Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 145

Tema: Posao preko učeničkog servisa

  1. #1
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno Posao preko učeničkog servisa

    Pozdrav!
    Ima li netko iskustva s traženjem posla prek učeničkog servisa. Ja bi slijedeće ljeto poslala svog sina da radi preko ljeta pa me čisto zanima jel postoji negdje potražnja za radnom snagom il si moramo sami naći pa se samo učlaniti u neki servis? I gdje da tražim uopće poslove za srednjoškolce? Baš nemam nikakva iskustva s tim pa su svi savjeti dobrodošli!

  2. #2
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Bio je servis, mislim, kod prometne skole. Mi se uclanili, ali sami nasli posao.

    Raditi se moze od 15 ili 16 god. Ne znam tocno. Ja sam pocela sa 14 na tudji ugovor. To je super stvar! Naucit ce cijeniti rad i novce, a super ce se zabaviti. Gdje god da sam radila, bilo je puno smjeha i veselja i razgovora o tome za sta stedimo i sl.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pranje šoferšajbi na pumpi?U našem malom mistu je to redovan posao za one od 16-19, i dečke i cure.Sve je službeno, roditelji potpišu.

  4. #4
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    U principu moraš sam naći posao, a kod njih samo poći po ugovor. Iako oni imaju neki popis poslodavaca koji traže radnike, ali to je sve nešto jadno...

  5. #5
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ima li neki tinejđer koji bi radio? Imate li prijedloga gdje tražiti posao? Iskustva?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li neki tinejđer koji bi radio?
    Kaj nudiš posao ili tražiš društvo?

    Ja pratim i skupljam ideje za slijedeću godinu, ali nigdje nikakvih informacija ni zbivanja ...

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li neki tinejđer koji bi radio? Imate li prijedloga gdje tražiti posao? Iskustva?

    moj

    raspitati se kod poznatih jel imaju potrebe za mladom radnom snagom preko ljeta, pitati u lokanim ducanima ....


    ako je rijec o srednjoskolcu koji je isao na praksu, pitati u firmi gdje je bio na praksi
    Posljednje uređivanje od emily : 18.06.2015. at 09:50

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ako se treba cekati 16 godina onda je moj ovo i slijedece ljeto jos miran (ja sam pocela nakon 8. razreda radit). Do tad me zanima kakva je sit u Zagrebu, ima li tu posla preko ljeta?

  9. #9
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pitati u dućanu, to mi uopće nije palo napamet
    Bubice, granica je 15 godina, i da je srednjoškolac.

  10. #10
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ja sam danas prosla pored HAKa na zelenom valu. pise u izlogu ds traze studente. mozda bi uzeli i srexnjodkolce

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ima li razlike među učeničkim servisima u ZG?
    Gdje da dijete upišem?
    Npr. piše Učenički dom Maksimir ima uslugu učeničkog servisa, ali na njihovom webu nema info ... Zovem svakog pojedinačnog?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Provjeri koji je za tvoju školu, najbolje u školi ili web stranicama školw
    Naša škola ima ugovor samo s jednim servisom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ok. Hvala!
    Nije mi to palo napamet

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Provjeri koji je za tvoju školu, najbolje u školi ili web stranicama školw
    Naša škola ima ugovor samo s jednim servisom
    Di to piše na stranici škole? Pod šta?

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Gledaj učenički servis,recimo Katarina Zrinski ima za x

  16. #16
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gledaj učenički servis,recimo Katarina Zrinski ima za x
    Hvala, našla.

  17. #17
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Tehnicka skola u Palmoticevoj ima Ucenicki serrvis i nja njihovim stranicama pise sa kojim skolama rade.
    Moj je taman nasao posao

  18. #18
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Tehnicka skola u Palmoticevoj ima Ucenicki serrvis i nja njihovim stranicama pise sa kojim skolama rade.
    Moj je taman nasao posao
    Moja već 2 godine radi preko ovog učeničkog servisa.

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Moja već 2 godine radi preko ovog učeničkog servisa.
    Jel znaš kako to onda funkcionira, ako dijete koristiš za poreznu olakšicu?

  20. #20
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Valjda ako je ispod 15 tisuća godišnje, nema poreza.
    Meni je tako prijateljica koja se kuži u poreze, rekla da pripazimo da kćeri ne prijeđe ukupni godišnji prihod tih 15 tisuća budući da prima stipendiju i sad ide delat.
    Jer ako prijeđe, platit će porez.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Prije nekoliko dana Toni Milun je imao tu temu u svojoj emisiji Financijalac. Studentske zarade, olakšice i sl.
    Problem često nastane ako dijete radi, pa uz to dobije kakvu novčanu nagradu za izvrsnost od strane fakulteta, grada ili sl. Ima slučajeva da su vraćali nagradu zbog toga što su roditelji gubili porezne olakšice. (To mi je nevjerojatno... umjesto da se takvi mladi potiču, kažnjava ih se...)

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Tehnicka skola u Palmoticevoj ima Ucenicki serrvis i nja njihovim stranicama pise sa kojim skolama rade.
    Moj je taman nasao posao
    gdi i za kolko para?

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Tehnicka skola u Palmoticevoj ima Ucenicki serrvis i nja njihovim stranicama pise sa kojim skolama rade.
    Moj je taman nasao posao
    Eh, moj mlađi je isto danas otkurio tamo produljiti iskaznicu. Ovdje su podaci o učeničkom servisu: http://www.ss-tehnicka-zg.skole.hr/servis

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ja planiram to srediti on line s katarinom

  25. #25
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    al ne smije raditi ispod 15? moj završava osnovnu i ima 14, a u školi su im spominjali da ih moraju popisati ako će tražiti posao (nisam puno pitala ko i gdje)

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ne smije od navršenih 15, s time da ne smije imati noćne i slično prije 18

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Tajči koliko mala ima stipendiju i jel ide i u ljetnim mjesecima?
    Ima li pravo i u narednoj godini na nju?

  28. #28
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    500 kn mjesečno, cijelu godinu.
    To joj županija daje.
    Budući je stipendija po kriteriju izvrsnosti, uvjet za nastavak primanja je odličan uspjeh u školi.
    Ona to zadovoljava i dobivati će i sljedeću, posljednju godinu srednjoškolskog obrazovanja.

  29. #29
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    gdi i za kolko para?
    KFC, 21 kn/sat

  30. #30
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    KFC, 21 kn/sat
    Tko je platio liječnički? Oni?

  31. #31
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne smije od navršenih 15, s time da ne smije imati noćne i slično prije 18
    ionako ima treninge navečer, ovo mu je bila ideja za kroz jutro, ali on će 15 tek u 11. mj pa niš od toga ovo ljeto

  32. #32
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Tko je platio liječnički? Oni?
    Ne, sami placamo. 155 kn

  33. #33
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, sami placamo. 155 kn
    Hvala

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, sami placamo. 155 kn
    Jel treba ljecnicki za konobare.... Gdise radi
    Negdje sam citala da za njih ne treba higijenski minimum, a cijeli vrijeme sam mislila da je to uopravo ljecnicki

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Znaci postoje dvije stvari ljecnicki ili sanitarna iskaznica ihigijenski minimum. Jel potreban higijenski minimum za konobare, one koji rade po ducanima s hranom......

  36. #36
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Kako ide s isplatom?
    koliko vremena im treba da uplate lovu učenicima? (od trenutka kad se završi posao i donese ugovor u servis)

  37. #37
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    sad vidim na webu - prvo poslodavac treba doznaciti lovu servisu, logicno
    http://www.ss-tehnicka-zg.skole.hr/servis/isplata

  38. #38
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A onda servis kad se sjeti. Jednom smo se natezali s njima 10 dana.

  39. #39
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jer su tvrdili da im poslodavac nije platio.
    Ali nije tto isti ucenicki servis...

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ide s isplatom?
    koliko vremena im treba da uplate lovu učenicima? (od trenutka kad se završi posao i donese ugovor u servis)
    Imamo iskustva samo s jednim poslodavcem, mislim da su lovu dobili u roku od tjedan do deset dana, ovisno o tome kako je uletio vikend. Pitat ću ih još, nisam sigurna da sam 100% u pravu.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kakve poslove nalaze srednjoškolci, što uglavnom rade i na koliko dugo se zapošljavaju preko ljeta?
    Sin često spominje da bi on htio "nešto raditi" preko ljeta, ali mislim da uopće nema predodžbu ni što ni kako bi on to radio. Zasad može o tome samo razmišljati, jer još nije navršio 15 godina, ali kroz srednju školu - zašto ne, neka proba. Ali nemam pojma ni kakav posao tu dolazi u obzir ni kako ga naći.
    Uglavnom, svaka preporuka je dobro došla, pa da dođe na red za neku sljedeću godinu...

  42. #42
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve poslove nalaze srednjoškolci, što uglavnom rade i na koliko dugo se zapošljavaju preko ljeta?
    Sin često spominje da bi on htio "nešto raditi" preko ljeta, ali mislim da uopće nema predodžbu ni što ni kako bi on to radio. Zasad može o tome samo razmišljati, jer još nije navršio 15 godina, ali kroz srednju školu - zašto ne, neka proba. Ali nemam pojma ni kakav posao tu dolazi u obzir ni kako ga naći.
    Uglavnom, svaka preporuka je dobro došla, pa da dođe na red za neku sljedeću godinu...
    Koliko sam ja skužila, preko poznanika u principu.
    Ostali traže studente večinom.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve poslove nalaze srednjoškolci, što uglavnom rade i na koliko dugo se zapošljavaju preko ljeta?
    Sin često spominje da bi on htio "nešto raditi" preko ljeta, ali mislim da uopće nema predodžbu ni što ni kako bi on to radio. Zasad može o tome samo razmišljati, jer još nije navršio 15 godina, ali kroz srednju školu - zašto ne, neka proba. Ali nemam pojma ni kakav posao tu dolazi u obzir ni kako ga naći.
    Uglavnom, svaka preporuka je dobro došla, pa da dođe na red za neku sljedeću godinu...
    Moj savjet - nađi mu nešto sama dooosta vremena unaprijed, ako imaš koga poznatog da ga može zaposliti i eventualno da mu bude zabavno, a toj osobi korisno i ne prevelika tlaka.

    Mi nismo našli ništa na internetu, nego smo ugnjavili prijatelja koji ima vlastitu firmu Uzeo je prvi put dečke na ljetni rad nakon što su završili 1. i 2. razred srednje škole. Uzeo ih je najprije na probu, da vidi kako će se slagati, a onda nakon par dana samo su došli doma s papirima za učenički servis. Mi ih čak nismo ni namjeravali tjerati na rad ili da nešto zarade, nego nam je bio cilj da ne dangube doma cijelo ljeto. Ispalo je dobro. Nije to neki visokointelektualni posao - čišćenje printera i slične nezahtjevne aktivnosti, ali njima je bilo zabavno provesti par tjedana tamo.

    Prije par godina ova firma je isto zapošljavala studente za sklapanje računala (i oni su nam bili u igri, ali ta ideja nije ostvarena): https://www.instar-informatika.hr/pa...ar-informatici

    Dalje - ranijih godina bilo je poslova za e-kupi: https://www.ekupi.hr/Prijava-za-posa...pi-263332.aspx (oni su nudili posao omatanja i slanja udžbenika, ali je trebalo busom putovati u Rugvicu, što se mojima manje sviđalo od popravljanja printera).

    Kolegica ima kćeri koje ljeti rade kao sobarice i spremačice u jednom resortu, ali jedna od njih je bila u turističkoj školi i tako su nekako došli do toga.

    Sezonske radnike često zapošljava Ledo, a i mnoge velike trgovačke kuće, ali to je uglavnom teško rudarenje - skladište i drugi fizički poslovi. Susjeda je svom sinu našla pomoćni posao u print studiju, drugi susjed radi u tiskari, ali ništa od toga nije bilo oglašeno, nego je dogovoreno s vlasnicima/odgovornim osobama. Zainteresiranih je puno, a radnih mjesta jako malo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.07.2019. at 13:38

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ovaj moj fantazira da bi htio raditi kao dostavljač na biciklu koliko god mu je ideja dobra (spretan je na biciklu i odlično se snalazi po gradu), toliko mi se ne sviđa pomisao da je cijeli dan na prometnicama, a nisam sigurna ni smije li on to raditi. Zato i pitam što obično rade srednjoškolci, kakav tip posla uopće dolazi u obzir.

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj moj fantazira da bi htio raditi kao dostavljač na biciklu koliko god mu je ideja dobra (spretan je na biciklu i odlično se snalazi po gradu), toliko mi se ne sviđa pomisao da je cijeli dan na prometnicama, a nisam sigurna ni smije li on to raditi. Zato i pitam što obično rade srednjoškolci, kakav tip posla uopće dolazi u obzir.
    Pa može vjerojatno tek nakon 18. godine, jer ugovor preko učeničkog servisa podrazumijeva i osiguranje, a nisam sigurna tko bi to htio potpisati za maloljetnu osobu koja nema vozačku dozvolu, a cijeli dan je na biciklu...

    Nisam pametna... Na tvom mjestu, ja ne bih ništa govorila, nego bih u miru tijekom godine istražila mogućnosti eventualnog zapošljavanja - susjede/poznanike/obitelj, a nakon toga pitala sina "želiš li slagati robu na police u Intersparu (na primjer) ili suđe u suđericu u restoranu društvene prehrane u štajaznam Ministarstvu uprave...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa može vjerojatno tek nakon 18. godine, jer ugovor preko učeničkog servisa podrazumijeva i osiguranje, a nisam sigurna tko bi to htio potpisati za maloljetnu osobu koja nema vozačku dozvolu, a cijeli dan je na biciklu...

    Nisam pametna... Na tvom mjestu, ja ne bih ništa govorila, nego bih u miru tijekom godine istražila mogućnosti eventualnog zapošljavanja - susjede/poznanike/obitelj, a nakon toga pitala sina "želiš li slagati robu na police u Intersparu (na primjer) ili suđe u suđericu u restoranu društvene prehrane u štajaznam Ministarstvu uprave...
    Slažem se. Ove godine je prvi put izrazio konkretnu želju, a sad imamo dovoljno vremena za informiranje kroz godinu.

  47. #47
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Naši 17-godišnjaci su ove godine prvi put odlučili raditi nešto preko ljeta, i lani su sa navršenih 16 pričali o tome ali ostalo je na priči.
    Mi smo ih potaknuli da sami potraže posao, mislim da je sam čin prijave u učenički servis i traženja posla već pola osamostaljivanja koje želimo postići.
    Prijavili su neke poslove na postalu Danas radim, raspitivali su se u trgovinama po gradu (Mango, Zara, DM, McDonalds, Spar....) i oboje su našli poslove sami.

  48. #48
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Barbi, kaj rade?

  49. #49
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Cura telefonsko anketiranje u nekoj agenciji za istraživanje tržišta, dečko u trgovini, slaže police i slično. Oboje su zadovoljni.

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ja sam mojem našla posao već se i dogovorio onda je skužio da je lova mala, pa si je sličan našao sam za veću lovu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •