Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: kada beba ne zeli spavati bez mame...

  1. #51
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam da kad je svako dijete drugacije :/
    A do kada tebi zuta trajala ta faza da na tebi spava?
    Teško je reći. To se izmjenjivalo. Taman kad se spavanje malo ustalilo tamo negdje oko šestog mjeseca krenuli su zubići pa smo je morali nosati za uspavljivanje, s tim da bi se budila ako ne bih bila spavala pored nje. To za prvo dijete. A sad ima dve i pol pa je nekad popodne uspavamo samo tak da spava na prsima, meni ili ocu.
    A za drugo, imalo je lijep san od samog početka. Mogli smo ga ostaviti da si odspava. Mislila sam da to nisu istine kada netko kaže da dijete fino spava samo od sebe. A onda je sve otišlo nizbrdo sa zubićima. Sada popodne kada spava prvih pola sata ko klada, a onda se probudi i mora mi na prsima spavati sljedećih sat vremena, a ima ga cca 12-13 kila pa hvatam zrak.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 21.11.2017. at 20:08

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Pulinka..dize ona glavu, no opet se bojim da ne izgubi snagu i tako ostane zarobljena na nosicu.. ali jako si me utjesila s ovime da je tvoja pocela spavati sama s 3mj.
    Drzim fige da i ovu moju pisulju to napokon primi

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ajoj zuta, sada citam tvoj post i nadam se da to nece i kod nas biti slucaj..uf!

  4. #54
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Kod nas je trajalo do neka 2,5-3 mjeseca. Ja sam ih pocela skidati sa sebe s neka 2 pomalo i kroz neko vrijeme sam ih mogla skinuti kad cvrsto zaspu, a sad ih i u polusnu mogu spustiti.

  5. #55
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Eh da...stavljala sam ih na ledjima na sebe.

  6. #56
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Od mojih su 2. i 4. dete spavali tako preko dana, a uz mene ili na meni i nocu ili deo noci. Definitivno sam snoozala s njima nakacenim po meni :D, inace stvarno ne znam kako bih to prezivela. Namestis se tako da je sigurno, ne znam sta bih rekla. Ni 1. i 3. nisu nesto dobro spavali kao bebe, ali ovi kojima treba telo (a nekima iskljucivo mama!!) su posebna kategorija.
    Dodatak: Drugo dete je pocelo samo da spava preko dana s 6 meseci, a 4. s 9.
    Posljednje uređivanje od kli_kli : 21.11.2017. at 21:24

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moji nisu mogli zaspati bez cice, pa je to trebalo otkeljiti od sebe, ovak kad su na nekoj podlozi možeš stvarno bez da ih taknes od maknuti i za okrenuti. To je meni napose super kod malih koji spavaju na bok ili polu boku, daljnji vosak samo ukosis u smjeru kojem hoćeš i dete je na boku

  8. #58
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Teško je reći. To se izmjenjivalo. Taman kad se spavanje malo ustalilo tamo negdje oko šestog mjeseca krenuli su zubići pa smo je morali nosati za uspavljivanje, s tim da bi se budila ako ne bih bila spavala pored nje. To za prvo dijete. A sad ima dve i pol pa je nekad popodne uspavamo samo tak da spava na prsima, meni ili ocu.
    A za drugo, imalo je lijep san od samog početka. Mogli smo ga ostaviti da si odspava. Mislila sam da to nisu istine kada netko kaže da dijete fino spava samo od sebe. A onda je sve otišlo nizbrdo sa zubićima. Sada popodne kada spava prvih pola sata ko klada, a onda se probudi i mora mi na prsima spavati sljedećih sat vremena, a ima ga cca 12-13 kila pa hvatam zrak.
    Sada ti je za to prekasno, ali ja sam samostalno spavanje riješila sa dudom.
    Spava ko beba.

  9. #59
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ja sam protivnica duda.
    Idem svima na živce zbog toga.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.11.2017. at 10:54

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    i ja sam protivnik duda

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam protivnica duda.
    Idem svima na živce zbog toga.
    Moja djeca su bili protivnici duda, zapravo mlađem nisam ni nudila, a stariji je odbio - iz toga niš ne curi. Ali nisam spavala s njima niti su oni spavali na meni (zapravo ponekad, popodne - noću nikada). Od prvog dana imali su svoj krevetić odmah do mog. Ja sam kit od žene i sigurno bih ih samljela da su spavali s nama. Ovak su spavali uz nas, na dohvat ruke, a opet je svatko imao svoje mjesto i mir.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ja sam bila protivnik haha ali sam u ocaju odlucila probati..moja je odbila (povracalo joj se jer joj je prevelika). E sad, nasla sam neku ful malu al se jos nisam usudila probati jer sam citala da neke mame poslije imaju problema jer stalno moraju vracati dudu u usta, tj dijete im se stalno budi kad duda ispadne pa se bojim da se ne zeznem. Cathy, ti nisi imala s tim problema?

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila protivnik haha ali sam u ocaju odlucila probati..moja je odbila (povracalo joj se jer joj je prevelika). E sad, nasla sam neku ful malu al se jos nisam usudila probati jer sam citala da neke mame poslije imaju problema jer stalno moraju vracati dudu u usta, tj dijete im se stalno budi kad duda ispadne pa se bojim da se ne zeznem. Cathy, ti nisi imala s tim problema?
    Ma probaj - ništa strašno neće biti. Ili će prihvatiti ili ćeš dalje tražiti. Moj mlađi je dudlao prst do škole, ufff, nikakva duda mu nije trebala. Sve sam pokušala, a uspio se sam otrgnuti tek kad je dorastao da prestane s tim. Niti mu je tko od nas pokazao, niti smo ga mogli obeshrabriti. A obojica sinova su bili dojeni, mlađi čak dosta dugo, tako da... ne znam. Meni je za uspostavljanje ritma spavanja pomogao savjet da ih stavljam RANIJE, kao i da imamo strogu rutinu (uvijek u isto vrijeme, večernje i popodnevno spavanje). Ako bi bili preumorni, kad su bili rođendani ili blagdani, obvezno je bilo cirkusiranja. U ostale dane - stroga rutina. Moja svekrva se 100 puta naljutila kad sam ja bježala doma, a ja sam znala da moram i nisam se obazirala. Kasnije (kad su djeca znala odspavati i kod nje) je shvatila.

    Ne kažem da je to čarobni recept, ali nama je savršeno upalio. Bili su programirani kao termostat od grijanja, hehehe....

  14. #64
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Neće ti puno pomoći, samo ćeš imati brige kasnije kada bude trebalo odviknuti dijete.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala cure! Ja bi isto rade da duda prstic.. citala sam da je to puno zdravije od dude..vidjeti cemo jos. A sto se ranijeg spavanja tice i meni se cini da bolje spava nocu ako si odspava prije toga bas nocnog spavanja. Jer ako je prehiperaktivna prije, trza mi se cijelu noc. Ma samo da dodemi do toga da prek dana pocne spavati bar koji sar bez da je na nama. Da i ja ulovim malo sna pa ce biti bolje.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja se nadam da ce mi ovo dijete htjeti dudu. Olaksa zivot. A mislim da je lakse odviknuti dijete od dude nego od palca.

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nadam da ce mi ovo dijete htjeti dudu. Olaksa zivot. A mislim da je lakse odviknuti dijete od dude nego od palca.
    Definitivno. Dudu možeš baciti u smeće (naš mali susjed je imao ceremonijalno bacanje na treći rođendan) a palac malo teže, hehehe...

    Još nešto - moji su sinovi imali tješilice, koje su si isto sami izabrali - stavila sam par igračaka u krevetić mlađemu i on je izabrao ružnog cucka, ovakvog https://i.ebayimg.com/thumbs/images/...Vs0/s-l225.jpg. S vremenom mi je prestao biti ružan.

    A stariji je izabrao zelenu žabu i prigrlio ju kad sam s njim išla u TurboLimač prvi put nakon rođenja malog brata. Kasnije je zavolio i jednog krpenog boksera. Ti fetiši su dosta pomagali. Imali su oni i brdo drugih igračaka (pretežno krpenih, dlakavce smo izbjegavali) ali znalo se koji su omiljeni i koji je libling broj 1. Imaju ih i danas, to su im dragocjene stvari. Jest da stoje u bunkeru kreveta ili u ladici s izvansezonskom odjećom, ali nema šanse da to bilo kome poklonim, iako su veliki - dečki ih ne daju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.11.2017. at 15:59

  18. #68
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kako se to dijete odvikava od plača?

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se to dijete odvikava od plača?
    Ne plača nego stavljanja palca (prsta) u usta.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.11.2017. at 16:01

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo, našla sam ja cucka kakvog je obožavao moj stariji (zapravo, voli ga još uvijek) - ovakav nekakav: http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mZ0ho4K6JMbp9F5zkFOiUpg.jpg

    Joj, kak sam sentimentalna na te stvari....
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.11.2017. at 16:07

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moj je čoskal čosak dečke i još danas to radi s punih šesnaest

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kad im uzmeš dudu onda krenu na palac jer su navikli da nešto imaju po ustima.
    Moj ni jedan ne stavlja palac u usta.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kad im uzmeš dudu onda krenu na palac jer su navikli da nešto imaju po ustima.
    Moj ni jedan ne stavlja palac u usta.
    Ne nužno. Moj je imao dudu (silom prilika, inače sam i ja bila načelni protivnik dude, pa sam pokleknula ). Davali smo mu je selektivno - samo za spavanje i vježbanje (ortopedsko). U ostalim situacijama, NIKAD nije stavio prst u usta.
    Dude za spavanje riješio se malo nakon 3. rođendana, kako se ono kaže, pri punoj svijesti i zdravoj pameti. Nije prešao na palac nakon toga, a ni kasnije.

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kad im uzmeš dudu onda krenu na palac jer su navikli da nešto imaju po ustima.
    Moj ni jedan ne stavlja palac u usta.
    Ma nije, moj E. u životu nije vidio dudu, a prst je stavljao u usta još u rodilištu... čak i ranije. Imam slike s ultrazvuka gdje stavlja prst u usta.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kad im uzmeš dudu onda krenu na palac jer su navikli da nešto imaju po ustima.
    Moj ni jedan ne stavlja palac u usta.
    Ne mora biti. Ja nisam htjela dudu, a palac sam zvakala barem do 3. razreda osnovne

    Moj sin, s druge strane, poslije dude nije zvakao palac, ali ima naviku dan-danas gurati ovratnik od majice u usta dok gleda tv. Ali mislim da to nije cest slucaj.

  26. #76
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moj najstariji je sisao palac 15 dana (oko 2.5 meseca bio star). Nisam tad verovala da moze poceti i prestati u tako kratkom periodu, ali eto. Nikad vise. Dudu niti jedno nije htelo, a nisu ni sisali palceve.

  27. #77
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prvog sam nagovorila na dudu kad je ima 13. tjedana, ali nikad nije ozbiljno sisao, u smislu da mu je morala biti u ustima za vrijeme spavanja. Tu i tamo je trazio da ide u usta, ali uglavnom ju je drzao u ruci. Izgubili smo ih (doslovno, ne zezam se) negje s 2 godine i 10-ak mjeseci, taman pred rodjenje sestre. Jednu smo nasli prosle godine.

    Kcer sisa palac, pocela je vrlo brzo nakon rodjenja. Njoj je bas bitno da joj je u ustima, iako ne spava tako cijelu noc. Uskoro ce 2 godine. Ona jos i puno sisa.

  28. #78
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Dok sam jos pokusavala dojiti, dude ni blizu, i u bolnici sam ih skrivala od sestara (jer nisu ozbiljno shvacale moje ne). I onda na prijedlog fizioterapeutkinje uvodim dudu pomalo zbog hipertonusa kod decka i na vlastitu inicijativu mi palo na pamet kod cure zbog refluksa. Zasto i kako ne znam, mozda zbog gutanja, ali kod moje cure je ful smirilo refluks i ne bi povracala. Sad ju vise ne koristimo poslije jela jer se refluks u najvecem dijelu povukao. Decko ju nije prihvatio bas.
    I evo ih sad, preksutra pune 5 mjeseci. Cura ju koristi u kolicima i as za smirivanje, a sise prste kad god joj treba (ovisno koliko je uzrujana, toliko prstiju ide u usta). Kad zaspe pljune dudu ako sam joj dala i gurne prste. Decko ju uzme vrlo vrlo rijetko, i to isto primarno u kolicima. Ali vidim u zadnjih par dana da ima smezuran palac, iako ga ne uhvatim bas da ga sise.
    Djeca sama odluce sto im je draze.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •