Stranica 48 od 49 PrviPrvi ... 3846474849 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #2351

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Bit ce to sve super. Moramo misliti pozitivno. Ja mislim da se prvi dan od punkcije ne racuna taj dan kad su ti ih izvadili. Nego sljedeci. Neka me netko ispravi. Misli to s pozitivne strane-nisu te zvali, znaci ide u dobrom smjeru.
    Jel znas kad zovu ako se nista nije oplodilo?

  2. #2352

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znas kad zovu ako se nista nije oplodilo?
    Pa nemam pojma, meni je ovo prvi postupak. Znam da vec drugi dan(tebi danas) mogu vidjeti u kom smjeru to ide. Ne mozes ih ti zvat? Jesu ti dali neki kontakt? U Petrovoj zovu pacijenti u labos.

  3. #2353

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, onda je sutra ujutro dva dana. E recite mi, ukoliko dodje do transfera, dali da nastavim uzimati maticnu mlijec i prental vitamine? Uzimala sam i ubiquinol do punkcije.
    Kažu da matična jako diže imunitet, a prejak imunitet ne pridonosi primanju ploda, zato cure prestanu s matičnom cca mjesec dana prije transfera.

  4. #2354

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Majic44 poslala sam ti priv poruki.

  5. #2355

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Evo znaci, danas je bio transfer, 4.dana, vratili mi jedan embrij(ne znam do kojeg stadija je dosao, mislim da je blastocista 5.dana). Oplodile su se bile obe jajne ali ovaj je izdrzao. To je stvarno velik uspjeh s obzirom za sve Sad samo da se ugnjezdi. Osjecam vec sad neko ziganje sa lijeve strane al doktor kaze sutra ili preksutra bi se trebala desit implantacija, ako se desi.

  6. #2356

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo znaci, danas je bio transfer, 4.dana, vratili mi jedan embrij(ne znam do kojeg stadija je dosao, mislim da je blastocista 5.dana). Oplodile su se bile obe jajne ali ovaj je izdrzao. To je stvarno velik uspjeh s obzirom za sve Sad samo da se ugnjezdi. Osjecam vec sad neko ziganje sa lijeve strane al doktor kaze sutra ili preksutra bi se trebala desit implantacija, ako se desi.
    Odlično majci. Ja danas, 12dc dobijam štopericu, u subotu vađenje. Imam dva komada od 18,5mm, a treci se nadzire od 15mm, ali ne polažu nade u njega. Uglavnom, drzim nam fige. Sa niskim amh ovo je ajme.

  7. #2357

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Tako je i meni bilo isto! Samo u trecem nije bilo nista. Drzim ti fige da ti budu bar dvi tri jajne!

  8. #2358

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    26

    Početno

    Evo, ženice da i ja napisem svoje iskustvo, amh 7, nakon maticne mlijeci 8,5
    Ugl, 3 postupka su iza mene, 1.inseminacija sa klomifenima, 4 folikula, biokemijska
    2.Bemfola 3 dana 225, jos 2 dana 150, 5 folikula, 3 oplođene, sve 3 vracene, beta 0
    3.dugi protokol, od 23.dana decapeptyl, od 2.dana gonal 250, od 5-9 gonal 200, 10-ti dan bemfola 200- 7 folikula, 5 js,3 oplođene, jedna prezivjela do 4 dana i vracena...cekamo betu.
    Ugl, izgleda da mi se najvise isplati popit 3 tabletice klomifena a ne pikati se 20 dana.

  9. #2359

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    gdje si bila u postupcima?

  10. #2360

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    gdje si bila u postupcima?
    Vinogradska

  11. #2361

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    kad je beta?
    drzim palceve!!!
    koliko sam citala, taj klomifen je slican letrozolu koji sam ja uzimala u stimuliranom ciklusu (uz gonale i cetrotide) i cini se kao dobra stimulacija za nas s nizim amh.

  12. #2362

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    26

    Početno

    Mislim da je to skoro isto samo sto klomifen dosta stanjuje stijenku maternice a letrozol ne, uh...beta tek sljedeci utorak

  13. #2363

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Nadia.L prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to skoro isto samo sto klomifen dosta stanjuje stijenku maternice a letrozol ne, uh...beta tek sljedeci utorak
    I moja beta je sljedeći utorak. Meni je vraćena jedna trodnevna. prvi postupak. Pratimo se i drzim nam fige. Kako se osjecas?

  14. #2364

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    drzim vam palceve cure!!!!
    MimiDrimi, oprosti, nisam pratila, gdje si ti u postupku?

  15. #2365

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    I moja beta je sljedeći utorak. Meni je vraćena jedna trodnevna. prvi postupak. Pratimo se i drzim nam fige. Kako se osjecas?
    Uglavnom tesko podnosim te utrogestane, ovaj put sam odlucila biti na bolovanju do bete, vise mirujem i druzim se sa kcerkicom i njoj je super sta ne mora u vrtic. Meni ti mucnine i simptomi trudnoce pocnu 2.dan od transfera, u prvoj trudnoci( prirodna) sam mislila da imam zelucanu virozu, cak bila na bolovanju tek nakon tjedan dana skuzila da sam trudna, i te mucnine su mi trajale dok nisam rodila, puno blaže nego na pocetku ali su bile prisutne...
    Prosli put nakon transfera je to 5-ti dan prestalo, tako da se tad vjerojatno i plod prestao razvijati.

  16. #2366

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Majic44 jesi vadila betu?

  17. #2367

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    NadiaL ja isto imam nizak AMH i prošla sam 5 stimuliranih i 1 prirodnjak. Isplati se ići na blažu stimulaciju, jer kad sam bila u full stimulaciji jednom nisam dobila nijednu stanicu, a drugi put samo 3 zrele. Na Klomifenima i Gonalu 75 sam dobila 5 stanica i nije mi toliko endometrioza podivljala kao sad kad sam primala Gonale 300 i Menopure 300 u 2 zadnja stimulirana.. sretno!

  18. #2368

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Vadila sam betu, 1.48 je. Ugl nije uspjelo.. Sad razmisljam mozda otici preko hzza iduci postupak, i to prirodnjak jer ionako nisam reagirala na tu blagu stimulaciju(Gonal 75 i Citrotid). Koliko sad moram cekati da ponovo odem?

  19. #2369

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Žao mi je. U prirodnjak možeš odmah.

  20. #2370

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Vadila sam betu, 1.48 je. Ugl nije uspjelo.. Sad razmisljam mozda otici preko hzza iduci postupak, i to prirodnjak jer ionako nisam reagirala na tu blagu stimulaciju(Gonal 75 i Citrotid). Koliko sad moram cekati da ponovo odem?
    zao mi je zbog neuspjeha
    kod koga si bila u postupku?
    kod privatnika (barem kod mog) ako je blaga stimulacija ide jedan ciklus pauza pa mozes opet. a u bolnicama za stimulirani moras cekati 4 mj. u prirodni mozes odmah, kako ti je i djevojka_sa_sela rekla.
    Posljednje uređivanje od mejan : 14.11.2019. at 21:14

  21. #2371

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    zao mi je zbog neuspjeha
    kod koga si bila u postupku?
    kod privatnika (barem kod mog) ako je blaga stimulacija ide jedan ciklus pauza pa mozes opet. a u bolnicama za stimulirani moras cekati 4 mj. u prirodni mozes odmah, kako ti je i djevojka_sa_sela rekla.
    Bila sam kod dr.L i ovo mi je bio prvi postupak ikad. Razmisljam i da mozda odem kod Alebica jos stonse tice privatnika a preko hzzo bi isla u Petrovu kod Vrcica. Mislim da moram ponoviti hormonski status tako da taman dok to odradim odem iduci ciklus u 12.mj u prirodnjak.

  22. #2372

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    E sto mislite kad mi je najbolje ponoviti hormonski status? Cula sam da te stimulacije znaju poremetiti a i bustere sam primala..

  23. #2373

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Evo i mene. Ja ili sam trudna ili ne mogu podnijet te utriće. Ja bi mogla zaspat na autobusnoj, umor koji se ne pamti uz bolna leđa i temperaturu stalno prisutnu od 37,2 i pritisak od pupka prema dolje.
    Ja sam bila u Petrovoj. Ovo mi je prvi stimulirani i bila sam na dugom protokolu. Jako nizak AMh-1,34pmol, dobila 2 j.stanice. Jednu oplođenu vratili treći dan. U utorak Beta.

  24. #2374

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    E sto mislite kad mi je najbolje ponoviti hormonski status? Cula sam da te stimulacije znaju poremetiti a i bustere sam primala..
    nemam pojma... pitaj doktora, najbolje.

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene. Ja ili sam trudna ili ne mogu podnijet te utriće. Ja bi mogla zaspat na autobusnoj, umor koji se ne pamti uz bolna leđa i temperaturu stalno prisutnu od 37,2 i pritisak od pupka prema dolje.
    Ja sam bila u Petrovoj. Ovo mi je prvi stimulirani i bila sam na dugom protokolu. Jako nizak AMh-1,34pmol, dobila 2 j.stanice. Jednu oplođenu vratili treći dan. U utorak Beta.
    uh,uh....drzim palceve!!

  25. #2375

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    23

    Početno

    Moj AMH je 0.8
    Stimulaciju sam radila u Beču (ovde zivim)
    Dobili smo 11 folikula, 7 jajnih celija, 6 zrele, 5 se oplodilo, 4 docekale blastule 5 dan. Jedna vracena tri zamrznute.
    Ova jedna vracena nije uspela
    11dpt beta 27
    13 dpt beta 25
    Prekidam sa terapijom cekam ciklus pa idem na konsultacije sta dalje

  26. #2376

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    vrijednost amh ti je izrazena u ng/ml?
    jer imas i pmol/L. to onda daje drugaciju sliku.

  27. #2377

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    vrijednost amh ti je izrazena u ng/ml?
    jer imas i pmol/L. to onda daje drugaciju sliku.
    Da, izvini. 0.8 ng/ml

  28. #2378

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Zenice drage, da se potuzim.. Danas bila na pregledu u Petrovoj nakon neuspjelog prvog postupka kod dr. L i nije mi se nikako svidio doktor. Em mu kao smeta sto sam isla kod Lucija, pa me pitao koliko sam to platila, pa miljon pitanja koja nemaju veze sa vezom.. Ugl oni sad idu na godisnje pa vjerovatno iduci pregled tamo 1.ili cak 2.mj i rekao je da bi mi mozda davao Dhea hormon. Ja sam to htjela piti na svoju ruku jos prije ovog prvog postupka al me bilo strah pa sam odustala. Iznenadilo me da to doktor preporuca. U svakom slucaju prije ljeta onda necemo u postupak jer sam cula da se to pije bar tri mjeseca. Sad nisam pametna. Najradje bi isla opet kod Lucija iza nove godine mozda u prirodnom ciklusu pa sto bude.

  29. #2379
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    A svasta!!!
    Nema njemu sto smetati di si ti isla. Za svoje novce mozes ici gdje ti zelis. I jos on tebi postavlja pitanja. Mislim krajnje nekulturno i bezobrazno.

    Kod kojeg si ti doktora bila??? Slobodno napisi bez ustrucavanja!!!

    Ako ti financije dozvoljavaju samo naprijed i odi kod Lucija. Ja s ovima iz Petrove nebi gubila vrijeme!

  30. #2380

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Radi se o dr. Vrcicu. Dobila sam preporuke za njega pa ajd kao idem probat al bas me sokiralo to ponasanje. Mislim steta mi je ne iskoristit preko hzzo, al iskreno ne znam bili isla kod njega. Mogu probat jedan postupak al vidim da prije ljeta nista. Tako da razmisljam otici kod Lucija sad iza nove mozda u prirodnom postupku ako se on slozi s obzirom da nisam reagirala na blagu stimulaciju koju mi je dao u ovom prvom postupku kod njega.To mi je financijski izvedivo.

  31. #2381
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    majic44,

    žao mi je da si prodiku u stilu "zašto ste išli privatno" doživjela od liječnika koji je istovremeno pročelnik Zavoda za humanu reprodukciju u Petrovoj te vlasnik i djelatnik privatne ginekološke poliklinike u kojoj se, između ostalog, bavi i dijagnostikom neplodnosti.

  32. #2382

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Da skuzila sam da je neki egotrip u pitanju. Mislim pregled je bio stvarno ok, jako je njezan i tu nemam primjedbi. Ali ovo ostalo.. Katastrofa. Da i kad bi ja njemu nesto govorila vezano za moj problem/zadnji postupak on me ignorirao. Ne znam iskreno bili uopce isla kod njega. Koga bi mi preporucile sto se tice bolnica u Zagrebu?

  33. #2383

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    E ne znam jel koja od vas imala ovaj problem, naime moj ginekolog drzavni mi sad ne zeli davati odjednom uputnice jer imam tu d1 koja mi vrijedi godinu dana i kaze da sve sad moram preko bolnice. Ja sam mu pokusala objasniti da planiram prvo opet privatno a preko bolnice bi do ljeta iskoristila. Moram ponoviti hormone i briseve, tako mi je rekao Lucinger, a ovaj neda uputnice. Za hormone sam se javila mailom u Petrovu, jos nista ne odgovaraju.. A briseve cu ocito morati privatno jer upravo imam upalu dolje i strah me da mi se nije ureaplazma vratila s kojom se borim vec godinama. Totalno sam zbunjena.

  34. #2384
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    majic44,

    žao mi je da si prodiku u stilu "zašto ste išli privatno" doživjela od liječnika koji je istovremeno pročelnik Zavoda za humanu reprodukciju u Petrovoj te vlasnik i djelatnik privatne ginekološke poliklinike u kojoj se, između ostalog, bavi i dijagnostikom neplodnosti.
    Mislim da ti je on takav, arogantan. Odluči sama. On je stila mislim bog zna za 5, ja za 4, vi pacijenti nemate što puno pitati i pričat. Kod njega ponizno. Ovisno što te više nervira, napravi svoj neki cost-benefit. Vezano za privatna plaćanja - a medicina nam je više-manje privatna. Ili vrtiš veze, ili lovu, ili čekaš Godota. Još se nešto malo školstvo drži, ali i to se pomiče prema privatnome. A konto doktora, za neki drugi problem sam ja presjekla bila rađe arogantnom koji zna što radi i riješit će mi problem, nego blagoglagoljivom koji ne zna što radi. Odluči on a case-by-case basis. Ali, da je sad to neko čudo da te tako dočekao - a ne bih rekla. Prije - naša klasika, nažalost. Mislim, ja sam tu na forumu od dugogodišnjih forumašica doživljavala o, bože... pa zašto operaciju privatno. A što misliš zašto, sipa mi se para za bezveze? Zato jer vrijeme ide, veze ta to nisam imala, novca sam svu sreću imala, problem riješit treba. Nažalost, to nam je reala.

  35. #2385
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Jedino, ne znam možeš li više na državni IVF ako ti je 44 (broj iz nicka) broj godina, zaboravila sam dokad država fundira, je li do 42. ili kasnije. Ne kužim onda benefite državnog liječenja, ako sve plaćaš ionako kao kod privatnika - ali, ja sam pred 10 godina izašla iz IVF-a pa vjerojatno nisam informirana.

  36. #2386

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Ma da znam.. Sve mi je jasno. Prvi put sam isla u bolnicu vezano za potpomognutu pa sam ostala paf. Ma mkslim da cu pokusati jedan postupak kod njega pa sto bude. Samo sto on zeli radit dugi protokol sa pijenjem dhea hormona pa bi u medjuvremenu otisla jos jednom kod Lucija. Nemam 44 godine nego 31.

  37. #2387
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Ajde, super, pa ne zbunjuj tim ogromnim godinama . Još imaš toliko toga za napraviti, nisi se javila prekasno. Ako nisi probala nijednu državnu stimulaciju, pregrizi zube i odradi to. Mislim da ti je svugdje slično - neš' ti kako će bilo ko bit oduševljen s privatnicima, samo neki odšute, neki ne.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.12.2019. at 13:55

  38. #2388

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Hah ma samo volim cetvorke. Ugl da, mozda imam 31 ali sam blize zeni od 40+ godina po zalihi jajnih i fsh koji mi je zadnji put bio 25. Tocno me strah kakvi ce mi sad biti hormoni kad opet budem vadila. Moje prvo iskustvo sa privatnom klinikom ali preko hzzo je bilo to da su mi odmah sugerirali donaciju sto je van pameti ako jos imam redoviti cikus i koliko toliko jajnih stanica.

  39. #2389
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Hah ma samo volim cetvorke. Ugl da, mozda imam 31 ali sam blize zeni od 40+ godina po zalihi jajnih i fsh koji mi je zadnji put bio 25. Tocno me strah kakvi ce mi sad biti hormoni kad opet budem vadila. Moje prvo iskustvo sa privatnom klinikom ali preko hzzo je bilo to da su mi odmah sugerirali donaciju sto je van pameti ako jos imam redoviti cikus i koliko toliko jajnih stanica.
    Nije ti to van pameti, ali nije niti van pameti da pokušavaš prirodnjake. Načelno i teoretski, ti imaš malo jajnih stanica, ali su, nadajmo se, OK kvalitete jer si mlada i to ti puno bolje zvuči nego 44 godine i loš AMH i FSH (osim ako nisi dospjela do tog lošeg AMH i FSH zbog neke operacije jajnika, žestoke endometrioze itd.). Zapravo, mislim da je najmanje smisleno stimulacija, ali probaj 2-3, vremena imaš, probaj se za to ogrebat državno da još ne plaćaš te gonale itd. privatnicima. Imam i ja redovni ciklus, imam 50, ali šanse za trudnoću su mi nikakve - imam dijete iz IVF-a iz Maribora, moja je dijagnoza bila idiopatija (razlog nepoznat). Ja ovdje samo koji put poškicnem dat savjet nekom tko je tek u početku, ne pokušavam zatrudnit u 50.-toj . Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.12.2019. at 14:52

  40. #2390
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Najgore je zapet u nekom emotivnom i financijskom maratonu, po meni. To je najviše iscrpljujuće. Sve drugo je dobrodošlo - brzo rješenje (što bi bila donacija), brzi odustanak. Ono desetljetna maltretaža bi bila uputna za izbjeć'... to bi bila moja popudbina sudrugama (mene to zateklo, pa nastojim curkama spriječit da se nađu u tom kaosu).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.12.2019. at 14:54

  41. #2391

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Hvala ti na savjetima. Meni je par doktora potvrdilo da je operacija endometrioticne ciste na lijevom jajniku uzrok ovog mog sadasnjeg stanja i da sam se rodila vjerovatno sa manjim brojem jajnih. Imala sam 1.postupak sad u 10 mj kod Lucingera i od dvije jajne stanice obe su se oplodile al smo dobili jedan cetrodnevni embrij. Znaci da su stanice dobre kvalitete a meni su tvrdili da najvjerovatnije nisu. Svjesna sam da ce bit tesko ali mi smo tek poceli. Muz nema nikakvih problema pa je to velik plus. Donacija nam je zadnja opcija ali nije iskljucena.

  42. #2392
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti na savjetima. Meni je par doktora potvrdilo da je operacija endometrioticne ciste na lijevom jajniku uzrok ovog mog sadasnjeg stanja i da sam se rodila vjerovatno sa manjim brojem jajnih. Imala sam 1.postupak sad u 10 mj kod Lucingera i od dvije jajne stanice obe su se oplodile al smo dobili jedan cetrodnevni embrij. Znaci da su stanice dobre kvalitete a meni su tvrdili da najvjerovatnije nisu. Svjesna sam da ce bit tesko ali mi smo tek poceli. Muz nema nikakvih problema pa je to velik plus. Donacija nam je zadnja opcija ali nije iskljucena.
    Nisam sigurna da na temelju te oplodnje možeš jednoznačno zaključivati da su doble kvalitete. Endometrioza mislim da utječe i na kvalitetu. Enivej, tek ste na početku, normalno je da ćete prvo probati sa svojima. Mlada si, to je na vašoj strani. Muž je svejedan u ovoj priči - problemi muških se u IVF-u ICSI-jem lako zaobilaze (osim ako baš nije azospermija, ono, nema sperme u ejakulatu). Žena je sve, nažalost, tj. ona je većina "problema" uglavnom. Sretno, i neka te ne živcirau komentari doktora, tek si na početku, razvij debelu kožu.

  43. #2393
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Jednoznačno dobra kvaliteta bi ti bila blastocista na 5.-ti dan, a ne da se moraju vraćati 4. dan. Ali, niti to nije sve, kolike su imale blastociste pa ništa, ja sam zatrudnila s morulama (manje razvijene stanice). Sretno. Treba probat, pa nakon nekog razumnog vremena ići na nešto drugo, ako prvo ne donosi uspjeh.

  44. #2394

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Sto se tice endometrioze, ta cista je bila jedini doticaj s njom i to je bilo prije 10 godina. Nije se nikad nista vracalo niti imam simptome klasicne endo. Ma jasno mi je da je to sve lutrija.

  45. #2395
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Hocu ti rec da, ako su ti zbog endo morali cvaknut dio jajnika, da je mozda posljedica toga losija kvaliteta js na tom jajniku. Vidjet ces, mlada si, mozes laganini, prepao me tvoj nick .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.12.2019. at 18:55

  46. #2396
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Bok svima, ne znam gdje bih drugdje pitala pa cu ovdje. Dali nakon duze pauze i kretanja ponovno u mpo treba vaditi i amh?

  47. #2397

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Mislim da ce ti oni sve reci sto trebas ponoviti. Vjerojatno ide amh ako imas slabu rezervu. Ja sam se uspjela zapisati kod Vrcica u 9.mjesecu,ali lik mi nije napravio uzv ni nista, samo smo dogovarali postupak. Malo sam ostala zbunjena, nw znam jel korona ima veze s tim ili?! Odlucila sam pregristi njegovo ponasanje i probati pa sto bude.
    Uzasno me nervira što mi moj primarni ginekolog uporno tvrdi da dok imam d1 uputnicu nista ne radim kod njega a ovi iz bolnice mi kazu da briseve radim kod primarnog. Sad ti budi pametan..
    Ali evo da nisam samo negativna, vadila sam hormone u 1.mjesecu i stanje mi se poboljšalo, hormoni su se unormalili a amh se povecao sa 2.6 na 6.8. Uzimala sam pred 1.postupak svjezu maticnu mlijec, ubiquinol 200 g, multivitamin prenatal garden of life sa raw sastojcima,omegu. I izbacila sam bila slatko skroz a sad uzimam reducirano, planiram opet skroz izbaciti.
    Ustanovljen mi je jedino manjak vitamina D pa sad moram uzimati ampule jer Vrcic bas inzistira da bude bar 120(trenutno mi je 75). Nisam znala da je to uopce bitno al ok. Nadam se jedino da ss hormoni nece opet pogorsati do postupka.

  48. #2398
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    @Jolica, tražit će ti sve nalaze - od spermiograma za partnera do briseva i hormona za tebe.

    @majic44, AMH se ne povećava, jedan od tvoji rezultata je greška ili su se pretrage radile različitim analitičkim metodama. držim fige da stanje tvojih zaliha odgovoara ovoj većoj vrijednosti.

  49. #2399
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Nadala sam se da ce se fsh smanjiti ali kuzim da on oscilira iz mjeseca u mjesec a amh je zapravo najveci pokazatelj, on mi je 2.6 bio prije mjesec ipo. Menga mi je sad uredno dosla 25.dan, cak obilnije krvarim sto je dobar znak pa se nadam da nesto od suplemenata djeluje,pogotovo ta maticna mlijec koja je skupa ko sam vrag hah. Svakako se nadam bebici i jako sam optimisticna zapravo.
    draga bi li mi napisala, može i na pp, koliko plaćaš tu matičnu mliječ?

  50. #2400

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Ista je referentna vrijednost, pmol/L. Nije greška jer su mi poslali 4 puta nalaze. Ja sam isto bila u soku ali moguce je. Cula sam i od drugih zena da im se to desilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •