Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: KUPANJE U MORU

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    DUBROVNIK
    Postovi
    23

    Početno KUPANJE U MORU

    Znam da je rano, ali eto razmišljala sam o tome, budući da mi je termin krajem ljeta i ljeto ću provesti brčkajući se...pa me zanima do kojeg tjedna se mogu kupati u moru, da li mogu do kraja trudnoće :?

  2. #2
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    ja se jesam., mislim da nema ograničenja, ako se dobro osjećaš

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    18

    Početno

    svoju princezu sam rodila 30.8. prije 10,5 god, kupala sam se i suncala do 20.8. na porod dosla crna ko vrag

    na plazi su me svi zezali da kad plivam izgledam ko bova
    a ja sam se osjecala super

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Ako ti je trudnoća ok,al ipak moraš paziti da ne pretjeruješ plivanjem jer ćeš ipak ti biti ljeti već u visokom stupnju trudnoće

    _________

    D 1998.
    I 2007.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    rodica mi je iz mora direkt u bolnicu ,tako da mislim da se bez problema možeš brčkat koliko te volja

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    DUBROVNIK
    Postovi
    23

    Početno

    hvala vam, već sam mislila da ću izluditi kod kuće po toj vrućini :D

  7. #7
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    meni je najbolje bilo u vodi, najugodnije. a i bila sam lagana!

  8. #8
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    i ja i moja imenjakinja polusestra smo se kupale u trudnocama, ukupno 3
    njoj su termini bili pocetkom 8 i 9 mj, a ja sam prvi put rodila krajem 10.mj te se sad ocekuje termin pocetkom 8.

    nisam luda zaboraviti na kupanje po tim vrucinama 8) samo cu pripaziti da sam ipak u nekom mjestu na obali a ne na otoku kako ne bi radjala u helicu ili u autu na putu do bolnice

  9. #9
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja sam se najnormalnije kupala cilo lito.
    rodila 2.9. i to mi je nasred plaže puka vodenjak i iscurila plodna voda.

    kako sam taman izašla iz mora i bila skroz mokra nitko nije ni skužio kako iz mene curi na sve strane.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    e to je priča sa kupanja :D

  11. #11
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja se nisam usudila kupati jer sam i prije trudnoće često imala problema sa urinarnim infekcijama. Da nisam sigurno bi.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    DUBROVNIK
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    ja sam se najnormalnije kupala cilo lito.
    rodila 2.9. i to mi je nasred plaže puka vodenjak i iscurila plodna voda.

    kako sam taman izašla iz mora i bila skroz mokra nitko nije ni skužio kako iz mene curi na sve strane.
    a rodila si na moj rođendan

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam rodila sredinom 8.kupala sam se do kraja.Imala sam stvarno ogroman trbuh pa su se ljudi uglavnom smijali kad bi me vidili ili se kladili na račun broja djece u trbuhu .Osjećaj ronjenja i plivanja u trudnoći je nezamjenjiv,nemoj to propustiti.Ali znaš da za takve aktivnosti moraš imati urednu trudnoću,biti zatvorena itd

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    84

    Početno

    Meni je trmin 29.06. , zivim na moru i akodjer mislim iskorititi zadnje dane prije poroda za brckanje. Zapravo jedva cekam to!!! Ginekolog mi je rekao da nece bitt problema ako se ne otvorim ranije, no dokle god si zatvorena mozes se slobodno kupati naravno ne po najvecem suncu... ZIVJELO LJETO :D

  15. #15
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    meni je bas sunce pomoglo oko tih silnih upala mjehura...ja sam navikla na mijenjanje badica cim izadjem iz vode tako da me grijanje i brckanje zapravo drzalo u formi

    naravno sve pod uvjetom da nemas kontraindikacije, a to ce ti dok pravovremeno reci sigurno. pogotovo ako pitas prije nego se zaputis na obalu
    ne brigaj i uzivaj

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Kupanje u moru

    I meni je termin početkom 8. mjeseca i planirala sam s MM provesti barem 6. mjesec na moru, ako ću u drugoj polovici 7. morati 'dežurati' u Zagrebu.

    Čini mi se da sam na stranicama Harni pročitala da temperatura mora ne smije biti ispod 20C, ali ipak savjetujem da pogledate točnu informaciju na njihovoj internet stranici.

    Osobno mi se plivanje čini najlakšim i najsigurnijim sportom, i ne samo u trudnoći, a u trudnoći mi, uz hodanje, izgleda najblažim od svih sportova.

    Moje je mišljenje da treba obratiti pažnju na temperaturu mora, razlike u temperaturi mora i zraka, čistoću mora. Ne treba u ničemu pretjerivati - npr. ulaziti naglo i plivati brzo ili dugo. Ja osobno obožavam plivati i do početka trudnoće sam to činila redovito, svaki tjedan, po 1.5 sat, tj. otprilike 1 km. Sada sam s tim prestala, jer se bojim upale iz bazena, ali more mi se, po tome pitanju, čini sigurnije. Dodatno, mislim da je važno izbjegavati mjesta na kojima je velika gužva - da nas ne bi netko udario ili skočio na nas.

    Od jedne trudnice sam čula da se najlakše osjećala plivajući.

    I naravno, prije odlaska na kupanje, potrebno je posavjetovati se s doktorom.

    Svima koji će prije poroda ići na kupanje/plivanje u moru, želim lijep provod i odmor, te, naravno, oprez (kao i uvijek).

    Sretno,

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    17

    Početno

    Bok svima! Evo počinje ljeto pa imam jedno pitanje za trudnice sa komplikacijama. Imala sam problema sa polipom na ušću maternice koji je "nestao" u međuvremenu. I dalje sam na mirovanju, ali mogu lagano šetati. Ginekologica mi nije baš pozitivno reagirala na kupanje, mada meni nije skroz jasno kako lagano brčkanje u moru može štetiti. Da li tko zna nešto više o tome?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    17

    Početno

    Bok svima! Evo počinje ljeto pa imam jedno pitanje za trudnice sa komplikacijama. Imala sam problema sa polipom na ušću maternice koji je "nestao" u međuvremenu. I dalje sam na mirovanju, ali mogu lagano šetati. Ginekologica mi nije baš pozitivno reagirala na kupanje, mada meni nije skroz jasno kako lagano brčkanje u moru može štetiti. Da li tko zna nešto više o tome?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    35

    Početno

    meni je termin za mjesec dana, živim na moru i nezamislivo mi je ne otić do plaže, samo ja ipak savjetujem oprez. Ginić mi je rekao da baš ne plivam, odnosno da se mogu smočit i uć u vodu. Toga se i držim, zbog infekcija koje se mogu pokupit. Sve u svemu što se ljeto primiče kraju, more je toplije i sklonije razmnožavanju bakterija, plaže prljavije i napučenije pa treba pazit gdje se ulazi u more

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kao što je i gore rečeno - bitno ti je pazit na čistoću mora, daklem, ne na prenapučenim plažama, gradskim lukama i slično.

  21. #21
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Podižem temu.
    Trebam roditi za mjesec i pol, bila jutros na pregledu, sve je u redu.
    No, kaže dr da se prestanem kupati u moru jer da sad mogu biti podložnija bakterijama.

    Hm, pa ako je ikad more čisto, to je more izvan sezone kad na plaži ima troje ljudi... U prošloj trudnoći kupala sam se isto do mjesec i pol prije poroda, do prve polovice listopada, a onda je zahladilo. No, sad će izgleda ovo lijepo vrijeme još trajati neko vrijeme pa bih voljela iskoristiti jer se u moru ovako trudna i ogromna osjećam savršeno. A i nakon toga, istegnuto i protegnuto, lagano i opušteno.
    Umirite me ili preplašite.

  22. #22
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moja sestra se normalno kupala do kraja osmog mjeseca. rodila 6.9. i to na ne sad pretjerano čistim plažama.
    nitko joj nije savjetovao drugačije, dapače. samo da se kloni jakog sunca, skakanja u more i sl, naravno.
    za drugo - ne znam, ja po ljeti nisam bila trudna.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu.
    Trebam roditi za mjesec i pol, bila jutros na pregledu, sve je u redu.
    No, kaže dr da se prestanem kupati u moru jer da sad mogu biti podložnija bakterijama.

    Hm, pa ako je ikad more čisto, to je more izvan sezone kad na plaži ima troje ljudi... U prošloj trudnoći kupala sam se isto do mjesec i pol prije poroda, do prve polovice listopada, a onda je zahladilo. No, sad će izgleda ovo lijepo vrijeme još trajati neko vrijeme pa bih voljela iskoristiti jer se u moru ovako trudna i ogromna osjećam savršeno. A i nakon toga, istegnuto i protegnuto, lagano i opušteno.
    Umirite me ili preplašite.
    Pa jesu li ti rekli da imaš skraćeni cerviks ili se otvaraš?

    Ako ne - ne vidim razloga zašto ne bi....

    Uživaj!

  24. #24
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jesu li ti rekli da imaš skraćeni cerviks ili se otvaraš?
    Ma ništa, sve je u redu. Samo je rekla da postoji rizik od infekcije...

  25. #25
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam se kupala dva dana prije poroda.
    Prst otvorena.
    Kontaktirala dr posebno zbog toga i dobila zeleno svjetlo uz "kakve bakterije".
    Ako ti pase, uzivaj!

    Ja se nekako ne mogu odluciti na kupanje nakon sto vec mjesec dana nosim potkosulju.
    A i malac mi spava u vrijeme kad bi bilo optimalno za plazu...

  26. #26
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Ja sam se kupala u obje trudnoće. Nikad nikakvih infekcija. Jedina preventivna mjera protiv bakterija koju su mi liječnici savjetovali bilo je redovito mijenjanje kupaćeg - nakon svakog izlaska iz vode.

  27. #27
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nekako ne mogu odluciti na kupanje nakon sto vec mjesec dana nosim potkosulju.
    Super, hvala svima na savjetima.
    Potkošulju rijetko nosim i po zimi. Ja sam još u kratkima, em lijepo vrijeme, em mi toplije nego inače

  28. #28
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam se kupala (u Ri) još dobrih tjedan nakon što sam prenijela...zabranu dobila pri otvorenosti od 1cm, zbog rizika od infekcije.

  29. #29
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Super, hvala svima na savjetima.
    Potkošulju rijetko nosim i po zimi. Ja sam još u kratkima, em lijepo vrijeme, em mi toplije nego inače
    Brrrr. Smrzla sam se samo od tvog opisa
    A ja postala zimogrozna u 1. T i jos me drzi...

  30. #30
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Ako je kakvoća mora dobra (a na plažama se redovito provjerava), slobodno. U nas je nažalost sezona kupanja završila, nikad ranije kao ove godine i baš sam
    Ako je more zagađeno ili se ne preporučuje kupanje, bude u svim medijima obavijest (kao kod nas nekoliko puta u pojedinim uvalama nađene fekalije)

    Uživaj u kupanju i brčkanju, kad možeš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •