Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 165

Tema: Što s posteljicom nakon poroda?

  1. #1
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno Što s posteljicom nakon poroda?

    Od par prijatelja sam čula planove kako će oni tražiti posteljicu nakon poroda. Jedan par je misli pojesti jer to navodno pomaže ravnotežu hormona nakon poroda (iako ne kužim što će njemu ženski hormoni), jedna frendica planira raditi neku sliku od nje, a druga ju je stavila u zamrzivač dok ne odluči što će s njom

    Ja osobno ne osjećam nikakvu povezanost sa svojom posteljicom iako znam da je ona hranila, mazila i pazila bebača ovih 9 mjeseci. Eventualno me zanima kako izgleda, ali ništa više od toga.

    Na Rodi se isto pisalo o raznim običajima vezanima za posteljicu http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=149&Show=2152

    Zanima me da li još netko želi posteljicu ponijeti doma i kakvi su planovi onda s njom?

  2. #2
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kad sam čitala "žensko tijelo, ženska mudrost" dobila sam svakakve ideje, ali to je jedan od rijetkih puta kad se moj racionalni muž pobunio. pa nisam ni vidjela posteljicu, ni nosila je doma.

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Vjerovatno da rađam doma vidjela bi je i nekako je se rješila, ne bi je u nikojem slučaju zadržavala, ali sigurno bi mi bilo zanimljivo vidjet kako izgleda iako sam već vidjela. Ne kontam te koji će je pojest, Bljak. Ne bi ni u ludilu. Al ono 100 ljudi 100 čudi.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Jedno od pitanja o kojima nikad u životu nisam i ne bih razmišljala.

  5. #5
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno od pitanja o kojima nikad u životu nisam i ne bih razmišljala.
    Potpis.
    A o jedenju posteljice imam mišljenje koje ovdje neću napisati.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis.
    A o jedenju posteljice imam mišljenje koje ovdje neću napisati.
    I ja isto tako.
    A baš me zanima kako pripremljenu posteljicu su si oni zamislili pojesti. Na lešo, dinstanu s lukom, sirovu kao tatarski biftek...? Užas

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pohana je najbolja
    garant

  8. #8
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

  9. #9
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    rade se kapsule

    navodno izregulira ženine hormone nakon poroda

  10. #10
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ajme, čula sam da neka plemena suše svoju posteljicu i onda daju klincima kada su bolesni..
    Neka je zdravo sto puta ali je fuj, a svoju sam slučajno škicnula i nije mi bila nimalo privlačna.

  11. #11
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pohana je najbolja
    garant
    može i umjesto fileka

  12. #12
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam čula za shake i za suđenje pa onda mrvljenje po hrani... Cubana, hvala na slikovitom receptu . Ne kužim kako to netko može staviti u usta, ali očito ima ljudi koje čak i poznajem. I nikad ni ja nisam razmišljala o tome dok mi oni nisu spomenuli. Navodno to svi sisavci rade.

  13. #13
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mammals eat their placenta for two reasons. 1. they are starving and need the nutrients. 2. to hide the smell from predators so they don't find their baby and eat it. there is NO reason for middle-class white women to be eating their placentas. This woman has clearly read one too many naturopath magazines. Find a hobby, lady!
    Komentar ispod onog mog linka.
    To bi bilo to.

  14. #14
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam čula za shake i za suđenje pa onda mrvljenje po hrani... Cubana, hvala na slikovitom receptu . Ne kužim kako to netko može staviti u usta, ali očito ima ljudi koje čak i poznajem. I nikad ni ja nisam razmišljala o tome dok mi oni nisu spomenuli. Navodno to svi sisavci rade.
    navodno sisavci rade i mnoge druge stvari

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    cubana, počela sam, ono kad ju pere. al ne mogu dalje gledat. a znatiželjna sam ajd prepričaj

  16. #16
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    there is NO reason for middle-class white women to be eating their placentas. This woman has clearly read one too many naturopath magazines. Find a hobby, lady!

  17. #17
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    cubana, počela sam, ono kad ju pere. al ne mogu dalje gledat. a znatiželjna sam ajd prepričaj
    Šta ti je, i ja sam na preskoke gledala
    A i što će mi, to kao da gledam recept za jastoga, nijedno neću u skorije vrijeme pripremati.
    Mada, kako je krenulo, prije će me netko pozvati na posteljicu nego na jastoga.

  18. #18
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Iako mi je čak fora ona ideja sa sađenjem stabla, pa se posteljica stavi u zemlju i onda to stablo ima isto godina kao dijete. A i bolje da nagnoji zemlju nego da završi na bolničkom otpadu, pa u spalioni

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Iako mi je čak fora ona ideja sa sađenjem stabla, pa se posteljica stavi u zemlju i onda to stablo ima isto godina kao dijete. A i bolje da nagnoji zemlju nego da završi na bolničkom otpadu, pa u spalioni
    Ovo mogu zamisliti.

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Fuuuuuuuj! Nikad mi nije palo na pamet razmišljati o tome? Baš me zanima kaj su s posteljicom radile cure koje su doma rodile...

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Iako mi je čak fora ona ideja sa sađenjem stabla, pa se posteljica stavi u zemlju i onda to stablo ima isto godina kao dijete. A i bolje da nagnoji zemlju nego da završi na bolničkom otpadu, pa u spalioni
    Potpis! To je, za mene, jedina prihvatljiva opcija ako bi se vec sjetila ponjet ju doma.

    Cubana, mene strah otvorit link iako nisam gadljiva...

  22. #22
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    evo da vam kažem...
    ja sam o postejici počela razmišljati kad smo se odlučili za pkk. tad moraš razmišljati o tome kako ćeš je zbrinuti.
    bilo mi je nekako nezamislivo.baciti je u kontejner...ne znam...ta mi je opcija bila totalno odbojna.
    i kad nam se životinjama nešto dogodi ili ih zakopamo ili ih nosimo veterinaru da ih zbrine. ne bacam ih u smeće.
    i sad...kad je izišla...isprepipala sam je svu...i nije mi bilo mrsko....
    nakon što ju je primalja pregledala...spakirali smo je u par najlona i u zamrzivač...
    malo mi je bilo čudno što je dio mene u zamrzivaču...ali ako mogu imat dio neke živine, onda valjda mogu i svoj.
    bila je zima....
    na proljeće smo je zakopali u vrtu i iznad nje posadili žinžulu...i to mi je baš lijepo. i rodila...evo jedna žinžula je na njoj

  23. #23
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    posadili smo mi stablo i kad nam se sin rodio...ali ovo mi je nekako potpunije...ne znam...

  24. #24
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ne kužim temu kojoj je jedina svrha zgražanje (nad nečim što neke majke rade u najboljoj namjeri pritom ne oštećujući nikog)


  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma nije svrha zgrazanje, al kuzim da je to mnogima bljak. meni je recimo interesantno kako bez beda popijem salicu kravljeg mlijeka, a nad svojim sam dvojila, kao, da probam ili ne . kuzis, popit cu mlijeko od nepoznate krave bez problema, a za svoje cu se dvoumiti, jer mi se malo gadi . koliko je jak taj kulturoloski utjecaj. pa tako jedes zivotinjske organe, mozak, zeluce, sve, a zenska posteljica je ono zivi uzas.

    to mi je vrlo zanimljivo. jos jedna stvar koja me prati u zadnje vrijeme je taj odnos kulture prema zenama i njihovim tijelima, znaci od toga da su "prljave" i moraju se "ocistiti" prije nego rode svoje dijete, pri cemu im treba pomoci jer su zenska tijela falicna i ne mogu to "dobro" obaviti sama, preko samog poroda, pa dojenje, kako se ljudima gadi ljudsko mlijeko, i evo sad se zgrazamo i nad posteljicom.. ma te zene su zivi uzas

    sori na diverziji, samo sam "razmisljala na glas", a inace dvije posteljice od mojih kceri cuce u zamrzivacu i cekaju da me uhvati inspiracija, nemam blage veze sta da s njima napravim ali necu ih jesti

    mozda ako mi czss zakuca na vrata da probam dokazati da sam svoju vaninstitucionalnu djecu doista i rodila

  26. #26
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne mislim da je bit teme zgražanje, nego me čisto zanimaju ta promišljanja žena o posteljici (ipak smo preko nje povezane s djetetom), jer kao što napisah, ja o svojoj baš nemam neko mišljenje niti neke osjećaje povezanosti...
    A eto volim promišljati o svemu i svačemu!

  27. #27
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Prijateljica koja je rodila doma je upravo to uradila sa posteljicom-položila je u zemlju i nad njom zasadila mladicu četinara. Meni je to skroz simbolično!

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim temu kojoj je jedina svrha zgražanje (nad nečim što neke majke rade u najboljoj namjeri pritom ne oštećujući nikog)

    mislim, žena u kuhinji, u padeli, prži dio svog tijela (ok, ne svog, nego ima biznis za prženje djelova tuđih tijela).

    a ne umire od gladi.

    ako to nije za zgražanje, ako je to prirodno i vraćanje prirodi, onda fakat imate pravo vi koji tvrdite da smo civilizacijski otišli kvragu.

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj MarikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Prijateljica koja je rodila doma je upravo to uradila sa posteljicom-položila je u zemlju i nad njom zasadila mladicu četinara. Meni je to skroz simbolično!
    Ovo je jedino što mi je zanimljivo i što bih eventualno i ja radila sa svojom! Ali kaj ak se jednog dana odesliš?

  30. #30
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim temu kojoj je jedina svrha zgražanje (nad nečim što neke majke rade u najboljoj namjeri pritom ne oštećujući nikog)

    uopće ne znam kako se ne zgražati nad jedenjem posteljice.
    još mi je najjače kako se onda svijet pomami za tim, kako je sve to super i blabla.

    ovo sa sađenjem može proći.

  31. #31
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    . koliko je jak taj kulturoloski utjecaj. pa tako jedes zivotinjske organe, mozak, zeluce, sve, a zenska posteljica je ono zivi uzas.
    mikka, nema to veze sa kulturološkim utjecajem. baš taj osjećaj gađenja sigurno ima veze sa instinktom. nismo kanibali, ne jedemo ljudsko meso. koja je razlika između posteljice i npr jetrica na žaru? nikakva.

    savladavanje tog osjećaja gađenja, koji imaš i kad ti je posteljica u zamrzivaču, pored lignji, je upravo posljedica civilizacije. TO je kulturološki utjecaj.

    iako, šta ćeš s njom ako rodiš kod kuće, kužim da je bed baciti u smeće, i da je logično, zakopati u vrt.

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je frendica iz Italije rekla da ju bolnice prosljeđuju farmaceutskim tvrtkama, da se koristi u proizvodnji ljekova, kozmetike, što god. Ne znam koliko je to točno.

    Meni je fora to sa sadnjom drveća. Baš zgodna simbolika. Ne bi imala niš protiv... posadila bi orah.
    I... baš me zanima reakcija lječnika u bolnici, kad bi im nakon poroda rekla: molim, spakirajte mi posteljicu za van.

  33. #33
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Tocno Mojca,prije su se davale u pharma industriju radi visokog postotka zenskim hormona - estrogena i progesterona koji ide u kremice itd...
    To vise ne rade jer sada proizvode sintetske zamjenske hormone,a dok to nisu znali skupljale su se posteljice.
    U Du bolnici su svako nekoliko dolazili iz Zg po njih.

    Sada se u bolnici stave u zamrzivac sa ostalim odstranjenim organima i udovima te se kremiraju.
    Prije dok bolnica nije mogla kremirati su se zakopavali na groblju.

    Meni se isto svidja ova ideja o zakoapvanju i sadnji stabala!

    A sto ste ucinili sa otpalim pupcanim batrljkom i onom kopcom? Ja sam to sacuvala za uspomenu...
    Ha ha,sad sam se sjetila scene iz Meet the parents/Fockers kada je za ruckom mama od onog Gaylorda izvukla njegov sasuseni prepucij...ha ha ha

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Priprema

    Vrijeme pripreme:90 min


    1
    Posteljicu kuhate u vodi dok ne omekša.


    2
    Nakon toga ju procijedite, očistite od tanke opne koju ima i narežete na komadiće.

    3
    U zdjelici izmješate nešto tekućine (oko 1 dl) u kojoj se kuhala posteljica, posolite, popaprite po želji, dodate maslinovo ulje i vinski ocat te time prelijete posteljicu.


    4
    Zatim umiješati sjeckani luk i protisnut češnjak, sveizmiješati, pa ostavi da odstoji barem sat vremena u hladnjaku.

    5
    Na kraju, prije posluživanja se sve još posipa nasjeckanim peršinom (kojeg je uzmanjakalo ovaj put kada smo se slikali) i još malo izmiješa.


    Posluživanje
    Dobro je da salata odstoji preko noći i bude dobro ohlađena ali se u tom slučaju luk i češnjak dodaju negdje sat-dva prije posluživanja a ne stoje u salati preko noći.

    Savjet
    U salatu se može umiješati krumpir prethodno kuhan u ljusci, oguljen i narezan na kockice.

  35. #35
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mikka, nema to veze sa kulturološkim utjecajem. baš taj osjećaj gađenja sigurno ima veze sa instinktom. nismo kanibali, ne jedemo ljudsko meso. koja je razlika između posteljice i npr jetrica na žaru? nikakva.
    Točno, slažem se.

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    mozda ako mi czss zakuca na vrata da probam dokazati da sam svoju vaninstitucionalnu djecu doista i rodila
    E, mikka... nas dvije ne možemo bit različitije po "porodno-prirodnim" uvjerenjima, ali mislim da dijelimo uvrnuti smisao za humor, a to mi, na kraju, dođe kao najvažnije. Umrla sam od smija na ovu sliku dolaska u matični ured s "dokazima" (dva zagrljena smajlija i malo kave na ekranu).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.08.2011. at 09:25

  37. #37
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    E, mikka... nas dvije ne možemo bit različitije po "porodno-prirodnim" uvjerenjima, ali mislim da dijelimo uvrnuti smisao za humor, a to mi, na kraju, dođe kao najvažnije. Umrla sam od smija na ovu sliku dolaska u matični ured s "dokazima" (dva zagrljena smajlija i malo kave na ekranu).
    Slažem se LOL
    I koristim priliku da čestitam na drugoj posteljici <3
    I još da se složim s cvijetom tamo negdje gdje kaže kako je upravo sprečavanje osjećaja gađenja prema posteljici u zamrzivaču kulturološki uvjetovano, a ne obrnuto.

    I zašto se selektivno gleda na povratak prirodi i civilizacijska dostignuća?
    OK je npr. moći otputovati negdje avionom, izliječiti bolest suvremenom medicinom, slušati CD-ali nije ok što smo se toliko udaljili od prirode da (većina nas) ne razmišljamo uopće i nikad o posteljici?

  38. #38
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ina

    svimbiiii, draga

    cvijo, mozda imas pravo, ali bas me gadenje prema vlastitom mlijeku navodi na kulturoloski utjecaj, tak da mislim da je dio i u tome. pretpostavljam, da je baratanje posteljicom (npr. to, ciscenje i zakapanje nakon poroda) uobicajena stvar u nasoj kulturi, mislim da ni povremena degustacija ne bi bila gledana s takvim snebivanjem kao sada.

    inace posteljica kao i ostalo, sto ju cesce vidis to je manje strasna prvu nisam pravo ni pogledala, a drugu sam cak i pipnula. jos koja, mozda ih pocnem i jesti

    ne gade mi se kad stoje u frizeru. samo se nadam da ih neko nece zamijeniti za mesinu. inace vjerujem da je vrlo bogata raznim hranjivim i inim stvarima, i nije mi cudno da ju negdje posipaju po hrani (susenu). to je u rangu onog cuda da ljudi jedu pse, skakavce i mrave.

  39. #39
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uf ne bi ja ni psa ni mrava ni skakavca, ne bi tako ni posteljicu. Al ovo da je zakopam mi je OK, ne gadi mi se sve dok nije na meniju.

  40. #40
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Uf ne bi ja ni psa ni mrava ni skakavca, ne bi tako ni posteljicu. Al ovo da je zakopam mi je OK, ne gadi mi se sve dok nije na meniju.
    Napisali su i drugi ovo isto, ali koristim priliku da te potpišem :snijeg_u_kolovozu:

  41. #41
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pokazali su mi posteljicu nakon poroda. Nisam ju doživjela kao nešto gadno, a bome ni kao jestivo, nisam osjetila ni poriv da je uzmem doma.
    Onak, ok to je posteljica, bilo mi je zanimljivo vidjeti kako izgleda i tu smo se pozdravile.

  42. #42
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Što se tiče pupka, njega dosta ljudi čuva. Moja mama ima od svih pupak i pramen kose od prvog šišanja. Nekima se i pupak gadi... Istina, nije baš najljepši nakon par godina.

    Mikka, imaš li ideju što ćeš s njima?

    Što se tiče kulturološkog utjecaja i gađenja što Mikka spominje, najjača mi je scena kad je frendica za stolom izvadila dojku, ide nahranit malog, a kaže joj frend "pa nećeš valjda sad dok jedemo" A nego što mali radi, nego ide jest?!

  43. #43
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ne gade mi se kad stoje u frizeru. samo se nadam da ih neko nece zamijeniti za mesinu.
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    ne gadi mi se sve dok nije na meniju.

  44. #44
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    I ja bih pod neko stablo. Najvjerojatnije.
    Da rađam u rodilištu, ne bih tražila da mi je spakiraju, tamo bih imala neke preče zahtjeve. Nek rade što hoće s njom.
    Gadljiva nisam previše, ali ni baš toliko alternativna, a ni gladna. Tko voli nek izvoli, to mi nije znak propasti civilizacije (za razliku od big bradera)
    Gadljivija mi je pomisao na tatarski biftek, primjerice. E to ne znam zašto bi itko poželio jesti.

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    inace posteljica kao i ostalo, sto ju cesce vidis to je manje strasna prvu nisam pravo ni pogledala, a drugu sam cak i pipnula. jos koja, mozda ih pocnem i jesti
    Ti si meni odvalj-žena, rađala kako god, radila s posteljicama što ti god padne na pamet .

    Ja sam više a la svimbi i cvijeta, teško mi se ufurat da je porod ili bilo što toliko rano u životu formativno i bitno za bebe. Moj neki osjećaj (kulturološki i ino uvjetavan) mi govori da to nije za mene, ali de gustibus.

    Ja sam i pupak, koji moja obitelj (majka, sestra) tradicionalno čuva, na kraju, nakon 2 godine, frknula, jer me nervirao, bio mi ružan i gadljiv i rekla sam si ma ne bu me niko kulturološki uvjetovao da čuvam ono što mi je, u stvari, ružno i bljak, a i ne mogu zamislit da bi to prezentirala kćeri i da će ona reći razniježeno ajme, divno. Valjda zato jer kao mislim da ću je ja odgojno uvjetovat, ali, po Murphyjevom zakonu, ispast će moja suprotnost, i ko što piše onaj ginić u svojoj knjizi "bit će ćelave glave, u dugoj halji, i garant će se vozit na biciklu". Ma, po meni su to sve ipak periferne stvari, nisu nešto po čemu bi se svrstavala ili što mi je jako bitno. To - posteljice, pupci i ostalo.

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je moja pokojna sveki jednom prilikom pokazala prve loknice MD-a (a nisam sigurna da nije i pupkovina bila u pitanju, pa sam to od užasa potisnula ) i svečano rekla: ti ćeš ti jednom dobiti na čuvanje.
    Žena je preminula, čuvarica pramena još nisam postala, tko zna, možda mi ga svekar, trenutni čuvar, jednog dana preda.

    To s čuvanjem "relikvija" mi je bez veze... fora mi je otisak dlana ili stopala u gipsu ili nekoj bebe-prihvatljivoj boji.

    (Zanimljivost za kraj: ta prva kosica ima jako veliku vrijednost u izradi kistova, jer nije rezana, pa vrh ide u prirodni špic.)

  47. #47
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Evo, mene više zanima ovo s malim slovima - di se to sve može iskoristit... u industriji ili obrtu.. posteljica za kozmetiku, prameni kose za kistove... ko zna di završava pupkovi/na... Ispada da sam fakat češće na strani pragme, nego na strani simbolike oko tih... ostataka (to je to meni). Doduše, možda pokleknem na prvom zubu, nikad ne znaš.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.08.2011. at 16:21

  48. #48
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Baš zamišljam naše doktore i primalje kako im dolazi buduća mama i kaže neka zapakiraju i stave u frižider posteljicu za ponijeti.
    Oči bi im iskočile od čuđenja.

  49. #49
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je moja pokojna sveki jednom prilikom pokazala prve loknice MD-a (a nisam sigurna da nije i pupkovina bila u pitanju, pa sam to od užasa potisnula ) i svečano rekla: ti ćeš ti jednom dobiti na čuvanje.
    Žena je preminula, čuvarica pramena još nisam postala, tko zna, možda mi ga svekar, trenutni čuvar, jednog dana preda.

    )
    a i ne mogu zamislit da bi to prezentirala kćeri i da će ona reći razniježeno ajme, divno.
    inace posteljica kao i ostalo, sto ju cesce vidis to je manje strasna prvu nisam pravo ni pogledala, a drugu sam cak i pipnula. jos koja, mozda ih pocnem i jesti


    morala sam sve nabrojati jer umiiirem, i na rozu s menijem. i inu sa zubom

    nego, pomi, BB je mala beba prema jedenju vlastitih organa, sori. odnosno, ulazi u istu kategoriju, viš da se i ovi stalno slikavaju i snimaju. a inače, mislim da bih čak mogla jesti i psa, i skakavce i mrave - dok nije ljudskog porijekla i dok nije živo. štajaznam, da sam na nekom putu oko svijeta. zamislila bih da su škampi (koji isto malo gadnjikavo izgledaju, onako s brkovima i onim nožicama. valjda nekom

  50. #50
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš zamišljam naše doktore i primalje kako im dolazi buduća mama i kaže neka zapakiraju i stave u frižider posteljicu za ponijeti.
    Oči bi im iskočile od čuđenja.
    pa dogodilo se to vec, ja znam za dva slucaja. u jednom su bez problema dali posteljicu, u drugom su odbili uz neko debilno obrazlozenje.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •