Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: vrtici Frfi i Nemo, iskustva

  1. #1
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno vrtici Frfi i Nemo, iskustva

    Ako netko ima iskustva sa jednim od navedenih vrtica, molim da mi se javi na pp. Dobra ili losa, neki komentar..

    Hvala.

  2. #2
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    I mene takodjer zanimaju ti vrtići, pa ako itko moze proslijediti informaciju, bit ću zahvalna.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    i meni please

  4. #4
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Podizem topic, pa ako se i meni na pp ili ovako moze javiti s iskustvom ili misljenjima o tim vrticima, posebno o Frfiju.
    Velika hvala!

  5. #5
    Ela27

    Početno

    Podizem topic. Iskustva s vrticem Frfi na pp Hvala

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Zašto svi na pp? Pa o svim drugim vrtićima se otvoreno i javno piše, zašto ne i o Frfiju? Mene zanima tko sve ima bebače u Frfiju? Može i na pp Kad su cure prije pitale iskustva s Frfijem, ja sam slala pp, ali mi se čini jednostavnije napisati i postati na topic tako da svi koji budu razmišljali o Frfiju mogu pročitati, a onda eventualno detalji na pp. Nije li to bolje? Ivancice, smijemo javno o Frfiju?

  7. #7
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja sam o frfiju čula pregrozne stvari od vrlo pouzdane osobe iz prve ruke i ne bi NIKAD dala dijete tamo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Ninochka :shock: , možeš to malo pojasniti? Koje pregrozne stvari? Kao roditelj čije dijete je tamo i koji misli da je sve OK sam u šoku (blago rečeno), posebno što sam stalno na oprezu pa si mi stvarno bacila bubu u uho. Daj, molim te, pročitaj svoj post još jednom; misliš da je OK samo tako nešto takvo napisati, a ništa ne pojasniti?! Ja se uvijek stavljam i u poziciju ljudi koji nešto pročitaju, a posebno mi je važno na ovom podforumu ne uletiti s nekom izjavom tog tipa, jer znam da nisam jedina koja ima dijete u tom vrtiću i kojoj sad nikako nije svejedno.

    MOLIM TE, pojasni što si napisala, na pp ako ne možeš drukčije.

  9. #9
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    joj sorry..naravno da je idiotski od mene tako nešto napisati. sorry još jednom.


    dakle mene je zgrozilo da je to privatni vrtić koji naravno košta, a oni djeci recimo rijetko kada, granično sa nikada, daju voće. međuobrok im je jogurt od prije tri tjedna (do sada su tet znale same kupiti i donijeti jogurt i voće jer ravnateljica nabavlja jeftinije stvari tipa štapića, smokija i grickalica). i to za jasličare

    a najslađe je ..kad sam pitala jednu tetu zašto to ne kažu roditeljima..e pa ne smiju. dakle. citiram "moramo im lagat"

    odnos ravnateljice prema tetama neću ni navoditi jer je u ovom kontekstu nebitan iako više nego nekorektan.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Ninochka, hvala na pojašnjenju Onom prvom postu mi je samo falilo na kraju "good night and good luck!" . Pošto ja non-stop analiziram i vrlo sam oprezna kad je bebač u pitanju, fakat si me prestravila. Još jednom, hvala ti što si pojasnila!

  11. #11
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Uh, ninochka, i mene si frapirala.

    Al ne kuzim kak mozes nesto tak rec samo zbog medjuobroka i "rekla-kazala" odnosa odnosa ravnateljice prema tetama :shock:

  12. #12
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    joj mony, zato što je to meni UŽAS. nekom drugom ne mora biti. i nije nipošto rekla kazala. neću iznositi detalje u odnosu ravantelj - tete jer to vama nije bitno za djecu

    ja smatram da je prestrašno da me lažu u vrtiću o tome što rade sa mojim djetetom. a pošto znam ovo ,sumnjala bi da lažu i oko drugih stvari

    i nije nimalo nebitno jer narušava kompletan odnos povjerenja. da ne pričam o tom kako bi flipnula da mi jednogodišnjaka hrane somikjem, da ima djece alergične na ista s.anja, da se taj vrtić masno plaća itd, itd, itd

  13. #13
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    E, da, htjedoh reci da jedine stvari koja mene smetaju u Frfiju su:

    adaptacija bez prisustva roditelja
    te radno vrijeme vrtica samo do pola 6.

  14. #14
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    ja smatram da je prestrašno da me lažu u vrtiću o tome što rade sa mojim djetetom. a pošto znam ovo ,sumnjala bi da lažu i oko drugih stvari

    i nije nimalo nebitno jer narušava kompletan odnos povjerenja. da ne pričam o tom kako bi flipnula da mi jednogodišnjaka hrane somikjem, da ima djece alergične na ista s.anja, da se taj vrtić masno plaća itd, itd, itd

    Ninochka, nisam vidjela tvoj post kod pisanja svog prethodnog, pa me zanima ovo:
    kako mislis lazu o tome sto rade s tvojim djetetom???
    Na sto tocno mislis?

    Jedino sto sam ja primijetila kao nazovimo "laz" je u vrijeme adaptacije kad je moj maleni stalno plakao, a one su mi znale reci da se malo smirio, iako znam da to nije bilo tako, jer sam visila ispred vrtica i cula ga kako stalno place. Zato sam i napisala da me smeta ta praksa adaptacije bez prisustva roditelja, i to jaaaako.
    Ali to laganje mislim da rade sve tete u svim vrticima na pocetku i mislim da je na roditelju da procijeni kako je to doista izgledalo kod njegovog djeteta, jer tete uvijek ublazuju.
    Ostalo nisam primijetila, posebno sto mi moj maleni sve kaze
    No, mi smo tek mjesec dana tamo.

    A sto se prehrane tice, Leon ne pije mlijeko, i ja sam sigurna da mu ga ni ne daju.
    Tako da se moze dogovoriti s njima.

  15. #15
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    napisala sam ti što lažu pročitaj gore - kažu da je jeo jogurt i jabuku, a jeo je smoki npr.

    a, ako to mogu lagati, mogu i štotšta drugo

    i ne - ne lažu svi i nije to normalno

  16. #16
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    a, ako to mogu lagati, mogu i štotšta drugo

    i ne - ne lažu svi i nije to normalno

    Hmmm... s tim se slazem.

    No, mi smo zadovoljni zasad, al cu imat vise od jednog para ociju otvorene

    U svakom slucaju hvala sto si svoje misljenje podijelila s nama.

  17. #17
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    No, mi smo zadovoljni zasad, al cu imat vise od jednog para ociju otvorene
    drago mi je da ste zadovoljini, samo to sam i htjela reći..ne dajte da vas muljaju

  18. #18
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Evo, sad sam se vratila iz vrtica i pitala o smokiju, a odgovor je bio sljedeci:

    Ne daju inace, ali najvise kad netko od djece donese od doma, za rodjendan ili slicno. Nekako sam stekla dojam da si u pravu ninochka i da o tome tete ne bi smjele govoriti, te da daju smoki cesce od rodjendanskih proslava
    Uglavnom, na moje trazenje je rekla da ce pripaziti kod Leona.

    Ono sto me danas zasmetalo, a nisam umislila jer je tamo bila i jedna baka koja je dosla po svoje unuce a koja je isto primijetila, je miris po vlagi.

    No, i dalje mogu reci kako smo mi zadovoljni, kako mi je najbitnije da moj maleni nasmjesen izlazi iz vrtica i da doma u pozitivnom kontekstu prica o tetama. Psiholoski utjecaj mi je bitniji od ovog vezanog uz obroke. To se sve dade rijesiti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Uh Ninochka, kak' si me "noćas" zdrmala s postom
    Kao što Mony zna, ja non-stop analiziram, pa analiziram opet i opet...i opet...
    Apsolutno se slažem da roditelji ne smiju misliti da su dijete dali u vrtić stručnim ljudima, dogovorili se i to je to! Na žalost, to ne vrijedi za jedan vrtić, nego za sve, a poslije i škole (znam, jer sam radila u školi). Mislim da je češća situacija da se ljudi opuste, ali ja ne spadam u tu skupinu; ne zato što mislim da "neprijatelj nikad ne spava" , nego se radi o djeci, a ja smatram da je moja dužnost i privilegija kao roditelju, potrudit se da su mu dani što ljepši i najvedriji mogući.

    Što se tiče hrane, i tu sam vjerojatno zahtjevnija od većine (ispostavilo se kad sam pokrenula topic na temu jelovnika da sitničarim i prenemažem se sa zahtjevima protiv hrenovki i pašteta npr. u jaslicama). Mi se trudimo hraniti se zdravije i apsolutno nemam ništa protiv ako će netko za doručak, ručak i večeru jesti kombinaciju hrenovki/pašteta i smokija, ali ja to ne želim jesti, a ne želim niti da to moje dijete jede. Mislim da je ovo što je Mony napisala vjerojatno i istinito, odnosno puno puta su roditelji ti koji opskrbljuju djecu sa smokićima (moja frendica npr. ima raspored kad njezina kćer nosi smokiće ili bonkase u vrtić- tak' rade svi klinci redom u grupi), a dokaz je i ona situacija iz Osijeka- kad su se roditelji pobunili na uvođenje zdravije varijante hrane u vrtiće :shock:
    Moja beba je alergičar pa ne smije niti u vrtiću eksperimentirati s ovakvim stvarima, a ni mlijekom i mliječnim proizvodima. Osim toga, veći dio njegove prehrane preko dana je i dalje ja pripremam (prije i poslije vrtića) :D

    Što se tiče teta i ravnateljice, na žalost niti po tome FrFi nije iznimka, jer dobrih i loših odnosa će uvijek biti, u većini vrtića i škola (i opet ja, iz iskustva ), meni je samo bitno da se to ne odrazi na djeci. Iskreno, jako bi mi bilo žao da tete nisu zadovoljne u vrtiću, jer mislim da su jako dobre prema dječici (one koje sam osobno izanalizirala , a i za koje sam čula od drugih). Nadam se da ako ima problema, da će ravnateljica biti dovoljno razumna i da će ih riješiti, sebe i svoje koristi radi.

    Najbitnije je "pratiti" svoje dijete i slušati (tu je Mony u prednosti, moj još ne tužaka -za sad mi je Leon tajni agent ).

    I na kraju mog monologa, iako si me prvo zdrmala, drago mi je da si se javila i pojasnila neke stvari, jer ja inače imam problema s "prigovaranjem", ali kad je moje dijete u pitanju, ni najmanje, tako da ću i na to što si napisala i opet pripaziti.

    I da, mi smo za sada stvarno zadovoljni s vrtićem, prije svega zbog teta i odnosa s njima, nadam se da će tako i ostati.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja imam iskustvo samo iz jednog vrtica - frfija, tako da mozda nisam mjerodavna jer ne mogu s nicim drugim usporediti.

    m. je krenula u frfi sa 15 mjeseci i sve se cinilo super dok se nije (vrlo brzo) krenula rabolijevati. nama je to bio sok jer ona inace skoro nikad nije bolesna ali nas je ravnateljica uvjeravala da je to normalno i da dijete mora proci takvu adaptaciju. takodjer bi mi uvijek govorila da ako je mala popila antibiotike da je dovedem u vrtic bez obzira sto smrca i sto zapravo nije zdrava. osobno mislim da je ovakva preporuka jako losa, jer na taj nacin ona zarazi i drugu djecu i onda nije ni cudo sto ih je stalno vise od pola grupe bolesno. kasnije sam saznala da je u drugim vrticima upravo obrnuto, da se smatra gotovo nepristojnim dovesti dijete kojemu curi nos.
    svidjalo mi se sto su djeca puno vani u njihovom vlastitom dvoristu koje ima visoku ogradu i to je super.
    ovo sto mame nisu na adaptaciji je i meni bilo malo cudno ali sam mislila da je to normalno, sad mi se cini da bih zbog toga radje izabrala neki drugi vrtic.
    sto se tice jelovnika ni meni se nije svidio, nekoliko puta su na jelovniku bile hrenovke, nutela i slicne gadosti ali sam mislila da je tako i u drugim vrticima (tim vise sto oni zapravo dobivaju hranu iz nekog obliznjeg drzavnog vrtica).
    imaju zgodno svaki dan se dobije mali izvjestaj sto je dijete radilo, sto je jelo, kakve je bilo volje, sto je taj dan naucilo...to je zgodna stvar, naravno pitanje koliko je istinito.
    inace je lijepo uredjeno, cisto...
    i na kraju ne mogu se oteti dojmu da su im je jako bitan novac, i da neke stvari nisu bile bas najiskrenije. recimo kad sam upisivala malu u vrtic mi je bilo receno da u grupama nema vise od 12-ero djece i dvije tete sto je meni osobno bilo presudno da se olucim za taj vrtic, a na kraju je ispalo da su po dvije tete dosta rijetko bile tamo (barem kad sam ja dolazila), a takodjer, grupa se iz cistog mira prosirila, upisali su jos gomilu djece, kao pod izlikom da prosiruju vrtic pa da ce to zapravo biti dvije grupe (ali je cijelo vrijeme ipak to bila jedna velika), renovirali su kat iznad u istu svrhu, pa je bilo i buke, za moj pojam je to trebalo raditi ljeti dok je vrtic zatvoren.
    eto, ispricavam se sto sam sve napisala kaoticno, nadam se da ce nekome pomoci. ako imate kakvih pitanja pitajte, premda ko sto rekoh nisam bas najmjerodavnija, osim toga moje dijete je tamo bilo svega nekih tri mjeseca (a od toga je vise nego pola vremena bila bolesna)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Tridesetri, super da si se javila, jer meni se činilo da sam prije zapamtila da si ti spominjala FrFi, a onda sam mislila da sam si umislila.

    Kao što rekoh, što se hrane tiče, to stvarno ovisi jako puno i o roditeljima. Na moju žalost, većina ljudi i dalje smatra da nutella/hrenovke/pašteta nisu ništa loše, tako da mislim da nema smisla dizati frku na vrtić, nego jednostavno postići dogovor o tome što ti želiš da ti dijete jede dok je tamo- može se, znam iz iskustva Npr. nama su u nekim drugim vrtićima na spomen o dogovaranju odgovarali da to ne dolazi u obzir. A ovo što si navela je, na žalost, u većini vrtića na meniju, jer to jako puno ljudi i doma jede. Ja sam npr. ostala šokirana kad je netko napisao da djeca u vrtiću dobivaju namaz od špeka i da je to OK :? Meni nije, ali svatko ima pravo na svoj stav.

    Jedina stvar koja mene jako smeta i zbog koje sam nedavno prigovarala je da roditelji dovode bolesnu djecu u vrtić. I opet, na žalost, to prvenstveno ovisi o roditeljima. Mi nemamo nikoga tko bi nam mogao uskočiti, nego moramo na bolovanje kad mi je dijete bolesno, ali ja ga takvog ne šaljem u vrtić, i nema te tete koja bi me na to mogla nagovoriti. A znam da su tete "prigovarale" za dovođenje bolesne djece nekim roditeljima, koji su se uvrijedili :shock: Na žalost, situacija nije drukčija u većini drugih vrtića :/ To je situacija u kojoj mora svatko od nas krenuti od sebe i baš mi je drago da si to spomenula, jer ja sam zaista bila u šoku da roditelji mogu dovesti dijete koje očito nije zdravo, a onda su mi kolegice objasnile da je to najnormalnija stvar... i vjerojatno, na žalost, je
    Ja se na broj djece ne mogu požaliti, jer ih nema više od dogovorenog, ali mi se isto nije sviđalo (na to sam zaboravila) što ih ne dočekuje uvijek njihova teta, ali sam onda shvatila da je to stvarno mali vrtić i skužila da mi sve tete nakon nekoliko puta znaju dijete po imenu i da im on rado ide u susret, pa sam odustala od prigovora vezano za to.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    Jedina stvar koja mene jako smeta i zbog koje sam nedavno prigovarala je da roditelji dovode bolesnu djecu u vrtić. I opet, na žalost, to prvenstveno ovisi o roditeljima.
    daisy sa svime se slazem jedino ovo s bolescu...meni je stvarno bilo malo cudno sto me ravnateljica nagovarala da dovedem takoreci bolesno dijete u vrtic, i to nije bilo jednom...ili da sam nesto krivo shvatila, ona me u nekoliko navrata i to prilicno napadno nagovarala da je dovedem unatoc tome sto je smrcala. stekla sam dojam da se boji da cemo se mi zapitati pa sto mi to placamo kad je dijete stalno bolesno i kod kuce, pa da je zato to govorila.
    neki dan sam recimo zvala vrtic nemo, htjela bih tamo upisati m. u igraonicu i zena me odmah upozorila da dijete mora imati potvrdu od doktora da je dijete zdravo cak i ako ide samo jednom tjedno u igraonicu i enkoliko puta spomenula da je nasa obaveza prema njima da ne dolazimo s bolesnim djetetom. takav pristup mi se cinio vise fer.
    btw, zna li netko ista o tom nemu? ja se bojim dati m. u vrtic jer nam stize nova beba, ali sam mislila zapocet s igraonicom, pa nakon toga poludnevni...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    zena me odmah upozorila da dijete mora imati potvrdu od doktora da je dijete zdravo cak i ako ide samo jednom tjedno u igraonicu i enkoliko puta spomenula da je nasa obaveza prema njima da ne dolazimo s bolesnim djetetom. takav pristup mi se cinio vise fer.
    Tridesetri, upravo to sam ja slušala od ravnateljice u FrFiju prije nego što smo se upisivali; vrlo odlučno mi je govorila da nas moli da bolesno dijete ne dovodimo u vrtić. Ni malo mi se ne sviđa to što je tebi rekla :? Svejedno, ja i dalje ne razumijem roditelje, jer oni su ti koji donesu konačnu odluku da će dovesti dijete koje nije zdravo u vrtić- ja to ne radim ni radi svojeg djeteta, a i zbog druge djece.

    Držim fige za Nemo

  24. #24
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Cini mi se da ravnateljica cesto mijenja stavove

    No, meni su iovak bitn(ij)e tete, koje su mi, kolko sam do sad mogla skuziti, OK.

  25. #25
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma cure znate u čemu ja vidim problem. ne u paštetama/hrenovkama na meniju, nego što mi je TETA rekla da je od svoj elove kupovala voće i jogurte jer je ravnateljica kupovala samo smoki i štapiće za malce i onda MORALA LAGATI roditeljima da su djeca jela jabuke recimo

    mene je to frapiralo..zato i onaj prvi oštar post

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Da li se tu radi o Nemu na Jarunu tj preko puta Nasicke?
    Molim vas za iskustva o tom vrticu. Je li to samo vrtic ili i igraonica. Sto se jede...kakve su tete? Ako nema nitko, zivim blizu pa cu se raspitati osnovne stvari koje me zanimaju...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    smile, moja curica je isla u nemo nekih dva tri mjeseca, evo nedavno smo je ispisali. nisam s nicim posebno razocarana ali niti pretjerano odusevljena.
    u nemu imas i vrtic i igraonicu.
    hrana je klasika, dobiju i voca ali i slatkisa (npr. za nagradu ako su bili dobri )
    tete su jako mlade. moj dojam je da vecina tih privatnih vrtica imaju jako mlade i neiskusne tete koje hoce raditi za malu lovu, cesto se mijenjaju i to bas nije jako dobro.
    ali bas su nedavno otpustili jednu malo manje simpaticnu tetu, a na njeno mjesto je dosla jedna krasna cura tako da ti je situacija sto se toga tice dosta povoljna (samo je pitanje do kad).
    reci ako te jos sto zanima...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    tridesettri, thx!
    Ma imam pitanja, ali ako cu se vec odluciti, biti ce to igraonica na par sati, super sto je imaju, i njih cu pitati sto me zanima, da sad mi ne moras tipkati ... 8)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    igraonica ti je samo od 16-20 h, nama je to bilo prekasno (jer onda nikad ne bi vidjela mm-a).
    zato smo je mi bili upisali na poludnevni, a to je ili od 7 - 11 h, ili od 16 - 20 h. isto malo cudni termini.
    ono sto je zgodno je da imaju ritmiku, sport i takve nekakve igraonice u popodnevnim satima ali to je samo dva puta tjedno po 45 minuta.
    kao sto sama kazes najbolje da se odseces do tamo na razgovor.
    sretno!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    smile, moja curica je isla u nemo nekih dva tri mjeseca, evo nedavno smo je ispisali. nisam s nicim posebno razocarana ali niti pretjerano odusevljena.
    u nemu imas i vrtic i igraonicu.
    hrana je klasika, dobiju i voca ali i slatkisa (npr. za nagradu ako su bili dobri )
    tete su jako mlade. moj dojam je da vecina tih privatnih vrtica imaju jako mlade i neiskusne tete koje hoce raditi za malu lovu, cesto se mijenjaju i to bas nije jako dobro.
    ali bas su nedavno otpustili jednu malo manje simpaticnu tetu, a na njeno mjesto je dosla jedna krasna cura tako da ti je situacija sto se toga tice dosta povoljna (samo je pitanje do kad).
    reci ako te jos sto zanima...
    Molim te,jel mi možeš reći kakva je okolina vrtića,trava i to? I koliko košta?
    Hvala!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Nemo je nedavno od grada dobio dozvolu da ogradi jednu manju površinu trave i postavi nekoliko igračaka. to je inače bila obična travnata površina. nalazi se odmah preko puta vrtića (preko slabo prometne cestice). znači nije u sklopu vrtića, niska ograda. oprema je ok, sve novo. ne sviđa mi se što je dio u biti u podrumu-tu imaju kao sportske aktivnosti. općenito mi se kod tih privatnih vrtića ne sviđa što su to prenamijenjeni prostori koji nisu planirani za vrtić i to se jako vidi.
    čini mi se da imaju videonadzor, i da se roditelju mogu spojiti preko neta i gledati ??? to su barem najavljivali, ne znam da li to funkcionira, ali meni padaju i razne zloupotrebe na pamet.
    ja sam se samo raspitivala, moje dijete na kraju ide u državni vrtić, tako da ne znam za ostalo.

    za frfi ili pipi sam čula da ne griju prek vikenda pa je ponedjeljkom ledeno ali ovo je fakat rekla kazala, mada zvuči vrlo vjerojatno

  32. #32
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Moj mali je išao u Frfi, no nakon godinu dana samo ga prebacili u novi vrtić u Španskom i prezadovoljni smo.
    Moja iskustva su tako-tako. Pri upisu nam je rečeno da ih po grupi neće biti više od 12, a na kraju ih je bilo 18! Drugo, mislim da je loše da - ako mi je dijete bolesno 20 dana, pa ide 5 dana u vrtić da taj mjesec opet plaća punu cijenu.
    Što se hrane tiće, jedino sam vjerovala da su taj dan ručali ono što piše na oglasnoj ploći, za ostalo - ne vjerujem ništa. Znam samo da kada sam intenzivno obratila pažnju u 8.mj. na užinu - npr. mali mi obožava sladoled, a oni su ga imali jednom tjedno na rasporedu... NI JEDNOM GA NIJE JEO, kaj da vam dalje kažem. Ima tri godine, tako da ne postoji sumlja da sam ga krivo razumjela ili tako nešto.
    Razlog zbog kojeg smo se ispisali je profesoinalne prirode. Po ljetu su sastavljali nove grupe, te sam preko drugih roditelja saznala da planiraju cijelu grupu razdvojiti, pa nakon pola godine spojiti... Uglavnom, oni sele djecu - a to je mišljenje mnogih roditelja - da popune kvotu grupe, pa kada se grupa popuni sele ih drugdje. ja nisam nikako htjela prisati na to da mi mali ponovo ide u grupu 2-3.g. jer mi je to neprihvatljivo. Na moje inzistiranje zašto - uvjeravali su me da je tako i u državnim vrtičima, da oni rade po programu... da ne spominjem da je sada u državnom - naravno u grupi 3-4.g. bez ikakvog problema. Znaći, sada bi išao pola godine u grupu sa dvogodišnjacima, bez svojih prijatelja, pa bi ih onda spojili na pola godine, pa u jesen opet ista trauma... a najgore što od ćetiri godine do škole postoji samo jedna grupa!
    Još su si srušili reputaciju kada su zadnji dan u 8.mj. roditeljima ostavili uplatnice na stolu sa većom cijenom - bez ikakvog objašnjenja, isprike, poruke. Mi smi bili na 6h programu, koji je također ukinut, a nama isto tako nitko nije rekao ni riječ, a smatram taj podatak vrlo važnim, jer nije mi svejedno jer plaćam 100 ili 1300kn.
    To je politika ravnateljice, koja je loša i znam bar 10 roditelja koji su sve više revoltirani, što su duže tamo to su nezadovoljniji.
    Meni je jedino jako, jako, jako žao teta, o kojima mislim sve najbolje.
    One nisu krive za ništa od navedenog, moraju muljati jer dobiju takvu direktivu, sve kužim, no i na meni je da procjenim šta mi se više sviđa.
    Nakon ovog iskustva mislim da državni nisu ništa gori od privatnih, a da me netko pitao prije godinu dana moj odgovor bi bio - neide on ni u kome slučaju u državni. Eto kako se stvari mijenjaju.

  33. #33
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Što više vremena prolazi to sam sretnija sa našom odlukom o promjeni vrtića. :D Ovaj tjedan su imali (mislim kao i svi) dane kruha, pa smo mi dobili DZ da donesemo hrpu - brašna, sjemenke, tijesta.., te pregače i klinci su sami mjesili kruh, peciva, pogačice, sa sjemenkama, sezamom...U grupicama su išli gledati gdje se to taj njihov kruhac peće i na kraju su ga ponosno pokazivali rodieljima. Ne moram ni reći da u privatnim nemaju svoju kuhinju - te je ovakvo iskustvo nemuguće. On je bio toliko oduševljen (i ostatak grupe) da su drugi dan radili štrudlu od jabuka i pečene jabuke - i popapali sve (moj mali inaće ništa ne jede). 8)
    Za užinu imaju proizvode od Vindije i što se ne pojede, nosi se kući (kefir, jogurt, razni vočni jogurti), peciva, štrudle - što opet u privatnom ni jednom nismo dobili.

    Ovaj tjedan nosim u vrtić žireve, kukuruz, kestene - imaju jesensku radionicu. Mi smo oduševljeni.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Malo podizem, ima li jos netko sa iskustvima dv Nemo?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj suzana_s prvotno napisa
    Malo podizem, ima li jos netko sa iskustvima dv Nemo?
    evo jednih koji imaju!
    mi krenuli u jaslice od 01.04. i šta da ti kažem? ne znam ni sama , a to je najgore- znaš ono kad ti nit ne smrdi nit ne miriši!
    na razgovoru su nam obečavali brda i doline što i očekuješ ak već plaćaš soma kuna, a kasnije je realnost sasvim drugačija.
    dvije su jasličke skupine podjeljene u dva prostora- jedan veći sa staklenom stijenom, drugi mani i klaustrofobičan bez prozora (cca 10 m2), tete naše su mlade i malo kao smotane ali nježne i trude de se, a u ovoj većoj grupi mi se čine katastrofa! pogotovo jedna plava kuštrava svodenastim zločestim očima! ta je grozna i s roditeljima a i sa kikićima. fuj!postavlja se prema tim 1, 2-godišnjacima kao da im je 5 godina i viče na njih. odvratno!
    hrana je tak tak...kao neka priča o nutricionistički provjerenoj prehrani a ja naletim na doručak koji čini kruh i najobičnija podriguša koju ja svom djetetu doma ne dajem... i stalno neke prodike i gluposti tako da na posao ne odlazim nervozna zbog uplakanog djeteta već zbog njihovog bahaćenja! fuj! molim boga da dobijem jaslice na Krugama!!!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    svaki dan prodjemo pored Nema. Ne znam, nismo tamo. Samo sam htjela reci da je 20m od Nema i vrtic Pipi duga carapa. Pa mozda da se tamo raspitate kome ne odgovara.

  37. #37
    tynnae

    Početno PRIVATNI VRTIĆ FRFI,NEEEEEE

    [quote="romi"]Što više vremena prolazi to sam sretnija sa našom odlukom o promjeni vrtića.

    U potpunosti se slažem s romi!frfi uopće nije kuća pripremljena za zdrav boravak djece,iako se tako prikazuje izvana.
    desilo im se čak da su izgubili novce jedne mame koja je platila pasu je optužili da nije ,a onda su ih našli ""na nekoj polici!!toliko o organizaciji.
    ravnateljica uopće nije naučena osoba za rad s djecom,eksplozivna je i kad joj se ne razgovara kaže vam na mob."ne ometajte me na dopustu",a Vi nemate onda koga pitati za neke stvari jer tetama je zabranjeno odavati detalje o hrani,broju djece u grupama i dr..nestaju pelene,i roba malo malo..a djete dolazi stalno doma Gladno!!!
    cula sam vlastitim ušima kako je dotična teta rekla djeci;idemo djeco.užina je!!ostalo nam je štapića i ribica OD ROĐENDANA!!! :shock: igračaka imaju užasno malo,a didaktičkih one najjeftinije ko iz kineskog i potrgani autići koji stoje u kutu dvorišta kakti IMAMO IH. :/
    Moje djete je dobilo tamo i Sunčanicu jer su neke tete neiskusne,a jedan tata im je užasno zamjerio(govorim samo o onome što sam sama vidjela i prošla)kada je uočio da iz jedne flašice svi klinci piju čaj jer je teta ZABORavila :? napisati IMENA!!!što još da Vam kažem dragi roditelji...sad sve znate pa procjenite sami sretno!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Ja na sve ovo imam samo za reći jedan veliki užasnuti :shock: !
    Nisam ni sanjala da se ovako nešto dešava u privatnim vrtićima. Brutalno masno ih plačaš a dobivaš živi užas. Da ja plasiram takav stav u privatnoj firmi u kojoj radim isti dan bi dobila otkaz, a ovdje se ipak radi o malim nedužnim bićima koja zaslužuju i imaju pravo na skrb i sve što im pripada. Na kraju ispada da privatni vrtići nisu ništa bolji s obzirom da su privatni i koliko ih se puno plaća. Užas.
    A ja baš ovih dana razmišljam o ta 2 vrtića. Sad mi je još gore.

  39. #39
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ja se ne sjećam kad sam zadnji put čula neku lijepu priču o privatnom vrtiću.
    Za razliku od toga čula sam ih puno o državnim.
    Mogu valjda u minuti nabrojati bar petnaestoro djece/roditelja koji su zadovoljni.
    Koma mi je slušati kad netko kaže ma glavno da su tete dobre. Za to što plaćate, sve, ali sve mora biti dobro.

    E, i ne znam što bi se moralo dogoditi da ostavim dijete samo na prilagodbi.
    Ostavila bi ja njih u nedođiji, bez ičeg, ičeg, pa da vidimo kako bi se lijepo osjećale/li i kako bi se brzo adaptirali.

  40. #40
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    tweety - apsolutno se slažem!

    švedica - topla preporuka, zaobiđi ta dva vrtića u velikom luku....ima tu još mama koje ne žele ovdje javno pisati, no popis bi bio još duplo duži (mislim na nezadovoljne roditelje...)

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Tko je bacio pogled na topic o odbijenoj žalbi za upis u vrtić, zna moju situaciju, tj. da nismo upali ni u jedan državni vrtić u našem dijelu grada. Nakon tisuću tel. poziva i pregovaranja saznali smo za jedino slobodno mjesto u državnom vrtiću u Folnegovićevom, što je na drugom kraju grada i znači ustajenje u pol 6 i trčanje na posao i s posla i veliki trošak za benzin. Zato smo razmišljali o privatnom vrtiću u blizini, za kojeg doduše, ne znamo kako bi smogli novaca, ali nakon ovih saznanja, nema šanse.

  42. #42
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Podižem temu

    Mi nažalost nismo upali u nijedne državne jaslice

    Lokacijski nam odgovaraju Frfi, Nemo, PPČ ali me sad sve pročitano totalno deprimiralo... :/

    I sad ne znam što da radim i od kuda da krenem

    Ima li ijedan privatni vrtić koji bi neka mama preporučila jer je zadovoljna?

  43. #43
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    majuška o njemu će odlučivati tek u 11., 12. mj...ko ti je rekao već sad da niste upali - laže

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    Molim pomoć! Ima li netko iskustava s dječjim vrtićem Trnoružica?

  45. #45
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Mi smo u vrtiću u Španskon zbog velike hiperizgradnje ostali doslovce na cesti, jer sve grupe od 5.g. sele po raznim vrtičima u Rudešu, Malešnici u Španskom,, tako da su ljudi jako nezadovoljni jer nam to pri upisu nitko nije rekao.

    Eto kako se stvari i u državnim vrtičima mijenjaju, te na kraju cijele moje priće u vrtiću Frfi, mogu reći da vjerujem da ravnateljica (koja je u u to doba ležala zbog komplikacija u trudnoći sa sretnim krajem) nije znala točno šta se u vrtiču dešava u tom ćasu, a kako sam ćula od drugih roditelja - sada je situacija sasvim u redu, te su vrtić i preuredilli, tako da ga svakako obiđite.

  46. #46
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Ja se ne sjećam kad sam zadnji put čula neku lijepu priču o privatnom vrtiću.
    Za razliku od toga čula sam ih puno o državnim.
    ovo mogu samo potpisati.

  47. #47
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    iz prve ruke, jer sam prošla gotovo sve vrtiće u ovom dijelu Hrvatske, mogu reći da bih uvijek dala prednost državnom vrtićima, nego privatnima, osim par divnih izuzetaka kao što su privatni vrtić u bjelovaru i u karlovcu, te waldorfski i montessori vrtići..kojih stvarno ima kvalitetnih

    roditeljima se muljaju oči da će za skupu cijenu vrtića dobiti više, a dobiju manjak stručnog osoblja, prenatrpane programe (da bi dobro zvučalo)neadekvatne prostorije za igru(o dvorištima da ne govorim)...

    u zadnje vrijeme se situacija blago popravlja i nadam se da će jednom pojam privatnog vrtića stvarno značiti i kvalitetu

  48. #48
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Ima li netko novih informacija o vrtiću Nemo?

    Postoji mogućnost da L upisem tamo pa me zanima je li se što promijenilo u ovih godinu dana? Na bolje naravno

  49. #49
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    podizem temu zbog DV nemo koji nam je u kvartu.
    bebac ce imat 13 mj kad bi trebao krenut u jaslice.
    kakve su tete?
    kakva je prehrana?
    kolko teta je na kolko bebaca?

    sto je super a sto lose?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Nemo po meni dosta lose, ocekivao sam za privatni vrtic puno bolju brigu oko djeteta.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •