Stranica 49 od 49 PrviPrvi ... 39474849
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,444 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #2401

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Bila sam uzela kuru za tri mjeseca al trajalo mi je duze, skoro pola godine. 880 kn, dobiju se tri bocice.

  2. #2402

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Zanima me ima li tko iskustva s niskom razinom estradiola (kod mene je manji od 5 pg/ml-hormone sam vadila 4.dana ciklusa).

  3. #2403

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav!
    Ja sam nova ovdje, a odlučila sam se javiti u nadi da će mi možda netko od vas moći pomoći. Još ni ne znam kako sve ovo funkcionira - nikad do sad nisam bila na nekom forumu...
    Imam 35 g. Idem na ivf u Petrovu od 2019., točnije ivf/icsi jer mi je suprug morao učiniti tese zbog opstrukcijske azoospermije (test je pokazao da su spermiji dovoljno zdravi za icsi postupak). Pokušavamo dobiti dijete od 2016., kasno su nas zvali u postupak jer je moj suprug dugo čekao termin za tese. Amh mi je od početka nizak - 1.6., sve ostalo u granicama normale. Bila sam već na 3 postupka, od kojih su dva bili transferi, od kojih jedan spontani i jedna neostvarena trudnoća, betaHCG manji od 1,2.
    U 1. postupku sam imala 4 folikula, dvije jajne stanice, obje propale za 24 h. U funkciji mi je bio samo lijevi jajnik, desni 0 folikula.
    U 2. postupku, 7 folikula, 6 jajnih stanica, od kojih je 5 propalo, jedna mi je vraćena na 3. dan, oba jajnika u funkciji, završilo spontanim abortusom za 2 tjedna.
    U 3. postupku, 3 folikula, 2 jajne stanice, obje vraćene na 4. dan (morule), opet desni jajnik bez funkcije. Ovaj put nikakvih simptoma trudnoće nije bilo.
    Inače sam, zbog niskog amh, morala napraviti kariogram kromosoma po čemu mi je ustanovljen mozaični oblik aneuploidije X kromosoma u niskim vrijednostima i rečeno mi je da to može utjecati na ovarijsku rezervu.
    Ima li netko iskustva s ovakvim slučajem?
    Voljela bih znati da li imam ikakve šanse da zatrudnim.

  4. #2404

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    16

    Početno Ivf/icsi

    Pozdrav!
    Nova sam ovdje i ne znam koristiti ovaj sustav. Već sam napisala jednu podužu poruku, ali izgleda da mi se izbrisala.
    Javila sam se ovdje u nadi da mi možda netko od vas može pomoći.
    Imam 35 godina uskoro mpo idem od 2019. Točnije kod nas se radi ivf/icsi postupak jer mi je suprug morao učiniti tese zbog opstrukcijske azoospermije (dobiveni su spermiji blažeg poremećaja spermatogeneze - rečeno nam je da je to dobro i da nema razloga da ne uspije icsi postupak).
    Meni je amh od početka nizak - 1,6 - zbog čega sam morala napraviti kariogram kromosoma gdje je ustanovljen mozaični oblik aneuploidije x kromosoma u niskim vrijednostima, ali mi je rečeno da to utječe na ovarijsku rezervu. Ostali nalazi u granicama normale.
    Inače amo počeli raditi na bebi još 2016., međutim, kasno smo dobili termin zbog tese (tu operaciju vrši samo 1 liječnik na Rebru).
    Bila sam na 3 postupka, od kojih su 2 bili transferi.

    1. postupak:

    - 4 folikula
    - 2 jajne stanice (obje propale u roku 24 h)
    - desni jajnik nije bio u funkciji

    2. postupak:

    - 7 folikula
    - 6 jajnih stanica (od kojih 5 propalo)
    - oba jajnika u funkciji
    - vraćen 1 zametak na 3. dan (spontani abortus na kraju drugog tjedna od transfera)
    - bilo simptoma trudnoće

    3. postupak:

    - 3 folikula
    - 2 jajne stanice
    - opet desni jajnik nije u funkciji
    - vraćena 2 zametka na 4. dan
    - nije bilo nikakvih simptoma trudnoće
    - menstruacija došla na 31. dan

    U oba postupka beta HCG je na 14. dan bio manji od 1,2.
    Inače mi ciklusi traju 24 dana, ali od kad sam imala 3 velike ciste prije 3 godine, ciklusi su mi se poremetili i svaki mjesec traju drugačije (od 17 do 28 dana) i ma dosta anovulatornih ciklusa (pratim sa test trakicama za ovulaciju).
    Zadnji postupak je bio sad u 8. mj.
    Je li itko imao iskustva s ovakvim problemom? Da li ima ikakve mogućnosti da bar jednom zatrudnim?

  5. #2405

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    16

    Početno

    @majic44, AMH se ne povećava, jedan od tvoji rezultata je greška ili su se pretrage radile različitim analitičkim metodama. držim fige da stanje tvojih zaliha odgovoara ovoj većoj vrijednosti.[/QUOTE]

    Amh se i meni povećao nakon 2 mjeseca uzimanja Premama duo prenatalnih vitamina i minerala, sa 1.6 na 2.4, treći put nisam kontrolirala pa ne znam kakvo je stanje dalje. I taj put smo i dobili više stanica.

  6. #2406

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima. Nova sam, iako pratim ovaj forum koliko stignem.. Zahvalna svima koji dijelite svoja iskustva. Sada vas molim za pomoć i savjet.

    Imam 36 godina, suprug 44. Kod njega sve super, kod mene niska rezerva (AMH 0.6 pmol/L) i hipotireoza, ostalo ok. Iza nas su dva pokušaja u Mariboru - prvi IVF je bio lani u 11. mjesecu (Menopuri + Cetrotide, ET 3. dan, beta < 1.2) te stimulacija u 2. mj. ove godine (6 antralnih folikula, nisu se razvijali očekivano, stimulacija prekinuta 8. dan). U 3. mj. u planu je bio novi protokol, ali granice su zatvorene i sve je stalo. Prethodno smo odlazili u Rijeku 2 godine i tratili vrijeme - u stimulaciju nikada nisam krenula zbog ponavljajućih cisti na jajnicima, da bi u Mariboru konačno ustanovili da je razlog bio Duphaston (davali su mi ga 6-7 godina za regulaciju ciklusa, bez njega jajnici ok). Filozofija u Mariboru bila je da itekako ima smisla pokušati, da smo svi ionako nastali iz jedne stanice i da nam treba barem jedna kvalitetna. Nikada nisu bili nerealni, već imaju i određenih uspjeha u slučajevima poput našeg. Doktorica za poželjet i cijela atmosfera ohrabrujuća, što nam je neopisivo mnogo značilo.

    Sad, kako je od 3. mj. prošlo pola godine - a vrijeme mi ne ide u prilog - nedavno smo bili privatno u Zagrebu, kod doktora često hvaljenog i na ovom forumu. Čim je vidio nalaz AMH, preporučio je donaciju, o dosadašnjim pokušajima nije baš htio slušat, ali ga je zanimalo zašto baš Maribor. Zašto ne sve silne klinike u Zagrebu. Sve što sam pitala, bilo je nebitno. UZV 2 min, kaže nema antralnih, endometrij tanak, nema smisla sada pokušavat (što i stoji). Na kraju mi je rekao da odem privatno vadit niz parametara koje nisam mogla vadit (nisam bila natašte + popila terapiju) i da se javim kad i ako dođe mjesečnica, ali da odmah trebam znati da on igra samo "na sigurno". Sve skupa 10-ak min, plati i doviđenja. Ja sam od tog pregleda emocionalno i psihički toliko potonula da se tamo ne želim vraćati. Naglašavam da ni na koji način ne dovodim u pitanje stručnost i kompetentnost navedenog doktora, ali ne mogu si priuštiti trošenje vremena na ziheraše. Da je kod mene išta ziher, sada bih djecu spremala za školu.. Inače, kod mene je situacija često takva da ne bude ništa pa kroz mjesec dana nekoliko folikula i tako ukrug. U Rijeci je bila ista priča - ako je nalaz bio "oskudna folikulogeneza" (npr. dva folikula lijevo, tri desno), ne ide se u stimulaciju jer se njima ne da trošit vrijeme. Godine su mi trebale da skužim koliko je propuštenih prilika tu bilo..

    Sada tražim MPO-ovca koji ima strpljenja pratiti me koji mjesec, koji ne odustaje na prvu i koji neće propuštati prilike. A ne njurgat jer nemam 20 folikula na svakom jajniku.. Znam da ih ima dobrih (i ovaj kod kojeg smo bili je sigurno dobar, pomogao je mnogima, samo nije za mene), ali svejedno molim vas iskusnije za preporuke - kod koga ići u našoj situaciji? Vjerojatno ima sličnih iskustava.. Može privatno, može i po bolnicama, preko HZZO-a (garancije ionako nema nigdje).. Nisam nerealna (barem pokušavam), ali bitno mi je znati da sam učinila baš sve.

  7. #2407

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Cure juce sam vadila amh .45 mi je a zeljela bih postat mama i ni nakon godinu i pol truda nista.Menzes mi je jos uredan.I nalaz je 0.28.Sta to znaci?Meni to izgleda ful nisko po ovim vrinednostima sto citam.

  8. #2408

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Vidim.da mi nitko ne odgovara ,tema je valjda stara pa bi molila da mi se pitanje preusmjeri ako moze negdje di je tema aktivna.Hvala

  9. #2409

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    16

    Početno

    Ja bi ti rado pomogla, al se ne razumijem u to kao ni ti. Ni na moje pitanje nitko nije odgovorio. Samo ću ti reći ovo: poznam jednu doktoricu koja je bila u postupku mpo i zatrudnila u 45. g. i uredno rodila u 46. g., A žene koje prijeđu 40 imaju jako nizak amh. Znači može se...samo ako je netko voljan riješiti tvoj problem. Ja imam osjećaj da mi nitko ne želi pomoći, jer doktorica koja me vodi u Zg ni ne pokušava otkriti što je uzrok mog problema ili ide jako sporo s tim, a ja imam još samo dva pokušaja.

  10. #2410
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Sveta Rita prvotno napisa Vidi poruku
    Cure juce sam vadila amh .45 mi je a zeljela bih postat mama i ni nakon godinu i pol truda nista.Menzes mi je jos uredan.I nalaz je 0.28.Sta to znaci?Meni to izgleda ful nisko po ovim vrinednostima sto citam.
    Na zalost, s vlastitim jajnim stanicama u 46. godini, šansa za rođenje djeteta ne postoji.
    U tim godinama žene, postoji mogućnost trudnoće u postupcima
    IVF-a s doniranim jajnim stanicama mladih žena, najbolje da su donorice mlađe od 30.

  11. #2411

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Hvala na odgovoru.Sanse su male ali ih ima .Puno zena imam sa kojima sam se dopisivala iz raznih grupa di su rodile prirodno i sa trudnocama kao u djevojaka.Tako da mogucnosti nije da nema samo sam htjela da znam sta nalaz pokazuje.Hvala na odgovoru

  12. #2412
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ovo je tema o IVF-postupcima. Najstarija žena koja je rodila sa svojim jajnim stanicama bila je 46 godišnja Amerikanka, to je bilo prije otprilike 6 godina i o tome je izvještavano u stručnoj literaturi. I to je to... Žene koje su u IVF-u u tim godinama, ne rađaju djecu s vlastitim jajnim stanicama.

    Naravno, postoje žene u tim godinama koje mogu začeti spontanim putem i roditi. Ali, to je također iznimno rijedak događaj i te žene imaju iznadprosječno očuvanu plodnost i ovarijske zalihe (amh puno viši od uobičajenog za dob).

    Puno je informacija danas dostupno, pitanje je vjerodostojnosti i kritičke prosudbe informacija npr. kada po grupama na FB se piše o masi žena koje su zatrudnile, imale uredne trudnoće i rodile a starije su od 45 godina.

    Sveta Rita, u kojim je jedinicama izražen tvoj AMH?

  13. #2413

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Pmol/L

  14. #2414

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Upravo citam u grupi na face-u a grupa je klimaks i menopauza i onda otvorena tema "djeca menopauze"i onda bar 10 mama koje su rodile sa 45..46..47..i50 ima.Prirodno bez ikakvih problema .Ima ih da nisu imale menstruaciju 6 mjeseci doktor reko menopauza a one ostale trudne nakon mjesec dva,pa amh bio 0.002 ona ostala trudna ....Ne znam ima svega tako da samo hocu reci ima ih ima nije da nema

  15. #2415

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je tema o IVF-postupcima. Najstarija žena koja je rodila sa svojim jajnim stanicama bila je 46 godišnja Amerikanka, to je bilo prije otprilike 6 godina i o tome je izvještavano u stručnoj literaturi. I to je to... Žene koje su u IVF-u u tim godinama, ne rađaju djecu s vlastitim jajnim stanicama.

    Naravno, postoje žene u tim godinama koje mogu začeti spontanim putem i roditi. Ali, to je također iznimno rijedak događaj i te žene imaju iznadprosječno očuvanu plodnost i ovarijske zalihe (amh puno viši od uobičajenog za dob).

    Puno je informacija danas dostupno, pitanje je vjerodostojnosti i kritičke prosudbe informacija npr. kada po grupama na FB se piše o masi žena koje su zatrudnile, imale uredne trudnoće i rodile a starije su od 45 godina.

    Sveta Rita, u kojim je jedinicama izražen tvoj AMH?
    Pmol/L

  16. #2416
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Različiti laboratoriji označavaju referentne vrijednosti donekle drugačije, ali na web stranicama laboratorija najčešće možeš naći da se raspon vrijednost AMH od 0,00 do 2,2 pmol/L označava vrlo niske koncentracije.

    Vrijednost AMH od 0,28 pmol/L vrlo je niska i normalna je za dob od 45 godina. To znači da u jajnicima nema malih preantralnih i antralnih folikula čije granuloza stanice luče hormon AMH.

    Jednostavno rečeno - u jajnicima nema više jajnih stanica.

    Nemaju sve žene te dobi tako niske vrijednosti, jer dinamiku iscrpljivanja zaliha jajnih stanica u jajnicima, osim primarno kronološke dobi, određuju i genetski faktori te donekle vanjski utjecaji.

    Sigurna sam da si istražila o vrijednostima AMH, ali ako nisi, npr. ovdje možeš.

  17. #2417

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Različiti laboratoriji označavaju referentne vrijednosti donekle drugačije, ali na web stranicama laboratorija najčešće možeš naći da se raspon vrijednost AMH od 0,00 do 2,2 pmol/L označava vrlo niske koncentracije.

    Vrijednost AMH od 0,28 pmol/L vrlo je niska i normalna je za dob od 45 godina. To znači da u jajnicima nema malih preantralnih i antralnih folikula čije granuloza stanice luče hormon AMH.

    Jednostavno rečeno - u jajnicima nema više jajnih stanica.

    Nemaju sve žene te dobi tako niske vrijednosti, jer dinamiku iscrpljivanja zaliha jajnih stanica u jajnicima, osim primarno kronološke dobi, određuju i genetski faktori te donekle vanjski utjecaji.

    Sigurna sam da si istražila o vrijednostima AMH, ali ako nisi, npr. ovdje možeš.
    Hvala vam na iscrpnom odgovoru.Nisam jos ali vi ste mi sve objasnili

  18. #2418
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drago mi je da sam ti mogla bar malo pomoći.

  19. #2419

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da sam ti mogla bar malo pomoći.
    Jesi puno hvala i moram se pomirit da je gotovo za mene po pitanju majcinstva prirodno.

  20. #2420

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj maya5 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Nova sam, iako pratim ovaj forum koliko stignem.. Zahvalna svima koji dijelite svoja iskustva. Sada vas molim za pomoć i savjet.

    Imam 36 godina, suprug 44. Kod njega sve super, kod mene niska rezerva (AMH 0.6 pmol/L) i hipotireoza, ostalo ok. Iza nas su dva pokušaja u Mariboru - prvi IVF je bio lani u 11. mjesecu (Menopuri + Cetrotide, ET 3. dan, beta < 1.2) te stimulacija u 2. mj. ove godine (6 antralnih folikula, nisu se razvijali očekivano, stimulacija prekinuta 8. dan). U 3. mj. u planu je bio novi protokol, ali granice su zatvorene i sve je stalo. Prethodno smo odlazili u Rijeku 2 godine i tratili vrijeme - u stimulaciju nikada nisam krenula zbog ponavljajućih cisti na jajnicima, da bi u Mariboru konačno ustanovili da je razlog bio Duphaston (davali su mi ga 6-7 godina za regulaciju ciklusa, bez njega jajnici ok). Filozofija u Mariboru bila je da itekako ima smisla pokušati, da smo svi ionako nastali iz jedne stanice i da nam treba barem jedna kvalitetna. Nikada nisu bili nerealni, već imaju i određenih uspjeha u slučajevima poput našeg. Doktorica za poželjet i cijela atmosfera ohrabrujuća, što nam je neopisivo mnogo značilo.

    Sad, kako je od 3. mj. prošlo pola godine - a vrijeme mi ne ide u prilog - nedavno smo bili privatno u Zagrebu, kod doktora često hvaljenog i na ovom forumu. Čim je vidio nalaz AMH, preporučio je donaciju, o dosadašnjim pokušajima nije baš htio slušat, ali ga je zanimalo zašto baš Maribor. Zašto ne sve silne klinike u Zagrebu. Sve što sam pitala, bilo je nebitno. UZV 2 min, kaže nema antralnih, endometrij tanak, nema smisla sada pokušavat (što i stoji). Na kraju mi je rekao da odem privatno vadit niz parametara koje nisam mogla vadit (nisam bila natašte + popila terapiju) i da se javim kad i ako dođe mjesečnica, ali da odmah trebam znati da on igra samo "na sigurno". Sve skupa 10-ak min, plati i doviđenja. Ja sam od tog pregleda emocionalno i psihički toliko potonula da se tamo ne želim vraćati. Naglašavam da ni na koji način ne dovodim u pitanje stručnost i kompetentnost navedenog doktora, ali ne mogu si priuštiti trošenje vremena na ziheraše. Da je kod mene išta ziher, sada bih djecu spremala za školu.. Inače, kod mene je situacija često takva da ne bude ništa pa kroz mjesec dana nekoliko folikula i tako ukrug. U Rijeci je bila ista priča - ako je nalaz bio "oskudna folikulogeneza" (npr. dva folikula lijevo, tri desno), ne ide se u stimulaciju jer se njima ne da trošit vrijeme. Godine su mi trebale da skužim koliko je propuštenih prilika tu bilo..

    Sada tražim MPO-ovca koji ima strpljenja pratiti me koji mjesec, koji ne odustaje na prvu i koji neće propuštati prilike. A ne njurgat jer nemam 20 folikula na svakom jajniku.. Znam da ih ima dobrih (i ovaj kod kojeg smo bili je sigurno dobar, pomogao je mnogima, samo nije za mene), ali svejedno molim vas iskusnije za preporuke - kod koga ići u našoj situaciji? Vjerojatno ima sličnih iskustava.. Može privatno, može i po bolnicama, preko HZZO-a (garancije ionako nema nigdje).. Nisam nerealna (barem pokušavam), ali bitno mi je znati da sam učinila baš sve.
    Tek sam došla na forum, prvi put sam ikad na forumu haha pa nez jel ti uopće odgovaram ili di ova poruka ide. Ugl i sama imam jako loš nalaz i slab odgovor na stimulaciju, ali sam kod dr Šparca iz Splita i zasad nije odbio pokušavati do kraja iako imam po 2 folikula na oba jajnika, a zadnji put sam imala jedan jedini (tada nisam išla na ivf nego na inseminaciju jer je spermiogram dobar, a meni sve uredno prohodno pa da izbjegnemo bolniji postupak, a k tome mi je 26 god). Neman iskustava s drugim dr jer sam bila samo kod Šparca, ali sam vrlo zadovoljna njegovim pristupom, empatičan je, ali profesionalan i odaje mi dojam da zna što radi.

  21. #2421

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj maya5 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Nova sam, iako pratim ovaj forum koliko stignem.. Zahvalna svima koji dijelite svoja iskustva. Sada vas molim za pomoć i savjet.

    Imam 36 godina, suprug 44. Kod njega sve super, kod mene niska rezerva (AMH 0.6 pmol/L) i hipotireoza, ostalo ok. Iza nas su dva pokušaja u Mariboru - prvi IVF je bio lani u 11. mjesecu (Menopuri + Cetrotide, ET 3. dan, beta < 1.2) te stimulacija u 2. mj. ove godine (6 antralnih folikula, nisu se razvijali očekivano, stimulacija prekinuta 8. dan). U 3. mj. u planu je bio novi protokol, ali granice su zatvorene i sve je stalo. Prethodno smo odlazili u Rijeku 2 godine i tratili vrijeme - u stimulaciju nikada nisam krenula zbog ponavljajućih cisti na jajnicima, da bi u Mariboru konačno ustanovili da je razlog bio Duphaston (davali su mi ga 6-7 godina za regulaciju ciklusa, bez njega jajnici ok). Filozofija u Mariboru bila je da itekako ima smisla pokušati, da smo svi ionako nastali iz jedne stanice i da nam treba barem jedna kvalitetna. Nikada nisu bili nerealni, već imaju i određenih uspjeha u slučajevima poput našeg. Doktorica za poželjet i cijela atmosfera ohrabrujuća, što nam je neopisivo mnogo značilo.

    Sad, kako je od 3. mj. prošlo pola godine - a vrijeme mi ne ide u prilog - nedavno smo bili privatno u Zagrebu, kod doktora često hvaljenog i na ovom forumu. Čim je vidio nalaz AMH, preporučio je donaciju, o dosadašnjim pokušajima nije baš htio slušat, ali ga je zanimalo zašto baš Maribor. Zašto ne sve silne klinike u Zagrebu. Sve što sam pitala, bilo je nebitno. UZV 2 min, kaže nema antralnih, endometrij tanak, nema smisla sada pokušavat (što i stoji). Na kraju mi je rekao da odem privatno vadit niz parametara koje nisam mogla vadit (nisam bila natašte + popila terapiju) i da se javim kad i ako dođe mjesečnica, ali da odmah trebam znati da on igra samo "na sigurno". Sve skupa 10-ak min, plati i doviđenja. Ja sam od tog pregleda emocionalno i psihički toliko potonula da se tamo ne želim vraćati. Naglašavam da ni na koji način ne dovodim u pitanje stručnost i kompetentnost navedenog doktora, ali ne mogu si priuštiti trošenje vremena na ziheraše. Da je kod mene išta ziher, sada bih djecu spremala za školu.. Inače, kod mene je situacija često takva da ne bude ništa pa kroz mjesec dana nekoliko folikula i tako ukrug. U Rijeci je bila ista priča - ako je nalaz bio "oskudna folikulogeneza" (npr. dva folikula lijevo, tri desno), ne ide se u stimulaciju jer se njima ne da trošit vrijeme. Godine su mi trebale da skužim koliko je propuštenih prilika tu bilo..

    Sada tražim MPO-ovca koji ima strpljenja pratiti me koji mjesec, koji ne odustaje na prvu i koji neće propuštati prilike. A ne njurgat jer nemam 20 folikula na svakom jajniku.. Znam da ih ima dobrih (i ovaj kod kojeg smo bili je sigurno dobar, pomogao je mnogima, samo nije za mene), ali svejedno molim vas iskusnije za preporuke - kod koga ići u našoj situaciji? Vjerojatno ima sličnih iskustava.. Može privatno, može i po bolnicama, preko HZZO-a (garancije ionako nema nigdje).. Nisam nerealna (barem pokušavam), ali bitno mi je znati da sam učinila baš sve.
    Maya5, voljela bi da ti mogu više pomoći, ali ja sam nova u svemu ovome, i nemam novaca da idem po privatnim klinikama tako da ne znam kakve su. Bila sam u Petrovoj na tri postupka, gdje su mi odmah nakon prvog rekli da je najbolje pokušati s donorskom jajnom stanicom (nemam ništa protiv, ali ni ne odlučujem samo ja). Ja isto tako imam nizak amh (2,4 pmol/l).
    Zanima me da li se, prema tvom iskustvu, isplati ići u Maribor na umjetnu oplodnju? Koliko sve to košta i koliko imaju uspjeha u ovakvim situacijama?

  22. #2422

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Jiya prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Nova sam ovdje i ne znam koristiti ovaj sustav. Već sam napisala jednu podužu poruku, ali izgleda da mi se izbrisala.
    Javila sam se ovdje u nadi da mi možda netko od vas može pomoći.
    Imam 35 godina uskoro mpo idem od 2019. Točnije kod nas se radi ivf/icsi postupak jer mi je suprug morao učiniti tese zbog opstrukcijske azoospermije (dobiveni su spermiji blažeg poremećaja spermatogeneze - rečeno nam je da je to dobro i da nema razloga da ne uspije icsi postupak).
    Meni je amh od početka nizak - 1,6 - zbog čega sam morala napraviti kariogram kromosoma gdje je ustanovljen mozaični oblik aneuploidije x kromosoma u niskim vrijednostima, ali mi je rečeno da to utječe na ovarijsku rezervu. Ostali nalazi u granicama normale.
    Inače amo počeli raditi na bebi još 2016., međutim, kasno smo dobili termin zbog tese (tu operaciju vrši samo 1 liječnik na Rebru).
    Bila sam na 3 postupka, od kojih su 2 bili transferi.

    1. postupak:

    - 4 folikula
    - 2 jajne stanice (obje propale u roku 24 h)
    - desni jajnik nije bio u funkciji

    2. postupak:

    - 7 folikula
    - 6 jajnih stanica (od kojih 5 propalo)
    - oba jajnika u funkciji
    - vraćen 1 zametak na 3. dan (spontani abortus na kraju drugog tjedna od transfera)
    - bilo simptoma trudnoće

    3. postupak:

    - 3 folikula
    - 2 jajne stanice
    - opet desni jajnik nije u funkciji
    - vraćena 2 zametka na 4. dan
    - nije bilo nikakvih simptoma trudnoće
    - menstruacija došla na 31. dan

    U oba postupka beta HCG je na 14. dan bio manji od 1,2.
    Inače mi ciklusi traju 24 dana, ali od kad sam imala 3 velike ciste prije 3 godine, ciklusi su mi se poremetili i svaki mjesec traju drugačije (od 17 do 28 dana) i ma dosta anovulatornih ciklusa (pratim sa test trakicama za ovulaciju).
    Zadnji postupak je bio sad u 8. mj.
    Je li itko imao iskustva s ovakvim problemom? Da li ima ikakve mogućnosti da bar jednom zatrudnim?
    Pozdrav još jednom!
    Vjerojatno mnogi od vas nemaju baš vremena da stalno čitaju i pišu poruke na forumu, i razumijem to u potpunosti.
    Ali, molim vas još jednom da mi netko odgovori. Samo želim znati da li imam ikakve šanse.
    Da li netko ovdje ima istih ili sličnih problema kao i ja i da li ste uspjele zatrudniti, i sa koliko puta mpo?
    Koje su klinike najbolje za rješavanje ovakvih problema?
    Ne znam više kome da se obratim za pomoć. A je želim odustati, ne još...
    Imam još samo dva pokušaja i onda moram odlučiti da li ćemo odustati ili pokušati još sljedećih 5 puta, što će se vjerojatno morati plaćati. Zato želim znati kakve šanse imam jer ako budem morala plaćati, morat ću dići kredit za to.
    Ima li tko kakvih iskustva s ovakvom situacijom?

  23. #2423
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Jiya prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Nova sam ovdje i ne znam koristiti ovaj sustav. Već sam napisala jednu podužu poruku, ali izgleda da mi se izbrisala.
    Javila sam se ovdje u nadi da mi možda netko od vas može pomoći.
    Imam 35 godina uskoro mpo idem od 2019. Točnije kod nas se radi ivf/icsi postupak jer mi je suprug morao učiniti tese zbog opstrukcijske azoospermije (dobiveni su spermiji blažeg poremećaja spermatogeneze - rečeno nam je da je to dobro i da nema razloga da ne uspije icsi postupak).
    Meni je amh od početka nizak - 1,6 - zbog čega sam morala napraviti kariogram kromosoma gdje je ustanovljen mozaični oblik aneuploidije x kromosoma u niskim vrijednostima, ali mi je rečeno da to utječe na ovarijsku rezervu. Ostali nalazi u granicama normale.
    Inače amo počeli raditi na bebi još 2016., međutim, kasno smo dobili termin zbog tese (tu operaciju vrši samo 1 liječnik na Rebru).
    Bila sam na 3 postupka, od kojih su 2 bili transferi.

    1. postupak:

    - 4 folikula
    - 2 jajne stanice (obje propale u roku 24 h)
    - desni jajnik nije bio u funkciji

    2. postupak:

    - 7 folikula
    - 6 jajnih stanica (od kojih 5 propalo)
    - oba jajnika u funkciji
    - vraćen 1 zametak na 3. dan (spontani abortus na kraju drugog tjedna od transfera)
    - bilo simptoma trudnoće

    3. postupak:

    - 3 folikula
    - 2 jajne stanice
    - opet desni jajnik nije u funkciji
    - vraćena 2 zametka na 4. dan
    - nije bilo nikakvih simptoma trudnoće
    - menstruacija došla na 31. dan

    U oba postupka beta HCG je na 14. dan bio manji od 1,2.
    Inače mi ciklusi traju 24 dana, ali od kad sam imala 3 velike ciste prije 3 godine, ciklusi su mi se poremetili i svaki mjesec traju drugačije (od 17 do 28 dana) i ma dosta anovulatornih ciklusa (pratim sa test trakicama za ovulaciju).
    Zadnji postupak je bio sad u 8. mj.
    Je li itko imao iskustva s ovakvim problemom? Da li ima ikakve mogućnosti da bar jednom zatrudnim?
    Jiya jesi ti vadila betu u drugom postupku ovdje gdje pises spontani abortus na kraju drugog tjedna?

  24. #2424

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Jiya jesi ti vadila betu u drugom postupku ovdje gdje pises spontani abortus na kraju drugog tjedna?
    Sara79, hvala što se brineš, ali mislim da sam dobila odgovor na ovu svoju situaciju (kontaktirajući privatnom porukom jednu članicu ovdje na forumu). Ispalo je da je rješenje baš ono što sam i sama pretpostavljala.
    Hvala svima koje ste izdvojile svoje vrijeme da mi bar malo pomognete.

  25. #2425

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Probajte kod Alebića u Podobniku, ili kod prof. Pavičić Baldani u Petrovoj.
    Posljednje uređivanje od Djevojka_sa_sela : 22.09.2020. at 23:08

  26. #2426

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj maya5 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Nova sam, iako pratim ovaj forum koliko stignem.. Zahvalna svima koji dijelite svoja iskustva. Sada vas molim za pomoć i savjet.

    Imam 36 godina, suprug 44. Kod njega sve super, kod mene niska rezerva (AMH 0.6 pmol/L) i hipotireoza, ostalo ok. Iza nas su dva pokušaja u Mariboru - prvi IVF je bio lani u 11. mjesecu (Menopuri + Cetrotide, ET 3. dan, beta < 1.2) te stimulacija u 2. mj. ove godine (6 antralnih folikula, nisu se razvijali očekivano, stimulacija prekinuta 8. dan). U 3. mj. u planu je bio novi protokol, ali granice su zatvorene i sve je stalo. Prethodno smo odlazili u Rijeku 2 godine i tratili vrijeme - u stimulaciju nikada nisam krenula zbog ponavljajućih cisti na jajnicima, da bi u Mariboru konačno ustanovili da je razlog bio Duphaston (davali su mi ga 6-7 godina za regulaciju ciklusa, bez njega jajnici ok). Filozofija u Mariboru bila je da itekako ima smisla pokušati, da smo svi ionako nastali iz jedne stanice i da nam treba barem jedna kvalitetna. Nikada nisu bili nerealni, već imaju i određenih uspjeha u slučajevima poput našeg. Doktorica za poželjet i cijela atmosfera ohrabrujuća, što nam je neopisivo mnogo značilo.

    Sad, kako je od 3. mj. prošlo pola godine - a vrijeme mi ne ide u prilog - nedavno smo bili privatno u Zagrebu, kod doktora često hvaljenog i na ovom forumu. Čim je vidio nalaz AMH, preporučio je donaciju, o dosadašnjim pokušajima nije baš htio slušat, ali ga je zanimalo zašto baš Maribor. Zašto ne sve silne klinike u Zagrebu. Sve što sam pitala, bilo je nebitno. UZV 2 min, kaže nema antralnih, endometrij tanak, nema smisla sada pokušavat (što i stoji). Na kraju mi je rekao da odem privatno vadit niz parametara koje nisam mogla vadit (nisam bila natašte + popila terapiju) i da se javim kad i ako dođe mjesečnica, ali da odmah trebam znati da on igra samo "na sigurno". Sve skupa 10-ak min, plati i doviđenja. Ja sam od tog pregleda emocionalno i psihički toliko potonula da se tamo ne želim vraćati. Naglašavam da ni na koji način ne dovodim u pitanje stručnost i kompetentnost navedenog doktora, ali ne mogu si priuštiti trošenje vremena na ziheraše. Da je kod mene išta ziher, sada bih djecu spremala za školu.. Inače, kod mene je situacija često takva da ne bude ništa pa kroz mjesec dana nekoliko folikula i tako ukrug. U Rijeci je bila ista priča - ako je nalaz bio "oskudna folikulogeneza" (npr. dva folikula lijevo, tri desno), ne ide se u stimulaciju jer se njima ne da trošit vrijeme. Godine su mi trebale da skužim koliko je propuštenih prilika tu bilo..

    Sada tražim MPO-ovca koji ima strpljenja pratiti me koji mjesec, koji ne odustaje na prvu i koji neće propuštati prilike. A ne njurgat jer nemam 20 folikula na svakom jajniku.. Znam da ih ima dobrih (i ovaj kod kojeg smo bili je sigurno dobar, pomogao je mnogima, samo nije za mene), ali svejedno molim vas iskusnije za preporuke - kod koga ići u našoj situaciji? Vjerojatno ima sličnih iskustava.. Može privatno, može i po bolnicama, preko HZZO-a (garancije ionako nema nigdje).. Nisam nerealna (barem pokušavam), ali bitno mi je znati da sam učinila baš sve.
    Probajte privatno kod Alebića (Poliklinika Podobnik) ili Poliklinika IVF kod Šimunića, ili preko HZZO u Petrovoj kod Pavičić Baldani ili Karla Tomičića.

  27. #2427

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    87

    Početno

    Pozdrav, molim vas za pomoć, ne znam gdje pitati.

    Imam jako niski AMH, ispod 0.5 pmol.
    Sugerirana mi je donacija.
    Voljela bih probati ipak MPO.
    Postoji li tko ko bi me ipak primio?
    Znate li kakvi su protokoli u tim slučajevima?

    Može i u poruku privatnu, bilo kakvo mišljenje ili preporuka, privatno, vani.. državno.. bilo što?

    Hvala

  28. #2428

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima.
    Želim se nadovezati na temu.
    Naime, nadam se da krećem u postupak MPO uskoro.
    Da li je netko imao slične hormone kao ja i na kraju ostvario trudnoću.
    Prolaktin: 336mU/L, FSH: 5.8, LH: 7.1, Estradiol: 172, Testoster. :1.26, TSH: 3,56
    AMH: 15,9, 29 god.
    Moj ginekolog kaže da je sve ok, dr. Radončić kaže da je ok. No, Lučinger kaže da to nije dobro s obzirom na godine.
    Nekako najviše vjerujem Lučingeru jer se pokazao kao čovjek od zanata. Vidi se da je sav u tome.

  29. #2429

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    54

    Početno

    Evo jedna info za low-responderice, vezana uz uzimanje DHEA-a.. to je mene namučilo, pa da prikratim nekom muke.

    Dugo sam razmišljala dal početi uzimati DHEA-s, imam 40 godina i nizak AMH, izvadila sam DHEA-u iz krvi iznosila je 5,62 (referentne vrijednosti 1,65 - 9,15), dakle negdje na pola referentnih vrijednosti. Neki feeling mi je govorio da je to ok i da ne pijem, ali ponukama nekim (zapravo nestručnim) pričama kako je ovaj i ovaj zatrudnio od kad je počeo piti DHEA-u (pa ispadaš čudan što je ne piješ, zašto si ne želiš pomoći?!), redanjem neuspješnih postupaka, posustala sam i počela je piti prije 2 mjeseca. 50 mg dnevno (dakle, manje od preporučene doze). Kako sam sad bila na sistematskom, izvadili su mi testosteron - pre visok. Neki dan sam bila na konzultacijama kod dr. Alebića, kad je vidio moje nalaze i kad sam mu rekla da pijem DHEA-u s takvim nalazom skoro me napao. Rekao mi je kako se on baš bavio istraživanjima vezanim uz DHEA-u, da je prestanem piti jer mi je dobra, ništa korisno s time neću učiniti. Dakle, cure koje imaju DHEA-u na sredini referentnih vrijednosti ili više - nebi trebale piti DHEA-u..
    Ono što mi je savjetovao od suplimenata jest aktivni folat i D-vitamin (moj je 70 nmol/L, ok je, ali za MPO ga nije loše povećati).
    Posljednje uređivanje od Tamara@ : 15.01.2021. at 11:56

  30. #2430

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ce ti oni sve reci sto trebas ponoviti. Vjerojatno ide amh ako imas slabu rezervu. Ja sam se uspjela zapisati kod Vrcica u 9.mjesecu,ali lik mi nije napravio uzv ni nista, samo smo dogovarali postupak. Malo sam ostala zbunjena, nw znam jel korona ima veze s tim ili?! Odlucila sam pregristi njegovo ponasanje i probati pa sto bude.
    Uzasno me nervira što mi moj primarni ginekolog uporno tvrdi da dok imam d1 uputnicu nista ne radim kod njega a ovi iz bolnice mi kazu da briseve radim kod primarnog. Sad ti budi pametan..
    Ali evo da nisam samo negativna, vadila sam hormone u 1.mjesecu i stanje mi se poboljšalo, hormoni su se unormalili a amh se povecao sa 2.6 na 6.8. Uzimala sam pred 1.postupak svjezu maticnu mlijec, ubiquinol 200 g, multivitamin prenatal garden of life sa raw sastojcima,omegu. I izbacila sam bila slatko skroz a sad uzimam reducirano, planiram opet skroz izbaciti.
    Ustanovljen mi je jedino manjak vitamina D pa sad moram uzimati ampule jer Vrcic bas inzistira da bude bar 120(trenutno mi je 75). Nisam znala da je to uopce bitno al ok. Nadam se jedino da ss hormoni nece opet pogorsati do postupka.
    majic44, nisam znala da se AMH može povećati. Svugdje doktori govore i piše da se jedino smanjuje s godinama ili operacijom.
    U kojem razdoblju se tebi povećao s 2.6 na 6.8.? To si radila pretrage u istoj ustanovi kao prije?
    Da li je povećanju pomoglo ovo što si uzimala (svježa matična mliječ, ubiquinol 200 g, multivitamin prenatal garden of life sa raw sastojcima, omega)?

  31. #2431

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    @majic44

    Kako napreduju tvoji postupci?
    Ja sam isto kod L. Nazalost iza sebe imam tri neuspjesna postupka (1 prirodni i 1 blago stimulirani na sv. Duhu i sada zadnji blago stimulirani kod L.)
    Uvijek dodem do transfera (vrate mi embrij star 2 ili 3 dana) ali se nikako ne prima.
    Hormoni su mi koma, zbog loseg AMH u niti jednom postupku nisam imala vise od jedne stanice.
    AMH je 0,5 pmol. FSH mi jako skace (vrijednosti su mi bile od 6,28, do 15. Zadnji nalaz FSH je cak 32!)
    Estradiol niskih 45 pmol
    Jos se ne predajem, tek imam 29.god i nikome nije jasno kako imam tak lose nalaze. Ciklusi uredni, redoviti, nikada nisam imala endometriozu, ciste ili tak nekaj. Sve je uvijek bilo kao po spagi.
    Upravo se spremam na prirodni kod L. pa cemo vidjeti hoce li biti bolji ishod

  32. #2432
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Moonpie, samo da te ohrabrim, ja sam taj amh vadila još prije 8 god na VV i bio je ispod razine mjerljivosti što je bilo i na neki način očekivano jer sam zbog endometrioze izgubila lijevi jajnik i desni je bio diran (jedan dio je bio odstranjen radi ciste) i uopće nisam reagirala na terapiju. Doktorica je preporučila donaciju, no mi smo se radije odlučili za posvajanje i danas imamo dvoje posvojene djece. No ja sam zbog endometrioze pila 4 god kontracepciju jer je jajnik bio u lošem stanju i bilo je ili to ili jajnik ide van. Prestala sam prošlo ljeto radi nekih svojih razloga i 6 mj nisam imala menstruaciju. Već sam mislila da ulazim u menopauzu. I onda su došla 2 pravilna ciklusa, a treći kasni. Mj dana nakon kašnjenja napravim ja test kad ono 2 crtice. Danas smo u 6.mj trudnoće i sve ok.
    Uvijek ima nade!
    Posljednje uređivanje od špelkica : 01.11.2021. at 09:08

  33. #2433

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Moonpie, samo da te ohrabrim, ja sam taj amh vadila još prije 8 god na VV i bio je ispod razine mjerljivosti što je bilo i na neki način očekivano jer sam zbog endometrioze izgubila lijevi jajnik i desni je bio diran (jedan dio je bio odstranjen radi ciste) i uopće nisam reagirala na terapiju. Doktorica je preporučila donaciju, no mi smo se radije odlučili za posvajanje i danas imamo dvoje posvojene djece. No ja sam zbog endometrioze pila 4 god kontracepciju jer je jajnik bio u lošem stanju i bilo je ili to ili jajnik ide van. Prestala sam prošlo ljeto radi nekih svojih razloga i 6 mj nisam imala menstruaciju. Već sam mislila da ulazim u menopauzu. I onda su došla 2 pravilna ciklusa, a treći kasni. Mj dana nakon kašnjenja napravim ja test kad ono 2 crtice. Danas smo u 6.mj trudnoće i sve ok.
    Uvijek ima nade!
    Ajme divno je citati ovako lijepe price.
    Moram priznati da je mene bas nekakva negativa primila od zadnjeg neuspjesnog postupka.
    Sto pitanja i strahova u glavi. Jedan dan bi najradije odustala od svega, a drugi dan cu napraviti sve na svijetu da mozda uspijemo.

    I mi smo bas zapoceli pricu oko posvajanja. Uskoro nam krece tecaj u Adopti i jako se veselimo
    Znam da nije ovo tema i ne mogu vam poslati pp pa ako moze ovdje; kolko dugo vam je trajao proces posvajanja i koliko staru djecicu ste posvojili?

    Cestitam na trudnoci. Cuda su zaista moguca

  34. #2434
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Zašto ne možeš poslati poruku na pp? Možemo na ti?
    Mi smo prvi put posvojili prije 8 god. Dečko je onda imao 5,5 god. Nismo dugo čekali, iste god kak smo dobili rješenje smo posvojili. Od prvog razgovora u Centru do posvajanja je prošlo cca god dana. U istom Centru su nam obećali da možemo i drugo posvojiti jer je dečko dugo čekao na posvojenje i bili su sretni što su mu uspjeli naći obitelj i što je sve dobro prošlo. Često smo bili u kontaktu s Centrom, najčešće preko udomitelja.
    Nakon 5 god smo posvojili i curicu od 2,5 god. Za nju smo čekali papire oko god dana. Znali su da će ići na posvajanje, ali trebalo je riješiti papire. Par zadnjih mjeseci bila je smještena kod istih udomitelja pa smo je išli posjećivati.
    Neki dan su me zvali za biološkog brata curice. No morali smo odbiti s obzirom da bi mi to sad bilo previše. S obzirom da im je u Centru stalo da braća budu blizu, mi smo predložili naše prijatelje koji žele posvojiti. Nadam se da će njima uspjeti pa će djeca biti blizu.

  35. #2435

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto ne možeš poslati poruku na pp? Možemo na ti?
    Mi smo prvi put posvojili prije 8 god. Dečko je onda imao 5,5 god. Nismo dugo čekali, iste god kak smo dobili rješenje smo posvojili. Od prvog razgovora u Centru do posvajanja je prošlo cca god dana. U istom Centru su nam obećali da možemo i drugo posvojiti jer je dečko dugo čekao na posvojenje i bili su sretni što su mu uspjeli naći obitelj i što je sve dobro prošlo. Često smo bili u kontaktu s Centrom, najčešće preko udomitelja.
    Nakon 5 god smo posvojili i curicu od 2,5 god. Za nju smo čekali papire oko god dana. Znali su da će ići na posvajanje, ali trebalo je riješiti papire. Par zadnjih mjeseci bila je smještena kod istih udomitelja pa smo je išli posjećivati.
    Neki dan su me zvali za biološkog brata curice. No morali smo odbiti s obzirom da bi mi to sad bilo previše. S obzirom da im je u Centru stalo da braća budu blizu, mi smo predložili naše prijatelje koji žele posvojiti. Nadam se da će njima uspjeti pa će djeca biti blizu.
    Mislim da ne mogu slati pp jer sam nova na forumu. Ta opcija se navodno “otkljucava” nakon sto napisem odreden broj postova.

    Mozemo na ti
    Mi smo predali papire u centar prije 2-3 tjedna i cekamo da nas pozovu na prvi razgovor.

    Kakva je tebi bila situacija sa drugim hormonima izuzev loseg AMH? Jesi koristila nekakve dodatke, vitamine….?

  36. #2436
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Možemo na ti. I možeš otvoriti temu na posvajanjima pa tamo dobiti inf i od drugih. Nama je već 2,5 god prošlo od zadnjeg posvojenja.
    Što se tiče trudnoće ja stvarno nisam ništa uzimala, mislim da je uz niski AMH bio visoki FSH, ali to sam vadila prije 8 god. Od toga sam 4 god bila na kontracepciji kako bi se endometrioza smirila i smirila se. Negdje sam čitala dok god žena ima menstruaciju ima šanse, naravno to je ono krajnje jer puno faktora tu utječe. Nisam se imala snage boriti sa svim tim pa mi je jednostavnije bilo posvojiti. Nakon x god kak sam mama i to dvostruka nisam razmišljala o trudnoći iako je ona ostala moja najveća neispunjena želja. Nisam razmišljala o trudnoći u smislu da nešto poduzmem osim da imamo odnose u plodne dane, a meni to ionako paše zbog endometrioze zbog koje odnosi mogu biti bolni. Pa mi je lakše kad su plodni dani. Ovu trudnoću smatram Božjim darom jer medicinski je jako teško ostvariva, ako ne i nemoguća s obzirom da je moj preostali jajovod neprohodan.

  37. #2437

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Možemo na ti. I možeš otvoriti temu na posvajanjima pa tamo dobiti inf i od drugih. Nama je već 2,5 god prošlo od zadnjeg posvojenja.
    Što se tiče trudnoće ja stvarno nisam ništa uzimala, mislim da je uz niski AMH bio visoki FSH, ali to sam vadila prije 8 god. Od toga sam 4 god bila na kontracepciji kako bi se endometrioza smirila i smirila se. Negdje sam čitala dok god žena ima menstruaciju ima šanse, naravno to je ono krajnje jer puno faktora tu utječe. Nisam se imala snage boriti sa svim tim pa mi je jednostavnije bilo posvojiti. Nakon x god kak sam mama i to dvostruka nisam razmišljala o trudnoći iako je ona ostala moja najveća neispunjena želja. Nisam razmišljala o trudnoći u smislu da nešto poduzmem osim da imamo odnose u plodne dane, a meni to ionako paše zbog endometrioze zbog koje odnosi mogu biti bolni. Pa mi je lakše kad su plodni dani. Ovu trudnoću smatram Božjim darom jer medicinski je jako teško ostvariva, ako ne i nemoguća s obzirom da je moj preostali jajovod neprohodan.
    I ja sam razmisljanja da dok imam redovite cikluse - valjda ima nade.
    Bila sam na pregledu prohodnosti jajovoda i sve je srecom prohodno pa nam mozda i to u buducnosti pomogne, barem dok sami pokusavamo u pauzama od IVF-a

  38. #2438

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    ok..

    imadoh dva duga protokola koji su mi ubili jajnike..
    1. put
    300IE menopura, supresija sa sprejom - 6 folikla, od toga 4JS - proslo bez fertilizacije
    2. put
    475IE menopura, supresija s sprejom, 4 folikla, 4JS - oplodjena i vracena jedna..
    po svemu sudeci je tajming za punkciju bio los..po prosudi dva lijecnika..

    od alternativnih metoda se dopingiram s DHEA vec godinu (3x25mg)
    pred postupke sam uzimala po preporuci doca L-arginin 16g, jer on valjda djeluje stmulirajuce na hormone rasta pa tako i na folikle. po mpovcu bi trebala uzimati L-arginin po shemi 6 tjedana da ga uzimam, pa onda 4 tjedna pauza i tako redom.

    wheatgrass mi je dnevno pice, ubacim i smokve. pijem vitex
    FSH mi je izmedju 6 i 12.6. tj. samo je jednom bio 12.6, obicno je ispod.
    otkad sam ubacila vitex je fsh oko 6, a i kvocijent FSH i LH se smanjio na ca. 1.4

    u buduce cu se kloniti dugog protokola kao vrag tamjana. bila sam nedavno kod dr.L na konzultaciijama i on je predlozio da najprije probamo s kratkim, dakle supresija od 1.dc i od 3dc 2-3 gonala. druga varijanta bi bio cisti klomifenski. ciklus ispred bi isla na kontracepciju zbog vodene ciste.

    jel tko probao boosting s testosteronom? mislim, dhea bi trebao malo dignuti testosteron, ali po mojoj zadnjoj hormonskoj slici mi je testosteron unatoc dhea bio nizak..oko 20...
    Kakav je to sprej

  39. #2439
    p3r02d3r0 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    Žena i ja smo odlučili krenuti u postupak potpomognute oplodnje, i žena je danas išla vaditi hormone. Uglavnom, rezultati nisu baš ohrabrujući.

    Sljedeći tjedan imamo konzultacije, no nama su lađe malo potonule. Žena ima 42, ja 37.

    Ima li ovdje ikakve pomoći?



    Unaprijed hvala na odgovoru.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 19.03.2022. at 10:33 Razlog: pravilima foruma nije dozvoljeno objavljivati fotografije

  40. #2440
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    p3r02d3r0, dobro došao na forum.

    Uredila sam tvoj post jer na forumu nije dozvoljeno objavljivati fotografije.
    Prenosim vrijednosti hormona s obrisane fotografije nalaza: FSH 30,4, LH 15, AMH 0,07 pmol/L.

    Na žalost, hormonska slika (visok FSH i LH, nizak AMH) ukazuje da je kod tvoje žene došlo do iscrpljivanja funkcije jajnika što je za njenu dobu uobičajen nalaz.

    Za ženu je biološki determinirano iscrpljivanje funkcije jajnika jer je broj jajnih stanica u jajnicima ograničen i formiran još za vrijeme intrauterinog razvoja. Kad žene imaju 42 godine njihova mogućnost začeća i rođenja djeteta izrazito je mala, osobito kod nalaza kakvi su kod tvoje žene.

    Prema pravilima struke u humanoj reprodukciji postupci IVF-a u toj dobi za žene uz takve hormonske nalaze se NE provode.

    Za vas kao par postoji mogućnost postupka IVF-a uz donirane jajne stanice mladih žena i tada je mogućnost da imate dijete/djecu izrazito velika.
    Ali, postupci uz donirane jajne stanice ne rade se u HR, već parovi koji trebaju donaciju idu u inozemstvo.
    Kako je tvoja žena prošla 42 godine, ako se odlučite za postupak uz donirane jajne stanice troškove postupka ne snosi HZZO već morate sami financirati.
    Više o postupcima uz donirane jajne stanice možete naći na temama Potpomognuta u Češkoj i Potpomognuta u Makedoniji.

    Naravno, postoji i put do roditeljstva uz posvajanje djeteta, ali to već sigurno znate
    Sretno i javi nam se!

  41. #2441

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,

    prvi put sam na forumu i nadam se da mi možete pomoći svojim savjetima jer mi je ovo skroz nova životna situacija i poprilično stresna. Dosta su mi nejasni svi ti nalazi pa bi vas zamolila za komentar i savjete kako si mogu pomoći.

    Kratko ima 34 godine i bez partnera sam, imam uredne menstruacijske cikluse koji su u dan točni, ali zadnjih godinu dana su postali izrazito oskudni.
    Zbog niskog AMH 9pmol/L odlučila sam se za zamrzavanje jajnih stanica jer bi stvarno jednog dana htjela dijete.

    Hormone sam izvadila 5 dan ciklusa
    Estradiol 142 pmol/L fol.faza (77-921)
    LH 4.2 lU/L fol.faza (1.8-11.8)
    FSH 14.9 lU/L
    Prolaktin 36.4.ug/L (interval 5.2-26.5)
    Testosteroni ukupni 1.5 nmol/L (0.4-1.9)
    Testosteroni slobodni 18.1 pmol/L (3.5-30)
    Udio slobodnih testosterona 1.2% (0.5-8.0)
    SHBG 61nmol/L (20-155)
    DHEAs 8.5umol/L (2.6-13.9)
    Kortizol 549 nmol/L - vadila sam ga do 10h (interval 102-535)
    Progesteron 68.2nmol/l (vadila 22 dan) luteinska faza >50.9
    TSH 4.45mlJ/L (0.35-4.9)

    Po nalazima bi rekla da ulazim u predmenopauzu i da mi je smanjenja jajna rezerva, otvorena za sve sugestije i isprike na podužem postu
    Hvala vam

  42. #2442

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Drage curke vidim da je ste stale sa odgovorima ali evo javljam se nakon 5 postupaka.. pocela sam s 29 kad su mi hormoni bili u puno losijem stanju nego sad,s vremenom se to izbalansiralo ali je amh nažalost opet padao. Prvo na 3 onda na 0.6..kod vrcica sam dosla do transfera ali mi je to bio najgori postupak jer sam dobivala jako puno hormona a na kraju 1 jajna stanica koja se oplodila. No u razdoblju dok sam cekala betu sam imala jake napadaje panike 1.put u životu i izgleda da mi je cijelo to iskustvo kod njega trigeriralo anksioznost s kojom se i danas borim. Nakon toga sam promijenila dr i išla kod Pavičić baldani ali bio je neuspjesan postupak,folikuli su iz nekog razloga popucali prije punkcije i bila je neg aspiracija. Nakon toga sam se prebacila kod dr Simunica preko hzzo gdje sam imala 2 postupka,1.je zavrsio transferom i imali smo velike sanse po biologici ali beta negativna,a u 2.koji je bio sad u 8.mj se stanica nije oplodila. Znaci sve skupa sam imala 3 transfera sto je po meni dobar rezultat za nekog sa losom situacijom ali iz nekog razloga ne dolazi do implantacije,vrlo moguće zbog psihe i kortizola koji mi vjerojatno divlja dok cekam betu. Iskreno sve me to umorilo,najvise doktori koji vole ubiti u pojam na ama bas svakom pregledu. Ja sr bližim 35.godini sad i odlucili smo pokušati jos 2 prirodna koja su nam ostala preko hzzo, eventualno kod lucingera privatno stimulirani jos jednom za kraj i onda donaciju. Mislim da zbog psihe moram dalje jer je i ovo vec previše izgubljenog vremena.
    Suplementi svakako pomazu,ja sam sad opet uzimala maticnu i prenatalne vitamine i vidim da imam i po 4 antralca a znala sam imati doslovno 1. No pitanje je kakva je kvaliteta jajnih s obzirom da mi je zadnja bila loše kvalitete. Ciklus mi u zadnje vrijeme isto jako oscilira.

  43. #2443
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Mislim da dobro razmisljas sto planiras uvest granicu pokusajima s vl. stanicom i krenuti dalje. Sumnjam da je psiha razlog nezatrudnjivanju, pozivam te da je skroz maknes iz jednadzbeni da se ne krivis jos sto si se nervirala (u tome ne lezu kljuc). Sretno!

  44. #2444
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Stvar ti je u naslovu teme - visok FSH, nizak AMH itd. To znači da imaš manje kvalitetnih stanica i IVF s vlastitim je kod tebe otežan. Kvaliteta se ne može naboostat, neki govore crveno meso, sumnjam da je u tome spas. Kvaliteta se ne može vidjeti na mikroskopu (pa pridjevi biologa ne znače baš puno). Naravno da bi trebala poraditi na psihi prvenstveno zbog svog općenitog zdravlja, ali to ne utječe na izostanak implantacije (onda kod silovanja ne bi bilo implantacija). Na izostanak utječe kvaliteta koja se ne može vidjeti, nego samo posredno - višim FSH-om, nižim AMH-om. To ne znači da kod tebe više nema nijedna kvalitetna, nego da ju je jako, jako teško ubost i dočekat. Porazmisli koliko imaš snage još godina biti u ovoj centrifugi, a sa svakim idućim pokušajem nisi nužno bliže hepi endu (ako ponavljaš isto, s vl. stanicama).

Stranica 49 od 49 PrviPrvi ... 39474849

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •