Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 205

Tema: KOLESTAZA - ima li netko iskustva

  1. #51
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Hvala majoslava

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    9

    Početno Bok

    Pozdravi svima,

    Marina Babić zamolila bih da se javiš, da vidim kako si!
    Vidim da si od dr.Hrstić tražila prijeldog što učiniti, uistinu me zanima povratna informacija, pa se javi.

    Čuvaj se i bit će sve dobro.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Pozdrav svima! Evo da se i ja uključim...Ja sam sama dijagnosticirala kolestazu u 20.tj.,par dana taman urin,nepodnošljiv svrbež između prstiju i dlanova,napravila pretrage-katastrofa! :shock: Isti dan hospitalizirana,gin.kaže nije kolestaza,navodno prerano a nalazi previsoki.Pregledali me internist,infektolog i nemam pojma više ko sve ne,nitko ne zna šta mi je :? Da ne dužim,tako je bilo do kraja trudnoće...Uglavnom hospitalizirana,nešto sitno na slobodi sama sam istražila svu literaturu o kolestazi,pila puno tekućine,žućna dijeta,CTG svaki dan,pretrage jednom tjedno,češanje do besvjesti,neizvjesnost,....Rezultat:u 38.tj rodila curu 3700-51,bez ikakvih posljedica, obe žive i zdrave Svrbež je prestao odmah,a nalazi nakon mjesec dana normalni, cura odlično ,isključivo dojena,sve 5!!! :D :D

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    evo drage moje, javljam se iz bolnice. Hvala Bogu na mobilnom internetu
    dakle, moje tegobe su se ipak ponovno javile koliko god sam se nadala da neće i evo od ponedjeljka ležim u bolnici.
    Prva dva dana su se nalazi pogoršavali, a danas mi nisu vadili krv pa ne znam kakva je situacija. Uglavnom, odmah sam dobila za terapiju Ursofalk, dexamethason i synopen u infuziji da smanji svrbež. I moram reći da se evo nakon 3 dana već osjećam puno bolje. Ne svrbi me gotovo ništa, puno sam manje nervozna i duboko se nadam da će Ursofalk pokazati svoje djelovanje kroz desetak dana, bar su mi tako rekli. Ne ostaje mi se baš još 10 tjedana u bolnici, ali koliko vidim, doktori nisu osobito zabrinuti pa se nadam da će me pustiti doma kad se nalazi normaliziraju. Molite za mene!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    i da, što se tiče terapije, čim su me primili pitala sam doktoricu jel postoji mogućnost da mi daju ursofalk pa se ona nešto nećkala da u principu nemaju taj običaj, al već jutarnja vizita je odlučila da mi odmah uvedu sve navedeno, da se ne čeka jer su nalazi već bili dosta povišeni (alt je u dva dana narastao sa 300 na 600).
    i sad ja čekam da prođe par dana da vidimo ima li pomaka. rekli su mi da očekuju da bi ursofalk trebao normalizirati (zaustaviti rast enzima) kroz tjedan dana.
    tako da treba imat strpljenja.
    sva sreća Luka to za sad junački podnosi.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Ma bit će sve u redu, kad rodiš zaboravit ćeš sve tegobe i bolnicu 8) Meni su nalazi bili puno gori (ALT mi je najviši bio 1089, AST 547) i kad sam pitala za Ursofalk gin. mi je objasnio da on otapa žućne kamence, a nama je uzrok trudnoća odnosno hormoni tako da nema previše smisla. Onda sam išla pitat hepatologa i zajedno smo čitali upute o lijeku, piše da je trudnoća kontraindikacija za urso :shock: . I tako sam odustala od forsiranja, iako u stranoj literaturi piše da se koristi. Isto sam preživjela 8) .

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    Imela,
    ma ja sam to već sve prošla u prvoj trudnoći i to još malo gore nego sad jer se sve to pojavilo puno ranije, pa sam kao i ti prošla sve moguće pretrage kod svih živih doktora. Fala Bogu, malac je sad super i nismo imali posljedice. Ali kako sam to već sve prošla, nadala sam se da ću ovaj put imati malo manje problema ako mi se uvede kakva-takva terapija bez puno zastrašivanja. Kako sam vidjela da je ursofalk u Americi standardni lijek za liječenje ove pojave, ponadala sam se da će pomoći i meni. Sinoć sam malo razgovarala s doktorom na viziti i svjesna sam da ne mora značiti da će od tog lijeka biti pomoći, ali morala sam pokušati, da umirim samu sebe. danas su mi opet vadili krv i sad evo cijeli dan strepim i živčanim u očekivanju nalaza, da vidim kakvog je bilo pomaka od srijede. Ili je poboljšanje na vidiku ili pogoršanje...iako se držim hrabro, povremeno mi ipak ponestane snage da budem jaka...bolnice su depresivne, a to nikako ne utječe dobro na moje opće stanje. u prvoj trudnoći su mi nalazi bili još puno gori kad su počeli rasti jer su se u 10 dana vrijednosti alt-a s 400 popele na 1400, ali to je bio vrhunac i nakon uvođenja 3 boce infuzije na dan, u roku od 10 dana vrijednosti su se potpuno stabilizirale. tako da se nadam da će ako i dalje nastave ti enzimi rasti ipak doseći neki vrhunac nakon kojeg će početi padati. još je rano za rađanje, tek sam 30 + 2, a voljela bih ući bar u 36 tjedan zbog bebe. koma sam danas, čekam nalaze i užasno mi je teško...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Znam da ti je teško ali izdrži još malo. Mene je puno utješilo to što uglavnom sve prođe bez posljedica, trust me, proučila literaturu i strane forume. Ma vjerujem da si i ti ali eto...ja sam na hodniku čekala nalaze jer sam uvijek bila užasno nestrpljiva, da ne govorim o čekanju pon. za UZV. Ja sam u 24.tj otpuštena kući jer kao nema se tu šta napraviti, ako izguram ok, ako ne nikom ništa. I onda sam opet hospitalizirana u 29.tj i živila dan po dan jer smo čekali najgore i hitni carski, ali eto izgurala do 38. Dogovorili indukciju i ja baš taj dan dobila trudove, rodila vaginalno i cura super! Imala sam komplikacija nakon poroda ali to sad nije bitno. Uf, sad mi se sve vraća a mogu reći da sam skoro sve zaboravila. I svjesna sam da će mi se vjerovatno ponoviti u sljedećoj trudnoći ali šta je tu je. Ako treba i 1000 puta, preživjet ćemo, isplati se
    Samo hrabro, drži se

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    Imela, ti si od 29 do 38. tjedna bila u bolnici?
    ja već ludim, a tek sam tjedan dana. Iako sam u prvoj trudnoći bila 2 mjeseca, bilo je to s prekidima pa sam izdržala.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    kad je to bilo i jesu li ti davali ikakvu terapiju?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Je, dugo sam bila u bolnici, u dva navrata. Prvi put sa 20 tj samo na pretragama par dana i drugi put odgulila do poroda. To je bilo ovo ljeto, u sobi bez klime na 40 stupnjeva, ali sve sam izdržala. Pila sam Cholestiramin u početku ali mi se toliko zgadio da sam prestala, pri kraju Apaurin prije spavanja. Pomaže protiv češanja a i odspavala bi par sati. U biti nema ti terapije za kolestazu, to je sve bezveze. Jedino rješenje je dovršenje trudnoće. I Cholestiramin je skup, nema ga u našim ljekarnama, naručivala sam ga izvana, on sprječava resorpciju masnoća iz hrane ali ja sam ionako bila na žućnoj dijeti i mršavila. Pokušaj jesti manje masnoće i pij dosta vode, bar ćeš se manje češati.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    pa meni se čini da mi ursofalk ipak pomaže.
    zadnji nalazi bili su u velikom padu, a i ja vidim da mi je puno bolje. skoro da me više i ne svrbi, osjetim povremeno svrab po leđima i rukama, al to onako, kao da me nešto poškakljalo. za svaki slučaj prije spavanja tražim da mi daju synopen u infuziji i to me lagano uspava i smiri tako da je ovo zbilja podnošljivo. mokraća mi uopće više nije tamna, čak bih rekla da mi djeluje normalnije nego ikad.
    u ponedjeljak ćemo ponovno vaditi krv pa ću vidjeti kakav je napredak.
    svaka čast što si izdržala, al mene ubija pomisao da ću morat tako dugo biti u bolnici. imam doma još jedno malo dijete koje me treba i koje mi užasno nedostaje tako da mislim da ću, naravno, ako nalazi budu u redu, tražiti da me puste kući na vlastitu odgovornost ako treba. ionako mislim da je sad već više-manje sigurno da bih doma uz ursofalk mogla izdržati još 2-3 tjedna, a onda ako i dođe do ranijeg poroda, s bebom bi moralo biti sve u redu.
    jel su tebi nalazi varirali? ili su stalno bili povišeni?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    evo pogledaj ovak link: http://www.itchymoms.com/treatment.html
    ovdje je navedeno za lijek koji su tebi dali da se uopće više ne preporuča
    ma tko bi to sve pohvatao. ovdje ionako svaki doktor svaki dan drugu priču priča
    i meni su htjeli dati baš to, al ga fala Bogu nije bilo pa sam dobila ursofalk. i imam nekako više povjerenja u njega. vidjet ćemo

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Ajde drago mi je da ti je bolje, baš mislim zašto se ne javljaš. A to s terapijom je diskutabilno, sve pomalo pomaže ali samo simptomatski, ma nemam pojma. I meni su nalazi varirali ali su isto bili visoki. Izguraj još malo i sve će proć. E, i ja sam izdržala jer sam bila sama, jedino šta me mučilo je kakav će me svinjac dočekati kući kad se vratim. Ali to je mm sve sredio! Vjerujem da bi i ja sada tražila otpust na vlastitu odgovornost kad imam dijete kući, ali o tom potom. Možda mene zaobiđe u sljedećoj trudnoći :/ . Veliki pozdrav!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    eh i ja sam se nadala da se neće ponovit.
    al srećom, pojavilo se 6 tjedana kasnije nego u prvoj trudnoći, i u puno blažem obliku nego prvi put. pogotovo što se tiče svrbeža. danas su mi vadili krv pa čekam nalaze. malo sam nervozna jer sam mislila da će ih vaditi u ponedjeljak, al šta je tu je, čekamo pa ćemo vidjet. doktori se isto nadaju da ide na bolje. kažu da se ursofalk pije 20 dana. baš me zanima kakvi su sad nalazi i kakvi će bit kad popijem terapiju do kraja. ja ipak želim vjerovati da to zaista pomaže.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Jesu li gotovi nalazi? Nadam se da su bolji da te bar malo puste kući da napuniš baterije.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    jesu, nalazi su gotovi i osjeti se značajna razlika. alt je s 400 od pon do petka pao na 180. i sve ostalo je u padu, ast je sad oko 60. ursofalk se navodno pije 20 dana, tako je predviđeno pa se nadaju da će mi kroz slijedeći tjedan doći sve u normalu i tada bi me pustili kući. nadam se da će biti tako. terapija ipak djeluje )

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Odlično, baš se veselim s tobom :D . Nadam se da ćeš brzo kući i da ćeš dočekat termin, kući naravno. (A ginekolozi moraju obavezno obnoviti literaturu, baš čitam Porodništvo od Dražančića iz '99., o kolestazi ima samo 1 str. i to sa prastarim informacijama,npr. svrbež trupa i ekstremiteta, rijetko dlanova i stopala , a terapija sedativi, kolestiramin i kortikosteroidi. :/ )

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    da, u našoj literaturi se skoro ništa ne može naći o toj pojavi, a i podaci su im poprilično netočni.
    nažalost, naši liječnici se većinom drže toga kako je to područje slabo istraženo, a ja kao laik nađem brdo korisnih informacija po stručnim časopisima. samo treba malo istražit i stranu literaturu. al za to valjda nemaju vremena ni volje.
    mislim da mi ne bi ni dali ursofalk da im ja to nisam spomenula čim sam došla, pod izgovorom da su mi to preporučili gastroenterolozi.
    uglavnom, ne znam ni od kud im podatak da se ursofalk kao terapija pije 20 dana, al dobro. to znači da ga moram pit do nedjelje pa ćemo vidjet.
    bitno da se ja osjećam bolje, da me ne svrbi (evo već 4 dana nisam tražila synopen jer mi je totalno izdržljivo i bez toga), beba se razvija točno kako treba (danas smo obavili uzv). u srijedu će bit 32 tjedna pa se nadam da ćemo nekako izdurat još bar 4-5 tjedana. samo treba imat puuuuno strpljenja izgurat to sve u bolnici ako me ne puste kući

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Ma izdržat ćeš, nego šta...a vjerujem i da će te pustiti kući. Bitno da se beba dobro razvija. Kad ćeš ponoviti pretrage? Oće li te pustiti kad popiješ terapiju ili ipak ovisi o nalazima? Jer beba je dobro, a i tebi je sada stanje zadovoljavajuće, nema razloga da te zadržavaju.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    čini mi se da mi ovaj tjedan neće ponavljati pretrage nego čekaju da popijem zadnju dozu. bar sam tako načula na viziti. al ovi ovdje doktori stalno mijenjaju stavove i mišljenja tako da se na ništa ne možeš osloniti.
    kako sam skužila, pustit će me jedino ako nalazi dođu skroz u normalu, s tim da ću vjerojatno biti još nekoliko dana na promatranju. a možda će htjeti vidjeti i kako će se organizam ponašati nakon uzimanja terapije pa će i to odgoditi odlazak kući. sve u svemu, nisu velike šanse da me puste.
    nekako mislim da se s terapijom može postići da se nalazi stabiliziraju, ali obzirom na hormonalni poremećaj, da će ipak ostati povišeno do kraja trudnoće. tako je bilo prvi put, al ne mogu usporedit jer tad nisam pila ursofalk.
    samo što su me prvi put ipak pustili kući kad su nalazi počeli padati

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    marina.babic imaš pp

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    i ja imam kolestazu, ušli smo u 37. tjedan. sutra idemo u bolnicu. ALT se popeo sa 340 na 670 u tjedan dana.
    bilirubin je još dobar, ali i on polako raste.

    ovaj topic mi je pravo ohrabrenje

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    37. tjedan je već siguran za bebu tako da je bolje inicirati porod nego čekat da se enzimi snize. u literaturi piše da je ženama s kolestazom preporučeno da rode u 37. tjednu

  25. #75
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    ja sam 21+4 i vec tri tjedna se mučim s osipom i svrabom po trbuhu. s obzirom da smo bili na putu kada me to uhvatilo javila sam se na hitnu i na ginekologiju u tom gradu i kada sam pitala za kolestazu samo su mi se osmjehnuli, rekli da to tako ne izgleda i da je to alergija - kažu da sam jela previše pršuta. prošli tjedan sam bila u bolnici zbog sasvim drugih razloga i spomenula istu priču, ali nisu reagirali. jučer sam se bila kod svoje dr na redovnoj kontroli i ona me poslala na vađenje krvi- milijun pretraga. sutra s nalazima idem ponovo kod nje.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    kolestazu obično ne prati osip. glavni simptomi su svrbež cijelog tijela i tamna mokraća. na krvnim pretragama se očitavaju povišeni jetreni enzimi.
    nadaj se da nije to i javi kakvi su nalazi

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    e, da, osip i blago povišeni enzimi također mogu biti simptomi također jedne trudničke bolesti pod nazivom PUPPP. trenutno nemam više informacija o tome al ako te zanima, naći ću jer se sumnjalo da ja to imam u prvoj trudnoći. na kraju se ispostavilo da sam imala i jedno i drugo....veselo...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Čini mi se da je još najbolje kad se dokaže da je ipak kolestaza, ona bar prođe nakon poroda bez posljedica, za druge poremećaje nisam sigurna. Kod tako visokih enzima se sumnja i na hepatitis, masnu jetru, cirozu i svašta još... :/

  29. #79
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    nije kolestaza, ali i dalje ne znaju sta je. samo me salju na daljnje pretrage. iako si mi rezultati poprilicno losi

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    I meni su nalazi bili prilično loši, sumnjali su na hepatitis :/ . Obišla sam sve specijaliste i napravila sve pretrage ( osim najbitnije - razinu žućnih soli, ali to se u HR ne radi ) i dalje nisu bili sigurni o čemu se radi. U to vrijeme smo renovirali stan pa su čak imali teoriju o intoksikaciji bojom, kamenom vunom i inim kemikalijama. Ali na kraju je ipak bila riječ o kolestazi, šta je i potvrđeno mjesec dana nakon poroda jer mi se stanje tek tada popravilo.
    Zato samo hrabro, ne gubi nadu, vjerujem da će na kraju sve biti u redu.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    Imela, ti i ja smo prošle čini se identičnu priču. i meni se u prvoj trudnoći sve to pojavilo tako rano, i prošla sam točno sve isto što i ti. ajme kad se samo sjetim. ja sam bila tako uplašena, kad su spominjali cirozu, hepatitise, pa i da ću morat na transplataciju jetre....užas.
    za sve žene koje se ubuduće sretnu s ovakvim problemima, trebale bi sve skupit svoja iskustva i poslat ih doktorima po cijeloj RH pa da znaju da nije nikakav izuzetak ako se kolestaza javi tako rano i s tako visokim nalazima...barem da se te žene poštede straha
    inače, moji zadnji rezultati od srijede su bili još malo bolji iako je pad usporen. al muči me što me opet počelo svrbiti pa se bojim da se nalazi nisu u međuvremenu počeli pogoršavati. sad sam opet na infuziji i strepim od ponedjeljka. a da ne kažem kako gubim živce u bolnici i kako mi se ide kući...malac mi je sav čudan, skroz se otuđio od mene, kad dođe u posjetu jedva da mi da pusu, nervozan je i pun neke ljutnje...ubija me to

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Da, priča nam je identična, samo ja se nadam da će mene mimoići u sljedećoj trudnoći...
    Vidiš, ja se nisam toliko bojala, nekako sam bila prilično sigurna da je riječ o kolestazi bez obzira na :shock: :shock: specijalista. Nitko osim ginekologa nije ni čuo za kolestazu u trudnoći pa je i logično da je svatko sumnjao na neku bolest iz svoga područja. Čak sam se šalila da ako mogu stari alkosi dobiti jetru, valjda će se netko smilovati mladoj trudnici pa me staviti na vrh liste za transplantaciju. Crni humor. Jedino šta me dotuklo je kad sam napravila sve serološke pretrage i otkrila CMV poz., ali IgG poz., šta znači preboljelu infekciju. Nisam imala pojma kad sam je preboljela ( vjerovatno mononukleozu ) i nitko mi nije znao reći hoće li biti kakvih posljedica na plod. E, to me ubijalo do kraja trudnoće, dok nisam rodila moju princezicu, savršeno zdravu .
    Žao mi je zbog tvog malca, mislim da je to normalno ponašanje s obzirom da se ste razdvojeni ali ipak . Još malo pa ćete opet svi biti na okupu .

  33. #83
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    nakon sterilne urinokulture doktorica me poslala u bolnicu sa sumnjom na kolestazu. pri tom stalno spominje da je mojih 22+3 prerano za tu bolest. javim za par dana šta je na kraju dijagnosticirano

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Nije prerano, u literaturi je opisana čak i u samom početku trudnoće, s nekoliko tjedana (doduše kod višeplodne trudnoće jer je i razina hormona veća ). Kolestazu je zapravo teško dijagnosticirati, bitno je isključiti ostale bolesti jetre, jer tek nakon poroda prestanu simptomi i nalazi se normaliziraju.

    Cure držite se, molim za vas

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    eh...
    sad sam se već pomirila da do kraja ostajem u bolnici, a danas sam navršila tek 33 tjedna...
    nažalost, nakon ukidanja terapije, nalazi su opet u laganom porastu s tim da i ja osjećam da mi je loše, opet me jako svrbi, tamna mokraća utd. još me počeo mučiti i tlak koji je zadnjih dana izrazito nizak pa ima česte oscilacije (u nekoliko sati sa 80/40 na 120/80). uglavnom, ovo je četvrti tjedan kako sam u bolnici i s početkom terapije bilo mi je sve bolje, al se ipak počelo pogoršavati.
    tako da nažalost kolestazu ne možemo izbjeći koliko god se trudile. radi se o hormonima, a na njih ne možemo utjecati. ja sam pazila na prehranu maksimalno, pa ipak se sve opet zakompliciralo....
    al beba je dobro, danas sam bila na uzv i doppleru, dobro napreduje, a to je najbitnije.
    kako će dalje biti, ne znam...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Ma bit će sve u redu, znaš i sama, samo treba izdržati. Beba će biti dobro, a i ti kad rodiš. Toliko smo naučile o kolestazi, ali nažalost i to da nema terapije, jedini spas je dovršenje trudnoće. Izdrži još malo, računaj da sigurno nećeš dočekati termin. Još koji tjedan...hm..
    Znam da nije lako ali šta reći nego izdrži, proći će i to...

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    36

    Početno

    ovaj forum mi dođe kao dnevnik moje trudnoće.
    pa da zabilježim i to da su mi nalazi opet toliko loši kao što su bili kad sam primljena u bolnicu...
    doktori nemaju plana za dalje, očekuju da ću je uskoro porodit, a sutra je tek 34. tjedan
    svrab je neizdrživ i više ništa ne pomaže. dobit ću normabel tek toliko da mogu zaspat po noći.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Pokušaj se mazati losionom s "ice" efektom, dobar ti je od Afrodite s aloe verom. Ja bi se često tuširala i poslije namazala s tim, smrzla bi se usred ljeta , pomogne privremeno...
    Ovaj tvoj dnevnik će pomoći mnogim budućim trudnicama s kolestazom koje ne znaju šta ih čeka...
    Drži se

  39. #89
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Marina, samo da pružim malo potpore... Znam kako su bolnički dani dugački, super pa imaš pristup internetu

    Ja sam u prvoj trudnoći od 38. - 40. tjedna bila u bolnici, pa su mi točno na termin inducirali porod (svrbilo je mene zadnjih mjesec i pol, ali nisam povezivala svrbež s trudnoćom uopće, mislila sam da je od sunca pa nisam spominjala doktorima). U drugoj trudnoći se kolestaza javila nešto kasnije (oko 37. tjedna), i onda sam zavlačila do 39. tj s nalazima, da bi mi ponovno inducirali porod odmah nakon što sam donijela nalaze na pregled. Možda malo neodgovorno, ali osjećala sam da je s bebicom sve u redu, a doma imala dvogodišnje dijete koje nisam imala kome ostaviti ako budem morala ležati u bolnici...

    Pozdrav i nadam se da ćeš uskoro uz svoju malu mirisnu štrucu sve zaboraviti

  40. #90
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    E sad sam čitala topic ispočetka pa vidim da i ti imaš djetešce doma...
    onda duplo više vibram da se stanje smiri i da te puste doma
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    U kojoj si bolnici? Ja sam ležala na SD.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    mi smo odlezali u bolnici desetak dan prije poroda i jos cetiri nakon poroda - kad sam potpisala da odlazim na vlastititu odgovornost.
    po lijecnicima se vrijednosti nisu dovoljno brzo spustile, pa su poceli sumnjati na neki drugi poremecaj.
    jucerasnji nalazi su ipak puno bolji.

    bebonja je zdrav, porod je bio divan (iako su mi zabranili bilo kakvo kretanje zbog "bolesne jetre" :shock: )

  42. #92
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni su se vrijednosti nakon 2. poroda spustile tek nakon mjesec dana.
    Nakon 1. poroda nitko ih nije niti mjerio!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    kukica Čestitam! Drago mi je da je sve prošlo u redu

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj imela prvotno napisa
    kukica Čestitam! Drago mi je da je sve prošlo u redu
    hvala!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj majoslava prvotno napisa
    za kolestazu je tipicnan svrbez po dlanovima i stopalima, koji eskalira nocu, to ne mozes propustiti.

    inace po onome sto ti opisujes cini mi se da se radi o normalnim hormonskim promjenama koje izazivaju suhocu koze (dodaj jos i zimu) tokom trudnoce, tako da ne vjerujem da ti trebaju jetrene probe.
    Majolsava, , a da li svrab glave moze biti simptom kolestaze? Ja povremeno imam toliki svrab glave da se moram stalno cesati. Inace, imam i svrab stomaka, ponekad grudi, ali manje.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Ili neko drugi, ako moze da mi odgovori, bila bih zahvalna.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Mislim da se svrab glave ne može povezati s kolestazom. Trbuh da, ali tipičan svrbež se javlja po dlanovima i stopalima. Iako je bilo dana kad je mene češalo sve, od glave do pete, i to je neizdrživo...
    Povremeni svrab koji imaš je normalan u trudnoći, zbog suhoće i rastezanja kože. Zato ne brini i uživaj u trudnoći !

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Imela, hvala puno na odgovoru! Nemam svrab po dlanovima i stopalima. Da li znas u kojoj nedelji se obicno javlja kolestaza? Potrudicu se da uzivam.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Najčešće iza 30. tj, iako se zna javiti i u samom početku trudnoće. Meni su simptomi počeli oko 20. tj.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Imela, mozes li mi reci kakva ti je bila krvna slika i kako je protekla trudnoca? Da li si morala da mirujes od 20. tj?
    P.S. svidja mi se tvoj potpis!

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •