Stranica 25 od 49 PrviPrvi ... 15232425262735 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,250 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1201
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Inaće sam lijekove već dobila jer sam lani vadila hormone i bili su ok . Dr. Strelac me nije ni tražio njihovo stanje već samo povijesti bolesti iz Maribora i prema tome mi odredio terapiju.

  2. #1202

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    cure, da li je netko imao sličan slučaj:
    loš fsh i odnos s lh (fsh= 9,8, lh= 4,2), a prema UZV policističan
    1 jajnik?
    uz napomenu da ovaj drugi redovito ovulira, 10-tak puta UZV-om utvrđena O baš
    na lijevom, a nikad na desnom koji je uvijek policističan.

  3. #1203
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Cure, imam jedan prijedlog...kada pišete podatke o amh da navedete točan broj, može?

  4. #1204
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Mislim u potpisu

  5. #1205
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    a i mjernu jedinicu

  6. #1206
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Moj loš amh toliko utječe da ni 4 gonala dnevno ne znače puno. Ova situacija traje već neko vrijeme tako da mislim da više neću ići u stimulirane postupke jer nema smisla toliko se trovati za rezultat kao u prirodnom postupku.

  7. #1207
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Bareki moj nalaz amha je 0- 75.7 ja ima stanje 8,8 to je jako loše ili?

  8. #1208
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    snupi,
    amh od 8,8 pmol/L označava smanjenu plodnost.
    ali, mlada si, imaš šanse radi mladih godina.

    jesi radila druge pretage radi spontanih?

  9. #1209
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Nisam. Samo sam vadila sve hormone i kariograme. Kod hormona sam radila sve povišen mi je prolaktin - trenutno , pijem bromergon, lani je bio testosteron koji je sad ok. Radila sam kariograme koji su ok. Da li mozžda znaš koji je razlog zašto mi tak hormoni tak skaču. Valjda su mi sad pogodili terapiju.

  10. #1210
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    od imuniteta nisam ništa vadila, misliš da li bi trebala i to obaviti i mr hipofize zbog skakanja hormona?

  11. #1211
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    draga, ne znam za hipofizu i potrebne pretrage.
    pitaj dr o pretragama za trombofiliju... jer ipak imaš spontane u anamnezi.

  12. #1212
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ovaj amh i nije toliko loš.
    imamo tudnica sa puno manjim amh-om.

  13. #1213
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Hvala Ti Inesz na dobrum savjetima-, sad mi je čak i malo lakše nakon ovoga. Ma znam da bude sve vjerujem u to-

  14. #1214

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj snupi prvotno napisa Vidi poruku
    Hej pošto se vadile friško hormone, koliko vam je bio prolaktin? Ja sam vadila danas, 4. dan ciklusa mi je vrijednosti su :- Prolaktin moje stanje je 896,88- a parametri su od (108,78-557,13)
    Progesteron moje stanje 1,24 - a parametri od (0,32-0,95)
    FSH- 5,95( 3,03-8,08)
    LH-3,73(2,39-6,60)
    Estradiol-142( 77-922)
    Testosteron-2,41(0,45-3,75)
    Da li je imao povišen prolaktin? AMH nisam radila.
    Snupi, u koje vreme si vadila Prolaktin? mislim koliko je prošlo vremena od buđenja...

  15. #1215
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    moji hormoni su ok, a AMH mi se povečala vrijednost....bio je 2.9,a sada je 5.....radio ga je isti lab...

  16. #1216
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    sanda,
    amh se ne povećava.
    laboratoriji griješe, i jedana od ovih izmjerenih vrijednosti jest greška.


  17. #1217
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    sanda,
    amh se ne povećava.
    laboratoriji griješe, i jedana od ovih izmjerenih vrijednosti jest greška.

    napisala sam dr rijeći....znam da se ne može povečavati....mislim da je ovaj 5 prava vrijednost....jer sam prvi puta slala poštom krv,a sada sam tamo vadila...isti lab....VV...

  18. #1218
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Evo i mene u društvu niskog amh. Nalaz pokazuje 7,8 pmol/l. Do sada su bile slabe reakcije na stimulaciju pa se doktor odlučio zatražiti i ovaj nalaz. Svi ostali hormoni su ok.
    E sad, zanimaju me vaša iskustva s niskim amh i lošim spermiogramom (čitaj: loš da su se doktori bez razmišljanja odlučili na picsi i macs čim su ih počeli primjenjivati u klinici).
    Koliko sam skužila iz vaših postova, nizak amh ne mora nužno predstavljati zlo u mpo priči, ali je činjenica da moja reakcija na stimulaciju nije bajna. U dva klomifenska postupka dobili po 1js, s gonalima dobili 3.

  19. #1219
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    ivka, jel to neka domaća klinika radi macs? Je li on uspješniji od picsi-ja?

  20. #1220
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Moj AMH je 10,5 pmol/L (ref. 0 - 75,7)
    U postupku s Gonalom dobili samo 2 j.s.
    U postupku s Menopurom i Decapeptylom dobili 7 j.s.

  21. #1221
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    ivka, jel to neka domaća klinika radi macs? Je li on uspješniji od picsi-ja?
    macs i picsi smo radili u Vinogradskoj. Koliko mi je poznato, u Hrvatskoj ga uz Vg radi i Cito u Splitu.

  22. #1222

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    bok svima! Imam pitanje za vas.. AMH mi je 5,6 i dr L iz PFC klinike u Pragu mi je dala protokol sa 4 ampule gonala dnevno i tek pred kraj par ampula menopura sa cetrotidom. U mailu je napisala da je ovaj protokol prepisala zbog niskog AMH. Do sada sam imala 2 protokola samo sa menopurima i cetrotidima i prvi sa slabijom dozom sam imala 3 js , a drugi sa malo većom dozom 7 js. Sad me malo strah da možda uopće neću reagirati na gonale...ne znam ....vidim da ima svakakvih reakcija na gonale pa me zanima što vi mislite. Namjeravam još detaljnije pitati u Pragu zašto je baš taj protokol odabran ali do tada da cujem i vas. E da...AMH sam vadila samo ove godine u 5 mj tako da ne znam kakav je bio prije. Ugodne blagdane svima
    Posljednje uređivanje od leeloo77 : 22.12.2012. at 21:27

  23. #1223
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    leeloo77 vidim u potpisu si imala dosta izgubljenih trudnoća jesi to provjerila kako i zašto se dogodilo?
    Ne znam ako smatraš da su ti menopuri dali OK rezultate onda reci tako dr. i pitaj zašto ona misli da bi gonali bili bolji izbor.
    Znam da su se oni obično odabirali menopuri kod nešto starijih žena, endometrioze iako nije pravilo. Najbolje bi bilo probati oboje pa da vidiš kako reagiraš ali to je lako kad ideš tu doma preko socijalnog a kad ideš negdje dalje pa da slabo izreagiraš nije baš lako. Zato pitaj prije nego kreneš što imaš izgubiti

  24. #1224
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj loš amh toliko utječe da ni 4 gonala dnevno ne znače puno. Ova situacija traje već neko vrijeme tako da mislim da više neću ići u stimulirane postupke jer nema smisla toliko se trovati za rezultat kao u prirodnom postupku.
    hej draga...meni je dr.Poljak rekao da neće nikako više da idemo u stimulirane, upravo iz tog razloga, što dobijem isto js kao u prirodnjacima i polustimuliranim postupcima. isti učinak, a manje štetiš zdravlju i jeftinije je...

  25. #1225

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Mala mimi hvala na odgovoru. U prvoj trudnoći se plod jednostavno prestao razvijati oko cca 9 tj.dok sam u drugoj dobila nikad izdefiniranu infekciju koja je potaknula trudove. Što se tiče protokola možda bi bilo dobro kad bi mogli isprobavati različite kombinacije ali nas će slijedeći postupak doći cca 35 000 kn tako da nemam novaca a polako ni godina za možebitne pogreške. Meni se prošla stimulacija (od koje je prošlo 2 i pol godine) činila kao pun pogodak jer smo dobili 6 lijepih js i jednu malo lošiju.
    Posljednje uređivanje od leeloo77 : 23.12.2012. at 16:47

  26. #1226
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    bok zemske!
    da li je netko pokusavao s estrogen priminogom u ciklusu pred postupak? dakle estrogen (cycloprogynova...) od 20dc? da li je rezultat bio bolji glede broja stanica i kvalitete?
    po kojoj ste shemi bili stimulirani? da li kratki protokol (suprefact ili decapeptyl i od 3dc FSH/LH) ili antagonist (stimulacija od 3dc..FSH/LH..kasnije orgalutran)?

  27. #1227
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mala mimi hvala na odgovoru. U prvoj trudnoći se plod jednostavno prestao razvijati oko cca 9 tj.dok sam u drugoj dobila nikad izdefiniranu infekciju koja je potaknula trudove. Što se tiče protokola možda bi bilo dobro kad bi mogli isprobavati različite kombinacije ali nas će slijedeći postupak doći cca 35 000 kn tako da nemam novaca a polako ni godina za možebitne pogreške. Meni se prošla stimulacija (od koje je prošlo 2 i pol godine) činila kao pun pogodak jer smo dobili 6 lijepih js i jednu malo lošiju.
    Da znam da je to vrlo skupo i ja sam bila u Mariboru prije par godina pa se nismo baš proslavili s rezultatima, jesi li ih već kontaktirala?

  28. #1228
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    bok zemske!
    da li je netko pokusavao s estrogen priminogom u ciklusu pred postupak? dakle estrogen (cycloprogynova...) od 20dc? da li je rezultat bio bolji glede broja stanica i kvalitete?
    po kojoj ste shemi bili stimulirani? da li kratki protokol (suprefact ili decapeptyl i od 3dc FSH/LH) ili antagonist (stimulacija od 3dc..FSH/LH..kasnije orgalutran)?
    i mene ovo jako zanima

  29. #1229

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    nisam jer klinika ne radi do 2.1

  30. #1230
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    cure molim vasa iskustva o DHEA
    jel to stvarno pomaze ? jel bilo trudnoce poslije uzimanja , nuspojave ??
    znam da ste pisale o tome nemam vremena sad trazit hitno mi je

  31. #1231
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Moje je da ne pomaže. Nuspojave su nekima bile super, kao pomladile se, nekima izbili prištevi na licu. Možda ima nešto u tome, to preporučaju sad u CITOu, preporučaju neki u ZG-u, mojca je imala nizak AMH, visok Dheas, i lako zatrudnila. Sretno!

  32. #1232
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Uzimala sam dhea prije zadnjeg postupka. Ne znam koliko je bas on imao utjecaja, a eto me trudne...
    Sretno!

  33. #1233
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    koliko ste dugo pile DHEA ?
    kazu pije se 6tj prije postupka

    obisla sam nekoliko ljekarnih nigdje je ne mogu kupiti , di da kupim ??

  34. #1234

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    80

    Početno

    Ja sam mjesec i pol prije postupka koristila DHEA i hormoni su mi totalno podivljali da nisam ni išla u postupak....testosteron mi je bio jako povećan, i još neki hormoni, sad se više ne sjećam koji...meni nije to bilo nešto. Dr.mi je rekao da odmah prestanem, čim je vidio nalaze.

  35. #1235
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    koliko ste dugo pile DHEA ?
    kazu pije se 6tj prije postupka

    obisla sam nekoliko ljekarnih nigdje je ne mogu kupiti , di da kupim ??
    Potrošila sam negdje kutiju i pol, znači 90ak dana sam pila, 25 mg jedna dnevno. Kad kreneš s postupkom treba prestati. (Anyway - savjetujem da vidiš s liječnikom bi li ti preporučio).
    Kupovala sam u ljekarni Mandis pharm u Zagrebu. Proizvođač Kal. (Ne znam smijem li ovako javno pisati, ako ne - neka admin obriše.)

  36. #1236
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    znam da je proizvođac Kal , nije to tajna,
    dr. mi je to preporucio, 6tj prije ivf
    3x1 po 25mg

    kruca sad si me prepala

    jos meni preporucio 3x1 dnevno

  37. #1237
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ne bi trebalo uzimati DHEA napamet..... polako s tim, crvenkapice, saljem ti PP

  38. #1238
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a sta cu kad mi dr to dao da pijem

  39. #1239
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Ja isto kao i Moe prije ovog zadnjeg postupka pila 3 mjeseca, isto samo 1 dnevno, znam da svi preporucuju 3 dnevno al ja nisam htjela.

  40. #1240
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Crvenkapice, bilo bi dobro da izvadiš DHEA-S (androstendion) prije započinjanja terapije, ali ako si oko 40-te velike su šanse da će ti biti snižen, pa bi ta terapija trebala pomoći. Kažu da 1/3 klinika u svijetu propisuje DHEA, po jednoj studiji tri puta je povećao broj trudnoća, a broj živorođene djece bio je veći za 23%. U tom istraživanju je skupina žena uzimala 75 mg DHEA 40 dana prije MPO postupka, tu treba znati da Amerikanci propisuju mikronizirani (tj. vrlo fino usitnjeni) DHEA, koji se kod nas ne može naći, što znači da je apsorpcija ovoga nemikroniziranoga manja, pa doza od 75 mg nikako ne bi smjela naštetiti (kratkoročno, naravno, za dugi rok bojim se da još nitko ne zna).
    Ja sam na svoju ruku odlučila piti DHEA, Q10, još uzimam Prenatal (već godinama), laneno ulje i visokoproteinske shakeove.
    Evo par linkova pa si pročitaj:
    http://www.sciencedaily.com/releases...0701145535.htm
    http://www.network54.com/Forum/53068...e%28s%29+used-
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 07.01.2013. at 09:14

  41. #1241
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ima li koja ovdje s vecim brojem antralaca (mislim 6-7 ili vise) a da se kroz stimulaciju ne uspiju mobilizirati svi ili skoro svi?
    uz koje protokole ste dobivale bolje rezultate u tom slucaju?

  42. #1242
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ispravak netočnog navoda: KAL-ova DHEA je mikronizirana, treba odlijepiti naljepnicu i pogledati tekst na američanskom.

    Spodoba, meni nikad nisu radili AFC, koliko je on bitan? FSH mi šeta oko 7, AMH 3.8, androstendion post-menopauzalni, u zadnjem postupku sam dobila 9 j.s. uz kratki protokol Gonal + Cetrotide.

  43. #1243
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    jel se DHEA uzima do menge ili do punkcije ??

  44. #1244
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ako je za bolju kvalitetu oocita, onda mi je logično do punkcije.

  45. #1245
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pa kako ste vi uzimale ?
    znaci moze se uzimati sa femarom i menopurima ?

  46. #1246
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Cure , zna li itko..naime ja imam dijagnozu pof( preuranjena menopauza) i prosle godine sam radila dheas i bio mi je 8.3.. Prije par dana sam radila opet i sada je 8.4.
    Referentne vrijednosti su za ciklus 1.8-7.7
    E,sad ja bi po svemu trebala imati snizene vrijednosti,a ne ovakve...da li to znaci,da ovo malo j.s. sto mi je preostalo je dobre kvalitete? Ili sta? Zna li itko? Hvala unaprijed

  47. #1247
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Itko?!!

  48. #1248
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Crvenkapice, DHEA-u uzimam prvi put u životu i na svoju ruku, ali čitam po stranim forumima da uzimaju sve do punkcije.

    Shadow, dobro pitanje. Bilo bi logično da ti je snižen, da. A jesi li vadila androstendion i testosteron?

  49. #1249
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Shadow2 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure , zna li itko..naime ja imam dijagnozu pof( preuranjena menopauza) i prosle godine sam radila dheas i bio mi je 8.3.. Prije par dana sam radila opet i sada je 8.4.
    Referentne vrijednosti su za ciklus 1.8-7.7
    E,sad ja bi po svemu trebala imati snizene vrijednosti,a ne ovakve...da li to znaci,da ovo malo j.s. sto mi je preostalo je dobre kvalitete? Ili sta? Zna li itko? Hvala unaprijed
    ma ti mora da si jong čikenica. rekla si mi jednom koliko ti je godina, ako se ne varam svakako ispod 35.
    kombinacija mladja dob i losa ovarijalna rezerva je svakako izglednije nego da si old tajmerica s losom ovarijalnom rezervom..
    kakav je odnos fsh/lh na 3dc?

  50. #1250
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Crvenkapice, DHEA-u uzimam prvi put u životu i na svoju ruku, ali čitam po stranim forumima da uzimaju sve do punkcije.

    Shadow, dobro pitanje. Bilo bi logično da ti je snižen, da. A jesi li vadila androstendion i testosteron?

    Nisam nikada vadila testosteron, bas nikad mi nitko nije rekao da ih vadim.. U kakvoj su vezi dheas i testosteron?
    Ali nije dheas i androstendion jedno te isto, ili sam ja pobrkala loncice?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •