Stranica 24 od 49 PrviPrvi ... 14222324252634 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1151
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    baš zadnji, mora biti? onda dobro porazgovaraj s dr

  2. #1152
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    baš zadnji, mora biti? onda dobro porazgovaraj s dr
    a morat ću da, valjda će smislit nešto dobro

  3. #1153

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Koje si godište? Kakvi budu embriji? Ako su dobri, i ako imaš jajne stanice za prirodnjake-zašto ne pokušavati? Morate raščistiti situaciju-da li i do kad pokušavati sa svojim j.s., i onda ako doktor misli da treba-razmilšljati dalje...Punkcija će sad biti u utorak? Držim fige....
    Ja sam '83 godiste. Oba pita su bila po dva embrija, jednom dva 8stanicna, a drugi put jedan 8stanicni i jedan losiji, mislim 4staicni. Sada samo s femarom, samo jedna stanica, ja ovulaciju imam, mislim svaki misec, ne vrime sam i bazalnu mjerila. Mislila sam izmedju ivf ici na aih, ili pokusvat prirodno, al se mislim onda otic na hsg?

  4. #1154
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Nakon 3 neuspjesna postupka, 3 biokemijske (od toga 2 iz spontane trudnoce i 1 iz FETA-) i 1 vanmatericne (radjena tubektomija l.jajovoda), dr mi je u mejlu provukla 'donaciju' zbog niskog AMH (0,22), no kako u postupku reagiram sasvim dobro (ako j cinjenica da AMH utice na broj,a ne kvalitet js) od 4 do 8 js, ni ne pomisljam na donaciju dok god imamo svoje polne celije.. Inace, 5 g, idiopate (svi nalazi OK, FSH 7)
    Upravo prolazim kroz tezak period zbog neuspjelog feta, ali me jos vise zabrinjava to sto je dr pomenula donaciju js i sto se nekako 'izvlaci' iz daljnje rasprave o narednom fetu (koji planiramo pred kraj godine), gdje bih joj predlozila da nam embriolozi urade AH, jer sam citala da daje vecu sansu implantaciji. Zna li neko zasto pominje donaciju i da li je moguce da je to jedino rjesenje ili se radi samo o poboljsanju statistike klinike kojem cini mi se dr tezi?

  5. #1155
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Maja,
    koje si godište?

  6. #1156
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ja ne bi išla u kliniku ako mislim da mi nude nešto zato da sebi poprave statistiku uspješnosti, a ne da ostvarim trudnoću...nije mi namjera braniti Češku, al upoznala sam jednu curu koja se s 33 godine odlučila na donaciju i zatrudnila-nizak amh, bez reakcije na stimulacije, al uredne ovulacije, argument je bio da ne želi svaki mjesec ići u prirodnjake, jer je vellika mogućnost da budu neuspješni, da ne želi čekati godinu, dvije, tri da rodi...to je pojednostavljen prikaz Češke, njima je donacija prirodan nastavak puta liječenja neplodnosti, ako smatraju da postojeće jajne stanice nisu kvalitetne, ili da je smanjena reakcija na stimulaciju...oni sa svoje strane ponude taj put, a na svakom je da odluči sam što želi

  7. #1157
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj PapigaCapo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam '83 godiste. Oba pita su bila po dva embrija, jednom dva 8stanicna, a drugi put jedan 8stanicni i jedan losiji, mislim 4staicni. Sada samo s femarom, samo jedna stanica, ja ovulaciju imam, mislim svaki misec, ne vrime sam i bazalnu mjerila. Mislila sam izmedju ivf ici na aih, ili pokusvat prirodno, al se mislim onda otic na hsg?
    svakako odi negdje drugdje po drugo mišljenje, sa svim nalazima, naravno da možeš vrtit prirodnjake, dok god ima ovulacije

  8. #1158
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ajmo naglasit da smo mi ovdje samo pacijenti i da samo vrtimo svoja (a i tuđa) iskustva, ako niste zadovoljni doktorom i klinikom-mijenjajte, tražite druga mišljenja, pitajte druge doktore, naravno da naši doktori misle i žele najbolje, al možda neko drugi ima neku drugu ideju, sugestiju, prijedlog....
    Posljednje uređivanje od mare41 : 02.10.2012. at 12:48

  9. #1159
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    veliki potpis na ovo što je mare napisala. tražiti drugo mišljenje, treće mišljenje, četvrto ako treba...

    ja sam prije postupka bila kod 4 različita mpo-ovca, a i tijekom trudnoće mi nije bilo teško tražiti drugo mišljenje (i treće).


    sretno cure!!!

  10. #1160
    Helena5 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    65

    Početno

    Ja sam ovdje nova na forumu, i imam osjećaj da sam pala s marsa. Prvi puta idem ovaj mjesec na IVF- Petrova kod dr.Baldani i svega me strah. Danas počinjem sa decapetylom 0,1mg koji me prati skroz do štoperice.Od 2-4 dana imam gonal 300, a od 5-7 dana gonal 225. Nalazi mi baš i nisu na ruku jer mi je AMH 0,2 što znači jako loša rezerva jajnih stanica. Bojim se da mi šanse i nisu baš neke da dođe do sretnog završetka.Da li netko ima sa ovako niskim AMH?

  11. #1161

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    svakako odi negdje drugdje po drugo mišljenje, sa svim nalazima, naravno da možeš vrtit prirodnjake, dok god ima ovulacije
    Ja sam zadovoljna sa svojim dr. Ne mogu ric rec protiv. Samo donacija js mi je nekako daleko, nekako ne mogu ti jos probavit. Teoretski ta beba ne bi imala moje gene. Znam da je glupo, i necu da seneko uvridi, al ja tozasd ne mogu
    A sta se tice drugog misljenja, mozda bi trebala, al nije mi ni to jednostavno, radim u privatnika, ic u zg ili dalje mi nije tek tako. Samo dr misli da se aih-om i hsg-om vracamo na poceak. Ja ne mislim tako, vec da sebi time stvaram sansu izmedju ivf-ova.

  12. #1162
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    da li nizak amh nuzno povlaci losu kvalitetu js?

  13. #1163
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    pirica, ni govora u tvojoj godini proizvodnje, kasnije-kad je sukladan dobi, onda je to opet stvar godina, a ne samog amh kao takvog

  14. #1164
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    pirica, ni govora u tvojoj godini proizvodnje, kasnije-kad je sukladan dobi, onda je to opet stvar godina, a ne samog amh kao takvog
    eh a moje js uvijek koma

  15. #1165
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    pirica, taj odgovor sam davno pročitala na Zdravlje i život, nisam ga izmislila

  16. #1166
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    pirica, taj odgovor sam davno pročitala na Zdravlje i život, nisam ga izmislila
    mozda je stvar stimulacije

  17. #1167
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne bi išla u kliniku ako mislim da mi nude nešto zato da sebi poprave statistiku uspješnosti, a ne da ostvarim trudnoću...nije mi namjera braniti Češku, al upoznala sam jednu curu koja se s 33 godine odlučila na donaciju i zatrudnila-nizak amh, bez reakcije na stimulacije, al uredne ovulacije, argument je bio da ne želi svaki mjesec ići u prirodnjake, jer je vellika mogućnost da budu neuspješni, da ne želi čekati godinu, dvije, tri da rodi...to je pojednostavljen prikaz Češke, njima je donacija prirodan nastavak puta liječenja neplodnosti, ako smatraju da postojeće jajne stanice nisu kvalitetne, ili da je smanjena reakcija na stimulaciju...oni sa svoje strane ponude taj put, a na svakom je da odluči sam što želi
    Ni ja, ali me jako buni jedno misljenje prije postupka (gdje se sve ocjenjuje sa 5+, od reakcije a stimulaciju, kvaliteta embriona, endometrija i sl) i onda posve drugo nakon neuspjesnog postupka. Dr koji su iz iste struke sunposve ubjedjeni da je klinikama jedino statistika bitna, no ne zelim u to da vjerujem, i sto se Ceske tice-skoro sam ubjedjena da nije tako, ali (velim opet), zasto donacija ako je AMH nizak i dok god ima js valjda je logicno da idemo s njima. U biti, niko od nas ne zeli cuti nesto sto mu ne prije, pa tako ni ja, a da sam trazila vise (skoro desetine) misljenja-jesam i jos uvijek to cinim. Dr u Americi posve zanemaruju AMH, dok god je FSH dobar, nas dr R skoro isto, pa me zbog toga buni misljenje dr L (Mare zna o kome je rijec), jer je fakat bila optimisticna prije postupka, a onda mejl sa donacijom i onda odjednom 'mute' Znam da me sad peru hormoni, ali smo pred zidom (idiopate vec 5 godina, a znamo da vrijeme leti) i ljuti me to sto reproduktivna medicina nije bog zna kako uznapredovala da ustvrdi zbog cega ne dolazi do implantacij ili ako da-razvoj prestane jako rano?! Pogotovo kad nam masa doktora govori da je sve OK, i da tu nema razloga za brigu, da ce 'sigurno uspjeti ovaj put, jer nema razloga da ne uspije'...

  18. #1168
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Helena5 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ovdje nova na forumu, i imam osjećaj da sam pala s marsa. Prvi puta idem ovaj mjesec na IVF- Petrova kod dr.Baldani i svega me strah. Danas počinjem sa decapetylom 0,1mg koji me prati skroz do štoperice.Od 2-4 dana imam gonal 300, a od 5-7 dana gonal 225. Nalazi mi baš i nisu na ruku jer mi je AMH 0,2 što znači jako loša rezerva jajnih stanica. Bojim se da mi šanse i nisu baš neke da dođe do sretnog završetka.Da li netko ima sa ovako niskim AMH?
    Helena ima, jedna moja poznanica je uspjela od prve a još joj je niži bio AMH za nevjerovati, moj neki zaključak je da nada uvijek postoji bez obzira na brojke. Vidjet ćete kako će se situacija razvijati kad kreneš sa gonalima...

  19. #1169
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Maja, malo uletavam, ali zar nije kod tebe problem u održavanju trudnoće, a ne implantaciji? ipak si imala nekoliko biokemijskih i vanmaterničnu... a sve to skupa ne bi trebalo imati veze s AMH... i još ako je odgovor na stimulaciju dobar, ne znam zašto bi se žurilo na donaciju... ja bih problem tražila u imunologiji... ili je jednostavno bio bad luck i treba potrefiti the embrij..

    jedino ne znam jesu li u pitanju i godine pa nizak AMH prati i lošija kvaliteta js zbog čega je možda dr sugerirala donaciju...

  20. #1170
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj MajaPOP prvotno napisa Vidi poruku
    Dr koji su iz iste struke su posve ubjedjeni da je klinikama jedino statistika bitna,
    na ovo nemam komentara...bar je u NMK sve transparentno, i slike embrija koje dobiješ možeš pokazati bilo kome, provjerljivi su podaci...
    velim-njima je automatika: nizak AMh= donacija, znam i da su predlagali azo paru plus nizak amh donaciju embrija pa cura nije pristala nego zatrudnila sa svojim mini amh...oni predlože lakši put (po nalazima)...
    otkud u ivf-u parovi koji puno puta pokušavaju (a znam ih dosta i van foruma)? zašto ne uspiju svi iz prvog, drugog, trećeg pokušaja? na to ama baš niko ne zna odgovorit (jer da znaju, stvari bi se rješavale), zasad se mali, mali dio pokušava rješavati dodatnim pretragama, al dalje od toga se ne zna.

  21. #1171
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj PapigaCapo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zadovoljna sa svojim dr. Ne mogu ric rec protiv. Samo donacija js mi je nekako daleko, nekako ne mogu ti jos probavit. Teoretski ta beba ne bi imala moje gene. Znam da je glupo, i necu da seneko uvridi, al ja tozasd ne mogu
    A sta se tice drugog misljenja, mozda bi trebala, al nije mi ni to jednostavno, radim u privatnika, ic u zg ili dalje mi nije tek tako. Samo dr misli da se aih-om i hsg-om vracamo na poceak. Ja ne mislim tako, vec da sebi time stvaram sansu izmedju ivf-ova.
    a opcija da idete na prirodnjake, rađe nego aih? (ili kombinacija)

  22. #1172
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    Maja, malo uletavam, ali zar nije kod tebe problem u održavanju trudnoće, a ne implantaciji? ipak si imala nekoliko biokemijskih i vanmaterničnu... a sve to skupa ne bi trebalo imati veze s AMH... i još ako je odgovor na stimulaciju dobar, ne znam zašto bi se žurilo na donaciju... ja bih problem tražila u imunologiji... ili je jednostavno bio bad luck i treba potrefiti the embrij..

    jedino ne znam jesu li u pitanju i godine pa nizak AMH prati i lošija kvaliteta js zbog čega je možda dr sugerirala donaciju...
    Frka, u 3 postupka (osiim FET-a) betu nisam no uspjela izvaditi jer sam dobijala tacno na dan,a u sva tri postupka prognoze su bile kako sam gore pomenula. Sto se imunologije tice,prema preporuci lijecnika smo radili sve sto su trazili (pa cak i cross-match koji se radi u slucaju donacije organa) i sve je bilo OK. Sto se godina tice, 35, nije tako strasno zar ne?! Zbog toga i ne zurimo sa donacijom, ali me zbunjuje stav dr kao prijedlog iduceg postupka,bez pokusaja sa nasim stanicama...

  23. #1173
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Cure molim vas za pomoć!?Trebam izvaditi hormone,menga još nikako a 25.10 sam naručena u Prag...Jel znate koliko se dugo čekaju nalazi od ovih osnovnih hormona koje moram odnijet u Prag?Hvala

  24. #1174
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    nalazi bi trebali biti gotovi drugi dan, ovisi o labosu, kad ih budeš vadila-naglasi im da ti je bitno da su gotovi brzo
    Posljednje uređivanje od mare41 : 05.10.2012. at 19:32

  25. #1175
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Hvala!

  26. #1176
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Pitanje jedno za one iskusnije...AMH mi je 5,6 i vadila sam sve ostale hormone i sve je savršeno...dr. moj socijalni mi je rekao da onda ne obraćam ni preveliku pažnju na AMH...ne kužim ništa sad tek...

  27. #1177
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Arianm, važan je broj antralnih folikula-koliko ih inače bude? i kako si dosad reagirala na stimulaciju i kakvu? i vjerojatno će trebati malo jača stimulacija da ih se dobije, taj amh kaže da nemaš puno j.s. al 5,6 je sasavim ok.

  28. #1178
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Hvala ti Mare41 na odgovoru. Daj mi molim te reci kako se provjeri broj tih antralnih folikula tj. šta je to? Do sad sam imala dva postupka,oba klomifenska i to dva mjeseca zaredom. U prvom je bilo 5 folikula i dobili smo 3 js,sve tri zrele, a u u drugom isto 5 folikula i 2 js, jedna nezrela...dr. je rekao da je to sveu svemu dobra reakcija.

  29. #1179
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    eto, vidiš da je rekacija i na klomifen ok, treba sad ući u punu stimulaciju, jel ti to predlaže dr? antralni su oni folikuli koji će se stimulacijom dobit u postupku, a gledaju se ili početkom ciklusa ili na kraju onog prije stimulacije

  30. #1180
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Da ovaj put idem u punu stimulaciju, 25.10. sa nalazima idem po ljekove...pa s obzirom da je na klomifen bila dobra reakcija i na punu stimulaciju bi trebala biti dobra ili to nema veze?

  31. #1181
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bit će to ok, po amh ih ne bi trebalo biti previše, al bit će ih sasvim dosta za bracu ili seku, evo sad i mene zanima koliko će ih biti u odnosu na amh, držim fige!

  32. #1182
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Mare41 hvala ti na odgovorima,nekako si me utješila

  33. #1183

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Mare, vidim da dosta znas o stimulciji, pa da pitsm, meni amh 2,62, u prvom postupku femara+menopur imala 4 js, 3 zrele, 2 oplodile, beta 4,6, drugi postupak femara+menopur, jedva 2js, do zadnjeg dana se nije znslo oce vracat obe il jednu, beta 1,2, i sad treci postupak, samo femara, samo jedna js, i sad cekam betu.
    Tila sam pitat jel meni moze pomoc koja jaca stimulacija il jeto samo bacanje para?

  34. #1184
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Evo i ja dobila svoj nalaz AMH u godinu dna je pao sa 5.7 na 3.2pmol/l.Sad mene zanima kak če se sve to odrazit na moj postupak IVF+PGD???Ak netko zna bila bih mu zahvalna!Hvala

  35. #1185
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj valiana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i ja dobila svoj nalaz AMH u godinu dna je pao sa 5.7 na 3.2pmol/l.Sad mene zanima kak če se sve to odrazit na moj postupak IVF+PGD???Ak netko zna bila bih mu zahvalna!Hvala
    mi to ovdje ne možemo znati, jedan pgd je bio oko 10-tak j.s., drugi-uspješan 25...pretpostavljam da ćeš dobit jaku stimulaciju...
    papiga, sretno u čekanju bete, i doktori, kao što vidiš, ispipavaju koja je stimulacija najbolje...

  36. #1186

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Al u principu, stalno je ista stimulacija, al sad zadnji put sam losije reagirala, pa je samo femara

  37. #1187

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    znate li možda di u splitu mogu privatno izvadit progesteon, a da nije poliklinika analiza?

  38. #1188
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Evo stigli i moji nalazi hormona koji su uspoređujuči s prošlim nalzom u padu.Radila sam obje pretrage u istoj bolnici isti(3.dan )ciklusa.E2-212(77-921),LH2.6(2.4-6.6),fSH7.2(3.0-8.1),PROLAKTIN 387(109-557)t3 1.81(0.89-2.44),TSH1.695(0.350-5.000),ft4 17.51pmol/l (9.00-19.5) Testosteron uk.3,11(0,45-3,75)aNTI TPO 0,96KIU/l(<5,61) I AMH3,2PMOL/l.Po mom mislim da je sve ok osim amh koji ke nizak.E sad me zanima baš što će mi u Pragu reć na sve i kako če teć moj postupak s obzirom na ove nalaze.Zanima me i vaše mišljenje oko ovih brojčeka ,hvala

  39. #1189

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj jojo prvotno napisa Vidi poruku
    znate li možda di u splitu mogu privatno izvadit progesteon, a da nije poliklinika analiza?
    A da pitas u sunca?

  40. #1190
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    da li nizak amh nuzno povlaci losu kvalitetu js?
    Prema nasem reproduktivcu, ne. Odnosno nista se ne zna, niti ne ocekuje do punkcije (do koje mi nismo dosli, tako da za sad nemam pojma kakva je kvaliteta mojih JS s AMH-om od cijelih 1.86 pmol/l tj. 0.26ng/l)

  41. #1191
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj MajaPOP prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja, ali me jako buni jedno misljenje prije postupka (gdje se sve ocjenjuje sa 5+, od reakcije a stimulaciju, kvaliteta embriona, endometrija i sl) i onda posve drugo nakon neuspjesnog postupka. Dr koji su iz iste struke sunposve ubjedjeni da je klinikama jedino statistika bitna, no ne zelim u to da vjerujem, i sto se Ceske tice-skoro sam ubjedjena da nije tako, ali (velim opet), zasto donacija ako je AMH nizak i dok god ima js valjda je logicno da idemo s njima. U biti, niko od nas ne zeli cuti nesto sto mu ne prije, pa tako ni ja, a da sam trazila vise (skoro desetine) misljenja-jesam i jos uvijek to cinim. Dr u Americi posve zanemaruju AMH, dok god je FSH dobar, nas dr R skoro isto, pa me zbog toga buni misljenje dr L (Mare zna o kome je rijec), jer je fakat bila optimisticna prije postupka, a onda mejl sa donacijom i onda odjednom 'mute' Znam da me sad peru hormoni, ali smo pred zidom (idiopate vec 5 godina, a znamo da vrijeme leti) i ljuti me to sto reproduktivna medicina nije bog zna kako uznapredovala da ustvrdi zbog cega ne dolazi do implantacij ili ako da-razvoj prestane jako rano?! Pogotovo kad nam masa doktora govori da je sve OK, i da tu nema razloga za brigu, da ce 'sigurno uspjeti ovaj put, jer nema razloga da ne uspije'...
    Nisam bas srela takve informacije o Americi, Majo. Moj AMH je katastrofalan, FSH je bio 9.3 jedan jedini put kad su ga provjeravali, sve ostalo u najboljem redu, zajedno s antralcima kojih je bilo vise nego dovoljno za ovakve nalaze (12, ako se ne varam). Ono sto je nas americki reproduktivac ignorirao (vise nego sto bi to ignorirali, recimo, u Hrvatskoj) bio je taj FSH jer na nasoj klinici, a i vecini drugih koje sam trazila po netu, informacije radi, nekakav cutoff dolazi s nalazom od 15. Znaci nas su, s tom devetkom, gledali kao normalne.

    S druge strane, zbog AMH-a od 1.86 pmol/l (0.26 ng/l), donacija nam je ponudjena kao prva opcija vec pri prvom razgovoru, s jedinim jedinim nalazom, a to je bio taj katastrofalan i neocekivan AMH, s obzirom na moje godine (nepunih 34 u tom trenutku).

  42. #1192

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj PapigaCapo prvotno napisa Vidi poruku
    A da pitas u sunca?
    hvala, nisam se ni sitila njih

  43. #1193

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj PapigaCapo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zadovoljna sa svojim dr. Ne mogu ric rec protiv. Samo donacija js mi je nekako daleko, nekako ne mogu ti jos probavit. Teoretski ta beba ne bi imala moje gene. Znam da je glupo, i necu da seneko uvridi, al ja tozasd ne mogu
    A sta se tice drugog misljenja, mozda bi trebala, al nije mi ni to jednostavno, radim u privatnika, ic u zg ili dalje mi nije tek tako. Samo dr misli da se aih-om i hsg-om vracamo na poceak. Ja ne mislim tako, vec da sebi time stvaram sansu izmedju ivf-ova.
    papiiga u vezi ovoga beba ne bi imala moje gene, mmoram priznati da je to bila upravo i moja prva pomisao, a volim se osjecati posebnom, i to naravno prenijeti na svoje dijete, medutim nakon tri grdne stimulacije, rezultat je bio 2 punkcije po jednog folikula, 1 js i 1 transferom. Neuspjesno. zadnju 3. stimulaciju sam primila 52 gonala, neznas koje je ludi ja ili doktor, reakcija "svemirska tisina"
    to je bila tocka na i u mojoj prici s donacijom js.
    jednostavno nije imalo smisla ici dalje i nakon razmisljanja od godinu i pol i neuspjesnih postupaka krenula je prica s HZZO i prvom donacijom krajem 2010.
    u mojoj glavi se jednostavno poslozilo da ce tamo neka mlada cura donirati svoje js i da ce ti embriji biti meni vraceni, i kada uspijem da cu ja ici na prvi UZV i sve ostale, provesti 9 mjeseci s tim bicem u sebi i jednostavno mu biti mama, sto cu i biti kada ga rodim
    meni je to sada vrlo jednostavno
    nadam se da donacija nece biti tvoja jedina opcija i da ces uskoro biti trbusasta
    slobodno se javi na pp

  44. #1194

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj Ona koja nije pisala prvotno napisa Vidi poruku
    papiiga u vezi ovoga beba ne bi imala moje gene, mmoram priznati da je to bila upravo i moja prva pomisao, a volim se osjecati posebnom, i to naravno prenijeti na svoje dijete, medutim nakon tri grdne stimulacije, rezultat je bio 2 punkcije po jednog folikula, 1 js i 1 transferom. Neuspjesno. zadnju 3. stimulaciju sam primila 52 gonala, neznas koje je ludi ja ili doktor, reakcija "svemirska tisina"
    to je bila tocka na i u mojoj prici s donacijom js.
    jednostavno nije imalo smisla ici dalje i nakon razmisljanja od godinu i pol i neuspjesnih postupaka krenula je prica s HZZO i prvom donacijom krajem 2010.
    u mojoj glavi se jednostavno poslozilo da ce tamo neka mlada cura donirati svoje js i da ce ti embriji biti meni vraceni, i kada uspijem da cu ja ici na prvi UZV i sve ostale, provesti 9 mjeseci s tim bicem u sebi i jednostavno mu biti mama, sto cu i biti kada ga rodim
    meni je to sada vrlo jednostavno
    nadam se da donacija nece biti tvoja jedina opcija i da ces uskoro biti trbusasta
    slobodno se javi na pp

  45. #1195

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    ma ja sam ti cool po tom pitanju, a i volim biti spesl
    pa kad "zabebim" (kazu curke na srpskom forumu) to ce biti apsolutno najnebitnija stvar
    pere me neki optimizam

  46. #1196
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Curkice radila sam hormone pa me interesira vaše mišljenje,šta vam se čini za mene, sa 20 dana imam punih 40.Razmišljam o još jednom postupku pa me kopkalao kakvi su mi hormoni.

    LH 4,56(2.4-6.6),
    fSH 6,83(3.0-8.1)
    prolaktin 187 (113-550)

    Šta vam se čini? Hormoni su rađeni 2 dan ciklusa.

  47. #1197
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    rozalija, dobro je, dobro... lijepi nalazi horomona
    ako kreneš u postupak za drugo dijete budi spremna da doktori ne obraćaju pažnju toliko na hormone koliko na godine.
    (evo moj primjer: u postupku sa 40 i pol godina; FSH 6, LH 5, AMH 24 pikomol/L, svi mpo-ovci su govorili:-to je dobro, ali vaše godine...
    sretno

  48. #1198

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    80

    Početno

    Ja sam već dugo u ovim vodama (7 stimuliranih postupaka iza sebe, nuspješnih) AMH sam vadila zadnje u ožujku i bio je 2,4 pmol/l, uvijek slaba reakcija na stimulaciju, šti je i za očekivati. Vadila sam ponovno hormone i mene sad brine nizak FSH...danas sam dobila nalaze i on je ispod donje granice, LH na samoj granici. Početkom godine je bilo isto takvo stanje na koje mi je dr.rekao da dok je god FSH nizak možemo ići u stimulaciju. Svašta sam našla o tim niskim vrijednostima od toga da je to posljedica prerane iscrpljenosti jajnika (i da tu nema pomoći, samo donacija) do poremećaja funkcije hipofize....imate li vi koja iskustva sa time?

  49. #1199
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Osim sto je poznato da se AMH odnosi na rezervu jajnih stanica, nije bas da su se strucnjaci usuglasili o bilo cemu ostalom. Previse im je sve to skupa novo.

    U mojem slucaju, nema nikakvih drugih problema, tipa hipofize, a ni ostalih hormona (osim viseg FSH-a, ali on je, u principu, u logicnoj korelaciji s niskim AMH). Cak mi ni godine zivota ne idu u prilog bas takvom AMH-u, iako sam daleko od idealnog doba za trudnocu.

  50. #1200
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Hej pošto se vadile friško hormone, koliko vam je bio prolaktin? Ja sam vadila danas, 4. dan ciklusa mi je vrijednosti su :- Prolaktin moje stanje je 896,88- a parametri su od (108,78-557,13)
    Progesteron moje stanje 1,24 - a parametri od (0,32-0,95)
    FSH- 5,95( 3,03-8,08)
    LH-3,73(2,39-6,60)
    Estradiol-142( 77-922)
    Testosteron-2,41(0,45-3,75)
    Da li je imao povišen prolaktin? AMH nisam radila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •