Stranica 12 od 49 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #551
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    malo sam došla k sebi...

    estradiol - 144,90 pmol/l (46-607 ref. vrijednosti)
    testosteron -0,97 nmol/l (0,22-2,90)
    prolaktin - 258,90 mIU/l (127-637)
    LH - 15,42 - 15,42 IU/l (2,4-13)
    FSH - 8,54 IU/l (3,5-12,5)
    AMH - 1,1 µg/l (1,0-8,0 fertilna faza)

    Osim blago povišenog LH (jajnici su mi uvijek bili ok - mikrocistična građa, menzesi redoviti), svi su mi ostali nalazi uključujući štitnjaču u savršenom redu. Ovulacije su mi redovite jer mogu točno u min odrediti po boli i kad i u kojem jajniku.... Tim više je šok veći

    sweety - vjerojatno misliš na antralne folikule, ali nikad nisam radila nikakve posebne pretrage po tom pitanju, jer nije bilo potrebe.Gledam svoje stare UZV i Color doppler nalaze i samo mi piše folikul 12 mm, 15 mm, žuto tijelo 18 mm.... znači, još nešto od pretraga za obaviti

  2. #552
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    eh, i još jedna stvar, 34 god

  3. #553
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    BigBlue, svakako do Praga pogledaj antralne, da i to bude podatak, uz AMH, za određivanje stimulacije. AMH je iz Breyera? (u Vinog je jefitiniji), i treba pomnožiti sa 7,1 da se dođe do onog u pmol/L i onda zvuči manje tragično. Pogledaj prvu stranicu ove teme http://forum.roda.hr/threads/60001-A...ine-i-postupci

  4. #554
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Čekam Mirnu da se javi, pa ćemo vidjeti što i kako dalje.

    Da, AMH kao i ostale pretrage sam radila u Breyeru; naravno da sam prvo nazvala njih i pitala je li moguće da su zamijenili nalaze/pomiješali uzorke. U svakom slučaju u ponedjeljak ću ponoviti AMH u Vinogradskoj. Ne znam kolika je cijena, u Breyeru je 600 kn, ali sad mi je to stvarno irelevantno.

    I da, odmah sam preračunala na 7,81; stvarno zvuči bolje

  5. #555

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    BigBlue ovih skoro 8 za AMH je vec puno bolje. Bas me zanima sto ce ti reci Mirna ali meni se cini se OK.

    Kod mene se situacija opet komplicira, nakon jucerasnje euforije zbog srceka dobila sam drugo misljenje o slici s UZ i izgleda da je GV premala za dob i za velicinu ploda; sutra imam kontrolni UZ ali u bolnici. Nekako se ne mogu oteti dojmu da prve nesavrsene bete nisu bile bez podloge i od pocetka imam strahove, drzite mi palceve sutra...

  6. #556
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    eto vidiš Big Blue da stvari nisu tako loše kako su isprva izgledale
    Charlie ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za sutra

  7. #557

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Čekam Mirnu da se javi, pa ćemo vidjeti što i kako dalje.

    Da, AMH kao i ostale pretrage sam radila u Breyeru; naravno da sam prvo nazvala njih i pitala je li moguće da su zamijenili nalaze/pomiješali uzorke. U svakom slučaju u ponedjeljak ću ponoviti AMH u Vinogradskoj. Ne znam kolika je cijena, u Breyeru je 600 kn, ali sad mi je to stvarno irelevantno.

    I da, odmah sam preračunala na 7,81; stvarno zvuči bolje
    Draga BigBlue, u Vinogradskoj je vađenje AMH jeftinije od Breyera i ako se ne varam, mislim da je nešto malo manje od 300 kuna. Ne sjećam se više točno, ali mislim da sam ti dobro rekla. I da...antralci su važniji od AMH. Oni se gledaju početkom ciklusa. AKo sam nešto krivo rekla, neka me netko ispravi. Želim ti puno uspjeha .

  8. #558
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    hvala svima za potporu, pomoć, info

    draga charlie, drži nam se sutra ~~~~~~~~~~

  9. #559
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Još jednom svima puno hvala za amortizaciju prvog šoka jučer

    Čitala sam vas od početka i posebno me zaintrigirala teza Kaae o dvostrukim ovulacijama. Ja ih dokazano (UZV) imam; radi se dvije jajne stanice na jednom, ili u 1 slučaju i na oba jajnika. Mislim da je tu genetika u pitanju jer, gledajući s nasljedne ženske strane, smo probile sve statistike blizanačke trudnoće (bakina generacija od 6 žena 4 blizanačke, mamina ništa, a onda "moja" generacija od 10 žena 7 blizanaca). Prvi menzes s 9,5 god, od samog početka redovit s trajanjem od 6-8 dana, a imam i tzv. mittelschmerz - ovulacijsku bol koja je simptom oslobađanja jajne stanice, pa znam kad su dvije ovulacije. Nisam našla niti jedan relevantan članak po tom pitanju, ali sad mi je iskreno svejedno - što je, tu je.

    U očekivanju info od Mirne, planiram ponoviti AMH i provjeriti antralce. Imam peh jer mi slijedeći 3. dan ciklusa pada u sub/ned 7./8.1. Ima li itko preporuku za UZV? Ili da se jednostavno pojavim u bolnici i obavim uz plaćanje?

    Charlie, ima li vijesti?
    Držim fige ~~~~~~~~

  10. #560

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Danas sam dobila drugo misljenje po kojem ispada da je ipak sve u granicama normale, ali ce trudnoca bit pod pojacanim nadzorom (i zbog onih beta na pocetku). Ova dva dana su nam bila prestrasna, nadam se da ide bolje vrijeme. Hvala na vibricama

  11. #561
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Prekrasne vijesti Charlie!

    Samo ti nama leži, i s nogama u zraku prikopčana na UZV slijedeći 9 mjeseci ako treba

  12. #562

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam dobila drugo misljenje po kojem ispada da je ipak sve u granicama normale, ali ce trudnoca bit pod pojacanim nadzorom (i zbog onih beta na pocetku). Ova dva dana su nam bila prestrasna, nadam se da ide bolje vrijeme. Hvala na vibricama
    Rasti rasti rasti....

  13. #563
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Big blue nisam baš sigurna da se u bolnici možeš pojaviti bez dogovora i uputnice i to se ne plaća, ili ako hoćeš bez papriologije odi privatno u Vili kod dr. Radončića ili u IVF polikliniku kod Dr. Lučingera i računaj da dođeš 3 d.c. i moraš se naravno najaviti tj. rezervirati termin u Vili računaj 10-tak dana ranije

  14. #564
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Nisam skužila da ti pada za vikend al dobro mislim da nije problem 2. ili 4. d.c.to pogledat
    Charlie~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~i dalje

  15. #565
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    dupli post?
    Posljednje uređivanje od Kaae : 18.12.2011. at 05:54

  16. #566
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Charlie, drzim fige da sve bude kako treba.

    Navodno brojanje antralaca ne mora biti 3. dan ciklusa - svejedno je, osim ako ih broje unutar postupka, naravno. Meni je brojao neki tamo tkoznakoji dan, prije O, i bilo ih je 'barem 12', odnosno nakon 12-og je prestao brojati i rekao da je sve ok sa mnom. Osim AMH-a, naravno. :rolleyes:

    O mogucoj dvostrukoj ovulaciji ne znam nista novo, osim onoga sto sam spominjala.

    U medjuvremenu sam dobila nalaze TSH-a - ispao je 1.59 i sad ni to ne mogu kriviti za neplodnost. Prekucer sam dobila mengu i time sluzbeno zapecatila sest mjeseci bez ikakvog rezultata. Cak nismo dogurali ni do biokemijske. Jos dva (to smo si sami poklonili za Bozic i Novu godinu), a onda idemo natrag doktoru. S obzirom na cijene, mozda cemo se malo igrati s AIH-ovima. Usput. To je ovdje macji kasalj, sto se love tice. Ali o tom, potom.

  17. #567
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mmk. Dupli post se na neku foru pojavio ispred originalnog.

  18. #568

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Cure, ne znam, možda vas malo utješim, ali ja sam evo dobila 2 stanice (uz klomifen i gonal) uz AMH 5,5 koji je vađen čak prije 2 godine. Nakon toga me više nitko neće natjerati da ga ponovim jer me je koštao živaca i depresije. E sad, da li će doći do trudnoće, to ne znam.... vidjet ćemo za par dana. Iako, ne zam kakve su bile kvalitete te stanice, ali su se obje oplodile....

  19. #569
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    acitam, to su krasne vijesti!

    nadam se još boljima uskoro ~~~~

  20. #570

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Acitam sretno!!!!
    Inace moj AMH je svega 1pmol/l i dobijem 2-3 stanice na Klomifen-Menopur, kao i na punu stimulaciju. Prva trudnoca prije 3g je bila iz dugog protokola s Gonalom (iz 3 js i 2 oplodjene), a ova sad iz Klomifen+Menopur (3 js, opet 2 zametka).
    Tako da, i s niskim da nizi skoro ne moze bit AMH ima nade.

  21. #571
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    s obzirom da sam se ovdje jadala i cvilila oko loših vijesti, red je da i s vama podijelim nešto dobro.

    obavila pregled kod ginekologa koji mi je rekao da apsolutno niti jedna vrijednost (nalaz hormona, UZV, pregled) ne ukazuje na ono što kaže AMH i sumnja u interpretaciju nalaza (kojeg sam btw ponovila, pa sad čekam).
    pogledala sam svoje UZV nalaze (od prošlog mjeseca) i tamo lijepo piše dimenzija jajnika (3,02x2,02 i 3,47x1,74), CL (žuto tijelo?) i antralnih 6-8 obostrano. pošto je ultrazvuk rađen trinaesti dan ciklusa, ja sam si to laički ovako prevela: dimenzije ok, ovulacija je bila, ostalo je 12-16 antralaca (znači da ih je u početku možda bilo i više), što je mislim sasvim pristojan broj.

    možda krivo tumačim, ali ovako mi zvuči sasvim dobro

  22. #572

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Big Blue i meni ovo zvuči dobro, broj antralnih ti je skroz dobar. Vidjet ćeš što će reći novi AMH nalaz ali kao što mnogi doktori podsjećaju, to je relativno nova pretraga i još nije skroz provjerena u praksi. Prave odgovore ćeš dobiti tek kad vidiš kako reagiraš na stimulaciju, ali ovo mi se čini u redu. Sretno!

  23. #573
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    s obzirom da sam se ovdje jadala i cvilila oko loših vijesti, red je da i s vama podijelim nešto dobro.

    obavila pregled kod ginekologa koji mi je rekao da apsolutno niti jedna vrijednost (nalaz hormona, UZV, pregled) ne ukazuje na ono što kaže AMH i sumnja u interpretaciju nalaza (kojeg sam btw ponovila, pa sad čekam).
    pogledala sam svoje UZV nalaze (od prošlog mjeseca) i tamo lijepo piše dimenzija jajnika (3,02x2,02 i 3,47x1,74), CL (žuto tijelo?) i antralnih 6-8 obostrano. pošto je ultrazvuk rađen trinaesti dan ciklusa, ja sam si to laički ovako prevela: dimenzije ok, ovulacija je bila, ostalo je 12-16 antralaca (znači da ih je u početku možda bilo i više), što je mislim sasvim pristojan broj.

    možda krivo tumačim, ali ovako mi zvuči sasvim dobro
    Tako je i kod mene. Sve u redu (FSH 9.3, ali doktor kaze da nije bitno), sve drugo odlicno, ukljucujuci antralce, izgled jajnika, blabla. AMH sam ponavljala, ispao je nesto visi od prvotnog, ali jos uvijek jad i bijeda - dosao je samo iz undetectable u very low.

    Kod nas ce se takodjer pravi odgovori pronaci ili u prirodnoj trudnoci (koja se nikako ne dogadja) ili kroz IVF, za koji ne znam jos kad ce se dogoditi jer... nisam dobila na lotu, izmedju ostalog. :/

    U principu nas trenutno vode pod idiopate.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 20.12.2011. at 16:42

  24. #574

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj acitam prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ne znam, možda vas malo utješim, ali ja sam evo dobila 2 stanice (uz klomifen i gonal) uz AMH 5,5 koji je vađen čak prije 2 godine. Nakon toga me više nitko neće natjerati da ga ponovim jer me je koštao živaca i depresije. E sad, da li će doći do trudnoće, to ne znam.... vidjet ćemo za par dana. Iako, ne zam kakve su bile kvalitete te stanice, ali su se obje oplodile....
    Na žalost, ni ovaj 13. put nije uspjelo... Sretno svima!

  25. #575
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    acitam

  26. #576
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    acitam, zao mi je.

  27. #577

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    acitam jako mi je žao. Kako si već dugo u ovim vodama pretpostavljam da ste radili dodatne pretrage?

  28. #578

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    acitam jako mi je žao. Kako si već dugo u ovim vodama pretpostavljam da ste radili dodatne pretrage?
    Prije 6 godina sam krenula sa IVF-ovima, a osim standardnih pretraga (hormoni, štitnjača, laparo) nisam ništa drugo radila odnosno ništa od imunologije.
    Dr L me nije upućivao na to, ali mislim da ću se sada malo i time zabaviti, samo ne znam od kuda da krenem... Kod mene je nizah AMH, loše reagiram na pune stimulacije, loš spermiogram, a i genetika mi nije za pohvaliti se...
    Operirala sam endometriozu, ostala bez jajnika... Svega lošega kod mene.
    U ovom trenutku me najviše zanima kako krenuti sa imunologijom, da li se neke osnovne pretrage mogu samoincijativno obaviti privatno?

  29. #579

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    acitam ja ti ništa od toga nisam radila, najbolje da se obratiš na onaj topic IMUNOLOGIJA...... i cure će te znati uputiti.

  30. #580
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    svim suborkama koje se fajtaju s niskim AMH, visokim/varirajucim/normalnim FSH zelim sto prije trudnocu.

    mi smo nakon turbulencija s cistama (2x punktirana), ne bas najboljom reakcijom na 300IE gonala (od 7 antralaca mobilizirana 4) sporim i nejednakim rastom rastom folikla uspjeli dobiti dvije vrlo dobre mrve...stopa fertilizacije: od 4JS su se tri oplodile i dvije dobre cuvamo vec par dana..ukletost lose fertilizacije od prva dva postupka je slomljena..cak i ako ne bude nista od T, sretna sam zbog te cinjenice

  31. #581
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sretno, spodoba!

    Kod mene, uh, hm. Pa... nazire se zrela jajna stanica, sudeci po LH trakici i sluzi. Malo mi je to rano, ali nije da se nikad prije nije dogodilo ovih dana ciklusa. Hoce li se oploditi ili nece, znat cemo za par tjedana. :samsvojmajstor:
    Posljednje uređivanje od Kaae : 27.12.2011. at 05:56

  32. #582
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    evo mog AMH na VV 9,2 (0-75), valjda je uredu ipak ja za koji dan 4banke
    antralaca imam, reakcija dobra, samo je i dalje pitanje kvalitete

  33. #583
    *mare* avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    333

    Početno

    Joj nisam vam se ni javljala jer me novi nalaz amh dotukao...
    u 5.mj bio je 1 ng/l, sada u 12.mj ponavljala čisto da dr može mirne duše dati protokol od 4 gonala bez straha od hipera i ono novi šok - 0,7 ng/l

    pitam dr-a kako da shvaćam taj nalaz, da li amh varira ili je doista toliko pao, rekao je da najiskrenije ne zna i da ćemo ga za svaki slučaj shvatiti da tako rapidno pada da nas ne iznenadi. Ja ipak iza leđa držim fige da amh varira

  34. #584
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj *mare* prvotno napisa Vidi poruku
    Joj nisam vam se ni javljala jer me novi nalaz amh dotukao...
    u 5.mj bio je 1 ng/l, sada u 12.mj ponavljala čisto da dr može mirne duše dati protokol od 4 gonala bez straha od hipera i ono novi šok - 0,7 ng/l

    pitam dr-a kako da shvaćam taj nalaz, da li amh varira ili je doista toliko pao, rekao je da najiskrenije ne zna i da ćemo ga za svaki slučaj shvatiti da tako rapidno pada da nas ne iznenadi. Ja ipak iza leđa držim fige da amh varira
    AMH varira..moj je npr u 11/2010 bio 0.5, u 1/2011 0.8, u 2/2011 0.9, a u 5/2011 nakon prvog IVF 0.6.
    a pogledaj sweety..
    ako imas antralaca, ne bi razbijala glavu o vrijednostima. dobro si reagirala na prvu stimulaciju, imala si dobar response i dobru stopu fertilizacije..stoga, glavu gore..ja mislim da tvoje mrve cekaju na tebe..

  35. #585

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj *mare* prvotno napisa Vidi poruku
    Joj nisam vam se ni javljala jer me novi nalaz amh dotukao...
    u 5.mj bio je 1 ng/l, sada u 12.mj ponavljala čisto da dr može mirne duše dati protokol od 4 gonala bez straha od hipera i ono novi šok - 0,7 ng/l

    pitam dr-a kako da shvaćam taj nalaz, da li amh varira ili je doista toliko pao, rekao je da najiskrenije ne zna i da ćemo ga za svaki slučaj shvatiti da tako rapidno pada da nas ne iznenadi. Ja ipak iza leđa držim fige da amh varira
    Mare...
    Nije čak niti bitno koliko "vaira", jer izgleda da se radi o "nepostojanosti" nalaza. Jako su velike finese i dolazi do velikoh odstupanja od mjerenja do mjerenja.
    Ta brojka samo pokazuje da te "do kraja" može našupat svim raspoloživim "bojevim sredstvima", daleko si ti od hipera.
    Što je na kraju ostavio? Ideš bez prethodne supresije?
    Bilo bi dobro da te pogleda prije početka terapije (2-3dc), da se vidi broj antralaca i ev. da nije došla koja cista.
    Ti si ono imala dosta antralaca, oni su presudni, koliko ih ima. Brojka na nalazu amh samo pokazuje koliko te smije "šopat" sa kemijom.
    Nema to velike veze ni sa njihovom kvalitetom ni sa oplodnjom/implantacijom....
    Puno ih nećeš imat, to se zna.
    S ovim amh, da figurativno opišem, dođeš kao "baždareni pivopija", moraš popit cijelu gajbu da osjetiš "efekt" pive, dok je nekima iz druge extremne skupine dovoljno da pomirišu čep da bi bili pijani....
    Reko bi MM, da nisi baš "isplativa" ...


    A kad će se micek ufatit, e za to budemo objeručke držali fige

  36. #586
    *mare* avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    333

    Početno

    hvala vam cure!
    sweety ti si me baš nasmijala s ovom baždarenom pivopijom!

    naravno da se odustalo od supresije, evo čekam mengu danas-sutra pa startam sa 4 gonala. biti ću fino našopana, mm najavio da se seli kod sestre dok bura ne prođe
    javit ću rezultate. naravno ništa od gledanja antralaca jer ja opet sa svojim ivf-om gađam na blagdane, praznike i sva ta čudna vremena kad pola bolnice nema

    neću se sad zamarati sa amh

  37. #587
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    *mare*, iz kojeg labosa je to rezultat i koje su referentne vrijednosti? vrijednosti su ili u mikrogramima ili u pikomolima, al za nanograme još nisam čula. (već smo više puta pisali da mikrograme treba množit sa 7,14 da se dobiju pikomoli).

  38. #588

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mare sretno, potpisujem sweety u svemu. Javljaj nam kako ide!

  39. #589
    *mare* avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    333

    Početno

    Mare, ma to su mikrogrami (valjda se to tako čita), pisala sam na poslu, a na onom kompu ne znam naći znak µ Nalaz je iz Breyera i ref vrijednost je poprilično ružno navedena: <1 menopauza, 1-7 fertilna dob. Dakle ovaj zadnji nalaz bi bio 4,9 pmol/l a obzirom da je onaj prethodni onda bio 7,14 pmol/l činio mi se kao popriličan pad, no evo utješila me Spodoba kad je navela koliko njen "varira" tako da se doista neću zamarati s njim, a i Sweety nam je svima dokaz kako ne mora nizak amh ništa značiti. Zadržat ću to kao misao vodilju!

  40. #590
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    *mare*, evo i od mene da si u pravu s pozitivom, još jednom apeliram da se rađe plati AMH duplo manje u Vinogradskoj nego u Breyeru, a nalazi s takvim vrijednostima nisu nimalo loši, dapače-tu su negdje na donjoj granici. Manja variranja mogu značiti i variranje laba (barem ova naša), a ako se ponavlja rađe ponoviti negdje drugdje.

  41. #591
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    evo mene opet s mojim kontra-iskustvom, nije niti sve u AMH ni u broju antralaca, moj je AMH s 37 godina vrlo visok, kazu optimalna fertilnost sto potvrdjuje i uzv stanje - broj antralaca - 8-9 po svakom jajniku......... no mogucnost stimuliranja - e to je vec neka druga stvar. Kod mene je navodno neki moguci defekt FSH receptora, tako da vanjski FSH --> stimulaciju ne primam kako treba. Umjesto 1,5 gonala (koliko sam dobivala zbog straha od hiperstimulacije - koja ironija) ili 2-3 menopura dnevno mene bi trebalo stimulirati s 4-5 gonala ili menopura i na taj bi se nacin ocito uspjelo kompenzirati taj FSH defekt.

    Ne znam jel bilo slicnih slucajeva, mozda Ina33?

  42. #592
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Kod razmatranja rezultata AMH bitno je obratiti pozornost na to koji je laboratorijski test korišten.
    Naime,duže je u upotrebi Immunotech AMH ELISA test,dok se na VV primjenjuje Beckman Coulter AMH Gen II test
    i kod lab. provedbe ovog potonjeg treba očekivati vrijednost AMH veću za oko 40%.

  43. #593
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    iz tog razloga labosi imaju različite referentne vrijednosti, i upravo zato pokušavamo svesti i različite mjerne jedinice na jednu, da rezultati budu komparabilni

  44. #594

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Kod razmatranja rezultata AMH bitno je obratiti pozornost na to koji je laboratorijski test korišten.
    Naime,duže je u upotrebi Immunotech AMH ELISA test,dok se na VV primjenjuje Beckman Coulter AMH Gen II test
    i kod lab. provedbe ovog potonjeg treba očekivati vrijednost AMH veću za oko 40%.
    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    iz tog razloga labosi imaju različite referentne vrijednosti, i upravo zato pokušavamo svesti i različite mjerne jedinice na jednu, da rezultati budu komparabilni

    Rađen potpuno istom metodom, u dva različita laboratorija, meni je nalaz rađen u Vinogradskoj doslovno duplo veći nego ovaj rađen na Vuku Vrhovcu.

  45. #595
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Vinogradska i Vuk ne rabe isti lab.test,a mjerne jedinice su iste.

  46. #596
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Koliko se sjećam, Vinogradska i VV uopće nemaju isti raspon refererentnih vrijednosti, VV ima veći raspon (ako dobro pamtim). Vinogradska je 2010. promijenila metodu u odnosu na 2009. te su od 2010. (ili se radi od 2011.) rezultati neznatno viši (nemam pojma sweety u kakvom je to odnosu s tvojim nalazima, al na kraju nije ni bitno).
    eto ljube odgovora zašto im raspon nije isti...
    Posljednje uređivanje od mare41 : 05.01.2012. at 11:01

  47. #597
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja oba testa su radjena u razmaku od nekih tri mjeseca, u istom laboratoriju, istom metodom. Drugi je bio oko 60% veci od prvoga, no usprkos tome sam i dalje u jako niskoj kategoriji (zapravo, prvi je bio tzv. undetectable, a drugi je dosao u very low, sto zapravo ne mijenja nista na stvari).

    Odstupanje je, najvjerojatnije, zbog prestanka uzimanja antibebi (Yasmin). Prvi je test napravljen dok sam jos uvijek bila na Yasminu, a drugi dva i pol mjeseca kasnije.


    Ovaj mjesec mi graf na FF-u izgleda skroz drugacije nego prethodnih sest sto mi se, u neku ruku, bas i ne svidja. Tjera me da barem povremeno pomislim da ima sansi da nesto bude i od toga.

  48. #598

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kaae i što bi od tog neobičnog grafa? ~~~~~~~~

  49. #599
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bit ce menga za jedno dva dana sto je u principu i ocekivano. 11 DPO, negativan test. Danas mi se nije dalo vaditi drugi iz ormara, iako sam kao odlucila pomno pratiti da barem ulovim biokemijsku.

    Trenutno mozgam izmedju tri stvari, od kojih mi ni jedna, onako sama za sebe, ne djeluje dobro. S obzirom na okolnosti i mogucnosti, trenutno kao moram odluciti izmedju doktora (iliti cega god se dohvatimo kad nazovem reproduktivca), puta u Zagreb oko Uskrsa ili, kao trece solucije, otkaza.

    Postoji vjerojatno i neka solucija izmedju, ali ne znam koliko zivaca imam za nju. Ako uopce postoji. Bleeeeh.

  50. #600
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A posjet doktoru u ZG oko Uskrsa? Zar nisi rekla da je kod nas puno jeftinije? Sretno što god odlučila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •