Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 145

Tema: Prva trudnoca i nesvakidasnje okolnosti (pomoc dobrodosla)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    13

    Početno Prva trudnoca i nesvakidasnje okolnosti (pomoc dobrodosla)

    Trudna sam 6 tjedana danas,22 su mi godine i nisam to planirala iako zivim s partnerom nekoliko godina, koji je stalno zaposlen. Studentica sam na privatnom fakultetu iz dobrostojece obitelji sto mi trenutno apsolutno nista ne znaci. Zbog razno raznih teskih zivotnih okolnosti on to dijete ne zeli. Zaista bi cijenila neciji savijet u ovoj nezahvalnoj situaciji,s obzirom da smo moj "grasak" i ja sami. Roditeljima se ne mogu obratiti za pomoc,ne zaposlena sam,i nisam trudnocu htjela zadrzati. Prije dva dana sam otisla na pregled da potvrdim sumnje,i cula sam srce svoje bebe. Slabo,ali jesam. Tada sam se odlucila boriti. Da li netko ima bilo kakvu ideju kako dici kredit,zaraditi cu tesko s obzirom da su mi predavanja obavezna i putujem busom svaki dan na faks,ali potrudit cu se i to organizirati.. Bilo kakva ideja kako se obezbijediti za barem prvih nekoliko mjeseci djetetova zivota s obzirom da imam jos samo godinu do zavrsetka skolovanja. Mozda zvucim glupo,ali doista se osjecam i vise nego nemocno i ocajno,a sama pomisao na abortus me tjera na plac. Hvala unaprijed

  2. #2
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Razgovaraj ipak s roditeljima. Ovo je situacija u kojoj ne možeš unaprijed znat da ti neće htjet pomoć, preposebna je situacija. Nemaš šta izgubit, a dopusti im da te možda ugodno iznenade. Barem jedan od njih. Ako ne na prvu, a ono kad se smire...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    S moba sam pa cu samo kratko,
    raspitaj se na faxu o mogucnosti zamrzavanja studija zbog porodiljnog, u moje vrijeme je to bilo moguce, ne znam kako je sad i ne znam kako je na privatnim fakultetima.
    Ne bi bilo lose obratiti se i u zavod za zaposljavanje, zbog naknade na koju imas pravo kao nezaposlena, ako ostvaris pravo na taj status.
    Sigurna sam da ce se javiti forumasice s iskustvom i znanjem, ja ti zasad drzim fige za najbolji moguci rasplet. Sretno!

  4. #4
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mozda mislis da ti roditelji ne bi pomogli, ali ne znas dok ne probas. Oni su tvoji roditelji, bit ce uz tebe ako su odnosi u redu, mozda ce biti razocaranja u pocetku ali pretrpi ako bude malo grdo i prihvati pomoc ako ti je ponude. Roditelji pomazu djeci, to je normalno, ne vjerujem da ce te se sad bas odreci. Tko ne bi volio imati bebicu u kuci? Bitno je da si ti odlucila.

  5. #5
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Postoje i studentski krediti, zaguglaj malo o tome (ja ne znam ništa, samo se sjećam da ga je jedna moja frendica dizala kad je išla van na postdiplomski). Ali isto navijam da te roditelji iznenade.

  6. #6
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Razgovaraj s roditeljima nikad ne znaš što ce se dogoditi, ipak si im ti dijete.
    Ja sam bila u istoj situaciji i roditelji su jedini koji su mi pružili podršku.
    pokušaj zamrznuti fax to bi ti trebali odobrit s obzirom na trudnocu.
    a njezin otac mi se nije javio cijeu trudnocu i evo ga sad s malenom, tako da nikad ne znaš što te čeka.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    Razgovaraj s roditeljima nikad ne znaš što ce se dogoditi, ipak si im ti dijete.
    Ja sam bila u istoj situaciji i roditelji su jedini koji su mi pružili podršku.
    pokušaj zamrznuti fax to bi ti trebali odobrit s obzirom na trudnocu.
    a njezin otac mi se nije javio cijeu trudnocu i evo ga sad s malenom, tako da nikad ne znaš što te čeka.
    Hvala na pozitivnim mislima. Banke sam vec posjetila,studentski kredit mogu dici jedino ako imam jamca (roditelja),hipoteku ili slicno. Dobiti novac,a kasnije ga vracati je nemoguca misija. Za zamrzavanje godine znam,i porodiljnu naknadu na koju imam pravo. Nije mi palo na pamet otici na zavod za zaposljavanje,ali budem probala. Roditelji su veliki upitnik u mojoj glavi,sto cu i kako cu im to saopciti ne znam. Ali svejedno hvala na trudu. Punom parom racunam i trazim nacina,pa se nadam da ce trud i uroditi plodom.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mlada si , zdrava zena koja zivi sa partnerom. Vjeruj mi , mene kao majku trudnoca kceri u tom slucaju ne bi previse iznenadila i sokirala.
    razgovaraj sa roditeljima. Vjerujem da ce nakon prvog iznendenja sve sjesti na mjesto.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.09.2014. at 13:12

  9. #9
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kao roditelj kazem ti razgovaraj sa svojima.
    oni na sve gledaju puno drugacije nego mi mislimo.
    faks mozes zarznuti, bilo je mama studentica na ovom forumu, koje su poslije postale majke zaposlenice.
    i sretno i zelim ti da uspijes cim vise uzivati u trudnoci.

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam majka kćeri i da mi dođe jednoga dana i kaže da je trudna ja bih bila najsretnija na svijetu i dala sve od sebe da joj pomognem bez obzira imala ona partnera uza se ili ne.
    Isto mogu tvrditi i za supruga.
    Isto mogu tvrditi za sve druge majke koje poznajem.
    I zato trebaš razgovarati s roditeljima i oni će sigurno biti uz tebe.

  11. #11
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam majka kćeri i da mi dođe jednoga dana i kaže da je trudna ja bih bila najsretnija na svijetu i dala sve od sebe da joj pomognem bez obzira imala ona partnera uza se ili ne.
    Isto mogu tvrditi i za supruga.
    Isto mogu tvrditi za sve druge majke koje poznajem.
    I zato trebaš razgovarati s roditeljima i oni će sigurno biti uz tebe.
    Imam tri kceri i tri put potpisujem

  12. #12
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Moja mama mi je uvijek govorila da ako se ikad nadem u takvoj situaciji da prvo dodem njoj. Otidi kod svojih i porazgovarajte iskreno i otvoreno. Reci im da bebi srce kuca i da je to njihov unuk u tebi a ne neka tam beba. Sigurna sam da ce te mama podrzat. A vjerujem i tata jer oni su uvijek slabi na kceri...drzim fige...javi nam.

  13. #13
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja ti samo želim reći bravo na odluci da zadržiš dijete.
    Samom tom odlukom si preokrenula cijeli svemir u svoju korist i ne postoji više ništa na ovom svijetu što te može zaustaviti u tome da budeš sretna. A tvoji roditelji će ti pomoć, nakon možda prvotnog šoka kad im to sjedne na mjesto i oni će postat presretni. A uvijek imaš i dobrih ljudi koji ti mogu pomoć sa robicom (pogotovo ovdje na rodi) i ostalim stvarima.. Sretno!

  14. #14
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Draga moja razgovor sa roditeljima ti jedino preostaje i jedino se mozes uzdati u svoje roditelje i oko pomoci i po drugim pitanjima, naravno i po meni je to najispravnija stvar koju trenutno mozes napraviti.Ja jos nisam cula da su roditelji okrenuli ledja svom djetetu zbog buduceg unuceta bez obzira da li im kcer ima partnera ili nema.Ljuti i pomalo razocarani mogu da budu tu se slazem ali da te odbace bas i neverujem.U svakom slucaju ako znaju da zivis sa deckom takodje znaju da je i trudnoca moguca, ali na kraju krajeva od njih trudnocu sakriti ne mozes rekla ti njima odmah ili nakon nekog vremena sasvim je svejedno.
    Zelim ti puno srece i cestitam ti na odluci da zadrzis svoje dijete to je i te kako najbitnija stvar u cijeloj ovoj situaciji.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Draga Ana!
    S obzirom na to da još ne možeš primati privatne poruke na forumu, riskirat ću protiv pravila i staviti link. Evo, ovdje ćeš naći SVE informacije i dobiti pomoć: http://www.betlehem-zagreb.hr/
    P.s.
    Nije nam bitno tvoje vjersko uvjerenje i opredjeljenje, bitno je sačuvati nerođeni život i pomoći ti dok se ne organiziraš! Nekome je dovoljno par dana dok ne srede obiteljske odnose, a neke mamice ostaju puno, puno duže pa eto, bez zadrške, sumnji i sl. javi se!

  16. #16
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    http://topviralno.com/htio-je-da-osa...-nevjerovatno/
    evo ti jedna lijepa prica na ovu temu...ne znam da li smijem stavljati link...ako ne sori unaprijed
    Posljednje uređivanje od nivesa : 21.09.2014. at 20:42

  17. #17
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Draga ana_22, prvo, zeljela bih ti cestitati na trudnoci! Drugo, na zrelosti. Premda si studentica ocitosi zrelija od tvog partnera u ovom trenutku. Ne znam sto bih ti savetovala, ali svakakko razgovaraj sa roditeljima. Nadam se da ce ti oni pomoci.
    Ako ne, vjerujem da si na pravoj stranici. Ovdje smo svi mi manje vise roditelji i vjerujem da ce ti mnogi biti spremni pomoci. Slobodno mi se javi na privat ako zelis. Ja imam curicu od dvije godine i rado bih ti poklonila odjecu za babu kad dodje trenutak za to ako ce ti biti potrebna. AKo nosis decka, vjerujem da ce se javiti roditelj koji tu moze uskociti. Sto se hrane tice, prvih 6 mjeseci djetetova zivota ce tu sigurno uskociti strucne rodine savjetnice za dojenje.
    Ono sto zapravo zelim reci je to, da kada je beba na putu ljudi najvise brinu kako ce to financijski podnijeti, a bas je to najlaksi dio jer bebe zapravo ne trebaju puno.
    Svaka ti cast na hrabrosti i odluci da zadrzis bebu. Javi nam definitivno kako se stvari razvijaju.
    Od srca se nadam da ce se ovaj tvoj muskarac brzo oporaviti nakon prvotnog soka i biti ti podrska!
    Pusa od yummy xx

  18. #18
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Draga Ana...potpisujem sve što su žene do sada napisale, međutim osvrnuti ću se na situaciju s partnerom...iako je njegovo mišljenje suprotno od tvojeg, i iako je to vrlo bolno-to je njegovo pravo, na žalost...nemoj ga mrziti,probaj s njim još ragovarati,neka ode s tobom na koji pregled, on je vjerojatno isto u šoku, a ako mu kažeš da si odlučila zadržati dijete on će morati shvatiti da će svejedno odgovornost biti i na njemu, ako ne fizičke prirode, sigurno emocionalne...stoga, nije baš najbolja opcija isključiti ga iz svega obzirom da će on ipak otac djeteta, naravno osim u slučaju da on to izričito ne želi...tada si je sam kriv...

    Razgovaraj s roditeljima, bila sam u sličnoj situaciji i zadnja svar koja mi je padala na pamet je razgovor s roditeljima, ali kad sam konačno mami rekla da sumnjam da sam trudna, ona nije reagirala kao što sam mislila ( galamom itd.) nego smireno i relativno OK, s obzirom na sve. U svakom slučaju želim ti sreću

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Sto se oca tice,on vec je tata dvjema djevojcicama. Prvi puta mu se dogodilo isto samo sa zenom skojom nije dijelio zivot,vec samo bio u kratkotrajnoj vezi. Nije to htio,ali je na kraju odlucio za dobrobit djeteta pruziti sve. I lose je zavrsilo,i ni danas situacija nije bajna s obzirom na ponasanje majke djevojcica,ali odabravsi njega odabrala sam i njih. Sada nam se to dogodilo,zahvaljujuc neopreznosti. A ja ne zelim postupiti kao njegova prva zena,niti mu se kleti u vjecnu ljubav pa ga varati,ostaviti,uzeti djecu,manipulirati njima. Tako da ako on to ne zeli,ja ga prisiljavati necu. Bit cu tu i cekat cu,ili njega ili njegovu zelju da vidi nase dijete,ali ucjenjivati ga trudnocom i raditi ono sto mu je prva zena vec napravila necu sigurno. Danas cu razgovarati sa roditeljima pa cu vidjeti kako i sto dalje. A njegova odluka je samo njemu na dusu.

  20. #20
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Draga ana_22,
    svjesna sam da su muskarci jako u stanju blatiti svoje bivse. Uostalom, vidjet ces koliko ce ti se razmisljanja promijeniti kad ces sama postati majka.
    Zakonska je duznost tvog partnera da barem financijski brine o vasem djetetu, to nisu nikakve ucijene. To sto si ti trudna, ne znaci da samo ti snosis odgovornost.
    Cini mi se da je tvoj partner sklon emocionalnim ucjenama. Ako stvarno nije zelio trudnocu, mogao je staviti gumicu ili podvezati testise. S obzirom da je racunao na to da iskljucivo ti brines o kontracepciji, neka snosi odgovornost.
    Kad cujem kako se ponsa prema tvojoj trudnoci, a i uzevsi u obzir da je vec napravio dijete drugoj zeni, lako je zakljuciti zasto mu bivsa ne da djecu.
    A to da ga je varala...e pa svaka joj cast ako je uspjela pored malog djeteta.... Vjeruj mi, majka sam malog djeteta i garantiram ti da je to nemoguca misija, cak ne stignem ponekad ni vlastitog muza "zadovoljiti", di bi stigla tudjeg.
    Ljubav je slijepa, mislim da trebas dobro otvoriti oci i ne daj se manipulirati.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Sto se njega tice to uopce nije tema razgovora,samo sam htjela pojasniti sturo situaciju. A o doticnoj gospodi je dovoljno da kazem da sam se sama uvjerila u njene majcinske i ljudske sposobnosti. Nitko meni ne maze oci,bez brige budite. Ali na tu temu odmah pozelenim. Jer sam svjesna da vecina majki prekrasno radi svoj "posao" ali ljudi moji ima i onih koje ga ne rade,nikako i time unistavaju djecu koja vole cak i ako se nikako prema njima odnosi. A to zajednistvo majki jednih prema drugima je super,samo za imati status majke treba i vise od toga da ti netko napravi dogovoreni carski i izvuce dijete van. Uspjela je ta gospoda svasta,i varat i udati se za tog covjeka mjesec dana nakon rastave,stigla je i dijete roditii u meduvremenu mene maltretirati jer sam uspjela naci ljubav s covjekom s kojim ona nije mogla. To nije moja stvar,ali djevojcice volim. I vidim sto im radi,od toga da ne brine o njihovom zdravlju,a da ne pricam o psihickom maltretiranju koje proizvodi. A on u tome pati,jer moze skupa samnom pruziti toj djeci bolji zivot. Bili smo svuda po pomoc,sustav je takav kakav je. Ali sto se njega tice i njegove ljubavi prema djeci,ona je neupitna i ne dozvoljavam ikome da na to pljune. A ovaj bebac se zalomio,zahvaljujuc mojoj glupoj racunici i ne kupljenim tabletama. Ja sam to inicirala,i bila uvjerena da mi se nece desiti s obzirom da sam pod kontracepcijom godinama. I nisam ljuta na njega. Taj covjek je otac moga djeteta,i kako god se ponio ljutit, ima pravo na to,jer sam imala priliku vidjeti s cime je zivio. Preuzimam na sebe svjesno i odgovorono. Ne zelim njegov novac dobiti na sudu. Krivo ste me shvatili. Ali u svakom slucaju poanta je jedna,a ta kaze da ne zelim nikad postati kao ta gospoda,niti zaboraviti postivati oca moje buduce djece. A zakljucci o tome tko koga ucjenjuje,zadrzite za sebe. Trazila sam pomoc sto se novca tice. Dale ste mi snage da nadem nacina sa svojim lijepim savjetima. I nasla sam nacin. Tu prica staje,a vrijedajuci bez da znamo cijelu istinu nikuda necemo stici.

    P.S. Bila u banci,pozitivne vijesti

  22. #22
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Razgovaraj sa svojima i biti ce ti lakse.nakon prvotnog soka biti ce presretni zbog bebe.

  23. #23
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Slažem se s curama da razgovaraš s roditeljima, znam da ti je to jako teško, ali to ti je najbolja šansa.
    Što se tiče kredita, meni bi oni bili među zadnjim opcijama, jer kad završiš fax nitko ti ne garantira da ćeš se zaposliti, pogotovo s tako malim djetetom, a onda još i kredit za vratom, to je tek problem.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Svjesna sam posljedica kredita,ali doista si ne mogu zamisliti da apsolutno sve sto nam treba trazim roditelje. Ne zivim tako vec neko vrijeme i smatram da ako sam se odlucila biti majka moram i odreden teret staviti na sebe. Posla ima za mene s takvom diplomom koju cu imati, ako ne u hr onda vani. Trenutno pokusavam reci roditeljima,i ne ide vec tjedan dana. U pon imam dogovoren jos jedan pregled,pa kada potvrde da je sve ok,valjda budem rekla. Sutra mi je 7.tj i nis se ne vidi ista kilaza cice me jedino bole skupa s trbuhom
    Cudan osjecaj

  25. #25
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Imati ce kao majka dovoljno tereta na sebi i bez kredita.
    Reci prvo roditeljima, razgovarajte, razgovaraj sa partnerom ...i onda napravi plan.
    Dizati kredit zbog toga da dokazes da mozes sve sama nije mudro.
    Mudro je biti iskren i traziti pomoc obitelji.

  26. #26
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Potpisujem sirius!
    Ana_22, nemoj se odmah srditi, ovdje smo da ti pomognemo. Istina, ne znamo sto se dogadja, samo mozemo iscitati iz onoga sto ti pises.
    Nemoj se sekirati oko bivse, sama si rekla da je bivsa i ti sa njom nemas nikakve veze.
    Brini se za svoju bebicu i trudnocu. Super se ti osjecas za 7 tjedan. Ja sam u tom periodu vec rigala na veliko. Eto, izbjegla si mucnine.
    Samo javi roditeljima sto prije. Vjerujem da ce oni naci rijesenje da ti pomognu.
    Sretno!

  27. #27
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ana_22 ako nije preintimno ...što će ti kredit??? Pokrij se onoliko koliko ti je dug pokrivač,više ti ne treba. Za bebu ti definitivno ne treba kredit jer od ove točke sada cca 6tj trudnoće imaš dovoljno vremena da kupiš ili prikupiš robice za bebu, ja sam prva spremna ti poslati koji komad sasvim lijepo očuvane male robice od mojih bebača i ako bude trebalo slobodno javi jer po meni je šteta da se ta mala slatka robica ne pronosi koji put više,a uštedi se lovica koja može pokrpati neke režije itd. Ako nemaš od čega sada,onda kako misliš kasnije vraćati kredit?? Svi mi volimo biti samostalni,ali imaš li posao trenutno ili samo studiraš? Nije biti samostalan samo odseliti od roditelja. Nemoj mislit da ti solim pamet,ali dobro dobro promisli o kreditu jer to ti je omča oko vrata i to jako stegnuta. I vjerujem da nikakve nagle odluke ne treba donositi,još ćeš i s dečkom razgovarati sigurno, s roditeljima...tek je krenulo. Podržavam odluku da zadržiš bebu i želim vam sreću

  28. #28
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mene osobno ne zanima odnos izmedju oca tovg dijeteta, tebe.

    ali ono sto grijesis, jest kredit. koji crni kredit. nije ti dovoljno sto ces se baviti sama s bebom, jos si taj uteg oko vrata stavljas na vrat.
    po meni koliko god ti mislila da si zrela, odrasla ovim ipak pokazujes da si jos mlada. zato poslusaj sve nas koji ti kazemo ostavi se kredita, obrati se roditeljima, bakama ili djedovima za pomoc, ako vec ocu svog djeteta neces.
    banka nema emocija, ne znaima je hoce li tvoje dijete imati ko cuvati dok ti zaradjujes za povrat kredita i kamate. a kad ga jednom dignes morat ces ga i vratiti.
    i ne znam kako mislis dici kredit, ali ako imas jamca zelis i tog covijeka opteretiti svojim principima? zelim biti samostalna i ja sve mogu. e pa draga ne mozes. zivot je okrutan i ne stedite ni sekundu. a ako mislis dici hipotekarni kredit, zar ti se zbog istih tih principa ostaje bez krova nad glavom koji ti je siguran.
    u svakom slucaju jos jednom zelim ti svu srecu ovog svijeta.

    OT ovo me podsjeca na onu pricu o sljenju u kanadu od prije dviije godine.

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ana, po godinama ti mogu biti mama pa ću ti se tako i obratiti: kao što bih svojem djetetu.
    Tvoj partner je očigledno dosta stariji od tebe, ali jako nezreo.
    Ti si, kažeš odlučila sve sama.
    Nije to herojski čin. To je glupost.
    Zašto? Zato jer na taj način uvlačiš sebe i nerođeno dijete u velike probleme.
    Kredit nije igra. Banke su okrutne, a ti nemaš posao.
    Nemaš čak ni završenu školu.
    Znači da ti je jedina opcija ako zaškripi- Konzum, a od toga nećeš moći živjeti.
    Životariti možda, ali živjeti-ne.
    Čemu to sve?
    Da dokažeš dragome kako si ti sposobna, bolja od njegove bivše?
    Ma pusti to.
    Sagledaj istinu.
    Istina jest da te on ne voli, nije mu stalo, neozbiljan je, ima kostura u ormaru ko u priči i sad će mu se pridružiti još jedan.
    Taj čovjek bježi od obaveza i u njemu je problem, a ti bježi od njega jer ti on ne treba.
    Uništit će te. On je emocionalan invalid i parazit.
    Opet ti kažem, razgovaraj s roditeljima.
    Partnera možeš imati sto, ali tata i mama su jedini i sigurno će ti pomoći i biti uz tebe.

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanči,

    mislim da je ovo bilo preoštro, a ne znamo cijelu situaciju. Kako bježi od obveza a htio je skrbništvo za curice, barem sam ja tako shvatila.
    Ovako ženi samo otežavamo, nije pitala za savjet u vezi partnera nego je pitala za financijsku stranu problema.

    Uostalom godinama živi s partnerom, pa ne mogu vjerovati da bi je sad što? Izbacio iz stana trudnu ili da bi ostala treba napravit abortus???!! Taj dio mi nije jasan.

    Ana_22, ajd ti fino probaj razgovarati s mamom (i tatom), reci kakva je situacija, pa kad stvari sjednu za par dana, vidjet ćeš njenu/njihovu pravu reakciju. U svakom slučaju, sretno, primi svaku pomoć koja ti se ponudi. Uspjet ćeš ti to izgurati!

  31. #31
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da tanci nije okrutna, samo je realna. Sve smo mi imale 22 godine i razmisljale kao ana. Ipak, ana je ostala trudna i to je razlog radi kojeg ce biti prisiljena razmisljati puno iznad njezinih godina. Koliko god ono sto je tanci rekla zvucalo okrutno, na zalost je vjerojatno istina. Voljela bih da smo i tanci i ja u krivu, da ce tipu doci iz straznjice u glavu i pobrinuti se za nju i dijete...na zalost, zivot i iskustvo cesto potvrduju suprotno.
    Meni isto nije jasan dio da li je ona sada u zajednickom stanu ili je on otisao van?

  32. #32
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lili,
    Ovo je javni forum i javno objavljen problem.
    Pročitaj naslov topica još jednom.
    Ja imam pravo komentirati i napisati što mislim.
    I to sam napravila.
    I to je najvjerojatnije istina.
    Previše sam se takvih priča naslušala i svjedočila im da znam jako dobro prepoznati srž.
    Ana ima samo 22 godine i s njom manipulira nezreli muškarac.
    Dogodila se trudnoća.
    Zašto ako nije smjela/ trebala?
    Zašto dotični nije brinuo o kontracepciji?
    Zašto Ana fantazira o kreditu?
    Zato jer on nije uz nju.
    Zato jer on ne želi dijete.
    Zato jer on smatra da to nije njegov problem.
    A Ana, koja ga ludo voli želi pokazati da je bolja od njegove bivše pa ga ne želi opterećivati i ništa tražiti i potajno se nada kako će se on razniježiti kad ona rodi njihovo dijete.
    Kako da ne.
    Niš od toga Ana.
    Odi k roditeljima. Oni te momentalno jedini vole i sigurno će ti pomoći.
    I želim ti od srca da jednog dana upoznaš muškarca koji će te voljeti i biti te dostojan.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Bojim se da je Tanči bar dijelom u pravu.

    Ana, previše negativnosti imaš o njegovoj bivšoj, ona možda nije najbolja majka na svijetu po nečijim kriterijima. vjerojatno nije najvjernija supruga (koga briga?!) ali nije tvoje da je osuđuješ. Nikad ne znaš što tebi život sprema, suzdrži se od moraliziranja o tuđem majčinstvu, time se samo truješ.

    To je tvoje tijelo, trudnoća je tu, ne želiš je prekinuti a otac djeteta dužan je biti financijska (ako već ne moralna i emotivna) podrška. Ako je on u svemu tome zakazao, onda stoji da nije dorastao situaciji, nezreo je i trebaš se malo odmaknuti.

    I razgovaraj sa svojim roditeljima, naravno.

  34. #34
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nemoj se zaboravitiveseliti bebici sve ce se rijesiti
    Posljednje uređivanje od pikula : 26.09.2014. at 20:10

  35. #35
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Tanči X

    Ovdje se svi trude pomoći na svoj način,neki tetošenjem,neki u rukavicama,a Tanči iskreno i ne vidim tu ništa loše

    Nemam ja puno ni godina ni iskustva al ono šta znan je da kredit ne vodi u samostalnost

  36. #36
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Tanči X

    Mi neznamo cijelu situaciju...ali imam dojam da se nezeli obratiti roditeljima jer ako znaju tko je i kakav joj je partner sigurno to nisu odobravali.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Potpis na Tanči i zadarmamicu
    Nadam se da će Ana progutat ponos i radit sve u korist svojeg djeteta i svoju.

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ana, ajmo konkretno

    Kažeš da danima pokušavaš reći svojima, ali da ti ne ide...
    Teško je, vjerujem...
    Jer možda misliš kako ćeš ih razočarati, možda se dogodilo ono čega su se pribojavali, možda će reći "jesmo ti rekli"...

    Zaboravi sada to.

    Zadaj si rok.
    Uzmi neku prijateljicu, ili nas ovdje, i reci: do danas u 18 sati ću im reći.
    Jer prijateljica (ili žene sa foruma) očekuju da im javim kako je bilo.

    Vjeruj da užas koji osjećaš zbog suočavanja s roditeljima nije ništa naspram užasa u kojem banka potražuje svoje, a ti nemaš odakle.

    Pregrizi to danas, pa što bude.
    Najgore što se može dogoditi je da ti okrenu leđa.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    već su ti forumašice sve rekle, samo to posloži u glavi i sama sa sobom. u nekim si očekivanjima jako (previše) optimistična (sigurno će biti posla za mene ako ne ovdje onda vani - da, vani samo čekaju mlade tek diplomirane mlade majke s malom bebom. kako si to zamislila?), a u drugim previše pesimistična (roditelji). ne poznajemo ni njih ni tebe ni vaše odnose, ima svakakvih, ali zaista bi morali biti ne-ljudi da ti ne pomognu sada u ovoj situaciji. tebi ovakve pristupe problemu nameću neki tvoji principi i inat i potreba da se dokazuješ, ali draga ti nemaš trenutno taj luksuz, jednostavno si ne možeš dopustiti takvo (nezrelo) ponašanje. ako je teško reći da si trudna, zamisli kako će biti teško reći da si trudna i prezadužena?

  40. #40
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Ana, ajmo konkretno

    Kažeš da danima pokušavaš reći svojima, ali da ti ne ide...
    Teško je, vjerujem...
    Jer možda misliš kako ćeš ih razočarati, možda se dogodilo ono čega su se pribojavali, možda će reći "jesmo ti rekli"...

    Zaboravi sada to.

    Zadaj si rok.
    Uzmi neku prijateljicu, ili nas ovdje, i reci: do danas u 18 sati ću im reći.
    Jer prijateljica (ili žene sa foruma) očekuju da im javim kako je bilo.

    Vjeruj da užas koji osjećaš zbog suočavanja s roditeljima nije ništa naspram užasa u kojem banka potražuje svoje, a ti nemaš odakle.

    Pregrizi to danas, pa što bude.
    Najgore što se može dogoditi je da ti okrenu leđa.
    Ovo je super ideja.
    I znam da ju neće odbacit.
    Bit će možda malo ljuti, iznenađeni pa i razočarani jer mnogi roditelji očekuju da im se prvo kći uda pa onda beba, ali da su ne znam koliko konzervativni, vjernici i sl. to je njihova kći i njihov unuk.
    Ljutnja i šok će proći i oni će se zajedno s mladom budućom mamom veseliti bebici.

  41. #41
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Apricot super suuuper prijedlog

    Tanči opet X

    Nekada nas roditelji iznenade koliko god mi mislili da znamo kako će reagirati

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Svaka cast na odluci da zadrzis bebicu. Puno srece ti zelim. Roditelji ti sigurno nece ledja okrenuti. Sretno!
    P.S. Savjetujem ti da trenutno zaobidjes banke, bolje tu opciju iskoristiti ako bas bas zatreba za ' NE DAJ BOZE'

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Radi kako znas, preporuka- njega prekrizi, roditeljima se obrati, roditelj je roditelj uvijek narocito kad im je dijete u gabuli, smiri se i misli na bebu, sve ce se drugo rijesiti, vidit ces, u zivotu se ljudima dogode stvari koje nisu mogli zamisliti, pa ipak se sve nekako sredi...sta prije napravis neki potez, to si blize rjesenju!
    Ja suprug imamo posao, ali i kredite...duznicko ropstvo i moramo vratiti gotovo dupli iznos od podignutog...pa ti promisli, da smo imali ikakvu drugu opciju ne bi ga nikad podigli!

  44. #44
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Skupi snage. Moja mama kad je prvi put ostala trudna, s mojom starijom sestrom ( a njen dugogodisnji decko nije htio ni cut za trudnocu pa ni nju) je pobjegla od kuce od straha sto ce joj reci strogi otac kad mu kaze da je trudna i da ce biti samohrana majka. Na kraju je on saznao tu vijest od drugih i krenuo da je trazi po cijelom gradu- da joj kaze da se vrati kuci, i da je sretan zbog nje. .

    Nazalost umro je brzo nakon sto je rodila, ali poanta je da nikad ne znas kakva ce biti njihova reakcija.

    Zelim ti da na pregledu bude sve ok i da ces iza toga dobiti snage da im kazes. Jednom ce to biti iza tebe, jednom ces vidjeti kako se tvoji veselo igraju s unukom ili unucicom i mozda ti cak bude i smijesno koliko si se bojala da im kazes

  45. #45
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Hrpa podrske i savijeta, a ana nam je utihnula. Nadam se da je sve u redu i da su roditelji dobro prihvatili trudnocu.

  46. #46
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Da....ana javi se

  47. #47
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Javi nam kako je bilo na pregledu i sto kazu roditelji

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav! Rekla sam mami danas,sad idem k njima i razgovarati s tatom i o opcijama. Hvala svima na savjetima,ali stvarno bi vas molila prvo da prestanete komentirati njega s obzirom da njegova prica doista nije laka. Meni je s tim covjekom bilo lijepo,moji roditelji su ga obozavali. I moja ga majka unatoc ovome svemu nastoji razumjeti i razgovarati s njim. Zato vas molim da tako ruzno o njemu ne pricate. Jer ja se na tu razinu spustati necu. Sutra idem na pregled. Kod svog privatnika i tome se iznimno veselim. (Nisam isla k njemu prva dva puta zbog straha da ne kaze mojoj mami prije mene). Ne smatram se ne zrelom,o bankama znam apsolutno sve s obzirom da mi partner u jednoj sefuje. Nisam blesava ni luda,samo sam htjela razmotriti sve varijante i biti spremna na sve. Krova nad glavom imam,samo ne zelim ovisiti o roditeljima koji ionako crnce da bi nam priustili sve sto imamo. Nesto cu smisliti,da li ce biti studentski kredit za troskove zivota ili cu prihvatiti posao koji mi se nudi,vidjet cu. Sve ovisi o razgovoru danas. S obzirom da je tata glavni financijski analiticar doma.
    Nisam mami rekla u lice,napisala sam mail. Zvala me,razgovarale smo.. Sada cu vidjeti nakon razgovora danas kakav ce ishod biti. Sutra 8tjedana. Za sada sam dobro,muka mi je jedino od gladi tako da uvijek nosim neku vocku u torbi Nemam mucnine. Secem psa po 7 km dnevno,puno se krecem i to mi godi. Pijem Centravit Prenatal,smanjila sam pusenje na 5 cigareta dnevno. I trudim se pazit na sebe. Bez obzira na sve,veselim se. Vjeciti sam optimist,i ne dam se izbaciti iz takta. Mrzim kad mi netko soli pamet tako da sam cak i dobro podnijela neke pametne komentare ovdje Jedino po cemu kuzim da sam trudna je da imam jos kraci fitilj nego inace,ako je to moguce, i mislim da mi se trbuscic lagano nazire. Sad se samo brinem da li je sve uredu. Najrade bi na tjednoj bazi na UZV cisto da znam da je sve na svome mjestu i raste zdravo.

  49. #49
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Hajde , glavno da se ti veselis i da si pozitivna.
    za ostalo ce vrijeme pokazati.

  50. #50
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Sirius, opet potpis!
    Ana, sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •