Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 332 od 332

Tema: progesteron

  1. #301

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Ma ja zapravo sve ovo laicki tumacim i sama istrazujem jer moj dr (inace jako dobar i cijenjen) smatra kako ja ne treba da analiziram hormone (osim TSH) jer to kod mene nije problem, posto, kako on smatra, ostanem trudna, ali trudnoca se ne moze odrzati (imam dijete od sedam godina). I jedan drugi ljekar mi je rekao kako ja, zaboga, sama sebi indiciram pretrage i kako dr google kod mene mnogo radi, pa ja zato vadim hormone.
    Ali ja se pitam, sa bolesnom stitnom zlijezdom, tri spontana pobacaja i neredovnim ciklusima, zar nije abeceda pretraga napraviti hormonalnu sliku?
    (Ne panicim, uopste ne volim ici dr (a ko voli), jedva sam se natjerala, ali zelim pokusati uciniti ono sto mogu.)

  2. #302

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    11

    Početno

    22.1. sam napravila nalaz progesterona - 21. dan ciklusa i rezultat je bio 1,54. Referentne vrijednosti: Folikularna faza: 0,2-1,5; Sredina ciklusa: 0,8-3,0; Luteinska faza: 1,7-27,0. Ginekologica je rekla ili da nije bilo ovulacije ili je bila tjedan dana kasnije, jer mi se ciklus produžio na 35 dana. Uglavnom, danas sam napravila test na trudnoću i pozitivan je. Na telefon me gin. malo zabrinula jer ako je oplodnja ipak bila prije 22.1. znači da ta trudnoća zbog niske razine progesterona neće biti dobra. A ako je oplodnja ipak bila nakon 22.1. nije li malo prerano da se to vidi na testu. Idem na pregled tek u petak, 13. (još i to ), a do tad ću poludit. Mislite li da je ipak prerano da se test pokaže pozitivnim niti 2 tjedna nakon eventualne oplodnje?

  3. #303

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Teodora u medicini je sve moguce! Cestitam i neka bude sve skolski do kraja!

  4. #304
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ako je ovulacija bila nekad oko 21dc, onda ti je već prošlo kao što si rekla cca 12 dana i nije nikako rano da test bude pozitivan. samo mi nije jasno, zašto si napisala da ti se ciklus produžio na 35 dana? misliš, 35.dan si radila test ili si dobila neko krvarenje, pa mislila da je M??
    Posljednje uređivanje od kudri : 05.02.2015. at 14:42

  5. #305
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Cure,mora li se progesteron (20-22dc) vaditi u istom ciklusu kada i hormoni 2-5dc? Mislila sam da ne gubim vrijeme ovaj ciklus izvaditi progesteron (u petak mi je 20dc), a ostale hormone pocetkom sljedeceg ciklusa...

  6. #306
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Preporuka i obicaj je vaditi u istom ciklusu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #307
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Imam jedno pitanje. Možda sam i OT, ali ne zamjerite. Zadnjih godinu dana, nakon 2.operacije endometrioze, ciklusi su mi se skratili sa 28 na 25 dana, što mi i ne predstavlja nikakv problem. Nego i pored tako kratkih ciklusa, imam spoting prije menge po 5-6 dana, tako da ispade da skoro citav mjesec krvarim Da li je iko imao ovakvih problema, da li je to uzrok progesteron, žuto tijelo i da li ste koristile ikakvu terapiju za to? Hvala unaprijed

  8. #308

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Molom Vas za info. Radila sam progesteron 17.dc (ovulacija bude u intervalu od 10.-12.dc), rezultat je 65, a ref.vrijednosti od 3,8-50 za lutealnu fazu. Sta znači ovako visok nalaz? Jel ovo nešto zabrinjavajuće?

  9. #309

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Dobra vecer cure moje, nemojte mi sto zamirit, al nova sam ode, i ako bilo sto krivo napisem ispravite me. Uglavnom, ovo mi je druga stimulacija klomifenom, + utrici, prvi put mi je sve bilo ok, osim sto je test bio negativan .... uglavnom sada sve ispocetka, s time da uzimam utrice 3x2, (prvi put1x3) i danas 21 dc, sam vadila progesteron i on iznosi 96 a ref vrijednosti za lutealnu fazu su 5,3-86. doktorica mi se nije javila, pa me zanima vase misljenje. zahvaljujem se od srca!!!

  10. #310
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    S obzirom da si na utrićima ta vrijednost progesterona ti je po meni ok (znak da je vjerovatno bila ovulacija pa prirodni plus dodani progesteron putem utrića). Ali javit će se cure koje imaju više iskustva s utrićima.

  11. #311
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Bok cure, vadila sam danas progesteron, nalaz je 4,8nmol/l a ref.vrijednosti folikulinska faza <1, luteinska >22 dali je to ok?

  12. #312
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Koji dan ciklusa ti je? Ako je vađen 21. dan tj. 7 dana nakon O rekla bih da je prenizak, ali zavisi kad je bila ovulacija.

  13. #313
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Vadila sam ga 22. dan

  14. #314
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Po toj vrijednosti rekla bih da ili nije bilo ovulacije, ili je bila ranije/kasnije od 15.dana ciklusa, ili postoji defekt lutealne faze tj. žuto tijelo ne luči dovoljno progesterona u drugoj fazi ciklusa. Najbolje da vidiš sa svojim liječnikom, da pratite par ciklusa folikulometrijama ovulaciju i onda izvadiš ponovo progesteron točno 7 dana nakon ovulacije. Ovako je to sve nagađanje.

  15. #315
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Bok, evo i ovdje da postavim pitanje:
    Inace imam malo cudnog ginica, odmah da napomenem, nadam se da cete me uspjeti pohvatati.

    Prosli utorak (11dc)sam bila kod njega, folikul je bio 11mm na lijevom jajniku, jos mi je lijepo objanio kako treba jos duplo narasti i da pijem od 14 dc duphastone (koji ja na svoju ruku nisam tad uzela nego sam htjela cekati da budem sigurna da je bila O jer mi uvijek bude 17-18dc).
    Opet sam bila u petak (14dc) i bio je 17mm, rekao mi da dodjem u ponedjeljak da vidimo jel bila O, i da za vikend trebamo imati odnose, u nedjelju sam imala jake bolove, pretpostavljam da je to bila O.
    Danas sam bila kod njega, 19dc, kaze na lijevom jajniku nema nista, na desnom jajniku folikul 10mm i da dodjem u petak jer O nije bila ) Sto reci? Mene najvise zanima da li poceti uzimati duphaston, il isto? Nisam pametna..
    Sorry na romanu, al bas ne znam sto uciniti.

  16. #316

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    ........ kaze na lijevom jajniku nema nista, na desnom jajniku folikul 10mm i da dodjem u petak jer O nije bila ) Sto reci? Mene najvise zanima da li poceti uzimati duphaston, il isto? Nisam pametna..
    Sorry na romanu, al bas ne znam sto uciniti.
    Meni se isto dogodilo. Ispalo je da mi je ovulacija bila nešto prije nego sam bila kod dr. pa nije još vidio žuto tijelo. Vidio ga je za dva dana. Počni piti duph.

  17. #317

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    U 5 mj.imala punkciju 3 fol.svi bili prazni
    prije 10tak dana opet punkcija 3 fol i opet svi prazni.
    ovaj put odlučim da vadim progesteron 7 dana nakon punkcije a nalaz 81.64 nmol/L
    ref.vrijednost Luteinska faza (16.41-59.02)

    otkud tako visok progesteron ako nije bilo ovulacije tj js?
    napominjem da nisam stavljala utriće nakon punkcije

  18. #318
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj sabu prvotno napisa Vidi poruku
    U 5 mj.imala punkciju 3 fol.svi bili prazni
    prije 10tak dana opet punkcija 3 fol i opet svi prazni.
    ovaj put odlučim da vadim progesteron 7 dana nakon punkcije a nalaz 81.64 nmol/L
    ref.vrijednost Luteinska faza (16.41-59.02)

    otkud tako visok progesteron ako nije bilo ovulacije tj js?
    napominjem da nisam stavljala utriće nakon punkcije
    Imala si punkciju tri folikula, to što nisu uspjeli izvući js ne znači da ti punktirani folikuli neće proizvoditi progesteron jer ipak se pretvore u žuto tijelo. Kod punkcija dođe do oštećenja folikula i posljedično žutog tijela pa ta proizvodnja progesterona obično nije dostatna za održavanje trudnoće te ga se zato dodaje u obliku gelova i tableta. Prema tome bih rekla da ti je taj nalaz povišenog progesterona ok. Ako ne padne s idućim ciklusom onda treba tražiti moguće uzroke.

  19. #319

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    2

    Početno

    vadila sam progesteron na 21.dan ciklusa i njegova vrijednost je 1,3nmol/L. Zanima me da li je vrijednost u uredu?

  20. #320

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Dora, niska vrijednost progesterona 21.dan ciklusa žnači da ovaj ciklus nije bilo ovulacije. Osim ako imaš jako duge cikluse pa su ti ovulacije kasno u ciklusu.

  21. #321

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Kod mene se događa da mi u prirodnom ciklusu folikul pukne prije aspiracije. Štoperica mi je dana na 17mm - 18mm veličine folikula i aspiracija mi pada na 14dc ili 15dc. Ja ovuliram 13dc. Zbog straha da mi folikul bude nezreo doktor mi ne da štopericu na manju veličinu folikula. To se rješava na način da se spriječi pucanje folikula s malom količinom lijekova u prirodnom postupku. Da li je neka od vas to već radila i ima iskustva s tim?

  22. #322

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Jao... zanemarite gornje pitanje, trebalo je ići na drugu temu

  23. #323
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Pozdrav, vidim da po ovoj temi već dugo nitko nije pisao ali da svejedno probam pitati..dakle danas mi je drugi dan ciklusa i progesteron mi je previsok a na desnom jajniku je jedna folikula od 21mm koja je tu već mjesecima. Dr. kaže da je vrijednost visoka zbog te "ciste" i staviti će me 2 mjeseca na kontracepciju pa tek onda krećemo s stimuliranim ivf-om. Da li je itko imao slično iskustvo? Svaka pomoć je dobrodošla...

  24. #324

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Garfy molim te za info, kojim danima si uzimala utrogestane vaginalno, koliko njih i koliko dugo? Imam nizak nivo progestona a voljela bih ga poboljsati. Da li se uzima samo u toku ciklusa ili i poslije ili kako? Koliko cesto u mjesecu??

    Hvala

  25. #325
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Ani, svakako se konzultiraj s gin. Koji dan ciklusa si čekirala progesteron?
    Terapija (duphastone ili utrogestan) se uzima nakon ovulacija obično 10/12 dana, ukoliko dode do trudnoće terapija se nastavlja, a recept dobiješ kod ginekologa.

  26. #326

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Poz vadila sam progesteron 21 dan ciklusa i tamo pise 0.202 ..Da li neko zna je li to nisko ili sta?

  27. #327
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure jedno pitanjce. Dali mogu progesteron vaditi na kraju jednog ciklusa a ostale hormone na pocetku drugog ciklusa?

  28. #328

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jedno pitanjce. Dali mogu progesteron vaditi na kraju jednog ciklusa a ostale hormone na pocetku drugog ciklusa?
    Meni su u Vinogradskoj rekli da ne! Da je puno bolje vaditi u istom ciklusus 2-4 dan većinu spolnih a onda 21. dan (tj. 7. dan nakon ovulacije bi bilo idealno) progesteron. Dakle sve u istom.

  29. #329

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav drage žene

    mi se polako pripremamo na potomstvo

    preventivno sam odradila hormone, ali zanima me da li je ovaj progesteron ok ili bi trebao biti još viši? Vađen je 21.dan ciklusa, a ciklus je trajao 25 dana. Ostali hormoni su rađeni 3. dc. Inače imam endometriozu, hipotireozu koja je pod kontrolom i 34 godine. Spremam se ginekologu za nekoliko dana, ali voljela bih čuti i vaše mišljenje. Endokrinolog je rekao da je to sve super i da slobodno mogu u trudnoću, ali mene malo muči progesteron.

    estradiol 182.30 pmo/L (folikularna faza 45.4-854)
    LH 11.42 IU/L (folikularna faza 2.4-13)
    FSH 8.21 IU/L (folikularna faza 3.5-12.5)

    progesteron 28.08 nmol/l (lutealna faza 5.82-75.90)

    prolaktin 306.30 mIU/L (102-496)

    testosteron 1.19 nmo/L (0.29-1.67)

  30. #330

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    2

    Početno

    isprike što je na ovom podforumu post, tražilica je izbacila ovu temu pa sam tu pisala

  31. #331

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Kako ste cure pile utrogestan?Od kojeg do kojeg dana?hvala

  32. #332
    WinkyTheElf avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav drage ženice,
    evo i mene s možebitnim problemom s progesteronom. Kada sam vadila hormone, svi su bili ok, unutar referentnih vrijednosti. Međutim, kako sam češće bila na utz kod doktorice koja mi vodi MPO, a radi pripreme za HSSG, pa kasnije i za IUI, ustanovljeno je da imam problema sa cistama žutog tijela. Znači, nakon uredne O, moj folikul "postane" cista i žuto tijelo ne odradi svoju funkciju u lučenju progesterona i estrogena. A obzirom da je progesteron zaslužan za implantaciju oplođene jajne stanice, moguće je da tu leži naš problem. Eh sad, zanima me ima li tko iskustva sa ovime? Meni je dr nakon IUI dala da pijem Duphastone, ali tek na kontrolnom utz-u koji je bio dva dana nakon IUI, pa me strah da je ipak pokušaj propao :/

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •