Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 332

Tema: progesteron

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    22

    Početno progesteron

    Vadila sam progesteron na 21.dan ciklusa i njegova vrijednost je 19,6 nmol/L. Zanima me da li je vrijednost u uredu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Referentna vrijednost progesterona u lutealnoj fazi je 5.3-86 nmol/L, što znači da je tvoja vrijednost preniska da bi se eventualna trudnoća zadržala :/ . No, to nije ništa strašno, odeš kod svog doka, dobiješ utrogestan i stvar riješena, naravno ako je samo to problem . Sretno i što prije se preselila na PF niže!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    184

    Početno

    slazem se s bruni, lai zasto je dijapazon referentnih vrijednosti tako sirok, Po pravilima joj je prog. O.k.????zbunjuju me te RefVrij.
    primjerice, moj prolaktin , drugio put bio je 418, sto je po toj logici previsoko jer je dijapazin "normale" od 30 do 513 cini mi se :?
    Sto vise znas , to si uplaseniji

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cure, morate imati na umu da se referentne vrijednosti razlikuju u razlicitim laboratorijima.
    Nato, da bismo ti mogle reci nesto konkretnije, potrebno je da napises ref. vrijednosti koje su navedene u nalazu

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    22

    Početno

    U nalazu piše:
    8.00 - 78.00 - to su donja i gornja granica, a meni iznosi 19,6 na 21 dan. I ginekolog mi je maloprije rekao da je prenizak i da zato ovulacija nije kvalitetna. tj. funkcija žutog tijela. I u idućem ciklusu dat će mi terapiju. Zanima ima li tko sličan problem?
    Ostali nalazi - hsg i brisevi u redu. Hvala.

  6. #6
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Da, imam ja... istina, kod mene je vrijednost nesto visa, ali doktor svejedno veli da bi mu bilo draze da je iznad 20. (drugacije su ref. vrijednosti).

    Ono sto mozes sama uciniti je piti Agnus Castus jer podize nivo progesterona.

    Ako se radi o niskoj vrijednosti progesterona, ako i dodje do zaceca, tesko da ce se trudnoca odrzati, zato je bitno imati dobru funkciju zutog tijela, odnosno dobru lutealnu fazu. Jesi li primijetila koliko ti traje inace lutealna faza, tj. period izmedju ovulacije i mestruacije? Jesi li kontrolisala prolaktin?

  7. #7
    leonas

    Početno

    Cure,

    sad sam gledala moj progesteron na 21. dan je 15.12 nmol/l (očekivane vrijednosti 3.5-67). :shock:
    Do trudnoće ne dolazi zbog lošeg spermiograma. I tako već 3 godine. Ja sam OK. Jesam li OK?! Ovaj mjesec mi se pojavio i smeđi iscjedak (20 dan ciklusa) što, koliko čitam na forumu može također upućivati na niski progesteron.
    :?

  8. #8
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Leonas, i kod nas je isti slucaj, los spermiogram, a kod mene nizak progesteron, visok prolaktin. Zato smo se odlucili za homeopatsku terapiju.

  9. #9
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Cure, nedostatak progesterona se jednostavno liječi utrogestanima,
    pa se svakako posavjetujte sa svojim doktorom, želim vam puno sreće ...

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    22

    Početno

    Od hormona vadila sam na 3. dan ciklusa TSH - 1,36 vrijednost (0,63-4,19) i progesteron. Koje još hormone treba provjeriti od utjecaja na začeće? I da li ih je bolje vaditi u bolnici ili privatnom laboratoriju? Inače, ja sam iz Splita. I koliko traje liječenje za postizanje normalne vrijednosti progerestona?

  11. #11
    leonas

    Početno

    Cure hvala! Stalno nešto čitam, čeprkam, educiram se...... i što više znam to postajem nervoznija. Stalno nešto "čekam", vrtimo se od nalaza do nalaza.......... a nikako da krenemo u postupak.

  12. #12
    leonas

    Početno

    wewa...... jeste li uz homeopatsku terapiju do sada išta popravili spermiogram?

  13. #13
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Leonas, tek smo poceli s homeopatijom, a MM uz to pije i maticnu mlijec, cink, selen, L-karniti, vitamine C i E. No, na topicu Maca Potent imas nase podatke o spermiogramima koje je MM radio do sada, pa proviri

    Nato, obicno se radi i kontrola prolaktina (obavezno), LH, FSH, estradiola, a nekad i testosterona (ako se utvrdi odstupanje u ostalim nalazima). Posebno me cudi da si vec bila na hsg-u, a da nisi radila ove pretrage hormona.

    Osim THS, jesi radila i T3 i T4? ako ti ljekar sam ne preporuci ove nalaze, trazi uputnice sama. Imas pravo na to, posebno prije bilo kakvog postupka u buducnosti.

    Sto se tice regulacije progesterona, to se obicno radi usput, kao sto kaze Tigy koristenje Utrogestana - progesterona u obliku vaginaleta ili unosenjem oralno. medjutim, to je samo dodavanje progesterona, a njegov manjak moze imati uzroke koji se otklanjaju na drugi nacin. Na primjer, tipicno je za hiperprolaktinemiju da slabi funkciju zutog tijela, a ne mozes znati imas li povisen prolaktin ako ne uradis pretrage.

  14. #14
    Mirkany

    Početno

    Evo sad citam ove vase odgovore o progesteronu i pitam se sta je sa mojim :? Vrijednost je 15,84 ng/ml. Je li previsok ili prenizak,jer svi nalazi ok a bebe nema Da nije onda do ovog hormona :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    22

    Početno

    T3 i T4 u državnoj bolnici rade samo ako TSH nije uredan. Zato bi i htjela radije hormonalne pretrage učiniti kompletno u privatnom laboratoriju. Samo ne znam gdje i kolika je cijena. A prolaktin nisam još napravila, a i jedva sam dobila uputnicu za vadit hormone.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    22

    Početno

    Mirkany, a šta ti piše u nalazu? Moraju ti biti navedene refer.vrijednosti kraj rezultata i na koji dan ciklusa si vadila progesteron?

  17. #17
    Mirkany

    Početno

    Vadila sam na 21 dan ciklusa,a najvise su me zbunile te ref.vrijednosti jer ih ima dosta :? Na prvoj pise:phasa foliculare-0.10 do 0.54ng/ml

    Pic ovulatoire 0.12-6.22


    Phase lutheale 1.50-20 ng/ml


    Tako je zbunjujuce :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    22

    Početno

    Najbolje da pitaš doktora, mislim da se kod tebe odnosi na zadnju stavku tj. lut.fazu. I meni je to bila nepoznanica, al sva sreća da postoji internet pa sam dosta toga saznala.

  19. #19
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Mirkany, to je solidna vrijednost i nemas razloga za brigu
    Pokusaj pratiti svoj ciklus, otkriti ovulaciju, znaces samim time i kakav ti je progesteron

  20. #20
    Mirkany

    Početno

    Hm,ja mislim da uopce i nemam ovulaciju,jer je nikada ne osjetim Moram nesto podhitno poduzeti sa ovim hormonima ako zelim da sto prije dobijem svog malog

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Cure, ja sam imala 21d.c progesteron 26,50 i ginić mi rekla da je to strašno nisko. Evo 3 mj. stavljam utrogestane i sada mi je vrijednost 104,10 i ginić kaže super. Od ovog mjeseca pijem klomifene. Želim svima sriću!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    22

    Početno

    Super. Nadam se da će se i meni popravit kad dobijem terapiju u idućem ciklusu. Jesli li vadila još osim progesterona koje hormone? Evo čim dobijem svog ginića na tel. idem po uputnicu za prekontrolirat i prolaktin.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    24

    Početno Re

    7 dan nakon inseminacije progesteron mi je bio 24 iako je unutar referenci moj gin je rekao da bi bilo bolje da je barem 40. Nakon Klomifena bio je 86 i onda je doc bio zadovoljan. Očito iako je u granicama normale smatraju da nije dovoljno dobar da bi se eventualna trudnoća održala. I kod nas je problem spermiogram, ali on je ponekad bio i dobar i to možda baš kada meni progestron nije. Ajde ti budi pametan????

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    22

    Početno Re: Re

    Jesli li uzimala samo klomifen tj. jel ti to bilo dovoljno da se popravi nalaz progestrona?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    24

    Početno Re

    Da, odmah nakon što sam od 4-9 DC uzimala Klomifen progesteron je bio preko 80

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Zašto od Klomifena raste progesteron :?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    24

    Početno Re

    Ovako napamet mogu reći da Klomifen djeluje kao stimulacija i utječe da se dogodi "prava" ovulacija i na taj način se poboljšava i kvaliteta žutog tijela. Nešto slično mi je ginić rekao. U svakom slučaju sa Klomifenom i poslije sa Utrogestanom se riješi problem niskog progesterona, Jer drugi dio ciklusa mora biti "kvalitetan"kako bi se eventualno oplođena jajna stanica primila. Progesteron je čuvar trudnoće, a sitmulacija i status prije ovulaciju djeluje i na njega

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Sada sam i ja naučila. Sada znam zašto pijem kombinaciju klomifena i stavljam progesteron poslije O. Hvala cure. Koliko dugo se klomifen smije piti i u kolikim količinama?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    24

    Početno Re

    Ja sam pila od 4.-9. dana ciklusa i to dva puta dnevno po jednu tabletu.
    Dobiješ ga normalno na recept. Koristila sam ga tri uzastopna ciklusa.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    jase, a šta poslije? ako ne uspije. Ima li neka druga terapija?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    24

    Početno Re

    Nadam se da će to kod tebe biti dovoljno jer osobno poznajem tri osobe koje su nakon Klomifena malo izgleda pokrenule stvari u tijelu i dvije već imaju bebača, a treća treba roditi u ožujku. Prošle su sva čuda od pretraga, a eto Klomifen je bio dovoljna terapija. Kod mene to nije bilo dovoljno iako smo se nadali da sa burnijom ovulacijom možemo nadoknaditi loš spermiogram MM. Nalaz mu je samo na jednoj inseminaciji bio u granici, a ostalo loše. Ipak smo probali jer čuda se ipak dešavaju, a dokaz je ovaj forum. Mene ipak čeka IVF.
    Nadam se da će tebi Klomifen biti rješenje. U drugom dijelu ciklusa ti mogu dati i Utrogestan. Želim ti sreću

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Jase, već koristim utrogestan. Jutros sam bila na folikulometriji i ginić nije baš zadovoljan. 9d.c sam imala 3+2 folikula a danas 11d.c. samo jedan pokazuje rast, ostali stoje na mistu kao i 9d.c. Malo sam se razočarala. Ginić kaže da je to možda zato što mi je tek prvi ciklus terapije klomifenom.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Zaboravila sam nadodat da je spermiogram super. Moguće da se iz ovog jednog nešto izrodi. Ko zna?

  34. #34
    azaleica

    Početno progesteron i cista

    drage cure, zna li netko zašto nastaje luteinska cista i kako se rješava. Ja sam dobila za nju dabrostone, navodno mi je i progesteron nedovoljan.To je doc vidjela po slaboj funkciju žutog tijela.Ima li netko takvo iskustvo.Zanimljivo je to da mi je progesteron kad sam ga vadila bio ok.Malo sam zbunjena

  35. #35
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno Re: progesteron i cista

    Citiraj azaleica prvotno napisa
    drage cure, zna li netko zašto nastaje luteinska cista i kako se rješava. Ja sam dobila za nju dabrostone, navodno mi je i progesteron nedovoljan.To je doc vidjela po slaboj funkciju žutog tijela.Ima li netko takvo iskustvo.Zanimljivo je to da mi je progesteron kad sam ga vadila bio ok.Malo sam zbunjena

    Imala isto i od Dabrostona nestala :D

  36. #36
    azaleica

    Početno prolaktin

    ana poslala ti pp

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Moji su se folikuli ipak pokrenili. Jučer na folikulometriji su svi pokazali rast i endometrij super 0,8cm. neobično je što mi je danas 16d.c a O obično bude 13.-14d.c. Ovaj mjesec će izgleda malo kasniti

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    24

    Početno Re

    I meni je pod Klomifenom rast folikula bio različit. Nekada bi u dan narasli puno, a onda dva dana zaredom isti. Sve je to normalno, a oni što su manji oni će sazriti u sljedećim ciklusima. Očito je da reagiraš na Klomifen a to je važno. Nekad ćeš imati tri velika folikula a nekad samo jedan. Nadam se da će se iz ovoga izroditi barem jedna prekrasna beba. Spermiogram je dobar, tvoje tijelo sluša i stvara folikule, mora uspjeti ako ne ovaj mjesec onda u sljedeća dva tri

  39. #39
    azaleica

    Početno kasnjenje menge

    cure, da li vam je kasnila menga kod uzimanja dabrostona i koliko..ja sam ga prestala uzimati prije nekoliko dana, ali sad mi vec kasni dva dana.Je li to normalno??

  40. #40
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ono što se sjećam da sam čitala o iskustvima drugih cura, čini mi se da je to uobičajno ili u najmanju ruku da se zna dogoditi.

  41. #41
    cry3

    Početno progesteron

    Bog cure, meni je progesteron 20 dan (21 je bio vikend) iznosio 27,7 nml/L, u granicama normale, ali mi eto nakon tri spontana nitko nije rekao da je to prenisko. Da li je ovo prenisko?
    Tek sam nekidan bila u privatnog ginića koji mi je rekao da bi mi preporučio inekcije beta HCG (tipa Progasi, Predalon ili Primogonyl) i to 21 dan ciklusa i onda opet 28 ako se ustanovi trudnoća. On bi trebao potaknuti prirodnu proizvodnju progesterona. Je li neka od vas čula za takvu terapiju?
    Surfajući po stranim stranicama također sam pročitala da vitamin B6, čak sam ali još bolje u kombinaciji s progesteronskom kremom podiže progesteron.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Cure ja odkada sam na terapiji klomifeni+utrogestan imam jako visoku BT. Nikako ne pada ispod 36,5. Kada dobijem M imam 36,7 i onda nekoliko dana ista. Tu i tamo varira između 36,7 i36,8. Zašto je to tako? Jeli to od klomifena i ima li smisla mjeriti BT u stimuliranim ciklusima jeli vjerodostojna? :?

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Mislim da u stimuliranim postupcima mjerenje BT nema smisla.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Garfy potpisujem adrianu u potpunosti, nema smisla mjeriti BT, ali ima smisla koristiti trakice za ovulaciju pa si sigurna kada ce nastupiti, iako vjerujem da to pratite na UZV (ja sam svejedno koristila i trakice kao potvrdu )

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Navi,

    poslala sam ti pp na jednu staru temu.

  46. #46
    Tixy

    Početno

    Cure, malo u zadnje vrijeme pratim ovu temu o progesteronu, pa su me neke stvari jako zbunile.
    Prije neki dan napravila sam nalaz progesterona i vrijednost je bila 10,5 (ref. 5,3 - 86,00). Odmah sam se sjetila kako dosta cura s foruma i s boljim nalazom od mog uzimaju Utrogestane, pa sam otisla svojoj doc. potpuno prestravljena zbog svog loseg nalaza i trazila je da mi da Utrogestan. Na moje zaprepastenje, ona je rekla da to uopce nije los nalaz cim je unutar referentinh vrijednosti, jer zasto bi inace uopce postojale referentne vrijednosti :? Bila je striktno protiv toga da mi daje bilo kakvu hormonsku stimulaciju, jer je na folikulometriji jasno vidjela moj skolski primjer ovulacije i 2 zrele JS, a i endometrij je super izgledao.
    Vise mi stvarno nista nije jasno i mislim da cu potraziti savjet endokrinologa

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Cry, injekcije koje si spomenula poticu rad zutog tijela koliko se sjecam medjutim tvoj niski progesteron bi se elegantno premostio s Utrogestanom. Pitaj svoj ginica za tu opciju. Sretno!

  48. #48
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Tixy, promijeni doktoricu-imas pravo na to!. A do tad zamoli svog doktora opce medicine da ti ih propise!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Curke,moje..moj progesteron na 21.dc je bio 57,4 nmol/l.Vadila sam u endokr.labu na Rebru...i piše da je ref.vrijednost ,"veći od 22".e,sad...jel
    može biti ova vrijednost previsoka.Piše se stalno o niskom progesteronu ,a mene zanima jel ovaj moj malo previsok...i što se događa kod povišenog progesterona ?Pusa

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    mala9,

    progesteron ne moze biti previsok, sto visi to bolji. moj je 57nmol/l a u ref. vrijednosti je gornja granica 64, tako da i nije bas nizak, al bez obzira na njegovu ok visinu imam svaki ciklus smedi iscjedak, koji se ne pojavljuje ako koristim utrogestane.za mene su utrogestani spas, nakon mucenja s dabrostonima od kojih iscjedak nije prestajao.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •