Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Svećenik na optuženičkoj klupi

  1. #51
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ngrace, mislim da Zdenka samo želi reći da novine ne prikazuju realno nikoga, nego se okreću kako vjetar puše. I to uistinu je tako. Jedino što se to ne može usporediti s ovim primjerom jer se tu slažem sa Krumpirić-da Crkva uvelike određuje što će se o njoj pisati, a što ne i ima veliku manipulativnu moć u našoj zemlji (ne običnim ljudima, nego političarima, a s tim i medijima). Što se tiče ovog članka-rekla bih da piše od 2 crkvene osobe jako pozitivno (časna i svećenik koji su prijavili slučaj) i o jednoj negativno (o monstrumu). Da su mediji na svoju ruku odlučili objaviti ovo i udariti hajku na Crkvu, vjerujem da ne bi članak ovako izgledao Po meni je taj članak način da Crkva podijeli ovaj skandal sa vjernicima, a da bude sigurna da se neće izvrnuti činjenice i time napraviti još gore.

  2. #52
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što se to ne može usporediti s ovim primjerom
    Slažem se. Ne razumijem Zdenku2 koja i dalje nastavlja o nerealnosti prikazivanja u medijima i manipulaciji javnim mnijenjem. Pričamo o ovom i sličnim slučajevima, a ne o Rodinim članicama, Sanaderu i ostalom što s ovim nema nikakve veze. Razotkriti i ukazati na svećenika - pedofila nije nikakva manipulacija javnim mnijenjem.

  3. #53
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja razumijem što zdenka hoće reći-da je u medijima trenutno Crkva u situaciji u kojoj je i Sanader
    razlika je u tome što ja to, iako razumijem, ne mislim niti blizu

  4. #54
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Valja osuditi nehumanost, okrutnost, zločin.
    Nije niti Crkva cijepljena od grijeha. Kad se čita Otkrivenje ...
    Ipak, uviđam u svojoj bližoj i daljoj okolini, da kad god se nešto objavi u novinama protiv Crkve (bilo to točno ili ne), mnogi se ne mogu suzdržati od zluradosti, bili oni vjernici, ateisti, agnostici ili nekog drugog opredjeljenja.
    Prisjetimo se jučerašnjeg evanđelja ...

  5. #55
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Marna prvotno napisa Vidi poruku
    Valja osuditi nehumanost, okrutnost, zločin.
    Nije niti Crkva cijepljena od grijeha. Kad se čita Otkrivenje ...
    Ipak, uviđam u svojoj bližoj i daljoj okolini, da kad god se nešto objavi u novinama protiv Crkve (bilo to točno ili ne), mnogi se ne mogu suzdržati od zluradosti, bili oni vjernici, ateisti, agnostici ili nekog drugog opredjeljenja.
    Prisjetimo se jučerašnjeg evanđelja ...
    Naravno da zločin treba osuditi, a ovaj o kojemu govorimo je zaista užasan i izopačen.
    Sablažnjenost svećeničkom pedofilijom poistovjećuješ sa zluradošću?

  6. #56
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mene to fascinira, majkemimile, to zatvaranje očiju pred činjenicama
    neka se samo činjenice nabroje, bez prizvuka...

  7. #57
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da zločin treba osuditi, a ovaj o kojemu govorimo je zaista užasan i izopačen.
    Sablažnjenost svećeničkom pedofilijom poistovjećuješ sa zluradošću?
    Potpisujem! Meni to stvarno nije jasno! Da je bilo koji čovjek na ovom svijetu napravio taj zločin, sablaznila bih se.... Ali svećenik, učitelj, trener,....pa ne mogu da se ne zapitam koliko su moja djeca danas sigurna! Njih nekako gledam kao ljude koji trebaju čuvati, štiti, odgajati moju djecu. A ne djeci raditi ovako nešta! Ne znam koji dio ovdje neki ljudi ne kuže

  8. #58
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem što je nerealno u činjenici da se razotkrivaju svećenici - pedofili? Kakva je to vrsta manipulacije javnim mnijenjem?
    U tome nije ništa nerealno. Nije nerealno razotkriti neke činjenice o Crkvi (i ne znam zašto moram stalno ponavljati već rečeno da mislim da o ovakvim stvarima treba pisati i razotkrivati ih), ali slika Crkve u javnosti je nerealna, ako nije potpuna - javnost iz takvih novina ništa ne može saznati o programima, projektima koji se odvijaju u Crkvi (zato usporedba s Rodom ili bilo kojom drugom organizacijom), ne mogu se pročitati intervjui s interesantnim svećenicima, redovnicima i vjernicima i vidjeti kako ti ljudi žive, što misle, što rade, kako djeluju... Onoga što je najbitnije u novinama nema, kao da ne postoji i to je ono što mi smeta.

  9. #59
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja razumijem što zdenka hoće reći-da je u medijima trenutno Crkva u situaciji u kojoj je i Sanader
    razlika je u tome što ja to, iako razumijem, ne mislim niti blizu
    Izgleda da svi primjeri koje navodim samo otežavaju razumijevanje onoga što želim reći a to je: novine se ne zanimaju za stvarnost, činjenice, potpunost informacije nego stvari prikazuju onako kako njihovim gazdama i naručiteljima trenutno odgovara.

  10. #60
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da svi primjeri koje navodim samo otežavaju razumijevanje onoga što želim reći a to je: novine se ne zanimaju za stvarnost, činjenice, potpunost informacije nego stvari prikazuju onako kako njihovim gazdama i naručiteljima trenutno odgovara.
    Mene, recimo, stvarno zanima jesu li one brojke o postotku pedofilije među katoličkim svećenicima stvarne i činjenične, jer ovdje se govori o tome, ne o dobrim djelima crkve i njenim medijskim prezentacijama i općenito o djelovanju medija.
    I da je ta brojka i znatno manja od napisane, jednostavno je poražavajuća.

  11. #61
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    http://blogs.alternet.org/cityofange...al-population/

    VLG je uzela objavljene i dostupne podatke o broju otkrivenih/osuđenih svećenika
    i usporedila ih sa isto tako dostupnim podacima o broju svećenika u pojedinoj državi
    u svakom slučaju mi se čini da taj broj ne može biti manji, može biti samo veći

  12. #62
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Sablažnjenost svećeničkom pedofilijom poistovjećuješ sa zluradošću?
    Ne, ne poistovjećujem, jer te dvije riječi nisu srodne po svom značenju.
    Samo želim istaknuti kako je u javnosti iznimno slatko primjetiti i isticati grijehe svećenika u odnosu na druge tzv. svjetovnjake. Znam, znam, crkva bi trebala biti moralna vertikala itd.

    Zdenka2, a i neke druge forumašice su napisale da se cjelokupni sistem vrijednosti izokrenuo i da su posljedice istoga imala utjecaja i na Crkvu.
    Ok, u pravu ste kad ističete roditeljsku zabrinutost i sumnju "kome uopće danas povjeravamo djecu".
    Nažalost, poremećaja i bolesti ima na svim razinama, koje valja liječiti i sanirati, a prijestupe/zločine rješavati sudskim putem.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    živo me zanima bi li ovaj slučaj dobio ovakav rasplet da su svećenika prijavili roditelji, ili grupa građana. vjerojatno bi ga premjestili u drugu župu i gotova priča.

  14. #64
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pa, mislim da ne bi, jer bi ga ti roditelji valjda prijavili policiji i ona bi provela istragu.

  15. #65
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Mene, recimo, stvarno zanima jesu li one brojke o postotku pedofilije među katoličkim svećenicima stvarne i činjenične, jer ovdje se govori o tome, ne o dobrim djelima crkve i njenim medijskim prezentacijama i općenito o djelovanju medija.
    I da je ta brojka i znatno manja od napisane, jednostavno je poražavajuća.
    Kako ne govorimo o medijskoj prezentaciji, kad upravo temeljem medijske prezentacije govorimo o tom slučaju?

  16. #66
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ne govorimo o medijskoj prezentaciji, kad upravo temeljem medijske prezentacije govorimo o tom slučaju?
    U ovoj me raspravi ne zanima medijsko uzdizanje ili ocrnjivanje crkve ili bilo čega drugoga. Kao što kaže krumpirić, zanimaju me činjenice bez prizvuka.
    I složit ću se sa sladjanomf, i meni se čini da navedena brojka može biti veća, ne manja.

  17. #67
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nadam se da sve nas zanimaju činjenice. Problem je što nemamo uvid u njih.

  18. #68
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ponavljam, ako su brojke i znatno manje od napisanih, situacija je katastrofalna. To mi je dovoljan uvid.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ne govorimo o medijskoj prezentaciji, kad upravo temeljem medijske prezentacije govorimo o tom slučaju?
    (ne napadam tebe, samo me ova recenica inspirirala )

    svugdje su mediji kontrolirani i cenzurirani i meni se cini da najveci dio gadosti nikad ni ne dodje javnosti na uvid

    hr je samo nastavak medijskog spinanja koje se prakticiralo u jugi, ono sto je zabrinjavajuce da ljudi i dalje vjeruju svemu sto je pisano u sluzbi vlasti

    dijete koje pedofil navuce je mentalno izmanipulirano i vrlo tesko ce ispricati da se sexa sa odraslom osobom pogotovo kad je u igri neko iz crkve (ili bilo koje druge institucije, ali ovdje je rijec o crkvi koja se busa u prsa moralom)

    mene takodjer zanima tko bi od vjernika koij stvarno prakticiraju odlaske u crkvu povjerovao djetetu da vam kaze sto se dogadja

    da li su u takvim obiteljima takve teme stvarno otvorene ili je seksualnost taboo

    moj mali ima privatnu poduku plivanja i trenira ga mladi decko. ja sam prvih pola godine cijelo vrijeme bila tamo jer samod svega postala paranoicna

    tu je pedofil kojeg su uhapsili objasnjavao kako je u biti djecu vrlo lako obraditi. starci su zauzeti poslom, karijerom, poslje je tu kuca, bavljenje sobom, bavljenje parnerom i u biti ljudi danas najmanje vremena imaju za djecu. a djeca su jednostanvo zeljna paznje i takva usamljena unutar svojih obitelji lak su plijen. jos su laksa meta djeca iz disfunkcionalnih obitelji. obrazac im je u principu jednostavan, prvo se sprijatelje sa djetetom i poslje sve ide lako

  20. #70
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    At age five, 1954, "the Bishop" (Chicago's Cardinal Stritch) stood over me and said, I had to "stop babbling" about what the priest did to me. It took me 40 years to talk about it again. Today, I babble.
    ovo je činjenica
    ali svakako, slobodni ste skrivati se iza bahatih i iznimno uvredljivih izjava o nepoznavanju činjenica
    možda da osnujemo povjerenstvo, ono bi nam moglo rasvijetliti taj misteriozni i nepoznati teritorij seksualnog zlostavljanja djece od strane katoličkih svećenika
    jer samo iznimno bahatim osobama osobna iskustva i statistički podaci dobiveni silnim mukama (jer nije ih hvalabogu, predočila Crkva ) mogu biti nedovoljni

  21. #71
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Da ne pričam po stoti put kako je neusporediva težina silovanja od strane osoba "od morala i povjerenja" u odnosu na silovanje od strane nepoznatog počinitelja u parku.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da sve nas zanimaju činjenice. Problem je što nemamo uvid u njih.
    Slažem se. I u ovom slučaju negdje piše da su roditelji dali prijavu pravobraniteljici, a negdje da su svećenika prijavili časna sestra i kolega svećenik (a ne spominju roditelje). Iz onoga što je prezentirano sa strane medija, dobila sam dojam da je veću težinu kod odluke o razrješenju svećenika imala prijava kolege svećenika i časne sestre, nego istraga provedena preko državnih institucija.

    Svećenici imaju mogućnost zlouporabiti svoju poziciju - neki (naravno, ne svi!) to i koriste i ne služi im na čast. I to ne mora biti pedofilija. A ljudi u pravilu ne prijavljuju svoje svećenike, iz više razloga - za njih su emocionalno vezani, sramota ih je, vjeruju da ništa neće postići. I zato mislim da gore navedene brojke nisu realne.

    U obitelji imam slučaj zlouporabe imovine sa strane svećenika. Niti ga je tko prijavio, niti će prijaviti. On i dalje vrši svoju dužnost, radi to što radi jer može, jer ga nitko ne sankcionira.

  23. #73
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Stray cat, slažem se s tobom što se tiče cenzure medija i serviranja poluistina, kao nekada u ex-državi.
    I tvoj oprez, koji spominješ kad si pratila svog sina na treninzima - to je najnormalnija reakcija u današnje vrijeme.
    Ove godine sam imala priliku vidjeti dva starija bolesnika, koji su na plaži, u plićaku stalno oblijetali oko male djece - ok, u početku sam mislila da su im neki od njih unuci, al' na kraju sam se zgrozila - fuj, bolesno, odvratno ... - pokupila sam se s djecom, pobjegla i nisam više dolazila na tu plažu.
    Možda je reakcija na rubu paranoje, ali ...
    Ne znam što su ta dvojica po zanimanju ili službi - možda svećenici, smetlari, policajci, prodavači, itd., al' sigurno nisu "svoji" u glavi.

    Za sve što se događa, a nije moralno, ispravno ili je kriminalno djelo, treba prijaviti i sudski procesuirati po zakonu.
    Odnosi se i na svećenike i sva moguća zvanja i zanimanja, na sve moguće konfesije, religijske denominacije i ostale firme.
    Posljednje uređivanje od Marna : 06.09.2011. at 10:20

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    (

    mene takodjer zanima tko bi od vjernika koij stvarno prakticiraju odlaske u crkvu povjerovao djetetu da vam kaze sto se dogadja

    da li su u takvim obiteljima takve teme stvarno otvorene ili je seksualnost taboo
    ......................................

    ....a djeca su jednostanvo zeljna paznje i takva usamljena unutar svojih obitelji lak su plijen. jos su laksa meta djeca iz disfunkcionalnih obitelji.

    Ja mogu razumjeti da postavljaš pitanje kao osoba koja ne šalje djecu u crkvu, pa je logično da ti je to neki stran, čudnovat,
    a evo ga primjera - i opasan teritorij.
    No, meni je, sa strane roditelja koji ide u crkvu i šalje svoju djecu, i razgovara s djecom o svemu, i nema tabua, i nismo disfunkcionalna obitelj,
    pitanje baš smiješno.
    Da li bih povjerovala svom djetetu? Čak mi je čudno da bi čovjek, bilo tko od prosječnih, "normalnih" roditelja trebao na to odgovoriti. Naravno da bih povjerovala, u najmanju ruku bih obratila vrlo veliku pozornost na ono što govori pa istražila što se događa. Bilo gdje, u crkvi, školi, treningu, svejedno.
    No, paranoje nemam niti malo, crkvu/Crkvu općenito i dalje doživljavam kao "bezopasno" i prijateljsko mjesto/zajednicu.

    (ovo je samo odgovor na pitanje iz posta postavljeno roditeljima, a glede teme: konkretnim čovjekom, kao i ostalim sličnim bolesnim i kriminalnim pojavama, trebaju se pozabaviti institucije kojima je to zadaća, unutarcrkvene, a naročito one državne)

  25. #75
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    I normalno da će se prije pisati o nenormalnim slučajevima, nego o normalnim.
    E meni je ovo grozno!
    Ovakvi stavovi i prodaju novine poput 24 sata i slične.
    Začarani krug između medija i naroda željnog krvi, sperme, čega god!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •