Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Staračka dioptrija

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno Staračka dioptrija

    Tako mi se ukratko zove dijagnoza.
    Htjela bih da malo podijelimo iskustva mi koji počinjemo nositi naočale...

    Imam + 0,75
    Potreba mi je nositi naočale kad sam umorna jer tada lošije vidim. Inače kad ih stavim, iznenadim se koliko mi je slika jasna, a slova crna i oštra.
    Liječnik me uputio da ih nosim za čitanje, rad na kompu, gledanje tv-a i vožnju.

    Neobično mi je što otkad ih nosim, ima jedno mjesec dana, sve češće "ne vidim" tj. imam potrebu stavit naočale. Kao da mi se oko ulijenilo, kao da mu se sad ne da trudit vidit nešto bez naočala... ima li nas još?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku

    Neobično mi je što otkad ih nosim, ima jedno mjesec dana, sve češće "ne vidim" tj. imam potrebu stavit naočale. Kao da mi se oko ulijenilo, kao da mu se sad ne da trudit vidit nešto bez naočala... ima li nas još?
    Ne bih rekla da ti se oko ulijenilo nego da ti staračka dalekovidnost raste... Ja sam morala promijeniti dvoje naočale u godinu i pol (godina proizvodnje 1962). Imala sam minimalnu kratkovidnost i astigmatizam zbog kojeg sam nosila naočale višemanje stalno, a naročito za rad na računalu i vožnju. Čitanje mi je još do nedavno išlo dobro, ali sad primjećujem da više ne ide bez naočala. Prvo sam primijetila da ne mogu čitati oglasnik, pa onda deklaracije u dućanu i slično. Sad imam nove naočale cca 6 mjeseci. Bile su mi odlične, oooodlične, ali sad nakon mora baš mi se čini da dioptrija opet raste. Valjda bude izdržalo barem 2-3 godine, obzirom da imam progresivne leće koje baš i nisu badava.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ufff, ja naočale nosim tek oko mjesec dana, nije mi energetski povoljno za novčanik nikakvom mijenjanje dioptrije bar godinu dana

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Čitav život nosim naočale i leće pa imam nekog iskustva.

    makita, istina je da ti se oko manje trudi sad kad nosiš naočale. Ali, zato ih i nosiš da se manje trudi.

    Što se tiče novčanika i promjena dioptrije najbolje je da ostaneš vjerna jednoj optici, pa s vremenom dobivaš popuste. Kad ti se promijeni dioptrija promijenit ćeš samo stakla, pa je manja cijena. Jedino ako želiš uvijek okvire po najnovijoj modi, e onda to košta. Ionako ne ideš okulisti češće od jednom godišnje pa neće biti promjena dioptrije u međuvremenu.

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam odrasla s takvom dioptrijom, tom starackom. kao klinka sam imala oko +1.5, pa mi se vid poboljsao u pubertetu pa sam imala +0.5, pa sam opet na faksu pala na +0.75. u trudnocama sam opet progledala i sad ima koji mjesec da su mi ruke postale sve krace i krace

    zadnje vrijeme imam svoje stare naocale (sto modom sto dioptrijom), a mislim da bi i ja trebala kod oftamologa.

    makita to sto ti se mjenja u pocetku dioptrija je normanlo. oko ti se dugo naprezalo da bi vidjela sto bolje, a sad kad ima pomagalo, jednostavno se opusta i nakon nekog vremena ce doci do prave dioptrije. malo mi je cudno da ti to nisu objasnili. jer tebi i sa minimalnom dioptrijom na pocetku svijet izgleda jasnije, no oko ce se i dalje opustati i doklizat ce do svog stvarnog stanja.

    uglavnom na naocale se naviknes, sto se tice cijene, cijeli zivot ja imam stakla, a ne plastiku. navikla sam tako i nije mi tesko, a znatno je jeftinije od plastike. mada sad kad se natjeram na pregled, mislim da bi si mogla kupiti novi okvir s plastikom.

    jos jedan trik koji sam ja dugo koristila, ako mi se ne mijenja dioptrija, a zeljela bi novi okvir (zante kako je kad imate naocale cijeli svoj zivot, a kad ste u tim godinama pa zelite ipak biti IN) kupovala bi neki u koje bi se moglo smjestiti moje staklo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    bila sam privatno, al nisu mi baš objasnili...možda su smatrali da su mi pojasnili kad su mi rekli da ću se trebat priviknuti
    meni pod privikavanje spada i gledanje unutar okvira naočala, a ne kroz "rupe" između naočala i obraza. Neobično mi je bilo u početku voziti auto, silaziti niz stepenice...

    a da ću klizit do svoje prave dioptrije...a Bogu hvala, što je, tu je

    nisam znala da ova dioptrija može tako tijekom života ići gore dolje...čini se da mi ne bi bilo loše opet zatrudniti

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku

    nisam znala da ova dioptrija može tako tijekom života ići gore dolje...čini se da mi ne bi bilo loše opet zatrudniti
    a meni se cini lakse kupiti nove naocale

  8. #8
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    a meni se cini lakse kupiti nove naocale

    i meni!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa kak vozis sa naocalama za dalekovidnost?

    kaj ti nisu potrebne za citanje?

    ja imam +1 i nemrem sa naocalama gledat na daleko

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    e, pa ne znam!!!
    Ja san dobila naočale za : čitat, gledat tv, vožnju...
    mislila san da kad vidiš na blizu, da si kratkovidan, kad vidiš na daleko da si dalekovidan, ove upute o tome kad da nosim oćale mi ni u šta nisu spadale. Aj baš dobro da nisam jedina koja se čudila...a zna li netko u čemu je štos, nemam sad vrimena al baš nimalo za prosurfat

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja ne znam, cijeli zivot ih nosim, tako da meni se cini sroz OK imati ih i za vrijeme voznje. inace ako mi nisu na ocima, glava me boli navecer.

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    prikrpat cu se ovdje

    dobila sam recept za nove ocale
    inace sam minus, a sad mi pocinje staracka dalekovidnost, pa imam i + i - istovremeno
    okulistica kaze ili druge naocale (sa +dioptrijom) za blizu
    ili nove - progresivne - znaci samo jedne u kojima ce staklo biti i za citanje, i za daleko, i za sve

    kakva su vasa iskustva?
    oko sebe imam 2 ljudi koji su jako nezadovoljni tim progresivnim ocalama, jedna ima i astigmatizam pa to dodatno komplicira stvar i mozda joj zbog toga ne odgovaraju (ja nemam)
    ne da mi se imati dvoje cviksa i saltati ih svako toliko, a jos manje mi se daje hrpetina love za progresivne koje mi nece odgovarati

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Uh, em...

    I ja s dioptrijom "minus" odnedavno skidam naočale za čitanje - s naočalama ne mogu čitati - morala bih produžiti ruku. Izgleda da ću se pridružiti uskoro plus/minus društvu :/

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    ovde baš paše ona glupava pisma:
    minus i plus, ko amer i rus

    a sad on topic, ja mislila, te dioptrije, to je prosto ko pasulj, max imaš različite na lijevom i desnom oku...a kad ono svega

  15. #15
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    evo i mene u minus i plus klubu. čini se da mi ne ginu te progresivne, jutros sam bila na pregledu.
    kakva su vaša iskustva?
    a koštaju čujem ... uf

  16. #16
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ja nosim naočale od 8 razreda osnovne i tek nakon puberteta mi je prestala rasti dioptrija i sad je -4

    nego imam pitanje u vezi staračke
    kad ste počeli kužit da ne vidite na blizu, tj s koliko godina vam je počela staračka dioptrija? čisto da se znam pripremit

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    meni sa 43
    ali još ih ne nosim. Ne vidim čitati deklaracije. Ako su djeca samnom, čitaju mi oni. Ako nisu, ne čtam, a niti ne kupujem.

    Nagovaraju me da kupim naočale u DMu - oni valjda imaju nekakve jefitne za slučajeve staračke dioptrije.

  18. #18
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    onda imam još fore

    imaju u dm ali isto mislim da bi prije trebala obaviti pregled da znaš točno kolika je dioptrija pa onda kupovat naočale. ima ih i u apotekama za 50-tak kn

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Minus i plus cure, nosite li leće?
    Ja sada kombiniram s lećama s kojima vidim dobro čitati i na komp. tj, manja dioptrija od one koja bi mi trebala, a kad vozim imam naočale -1 i onda vidim i daleko.
    No, kad nemam ništa, ni leće ni naočale, mogu čitati i najsitnija slova i staviti konac na iglu. Ipak neke koristi od kratovidnosti.

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I ja imam staracku i to povecu. +3,5 i +5,5. Bez naocala sam izgubljena.

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Ajmo, starice na sunce! Postalo mi je skroz nemoguće čitati s naočalama -3,50 (plus mi je za sada 1,50 ). Oni koji imaju progresivne naočale (bez astigmatizma), koliko ste optika obišle? Cijene leća (po paru) se nevjerojatno razlikuju, od 1400 do 4000kn, čak su ogromne razlike i za iste leće .
    Znam da postoje razlike u vrstama, svaki proizvođač ima cca 4 tipa leća u 4 cjenovna razreda (ovisno o premazima, o veličini "bistrog" vidnog polja itd). Koliko ste platile svoje progresivne leće?

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo, starice na sunce! Postalo mi je skroz nemoguće čitati s naočalama -3,50 (plus mi je za sada 1,50 ). Oni koji imaju progresivne naočale (bez astigmatizma), koliko ste optika obišle? Cijene leća (po paru) se nevjerojatno razlikuju, od 1400 do 4000kn, čak su ogromne razlike i za iste leće .
    Znam da postoje razlike u vrstama, svaki proizvođač ima cca 4 tipa leća u 4 cjenovna razreda (ovisno o premazima, o veličini "bistrog" vidnog polja itd). Koliko ste platile svoje progresivne leće?
    Kolegica je nedavno nabavila "obične" naočale za čitanje za nekih 2,500 kn u istoj optici u kojoj su moje koštale više od 6000 (zapravo bliže 7000, ne da mi se sad ići kopati po računima). Nije to za usporedbu jer ja imam kompozitne progresive s 3 zone (čitanje, računalo, vožnja) i astigmatizam, različite leće za lijevo i desno oko i sve moguće prigradnje koje se nude osim fotoosjetljivih stakala (sloj protiv grebanja, protiv refleksije, protiv zamagljivanja - sve to košta). MM je za slične platio isto toliko. Moj stariji sin obične za stalno (astigmatizam, dioptrija) oko 3.500 kn prošle godine, a mlađi 2.500 kn i mislim da smo se gadno nasadili jer mu je pretežak okvir - idući put ću mu uzeti lagani skuplji okvir. Bojala sam se uzeti mu taj lagani jer ipak je još dijete, pa mi se čini da je to prenježno za njega, ali ove su mu teške i umjesto da čovjek uštedi, čini mi se da ćemo imati novi trošak iduće godine .

    Od optika - imam dvije u kvartu, a izvan kvarta još jednu u koju sam prije odlazila s djecom i drugu u koju je mm odlazio i moja svekrva. Zaključak - svi oni naručuju leće kod istih dobavljača. Sve je to isto. Na kraju (budući da mi se ne da hodočastiti oftalmologu u bolnicu) sam odabrala optiku koja mi je najbliža, ali ne zbog toga, nego zato jer mi je mlada doktorica uspjela vrlo strpljivim namještanjem pogoditi moju kompliciranu dioptriju, a i stariji sin je zadovoljan. Mlađi isto, ali on (još) nema cilindre pa je to lakše rješivo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.01.2014. at 19:13

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Ovo su cijene samo za leće ili skupa s okvirom?

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo su cijene samo za leće ili skupa s okvirom?
    S okvirom, ali okvir je ispod jedne trećine cijene.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Još jedna stvar - za progresive se ne može koristiti bilo koji okvir, izbor zna biti dosta ograničen. Ja imam stare naočale koje sam obožavala, ali su uske po vertikali i moje tri zone ne stanu u to. Baš razmišljam da si od njih napravim jedne samo za čitanje, za po doma, ali figa - kad se čovjek jednom navikne na progresive, više ih ne skida (bar je meni tako bilo) iako sam čula i za slučajeve da se ljudi nisu mogli priviknuti na njih, pa su bacili veliku lovu u vjetar... Pitala sam doktoricu, ona kaže da se ljudi sa 50+ godina teško privikavaju. Ja sam prve antifatique dobila s nekih 48 i nikakvih problema nije bilo kad sam prešla na progresive.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.01.2014. at 19:31

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Hvala ti. Ma u čudu sam jer mi u jednoj optici nakon detaljnog razgovora nude određene leće po 1500kn par, a u drugoj listaju taj isti katalog i računaju skoro 3000, i još usput kažu da je bolje uzeti leće za jednu "stepenicu" veće kvalitete po 4000. Stvarno ću morati s blokićem i papirom obići nekoliko njih i detaljno zapisati imena, šifre i cijene. Nemam astigmatizam ni druge anomalije, ne želim foto stakla, na običnim naočalama imam antimagloviti sloj koji gotovo uopće ne funkcionira (uđem u toplu pekaru i zamaglim se skroz). Trebam antirefleks i kvalitetnu leću sa što većom površinom "jasne slike".

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Znam da okviri moraju imati minimalno 30mm u visinu (bar po 15mm stakla iznad i ispod zjenice).

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Imam progresivne već nekih godinu dana, ili malo manje. Počinju sa -7,5 na vrhu i završavaju sa -5.00 na dnu. Imaju neki "kanal" kroz koji gledaš u zavisnosti o udaljenosti. Ma, koji je to izum za kratkovidne! A stakla su tanka, lagana, izgledaju sasvim obično. No, okvir mora imati bar 17 mm prostora po visini, da bi cijeli taj "kanal" stao u njega.

    Kad vozim moram malo spustiti glavu, kad čitam, malo podignem i tako. Navikla sam se isti dan kad sam ih dobila. Kako se možeš ne naviknuti na dobro!?
    Cijena je bila oko četiri tisuće kuna.
    Iako još koristim i leće, dnevne, kako kad. Srećom nikad nisam zbrojila koliko me moja kratkovidnost, a sada i dalekovidnost, koštala u životu. Jedan auto ?

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kad obicno pocne ta staracka? Potaklo me ovo Betino o trosku za vid, ja sam pred cca 7g investirala u lasersko skidanje dioptrije, s -9 na 0 i bas sam se lijepo navikla na dobro, pa me zanima koliko jos imam fore bez naocala....

  30. #30
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    MM ove godine otisao po svoje prve progresivne. ima 44 godine (onih pola cu presutiti :D)

    ja jos vuijek imam isti okvir. valjda u recesijskom duhu.

  31. #31
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Čokolada, moj muž ima isti problem i danima smo tražili najpovoljniju varijantu.
    Čak sam i prijatelje u Beogradu uključila u potragu za najpovoljnijim, ali najkvalitetnijim progresiv lećama.
    Ispalo je da Zeiss leće ne postoje ispod 4000 kn u Zg i to su obične, ako želiš plastiku, fotoosjetljive s antirefleksnim slojem cijena opako raste.
    Na kraju smo otišli u Sloveniju u Brežice u jednu optiku u centru i tu naručili leće s tim da je moj muž donio okvire koje je imao od prije ( metalne, tanke, Ray Ban) i u njih su mu ugradili leće koje smo čekali nekih tjedan dana, ali prije svega su uvjetovali pregled kod njihovog doktora iako je muž imao sve nalaze.
    I tako smo mi došli u dogovoreno vrijeme i muž je ušao u ordinaciju i sat vremena ne izlazi.
    Taman kad sam počela brinuti, evo njega van.
    I priča mi kako nikad u životu nije imao detaljniji i kvalitetniji očni pregled, da je ordinacija svemirski uređena sa svim čudima tehnike i da je svih sat vremena koje je proveo unutra on zapravo proveo na pregledu bez praznog hoda.
    Tek nakon toga smo dogovorili izradu naočala, a ovaj pregled je bio bitan zbog točne dioptrije jer je za progresivne naočale jako bitna točna dioptrija.
    Na kraju nas je to koštalo oko 30% jeftinije nego u Zg, a slična cijena je i u Bg, ali to nam je daleko za putovati.
    Kako sada stvari stoje trebalo bi naravno provjeriti, ali je činjenica da sve optike naručuju takve leće i ni jedna ih nema na lageru pa je i to bitno u cijeloj priči.
    Što se tiče privikavanja: postoje progresivne leće sa širim kanalom i sa užim, ove sa širim su naravno skuplje, ali se na njih lakše naviknuti.
    Iako to zbilja nije ništa u usporedbi sa nekadašnjim jedinim rješenjem da se ne nose dvoje naočele i ne mijenjaju stalno ( i gube): bifokalnim naočalama koje su imale nagli prelaz dioptrije i vidljivu crtu pa se recimo moja mama skoro ubila na pokretnim štengama s tim naočalima.

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti. Ma u čudu sam jer mi u jednoj optici nakon detaljnog razgovora nude određene leće po 1500kn par, a u drugoj listaju taj isti katalog i računaju skoro 3000, i još usput kažu da je bolje uzeti leće za jednu "stepenicu" veće kvalitete po 4000. Stvarno ću morati s blokićem i papirom obići nekoliko njih i detaljno zapisati imena, šifre i cijene. Nemam astigmatizam ni druge anomalije, ne želim foto stakla, na običnim naočalama imam antimagloviti sloj koji gotovo uopće ne funkcionira (uđem u toplu pekaru i zamaglim se skroz). Trebam antirefleks i kvalitetnu leću sa što većom površinom "jasne slike".
    Uz taj sloj protiv zamagljivanja ja sam dobila i tekućinu (zove se nekako čudno - aktivator tog sloja i treba ga nanositi 1x tjedno u zimskim mjesecima na stakla). Na kutiji piše OPTIFOG. Ako zaboravim (a dogodi se da prođe i po 3 tjedna dok se sjetim to namazati) gurnem glavu u vlastitu pećnicu i vidim ništa. Nije baš spretno, ali djeluje. Evo tu ima malo o tome: http://www.essilor.hr/lece/dorade/Op...g_lencsek.aspx

    Da - kad namažem običnom maramicom, to ne valja, baš mora biti ona krpica koja se dobije s naočalama.

    Moja djeca ni ne znaju za to - ja mažem naočale i njima kad se sjetim, tj. kad mažem i sebi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.01.2014. at 21:51

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    ajme peterlin, koja cijena za dijete... moj isto ima astigmatizam i dioptriju, ove godine smo leće i bossov titanski okvir ultrlagani sa zaštitom od grebanja i za kompjutor platili 2000 kn (optika gredičak, tamo je i tuđman radio očale )

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme peterlin, koja cijena za dijete... moj isto ima astigmatizam i dioptriju, ove godine smo leće i bossov titanski okvir ultrlagani sa zaštitom od grebanja i za kompjutor platili 2000 kn (optika gredičak, tamo je i tuđman radio očale )
    Je, ali moj stariji sin ima skoro 14 godina, to je titan okvir za odrasle. On ima liječenu ambliopiju (slabovidnost) i nekakve posebne leće, da sad ne opisujem jer i ne znam napamet. Mlađi nema tih briga pa je njegova cijena kao i tvoja.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Moj ima 15 i od desete godine nosi okvire za odrasle jer je glavat i okat pa sam računala da govorimo o istim okvirima. A napisala si da ima obične pa mi je zato bilo puuuno.
    Mi smo uzeli najskuplje leće od ovih "običnih" za dioptriju+astigmatizam.

    Mene čekaju progresive ... skupljam novce i vaša iskustva.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ima 15 i od desete godine nosi okvire za odrasle jer je glavat i okat pa sam računala da govorimo o istim okvirima. A napisala si da ima obične pa mi je zato bilo puuuno.
    Mi smo uzeli najskuplje leće od ovih "običnih" za dioptriju+astigmatizam.

    Mene čekaju progresive ... skupljam novce i vaša iskustva.
    Krivo sam se izrazila, sorry... Mislila sam reći da nema progresivne leće.


    * * *

    Što se tiče skupljanja novaca, meni Diners kartica služi samo za dvije svrhe - imam preko nje tv pretplatu od prije 20 i više godina i služi za kupovinu naočala na rate. Za drugo je ne vadim.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.01.2014. at 12:07

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    cure, vidim da ste vi tu iskusnjare pa da vas priupitam:

    gdje mogu odnijeti naočale na popravak (lotanje inog komadića koji drži "capicu")?

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    cure, vidim da ste vi tu iskusnjare pa da vas priupitam:

    gdje mogu odnijeti naočale na popravak (lotanje inog komadića koji drži "capicu")?
    Ja svoje (zapravo, češće dječje) nosim u istu optiku gdje smo ih naručili. Uglavnom se daju popraviti, ali ponekad i ne. Sinove zadnje su baš bile loše, loš okvir. Nakon godinu i pol naručila sam mu nove i sad je ok, iako mu je dioptrija ostala ista.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoje (zapravo, češće dječje) nosim u istu optiku gdje smo ih naručili. Uglavnom se daju popraviti, ali ponekad i ne. Sinove zadnje su baš bile loše, loš okvir. Nakon godinu i pol naručila sam mu nove i sad je ok, iako mu je dioptrija ostala ista.
    možeš mi, molim te napisati gdje ih točno nosiš na popravak,
    može i na pp ako je problem ovako?

    (ne nosim naočale, nego pitam za sunčane, platila ih ko suho zlato pa mi se neda baciti ih)
    Posljednje uređivanje od orange80 : 11.05.2015. at 13:08

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    možeš mi, molim te napisati gdje ih točno nosiš na popravak,
    može i na pp ako je problem ovako?

    (ne nosim naočale, nego pitam za sunčane, platila ih ko suho zlato pa mi se neda baciti ih)
    Nema problema - evo ti adrese:
    Jo-jo optika, Ivanićgradska 38. Evo ti liste svih njihovih lokacija pa vidi koja ti je bliže (ponekad okvir moraju slati u radionicu, pa ti je svejedno gdje ih odneseš): http://jojo-optika.hr/optika-zagreb/

    Ali nosim im na popravak isključivo okvire koji su kod njih nabavljeni, pa ne znam hoće li ti moći osposobiti sunčane naočale. Ne može se popravljati svaki okvir - to ovisi o leguri od koje su izrađeni, ali probaj.

    Obojici su mijenjali capice više puta - silikonske koštaju 10 kn, mlađem sinu vijke nadomještali nebrojeno puta...

    * * *
    Prijedlog: ne moraš nužno ići k ovim mojima, pitaj u BILO KOJOJ najbližoj optici - oni ti svi točno znaju može li se uopće okvir popraviti + isplati li se to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •