Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: jako prljave uši

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno jako prljave uši

    K. ima 20 mjeseci i kao što naslov kaže jako prljave uši. Nisam to primjećivala kad je bio skroz mali, ali sada bi mu uši mogla čistiti svaki dan (doduše to po preporuci pedijatrice ne radim jer kao nije dobro gurati štapiće prije 2 godine u te male uši). Čistim mu samo ono što mu 'ispada' van. osim što su mu jako prljave ta smola je i prilično tamna - nekakve smeđe crvene boje, a ne žućkasto kako sam ja navikla kod sebe. Nikad nije imao upalu uha, relativno je zdrav, od proljeća mu ni nos nije curio, ne primjećujem niti da ga to posebno smeta, tu i tamo se počeše po uhu, ali ništa zabrinjavajuće...ipak, ta količina i boja su mi neobični. Jel to normalno? Mislim ga vodit u pon pedijatrici (do sad je bila na godišnjem), ali jel imao neko prljavouho dijete?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moje dete ima povremeno mnogo te smole. I da, bude i tako tamna, ne žuta. Ja mislim da to može biti i od alergije.
    Zimus, kad su se upale uha ređale jedna za drugom nisam tu smolu primećivala.
    Ali u jesen i proleće najviše.

    Štapićem ne čistimo nikada, čistimo samo školjku i to što iscuri.

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    nije dobro gurati štapiće prije 2 godine u te male uši
    prije 2 godine???
    štapići se NIKAD ne smiju gurati u uši. jednom mi je otorinac rekao da u uho ne ide ništa manje od lakta LOL

    očistiš izvana koliko ide, maramicom, gazom, nečim takvim
    a ako se jako skupi unutra onda možete do pedijatrice na ispiranje

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ja sam pedijatrici spomenula taj "problem", rekla da kupimo sprej u ljekarni za bebe, vaxol, na bazi maslinovog ulja, otapa smolu i čisti uho

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I ja imam jednog takvog prljavca. Čistim ovako kako je rekla Puntica. Zimus je imao 3x upalu uha, ne znam dal je to povezano. Ali imam i jednu čistunku koja nikad nema zmazane uši, niti malo. Zato se njoj skuplja cerumen u uhu zbog preuskih ušnih lanaliča. Zbog toga bar jednom godišnje završimo kod pedice na ispiranju. Probali smo i sa vaxolom, ali nije ništa pomoglo. Slijedeće što namjeravam probati su oni tuljci od voska.
    Sad sam se raspisala o sasvim suprotnom problemu, sorite.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    I ja imam jednog takvog prljavca. Čistim ovako kako je rekla Puntica. Zimus je imao 3x upalu uha, ne znam dal je to povezano. Ali imam i jednu čistunku koja nikad nema zmazane uši, niti malo. Zato se njoj skuplja cerumen u uhu zbog preuskih ušnih lanaliča. Zbog toga bar jednom godišnje završimo kod pedice na ispiranju. Probali smo i sa vaxolom, ali nije ništa pomoglo. Slijedeće što namjeravam probati su oni tuljci od voska.
    Sad sam se raspisala o sasvim suprotnom problemu, sorite.
    Ti tuljci od voska su savršeni. Ja to sebi napravim svakih par mjeseci, nevrerojatno je kolika količina cerumena izađe u taj tuljac (a uopće nemam ''prljave'' uši, samo ponekad osjećaj vrtoglavice, ništa strašno), nećete vjerovati što imate u ušima dok sami ne vidite.
    Mislim da ga mogu koristiti i djeca, potpuno je bezopasno, ni malo neugodno, samo je bitno da je dijete mirno, to je vjerojatno najveći problem.
    Inače, bolji mi je Cervan od Otosana, jer je dulji, a samim tim i puno bolje ''vuče''.

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moj stariji sin ima takve usi, preproduktivne

    isprobali smo neke kapi koje su trebale taj vosak otopit i olaksat izlazak, neki sprej (ne sjecam se vise, to je bilo prije sest godina) i te tuljke. nista nije pomoglo pa smo otisli na ispiranje. tada su mu uz usiju ispali tuljci cerumena duljine jedno dva, dvaipol cm :shock:

    al mu usi tako rade od prvog dana, puno cerumena, tamnije boje, samo se izvalja van iz uha, pokupimo to sto izadje i voila'... vremenom, kako raste (sad ima 9), taj cerumen ipak lakse samostalno izlazi iz uha, kanalici se povecaju, glava poraste

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    znači ima ih još. ne bi ja njemu to ništa posebno čistila jer mu sve ionako samo izađe, a i nema nikakvih problema niti upala. samo me zanimalo jer to normalno. koliko toga izleti fakat sumnjam da išta ostane unutra

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mome je isto tako, i to na jednom uhu više i češće nego na drugom. Ako je sluh uredan i ako nema upala, ja se ne bih brinula. I ne znam koliko je pametno često čistiti tuljcima uši. Koliko znam, ta smola u uhu ima zaštitnu funkciju.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moj mlađi je iz iste ekipe.

    Rješenje: Cerustop kapljice (na bazi ulja) koje otope višak smole. Ipak, postupak treba povremeno ponoviti.

    Inače, na moru sam slučajno naletjela na štapiće za uši gdje je jedna strana natopljena mineralnim uljem, a druga suha. Odlična stvar za vanjsko čišćenje vidljive smole. Ipak, mom sinu je kapanje bolja opcija.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    bili kod pedice, rekla da je to tako normalno i da su neki malo prljaviji od drugih i da nema potrebe ni za kakvim kapima, tuljicima ako je sve normalno i ako nije sklon upalama

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    bili kod pedice, rekla da je to tako normalno i da su neki malo prljaviji od drugih i da nema potrebe ni za kakvim kapima, tuljicima ako je sve normalno i ako nije sklon upalama

    eto i dve godine kasnije, stanje je isto ako ne i gore. i dalje ne čistimo uši unutra već štapićem samo prebrišem vanjski dio uške, no danas sam za to potrošila 6 štapića + vodu i vatu (za jedno uho). sada ima 4 godine, bili smo na kontroli sluha i čuje dobro, ali u pon ide kod otorinca jer pedica veli da od smole uopće ne može vidjeti je li s uhom sve u redu. i da moramo provjeriti stanje treće mandule

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    eto i dve godine kasnije, stanje je isto ako ne i gore. i dalje ne čistimo uši unutra već štapićem samo prebrišem vanjski dio uške, no danas sam za to potrošila 6 štapića + vodu i vatu (za jedno uho). sada ima 4 godine, bili smo na kontroli sluha i čuje dobro, ali u pon ide kod otorinca jer pedica veli da od smole uopće ne može vidjeti je li s uhom sve u redu. i da moramo provjeriti stanje treće mandule
    Nas je pedijatrica ipak jednom poslala na ispiranje uha. Vidiš, zanimljivo mi je to s trećim krajnikom, jer moj sin užasno hrče, a čula sam da je hrkanje kod djece povezano s problematičnim 3. krajnikom. Sad mi je malo frka, jer znam da 3. krajnik može oštetiti sluh, možda bi se ipak trebala ozbiljnije pozabaviti tim problemom...

  14. #14
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A vaxol za uši pa da se samo iscjedi van dok spava

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    A vaxol za uši pa da se samo iscjedi van dok spava
    X

    Ili Cerustop. To su preparati na bazi ulja, otapaju cerumen. Po noći samo treba staviti ručnik preko jastuka jer se iz ušiju iscijedi cijela septička jama, ali treba kapati nekoliko dana prije nego se to počne čistiti. Nas je više puta spasilo pogotovo dok su djeca bila mala.

    Ako je problem treća mandula, onda će ovo rješenje biti samo privremeno. Moj stariji je morao ići na ispiranje ušiju svaka tri mjeseca do operacije sve tri mandule, a nakon toga ni jednom.

  16. #16
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    prije 2 godine???
    štapići se NIKAD ne smiju gurati u uši. jednom mi je otorinac rekao da u uho ne ide ništa manje od lakta LOL

    očistiš izvana koliko ide, maramicom, gazom, nečim takvim
    a ako se jako skupi unutra onda možete do pedijatrice na ispiranje
    upravo tako.

    ne samo da sam to cula od x osoba vec je otorinac spotao muza kad je reko da je cistio starijoj usi.
    reko je da je sekret tamo s razlogom. da se on trusi i ispada van.
    ako ga krenemo cistiti sa stapicem, onda sekret guramo unutra, betoniramo uho. i onda se pojavljuju problemi.
    kaze da se prilikom pranja glave on opere i samo se s rucnokom posusi. da u uho ne ide nista tanje od lakta.

    ni jednoj nisam nikad cistila uho, ne cistim ga ni sebi.
    ono sto ispada van da mogu samo pokupiti, pokupim.

    da sumnjam da je sekret cudan ili da ga je previse, otisla bi specijalisti, radje nego da napravim s*anje i potaknem upalu (do nje dolazi kad ne cirklulira zrak od nabijene smole).

  17. #17
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    i moj ima jako prljave uši. u skoro 4 godine nikada nije imao upalu uha ( kuc kuc ), svaki dan mu čistim školjku jer stalno nešta ima u njoj, znam mu nekad s onim štapićima za bebe očistiti malo unutra jer toga ima hrpa.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je problem treća mandula, onda će ovo rješenje biti samo privremeno. Moj stariji je morao ići na ispiranje ušiju svaka tri mjeseca do operacije sve tri mandule, a nakon toga ni jednom.
    Peterlin, što je vama bila indikacija za operaciju krajnika ? Mi smo prije doslovno non stop vodili borbe s upalama krajnika, gnojnim anginama i slično. Unazad pola godine, možda malo više, situacija se znatno popravila, ne sjećam se kad je zadnji put popio antibiotik, ali muči me to užasno hrkanje. Čuje se u dnevnom boravku, zvuči kao da u sobi spava neki gojazni deda, a ne malo djetešce.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, što je vama bila indikacija za operaciju krajnika ? Mi smo prije doslovno non stop vodili borbe s upalama krajnika, gnojnim anginama i slično. Unazad pola godine, možda malo više, situacija se znatno popravila, ne sjećam se kad je zadnji put popio antibiotik, ali muči me to užasno hrkanje. Čuje se u dnevnom boravku, zvuči kao da u sobi spava neki gojazni deda, a ne malo djetešce.
    Teška nagluhost.

    Inače, bilo je i hrkanja i pišanja po noći dugo dugo (i to se riješilo preko noći nakon operacije mandula), česte upale liječene antibioticima (više puta godišnje) ali najgora je bila gotovo potpuna gluhoća. Sve se sredilo. Imao je tri godine. I nek mi nitko ne priča o traumama u bolnici (proveo je tamo jednu noć) jer odahnuli smo i mi i on.

  20. #20
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ii mi smo odahnuli što se tiče hrkanja nakon bađenja svih, ali i dalje ima problem sa prohodnošću nosnica i spava otvorenih ustiju. Sad se već primjećuje na prvim zubima i zagrizu.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Ii mi smo odahnuli što se tiče hrkanja nakon bađenja svih, ali i dalje ima problem sa prohodnošću nosnica i spava otvorenih ustiju. Sad se već primjećuje na prvim zubima i zagrizu.
    Mi smo ovo imali s mlađim sinom. On je alergičar (alergijski rinitis i astma). Ono što mu je drastično popravilo kvalitetu spavanja je odgovarajuća terapija (nakon što su mu na Srebrnjaku napravili alergološko testiranje i odredili prave lijekove). Isto, slana soba u zimskim mjesecima 1x tjedno, s tim da smo prve godine išli na 10 terapija u komadu, dva tjedna. Sad održava stanje i više manje je mir, ali isto u doba godine kao što je sada zna imati probleme sa začepljenim nosom.

  22. #22
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i moja je prestala hrkati nakon vadjenja i sluh se popravio.

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ja očito imam neku posebnu metosu čišćenja ušiju i ne nabijam svojima smolu u ušti jer ja im čistim uši štapićem kao i sebi. Ne mogu uuopće zamislit ne čistit uši, nema šanse, to mi je ravno tome da ne perem kosu, zube,...ma što rekao koji otorinac.

    i da često sam čula da baš djeca koaj imaju upale ušiju da im uši budu pune te smole. kod mojih smole nema i nikad nitko nije imao upalu uha.
    Čak mi L. nakon kupanja često kaže mama masne su mi uši, očisti mi, kao da se nakon kupanja sve to spusti van.

    Meni je stvarno grozno kad vidim slatku dječicu a ono žuto viri iz ušiju, po ušima, to mi je baš onako ,...uh...

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    htjedoh reći: METODU čišćenja..

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Teška nagluhost.

    Inače, bilo je i hrkanja i pišanja po noći dugo dugo (i to se riješilo preko noći nakon operacije mandula), česte upale liječene antibioticima (više puta godišnje) ali najgora je bila gotovo potpuna gluhoća. Sve se sredilo. Imao je tri godine. I nek mi nitko ne priča o traumama u bolnici (proveo je tamo jednu noć) jer odahnuli smo i mi i on.
    I mi imamo problem s noćnim mokrenjem, preko ljeta se čak smanjilo, ali čim je malo zahladilo eto hrkanja i noćnog mokrenja. Što se gluhoće tiče, on se jednom požalio da slabije čuje na to jedno uho, i ispalo je da je u njemu imao čep koji je trebalo isprati kod liječnika, otad se ne žali, a ni ja ne primjećujem da slabije čuje. Ne mislim da bi imao neki traumu od operacije, dosta je zreo i samostalan za svoju dob. U svakom slučaju, nastojat ću se ozbiljnije pozabaviti ovim.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    eto guglam danas i ponovno nalijećem na svoju staru temu. šest godina, a stanje isto ili gore. u cijelom životu imao jednu upalu uha i pedijatrica mu je jednom isprala uši i to je bio užas, ali čuje dobro, nije alergičar, rijetko i da je bolestan, ne hrče. mandule su okej, a danas mu je iz uha ispalo pol cm x pola cm tamno smeđe smole. a u ned isto. baš ima jak taj sekret. ne znam valjda će se popravit nekad

  27. #27
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Nas je pedijatrica ipak jednom poslala na ispiranje uha. Vidiš, zanimljivo mi je to s trećim krajnikom, jer moj sin užasno hrče, a čula sam da je hrkanje kod djece povezano s problematičnim 3. krajnikom. Sad mi je malo frka, jer znam da 3. krajnik može oštetiti sluh, možda bi se ipak trebala ozbiljnije pozabaviti tim problemom...
    Znam da je post otprije više od 2 godine, ali eto.

    Moj sin ima sad punih 11 i još uvijek ponekad hrče od 3. krajnika. Nisam imala ni ja mira vezano uz sluh pa smo ga odveli na provjeru i ispalo je sve u redu.
    Ono što se meni činilo da ne čuje je više stvar manjka koncentracije i predpuberteta

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    kakvi tuljci od voska? ono sta se zapali na jednom kraju???

  29. #29
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Super tema, i ja imam proizvođačicu voska u uhu, i čistim dječjim štapićima koji ne idu u kanal, samo u školjku, mene živcira taj vosak, isto ne mogu ne čistit ali ne guram preduboko.
    Ima jedna zgodna lingvistička poveznica u francuskom jeziku što se tiče uha..u fr se mali prst na ruci kaže "auriculaire" što dolazi od lat.auricula - ušna školjka. Francuzi su htjeli reći da se aurikula čisti malim prstom. Haha.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je post otprije više od 2 godine, ali eto.

    Moj sin ima sad punih 11 i još uvijek ponekad hrče od 3. krajnika. Nisam imala ni ja mira vezano uz sluh pa smo ga odveli na provjeru i ispalo je sve u redu.
    Ono što se meni činilo da ne čuje je više stvar manjka koncentracije i predpuberteta
    a jesi li sigurna da s 11 ima treću mandulu?


    vidi ti mene koja komentira godinu dana stari post
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.01.2017. at 11:30

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jesi li sigurna da s 11 ima treću mandulu?
    Eh, može biti - moj E. ih je imao u 2. razredu osnovne škole. Sad mlatim napamet, ali ako glava raste, to kasnije sve manje predstavlja problem jer ne začepi sve rupe. Slično je i s uskim zvukovodima. To je obično vezana trgovina. Ali uskoro bi s rastom glave i jedno i drugo trebalo prestati izazivati probleme.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    da ali 2 razred je 8-9 godina, kaj ne?

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    da ali 2 razred je 8-9 godina, kaj ne?
    Da.

    Ali to ti je kao i prohodavanje i drugo - netko prohoda sa 10 mjeseci, netko sa 15. Mom starijem su se uši odčepile sa 10 godina, mlađega sam i u 12. vodila na ispiranje, pa si mislim da je tako i s trećom mandulom. AKo je dijete sitno i ima malu glavu, treća mandula će dulje smetati.

  34. #34
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    i ja imam ušne-prljavce. Obje. Ispadaju im tamno žuto-smeđi grumenčići iz ušiju. Koristimo vaxol, ali sve se pitam ima li kakve koristi od toga...najstarija je s 4i pol godine vadila 3. krajnik i srezala ova dva na pola-kao da se količina cerumena otada smanjila. Zato sad srednja ide njenim stopama...Da ne ide to možda genetski? Moj muž ima te smole za napravit jednu omanju svijeću svaki dan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •