Stranica 10 od 49 PrviPrvi ... 8910111220 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #451
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    i da, naravno me frka kakvi su folikli na toj desnoj strani na kojoj vec godinu nemam ovulaciju. u prvom postpku je od jednog folikla na toj strani nastala vodena cista. u drugom postupku su na toj strani punktirani folikli, uz jednu staru vodenu cistu i navodno zreli folikli. barem na oko.

  2. #452
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Cure samo da vam javim kako smo dobili 8 j.s to je za mene stvarno plafon, do sad nikad preko 3. Mislim da je tu stvarno velikim dijelom bila kriva štitnjača tj. više taj FT4 koji je bio prilično nizak a da nije dobrog dr. R ja to ne bih znala

  3. #453
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Cure samo da vam javim kako smo dobili 8 j.s to je za mene stvarno plafon, do sad nikad preko 3. Mislim da je tu stvarno velikim dijelom bila kriva štitnjača tj. više taj FT4 koji je bio prilično nizak a da nije dobrog dr. R ja to ne bih znala
    pa to je genijalno!!!

    koliki ti je bio FT4? i sto si radila po pitanju stitnjace?
    moj je prije godinu dana bio 10.5 (Ref. 8.9-17.6)
    Posljednje uređivanje od spodoba : 17.11.2011. at 14:00

  4. #454

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mali Mimi super, super! Sretno za dalje! Javljaj nam...hoće oploditi sve ili samo tri?

  5. #455
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Spodoba da nisi pomješala T4 i FT4 jer znam da su ref. vrijednosti za ovaj FT4 od 10 do 25 a poželjno je da budu iznad 15, uzimala sam Euthirox najprije od 50 mg pa 75 i tek mi se onda unormalio
    Charlie još niš konkretno ne znaju a bila bi prava šteta da ne oplode sad kad zakon dozvoljava za teže slučajeve a mislim da mi ulazimo u tu kategoriju

  6. #456
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    vidjela sam sto si napisala par stranica prije. hvala.
    bas cu cekirati tsh, FT3 i FT4
    pretpostavljam da ce FT4 biti u donjem dijelu kao i T4..hmm

  7. #457
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    a kakve su ti ostale vrijednosti, TSH i FT3?
    Posljednje uređivanje od spodoba : 17.11.2011. at 15:15

  8. #458
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    TSH mi je prije terapije bio 3,5 sad je ispod 1 a FT3 je bio uredu njega više i ne gledamo

  9. #459
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Joj kako mi nedostaje hrvatsko zdravstvo kad citam planove tipa 'sad bih cekirala, bas cu provjeriti...' i slicno.

    Sutra idem doktorici opce prakse, prvi put ovdje, i nadam se da ce biti neka dobra i draga i da cu je nekako nagovoriti da me posalje na neke osnovne pretrage. Nisam radila KKS od prosle jeseni u Zagrebu, a i rado bih provjerila hormone stitnjace. Velika je sansa da ce mi izmjeriti tezinu, tlak i da ce to biti to, sto se godisnjeg sistematskog tice, ali... mozda uspijem biti dovoljno uvjerljiva. Mozda.

    Osim ako dobro prokopa pozadinu pa vidi da, zapravo, imam i reproduktivca koji se bavi nasim slucajem pa odluci da ju ne zanima nista sto bi eventualno i on mogao provjeriti.

  10. #460
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Joj kako mi nedostaje hrvatsko zdravstvo kad citam planove tipa 'sad bih cekirala, bas cu provjeriti...' i slicno.

    Sutra idem doktorici opce prakse, prvi put ovdje, i nadam se da ce biti neka dobra i draga i da cu je nekako nagovoriti da me posalje na neke osnovne pretrage. Nisam radila KKS od prosle jeseni u Zagrebu, a i rado bih provjerila hormone stitnjace. Velika je sansa da ce mi izmjeriti tezinu, tlak i da ce to biti to, sto se godisnjeg sistematskog tice, ali... mozda uspijem biti dovoljno uvjerljiva. Mozda.

    Osim ako dobro prokopa pozadinu pa vidi da, zapravo, imam i reproduktivca koji se bavi nasim slucajem pa odluci da ju ne zanima nista sto bi eventualno i on mogao provjeriti.
    ovdje u DE mozes raditi sto hoces - ako ces na svoju ruku placati. dobro, genetika je previse skupa pa to ide na uputnicu. ali hormoni tipa stitnjaca ilistojaznam..moze ici na uputnicu, a mozes i platiti i nije veliki trosak.
    tako sam nedavno cekirala melatonin, cink i selen. ovo za stitnjacu ce ici preko osiguranja..

  11. #461
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    curke, zanima me jedno pitanje, na koji se način gledaju antralni folikuli, jel običnim tim uzv, sad ksd sam bila u MB dr V me je gledo, ja mu kazem da mi je AMH 5,4 on kaze MA SUUUPERR, ja u šoku, dali je moguce da je on njih vec mogo vidit tim prvim UZV a jos sam i imala M, nista nije komentiro, samo mi je reko ok, sve je ok, mozete pocet s menopurom, pa me zanima jel on vidio te antralne folikule ili ne....

  12. #462
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    renna, naravno da ih je vidio. Vjerojatno je mislio da je stanje s antralcima dobro obzirom na nizak AMH iako primjećujem da doktori ne prave paniku oko njega.

  13. #463
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je drago da je moj digao paniku oko AMH-a, tj. da mi je zbog katastrofalnih rezultata lijepo objasnio da nemam sto cekati, usprkos svemu drugom u okvirima normalnih vrijednosti.

  14. #464
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je drago da je moj digao paniku oko AMH-a, tj. da mi je zbog katastrofalnih rezultata lijepo objasnio da nemam sto cekati, usprkos svemu drugom u okvirima normalnih vrijednosti.
    pa zato sam se ja iznenadila sto je on tako reagiro, doduše i meni su svi nalazi drugi ok, ali mislila sam da ce za ovo odreagirat ono kao zabrinjavajuce, on kaze, ma bolje da je 5,4 nego 20 ,meni nije bilo nista jasno, s tim da imam 31 god

  15. #465
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    renna, dobro je da imaš 31 godinu i dobre nalaze, ali ne razumijem ginekologa koji ti je rekao da je bolje imati AMH 5 nego 20.
    razumijela bih da ti je rekao da je bolje imati FSH 5 nego 20, ali ovako.... o reći za AMH, to ne kužim. je li ti to rekao MPO-doktor?

  16. #466
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    renna, dobro je da imaš 31 godinu i dobre nalaze, ali ne razumijem ginekologa koji ti je rekao da je bolje imati AMH 5 nego 20.
    razumijela bih da ti je rekao da je bolje imati FSH 5 nego 20, ali ovako.... o reći za AMH, to ne kužim. je li ti to rekao MPO-doktor?

    dr V u MB, velim i ja sam se šokirala, onda razmišljam možda je on to kao kroz šalu, da ja nedramatiziram, ali tako nešto nisam očekivala

  17. #467
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    renna, vjerujem da te je prof. V. htio smiriti, to uostalom uglavnom svi liječnici rade........... ali i meni nije jasno, jel s tih 4,5 mislio broj antralaca ili tvoj AMH?

    Sigurno nećeš reagirati s 10-12 jajnih stanica, no godine svakako idu u tvoj prilog, posebno što se tiče kvalitete jajnih stanica, bar bi ti tako naša Ina33 rekla, a vjerujem da će se i ona javiti sutra. SRETNO!!!

  18. #468

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Renna nije mi jasno stonje mislio ako ste se dobro razumjeli. Ako te kopka pitaj ga drugi put kaj je mislio, iako nema veze... Ali u svakom slucaju super da je zadovoljan brojem antralaca i super sto si na postupku u zemlji gdje ce ti oploditi sve dobivene stanice! Sretno!

  19. #469
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    hvala vam cure, trebat ce mi to naravno, on meni nije komentiro da je gledo antralce, ja neznam dali ih je gledo, uzv je radio i reko je sve ok, buni me to ,jel dr T u VG mi to mikad nije gledo, za antralne fol. sam naučila od vas ovdje -naravno! možda mi nije gledo dr T jer sam nalaz AMH uradila pred put u SLO, jel me je čudilo kako nikad nedobijem više stanica, A LH i FSH mi super, naravno i za AMH sam ovdje od vas naučila, dakle , nadam se da MPO doktori malo prosurfaju rodom, možda nešto nauče

  20. #470
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    renna, vjerujem da te je prof. V. htio smiriti, to uostalom uglavnom svi liječnici rade........... ali i meni nije jasno, jel s tih 4,5 mislio broj antralaca ili tvoj AMH?

    Sigurno nećeš reagirati s 10-12 jajnih stanica, no godine svakako idu u tvoj prilog, posebno što se tiče kvalitete jajnih stanica, bar bi ti tako naša Ina33 rekla, a vjerujem da će se i ona javiti sutra. SRETNO!!!
    5,4 je moj AMH, ali mi je FSH i LH dobar i njihov omjer, ma nemam pojma

  21. #471
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Renna, možda je mislio u drugim vrijednostima? U svakom slučaju, ko bi ga znao di ste se profulali, možda ti je htio naglasit da nije u brojkama sve... i mene komplimentavaju da sam lijepa i mladolikog izgleda, izvana i iznutra... U stvari, na kraju, ti se komplimenti MPO doktora dismisaju... Opet, i mi njih dovodimo u nezgodnu situaciju s ovim - ta brojka je to i to što to znači??? Jer, nikad nije stvar u jednoj brojci, pa ni u kolopletu.

    Evo.... da je meni neko rekao, nakon, pred 2 godine, izvađenog vršnog FSH od 10,50, i jednog prirodnjaka (prazan folikul) i jedne, ove sad moderne, male stimulacije (3 prazna folikula) unatoč AMH-u od tada 18 (a sad 21, baždarilo ljestvicu) da ću imat u Mariboru, u dobi ne 39+, nego 41+, reakciju 10 stanica, 21 stanicu (da, da) i 16 stanica, rekla bi mu da je lud.... i proglasila bi ga neuračunjivim doktorom zen optimistom, kakve odmah zanemarim, stila jehovinih svjedoka, što mi crtaju neki vrli novi svijet koji nikad neće doći...

    Opet... šta mi to vridi kad trudnoće nema. Itd.

    Ne znam je li se kuži tu moja poanta. A poanta je da je teško donijet "presudu", postoje pravila, postoje iznimke, a ko će na kraju zatrudnit, skoro pa ruski rulet ispada, OSIM:

    - neprohodni jajovodi, ona oko 25, on malo lošiji spermiogram - to je, osim ako se ne nabilda dijagnoština, stvarno piece of cake za prognozirat.

    Osim toga, nikad ne znaš kada koji čovjek u mantilu stvarno vjeruje u moć pozitivnog mišljenja (sori, ovo je autoironija)... a, opet, i u ljudskoj je psihologiji da je veći feel good reći dobru, nego lošu vijest itd.

    Bottomline - nema tu jednoznačnih odgovora, ljudska plodnost je donekle misterija, a nikakva ono biološka neslučjanost.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.11.2011. at 15:11

  22. #472
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ono što sam htjela poručiti je, u stvari, sljedeće....

    Stvar se često, u IVF-u, može znati tek post-festum, kad zavrtiš ženu u protokolu, kad zatrudni, kad zareda negativne postupke itd. Nije stvar u jednoj brojci. Godine su ipak overriding u svemu, ali taj odgovor nije jednostavan, i ne krije se (samo) u AMH-u, a čak ni u nekoj rubnoj dobi.

    To jest, evo, neko s mladim godinama i urednim FSH-LH odnosom, i malim AMH-om će možda bit u puno (sad, koliko puta boljoj teško je procijeniti) poziciji nego neko s fanta reakcijom, fanta AMH-om, a starom dobi, teškom anamnezom, ko je možda objektivno bliže donaciji nego nekog ko ispuca par stanica, a da su dobre.

    Opet, imate toliko sličnih situacija, kako presudit ko da, ko ne, ko je bliže, ko je dalje sv. graalu, teško je i nezahvalno, osim na clear-cut slučajeve, a to je teška manjina u IVF-u i baš ti često na kraju ipak završe s djetetom.

    Hoću reći - tražimo na temelju par nalaza i anamneze od doktora da nam bajaju prognozu budućnosti, što je stvarno - nemoguće. A svi se mi lovimo na brojku, svi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.11.2011. at 16:34

  23. #473
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    je draga, super ti imaš stvarno odgovor na sve, masa žena tu prolazi, vjerujem da njih puno tu dođe čita ,čita i tako beskonačno kao i ja, rijetko kad odlučim se nešto napisat,jel nažalost ovdje ima puno pametnih žena koje stvarno su magistrirale po svim našim pitanjima ( kao ti ina33) , a na kraju uopće neznamo ustvari poantu, baš kao što ti kažeš ruski rulet. nikad nisam htjela niti da me neko žali,niti tješi, brate mili reci mi face to face, znamo se mi nosit s tim, jel nebi dolazili kod njih da nismo spremni suočit se s činjenicom zašto smo kod njega?...uvijek kad sam tu ,tražim samo da vidim dali je neko primjeren mojoj dijagnozi ostao trudan, i tako čitajući izgubim 3-4 sata, jel ovdje ustvari saznaš svoju dijagnozu, a ne kod doktora, barem sam ja to prošla nakon 5 pokušaja i niti jednog transfera, dr T mi nije niti jednom riječju rekao riječ tipa "low responder" što sam naravno tu saznala kada sam pročitala neznam ni ja koliko stranica foruma i iskustva svih hrabrih cura ovdje! a zašto?

  24. #474
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam je li se kuži tu moja poanta. A poanta je da je teško donijet "presudu", postoje pravila, postoje iznimke, a ko će na kraju zatrudnit, skoro pa ruski rulet ispada, OSIM:

    - neprohodni jajovodi, ona oko 25, on malo lošiji spermiogram - to je, osim ako se ne nabilda dijagnoština, stvarno piece of cake za prognozirat.
    Nije tema koja se tiče mene ali ovo sam morala izdvojiti- ja sam onda izgleda teški baksuz jer si ina točno opisala moju priču, osim što još k tome mm ima odličan spermiogram. I godine, i dijagnozu, sve si pogodila. Doduše i godine sad više nisu te ali bile su kad sam krenula. I nisam nabildala nikakve djagnoze s vremenom, sve je ostalo na početnoj- osim malih problema sa štitnjačom ali i ona je više manje u redu.

    Ali dobro kažeš- nema pravila, netko sa niskim AMH-om će uspjeti od prve a netko sa ''jednostavnom'' dijagnozom kao ja će proći kroz 3 stimulirana i 4 prirodna i od svega imati samo 2 biokemijske trudnoće

  25. #475
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Gabi25 nisi jedina i jedna moja prijateljica je slični slučaj muž ok a ona samo neprohodni jajovodi, super reakcije na stimulaciju i odlični embriji (skoro svaki put blastice) i nikako da ostane trudna imala je samo jednu vanmaterničnu t. a zaredila 15 postupaka i stimuliranih i prirodnjaka i na kraju je odustala tako da ne mora baš značiti da su neprohodni jajovodi lakša dijagnoza sve ovisi.

  26. #476
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Pitanje za cure sa niskim amh... kakve su reakcije jajnika na polustimulirani protokol kad imaš nizak amh? kakva su vaša iskustva?

  27. #477
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Gabi25 nisi jedina i jedna moja prijateljica je slični slučaj muž ok a ona samo neprohodni jajovodi, super reakcije na stimulaciju i odlični embriji (skoro svaki put blastice) i nikako da ostane trudna imala je samo jednu vanmaterničnu t. a zaredila 15 postupaka i stimuliranih i prirodnjaka i na kraju je odustala tako da ne mora baš značiti da su neprohodni jajovodi lakša dijagnoza sve ovisi.
    Uh
    Nadam se da ću ipak biti bolje sreće

  28. #478

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za cure sa niskim amh... kakve su reakcije jajnika na polustimulirani protokol kad imaš nizak amh? kakva su vaša iskustva?
    Kod mene su brojcano bolje nego na pravu stimulaciju, dobila sam s Klomifenom u kombinaciji s Gonalom (jednom) i Menopurom (drugi pu) po tri stanice, dva embrija 3. dan. Za usporedbu u punoj stimulaciji (bio dugi bio kratki protokol) dvije js, ali takodjer dva embrija svaki put. Btw moj AMH je svega 1 pmol.

  29. #479
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Znam da su reakcije na stimulaciju različite i tko zna kako ću ja izreagirati, ali čisto me zanimalo kako je to kod drugih. Kako imam endometriozu ne smijem koristiti klomifen.

  30. #480
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da su reakcije na stimulaciju različite i tko zna kako ću ja izreagirati, ali čisto me zanimalo kako je to kod drugih. Kako imam endometriozu ne smijem koristiti klomifen.
    zasto je klomifen u odnosu na ostalu stimulaciju nepovoljan?
    ja sam razumjela da je uopce stimulacija nepovoljna jer se E2 dize 'u nebo', pa je stoga borba s vremeno da se kroz IVF prije desi trudnoca nego da se endometrioza vrati..

  31. #481
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Gabi25 nisi jedina i jedna moja prijateljica je slični slučaj muž ok a ona samo neprohodni jajovodi, super reakcije na stimulaciju i odlični embriji (skoro svaki put blastice) i nikako da ostane trudna imala je samo jednu vanmaterničnu t. a zaredila 15 postupaka i stimuliranih i prirodnjaka i na kraju je odustala tako da ne mora baš značiti da su neprohodni jajovodi lakša dijagnoza sve ovisi.
    Ima takvih "baksuza", evo, mislim da je tigy takav (ne znam koliko se vi nje sjećate, to je jedna forumašica koja je prije pričala), odlični embriji, njene reakcije fantazija, muž lošiji spermiogram, samo što je ona to "baksuz" shvaćala pravilnost i okrenula se onoj teoriji NK stanica i imunološkog odbijanja, čak je i ivig koristila, a mislim da je razmišljala i o LIT terapiji. Dokle su stigli, ne znam, mislim da je pričala da će krenuti s posvajanjem, napraviti još koji pokušaj s tim, relativno "off terapijama" itd.

    Ima i "baksuza", a i "srećkovića", mislim - trudnoće mojce, shanti, glacove... su prije neočekivane, nego očekivane..

    1+1 nije 2, nije u medicini, životu, biologiji...

    I niko ne zna unaprijed di će upast.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.11.2011. at 09:39

  32. #482
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I niko ne zna unaprijed di će upast.... pa se od baksuza pretvorit u srećkovića i zaredat prirodnu trudnoću nakon IVF-a (kikic), a neki fakat u off vremenu, unatoč anamnezi epskoj po trajanju i teškoj po sadržaju, i godinama ne 39+, nego valjda 42+ (lidali).

  33. #483
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    zasto je klomifen u odnosu na ostalu stimulaciju nepovoljan?
    ja sam razumjela da je uopce stimulacija nepovoljna jer se E2 dize 'u nebo', pa je stoga borba s vremeno da se kroz IVF prije desi trudnoca nego da se endometrioza vrati..
    U receptu klomifena baš piše da ga ne bi trebale koristiti žene sa endometriozom

  34. #484
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Spodoba da nisi pomješala T4 i FT4 jer znam da su ref. vrijednosti za ovaj FT4 od 10 do 25 a poželjno je da budu iznad 15, uzimala sam Euthirox najprije od 50 mg pa 75 i tek mi se onda unormalio
    Charlie još niš konkretno ne znaju a bila bi prava šteta da ne oplode sad kad zakon dozvoljava za teže slučajeve a mislim da mi ulazimo u tu kategoriju
    evo ja dobila vrijednosti
    TSH bazalno - 1.64 mU/I (ref. 0,40-2,50)
    T3, slobodni T3 - 2,53 ng/l (ref. 1,70-3,70)
    T4, slobodni T4 - 14.0 ng/l (ref. 7,0-14,8)

    po prvi put u povijesti mjerenja tih vrijednosti su te vrijednosti vise..nadam se da je to pozitivno..

    @mimi81 - odoh cekirati to s klomifenom..mada je svaka vrsta stimulacije nepovoljna zbog estrogena..samo se nadajmo da cemo prije ostati trudni nego sto ce se endometrioza vratiti..

  35. #485
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozebitno blesavo pitanje, ali sta sad, netko mora i to.

    Ima li smisla raditi inseminaciju u mojem slucaju? Recimo da je sve (do sad poznato, barem) ok sa mnom, osim tog niskog AMH-a. S druge strane je blaga oligospermija.

  36. #486

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mozebitno blesavo pitanje, ali sta sad, netko mora i to.

    Ima li smisla raditi inseminaciju u mojem slucaju? Recimo da je sve (do sad poznato, barem) ok sa mnom, osim tog niskog AMH-a. S druge strane je blaga oligospermija.
    Ako postoji ijedan folikul, ako postoji O iz tog folikula, ako postoji žuto tijelo koje se razvija nakon O...
    Veća je vjerojatnost oplodnje sexom/aih-om nego naganjanje eventualne punkcije bez korištenja ljekova-stimulacije (znači sam prirodnjak) koja bi osigurala postojanost folikula i/ili ujedno dovela ev. do preuranjene punkcije i nezrele JS.

  37. #487

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Kaae, i ako se naravno radi samo o blagoj oligho, onda je čak i sex isplativiji...
    Da se radi o blagoj astheno-terato, pa da se ima smisla malo obradit spermiće, imao bi smisla AIH...
    Ovako je sam sex najvjerojatniji.

  38. #488
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Oligo je blaga, kaze doktor. Njima je normala 15mil, nama je rezultat 12. Uglavnom, reproduktivca ne zabrinjava.

    Prirodnjaka ovdje nema, tako da nema sansi da cu ici na punkciju bez stimulacije, ako dodjemo do toga. Prema nalazima (od hormona do broja antralaca), nema frke za postupak - naravno da ne predvidjaju nista, ali doktor se ne zabrinjava previse (kao sto se zabrinjavao kad smo samo i jedino znali AMH). No do daljnjeg smo u kucnoj radinosti.

    Ovuliram redovito, sa mnom je (osim tog AMH-a), vise-manje sve pet. Osim cinjenice da imam 34 godine itakoto.

  39. #489

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Cure,evo ja prije par dana dobila nalaz AMH-5.3,moram priznat da se nisam nadala baš tako lošem nalazu.FSH je ok,do sada u stimulacijama dobila 4js,10 js pa14 js. Ma,tko će to više znat!!Moram piznat da sam već pomalo luda od svega!

  40. #490
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,evo ja prije par dana dobila nalaz AMH-5.3,moram priznat da se nisam nadala baš tako lošem nalazu.FSH je ok,do sada u stimulacijama dobila 4js,10 js pa14 js. Ma,tko će to više znat!!Moram piznat da sam već pomalo luda od svega!

    draga ja sam se isto tako šokirala, meni je 5,4 , ali sam ja slabo reagirala na stimul.,tj nikako, po 1 i 2 j.s, sad sam u postupku u MB pa ćemo vidjeti, inače ti si super reagirala, koju si stimulaciju imala??

  41. #491

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    nina977 tvoje reakcije samo dokazuju da razina AMH nije jednoznačna, tipa takav AMh - tolika reakcija. Ja na tvom mjestu ne bih puno brinula, ionako kako je, tako je, a reakcije su ti više nego dobre, samo uzmi u obzir da dobro iskoristiš vrijeme pred vama! Sretno!

  42. #492
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    @mimi81 - odoh cekirati to s klomifenom..mada je svaka vrsta stimulacije nepovoljna zbog estrogena..samo se nadajmo da cemo prije ostati trudni nego sto ce se endometrioza vratiti..

    I ja se nadam istome

  43. #493

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj renna prvotno napisa Vidi poruku
    draga ja sam se isto tako šokirala, meni je 5,4 , ali sam ja slabo reagirala na stimul.,tj nikako, po 1 i 2 j.s, sad sam u postupku u MB pa ćemo vidjeti, inače ti si super reagirala, koju si stimulaciju imala??
    Imala sam ti uvijek dugačke protokole,od 21.dc Decapeptyl pa od 2d-4dc po 4 Gonala a dalje po 3 Gonala.
    Držim fige da nam Mb donese sreću!

  44. #494

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    nina977 tvoje reakcije samo dokazuju da razina AMH nije jednoznačna, tipa takav AMh - tolika reakcija. Ja na tvom mjestu ne bih puno brinula, ionako kako je, tako je, a reakcije su ti više nego dobre, samo uzmi u obzir da dobro iskoristiš vrijeme pred vama! Sretno!
    Imaš pravo,ne treba te nalaze uzet zdravo za gotovo.Jedino mi je žao što sam ovdje izgubila 2 godine,jer mi je od svih tih stanica samo 9 iskorišteno zgog našeg bajnog zakona.

  45. #495
    *mare* avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    333

    Početno

    kaae draga, ja na tvom mjestu ne bih gubila vrijeme i živce, a i novce na kraju krajeva sa inseminacijama (sve plaćaš sama, zar ne?)

    znam da je meni najveća trauma kad sam kretala bilo to da će me tjerati prvo na aihove, ali sreća u nesreći ja sam ih preskčila. a i bez njih imam dojam da puno previše vremena gubim na prazan hod

  46. #496

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ni meni se AIH nisu pokazali nešto - imala sam ih valjda 6 (neki su bili umjesto promašenog prirodnjaka, kad bi folikul puknuo prije punkcije). AIH čini mi se pali kod mladih cura s PCOS ili muževa s nešto lošijim spermiogramom...kod ostalih bude često gubitak vremena. Ja si nekako mislim da mogu zatrudnit s AIH mogla bih i doma, jer ovulaciju imam a spermiogram je više manje OK. Očito je negdje drugdje problem.

  47. #497
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa ja zapravo ne znam mogu li doma, u tome i jest dio problema. Nismo jos ni sest mjeseci u pokusajima sto, u principu, nije alarmantno. No los AMH mi visi nad glavom pa se ne usudim cekati vise od sugeriranog. Osim tog, stvarno nista ne izgleda lose, ovuliram, ciklusi su normalni, ostatak hormona ok, antralci na broju. Spermiogram je oligospermican, a nisam bas sposobna sama zakljuciti koliko nam to smeta, ili ne smeta, s obzirom da broj ipak nije prestrasno malen.

    Rekoh vec, ne znam tocno sto ce biti doktorova preporuka ako nista ne bude u sljedecih mjesec, dva (moram priznati da bih ja sebi dala jos koji mjesec kucne radinosti, ali MM zeli natrag na kliniku tocno kako je doktor rekao, a to je za otprilike tri tjedna). Prema onome sto je zadnji put rekao, nije ga pretjerano brinula stimulacija, s obzirom na sve rezultate.

    Brine mene, financijski, u principu. No ne znam red velicina za AIH, na primjer, pa ne znam kako bi to funkcioniralo. Pretpostavljam da ne kosta jednako. A placam ama bas sve sama iz dzepa, da. Zato vazem cijelu pricu vise nego vjerojatno vecina ostalih kojima je IVF jedna od opcija. Zvuci nekako bolesno kad se svede na tu pricu, ali nisam sigurna vrijedi li neka (mala?) sansa silnih novaca, kredita i tko zna cega. Da ne pricam o problemima na poslu jer cu morati povremeno i izostajati, pri cemu uopce ne mislim bolovanja i mirovanja nakon punkcije, transfera i tko zna cega. To uopce ne postoji kao opcija.

    Sve u svemu, samo razmisljam na glas svako toliko. Cisto da se valjda bolje podsjetim kako stvari funkcioniraju.

  48. #498

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kaae evo cijena kod nas da usporediš red velicina: privatno AIH je oko 1500 kuna, prirodnjak oko 4500, polustimulirani oko 6000, a stimulirani oko 9000 kuna. To je bez lijekova, samo "ruke". Po RH mjerilima vaš je spermiogram OK za AIH, mi smo ih imali nekoliko s takvim pa malo lošijim i malo boljim. A sad je drugo pitanje što vi želite i što će vam doktor predložiti.
    Što se tiče vremena pokušavanja, kažu da nakon 35-te (znam da još nemaš ali si bliže 35 nego 30 ako sam dobro popamtila) treba dozvoliti 6 mjeseci; prije 35-te je to 12 mjeseci, znači ipak ste si dali dovoljno vremena. Ja se nakon svog prođenog MPO puta nekako slažem s tvojim mužem - išla bih u kliniku.

  49. #499
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma ici cu sigurno, samo ne znam hoce li to biti ovaj mjesec, ili za mjesec-dva. Ne mogu ni donijeti konacnu odluku prije nego nam kaze sto on ima u planu i sto sve trebam eventualno napraviti prije postupka. I to me sve kosta, naravno. Do sad sam imala dijelove dijagnostike pokrivene osiguranjem, ali nakon sto me se dijagnosticira kao IVF materijal, sve ide iz mog dzepa.

    Red velicina - folikulometrija oko $600.
    Vadjenje hormona i slicno od $90 do $300 (i vise, naravno, ako ih se ne vadi samo, recimo, tri odjednom)

    Prosjecna cijena IVF-a, sto koliko kuzim ne ukljucuje ove predradnje, a mozebitno ni lijekove - $12,600. Sedamdeset tisuca i petsto sezdeset kuna po danasnjem tecaju. Mislim da ne ukljucuje ni cuvanje eventualno preostalih embrija. I to sam cijenu izvukla onako nasumicno s neta, a nemam pojma gdje smo mi (tu gdje mi je sve skupa relativno izvedivo, geografski i slicno) u cijeloj toj prici. Prica se i o iznosima od oko $30,000.

    Ono. Fiju briju. Bolje da ni ne racunam neplacene dane iliti izostanke s posla, itd.

  50. #500
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Uh Kaae, stvarno nije za žuriti se u postupak koliko je skupo, a ti još u "probnom roku" ... ina33, kad vidim da napišeš 10 stanica, 21 stanica, ne mogu povjerovati da si ti u pitanju, pročitam i mislim krivo sam vidjela. I kako će onda dr-ovi na naša pitanja odgovarati sa da ili ne, dobro ili loše. Kao i u svakom poslu, tako i u njihovom, nema crno ili bijelo. Ali sve mi volimo pitati i nadamo se odgovoru koji nije samo ma dobro je to i sl. Ja sam izvadila hormone, otići ću na kontrolu i još uvijek nisam sigurna dal' ću dr-a pitati za mišljenje kad je i meni samoj nešto od toga jasno, nešto opet nije pa zbog ovog drugog....Uglavnom moj nalaz je ovakav (uz krovnu referentnu vrijednost 39+ ) :
    TSH 0,96 (0,27-4,2)
    FSH 8,9 (3,9-8,8)
    LH 3,6 (2,1-10,9)
    E2 137 (27-122)
    prl 572 (71-566 )
    ATG (antit. štit.) 855,6 (do 115) jer je ranije bilo tisuću i nešto

    Sa FHS mogu biti zadovoljna, ali ako je veći više od 2,5 puta od LH znak je slabe rezerve js (na granici sam-nije krajnje loše).
    Za E2 pitam za mišljenje, znam da je previsok i da kvari sliku, ali moji su ciklusi kratki, nalaz je 5.d.c. pa pomišljam da sam već krenula prema sredini ciklusa kada E2 može biti nešto veći (utjeha) .
    Prolaktin sam jednom izvadila, bio je ok, i sada ovo. Dal' se bromergon koristi i za takvu vrijednost?
    AMH ću konačno izvaditi idući tjedan, a onda mi više ne trebaju FSH i LH.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •