Stranica 32 od 49 PrviPrvi ... 22303132333442 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1551
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Snekica pa kao kaze ljube dogovori fm 1 d.c. i ako nema antralaca dovoljno nemoj ni kretati sa stimulacijom. Ovo ti je zadnji postupak preko Hzzo-a probaj dogovoriti da ga sto bolje iskoristite.

  2. #1552
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    ljube, bila je subota :D
    pak, tako ću i probati dogovoriti. moram zvati 28.11.ili 1.12. pa bi taj dan odmah i išla gore.
    Posljednje uređivanje od Snekica : 18.11.2014. at 15:55

  3. #1553

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ha da, fsh je u nebesima :/
    Poslusaj ljube, ja nazalost s tim nemam nikakvog iskustva.

  4. #1554
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ma zovi ti vec sutra i reci da imas izvanrednu situaciju i da moras do doktora sto prije, a ne da ti sada od stresa jos malo skoci fsh dok cekas kraj mjeseca. I mozda da ponovis nalaz u sljedecem ciklusu.

  5. #1555
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Zvala sam danas ali njega valjda idući tjedan nema, a ovaj ima ful krkljanac. Ma, neću forsati ništa, ići ću gore na dogovor i lijekove, pa ću vidjeti šta će tada reći. Najvjerojatnije ćemo odgoditi za iza nove godine. Samo mi je šteta jer imam neke lijekove kojima će isteći rok dok dođem na red

  6. #1556
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Sneki, pa fsh ne naraste odjednom nepovratno...neko vrijeme varira, a to može trajati i godinama. ne znači ovo sad da će i idući ciklus biti toliki, trebalo bi ga pratiti, izvaditi par puta...mjerodavan je onaj vadjen u ciklusu kad ideš u stim, uz afc. možda nije izgubljen postupak u ovoj godini

  7. #1557
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Do sad mi je uvijek bio do 12. Šta je sada pitaj Boga...
    Ma odlučili smo odmoriti još koji mjesec, nek se on ili stabilizira ili da znam na čemu sam konkretno. A do tad živio stari dobri keks
    Posljednje uređivanje od Snekica : 19.11.2014. at 15:44

  8. #1558
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj stela10 prvotno napisa Vidi poruku
    Itko?
    Kod mene s 35g AMH 1.5 nikad nikakvih problema nisam imala, svi u cudu od doktora!
    Slucaj iz bolnice 45g/AMH 25.5 i sad ti meni reci!!!

    Mi smo krenuli na potpomognutu zbog suprugove kemoterapije, kao imamao godina šta cekati i onda skuze da su meni niske ovarijske rezerve, nitko ne zna zasto, valjda stres.

    Do sad smo prosli 5 postupaka samo 1 oplođena stanica koja se nije ugnjezdila.

  9. #1559
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    draga Nela, sjećam te se s teme mpo u Petrovoj...još uvijek ste tamo? kakve stimulacije si dobivala s tako niskim amh? jesu ti rekli kakvo ti je stanje s antralcima?

    stres nažalost nije dokazan uzrok smanjene ovarijske rezerve stvar je u tome što se o ovom stanju jako malo zna...ono što je poznato je da je u jednom manjem dijelu slučajeva uzrok genetika i abnormalnosti na x kromosomu (npr. Turnerov sindrom, fragilni X), u jednom dijelu autoimune bolesti, ali većina nas ipak za sad ima nepoznat uzrok.
    rađamo se s finalnim brojem jajnih stanica, a zašto je kod nekih od nas on manji - to još nitko ne zna. meni je najteža stvar u mpo bila (i još uvijek je) mirenje sa spoznajom da o tom stanju postoji tako malo medicini poznatog... nema odgovora, pa evo - čak ni ujednačene ideje o tome što i kako s tim pacijentima
    Posljednje uređivanje od sushi : 22.11.2014. at 12:14

  10. #1560

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Evo da napisem kakvo je stanje kod mene bilo kad sam krenula u postupak.

    FSH 17,75
    LH 11 i sitno jos nesto
    svi nalazi su mi ostali u klinici al sam pisala kad sam dobila nalaze na temi stigao i moj nalaz hormona....

    prvo mi je bio sok zbog FSH a AMH sam cekala tada jos.
    Bez tog jednog nalaza odlazim kod dr. Lazarevskog na pregled i nakon uz mi kaze da se sto on vidi ne podudara sa nalazom koji sam donijela. Jos jedan sok, cekam sto ce mi reci.

    Kaze vi imate 10 antralnih folikula i to je dobro...cekamo jos AMH i dobit cete terapiju. Rekao je da moj FSH maksimalno 13....i to je poviseno al nije skoro 18 kako sam dobila u nalazu.

    AMH je 7,1

    Kad sam mu javila rekao je da nije to tako strasno.

    Nedavno sam napunila 35 god. i danas punih 22 tt

    Dobila sam i te kako jaku terapiju al evo isplatilo se

  11. #1561
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Ima li itko voljan pomoci zbunjenoj meni ?? Gotovi nalazi hormona.. Fsh 8.1 ,Amh 6.9.. prolaktin viiisokih 700 i nesto... (detaljne rezultate imam u mailu ,nestrpljiva sam dok dodjem doma pa brzinski tipkam s moba)gin.nalaz proslog mjeseca s uredan s s urednim antralnim folikulima i dominantnim od 17 mm.. i s polipom u maternici od par mm... Lh test nije pokazao ovulaciju.. -;(

  12. #1562
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    draga Nela, sjećam te se s teme mpo u Petrovoj...još uvijek ste tamo? kakve stimulacije si dobivala s tako niskim amh? jesu ti rekli kakvo ti je stanje s antralcima?

    stres nažalost nije dokazan uzrok smanjene ovarijske rezerve stvar je u tome što se o ovom stanju jako malo zna...ono što je poznato je da je u jednom manjem dijelu slučajeva uzrok genetika i abnormalnosti na x kromosomu (npr. Turnerov sindrom, fragilni X), u jednom dijelu autoimune bolesti, ali većina nas ipak za sad ima nepoznat uzrok.
    rađamo se s finalnim brojem jajnih stanica, a zašto je kod nekih od nas on manji - to još nitko ne zna. meni je najteža stvar u mpo bila (i još uvijek je) mirenje sa spoznajom da o tom stanju postoji tako malo medicini poznatog... nema odgovora, pa evo - čak ni ujednačene ideje o tome što i kako s tim pacijentima
    POZRAV, na Petrovoj sam upravo u 6 postupku, treci stimulirani, sada sa 300j Puregola od 2-4 dana i 350j nadalje, vidljive dvije folikule na jednom i jedna na drugom jajniku, prvi put da su oba jajnika aktivna.
    Do sad smo probali i Menopur i Gonal i po dvije folikule na sednom jajniku dobili ali ni jednom da se oplode.
    Jadna se oplodila iz prirodnog postupka ali negativna BETA.

    Ovo mi je predzadnji pokušaj pa sam na iglama, nadam se najboljem.

  13. #1563
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj saraLaughs prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li itko voljan pomoci zbunjenoj meni ?? Gotovi nalazi hormona.. Fsh 8.1 ,Amh 6.9.. prolaktin viiisokih 700 i nesto... (detaljne rezultate imam u mailu ,nestrpljiva sam dok dodjem doma pa brzinski tipkam s moba)gin.nalaz proslog mjeseca s uredan s s urednim antralnim folikulima i dominantnim od 17 mm.. i s polipom u maternici od par mm... Lh test nije pokazao ovulaciju.. -;(

    koliko godina imaš? imate li duge dijagnoze?

    koliko je bilo antralnih folikula prošli mjesec?

  14. #1564
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    34 godine.. Uzv nalaz : u dinjem djelu kavuma polip 10* 9* 7 mm . Ovariji uredni ,desno 6 antralnih folikula i dominantni folikul od 17 mm,lijevo 4 antralna folikula. Hormoni -
    FSH 8.5
    LH 5.5
    Prlolaktin 705.6
    Tsh 1.78
    AMH 6.92

  15. #1565
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Progesteron 45.0 . Nemamo nikakve dijagnoze,tek smo na pocetku. dr. Kaze da prolaktin ponovim za dva tjedna a ovi deugi nalazi da su ok. Amh jest blizi granice smanjenih rezervi ali.. bas ali.. Pokusavamo stvorit bebaca zadnjih mjeseci al tek prosli ciklus sam isla pratit ovulaciju s Prima time testerima al po njima je nije bilo dok nalazi kazu drugacije.. nisam pametna :'(

  16. #1566
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Hvala Inesz ♡♥

  17. #1567
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Sinoc sam napisala poruku tu al je nema.. ne znam bicr sam nesto krivo :'( Inesz -hvala .. imam 33 god.. sinoc sam imala nalaze u rukama al sad cu pokusat opet napamet. Uglavnom pocelo je rako sto imam polip od par mm u maternici.. sat mi je ginekologica rekla da mi bioloski sat otkucava i sto sam citala da polip mozr bit prepreka trudnoci.. moja ginekologica nije pokazala pretjeranu volju bavit se samnom pa sam krenila sama.. u bolnicu -pregled.. u dogovoru za operaciju.. u medjuvremenu odem u privatnog dr. Uzv Nalaz relativno ok.. antralnih folikula 6 desno s jednim dominantnim od 17 mm ,lijevo 4 antralna folikula.. fizicki sve u najboljem redu. Preporuka izvadit krv za hormone,kupila prima time testere deset dana ovulaciju nisu pimazali. Progesteron 21 dan 45.0.. ostali hormoni FSH 8.5
    ,Lh 5.5,
    TSH 1.78
    Prolaktin 700 i nesto _extra povisen..
    AmH 6.92
    Nazovem dr. I kaze da prolaktin ponovim za dva tjedna jer on zna bit promjenjiv ,za AMH da jesam blizu smanjene plodnosti a za ostale hormone da su ok..
    u 12.mj idem u bolnicu pokusat dobit termin za skidanje polipa.. i NADAM se ......

  18. #1568
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Nemamo nikavih dijagnoza jos.. osim sto moji hormoni nisu naj naj.. i sto trudnoce nema tako lako i brzo 《《

  19. #1569

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    imam jedno pitanje:
    često sam vidjela da cure govore kako bi se u idealnim okolnostima kod cura sa visokim fsh i/ili niskim amh trebao
    pratiti svaki ciklus i odlučiti da li ići u stimulaciju ili ne.

    moje pitanje je, zna li se koja bi to bila vrijednost fsh iznad koje u konkretnom ciklusu ne bi imalo smisla raditi stimulaciju?

  20. #1570
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje:
    često sam vidjela da cure govore kako bi se u idealnim okolnostima kod cura sa visokim fsh i/ili niskim amh trebao
    pratiti svaki ciklus i odlučiti da li ići u stimulaciju ili ne.

    moje pitanje je, zna li se koja bi to bila vrijednost fsh iznad koje u konkretnom ciklusu ne bi imalo smisla raditi stimulaciju?
    Nekim klinikama (UKC Maribor, PFC) je FSH>15 cut-off vrijednost za postupak pune stimulacije.
    Obično se tada kod nas sugeriraju blagi protokoli (klomifen, letrozol, niske doze gonadotropina).

  21. #1571
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    čini mi se da u Hr klinikama nitko nije tako eksplicitno postavio tu granicu (na stranicama stranih klinika zna biti često i napisana)... ili je?

    svejedno, mi smo se s ulaskom u mpo prilikom raspitivanja o klinikama i dr-ima raspitivali baš o stavu prema visokom fsh... prilično je šaroliko zvučalo tad

  22. #1572

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    tnx. cure.


    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    čini mi se da u Hr klinikama nitko nije tako eksplicitno postavio tu granicu (na stranicama stranih klinika zna biti često i napisana)... ili je?
    mene i zanimaju strana iskustva, da vidim što bi bilo optimalno a kod nas se ne primjenjuje.

    ja sam samo naišla na podatak da vani tih 15 zna biti granica između stimulacije i ne ulaženja u postupak,
    ali ne i između jake i slabe stimulacije.
    mislim, ovo što kaže ljube je onda povoljnije.

  23. #1573
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    klinike vani određuju tu granicu odbijanja pacijenata zato da im ne kvare statistiku. nema drugog razloga nažalost, šanse za T s nižom rezervom su manje.

    kod nas koliko sam čula nitko nema tako jasnu granicu, ali nisu svi skloni raditi s višim fsh. mi smo odustali od klinike (državne, i hzzo postupaka općenito) koja nam je bila prvi izbor upravo zbog toga. nažalost.
    od privatnih mpo-ovaca takodjer svatko ima drugačiju granicu i različit vremenski period tokom kojeg želi pokušavati s vlastitim js pacijentice. a opet je sve jako individualno, ovisno i o pacijentici. neki će predložiti duže pokušavanje i isprobati više pristupa, a neki su lakši na obaraču i brže predlažu donaciju. a ima i onih kojima predlaganje donacije kao takve baš i ne leži, jel.

    hoću reći, ne znam na što si točno mislila pod "optimalno"...

  24. #1574

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Bas sam mislila na izuzimanje svih onih faktora koji zapravo nemaju veze sa pacjenticom, tipa kvarenje statistike klinike, osobni stav dr. prema donaciji isl.

    konkretno, recimo da sam pacijentica koja po godinama nije u "zadnjem vlaku", a fsh seta od 10 do 15.
    Da li ima smisla cekati ciklus u kojem ce fsh biti 10 pa stimulirati, ili je i npr. 13 ok, a ciklus sa 15 definitivno prekriziti?

  25. #1575
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sam mislila na izuzimanje svih onih faktora koji zapravo nemaju veze sa pacjenticom, tipa kvarenje statistike klinike, osobni stav dr. prema donaciji isl.

    konkretno, recimo da sam pacijentica koja po godinama nije u "zadnjem vlaku", a fsh seta od 10 do 15.
    Da li ima smisla cekati ciklus u kojem ce fsh biti 10 pa stimulirati, ili je i npr. 13 ok, a ciklus sa 15 definitivno prekriziti?
    orange80, kad se izuzmu svi pobrojani faktori i dalje ostaje fsh kao sredstvo (ne jedino) za predviđanje potencijalnog odgovora na stimulaciju i uz visoki fsh veća je vjerojatnost lošeg odgovora, ali to opet nije apsolutno pravilo, trebalo bi pobrojati antralce i onda odlučiti što i kako...

    ..škicni gore post od LareLane, uz njenu vrijednost fsh (17) išlo se na punu stimulaciju, lijepim ti link na temu gdje je opisala protokol (postovi 317 i 322):

    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...smrzlica/page7

  26. #1576

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    tnx. ljube

    samo mi nije jasno, čini mi se da je ovo ful neka stimulacija, a s druge strane vidim da curama
    sa niskim AMH i/ili visokim FSH rade uglavnom blage stimulacije.

    jeli to isto zbog štednje? i kako to obično ide, prvo se proba sa ful stimulacijom pa ako odgovor
    nije dobar ide se sa blažom, ili se na osnovi nalaza odmah odluči da se ide sa blagom?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 19.01.2015. at 14:09

  27. #1577

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    orange80 evo ljube ti je stavila da procitas moje postove. i jos sam negdje al neznam tocno gdje napisala da je moj mpo dr rekao da se moj nalaz FSH ne podudara sa uz i antralnim folikulima.
    imala sam ih 9-10 kad sam krenula sa stimulacijom i dr kaze da je to maksimalno 13, 14 FSH no dobro al opet visoko.

    Razgovarajuci sa doktorima a i sa dr.R mislim da je bolje pratiti antralne folikule vec se samo uhvatit hormona.
    Kod mene su se odmah izdvojila 4 folikula a 2 su se nakon dva dana pojavila i znali smo da nemozemo racunati na njih.
    Dobila 4 jajne stanice i sve se lijepo oplodile.

    Da samo napisem situaciju moje prije.
    FSH je preko 20
    LH 13
    AMH ispod 6 pmol.

    Isto je dobila dugi protokol...jos vise gonala od mene...12 dana stimulacija.
    imala je 10 antralnih folikula i 9 ih je se izdvojilo...8 js je dobila pa tako da nema pravila kako ce netko reagirati.

  28. #1578
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    tnx. ljube

    samo mi nije jasno, čini mi se da je ovo ful neka stimulacija, a s druge strane vidim da curama
    sa niskim AMH i/ili visokim FSH rade uglavnom blage stimulacije.

    jeli to isto zbog štednje? i kako to obično ide, prvo se proba sa ful stimulacijom pa ako odgovor
    nije dobar ide se sa blažom, ili se na osnovi nalaza odmah odluči da se ide sa blagom?
    dobila sam dojam da ti to najviše ovisi o broju antralaca i dotadašnjim iskustvima s reakcijom na stimulaciju... ali ljube će ti znati odgovoriti bolje od mene

    jel znaš kako stojiš s antralcima?

  29. #1579
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    dobila sam dojam da ti to najviše ovisi o broju antralaca i dotadašnjim iskustvima s reakcijom na stimulaciju...
    orange80, sushi dobro zbori

    Neki mpo-ovci će prvo probati s punom stimulacijom da vide kakva je reakcija, a neki smatraju da nema smisla ići s visokim dozama gonadotropina.

    U principu za sada nema konsenzusa o najboljem protokolu, da li blaga stimulacija ili konvencionalana, dalje se oko toga vode rasprave (http://eshre2014.congressplanner.eu/...RE2014&id=1004) i provode istraživanja, neka su u toku (https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT01577199 ; https://clinicaltrials.gov/show/NCT01319708), a neka gotova (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...erm-38-159.pdf).

  30. #1580

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    orange80 jos nesto...

    kao sto sam vec gore napisala za antralne folikule a i cure su istog misljenja..
    vrlo su bitni i po meni je uz zakon.
    kod mene su na lijevom jajniku bila samo dva i sve su oci bile uprte u
    desni koji je imao 7-8 antralnih....pila kontracepciju jedan mjesec
    i krenula u postupak....

    Lijevi jajnik 1uz 4 folikula krenula a desni corak, nisu se ni mrdnuli.
    Tek na 2 uz su krenula dva folikula rasti na koje nismo
    ni racunali.....tako da je kod mene takva situacija bila
    da sam sa lijevog jajnika sve 4 js dobila a najmanje smo to ocekivali.

    Sve u svemu sretno ~~~~~~~~~~~~~~

  31. #1581

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    imala sam ih 9-10 kad sam krenula sa stimulacijom i dr kaze da je to maksimalno 13, 14 FSH no dobro al opet visoko.



    Da samo napisem situaciju moje prije.
    FSH je preko 20
    LH 13
    AMH ispod 6 pmol.

    Isto je dobila dugi protokol...jos vise gonala od mene...12 dana stimulacija.
    imala je 10 antralnih folikula i 9 ih je se izdvojilo...8 js je dobila pa tako da nema pravila kako ce netko reagirati.
    I ja sam baš iz cijele priče primijetila da ti očito nisi tipična cura iz grupe low ovarian reserve.

    možeš mi još reći kakva je bila daljnja priča sa frendičinih 8 js taj put? jel bilo oplođenih, T isl.?

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku

    jel znaš kako stojiš s antralcima?
    do sada mi nitko nije rekao broj, ali su i dr. R i L. rekli da im situacija izgleda bolja
    nego što pokazuje fsh.

    upravo čekam M, pa ću ići to provjeriti.

    usput pitanje:
    trebala bih obnoviti nalaz fsh i ostalih hormona 3dc, međutim sam jučer imala lagani, lagani crveni spotting,
    točkicu, danas ništa...
    dakle, kako se računa taj 3dc, da li kad menga ful krene ili?

  32. #1582
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Da kad krene.

  33. #1583
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Evo stigla i ja do brojanja antralaca.
    Ovaj ciklus 2 komada sa Amh 1,14 pmol/L mogu li se nadati da bi taj broj mogao porasti bar malo ili da budem sretna sto uopce jos imam j.s.?

  34. #1584

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    A kako se broje antralci? Na uzv? Koji dan? I sto su tocno antralci? Antralni folikuli, ali sto to znaci..od njih nastaju js?

  35. #1585
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pak,



    ukupna količina malih preaantralnih i antralnih folikula promjera 2 do 5 mm koji luče antimuellerov hormon ne može se povećati.
    u jajnicima ih ima onoliko koliko ih ima, i njihov broj se samo smanjuje. radi toga amh ne može porasti.
    jedino je moguće da se nekom od narednih ciklusa regrutira malo veći broj folikula za dozrijevanje i što može rezultirati kojim antralnim folikulom više.

  36. #1586
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Inesz znam da se amh ne moze povecati nazalost ali eto nadam se da ce se u jednom od sljedecih ciklusa kako kazez ipak regrutirat koji folikul vise. Ma da dodjem do 3 ja zadovoljna. Strah ma de predugo cekam pa na kraju docekam jedan ili nijedan.

  37. #1587
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    fuksija antralci se broje utz na pocetku ciklusa 2-3 d.c. i iz njih nastaju j.s.

  38. #1588

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam baš iz cijele priče primijetila da ti očito nisi tipična cura iz grupe low ovarian reserve.

    možeš mi još reći kakva je bila daljnja priča sa frendičinih 8 js taj put? jel bilo oplođenih, T isl.?



    do sada mi nitko nije rekao broj, ali su i dr. R i L. rekli da im situacija izgleda bolja
    nego što pokazuje fsh.

    upravo čekam M, pa ću ići to provjeriti.

    usput pitanje:
    trebala bih obnoviti nalaz fsh i ostalih hormona 3dc, međutim sam jučer imala lagani, lagani crveni spotting,
    točkicu, danas ništa...
    dakle, kako se računa taj 3dc, da li kad menga ful krene ili?
    orange80 od 8 js nazalost su se samo 4 oplodile....biolog je odmah
    rekao za js da su osrednje kvalitete....spermiogram im je dobar
    pa predpostavljam da je razlog tomu kvaliteta js...
    neka me isprave cure ako grijesim i one koju naravno vise znaju.
    Jako se razocarala i misli da nije dobila dovoljnu dozu stoperice
    (Pregnyl 5000 i.e) nezna dal su embriji imali fragmentacija...
    vracena 2 drugi dan a dva su na cuvanju (3 st.)
    Radi se o klinici u Njemackoj (u Munchenu).
    Za koji dan bi trebala vaditi betu...16 ti dnt.

  39. #1589
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Možda je pitanje glupo, ali…može li se na osnovu AMH (2,6) procijeniti koliko je još vremena/jajnih stanica ostalo? Okvirno? Mjeseci, godina, dvije, tri…?

  40. #1590
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Optimist, mjerna jedinica za AMH?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 23.02.2015. at 12:46

  41. #1591
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    pmol/L

  42. #1592
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Godine, fsh, broj antralnih?

  43. #1593
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Imaš pm
    Posljednje uređivanje od Optimist : 23.02.2015. at 13:01

  44. #1594

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Cure,moj amh iznosi 9.4 pmoL/L, imam 29 god, ostali nalazi uredni, sgram odličan, 3god pokušavamo, fsh/lh oko 5. Iza nas 1 aih, test danas neg. U 4. Mj. Idemo na ivf, kakvu stimulaciju očekivati? U cita smo, pozdrav svima!

  45. #1595
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    kilimanju moja situacija je vrlo slična tvojoj. Amh mi je malo viši i eto nakon aih-a i ivf-a kao što vidiš u mom potpisu spontano sam zatrudnila. Amh mi je prije 1.5 god bio 12.5pmol, a odnos lh i fsh 1:4. Fsh mi je bio oko 13. Samo sam ti to htjela poručiti. Za stimulaciju ne znam, bitni su i antralci, njihov broj na početku ciklusa. Sretno!!!!

  46. #1596

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Hvala ti krtica, puno,puno.

  47. #1597
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Pilot studija dvostruke stimulacije tijekom folikularne i luteinske faze kod poor responder pacijentica sa svrhom akumulacije embrija kroz kontinuiranu stimulaciju jajnika u jednom menstr. ciklusu (Shanghai protocol):

    http://www.rbmojournal.com/article/S...485-4/fulltext

  48. #1598
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Pilot studija dvostruke stimulacije tijekom folikularne i luteinske faze kod poor responder pacijentica sa svrhom akumulacije embrija kroz kontinuiranu stimulaciju jajnika u jednom menstr. ciklusu (Shanghai protocol):

    http://www.rbmojournal.com/article/S...485-4/fulltext
    Kako možemo upasti u studiju?

  49. #1599
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nela R,
    ovo je strudija provedena u Šangaju, Kina.

    Zanimljiv link, znanstveni članak, ima se što čitati unutra evo malo sam ga preletila i ovdje ukratko prenosim neke podatke:

    U jednom mestrualnom ciklusu rađena su dva kruga stimulacije kako bi se bolje iskoristili dostupni antalni folikuli. Nakon stimulacije u prvoj fazi cilkusa (u folikularnoj fazi) slijedi aspiracija, zatim odmah opet stimulacija (u lutealnoj fazi ciklusa) i ponovna apsiracija oocita. U drugi krug stimulacije u lutealnoj fazi išlo se je ako je postojalo barem 2 antralna folikula promjera 2-8 mm. Dobiveni embriji su zamrzavani za kasniji transfer.

    Studijom je obuhvaćeno 38 žena koje su morale zadovoljovati 2 od sljedećih kriterija:
    -starije od 40
    -prethodne operacije na jajnicima
    -ranije konvencionalne stimulacije u kojima je dobiveno manje od 3 js
    -broj antralnih foliklua manji od 5
    -bazalni FSH između 10 i 19

    Od 38 žena, njih 30 je prošlo dvostruku stimulaciju.

    Ukupno je u studiji dobiveno 167 oocita, 21 žena imala je 23 kriotransfera, ukupno transferirano 43 embrija iz čega je bilo je 13 kliničkih trudnoća od koje su 2 trudnoće koje su zavšile spontanim pobačajem.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 04.03.2015. at 15:32

  50. #1600
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Da se može ići u taj protokol ja bih se odmah prijavila. Udovoljavati svim kriterijima osim godinama...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •