Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 145 od 145

Tema: Posao preko učeničkog servisa

  1. #101
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa i on se ti puta...ali nitko im nista ne govori i nitko nista ne zna.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ne treba ti veza.



    Pa pogledajte zajedno ima li koja firma u susjedstvu gdje bi on volio raditi... Šta jja znam, Links
    Iki tako neka trgovina elektronikom, a da još ima i servis. Nazovite ih i nek pita trebaju li nekoga za praksu ili barem slaganje skladista...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.05.2022. at 13:03

  3. #103
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pošalji upit na Končar INEM, oni znaju zapošljavati studente i učenike. Ne znam ima li Ericsson nešto, ali pitaj...

  4. #104
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pošalji upit na Končar INEM, oni znaju zapošljavati studente i učenike. Ne znam ima li Ericsson nešto, ali pitaj...
    Ericsson ne zapošljava učenike, već studente i to djecu svojih djelatnika.
    Isto tako radi i Ina za pranje šajbi na pumpama.
    Maloljetne učenike će uzeti razne agencije za promocije proizvoda po dućanima i trgovačkim centrima.
    Moja kći je to radila tijekom gimnazije, a radi i sada tijekom ljeta jer kroz godinu ne stigne.
    To je je lagan posao, nema fizikalija i dobro plaćaju.
    Agencija Belle futura za koju moja kći radi je odlična i preporučujem ju od srca.

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Domy neki smjerovi u Ruđeru imaaju praksu neki ne, valjda bi vam rekli već da treba

  6. #106
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa da valjda bi...nemam pojima.
    Uglavnom nijedan ducan tipa spar konzum,lidl,dm ne prima ucenike...takoder ni kras ni ledo...zvala i links i instar isto nista....
    Tanci da to je lijep posao to sam i ja radila tokom studiranja...ali nekako vise cure to rade.

  7. #107
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da valjda bi...nemam pojima.
    Uglavnom nijedan ducan tipa spar konzum,lidl,dm ne prima ucenike...takoder ni kras ni ledo...zvala i links i instar isto nista....
    Tanci da to je lijep posao to sam i ja radila tokom studiranja...ali nekako vise cure to rade.
    Zašto?!?
    Kakve veze ima stoji li iza pulta dečko ili cura i nudi kavu?
    Ne razumijem te.
    Kaj mu je bolje tegliti gajbe u dućanu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #108
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da valjda bi...nemam pojima.
    Uglavnom nijedan ducan tipa spar konzum,lidl,dm ne prima ucenike...takoder ni kras ni ledo...zvala i links i instar isto nista....
    Tanci da to je lijep posao to sam i ja radila tokom studiranja...ali nekako vise cure to rade.
    A koji ste smjer?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Evo link za neke informacije
    https://www.danasradim.hr/informativ...oj-zivotopis-1

    Frendovi mojeg klinca su najcesce radili na pakiranju knjiga, vozili kao dostavljaci biciklom, slagali police u skladistu, na moru na rentanju pedalina, ležaljki i sl.
    Moze se naci, bez brige, samo nek krene u potragu. To su radili prosle godine, sa navrsenih 16.

    Moj je lani nasao sebi odlican posao, sam samcat, na televiziji, pomagao je u tehnici kod snimanja emisije, isao na terene i pisao kraće izvjestaje... Rijec je o privatnoj televiziji. On je dosao s namjerom da volonitra, jer ga je zanimao taj posao. Najprije im je poslao mail u kojemu se predstavio i rekao sto ga zanima, onda su ga, na opće iznenađenje i oduševljenje, pozvali na razgovor i poceo je s povremenim radom vikendima. Na kraju su mu rekli da izvadi ucenicki ugovor i platili mu honorar.

    Uglavnom, nek se malac pokrene, naci ce.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 10.05.2022. at 11:58

  10. #110
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Vidim da najviše posla nude Glovo i Wolt. To bi moj 16-godišnjak sigurno prihvatio, ali mene je malo strah prometa. Kad vidim kako ti dostavljači bezglavo jurcaju, čudim se da nema više nezgoda, a ovaj moj sigurno ne bi bio ništa pažljiviji

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Frendovi mojeg klinca su najcesce radili na pakiranju knjiga, vozili kao dostavljaci biciklom, slagali police u skladistu, na moru na rentanju pedalina, ležaljki i sl.
    Moze se naci, bez brige, samo nek krene u potragu. To su radili prosle godine, sa navrsenih 16.
    Vozili kao dostavljači biciklom sa 16 godina? Ne treba li za taj posao biti punoljetan?

  12. #112
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vozili kao dostavljači biciklom sa 16 godina? Ne treba li za taj posao biti punoljetan?
    U isti tren smo se zakačile za istu stvar... Dobro pitanje je i to o zakonitosti, ali mislim da punoljetnost nije uvjet, čim se ti poslovi nude pod kategorijom učeničkih.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da najviše posla nude Glovo i Wolt. To bi moj 16-godišnjak sigurno prihvatio, ali mene je malo strah prometa. Kad vidim kako ti dostavljači bezglavo jurcaju, čudim se da nema više nezgoda, a ovaj moj sigurno ne bi bio ništa pažljiviji
    Isto mislimo. Moj bi bio oduševljen da radi tako nešto jer obožava bicikl i ima plan grada u glavi, ali ja se užasavam ideje da nekoliko sati dnevno provede na gradskim ulicama gdje o biciklistima nitko ne vodi računa, a sami dostavljači često voze kao kamikaze.

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    U isti tren smo se zakačile za istu stvar... Dobro pitanje je i to o zakonitosti, ali mislim da punoljetnost nije uvjet, čim se ti poslovi nude pod kategorijom učeničkih.
    Svojedobno sam gledala uvjete i mislim da su tražili za taj posao osobe s navršenih 18 godina (barem Glovo). Doduše, to je bilo prije pandemije, možda su u protekle dvije godine zbog povećane potražnje dostave spustili kriterije

  14. #114

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vozili kao dostavljači biciklom sa 16 godina? Ne treba li za taj posao biti punoljetan?
    radili su 16-godišnjaci (i to više njih)
    za koga tocno, ne znam

    A evo tu sto trenutno nudi ucenicki servis Tehnicke skole
    http://www.ss-tehnicka-zg.skole.hr/servis/poslovi

  15. #115

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vozili kao dostavljači biciklom sa 16 godina? Ne treba li za taj posao biti punoljetan?
    radili su 16-godišnjaci (i to više njih)
    za koga tocno, ne znam

    A evo tu sto trenutno nudi ucenicki servis Tehnicke skole
    http://www.ss-tehnicka-zg.skole.hr/servis/poslovi

    Vidim da su u ponudi aquapark i restorani
    Posljednje uređivanje od buba klara : 10.05.2022. at 12:11

  16. #116
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    https://www.danasradim.hr/poslovi?kategorija_radnika=2 treba označiti kategoriju "učenici" (ima i opcija "punoljetni učenici", ali u ovom slučaju to ne treba označavati). Dobije se popis na kojem ima svašta, od skladišnih radnika i prodavača sladoleda do spomenutih oglasa za wold i glovo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.05.2022. at 13:55

  17. #117
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Moj u ponedjeljak ide na razgovor u Mc'donalds...bas sam uzbuđena i zadovoljna jer je sam izrazio želju za radom. Nije stvar u lovi,te novce mu mozemo i mm i ja dati,nego u svemu ostalome. Ne znam ni sama kaj osim ciscenja i pranja jos mogu raditi školarci u mekiću? Ako je i samo čišćenje,opet dobro.

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    rosa, jesu li ga poslali na liječnički? Za rad s hranom treba onaj sanitarni pregled. Ako nisu - radit će samo čišćenje. Možda i skladište.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.06.2022. at 15:52

  19. #119

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    rosa, kak to funkcionira?

    Jel' tvoj sin sam našao posao ili ..?

    Jel' se moraju prvo učlaniti u učenički, pa tek onda traže posao?

  20. #120
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    rosa, jesu li ga poslali na liječnički? Za rad s hranom treba onaj sanitarni pregled. Ako nisu - radit će samo čišćenje. Možda i skladište.
    Razgovor u ponedjeljak ima tak da ne znam za sanitarnu. Napravit ce,ako ce trebati.

  21. #121
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    rosa, kak to funkcionira?

    Jel' tvoj sin sam našao posao ili ..?

    Jel' se moraju prvo učlaniti u učenički, pa tek onda traže posao?
    Ucenicki cekamo da stigne na kucnu adresu, salju iz Dugog Sela jer je skola u koju ide Zg zupanija.
    Ja sam zvaka mekice i rekli su mi gdje ima mjesta i to je to. Samo da ga prime..

  22. #122
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Sanitarna treba i samo za čišćenje. Nema rada u restoranu bez toga.

    Moj student će kod mene , a srednjoškolac ove godine još ništa,dogodine će i on.

  23. #123
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Sanitarna treba i samo za čišćenje. Nema rada u restoranu bez toga.

    Moj student će kod mene , a srednjoškolac ove godine još ništa,dogodine će i on.
    Dobra info! Da,logicno je ovo za restac i sanitarnu.

  24. #124

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moji sinovi su koristili učenički servis Tehničke škole Zagreb. Oni na svojoj web stranici imaju ponudu učeničkih poslova: http://www.ss-tehnicka-zg.skole.hr/servis/poslovi

  26. #126

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ucenicki cekamo da stigne na kucnu adresu, salju iz Dugog Sela jer je skola u koju ide Zg zupanija.
    Ja sam zvaka mekice i rekli su mi gdje ima mjesta i to je to. Samo da ga prime..
    Hvala!

  27. #127
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Dakle, dobio posao u Mekiću, odradio prvi tjedan..jaako je zadovoljan, veli da su svi vrlo kolegijalni,profesionalni, sav je ponosan kak ga je voditelj pohvalio, niš mu nije teško...dođe doma i priča ko navijen sve detalje oko posla."Mama, znaš ti koliko tu ima caka i detalja koje moraš naučiti!"...kao da je NASA u pitanju...
    Mi sretni i ponosni...kao da nije ono dijete koje uzdise i koluta ocima kad treba svoju sobu pocistiti......sta ti lova radi..
    Uglavnom, planira raditi cijelo ljeto osim jedan tjedan kad cemo na more...so far so good!

  28. #128
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Rosa kak je dobio u megicu posao preko nekoga ili se prijavljivao na njihovoj stranici...

  29. #129
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Rosa kak je dobio u megicu posao preko nekoga ili se prijavljivao na njihovoj stranici...
    Ma nikakva veza: ja sam zvala nama najbliži mekić i pitala, rekli mi da su oni vec popunjeni,al da dva druga koji su na par stanica busom dalje trebaju ucenike i to je to!

    Zamolila sam ih telefonski mail ta dva storea i javili su mi kad da dode na razgovor . Sve vrlo jednostavno, jasno i profi.
    Posljednje uređivanje od rosa : 08.07.2022. at 20:01

  30. #130
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Kolika je satnica u Mekicu, ako se smije znati?

  31. #131
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kolika je satnica u Mekicu, ako se smije znati?
    Ja mislim da je rekao 31kn, ako se ne varam. Nedjelja se placa vise, nocni rad također, no kako on ima 16 godina nema nocnog rada,nego u rasponu
    8-20h, 8 sati dnevno max i 40 sati tjedno max, moze raditi samo 5 dana u komadu,onda ide pauza dan, dva i tak..cini mi se sve vrlo uređeno i jasno posloženo, a ja to volim, strukturu, bez "ajd vidjet cemo i dogovorit cemo se, ljudi smo-spike".
    Kad sam vec kod toga,bila sam mu nasla preko fejsa i neko pranje čaša u Tkalči,al mi se nije svidjelo ništa u toj priči pa smo to batalili.
    Uglavnom, posla ima.

  32. #132
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Važna info vezana za mekić: prvo sto pitaju je kad moze poceti raditi i koliko tjedana bi rad trajao. Ne uzimaju u obzir ako je to samo mjesec dana, idealno je cijelo ljeto. Jer prije nego zapocne prvi radni dan, mekić u ucenika ulozi novac: sanitarna, pregled kod spec.medicine rada i radna odjeca i obuća (potpuno nova). Ne isplati im se to uloziti da bi ucenik radio par tjedana. Logicno.
    Posljednje uređivanje od rosa : 08.07.2022. at 22:34

  33. #133
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Da, zvuči potpuno profeaionalno. Moj je nasao.posao u jednoj tiskari, ima posla.ko u prići, slažu letke, izrezuju prospekte, sklapaju fascikle u sve tako nesto. Ali može rafiti samo 2 tjedna jer idemo na more. Taman za odličan dzeparac.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 09.07.2022. at 07:18

  34. #134
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Sorry na tipfelerima, mrzim tipkati s moba

  35. #135
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Naša srednješkolka (17g) ove godine prodaje sladoled, prvi "sezonski posao". Ima smještaj, hranu te satnicu 25 kuna plus manče sto daju ljudi (bude oko 100kn dan). Uz to ima free koristenje aquaparka i svega u hotelu, tako da je po meni to više odmor nego rad . Mi smo taj posao dogovarali direktno u hotelu u 2/3mj, bude to sve jako brzo popunjeno...Radi 6 sati na dan, jedan dan slobodan...

  36. #136
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    In Love ovo tvoje mi zvuci idealno

  37. #137
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    In Love ovo tvoje mi zvuci idealno
    Ona uživa, još s njom radi najbolja prijateljica...živi život bi se reklo, a usput ce nesto i zaraditi. Ona zadovoljna, mi zadovoljni.

  38. #138
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Vrijedi li iskaznica Tehničke škole u Zg i za rad negdje na moru, ili samo za područje Zagreba?

  39. #139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Iskaznice i ugovori se izdaju u ZG, ili već u kojem servisu po pripadanju učenika ili njegove škole.

    Ugovori vrijede po cijeloj hrvatskoj

  40. #140
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Moj je sinac 2 mjeseca radio u jednom hotelu u Zg, 4 sata dnevno, od 7-11 na doručcima (nosio suđe, punio obroke...), a kćer mjesec dana kod frendice u kampu (recepcija, bazeni, sladoled).
    Sami si našli poslove.
    17,5 godina.
    Preponosna sam.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Moja je kcer (17 godina) radila u jednom popularnom restoranu mjesec dana. Rekla sam nikad više tamo! Radila je stalno popodne,do 23.30! nedjeljom po deset sati. Ugovor su joj dali tek jučer.dakle u zadnji čas jer učenički servis prestaje s radom sutra. I radila je na dogovorenoj lokaciji prva tri dana a kasnije je morala putovati u centar grada što nije bilo po dogovoru, Uglavnom iskorištavaju te klince tamo na najjače.

  42. #142
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je sinac 2 mjeseca radio u jednom hotelu u Zg, 4 sata dnevno, od 7-11 na doručcima (nosio suđe, punio obroke...), a kćer mjesec dana kod frendice u kampu (recepcija, bazeni, sladoled).
    Sami si našli poslove.
    17,5 godina.
    Preponosna sam.
    Bravo za dječicu mamasch

    Ako nije tajna o kojem hotelu se radi u Zg? jeste bili zadovoljni u smislu da nije bilo iskorištavanja djece kao kod mellise? Hvala

  43. #143

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Moj je također radio u hotelu na moru, mjesec dana. Smjene su bile kako su se dogovorili, nikad nije radio prekovremeno, sefovi i kolege (vecinom srednjoskolci i studenti) su mu bili odlicni, placa stigla na vrijeme... Ugovor smo uzeli u Zagrebu na Ucenickom servisu. Uglavnom, jako je zadovoljan!

  44. #144
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Mellisa,
    Strašno, da se čovjeku smuči.

    Buba klara super!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.09.2022. at 09:39

  45. #145
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    moj je radio dva miseca u ducanu. drze se zakona, samo je slagao police, ne smiju raditi na salamoreznici ni na kasi. ne rade iza 8 navecer i imao je svaki tjedan 2 dana slobodno. zaradio je odlicno!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •