Stranica 29 od 49 PrviPrvi ... 19272829303139 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,401 do 1,450 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1401
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    estrogen se moze ubaciti na vise nacina, istina da se najcesce koristi antagonist. imala sam dobar link, ali nazalost ga izgubila, ali evo dva primjera. javim se kad nadjem ultimativni link
    http://www.ivfmd.net/fertility-treat...arian-reserve/
    Posljednje uređivanje od spodoba : 04.11.2013. at 09:12

  2. #1402
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Pozdrav svima! Danas je stigao moj nalaz: fsh 12.66, LH 3,61. Prije 1.5 godinu fsh je bio 9,52. AMH sam vadila 4.mj prošle godine. Do sada nisam imala ni jedan ivf. Pitala sam doktoricu u poliklinici betaplus da mi protumači moj nalaz pa mi je napisala da mi je krajnje vrijeme da odem na ivf i pokušam dobitiono malo dobrih stanica koje su ostale. Prvi stimulirani ivf mi je u 7.mj u Vg. Ima li smisla raditi ivf u prirodnom ciklusu sa ovakvim lošim nalazom?
    Nadam se da je netko imao uspjeh i dobio bebicu uz hormonalnu sliku kao što je moja.
    Hvala!!!!!

  3. #1403
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Zašto ne? Ja imam još lošije nalaze od tvojih i dr mi je preporučila prirodnjake.
    Posljednje uređivanje od špelkica : 21.02.2014. at 16:19

  4. #1404

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    Krtica i kod mene smanjena plodnost. Ja sam ostala trudna u prirodnom ciklusu nakon 7 ET (stimulirani, polustimulirani) i nakon 3 pokusaja u prirodnom ciklus bez ET.
    Isto sam se cesto pitala ima li smisla raditi priodnjake jer nikada nisam dosla do transfera. Samo hrabro!

  5. #1405
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ohrabrujuće je čuti ovakvu lijepu vijest. hvala dream.
    Jeste ikada čule da doktor zbog visokog fsh daje euthyrox? poznanica s kojom sam danas razgovarala koja ima amh niži od 5 i fsh oko 9-10 rekla kako je pila i još pije euthyrox 25mg dnevno. Pomislila sam da je pobrkala fsh i tsh, al nije. Kaže da joj je tsh bio 2.2 i nije zbog njega dobila ovu terapiju. sada je u 12 tt i ide provjeriti fsh. još uvijek pije euthyrox.

  6. #1406
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    ma pobrkala je 100%

  7. #1407
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    postoji poveznica izmedju niskog fT4 i loše reakcije na stimulaciju..tako da je dobar pokusaj srediti stitnjacu pred postupak

  8. #1408
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uputno je provijeriti antitijela.
    Meni su hormoni bili ok, ali antitijela ne, pa sam zbog toga dobila Euthytox.

  9. #1409
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Dobila sam svoj nalaz amh hormona,iznosi 4.0 pmol/L ef. vrijednosti 0-75 pmol/L, fSH iznosi 7.3 IU/L.
    imam 28 godina.Shvatila sam da je ovaj amh loš za moje godine,ali mene zanima koliko je loš,i kakav je odnos sa FSH?

  10. #1410
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Da se nadovežem LH 9.4 IU/L ref.vrijednosti 2.4-12.6

  11. #1411
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam svoj nalaz amh hormona,iznosi 4.0 pmol/L ef. vrijednosti 0-75 pmol/L, fSH iznosi 7.3 IU/L.
    imam 28 godina.Shvatila sam da je ovaj amh loš za moje godine,ali mene zanima koliko je loš,i kakav je odnos sa FSH?
    Snelly amh ti je loš. Evo pogledaj tablicu vrijednosti. Nažalost, smanjena ti je rezerva. Ne očajavaj jer žene i tada zatrudne.
    AMH pmol/L
    0.0-2.2 Vrlo niske koncentracije
    2.2-15.7 Smanjena plodnost
    15.7-28.6 zadovoljavajuća plodnost
    28.6-48.5 Optimalna plodnost
    >48.5 Povećane koncentracije
    Kako amh pada tako fsh raste. Odnos LH i Fsh bi trebao biti 1:1 idealano, ali ako i nije onda bi fsh trebao biti mrvu veći od lh. Akoje obrnuto onda to ukazuje na pcos.

    Tvoj fsh nije visok. Npr. moj je 12.66, a amh mi je 12.5 i to ukazuje i na lošiju kvalitetu jajnih stanica.
    Sretnoooo

    Svakako će ti doktor to sve najbolje objasniti, ja prenosim što sam naučila ovdje i čitajući sve na netu o tome.

  12. #1412

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Evo da vas malo utjesim!
    Moj amh 1,14 pmol/L
    Fsh 8,67 mIU/ml
    Lh 2,95 mlU/ml ..... I uspjeli iz prvog postupka ivf/icsi sa dobivenom 1 zrelom js. Danas smo 22 + 1. Imam 33 god.

  13. #1413
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Saan uljepšala si mi dan, pa to je izvrsno i hvala ti na još jednoj nadi

  14. #1414

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Saan je moja muza


    Sent from my iPad using Tapatalk

  15. #1415

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Papigice pratim te na odbrojavanju samo rijetko pisem... Drzim fige da ovaj bude dobitan

  16. #1416
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj saan prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da vas malo utjesim!
    Moj amh 1,14 pmol/L
    Fsh 8,67 mIU/ml
    Lh 2,95 mlU/ml ..... I uspjeli iz prvog postupka ivf/icsi sa dobivenom 1 zrelom js. Danas smo 22 + 1. Imam 33 god.

    Hvala što si se javila!!!! Daješ nam svima nadu!!!! Uživaj u svojoj trudnoći.

  17. #1417
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    postoji poveznica izmedju niskog fT4 i loše reakcije na stimulaciju..tako da je dobar pokusaj srediti stitnjacu pred postupak
    moj ft4 je 13,25pmol/L (ref. vrijednosti od 10 - 22), ft3 3,58pmol/L. Jel to nisko??

  18. #1418
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Danas sam razgovarala s doktorom. Idemo pokušati prirodni ivf u 4. mjesecu. Kad sam mu rekla koliki mi je fsh-a i lh-a rekao je kako mi se jajnici jako pate. E šta mu to znači?
    Kakve su šanse da umjesto tog prirodnjaka pitam za klomifen pa neku polustimulaciju napravimo? Čak sam spremna sama kupiti injekcije. Bi li i dalje imala 4 stimulirana ivf-a ili bi oni to brojali da sam jedan isskoristila iako sam sama preuzela kupovinu lijekova?

  19. #1419

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Pricaj s njima nevezano, pitaj bi li ti se to racunalo . Sretno


    Sent from my iPad using Tapatalk

  20. #1420
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam razgovarala s doktorom. Idemo pokušati prirodni ivf u 4. mjesecu. Kad sam mu rekla koliki mi je fsh-a i lh-a rekao je kako mi se jajnici jako pate. E šta mu to znači?
    Kakve su šanse da umjesto tog prirodnjaka pitam za klomifen pa neku polustimulaciju napravimo? Čak sam spremna sama kupiti injekcije. Bi li i dalje imala 4 stimulirana ivf-a ili bi oni to brojali da sam jedan isskoristila iako sam sama preuzela kupovinu lijekova?
    Dr. se malo našalio, na laički način ti je rekao da hipofiza luči veće količine hormona kako bi potakla ovulaciju (zato ti i jesu povišene njihove vrijednosti).

    Za podebljavanje prirodnjaka stimulacijom o svom trošku, mislim da neće pristati jer nije stvar samo u lijekovima, već i u dobivenom materijalu - što ako dobiješ npr. 6js, s tim ima više posla nego s 1 koju dobiješ u prirodnom ciklusu. Na klomiće bi možda i pristao, ali na injekcije čisto sumnjam...mislim imaj na umu da ti unatoč lošim brojkama imaš velik broj antralaca...

  21. #1421
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Hehehe lijepo se on šali na moj račun. Pitat ću jel bi prisato na klomifen. Nemam što izgubiti. Sada se treba naoružati raznim tabletama i živjeti u nadi da će one pomoći dati kvalitetne 2-3 stanice jer su moje očito i lošije kvalitete.

  22. #1422
    marinab1304 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    137

    Početno

    Krtica i meni je dr. Rekao da se moji jajnici pate mozda idemo kod istog doktora . Uglavnom moj fsh je 11.85 lh 3,66 amh 1,7 imam 27 god. Ja sutra krecem s klomifenima a 11.3 prva folikulometrija.

  23. #1423
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Marinab1304 mi smo se već "srele" na Potpomognuta u Vg. Tamo si i napisala da si i ti kod Tomića. Ideš na 1. aih. Sretno!!!!

  24. #1424
    marinab1304 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    137

    Početno

    Da Krtica tako je. Hvala!

  25. #1425
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,imam pitanje pa ako netko zna...25.03 sam narucena na prvi uzv nakon konzultacija u vinogradskoj.Uzv ce biti na 10.dc,ja sam kandidat za iskljucivo prirodan ivf,zbog dijagnoze epi,amk 4.0 itd.Da li je moguce da me dr. vec sad u 3. mjesecu posalje u prirodni postupak ili moram cekat iduci ciklus tj. 4.mjesec?
    Koliko se dugo ceka za prirodnjak?

  26. #1426
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    U prirodnjak ideš odmah. Jedino bi te mogao poslati prije prirodnjaka na inseminacije. I ja sam kod dr. Tomića pa sam išla na inseminacije. Ti zamoli za prirodnjak koji bi vjerojatno bio onda u 4. mjesecu. Sretnooooo


    Jel netko pije vitex agnus castus? Može prijedlog koje kapsule da naručim i koliko mg se treba piti? Hvala

  27. #1427
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hvala ja sam cula da je taj vitex odlican ali ja se trenutno kljukam l-karnetinom,l-argininom i cajevima...pa cemo vidjet .

  28. #1428
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Evo da i ovaj stimulacijski protokol bude ovdje, može se primijeniti i samo parcijalno prva stimulacija:

    http://www.ivf-worldwide.com/ivf-wor...esponders.html

  29. #1429
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Nisam znala gdje da ovo stavim pa ako nekog zanima, članak o low responderima i spontanim
    http://www.bbc.co.uk/news/health-26663750


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #1430
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Kika222,ka ti je transfer?

  31. #1431
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Bio danas, vraćene dvije hrabre blastice


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #1432
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

  33. #1433
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Govorili su mi sa su mi stanice sigurno jako jako loše jer je fsh kao što vidite u potpisu 3.5 puta veći od lh pa sam na punkciji imala lijepu stanicu, odličan embrij. Prirodni ciklus. Sretna sam bila!!!! Sretnoooooo

  34. #1434
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Da li svi ti prirodni pripravci poput smokava u ulju,sira s lanenim uljem,coenzim q10 ,vrkuta i ostala cuda utjecu i na broj antralaca ili samo na kvalitetu jajnih stanica?mislim da imam dosta malo antralaca pa bih nesto da se poveca broj..

  35. #1435
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Da li svi ti prirodni pripravci poput smokava u ulju,sira s lanenim uljem,coenzim q10 ,vrkuta i ostala cuda utjecu i na broj antralaca ili samo na kvalitetu jajnih stanica?mislim da imam dosta malo antralaca pa bih nesto da se poveca broj..

    Ja mogu samo reći da sam jela te smokve 40 dana i dobila sam prvi put 5js. Svih pet ih se oplodilo, dogurale do petog dana, dvije vratili tri smrznuli.. Nikad dosad nisam imala ništa za smrznuti! E to što nije bilo trudnoće to je druga priča... Dr kaže da embriji ne valjaju Ali sigurna sam da su smokve pomogle u nečem, i macca i vitamini... A koliki ti je amh?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #1436
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ne znam za amh,jos nisam vadila.zapravo jos nista ne znam,ali pijem svakakve vitamine,jedem smokve i sir sa lanenim uljem..ne moze skoditi..ubrzo cu i amh izvaditi..a jos cu i macu kupiti,jedino nju jos ne pijem

  37. #1437
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Kopirala sam post od hanumice fate koja nam je podijelila korisnu informaciju da je knjiga o poboljšanju kvalitete JS bespaltna za preuzimanje tri dana.

    cure drage knjiga o popravljanju kvaliteta JS je ponovo na free download od 1.-3. maja,

    pise mi amazon da je pacifc time u pitanju (valjda to znaci da od naseg podneva pocinje 01-og maja, pa tri dana traje).

    software za citanje teksta na kompjuteru (ko nema tablet, kindle etc. ) je takodje free i bukvalno jedan klik misom, tako da ko zeli informaciju i nesto lako optimisticno da procita ima ponovo priliku.

    Evo link: http://www.amazon.com/HOW-TO-IMPROVE.../dp/B00HIPVZM2

  38. #1438
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Da li svi ti prirodni pripravci poput smokava u ulju,sira s lanenim uljem,coenzim q10 ,vrkuta i ostala cuda utjecu i na broj antralaca ili samo na kvalitetu jajnih stanica?mislim da imam dosta malo antralaca pa bih nesto da se poveca broj..
    moje iskustvo - broj antralaca prije ovog ludog 'dopingiranja' sa svim kerefekama je bio 3-5. broj antralaca je postepeno rastao na kojih 7-8, jednom sam cak imala oko 12 antralaca. amh je uvijek bio tu negdje. prvi je bio 0.5 pa je par mjeseci kasnije bio i 0.8. godinu prije uspjelog postupka je bio 0.6.
    cini mi se da se iskusniji doktori ne drze tog AMH kao pijan plota, mnoge su zene unatoc daleko nizem AMH nego sto je moj ostale trudne. ocito da je bitnije stanje jajnika nego ta brojka.
    jedino sto se kod mene nikada nije promijenilo je reakcija na stimulaciju. a ona je bila losa, nikada nisam dobila vise od 4js mozda i pet ali je to bilo nezrelo. znam da sam u jednom ciklusu imala kojih 8 antralaca, a uspjeli mobilizirati samo 4. itd
    ali je stopa fertilizacije bila sve bolja i bolja. ispocetka bez 'dopingiranja' je bila losa - imala sam 0 oplodjenih, pa jednu, u trecem pokusaju 3 od 4, u cetvrtom obadvije se oplodile, u petom prirodnjaku se ta jedna opldodila, u sestom isto, u sedmom se obadvije oplodile..itd.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 02.05.2014. at 22:33

  39. #1439
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    moje iskustvo - broj antralaca prije ovog ludog 'dopingiranja' sa svim kerefekama je bio 3-5. broj antralaca je postepeno rastao na kojih 7-8, jednom sam cak imala oko 12 antralaca. amh je uvijek bio tu negdje. prvi je bio 0.5 pa je par mjeseci kasnije bio i 0.8. godinu prije uspjelog postupka je bio 0.6.
    cini mi se da se iskusniji doktori ne drze tog AMH kao pijan plota, mnoge su zene unatoc daleko nizem AMH nego sto je moj ostale trudne. ocito da je bitnije stanje jajnika nego ta brojka.
    jedino sto se kod mene nikada nije promijenilo je reakcija na stimulaciju. a ona je bila losa, nikada nisam dobila vise od 4js mozda i pet ali je to bilo nezrelo. znam da sam u jednom ciklusu imala kojih 8 antralaca, a uspjeli mobilizirati samo 4. itd
    ali je stopa fertilizacije bila sve bolja i bolja. ispocetka bez 'dopingiranja' je bila losa - imala sam 0 oplodjenih, pa jednu, u trecem pokusaju 3 od 4, u cetvrtom obadvije se oplodile, u petom prirodnjaku se ta jedna opldodila, u sestom isto, u sedmom se obadvije oplodile..itd.
    to su jako dobri rezultati..čovjeku baš treba da čuje neko pozitivno iskustvo jer nije lako cijeli dan nešto kemijati i piti..gadna je to samodisciplina nadam se da će i kod mene uroditi plodom..

  40. #1440
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Bila sam sad u 4. mjesecu u prirodnjaku i dobila tri folikula, dvije js, jedna se oplodila i vratila kao 6stanični embrij 3. dan. Imala sam i betu koja se poduplala ali nažalost završila kao biokemijska. Meni pašu prirodnjaci ali ih nažalost više nemam.

  41. #1441

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mimi81 kako to mislis nemas vise prirodnjaka? Mislim da ce ti svaka klinika drage volje stimulirane zamijeniti za prirodnjake.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 03.05.2014. at 13:31

  42. #1442
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Mimi81 kako to mislis nemas vise prirodnjaka? Mislim da ce ti svaka klinika drage volje stimulirane zamijeniti za prirodnjake.
    a sumnjam ipak da bi netko mijenjao konja za magarca koliko god da mu se magarac sviđa

  43. #1443
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    rp, nekima su prirodnjaci bolja opcija jer u stimuliranom ionako ne dobiju više stanica.

  44. #1444
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Baš ću pitati za zamjenu jer kao što kaže frka, dobijem i onako 1-2js pa mislim da nema smisla krcati se lijekovima

  45. #1445
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    da, ako jednako reagiraš u oba slučaja onda definitivno nema smisla stimulacija..to se slažem..ali opet možda neki drugi protokol da ti smiksa pa možda dobiješ koju stanicu više?ipak imaš neke šanse možda..a kod prirodnog sigurno nećeš..ali ako si već više toga probala, a uvijek loša reakcija onda zamijeni..

  46. #1446

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    65

    Početno

    Stigao i moj nalaz sa VV AMH 9,4 pmol/L....sve bolji je... Prvi je bio 5,11 drugi 8,6 i sad ovaj. Pila sam DHEA tablete 3 mj.i evo nalaz. Jeli ovo dobar znak?


    Failure is part of success

  47. #1447
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    evo još jednom o porastu amh: to je nemoguće.
    amh može samo padati, ne raste, ne povećava se broj malenih preantralnih folikula u jajnicima koji luče ovaj hormon, već se protokom vremena broj ovih malenih folikula stalno smanjuje. zato amh može samo padati, ne rasti. porast vrijednosti amh predstavlja grešku u analizi uzorka.

  48. #1448

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    65

    Početno

    Znaci moj svaki nalaz je greska laba? Hm...moram o tome popricati sa svojim mpo dr.


    Failure is part of success

  49. #1449
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa i ne mora biti greška laba, nego su vjerojatno dopuštena manja odstupanja ili se koristi drugačija metoda mjerenja...kao što Inesz gore reče, AMH je pokazatelj rezervi jajnika, a budući da se rodimo sa svim svojim jajašcima, logično je da rezerva ne može rasti nego samo opadati. Tvoj nalaz je utoliko dobar što progresivno ne opada.

  50. #1450

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    65

    Početno

    Ajde bitno da nije losiji, to me tjesi


    Failure is part of success

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •