Stranica 30 od 49 PrviPrvi ... 20282930313240 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,451 do 1,500 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1451
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Dizem malo temu-
    Moze se inhibin B vaditi kada i AMH,znaci na bilo koji dan ciklusa?
    Kod nas u labu. vade jednom tjedno pa bi ako je moguce izvadila sve u jednom bockanju. Vjerojatno negdje i pise ali sorry, koncetracija mi nije na nivou.
    I da, sta jos da vadim kako bi dobila neku okvirnu sliku sto ocekivati u buducnosti.

  2. #1452
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ja mislim da sam citala da se inhibin b vadi na 3.dc..a kao da sam citala i za amh tako nesto..mozda da izvadis tad pa si sigurna..

  3. #1453
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Izvadi onda i dhea hormon..pa ako je nizak mozes uzeti nadomjestke..ali da dosta nuspojava zna imati pa nemoj na svoju ruku..

    I nek ti prebroje antralne folikule..time ces dobiti neku sliku stanja po meni..

    A onda pokusaj dobiti imunoloske pretrage i pretrage za trombofiliju..ti ipak imas dosta postupaka iza sebe..pa onda na temelju svega toga nek ti skroji neki protokol..a u medjuvremenu prirodnjak odradis..

    I pocni stvarno jest smokve u ulju.snizavaju dosta fsh koliko cujem..a svjezi sir i laneno ulje povecavaju estrogen..ja prosli mjesec prvi put u zivotu imala ovulaciju na 15dc..sigurna sam da ima neke veze s tim sto se zadnja 3 mjeseca trpam s time..

  4. #1454
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ajme red na sam spomen smokve u ulju okrece mi se zeludac. Svjezi sir i laneno ulje jos mogu nekako utrpati ali ovo drugo neznam kako.
    Ako cekam da mi 3.dc padne utorak kako tu vade nacekati cu se.

  5. #1455
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ja sam isto tako mislila za te suhe smokve u maslinovom ulju da su fuj..Ali sam ipak natopila kilu smokvi ulitru ulja i svaki dan se uzme 2 smokve. S tim da sam ih ja na četvrtine prerezala da bolje upije.I jako je ukusno u stvari..Utopi 2 u ulje preko noći za probu pa ako uspiješ pojest nastavi jer stvarno sam čula super stvari o tome baš za to što tebi treba.

    Razmišljala sam kasnije i sigurna sam skoro da se AMH vadi bilo koji dan ciklusa,a inhibin B da se vadi tako 2-3dc..

    Inače me nešto čudno od jutra probada..Baš ću utopit jednu lh trakicu..danas mi je 14dc..jer ako će mi opet sad bit ovulacija onda ove smokve djeluju ko lude..
    Posljednje uređivanje od red pepper : 13.06.2014. at 08:53

  6. #1456
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Ja vam od danas opet jedem te smokve, odnosno pijem odvratne su mi ali ja ju usitnim na male komadiće, tako da ne trebam žvakat i onda ih potjeram sa vodom i nekako ide...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1457
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj kika222 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vam od danas opet jedem te smokve, odnosno pijem odvratne su mi ali ja ju usitnim na male komadiće, tako da ne trebam žvakat i onda ih potjeram sa vodom i nekako ide...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    haha,a meni tako dobre da ih nekad jedem i ovako bez veze u toku dana..možda imaš neko neukusno maslinovo ulje?Jer o tome dosta ovisi..

  8. #1458

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Za one s dilemama oko dana vadjenja
    http://www.endolabor.kbcsm.hr/Upute%...%20jajnika.pdf

  9. #1459
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezult...

    Ma ne, ja jednostavno ne volim maslinovo ulje ni smokve ali ovako ide nekako.. Sigurno pomaže jer sam prošli stimulirani postupak dobila 5 js, a inače dobijem max 4. Postupak nije uspio ni ovaj put ali nema veze, mislim da ne može škoditi!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od kika222 : 13.06.2014. at 09:41

  10. #1460
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    ako ne voliš ni smokve ni ulje onda svaka čast što uspjevaš..
    Ja recimo mrrrzim ciklu i iako svi kažu da pomaže za endometrij ja ju ne mogu popit..Odmah mi izaziva instinkt za povraćanje..I ne mogu nikako unatoč cilju..

  11. #1461
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Za one s dilemama oko dana vadjenja
    http://www.endolabor.kbcsm.hr/Upute%...%20jajnika.pdf
    Hvala bubekica, inhibin B kazu da ne vade u mom labu, a vidim da pise da tablica vrijedi za redovne cikluse od 26-32 dana. Moji su 23-26 dana.

  12. #1462

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Evo nalaza iz Petrove:
    3.dc

    Estradiol 85.8 pmol/L (folikulinska faza 110 - 1100,ovulacijska faza 360 - 2200,luteinska faza 360 - 1100,menopauza <37)
    Hormon luteinizacije (LH) 5.6 lU/L (folikulinska faza 3 - 12,ovulacijska faza 20 - 200,luteinska faza 1 - 16,menopauza >15)
    Hormon koji pobuđuje 5.4 lU/L folikule (FSH) (folikulinska faza 2 - 12,ovulacijska faza 8 - 20,luteinska faza 1 - 10,menopauza >20)
    Prolaktin 25.5 μg/L (4 - 23)

    Slala sam mail dr.Radončiću s tim nalazima i rekao je da su u redu, da bi po njemu sad trebalo obaviti hsg..

    A sad čekam ove druge nalaze s VV koji su malo opširniji..

    Nije mi jasno kako do sad niti jedan drugi ginekolog nije primjetio da imam iscrpljene janike?a išla sam kod dobrih ginekologa...možda to oni ne mogu vidjeti?
    Prije godinu-dvije sam imala ureaplazmu i mikoplazmu pa postoji mogućnost da su mi začepljeni jajovodi nadam se da nisu...
    Ne znam koliko se inače čeka kariogram(nalaz)..da li tko zna?
    Ima li smisla raditi hsg i inseminaciju ako su mi jajnici iscrpljeni?Možda je bolje odmah na nešto drugo?
    I čitala sam da svi spominjete antralce a to mi baš nije jasno..što je to?
    Imam ja još puno pitanja

    Vidjela sam i da neke spominju kolika im je vrijednost bete..budući da ne znam kolika bi trebala biti, ne znam ni da li trebam čestitati..sorryte...

  13. #1463

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Evo nalaza iz Petrove:
    3.dc

    Estradiol 85.8 pmol/L (folikulinska faza 110 - 1100,ovulacijska faza 360 - 2200,luteinska faza 360 - 1100,menopauza <37)
    Hormon luteinizacije (LH) 5.6 lU/L (folikulinska faza 3 - 12,ovulacijska faza 20 - 200,luteinska faza 1 - 16,menopauza >15)
    Hormon koji pobuđuje 5.4 lU/L folikule (FSH) (folikulinska faza 2 - 12,ovulacijska faza 8 - 20,luteinska faza 1 - 10,menopauza >20)
    Prolaktin 25.5 μg/L (4 - 23)

    Slala sam mail dr.Radončiću s tim nalazima i rekao je da su u redu, da bi po njemu sad trebalo obaviti hsg..

    A sad čekam ove druge nalaze s VV koji su malo opširniji..

    Nije mi jasno kako do sad niti jedan drugi ginekolog nije primjetio da imam iscrpljene janike?a išla sam kod dobrih ginekologa...možda to oni ne mogu vidjeti?
    Prije godinu-dvije sam imala ureaplazmu i mikoplazmu pa postoji mogućnost da su mi začepljeni jajovodi nadam se da nisu...
    Ne znam koliko se inače čeka kariogram(nalaz)..da li tko zna?
    Ima li smisla raditi hsg i inseminaciju ako su mi jajnici iscrpljeni?Možda je bolje odmah na nešto drugo?
    I čitala sam da svi spominjete antralce a to mi baš nije jasno..što je to?
    Imam ja još puno pitanja

    Vidjela sam i da neke spominju kolika im je vrijednost bete..budući da ne znam kolika bi trebala biti, ne znam ni da li trebam čestitati..sorryte...

  14. #1464

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Što uopće znači ta iscrpljenost jajnika? Kužim da je to mala zaliha jajnih stanica,ali da li to znači da nam uopće neće uspjeti u kućnoj radinosti i da nam je jedino rješenje mpo ili to ne znači to? Radimo već dvije godine i ništa...doduše,nije bilo stalno kontinuirano ali svejedno dugo je to vremena

  15. #1465
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    fuksija, smanjena ovarijska rezerva, ako je jedini faktor smanjene plodnosti, ne znaci da vam ne moze uspjeti i bez mpo...dio parova s tom dijagnozom uspije zaceti i doma, ako ostalo stima. da li vam je sgram ok? da li ste napravili hsg? koliko imas godina?

    vidim da si na VV, pa pretpostavljam da su ti to rekli tamo...da li ti je receno na temelju cega? hormoni su ti ok kako si napisala, amh jos nisi vadila... da li ti je dr rekao kakav ti je broj antralnih folikula, volumen jajnika? da li imas redovite cikluse, da li si pratila ovulacije tokom te 2 godine? kod takve dijagnoze se gledaju svi ti faktori zajedno...

  16. #1466
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    sorry, tek sad vidim da se spremate na hsg
    evo jedan stari link o antralcima, vec je ljepljen i prije, a imas o tome i na pocetku ove teme, isplati se procitati, dobar je topic

  17. #1467

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Spermiogram je dobar..hsg jos nisam radila..dr.Lučinger je rekao da je to sljedece..tamo smo nosili nalaz spermiograma da nam procitaju..ali nisam jos skupila hrabrosti za hsg..onda sam otisla na VV..cekam nalaze amh i ostalo..imam 34god..muz 33..i imam dijete iz prvog braka..dijete s teskocama..naruceni smo i za kariogram..ne znam koliko se ceka nalaz..
    Dr.Alebic mi je rekao da imam iscrpljene jajnike na temelju uzv..i to je to..
    Ciklusi su mi sve kraci sad su 24 dana..iako jos varira 24-28..uvijek sam znala kad imam ovulaciju na temelju sekreta..i nikad nisam imala drugih problema..papa uvijek ok..nikakvi menstrualni bolovi..jedino sto sam prije godinu dana imala ureaplazmu i mikoplazmu..

  18. #1468
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    pa pricekajte onda sve nalaze, tek ste poceli
    na uzv se mogu vidjeti volumen jajnika i afc - broj antralaca. koji je njegov kriterij za iscrpljenost, tj. u kojoj mjeri smanjen afc je vidio, to mozes pitati slijedeci put...nije bas tako crno-bijelo, a ne mora biti ni strasno kao sto "iscrpljenost" jajnika na prvu zvuci (a A. bas nekako voli koristiti taj termin cini se)

    na Rebru se kariogrami cekaju oko 3 mjeseca, za ostalo vise info ima ovdje http://forum.roda.hr/threads/26-KARI...ntani-pobacaji

  19. #1469

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Hvala na odgovoru

    Naravno da ćemo čekati nalaze
    Dr.A mi je rekao da mi je jedan jajnik lošiji od drugog ali da nema vremena da doma više pokušavamo tipa da radimo još godinu dana pa da vidimo hoće li uspjeti..
    Što se tiče kariograma,naručeni smo krajem 7.mj..ako sam dobro shvatila onda još tri mjeseca moramo čekati nalaz ili?

  20. #1470
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nemam što dodati na sushi...ni na doktora sve ti je rečeno. I dalje postoji mogućnost spontanog začeća ali s obzirom na to da ti je rezerva pri kraju, značajno su ti veće šanse s nekim od postupaka potpomognute oplodnje.
    Osobno bih išla odmah na IVF, opet zbog dobitka na vremenu.

  21. #1471
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    sve ok radite, nitko nije spominjao cekanje naravno...odgovarala sam ti na prvo pitanje koje je bilo opcenito i vezano uz temu
    mpo se predlaze nakon godinu dana nezasticenih odnosa (za mladje od 35), a vi tek trebate docekati dijagnozu...nemate sto cekati

    i da, na nalaz kariograma se ceka nekoliko mjeseci jer trudnice/amniocenteze imaju prednost. ok je da cete ga raditi odmah uz sve ostalo, pa istovremeno rijesiti i dilemu da li i to ima veze sa smanjenom rezervom (sto nije tako cesto). sretno dalje!

  22. #1472
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Znači li volumen jajnika od 1.13 ml slabu ovarijsku rezervu?Nije mi niti jedan dr ništa komentirao oko toga, ali sam pročitala negdje da bi to moglo biti to.
    Drugi jajnik mi je oko 3,7 ml. Nisam još stigla do vađenja hormona pa me ovo malo muči.

  23. #1473
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    bok popsy, volumen jajnika je obično u korelaciji s godinama i brojem AF...jesu ti rekli kakav ti je?
    obično navode da je smanjen volumen, povezan s niskom rezervom i low responderima <3ml

    evo malo više o tome

    a evo i copy-paste jednog posta iz 2009 (već je negdje i u arhivi rodinog foruma):

    Velicina/volumen jajnika u grubo moze dati predstavu o “reproduktivnoj starosti” zene.

    Npr., devojka od 35 godina sa malim jajnicima moze reproduktivno biti stara kao devojka od 40 godina. S druge strane, devojka od 40 godina sa velikim jajnicima moze reproduktivno izgledati kao devojka od 35.

    Grafikon je preuzet iz casopisa Human Reproduction.



    Svaka linija predstavlja uzrastne grupe
    A=25 godina
    B=30 godina
    C=35 godina
    D=40 godina
    E=45 godina

    Primer: NN devojka ima 35 godina (linija C). Prosecan volumen za njenu dob je 6 ml (visina x duzina x sirina x 0.526). Medjutim, ako je volumen njenih jajnika 5 ml, tada njena reproduktivna dob vise odgovara dobi od 40 god.
    Ili, ukoliko je vol. jajnika 11 ml tada je reproduktivno (u smislu broja AF i folikula koje moze dobiti na stimulaciji) bliza devojkama od 30 god.

  24. #1474
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    a to se znači zbraja volumen i jednog i drugog jajnika pa se dobije taj iznos 5 ili 6 ?

  25. #1475
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    popsy,

    normalan volumen jednog jajnika za žene od 30-39 godina jest oko 6 ml


    jesi li vadila hormone?

  26. #1476
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Nisam još vadila hormone. Ciklusi su mi uredni,kažem nitko mi do sad nije komentirao taj mali volumen, niti mi rekao da su iscrpljeni ili slično. To je onda stvarno mali volumen kod mene, 1,3 ml i 3,7 ml. Cak mi je Alebić rekao da mi je jedan policističan što su drugi demantirali.

  27. #1477
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    popsy
    je li imaš na nalazu dimenzije jajnika? širina, duljina, dubina u cm? možda je nešto krivo napisano za 1, 3 ml volumena jajnika, možda je greška. koliko imaš godina?

  28. #1478
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Piše na slici Rt 3.21x1.45x1.54, 3,753 cm3 i Lt 1.93x1.10x1.02, 1.134 cm3, to su mjerenja iz Petrove kod Despota.Inače mi je 35 god. Nadam se da će me na sljedećem pregledu poslat vadit hormone jer sam previše vremena na čiste briseve potrošila.

  29. #1479
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    popsy

    nije greška oba jajnika ti imaju mali volumen

    vidim, da i tu na mpo temama već godinu i pol, kakve infekcije si imala da nisi mogla u postupak? zašto nisi bar hormone napravila? zar te dr Despot nije poslao vaditi hormone nakon što ti je izmjerio tako smanjen volumen jajnika?

  30. #1480
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Hormone nisam napravila jer mi moja doktorica ne želi dat uputnicu dok ne dobije pismeno iz Petrove.Mučim se sa streptokokom,gardnerelom, sad su mi nalazi uredni , a i sa subseptumom koji je isto nadam se riješen histeroskopijom tako da u 8 mj opet idem u Petrovu.

  31. #1481
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    smanjen volumen jajnika+muška dijagnoza-meni nije jasno kako to tvoja soc ginekologica ne razumije da ti nemaš vreena za bacanje i zašto ti sama nije dala uputnicu za hormone


    na tvom mjestu bih odmah otišla do socijalne ginekologice i inzistirala na hormonima tako da taj nalaz imaš kad dođeš u Petrovu u kolovozu

    koma jenaše zdravstvo, nebriga za pacijenta na svim razinama

    jadni naši pacijenti, izgube godine prije nego li dođu u postupak. a te izgubljene godine nitko i ništa ne može nadoknaditi

  32. #1482
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    lijepim jedan koristan link, istraživanje s puno grafova i tablica: http://www.plosone.org/article/info%...l.pone.0071465

  33. #1483

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Inesz nije samo kriva drzava i nase zdrastveno. Puno ti znaci i kakvog gin imas. Meni je moj prvo rekao nek ide m na sp i kad je njegov nalaz bio gotov meni je odma dao uputnicu za zg. Tamo sam izvadila hormone s time da sam u meduvremenu napravila hsg i znali smo na cemu smo. Mpo je odma rekao da nemamo sta cekati s obzirom na nalaze i za tri mj sam bila u postupku. Ja mislim da je vazno kakav ti je soc gin.

  34. #1484
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    naravno da je važano kakav je socijalni ginekolog

    socijalni ginekolog od popsy je jako pogriješio, učinio je veliku greško što joj odavno nije dao da uradi bazični status spolnih hormona



    ali i pacijenti sami moraju se infromirati i zauzeti za sebe

    danas nije teško informirati se, informacije o reproduktivnom zdravlju zbilja su dostupne i svatko se može informirati o svojim zdravstvenim problemima

    ako smo informirani tada možemo i jasno tražiti od socijalnog ginekologa da obavlja svoju liječničku dužnost u skladu sa pravilima struke

  35. #1485
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Moj socijalni ginekolog nikad nije ni pogledao moje jajnike, već stručnjaci za mpo koji nikad nisu komentirali mali volumen, Alebić je prošle godine za ovaj od 1,13 ml napisao primjerene veličine i morfologije . Jeli moguće da se u godinu dana toliko smanjio ili šta? A Despot isto nije komentirao jajnike samo napisao oba jajnika b.o.
    Posljednje uređivanje od popsy15 : 10.07.2014. at 12:35

  36. #1486

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Popsy15 i meni se jedan jako smanjio i to onaj kojeg su mi na kkraju odstranili tri cetvrtine. Al eto na njemu je sad doslo do folikula. Muslim da bi morala promjeniti soc gin. Za mene nije normalno da ti gin ne pogleda kakvi su jajnici. Pa to je drugi os novni posao koji mora napraviti. Uostalom hocu ti reci da i s tako malim jajnicima mozes dobiti dobre js evo ja sam isto to postigla. Sretno dalje.

  37. #1487
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    antony ,pa nadam se, ak ih već malo ima da su bar kvalitetne Ma neću se sekirat dok ne izvadim AMH pa vidim pravo stanje.

  38. #1488

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Popsy15 evo u ovom postupku sam dobila jednu ali dobru js. Pocekaj nalaze pa ces vidjeti sta i kako dalje sretno.

  39. #1489

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Evo, dobila sam nalaze...
    TSH mi je 5,74 i dr mi je rekao da odem endokrinologu da se vj radi o hipotireozi..AMH je 12,5..za to je rekao da je na donjoj granici...sto vi mislite?

  40. #1490

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Fuksija tsh ti je malo povisen ali mislim da s terapijom to mozes brzo spustiti! da bi krenula u postupak ne smije biti veci od 2,5.
    Amh iz moje perspektive ti nije los obzirom da je moj 1.
    Koliki ti je lh i fsh?

  41. #1491

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Lh mi je 6.14 a fsh 6.34

  42. #1492

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Mislim da je to idealan omjer... neka me isprave iskusnije ako grijesim

  43. #1493
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    fuksija, amh ti nije bas tako los blizu je granice zadovoljavajuce i smanjene plodnosti (<2.2 pmol/L -vrlo niska koncentr., 2.2-15.7 - smanjena plodnost, 15.7-28.6 - zadovoljavajuca plodnost, 28.6-48.5 - optimalna plodnost). uz takav amh ocekuje se ok odgovor na nesto jacu stimulaciju... ima dosta trudnoca ovdje s puno nizim amh. fsh ti je super, a tsh prilicno povisen. uz tvoje godine, kolko-tolko ok broj antralaca (to pretpostavljam jos ne znas) i reguliranje tsh, mogli bi brzo biti blizu cilja... drzim vam fige da se u tom povisenom tsh krije kljuc problema

  44. #1494
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    naisla sam na rezultate ankete o pristupu poor responderima u kojoj je sudjelovalo 196 klinika... lijepim, nek se nadje za one koji vole usporedjivati s hr praksom
    http://www.ivf-worldwide.com/survey/...esponders.html

  45. #1495
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Lijepim linkove na dvije kliničke studije koje su u toku, svrha istraživanja je usporediti blagi (polustimulirani) i konvencionalni (stimulirani) protokol kod poor respondera:

    http://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT01577199

    http://clinicaltrials.gov/show/NCT01319708

    Zanimljivo će biti vidjeti da li će rezultati istraživanja pomoći razriješiti stalnu dilemu je li kod poor respondera bolje primijeniti polustimulirani postupak ili pak punu stimulaciju s visokim dozama gonadotropina.

  46. #1496

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Sushi,hvala na utjehi i ja se nadam da ce biti ok kad se sredi tsh...premda,i prije sam ga vadila iz drugih razloga i nisam zanijela cak i kad je bii nizi..nedavno sam vadila i ft3 i ft4 i bilo je ok..sutra opet idem vadit krv...

  47. #1497
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Drage moje, da vam savjetujem i malo vas utjesim da ima nade. Ja sam primjer
    Amh-1.1, fsh-22

    Dakle, ono sto je meni pomoglo-bez silnih inekcija gonala- ne mogu gonali meni, ni ikome poput mene, izvući 6 jajnih st. Kad ih imam malo!!! A doktori su samo sibali s gonalima ko ludi. Dakle, pomogao mi je samo klomifen- vrlo njezne doze. Dobili smo 2 j.st.,a nije me se ' rasturilo'.
    Dalje, za zadebljanje endometrija sam pila tablete (end. Mi je bio 4mm) i one su ga podebljale.
    I sad dolazimo do transfera tj. perioda nakon transfera sto mislim da je najbitnije. Tu u Zg. nakon transfera me vise NITKO NIJE POTPOMAGAO DA SE ZAMETAK UGNJEZDI.
    U mom postupku sam pila aspirin i dobivala inekcije progesterona i pila tabl za zadebljanje endometrija. Mislim da je u tome stvar drage moje.
    Tu sam za vasa pitanja ako netko nesto ima. Puse i sretno!

  48. #1498

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Blueone daj mi reci sta si koristila za jacanje endometrija?

  49. #1499
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    - U Sloveniji sam kupila-ESTROFEM 2mg 3x1
    - svaki dan ASPIRIN 100 1 tabl dnevno
    - CIKLOGEST je najbolji vaginalni progesteron, aplicira ga se rektalno (naručuje se u apoteci na Dolcu), ili CRINONE GEL (bolje nego Utrogestan)
    - BREVACTID inekcije BETA HCG-a sam primila 5. dan nakon transfera (sama kupila u apoteci)
    -inekciju progesterona (sama kupila u apoteci) 18.dan nakon transfera

    Eto drage moje, u Hrvatskoj se nitko nije ovako potrudio. Vratili bi mi zametak i rekli 14.dan vadi krv. A zametku treba pomoc da se ugnjezdi! Nasa tijela i hormoni vise nisu moćni kao sa 25. godina,jel? Zato smo i kod njih, doktora.
    Tako da mislim da je ovo sve zajedno polučilo uspjeh i mi sad cekamo nasu bebicu.
    Kad mi se pristupilo na takav nacin odmah sam ostala trudna, a prije toga 2 god nisam , nakon 3 IVF-a.
    Puse!!!

  50. #1500
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    I naravno, nista ne radite i ne kupujte same-mora vas pratiti doktor i reci vam koji dan da sta aplicirate/popijete...nista na svoju ruku!!!
    Ali mu imate pravo reci da ste čuli za estrofem,crinone,injekcije progesterona,injekcije beta hcg...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •