Stranica 13 od 49 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #601
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    da to bi ti bilo još najbolje kad bi mogla dobiti jedno mjesec dana godišnjeg, možda dogovoriti postupak mejlom, poslati nalaze ako je to uopće moguće tako

  2. #602
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Posjet Zagrebu oko Uskra se dogadja u fiksnom terminu, a i moji ciklusi su redovni tako da - jok, los tajming za rundu, recimo, prirodnog ciklusa.

    A mjesec dana godisnjeg... o, da, u nekom drugom zivotu.

  3. #603
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    kaae, dobra ideja!! kontaktiraj jednog od privatnika..skeniraj sve nalaze, UZ slike itd i i napravi upit. mnoge konzultacije tipa ako se ide u cesku ili austriju se obavljaju preko skypa, pa stoga bi trebalo biti moguce dogovoriti IVF telefonski uz prilog nalaza.
    obzirom na niski AMH te nitko nece staviti u dugi protokol..
    ja sam za sva UZ gledanja, za transfer i tri dana mirovanja trebala 27.dana. ok, sljedeci put bi inzistirala na tome da UZ preglede dan nakon prestanka kontracepcije i na 3dc uradim ovdje jer si onda tako nesto mogu glede godisnjeg priustiti jednom u godini.

    sretno!!

  4. #604
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma ideja je odlicna, osim sto o 27 slobodnih dana mogu jedino sanjati.

    Ako sve bude po planu, godisnji je od 24.03. (subota) do 15.04. (nedjelja). Sudeci po Fertility Frendu, koji uglavnom dobro predvidja (odstupanje od dan, dva u pravilu), dani ocekivane menge su mi 11/12 ozujka i 9/10 travnja. U najboljem slucaju cu biti u Zagrebu oko 18 dana. Ako. U slucaju da moram americkom reproduktivcu, sto bih trebala, ako se prehladim ili me pogodi meteor, broj dana se smanjuje.

    Ne znam razliku izmedju kratkog i dugog protokola, ali sumnjam da mi ijedan moze pomoci NAKON ovulacije.

    Od nalaza koje imam, AMH mi je nizak, ali sve drugo je ok, ukljucujuci antralce. UZV slike nemam, radili su mi jednu jedinu nestimuliranu folikulometriju, no pretpostavljam da bih mogla dobiti kakvu kopiju, ako trazim. Dodatne pretrage ne bih mogla napraviti jer ovdje sve ide iskljucivo po nalogu doktora i preko osiguranja, ne mogu ja naruciti sto me volja.

    No svejedno je, jer mi menga pada u krivo vrijeme.

  5. #605
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ideja je odlicna, osim sto o 27 slobodnih dana mogu jedino sanjati.

    Ako sve bude po planu, godisnji je od 24.03. (subota) do 15.04. (nedjelja). Sudeci po Fertility Frendu, koji uglavnom dobro predvidja (odstupanje od dan, dva u pravilu), dani ocekivane menge su mi 11/12 ozujka i 9/10 travnja. U najboljem slucaju cu biti u Zagrebu oko 18 dana. Ako. U slucaju da moram americkom reproduktivcu, sto bih trebala, ako se prehladim ili me pogodi meteor, broj dana se smanjuje.

    Ne znam razliku izmedju kratkog i dugog protokola, ali sumnjam da mi ijedan moze pomoci NAKON ovulacije.

    Od nalaza koje imam, AMH mi je nizak, ali sve drugo je ok, ukljucujuci antralce. UZV slike nemam, radili su mi jednu jedinu nestimuliranu folikulometriju, no pretpostavljam da bih mogla dobiti kakvu kopiju, ako trazim. Dodatne pretrage ne bih mogla napraviti jer ovdje sve ide iskljucivo po nalogu doktora i preko osiguranja, ne mogu ja naruciti sto me volja.

    No svejedno je, jer mi menga pada u krivo vrijeme.

    ciklus mozes tempirati s kontracepcijom. prema dogovoru s MPOvcem je mozes uzimati npr. i vise od jednog ciklusa bez prekida.
    cisto teoretski bi ti 18 dana trebalo biti dovoljno. neka obavis UZ pred postupak u USA i dodjes tek na pocetak stimulacije ili 5dc..neka stimulacija traje 10-12 dana, tri dana kasnije transfer..to je tu negdje. ali valja razraditi plan

  6. #606
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    cekaj, ti nemozes otici doktoru i reci da hoces to i TO i da placas iz vlastitog dzepa?
    nece ni ovdje doktor skakati kako se pacijentu hoce..odnosno hoce ako hoces nesto na vlastitu ruku i ako si spreman za to platiti. onda ide sve..

  7. #607
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Netko mi mora dati i tu kontracepciju, ja eventualno imam kutiju Yasmina koja mi je negdje ostala.

    Pretrage ne mogu naruciti sama. Mogu dobiti nesto sto trazim ako to doktor (koji god) smatra razumnim i ako moje osiguranje to zeli platiti. Ako ne zeli, onda mi objasne koji su troskovi u igri pa pristajem ili ne pristajem sama. No nema mjesta gdje bih mogla usetati kad meni pase (mislim, ok, daju ti da odaberes termin pregleda, ali oni nude sto imaju na raspolaganju) i reci - well helou thar, ja bih sad malo da vi meni napravite jedan UZV i poklonite mi slicicu.

    Cijena folikulometrije (JEDNE) je bila $690 - ajd, cijena ukljucuje koristenje sonde i ekrana, plus doktorovog cijenjenog vremena.

    Stvarno se bojim da mi je ovo neizvedivo, a i ne bih radila nista na svoju ruku tj. bez konzultacija s reproduktivcem odavde, cisto zato sto ipak, na kraju krajeva, njemu dopadam u ruke prije i poslije izleta u Zg.

  8. #608
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Kaae, ajde se ti najprije konzultiraj s nekim MPOvcem kod kojeg bi htjela uraditi postupak. mozda mozes i proci s tim da mu objasnis sto se vidjelo na UZ, koliko antralaca itd..
    690 dolara za UZ? pa oni nisu normalni? ovdje to kod klasicnog ginekologa dodje 35€!
    kao sto sam ti rekla, vjerovatno bi prvi pokusaj bio u kratkom protokolu, pa cak i da doc napravi UZ na 3dc i da tad pocnete stimulaciju i koliko ti ampula uopce treba..izvedivo je. uz puno logistike. ali naprije popricaj s nekim.
    mozda imas priliku uzeti kakav neplaceni godisnji ili tome slicno..
    Posljednje uređivanje od spodoba : 10.01.2012. at 22:21

  9. #609
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Joj. Bojim se da mene nitko ne shvaca ozbiljno.

    Mojeg, a i vecinu ostalih poslodavaca za koje sam cula s ove strane bare, ne zanima moj problem s IVF-om, obicnom prehladom, rodbinom u Hrvatskoj... ono, nula bodova. Prosle godine sam imala godisnji od cetiri dana preko ljeta, plus pet nekad kasnije. The end. Ove godine imam ovo, mozda, ako se prije toga ne razbolim ili mi se bilo sto dogodi. Ovaj hrvatski godisnji vec sadrzi barem jedan neplaceni dan, vjerojatno ce trebati i vise od toga jer sumnjam da cu do kraja ozujka, uz potencijalni americki postupak, izdrzati na poslu. Morat cu izostati barem jednom, dvaput, a to mi je odmah cijeli dan. Ono, nema milosti, briga njih... sto je u neku ruku jasno jer oni me placaju da ja njima radim, a djecu eventualno radjam sebi. Nema ni mirovanja nakon transfera, niti cuvanja trudnoce. Tko zeli cuvati moze slobodno dati otkaz.

    Mogu poslati mail nekom hrvatskom doktoru, ali ne kuzim sto bih ga trebala pitati. Tko ce mi raditi taj UZV na 3DC? Tko ce mi dati recept za stimulaciju? Ne mogu uci u apoteku i to kupiti. Sto ako krepam u avionu od nekog vraga, ako me udari neka cudnovata nuspojava, s obzirom da nikad nisam uzimala nikakve hormone osim tog Yasmina?

    Ne kazem da je sve skupa skroz nemoguce, ali nije uopce fleksibilno, jako je skupo i poprilicno neizvedivo, osim ako se nas dvije uopce ne razumijemo.

    Izgledalo mi je izvedivo ici na brzinski postupak u prirodnom ciklusu, ali izgleda da priroda nece bas organizirati mengu kako meni pase.

  10. #610
    pahuljica1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    18

    Početno

    curke, jedno pitanje...LH 9.66, FSH 24.16, jos nisam izvadila AMH, ali vec po ovome je vidljivo da sam "na rezervi". zanima me kako je to moguce jer nikad nisam imala ovulaciju (inace, LH, FSH oduvijek bili preniski)!? kako sam mogla potrositi jajne stanice ako nije bilo ovulacije??

  11. #611
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    evo ovako, moras sagledati sto imas
    los amh, ali dobar broj antralaca
    18 dana godisnjeg u tom i tom periodu

    dakle trebas pisati ili najbolje pricati s nekim MPOvcom i opisati tvoju situaciju
    on bi te trebao staviti na kontracepciju tako da dobijes mengu taman kad dodjes u hr

    ako bi isla u kratki protokol, onda se uzima supresija od 1dc. dakle trebao bi ti poslati (čitki) recept da to pocnes jos u USA ili bi trebala pred 1dc biti u HR da s tim pocnes u HR.
    ili ces ici u polustimulirani u kom nema supresije ispocetka (od 3dc klomifeni/femara uz dodavanje gonala ili menopura oko 7.dc) dakle to bi kupila kad dodjes u HR..ili bi se eventualno dogovorili da ti doc iz hratske posalje recepte da pocnes sa stimulacijom na dan X. ok, onda bi morala ultrazvuk napraviti u USA.

    troskovi polustimuliranog su ca. 6000kn + lijekovi - klomifen ti dodje 100njak kuna ili manje, neka si kasnije od 7dc spricas dva gonala dnevno, to ti je ca 200-300eur (ili oko 2000-2200kn)
    troskovi pune stimulacije - ca 9000kn + lijekovi (gonal ili menopur) jedan gonal dodje kojih 26eur, moguce da ces proci s tri dnevno.
    jest to svotica love, ali u odnosu na te vase bezobrazne cijene u 'obecanoj zemlji' je to zanemarivo

    nadam se da si razumila što zelim reći..nije tako neizvedivo kao što ti se čini, ali moraš pričati s MPOvcom.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 10.01.2012. at 23:01

  12. #612
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ma kako ja racunam s 18 dana..? imas vise od tri tjedna godisnjeg! pa dovoljno za jedan IVF. privatnici ovdje ne fermaju vikende i praznike. koliko znam da L tad npr. nema godisnji.

  13. #613
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa nemam tri tjedna. Ne mogu letjeti kad se meni hoce, ipak postoji neki raspored letova. Radim u petak prije godisnjeg i naravno ponedjeljak nakon. Na same letove, zbog vremenskih zona, otpada preko tri dana. Ne mogu letjeti direktno s posla, niti sletjeti direktno na posao. Cak mi ni aerodrom i kuca/posao nisu u istom gradu. Dakle u najboljem slucaju imam oko 18 dana, ukljucujuci sve moguce vikende i sam Uskrs i uskrsni ponedjeljak.

    Hrvatski recepti u Americi ne vrijede, citki ili necitki. Nitko mi ne bi prodao lijek ako ga ne propisuje americki doktor, a americki doktor mi nece dati Gonal, Menopur, Femaru ili bilo sto drugo zato sto ja to zelim, ili to zeli MPO-ovac s drugog kontinenta. (Zamisli samo da se ubodem krivo pa dignem tuzbu... :rofl: Nema sansi.)

    Nije mi bed mailati nekom referentne vrijednosti i par datuma, ali stvarno sumnjam da se nesto moze iskemijati od svega toga.

  14. #614
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ne zamjeri Kaae što ovako upadam ali tvoja me situacija zaintrigirala. Pitanje je koliko bi naši reproduktivci imali sluha za ovakvo interkontinentalno provođenje postupka no spodobin plan možda i nije krajnje neizvediv; ako odradiš kontracepciju za naštimavanje ciklusa tamo (a te tablete ti može prepisati i opći ginekolog, zar ne?) mogla bi početi sa stimulacijom tek kad stigneš ovdje...
    Ako ta nategnuta "operacija" ne upali - ovisna o procjeni ne baš friendly doktora, svjesna da ti nijedan poslodavac neće izaći u susret, moguće je da ćeš zaista morati napraviti izbor između onog što bi trebala biti temeljna ljudska prava (a bez garancije da će se ijedan od izbora "isplatiti"). Hipotetički, je li ti otkaz uopće opcija?

  15. #615
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma do kontracepcije bih jos i mogla doci, a mozda i imam kutiju Yasmina jos uvijek negdje u ladici.

    Oko ljudskih prava... a ne znam, dalo bi se raspravljati. Moram priznati da sam prilicno cesto frustrirana i ljuta jer je uzasno tesko organizirati bilo sto van radnog vremena, pogotovo u malom gradu, smetaju me ta nepostojeca bolovanja, ali sto sam dulje ovdje shvacam da je zapravo nase zdravstvo tj. dijeljenje slobodnih dana za ovo i ono i nesto pedeseto zapravo jos veca smijurija. Mislim, kod nas cesto mozes ostati doma zbog slomljenog nokta, a i sama priznajem da sam povremeno iskoristavala beneficije. Neka prava stvar je negdje izmedju obje krajnosti, rekla bih.

    Otkaz je opcija, ako ispadne da nam je to jedini 'izlaz', ali radije ne bih. S otkazom gubim zdravstveno, a to mi je trenutno najbitnija stavka, neovisno o tome sto mi ne pokriva niti lipu samog eventualnog postupka. Preko muza ne mogu dobiti zdravstveno, a i on trenutno radi pola radnog vremena pa bi nam ta polovica neke suvisle place, uz postupak, bila jako knap. Tj. postupak bi onda isao iz ustedjevine, sto mi je... brrr. Ako jednog dana rodim, onda je, najvjerojatnije, otkaz neizbjezan jer mi nitko nece dati vise od 12 tjedana (neplacenog) dopusta, a nasa beba sigurno nece u jaslice u toj dobi. Ako slucajno rodim bolesno dijete... onda cemo se kolektivno propucati (genetsku stranu price smo malo potisnuli, cisto zbog cijele histerije oko AMH-a i neplanirano ubrzanog rada na bebi). Brr.

  16. #616
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nisam skužila, kada bi (hipotetički ) dala otkaz, bi li postupke radila u USA ili tu? Imaš li (ili možeš li imati) hrvatsko zdravstveno? Nabacujem, ali ako bi već bila prisiljena mjesecima boraviti u HR onda bi se svakako financijski više isplatilo probati u državnim bolnicama ili kombinirati privatne s državnima...

  17. #617
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno bih ostala tu gdje jesam, previse mi je to logistike za odradjivanje postupaka kod nas. Hrvatsko zdravstveno imam, dodatno mi je lako uplatiti, sve je to pet. Ali s obzirom da muz radi, tesko da bi mogao biti sa mnom u HR, a dosta mi je jednom zauvijek zivota na dva kontinenta nakon dobrih cetiri godine takve price.

  18. #618
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Kaae, cijela populacija donacije jajnih stanica u Češkoj (a ne samo oni) funkcionira na način produživanja ciklusa kontracepcijom, i to nije nikakva filozofija. Osim toga, funkcionira i svima ostalima koji idu u Češku odrađivanje dijela postupaka na udaljenost od 800 km. Ne kažem da je isto na 2 kontinenta, al postoji opcija da bi našla privatnog MPO dr-a koji bi mogao imati sluha za takav način (ne znaš dok ne pitaš). Naravno, pod uvjetom da ti neko odavde pošalje stimulaciju koju on preko mailova odredi.
    pahuljica, premalo podataka si nam dala, da li imaš PCOS ili nešto zbog čega postoje anovulatorni ciklusi? Da li ste kad inducirali ovulaciju lijekovima? Kakav je UZV nalaz? Ako ovulacija nije pristuna da li su ti savjetovali doanciju? Samo nagađam...

  19. #619
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemam tri tjedna. Ne mogu letjeti kad se meni hoce, ipak postoji neki raspored letova. Radim u petak prije godisnjeg i naravno ponedjeljak nakon. Na same letove, zbog vremenskih zona, otpada preko tri dana. Ne mogu letjeti direktno s posla, niti sletjeti direktno na posao. Cak mi ni aerodrom i kuca/posao nisu u istom gradu. Dakle u najboljem slucaju imam oko 18 dana, ukljucujuci sve moguce vikende i sam Uskrs i uskrsni ponedjeljak.

    Hrvatski recepti u Americi ne vrijede, citki ili necitki. Nitko mi ne bi prodao lijek ako ga ne propisuje americki doktor, a americki doktor mi nece dati Gonal, Menopur, Femaru ili bilo sto drugo zato sto ja to zelim, ili to zeli MPO-ovac s drugog kontinenta. (Zamisli samo da se ubodem krivo pa dignem tuzbu... :rofl: Nema sansi.)

    Nije mi bed mailati nekom referentne vrijednosti i par datuma, ali stvarno sumnjam da se nesto moze iskemijati od svega toga.
    ja sam skuzila da muz ide s tobom. ako je tako, ja mislim da ti u tih 18 dana mozes obaviti u najmanju ruku prirodnjak, no sigurna sam da mozes odraditi i polustimulirani. dakle stimulacija od 3dc uz klomifene/femaru + jos nesto. cak i da dodjes u hr i pocnes stimulirati tek u HR. vidim da ti nije jasno to tempiranje ciklusa, ali to je najmanji problem. pa barem je kontracepciju lako dobiti bilo gdje
    nije to problem.
    pa cak i da sa stimulacijom pocnes u USA, mozda poznas nekog tko cesce leti na vas kontinent i tko bi ti nakon slijetanja mogao lijekove poslati postom. tipa da ti netko nabavi lijekove u HR a da ti taj netko tko leti u US samo posalje na adresu. moja rodjaka npr. dolazi u ozujku, ali ne znam kad se vraca..da se vraca do 15.3. ja bi ti po njoj poslala kutiju klomifena - s tim se obicno pocinje polustimulirani. cisto kao primjer.
    ali valja pricati s MPOvcom.

    pa cak i da se odlucis za neku drugu zemlju, tipa ceska ili austrija - konzultacije se mogu obaviti online, dobijes plan i ides tamo tek na 7-8dc. mnogi cak obavljaju UZ negdje drugdje, dodje se tek na punkciju. treba za to logistika, ali nije to nista nemoguce. podesavanje ciklusa ide uz pilule
    preneseno na nase MPOvce, sve se moze dogovoriti. mislim da luči više naginje da on nadgleda kompletan ciklus, radončić je po tom pitanju možda otvoreniji da se kod njega dodje tek kasnije..ne znam. mozda da upitas na temu 'potpomognuta u privatnim klinikama'. ništa nije nemoguće..čak imaš i dovoljno vremena da razradiš taktiku.

  20. #620
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma najmanji problem mi je kontracepcija, rekoh imam valjda i sama kutiju, a mogu dobiti jos iz Zagreba, ovdje iz principa ne zelim platiti nenormalnu cijenu. Ali ne zelim nista raditi na svoju ruku, a ni na prijedlog nekoga s kim se dogovaram mailom jer cu se opet, na kraju krajeva, vratiti svojem reproduktivcu.

    Stimulaciju mi nema tko donijeti, a ne znam u kakvim se uvjetima moraju te stvari cuvati. Ako su ampule, pretpostavljam da im 20 dana nekakvog skladista i trupa aviona ne pogoduju bas najbolje. I sta da radim s njima kad ih dobijem? U zivotu si nisam dala injekciju ni ja, niti muz, a dalje od toga opet postoji problem s mogucnoscu tuzbe i bojim se da mi nasumicna osoba X ne bi bas pucala injekcije tko zna cega zato sto sam ih ja dobila postom.

    Sto da radim u slucaju hiperstimulacije ili bilo kakvog problema zbog kojeg moram doktoru? Opet im moram reci da sam se doma malo zaigrala, ono, nemam pametnijeg posla pa se u principu na svoju ruku pucketam s necim. Sve pet, skrpat ce me oni i poslati racun. Osiguranje imam, ali zaboli njih za mojeg hrvatskog doktora i IVF preko interneta - odgovornost snosim ja. Zadnji put kad smo isli na hitnu zbog muzeve temperature, jedan rentgen pluca, jedno vadjenje krvi (CRP) i jedna vrecica infuzije zbog dehidracije kostali su preko $1300.

    Frkovito mi je i uzasno neizvjesno, u kratkim crtama. Kuzim sto se moze i sto se ne moze, postoji mogucnost da cu poslati nekome mail cisto da vidim sto predlazu, ali godisnji je tad kad je, to mi je jedini koji imam, i moram priznati da nisam sigurna da ga zelim iskoristiti na nesto neizvjesno oko cega cu pocupati svu kosu vec sad.

    Jasno mi je da je i nekom tko je prosao XY IVF-ova sve ovo skupa izgleda kao macji kasalj, ali meni bi bio prvi i odradjivala bih ga skroz sama, uz pomoc - foruma. Nije bas nesto, uz svo duzno postovanje prema onima koji to kuze. Gledam curu koju znam, isto online, tu u Americi, koja upravo sad prolazi svoju prvu stimulaciju. Na telefonu je s klinikom barem pet puta dnevno. A kome da ja visim na telefonu? Ono, stvarno se u neku ruku sve sama ne usudim.

    Pitat cu, vjerojatno, pa onda donijeti neku konacnu odluku. No usprkos tome, puno mi je bitnije skuziti kako organizirati vrijeme ovdje pa krenuti u nesto s doktorom kojeg vec imam. Taj dio mi izgleda jos manje moguc nego zatrudnjivanje na prepad... polovicno preko interneta.

  21. #621

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kaae ako bi si kontracepcijom naštimala ciklus (trebat će ti više od 1 kutije Yasmina za to doduše, uzimala bi ih bez prekida 21 dan + koliko dana odgode ti treba) stvarno bi mogla uletiti u prirodnjak u Zagrebu. Obično je prvi UZ oko 8.-9.-10. dc ovisno o duljini tvojih ciklusa (ja s mojim ciklusima od 24-25 dana moram na UZ najkasnije 8. dc). Nakon toga se prati... Samo imaj na umu da je rizik da folikul pukne (posebno kad se prvi put ide pa još ne znate na kojoj veličini puca) oko 50%, a ako i uspije punkcija šanse za trudnoću su znatno manje nego u stimuliranim ciklusima, mislim da se kreću od 8-15% ovisno koga slušaš.
    Što se tiče ostalih prijedloga, po meni bi išao i polustimulirani (klomifenom se počinje oko 3.dc i punkcija je u prosjeku 12.-14. dc) ali tu bi ipak morala imati prethodni UZ zbog potencijalnih cisti prije početka s klomifenom. Znači naštimat da si na 3. dc u ZG i obaviš pregled te isti dan kreneš s terapijom. Za 10 dana punkcija, pa 2. ili 3. dan ET i još ti ostane koji dan za mirovanje prije puta.
    U stimulirani se ja ipak ne bih upuštala u ovoj priči na daljinu...

  22. #622

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Još jedna info: koliko znam, dr. Lučinger ne radi čiste prirodnjake, drugi privatnici rade.

  23. #623
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Kaae evo svi te nagovaramo da pokušaš nije to ništa strašno pogotovo ako idete na prirodnjak to je i najjeftinija varijanta ili ova s klomifenom, probaj nemaš šta puno izgubiti, ako slučajno upali super ako ne odeš tamo kod tvog reproduktivca bogatija za jedno iskustvo.

  24. #624
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Charlie, bas to sto pises mi je djelomicno i frkovito - cijeli tajming, ovo ono oko folikula o kojima nitko ne zna nista, plus sto su sanse za uspjeh u prirodnjaku vjerojatno jednako male (prema nasem reproduktivcu jos daleko i manje) nego u kucnoj radinosti. Skroz mi je jasno da je sve skupa lutrija, u neku ruku, s bilo kakvim postupkom, ali ne znam ovako nabrzinu odluciti sto ide na kocku zbog jedne skroz male sanse. Ne znam koliko to sve skupa nekome zvuci blesavo, ali meni je ovo jedini godisnji, nemam drugi nekad kasnije, niti neki prije toga. Nisam imala ni u 2011., a sljedeci ce doci tek 2013. U medjuvremenu bas nemam ni bolovanja. Tako da... ono, zdravo seljacki i cisto ljudski, ne znam zelim li provesti tih par tjedana, ujedno i jedinih dana za obitelj i prijatelje, po klinikama, bolnicama i slicno. Tim vise sto su sanse toliko male.

    Dobila sam mengu danas, opet tocnu kao uricu po mojem vlastitom racunanju, a ne po FF-u (sad vec crtam sama grafove na veliko :jadibijeda: ) pa mogu mirne duse poceti s telefonskim pozivima prema lokalnoj klinici. Tj. trebala bih, a ne znam zelim li jer ako krenem u to sad i ovdje, onda mi se posjet Zagrebu ionako vise ne uklapa u koncepciju.

    Nije mi bas neka zavidna pozicija u igri, ali sta sad, pretpostavljam da ima i gorih stvari.


    Voljela bih, zapravo, kad bi mi netko mogao reci je li bitno trcati u postupak sad i odmah (a s obzirom na taj prokleti AMH i sedam neuspjelih ciklusa kucne radinosti) ili mogu mirne duse pricekati da se vratim s godisnjeg i ostvarim pravo na placeno bolovanje (a i potrosim te dane godisnjeg... jer kad nema, onda nema i nitko me ne moze prisiliti da prvo koristim njih, jel) pa da krenem s cijelom IVF pricom tamo negdje u svibnju i da se natezem s firmom dok mi ne uruce otkaz. Nije kraj svijeta, tih par dodatnih mjeseci, ali mozda bi i mogao biti neki bed. Ipak je doktor rekao sest mjeseci, a u tom trenutku ce biti, zapravo, puna godina dana.

  25. #625
    pahuljica1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, cijela populacija donacije jajnih stanica u Češkoj (a ne samo oni) funkcionira na način produživanja ciklusa kontracepcijom, i to nije nikakva filozofija. Osim toga, funkcionira i svima ostalima koji idu u Češku odrađivanje dijela postupaka na udaljenost od 800 km. Ne kažem da je isto na 2 kontinenta, al postoji opcija da bi našla privatnog MPO dr-a koji bi mogao imati sluha za takav način (ne znaš dok ne pitaš). Naravno, pod uvjetom da ti neko odavde pošalje stimulaciju koju on preko mailova odredi.
    pahuljica, premalo podataka si nam dala, da li imaš PCOS ili nešto zbog čega postoje anovulatorni ciklusi? Da li ste kad inducirali ovulaciju lijekovima? Kakav je UZV nalaz? Ako ovulacija nije pristuna da li su ti savjetovali doanciju? Samo nagađam...



    Dijagnoza primarna amenorea uslijed smanjenog izlucivanja LH i FSH, PCOS nemam. Nisam dosad planirala trudnocu pa nisam ni probala stimulirati; tek sam krenula u borbu jer sada zelim probati... Na UZV po prvi puta imala folikule, ali za nekoliko dana nema vise nicega-bez vodeceg folikula i sad cekam 3.DC pa idem vaditi AMH. Uglavnom, dobro je jedino to da su mi se nekim cudom LH i FSH poceli proizvoditi, ali je ocito sad nastao novi problem-rezerva jajnika. Iako, ponavljam, nije mi jasno, kako se mogu potrositi JS, ako nikad nisam imala ovulaciju?! Znam da bez nalaza AMH mogu samo nagadjati, ali luda sam, ubija me ova neizvjesnost...i zanima me, mogu li dobiti M, ako nije bilo ovulacije?

  26. #626
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    cure gdje ste vadile hormone? danas sam dobila cijeli spisak hormona koje trebam izvaditi (FSH, LH, E2, prolaktin, TSH, fT4, anti-tireodina antitijela, lupus antikoagulant (LAC), antikardiolipinska antitijela (aCL/ACA IgG i IgM), Protein-C) pa me zanima dali bi gdje mogla preko uputnice al da ne moram ići u 5 različitih klinika.

  27. #627
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Bluebella mislim da ti se može u Vinogradskoj ili VV pogledaj temu IMUNOLOGIJA

    Kaae svatko od nas je drugačiji, iskreno mislim da ja osobno ne bih gubila godinu dana da imam tako nisi AMH, gledajući iz ove perspektive sada jer eto meni nije uspjelo ni u 9 pokušaja IVF-a sad već pokušavamo skoro 7 godina i vidim kako vrijeme ide ko blesavo a ništa se ne događa, s druge strane znam da je to kod vas jako skupo pa se ne mogu tek tako uspoređivati.
    Što se tiče prirodnog IVF-a je uspješnost je manja nego sa stimuliranim ali opet mislim da je veća nego s ciljanim inače ga nitko ne bi ni radio. Opet sve ovisi o dijagnozi ali recimo da je u pitanju muški faktor a sa ženom sve ok ona vjerojatno neće ostati trudna s ciljanim dok su joj u prirodnom puno veće šanse, isto važi i za neprohodne jajovode pa ne kužim baš tvog reproduktivca.
    Kužim da se želiš odmoriti i to naravno svatko od nas zaslužuje bez nekog dodatnog stresa, opet ako si čekala već toliko dugo onda se neće valjda ništa bitno promjeniti ni u par mjeseci.
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 11.01.2012. at 18:54

  28. #628
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Americki doktori uglavnom ne rade prirodnjake jer je to ovdje neizvedivo. Dakle, to je odmah otpalo. Dao nam je sest mjeseci jer prije trenutka u kojem su ocitali nalaz mojeg AMH nisam radila dijete niti jednu jedinu minutu svojeg zivota. Mi smo zavrsili na razgovoru s reproduktivcem PRIJE nego sto sam ja uopce prestala uzimati antibebi (duga prica, objasnjena na mojem AMH topicu), nemam neku povijest neuspjelih pokusaja bilo kakve vrste.

    S obzirom na godine i na ostale nalaze, nista mi u principu ne fali i vecina doktora bi rekla da sutim i cekam barem godinu dana. Imamo spermiogram od 12 milijuna (ali testiran samo jednom pa mozda i ne drzi vodu) i nikakav AMH. Spermiogram reproduktivca ne muci, a ne muci ga ni moj AMH, s obzirom na antralce, do neke mjere gdje cupa kosu. Jedino je rekao da mi ne moze obecati nista za stimulaciju, ali ne obecava uspjesnost (stimulacije, ne ciklusa) niti zenama savrsenog AMH-a. Kaze da mu to nije obicaj, a da je vidio svasta u svojih puno godina karijere jer niti jedan rezultat bilo kakvog testa ne znaci nista dok ne probas stimulirati i napraviti punkciju.

    Nikad nisam bila na HSG-u, na primjer, pa nemamo pojma jesu li mi jajovodi prohodni. To je vjerojatno sljedeci korak, pogotovo ako se uhvatimo razgovora o inseminaciji koju bih, ako su jajovodi ok, a AMH mi ne visi toliko nad glavom, probala napraviti cisto zbog cijene - rijec je o, za americke prilike, smijuriji od parsto dolara.

    Tako da, zapravo, nisam cekala nista. Do te mjere da mogu pretpostaviti da sam jedina tu na pdf-u s postavljenom dijagnozom prije jednog jedinog ciklusa, prirodnog ili neprirodnog, u kojem smo pokusali ostvariti trudnocu.

    Zapravo nam valjda sve i ide nekako cudnim redoslijedom. Obicno se prvo seksas (godinama) pa krenes od toga, a kod nas je krenulo s klinikom pa se sad seksam na recept.

  29. #629

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kaae ne znam sto bih ti rekla vezano za cekanje. Da si u Hrvatskoj rekla bi da zavrtis koji prirodnjak pa odmor pa stimulacije - ali sumnjam da je to izvedivo u US, jel da? Ako bi se odlucila na postupak u vrijeme godisnjeg racunaj da ces gubit samo sat dnevno na folikulometrije (s dolaskom i odlaskom), za punkciju recimo prijepodne a za et cijeli dan radi odmaranja poslije. Nije tako strasno, ja to odradim uz posao (osim dan ET). Druga stvar je psihicki pritisak, e tu moras sama procijeniti jel ti teze to ili je teze cekati.
    Tesko ti itko moze reci koliko moras zuriti jer AMH ne ide istom putanjom svima...meni se u zadnje tri godine nije promijenila reakcija na stimulaciju a FSH je skocio sa 6 na 20. Za AMH ne znam jer se prije tri godine nije vadio. Ja na tvom mjestu, ako ste sigurni da zelite uci u tu pricu, ne bih puno cekala.

  30. #630
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da mi je neizvedivo to s godisnjim, ali vidjet cemo.

    Prirodnjaci su nula bodova. Morala bih na godisnji, plus o cijeni ne zelim ni razmisljati. Jedna folikulometrija je skoro $700.. racunaj dalje.

  31. #631
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da mi je neizvedivo to s godisnjim, ali vidjet cemo.

    Prirodnjaci su nula bodova. Morala bih na godisnji, plus o cijeni ne zelim ni razmisljati. Jedna folikulometrija je skoro $700.. racunaj dalje.
    pa koliko dodje obicni UZ kod ginekologa? cijene su van pameti, ne znam na osnovu cega ih uopce kalkuliraju? gurnuti stap u vaginu na 3,5 minute sigurno ne vrijedi 700 dolara..ali, ali..
    postoje li ev. manje ordinacije gdje bi mogla voditi tako neki postupak? kako to ljudi uopce financiraju? koliko takav postupak dodje npr. u kanadi?
    ima li razlike izmedju drzave i drzave? ima li razlike u nacinu stimulacije? tipa ako stimuliras samo s klomifenom bez pikanja?
    Posljednje uređivanje od spodoba : 11.01.2012. at 20:12

  32. #632
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Poznata mi je tvoja situacija valjda baš zbog tog vašeg obrnutog redosljeda, samo vezano za godine, ja sam isto godište kao i ti čini mi se, i mislim da mogu reći kako imam duži staž od mnogih iz grupe 39+. Tako da te godine meni nisu neka utjeha ako si neka zafrknuta dijagnoza i još nemaš sreće.
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 11.01.2012. at 20:43

  33. #633

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kaae imas jos vremena smisliti koji ce vam biti plan prije GO. Nemojte samo previse vremena gubiti na aih, cini mi se da to pali uglavnom kod vrlo mladih parova s jednostavnim dijagnozama. Tvoj doktor sigurno ce ti bolje znati reci.
    Stvarno, kako ljudi financiraju te postupke kod vas? Cijene su da boli glava...

  34. #634
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dizu kredite, a onda otplacuju, ili trose ustedjevinu namijenjenu necem drugom (mirovina, ovo ono). A brdo ljudi jednostavno ne ide na IVF. Zbog cijena i stvari vezanih uz posao/godisnji/sto vec, cini mi se da je skroz drugacija prica prilikom donosenja odluka. Postoje neka osiguranja koja placaju dijelove IVF-a, neka ne placaju nista, neka samo dijagnostiku (kao moje, ali i to je samo djelomicno i to sam sad ispucala, eventualno ce mi jos pokriti HSG i to samo mozda), neke savezne drzave naplacuju manje, neke vise, u nekima osiguranje mora pokriti troskove IVF-a na isti nacin na koje pokriva slomljenu nogu ili antibiotik (no moja nije jedna od tih).

    No ne znam cijene postupka na mojoj klinici, a onako okvirno, moze biti bilo sto od nekih $12,000 do $30,000 ili vise. Vjerojatno ovisi o lokaciji, osiguranju, postupku, tko zna cemu.

    Pojma nemam koliko kosta u Kanadi; Kanada ima slicno osiguranje hrvatskom, uglavnom se naplacuje iz poreza, ali u Kanadi ne zivim pa me ni ne zanima bas previse. Zadovoljna sam s klinikom i doktorom kod kojeg vec jesmo, nemam potrebu traziti drugu. A sigurna sam da postoje razlike u postupku, vjerojatno i jedan te isti doktor radi drugacije s razlicitim pacijentima. No ne znam nista o tome jer nismo toliko daleko jos stigli.

    AIH cemo probati samo ako doktor kaze da ima smisla. Ako ne, onda odmah u glavu. Mislim, jel, novcanik.

  35. #635
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    E, da, ne znam koliko je obican UZV kod ginekologa, to se tu ne radi, osim ako su indicirane bolescuge koje ga zahtijevaju. Svoje sam odradila u Zagrebu, tako mi je pao prosli godisnji, a drugi smo pokrili folikulometrijom tj. vidjeli smo da je sve redovno takodjer ok. Redovni ginic kod kojeg idem radi UZV jednom godisnje na pregledu - besplatno. Da ga salje na osiguranje, sve bi ga zene morale platiti, a njemu je to jako bed. (Krasan covjek, inace.)

  36. #636
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Kaae, koliko ja vidim, tebe najviše brine taj nizak Amh i u vezi s njim koliko imaš/nemaš vremena čekati i truditi se napraviti dijete "kod kuće". Druga stvar koja te očito muči je što pokušavaš povući paralelu HR-US zdravstvo i pristup mpo, a ta očito ne postoji.
    S obzirom na taj vaš obrnuti redoslijed kojim ste krenuli u mpo priču, te nemogućnost ostvarivanja prava na kompletnu dijagnostiku u državi u kojoj živiš, po meni bi najizgledniji način da potrošiš taj dugo željni i očekivani go i ugodno i korisno bio taj da u zg potražiš drugo mišljnje (usudila bih se i predložiti dr Radončića). Znači, ukoliko je potrebno, naštimati sa antibebi ciklus tako da kad dođeš odradiš konzultacije sa uzv na 3 dc, tako da dr ima odmah uvid i u antralce, tm u međuvremenu obavi još jedan spermiogram, da se vidi kakvo je sad stanje, pa ćeš onda imati stručnu hr paralelu , a ne samo forumske preporuke, koliko god one korisne često bile.
    Ako budeš angažiranija, možda uspiješ ubaciti i hsg dok si tu, pa ćeš biti 2 koraka ispred i vjerojatno sigurnija u odluku da li poslušati svog us reproduktivca i ići laganini ili ako treba i dati otkaz i ubaciti u petu.

  37. #637
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne, ne, nije moj US reproduktivac rekao da treba ici laganini, naprotiv. Njegova prognoza, ona prva, je sest mjeseci kucne radinosti (a upravo ih je isteklo sedam), upravo zbog toga sto nista osim tog bijednog AMH nije alarmantno. Nakon toga, savjetuje da krenemo dalje.

    Pruza potpunu dijagnostiku, u smislu onoga sto je bitno. Znam da bi u Hr, gdje se puno toga dijeli sakom i kapom (sto je i super i nije, kako kome padne grah) vjerojatno povadili sve zivo, ukljucujuci valjda i auru i cakre kod lokalne gatare, ali za sad je sve pet sto se moje dijagnostike tice. Povadio mi je sve relevantne hormone, napravili smo folikulometriju i zakljucio je da me tih sest (sedam, stovec) mjeseci nece ubiti. I evo bas ovaj cas pokusavam dobiti kliniku na telefon i dogovoriti sljedece druzenje da vidim sto i kako dalje.

    Ne sumnjam ni najmanje u njegovu strucnost niti mi treba drugo misljenje kao takvo, u smislu da panicno trazim plan B ili C. Bilo bi mi zgodno nesto odraditi u Hrvatskoj prvenstveno zbog cijena jer su apsolutno neusporedive, ali inace je sve pet. Problem oko organizacije vremena mi ionako nitko ne moze rijesiti, to je takvo kakvo je s ove strane bare. I zdravstvo je takvo kakvo je, ali uz puno natezanja i nekakvih pokusaja i pogresaka, da se naci ono sto covjeka veseli. Dugo mi je trebalo, ali nasla sam reproduktivca, opcu praksu i redovnog ginekologa po mjeri, ili barem onoliko blizu koliko to moze biti.

    Uglavnom, ne brinem o pretragama, kad/ako odlucimo napraviti sljedeci korak, reproduktivac ce odraditi svoje. Neki blebecu napamet, naravno, dijagnosticiraju stosta, daju terapiju odoka, no s ovim to nije problem.

    Rekoh, zapela sam s vremenom i nisam sigurna kako dalje. A ovo oko bioloskog sata i AMH-a, to mi nitko ne moze jednoznacno reci. Vjerojatno cu pitati nesto nekog naseg, ali vise onako kao referencu nego kao nesto sto zelim nabrzinu odraditi za vrijeme godisnjeg. Izmedju ostalog, nemam ni petlje ulijetati u nesto na jednom kraju svijeta pa se onda ispetljavati iz toga sama negdje drugdje. Ne znam je li to ikome pojmljivo, pogotovo onima s duzim stazem u potpomognutoj, kojima je cijela prica poznata u detalje i u snu.

    (Mali Mimi, ja sam 77. godiste, MM je 82. Otkucava meni satic kako god, jedino sto ipak AMH nije trebao biti bas tako strasan.)

  38. #638
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam 78, tu smo negdje...baš sam čitala neki dan na wikipediji kako je neplodnost kod žena od 20 do 25 god nekih 6% a izgleda da sam ja bila u tom postotku već onda koji peh

  39. #639
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja zapravo nemam ni pojma, no mozda je i bolje tako. Sto ne znas, od toga glava ne boli.

    Uspjela sam dobiti kliniku na telefon, druzenje je organizirano za 9. veljace u 10h. Sad jos samo treba proliti krv na poslu pa da se izvucem taj jedan dan, za pocetak.

  40. #640

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    cure drage triba mi vaša pomoć,mišljenje,iskustva...
    imam 33 god,amh 1,4pmol/L.iza mene su 4 stimulirana postupka.
    moja stimulacija je femara od 2.-5dc.
    uvijek dobijem 3-4 folikula.
    punkcija je 7dc.
    endometrij 7dc 8mm
    uvijek mi vrate 8-st emb.
    između stimulacija dr me je stavio na antibebi.kad popijem zadnju nakon 2-3 dana dobijem.međutim ovaj put nisam dobila tj. 2 dana je iz mene izlazilo smeđe,a kada bih se obrisala bilo bi par kapi krvi i prestalo je.zvala sam dr i on kaže da je to mogla biti M.rekao mi je da opet krenem sa antibebi pa ćemo vidit oću li dobit ili ne,a ako nedobijem da ćemo vidit šta dalje.to mi se nije nikad dogodilo.inače M dobijem na vrime sa ili bez pilula.šta vi mislite jeli dobro nastavit pit pilule ili ne?i jeli ovo smeđe brljavljenje posljedica mog amh.oću li uopće više dobit M.šta dalje?

  41. #641

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    vedre, AMH ti ne utječe na stanje jedne menge. mogla bi generalno imat oskudnije, ali ne mora biti pravilo.
    Amh samo pokazuje stanje tvojih jajnika, to što sa femarom/klomićima dobiješ 3-4 folikula, to je super.
    Više od toga ni nebi dobila sa punon stimulacijom, u tome je pokazatelj AMH.
    A od čega imaš smeđe brljavljenje... To samo može znati/pogledati tvoj ginić....

  42. #642
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    vedre, moja menga je nakon kontracepcije (cilest) bila tako oskudna da je vise izgledala kao spotting nego menga. onako da se vide tragovi na ulošku, ali ni priblizno kao menga bez prvotnog koristenja kontracepcije..to je vjerovatno tako jer se pod pilulama endometrij ne uspije izgraditi..

  43. #643

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Nikako da napišem....

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se sjećam, Vinogradska i VV uopće nemaju isti raspon refererentnih vrijednosti, VV ima veći raspon (ako dobro pamtim). Vinogradska je 2010. promijenila metodu u odnosu na 2009. te su od 2010. (ili se radi od 2011.) rezultati neznatno viši (nemam pojma sweety u kakvom je to odnosu s tvojim nalazima, al na kraju nije ni bitno).
    eto ljube odgovora zašto im raspon nije isti...
    Išla sam detaljno čitat moje nalaze....


    Dakle:

    Vuk vrhovec (lab Merkur)
    -AMH - 1,0 pmo/L Ref.int. 0-75,7 Metoda: AMH Gen II ELISA
    (ne piše gradacija, objašnjenja nivoa)

    Vinogradska
    -AMH - 2,1 pmo/L Raspon 0-48,5 (ne piše koja je metoda)
    nemjerljivo 0,0-2,2
    smanjena plod. 2,2-15,7
    zadovoljavajuće 15,7-28,6
    optimalno 28,6-48,5
    povećano >48,5

    Fakat je podosta različito, bez obzira na količinsko očitavanje pmo/L, očito su metode rađenja testa različite.

  44. #644
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Sweety, meni se to ne čini podosta različito, po meni, of kors pitaj i dr-a za tumačenje, to je u tom rasponu.

    U VG su u zadnjih par godina mijenjali metodu i ispadaju za cca 15% bolji rezultati, sad koriste metodu "Beckman AMH Gen II", koja je kao novija i ima veću osjetljivost, a 2010.-te su koristili metodu "Beckman MIS/AMH".

    Pitala sam ih ja jer mi nije bilo logično da mi je pred 2 godine bio 18, a sad 21, ono... poboljšao se?, pa su mi objasnili da koriste tu noviju metodu s kojom rezultati ispadaju za 15% bolji (prosječno).

    Sve skupa, to je nekako usporedivo i sa skalama i kako to ispada u Breyera (vadila sam 3 puta u zadnje tri godine, prvo u Breyera, 2x u Vg; prvi Breyerovski i kasniji iz Vinogradske su gotovo identične vrijednosti, preračunato 21, a raniji Vinogradski mi je ispao 18 - ali, to je to tu negdje, 1-3 jedinice gore dole je ista vrijednost, iako, tehnički, ti si sad skoro upala u najdonji raspon više skale, ali razlika je samo 1 jedinica).

    Opet, nije sve niti u AMH-u, niti u FSH-u, bili oni predivni, ili grozni puno ima i u godinama, pa u raznoraznim kombinacijama, a i sreći i anamnezi, ali to su ti te neke koordinate. Sretno!

  45. #645
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ovi rasponi dokle seže AMH u VV i Vg fakat jesu različiti - na VV-u do 75, na VG do 48. A propos ref. skale, u VG piše tumačenje, u Vg je opisno, a u Breyeru je znakovno (ima zagrada i točkica, pa ako je u sredini zagrade je prosječno, ako je bliže lijevoj zagradi onda smanjeno, ako je bliže desnoj onda povećano), a ne kužim kako to točno izgleda na VV-u - samo taj interval i vrijednosti, bez dodatnih grafičkih ili slovnih tumačenja nalaza.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.01.2012. at 14:06

  46. #646

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sweety, meni se to ne čini podosta različito, po meni, of kors pitaj i dr-a za tumačenje, to je u tom rasponu.
    Dr, jedva da je pogledao, uopće nije obratio pažnju na detalje....
    No kao što kažeš, nije sve u jednom detalju, skup je to od više stvari, nikad ne treba gledat samo jednu stvar kao konačnu

  47. #647
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ja razumijem dr-a, 1 ili 2 nije neka razlika, svedivo je na razlike labova i nebitno je da se oko toga duma tipa prije 1, sad 2. Naravno da sam i ja ista i vidiš da sam i za sebe pitala kako 18, a sad 21.

    Opet, sve to treba gledat u kontekstu, nekom ove moje brojke zvuče wow, ali ono.. za trudnoću, puno toga još treba pridodat, i mojih 21, kad ih se gleda u kontekstu (teška IVF anamneza, dob itd.) je ko nečijih ispod 5 (kratka IVF anamneza, mlade godine) itd., pa faktor sreće, koji ne možeš izmjerit u labu... MIslim, uvijek neko mora zeznut i statisku, bilo pozitivno, bilo negativno .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.01.2012. at 14:59

  48. #648
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mislim medicinski je nebitno... svašta mi tu svi čerečimo ono psihološki, kao pacijenti, od toga jesam li krivo trepnula/promislila do jel' vrjiednost 1 ili 2, ili 18 ili 21, ali medicinski... za doktora... to je nebitno, to htjedoh reći.

  49. #649

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja razumijem dr-a, 1 ili 2 nije neka razlika, ....

    Dapače, rekao je da 1 jest lše, da je 2 na tako niskim relacijama super, naravno 100% je razlika...
    Ali u globalu je nebitno, jer je ionako sića.


    Pogotovo nebitne su nijanse, a ovdje su upravo nijanse u odstupanjima od laba do laba, metode do metode... (to nije ni gledao ref. laba )
    Posljednje uređivanje od sweety : 24.01.2012. at 15:42

  50. #650
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod mene je razlika bila 66%, isti lab, isti test (samo ne znam koja metoda), no reproduktivac kaze da nema veze, s obzirom da je 66-postotno povecanje mikroskopsko malenog broja jos uvijek, jel, dreknasibici.

    Ali ajde, dosla sam iz nemjerljivih u jako niske koseve.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •