Stranica 28 od 49 PrviPrvi ... 18262728293038 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,351 do 1,400 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1351
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Da, baš zato sam i pitala po kojem si ti protokolu išla, jer postoji i ta opcija kroz cijelu stimulaciju do štoperice pa neke nastave i nakon punkcije (ajde postaj i taj protokol kad uhvatiš vremena).

  2. #1352
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj xvana prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure,
    dugo vas pratim, pravi ste mi izvor informacija i početna točka u istraživanjima. Mogu vam reći moje iskustvo sa protokolima i estrogen primingom. Inače imam uredan FSH (doduše prije godinu dana vađen), ali nizak AMH (0,33), i u kratkom ciklusu sa antagonistima (cetrotide od 6. dana ciklusa, prirodan start sa po 3 gonala dnevno od 2. dana ciklusa) samo jedan folikul punktiran, loše kvalitete. Tako su zaključili da sam low responder. U idućem ciklusu sam uzimala estrofem od 21. dana prethodnog ciklusa (2x2 mg dnevno), te decapeptyl od 1.d.c., te 250 I.U. puregona, te iako samo dvije stanice, savršene kvalitete - 3. dan 8-stanični bez fragmentacije, nažalost bez uspjeha. Idući postupak bio je polustimulirani sa klomifenima i gonalima (par gonala), čak 3 j.s. ali očajne kvalitete embriji. Dakle moj zaključak je, bez estrogen priminga - više ne idem u postupak!
    xvana, ako se ne varam, decapeptyl previse supresira jajnike. ako supresija, onda je za 'lowere' bolji sprej. dakle isto od prvog dana. znam samo da sam citala da decapeptyl vise supresira jajnike u odnosu na sprej.
    sretno!!!

  3. #1353

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    14

    Početno

    Prema tom protokolu dr. shera, decapeptyl se koristi samo do menge, onda 1 d.c. ništa, a od 2 d.c. prelazi se na antagoniste (pola uobičajene doze, npr. 0,125 mg cetrotide) sve do štoperice, te se nastavlja sa estrofemom 7-10 dana. Tek nakon toga kreće se u stimulaciju sa visokom dozom FSH (npr. gonal, cca 600 jedinica) koja se postepeno smanjuje, a tek pred kraj stimulacije ubaci se i malo LH (menopur). Cilj ovog protokola ne dopustiti porast LH na nivou jajnika (nije to isti LH koji se vadi iz krvi kako sam ja shvatila), koji je i inače visok kod low respondera a djeluje loše na kvalitetu i kvantitetu jajnih stanica. Taj protokol se zove agonist/antagonist conversion protokol sa estrogen primig-om. Na googlu upišite geoffrey sher, optimising response to fertility drugs in women with diminished ovarian reserve who undergo IVF, isto i An individual approach to ovarian stimulation for IVF is crucial.
    Evo npr. verzija tog protokola prema iskustvu jedne amerikanke:

    5th cycle:
    age 36
    two months following the 4th (and cancelled)cycle
    flare protocol; same as cycle 2; only 1 egg retrieved, and grew to 8 cell embryo and transferred on day 3; BFN
    6th cycle: AGONIST/ANTAGONIST WITH ESTROGEN PRIMING PROTOCOL

    This is not the exact Dr. Sher protocol but what my RE created for me based on his theory.

    day 4 of cycle before IVF:
    low dose aspirin
    lupron .5mg subcutaneously (.1ml)
    BCP taken for 21 days

    lupron stopped when period started.

    protocol started on day 2 of period:

    day 1 of cycle/protocol: (day 2 of menses):
    cetrotide 0.125 mg subcutaneously
    4 estradot patches (estradot patches to be stopped when lead follicle was greater or equal to 1.5 cm)

    days 2 and 3 of cycle:
    600 iu gonal f
    0.125 mg cetrotide

    days 4 - 6 of cycle:
    525 iu gonal f
    0.125 mg cetrotide

    days 7 - 11 of cycle:
    225 iu gonal f
    0.125 cetrotide
    75 iu menopur

    day 12:
    trigger shot

    day 14:
    ER
    9 follicles; 9 eggs retrieved; 6 fertilized; 5 grew to 3 day embryo

    2 embryos transferred, unfortunately BFN

    HOWEVER

    This was my best response to IVF drugs in four years. I'm not sure why I responded fairly well to the first flare protocol. My antral follicle count was very low by the time we did this cycle, lower than the number of eggs retrieved.

    I do believe that this protocol is the reason why I responded so well for me. Others might see this as not a great cycle but for poor responders like myself you will probably agree that it's really good!


    7th cycle:
    FET
    BFP!!!!! Twins!!!!! Due in June 2011.

    So yes, I believe in the estrogen priming protocol; and all the other preparation I did beforehand to help ensure the best quality eggs possible.

  4. #1354

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    14

    Početno

    Ako ste primjetile, ova cura je koristila estrogen agonist/antagonist conversion, te je istodobno sa estrogenom išla u stimulaciju, a ne čekala 7-10 dana estrogena. Mislim da je tkđ. jako bitno kod ovih protokola visoke doze lijekova, a to u našim bolnicama nećemo dobiti

  5. #1355
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Ima smisla taj Agonist/Antagonist Conversion Protocol (A/ACP) kod žena s povišenim LH, žena sa smanjenom rezervom jajnika i starijih žena jer se na ovaj način negativni učinci LH induciranim androgenima negiraju, tj. izbjegnuto je štetno djelovanje stromalnih androgena na kvalitetu jajnih stanica/zametaka. Dok bi kombinacija sa estrogen priming-om trebala poboljšati odgovor jajnika, odnosno osjetljivost FSH receptora jajnika, uz poboljšanje kvalitete st..

    xvana, kao što si i napisala da to u našim bolnicama nećemo dobiti, o takvim protokolima kod nas možemo samo sanjati, niti je sredstava, a niti volje liječnika za bilo kakvim novinama u njihovoj ustaljenoj rutini.

  6. #1356

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    14

    Početno

    Moja dr. u St bolnici, dr. M., ima volje probati sa estrogen primingom, a za povećanu dozu lijekova - treblo bi pokušati dogovoriti s dr. da sam kupiš razliku lijekova, jer mi se čini apsolutno besmisleno, a što često viđam pa i na ovom forumu, ovakva forumlacija: bila sam na 6 ivf-ova, loš odgovor jajnika ili loša kvaliteta j.c. svaki put, a vrti se uvijek isti protokol. Po meni low responderi su zasebna kategorija i trebaju zaseban pristup, i zapravo je najveći izazov dobiti količini tj. kvalitetu kod njih, ali i tu ima nade, pogotovo zadnjih 10-ak godina vidim da se vani počelo tako i razmišljati. Neka me oproste liječnici, ali svaka šuša može napraviti protokol za norm respondere, tu nema greške.

  7. #1357

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    14

    Početno

    Evo linka na jednu stranicu o različitim tipovima protokola jedne američke klinike (http://ivfmd.net/ivf/aggressive-ivf-...tion-protocols), oni su razvili više vrsta protokola, posebice za one sa niskim AMH, i imaju na kraju super tabelu o prednostima i manama svakog od tih protokola. E2-antagonist i E2-low lupron mi se čine kao najbolji za low respondere. zapravo flare protokoli nama uopće ne pašu.

  8. #1358

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    14

    Početno

    Ljube, ti ćeš mi možda znati objasniti kod e2 antagonist protokola sa ovog gore linka što sam poslala, u tabelama za ovaj protokol ne piše da mu je mana visok početni LH koji može ugroziti rast folikula, iako taj protokol ne koristi nikakvu supresiju, samo estrogen. Da li to znači da u ovom protokolu ne dolazi do porasta LH?

  9. #1359
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Pa kod luteal-e2-antagonist protokola GnRH antagonist (Ganirelix ili Cetrotide) dodan oko tjedan dana nakon ovulacije bi imao tu supresivnu ulogu koju kod A/ACP-a ima agonist, da spriječi djelovanje GnRH čime se sprječava prirodno lučenje i FSH i LH.

  10. #1360
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Cure trebam malu pomoć za prijateljicu. Upravo je saznala da otkazuju postupak jer joj je amh 1.14, a štitnjača (mislim tsh3) joj je 7.5.
    E sad, dr joj je rekao da treba izregulirati štitnjaču jer s takvim nalazom teško da bi ostala trudna.
    Nju zanima da li se i amh "popravi" kad riješi tu štitnu?

  11. #1361

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    147

    Početno

    Koliko sam upućena za AMH ''nema popravka''... Samo što brže djelovati, i uhvatit šta se može.
    Još ako je mlađa, šanse za uspjeh su veće, bez obzira na AMH.

  12. #1362
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Hvala Lea, ima 32 god. i oduvijek uredne cikluse...

    Molim i ostale sa iskustvom da napišu koju "riječ utjehe".

  13. #1363

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    147

    Početno

    Na žalost, upućena sam, isto oduvijek savršeni ciklusi (i u puno kasnijim godinama), nikakve tegobe, a na kraju školski primjer svega lošega u MPO.
    Javit će se cure koje su uspjele i sa lošijim AMH, one uvijek ističu važnost mlađih godina.

  14. #1364
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Hvala Lea još jednom
    Ako netko zna kako teku stvari sa štitnom nakon terapije, sad joj je ipak najbitnije izgubljeno vrijeme...

  15. #1365

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    14

    Početno

    kažu da je za ivf postupak idealno da tsh bude između 1 i 2, iako ima žena koje i sa THS 7 kao tvoja prija prirodno ostanu trudne, ali je kod postupka bitno da je u tom okviru. tvojoj priji bi bilo dobro da izvadi i antitijela za štitnjaču (anti TPO i još jedna), da zna je li to kronično povišen TSH ili je neki drugi razlog. U prvom postupku koji je meni bio uspješan ja sam TSH dovela na razinu oko 1, a inače imam pozitivna antitijela a štitnjaču

  16. #1366

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    14

    Početno

    Ljube,
    jasno mi je da agonist ili antagonist dodani 7 dana nakon O imaju supresivnu ulogu, ali u ovom protokolu antagonost se dodaje na 6 dan stimuliranog ciklusa (ili kod određene veličine folikula), a prije toga samo se estrogen koristi i to od 21. dana prethodnog ciklusa pa sve do sredine stimuliranog ciklusa (estrogen se dodaje zajedno s ljekovima za stimulaciju). Dakle pitanje je, da li samo estrogen koji se koristi od 21. dana prethodnog ciklusa može spriječiti porast LH na početku ciklusa i time njegov negativan efekt na razvoj folikula?

  17. #1367
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Odgovor je da sam estrogen ne može (gledala sam shemu pod 3.Estrogen-primed Luteal Antagonist Protocol pa sam ti zato tako odgovorila).

  18. #1368

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    imam 22 god,i nedavno mi je konstantovana preuranjena menopauza.Ginekolog mi je rekao da mi hipofiza nije uredu.Rezultati mojih nalaza su
    Estradiol 69
    FSH 112.9
    LH 50
    Prolaktin 90.0
    Koliko je to lose,i sta mi je ciniti.
    Voljela bih cuti neko strucno misljenje.

  19. #1369
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    alisa u kojim mjernim jedinicama ti je prolaktin?

  20. #1370

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    prolaktin mjerne jedinice 102-496 mU/L ovo sam prepisala sa nalaza

  21. #1371

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Alisa to ces pitanje morat postaviti nekom strucnom ginekologu koji ce te pregledati i UZ, da se vidi izgled jajnika. Ovi tvoji nalazi su dosta losi, odnosno FSH je stvarno jako visok. Ne znam imas li i kakve cikluse, je li ti lijecnik predlozio kakvu terapiju? Ovdje ces naci iskustva s preuranjenom menopauzom ali nema ih puno, po meni je najbolje obratiti se strucnom ginekologu za sve sto te zanima!

  22. #1372
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, brojke izgledaju dosta loše ali ne može se ništa zaključiti bez gin.pregleda odnosno ovih parametara koje navodi Charlie - kakvi su ciklusi, jajnici, ima li antralnih folikula...
    Što ti je činiti ovisi o tome želiš li samo izregulirati hormonski status (za što će ti ginekolog sigurno dati nadomjesnu terapiju) ili si planirala odmah majčinstvo (u tom slučaju treba vidjeti imaš li šanse ostvariti ga s vlastitim jajnim stanicama ili je donacija jedina opcija).
    Gdje živiš?
    evo jedne teme ovdje: http://forum.roda.hr/threads/39983-D...varian-failure
    i puno više informacija ovdje: http://kutak.forumotion.com/f51-povisen-fsh
    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Argente : 14.06.2013. at 16:23

  23. #1373
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj xvana prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube,
    jasno mi je da agonist ili antagonist dodani 7 dana nakon O imaju supresivnu ulogu, ali u ovom protokolu antagonost se dodaje na 6 dan stimuliranog ciklusa (ili kod određene veličine folikula), a prije toga samo se estrogen koristi i to od 21. dana prethodnog ciklusa pa sve do sredine stimuliranog ciklusa (estrogen se dodaje zajedno s ljekovima za stimulaciju). Dakle pitanje je, da li samo estrogen koji se koristi od 21. dana prethodnog ciklusa može spriječiti porast LH na početku ciklusa i time njegov negativan efekt na razvoj folikula?
    xvana, evo još malo info o tvom pitanju:

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2654939/

  24. #1374

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Saan isprazni inbox

  25. #1375
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Trebam savjet iskusnih i ovdje! Trebali smo ići na IVF, dobili dugi protokol; od 21.dc decapeptyl, pa od 4.dc 4 menopura 4 dana i onda ništa- folikuli nisu porasli. Zanima me da li kakva druga stimulacija bi mogla djelovati jer je dr rekao to je to i da nikakva druga stimulacija ne bi djelovala s obzirom na moj nemjerljiv AMH

  26. #1376
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    nije ti baš nemjerljiv AMH, napiši točno koliko je

  27. #1377
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam savjet iskusnih i ovdje! Trebali smo ići na IVF, dobili dugi protokol; od 21.dc decapeptyl, pa od 4.dc 4 menopura 4 dana i onda ništa- folikuli nisu porasli. Zanima me da li kakva druga stimulacija bi mogla djelovati jer je dr rekao to je to i da nikakva druga stimulacija ne bi djelovala s obzirom na moj nemjerljiv AMH
    koliki je tocno AMH, koliko si imala antralaca taj ciklus?
    postoje razne varijante za low respondere, npr. neki doktori daju estrogen (tzv estrogen priming) pred postupka itd..malo prouci ovu temu.
    decapeptyl koliko kuzim je najneppovoljniji za low respondere. ako ces ici u protokol sa supresijom, onda je valjda sprej (surpefact npr.) bolja opcija. nekad blage stimulacije daju bolje rezultate.

  28. #1378

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Potpisujem spodobu, dugi protokol s decapeptylom vrlo jako supresira jajnike. Postoje druge, slabije supresije, postoje protokoli bez, prirodni ciklusi, klomifen, femara, estrofem da ne nabrajam...vazno je pokusati pronaci sto bi ti odgovaralo, gledati jajnike na 3.dc... Gdje ste bili u postupku?

  29. #1379
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    špelkica, uz sve ovo što ti savjetuju spodoba i Charlie, vrlo vjerojatno ta tvoja stimulacija od samo 4 menopura/dan nije mogla podići antralce nakon takve supresije pa je tu trebalo ići sa jačom dozom čistog FSH ako je već bila odluka za dugi protokol, no svakako još probaj izvrtiti nešto od ovih protokola za low respondere.

  30. #1380
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Špelkica, Menopur ti je očito bio preslab. Vjerojatno je trebalo pojačati s čistom dozom FSH. Svakako potpisujem što ti curke savjetuju.

  31. #1381
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    nije ti baš nemjerljiv AMH, napiši točno koliko je
    Kad sam vadila AMH rekli su mi da je manji od njihove (VV) granice mjerlijvosti (mislim da je njihova granica 1,14 ili ako netko zna neka me ispravi). Svakako ću zavirit u svoj karton sljedeći put ili ići vaditi privatno.

  32. #1382

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    curke, imam jedno pitanje:
    do sada još nisam vadila AMH, jer mi je FSH relativno stabilan oko 9, i uzv slika jajnika je do sada
    uvijek bila "bolja od toga", odnosno antralaca je uvijek bilo dosta (neznam broj, ali MPO-ovci bili zadovoljni).

    međutim, prošli tjedan sam ponovno bila na hsg-u, 8 d.c., i doktorica mi je, prva od njih x doktora su me gledali,
    spomenula da sumnja na nisaki AMH i pobrojala 5 antralaca.
    Ima li netko iskustva sa protokolima sa tolikim brojem antralaca?
    godina 36,5
    Posljednje uređivanje od krojachica : 07.10.2013. at 13:27

  33. #1383

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Najbolje izvadi AMH pa ces znati vise. Ima protokola, ali ne pase svakoj isto, nekom prirodnjaci, nekom kratki protokol, meni recimo Klomifen... Nece ti AMH dati odgovor koji protokol, to najbolje saznas metodom pokusaja i pogreski, ali cisto da zaokruzis hormonsku sliku, kao dodatni input tvom doktoru.

  34. #1384
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pliz pomoc
    dosao mi nalaz DHEA-s
    11,3 ( 0.9 - 5,8 )

    15 dana pijem dhea tablete , jel moguce od njih ili ne ??
    kako sniziti ?
    koliko je to lose za js ?
    jel imao tko povisen dhea -s hormon
    hitno mi je

  35. #1385

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Drage moje evo da se javim i ovdje! Želim podijeliti s vama svoju srecu i dati vam vjetra i leđa.
    Moja dijagnoza je nizak amh 1,14 sve ostalo uključujući i muža je ok.
    Napravili smo jedan postupak na VV kod dr. A.
    Primila sam 24 menopura, 3 cetrotide i 2 brevicida, dobili smo 2 js 1 nezrela druga se oplodila, vratili su mi dvodnevnu cetverostanicnu mrvicu i po svemu sudeci primila se
    12 dnt beta 222,5
    16 dnt beta 1539,5
    18 dnt to je danas beta 3483,6
    Želim vam puno sreće svima i da se jednog dana svi pohvalite velikim betama
    Posebno se želim zahvaliti charlie i Lei st koje su mi pružile sve potrebne informacije kada sam dobila dijagnozu i dale mi vjetar u leđa...
    Hvala vam od srca

  36. #1386
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    saan,
    sretno!

    koliko imaš godina?

  37. #1387

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Hvala!
    33 god.

  38. #1388

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    hay...u pripremama sam za 5-ti ivf ovaj cu iz prirodnog ciklusa probat,inace mi je AMH 0.8,FSH 16/14 a sad imamo i problem stitnjace sva 4 pokusaja su bila jaka stimulacija sa skoro nikakvim odgovorom i naravno losom kvalitetom! znam da se AMH nemoze popravit ali sad sam stvar uzela u svoje ruke i sve sto sam nasla u fazi sam koristenja znaci pijem DHEA,maca korijen Q10,fertil plus i jos(neznam bas prevesti tocno) pijem prasak od zitarica lagano zelenim od svih preparata neznam samo smijem li na svoju ruku koristit testosteron gel?? zna li neko mozda?

  39. #1389
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    njanja

    zašto testosteron? zašto bez preporuke liječnika?

    inače, u kojoj ti je jedninici izražen amh? koliko imaš godina?

    jesu li ti liječnici predlagali donaciju js?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 23.10.2013. at 11:15

  40. #1390

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    testostoron sam koristila kod prosle stimulacije,znaci mjesec prije postupka jer navodno pomaze jajnicima a ja bi neki polustimulirani postupak ali medjutim ovdje(bec) takve postupke ne priznaju i hoce da se odlucim hocu li stimulirani ili prirodni postupak...a nemoram ti reci da me strah i jednog i drugog AMH je 0.8 mcg/l
    a jesu mi predlagali da idem za prag ali...neznam nisam jos tako daleko razmisljala,a inace ima 34 godinice

  41. #1391
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    moze meni nekakav odgovor u vezi visokog dhea hormona

  42. #1392

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Saan cestitam!!!! I sretno dalje!!
    Crvenkapice na zalost ne znam odgovor.

  43. #1393
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    njanja1, 0,8 mcg/L je isto kao i 0,8 ng/mL i kada to konvertiraš u pmol/L ispada 5,712 što nije AMH s kojim žene ne ostaju trudne, pročitaj ovu temu, malo progruntaj protokole, probaj pokušati s estrogen primingom ako nisi, a i šteta je što ne možeš klomifenske (femarske) polustimulirane izvrtiti da vidiš što tu dobiješ.

    crvenkapice, ajde malo pričekaj barem tjedan, dva pa onda izvadi dhea-s, past će on nakon prestanka tbl., ali treba malo vremena

  44. #1394

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    ljube meni su rekli da vrijednost AMH bi trebala biti preko 1ng/lm eto prvi put vidim da se to pretvara...stvarno sam vise nervozna izgleda moras studirat medicinu da te prestanu zezat i samo pare uzimat! a estrogen primigon koliko sam na netu vidjela bi bio protokol za stimulaciju ili si nesto drugo mislila??

  45. #1395
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    joj ljube sad bi te poljubila preko laptopa , daj Boze da padne ....ponovit cu svakako
    koristila sam dhea 3x1 10 dana pa mi cudno da je odmah djelovalo na hormon, nadam se da je visok od tableta

  46. #1396
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    njanja1, primjena estradiola u lutealnoj fazi obično ide u kombinaciji s antagonist protokolom, no neki ga ukomponiraju i u druge stimulacijske protokole, malo pročitaj ove prethodne stranice, ima tu korisnih informacija, bit će ti puno toga jasnije

    kapice, držim fige za novi nalaz!

  47. #1397

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    e stigo nam je nalaz imunologije...najbolje da odma odem za mirovinu predat znaci skoro sve je bezveze a najgore sto su IgG,IgA i IgM extremno visoki ovo je da poludis

  48. #1398
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    polako njanja , to su neki nalazi za viruse ? aj tocno napisi sta je

  49. #1399

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    to su oni killer zellen ili kako se vec zovu,znaci oni odbijaju strano tjelo,bore se protiv njega...RO antitjela su pozitivna i jos svasta nesto...ocaj

  50. #1400
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    estrogen se moze ubaciti na vise nacina, istina da se najcesce koristi antagonist. imala sam dobar link, ali nazalost ga izgubila, ali evo dva primjera. javim se kad nadjem ultimativni link

    http://www.ivfmd.net/fertility-treat...-ivf-protocol/

    http://www.ivfmd.net/fertility-treat...nist-protocol/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •