim Pomi i Marta već googlaju recepte ccccc

    Meni je najbolja fora u praščiću Babe-u kad se on vrati sa natjecanja kao Champ a pogreškom na nebu napišu Welcome ham bez c i p - baš suptilno provučena poruka
    evo ovi vegani što jedu posteljice ne bi napravili od jadnog prašćića šunku
    kanibalizam je kad nekog krkneš pa ga pojedeš
    a npr ako grickaš nokte nije

    ( )

  47. #147
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    a zašto ova tema nije na receptima?

  48. #148
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto ova tema nije na receptima?

    , stvarno, zašto?

  49. #149
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    evo ovi vegani što jedu posteljice ne bi napravili od jadnog prašćića šunku
    kanibalizam je kad nekog krkneš pa ga pojedeš
    a npr ako grickaš nokte nije

    ( )
    dunno'bout you ali meni je jedenje svojih unutarnjih organa, iako su nazovi jednokratni, totalni kanibalizam, ma nisam ja ni za griženje noktiju ni one kožice na prstima, opet unosiš svoj dna u sebe ako ih progutaš ne? (a ono, dok ovo pišem mm ko Lister iz crvenog patuljka glođe palce na nogama LOL)

  50. #150
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    silvio berlusconi se ne bi složio s tobom roza lol
    i on voli papati nešto svoje al ne zanoktice

    btw samo čekam kad će kult jedenja slijepog crijeva... na kiselo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •