Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: jel se vaši tuku????

  1. #51
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    kajka1 ja mislim da si ti u pravu. Moji sinovi i nećaci su svi sličnih godina i bilo je svakakvih lijepih igara ali i "dobrih" sukoba. Znale smo mi mame i ne razgovarati radi dječjih svađa.
    Ono, mi ljute jedna na drugu, a oni se ponovo igraju kao najbolji drugovi. S vremenom smo shvatile. A i oni narasli.

    Tučnjava je jednostavno dio igre. Ako je u nekim granicama. Bez bacanja igračaka ili kamenja jedan u drugoga. I ako nije u autu dok voziš. Tu treba povući crtu.

  2. #52
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    I mojima je koškanje u autu omiljen sport, kad bi se samo malo prepirali bilo bi ok, ali čim jedan drugog dotaknu počinje vriska ko da im neko kožu dere uz paralelno detaljno izvješće "gura me/ nemam mjesta od njegove noge/ štipa me..." itsl. Objasnili smo svakom pojedinačno da je to opasno u vožnji i kad krenu s tim upozorimo ih da se tako ne može voziti, ako ne prestanu stat ćemo i ići pješice. Par puta smo to morali sprovesti, tako da smo stali na prvom mogućem mjestu,ja sam otišla domas autom, a muž s njima pješice do kuće. i to je odlično upalilo, sad im se već urezalo u sjećanje pješačenje i to nema tramvaja nego laganini pa je dovoljno podsjetiti ih. E sad, kad sam sama s njima u autu to je čisti blef,jer sumnajm da bih ostavila auto u gradu pa išla opet po njega, ali ja se i dalje mudro parkiram ako se svađaju i pitam ih hoćemo il sad pješice doma ili idemo kamo smo krenuli. Nadam se da će izrasti to naguravanje u auto prije nego skuže
    Posljednje uređivanje od pikula : 31.08.2011. at 14:09

  3. #53
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I mi smo sve to probali: objašnjavanje opasnosti, nelagode za suputnike, parkiranje, odlaženje kući pješke. I još nismo našli načina da podvučemo tu crtu. Pomaže nintendo, stripovi, CD-ovi s pričama, plišanci i crtanje... sve dok se oboje ne požele nasloniti na stolić.

  4. #54
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ajme meni! Mislila sam da će nam to prestati uskoro, ono...evo sad će samo što nije, ali vaši su koliko ono...10-12g? Ne znam hoći li izdržati još toliko!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    kajka1 ja mislim da si ti u pravu. Moji sinovi i nećaci su svi sličnih godina i bilo je svakakvih lijepih igara ali i "dobrih" sukoba. Znale smo mi mame i ne razgovarati radi dječjih svađa.
    Ono, mi ljute jedna na drugu, a oni se ponovo igraju kao najbolji drugovi. S vremenom smo shvatile. A i oni narasli.

    Tučnjava je jednostavno dio igre. Ako je u nekim granicama. Bez bacanja igračaka ili kamenja jedan u drugoga. I ako nije u autu dok voziš. Tu treba povući crtu.
    ja se stalno preispitujem da li sam u pravu itd. Svesne smo da se ne slazemo u pristupu i dogovorile se da necemo komentarisati niti se oko toga raspravljati i da svako na svoje dete utice kako najbolje ume. Ja stvarno svoje dete ne stedim niti zasticujem u tom smislu kad ima igracku koju neko jos hoce ja uvek kazem da se poigra i kad zavrsi da pozajmi drugaru da se i on poigra. To ne ide uvek glatko ali ja sam dosledna u tom deljenju.

  6. #56
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme meni! Mislila sam da će nam to prestati uskoro, ono...evo sad će samo što nije, ali vaši su koliko ono...10-12g? Ne znam hoći li izdržati još toliko!
    Budeš, budeš, godinu za godinom. Moji su sad 11 i 10, ali su počeli kasno, tek sa 7 i 6; možda će se tvoje ranije dogovorit. Utješno je što se žestina ipak smanjuje. Ne mogu više ni oni izdržati taj tempo.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Marta, i mene kao i Zdenku zanima malo detaljnije kako to Juul misli ??? )

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moje cure ne da se ne mlate, nego jedna drugoj toleriraju puno više nego ostalima. Starija ima 3g.11mj, a mala 15,5 mj i obožavaju jedna drugu. Npr. da P. netko povuče za kosu ili udari urlala bi ko munjena, ali kad to seka napravi slučajno tokom igre, samo se malo počeše ili tiho jaukne ako ju baš zaboli. Kupale su se nedavno u dječjem bazeniću i moja sestra slučajno P. polije vodom po glavi, a ona to mrzi. Odmah se snašla i rekla da joj je to T. napravila, i ko da ništ nije bilo, a inače bi bilo plača.
    Mala nju gleda ko neko božanstvo i dozvoljava joj sve, da ju malo grublje zagrli i navlači. Kad na stariju povisim ton ako radi gluposti, mala napravi ljutu facu i na mene se dere jer brani seku. Ako maloj nešto ne damo, onda se starija ljuti i veli: "morate joj dati sve kaj hoće".

  9. #59
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i moja k. brani brata iako se tuku ko blesavi ponekad. ali ako njega netko dira, cak i mi roditelji, ona mu je najveci odvjetnik.

  10. #60
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    uh, tuku se, da...

    nego, mene zanima dogode li se kod vaše djece nekakve ozbiljnije ozlijede kao produkt te bratske ljubavi?

    nekako mi se čini da imaju oni neku granicu dokle mogu s fizikalom, ali svejedno ih rastavljam kad zagusti

  11. #61
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ne- ko i peseki, samo se koškaju i testiraju granice svoje i naše. kad su bili manji znali su pasti, bubnut se u tom naguravanju, ogrepst se nekom igračkom ilisl. ali i to iznimno rijetko,ništa što ne bi ,mamina pusa sanirala.

  12. #62
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    ha, i mislila sam!

    nemam mi druge nego martinim koracima, ne gledat ih i gotovo

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam dijete kojega sestra jos uvijek moze mlatiti bez imalo problema jer je jos uvijek puno jaca od mene,pa mi recite je li to normalno da me ona jos uvijek pobjedjuje u tuci iako vec imam 14 godina a ona 18

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Imam nevidjen strah od fajta s njom jer smo se tukli tisucu puta i svaki put je zavrsavalo s mojim plačom,sve se vise bojim da ce uvijek ostati jaca od mene,cak sam jednom i prokrvario u tuci s njom

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Sto mi predlazete?Kako se rjesiti njezinih saka?Previse se bojim nje da bih to rjesavao sa svojim sakama a i preslab sam za nju,postoji li drugi nacin?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •