Stranica 9 od 49 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #401
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Što jel' moguće? Sve je moguće, ali što je vjerojatno? Ne kužim pitanje baš....
    Uć u menopauzu u roku od pol godine

  2. #402
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Uć u menopauzu u roku od pol godine
    Na krivi način pitaš. Sve je moguće, osim da se živi vječno i da čovjeku izrastu krila.

    Ali, po meni, krajnje je to nevjerojatno u ovom trenu, po ovome što pričaš ni po čemu se ne vidi da bi se to kod tebe moglo dogogiti u tako nevjerojatno kratkom roku.

    Nemoj ni doktore pitat jel' moguće to i to. Na isti waiver će ti se izvlačit . Osim što će ti reći - nemoguće je da čovjeku izrastu krila i slično.

    I - ja nisam doktor, of kors. Ja sam više filozof.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.11.2011. at 19:22

  3. #403
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Pitanja o perimenopauzi su specifičnija za klub 39+, iako na Češkoj ima puno preuranjene menopauze.
    Još prije perimenopauze, ciklusi koji su se skratili-postanu duži, s oskudnim krvarenjima, visokim E2 2. dan, smanjivanjem volumena jajnika, preskakanja ovulacije,bolnim PMS-om. Ne događa se preko noći i nije tako jednostavno kako zvuči.

  4. #404
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma samo teoretiziram, ono "znate li jesu li u medicinskoj literaturi opisani takvi slučajevi i u kojem promilu", da to pitam doktora vratio bi me kod Karin da mi poništi potvrdu
    Hvala vam drage na smirivanju, oklijevala sam se uključit na forum jer kao "šta ću pitat pa tu već sve piše" a evo krenulo me, oprostite sve što postadoh ovakav udav Srca ste

  5. #405
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Iako moram priznati da 99% ove teme nisam pročitala, ja i dalje smatram da FSH 9 nije alarmantan i ne vidim razlog zašto bi bio razlog za loš odgovor na stimulaciju. U svim MPO studijama su uključene pacijentice s FSH do 10 a u mnogima i do 12. Ja sam s takvim FSH u 40-oj godini dobijala 6-8js sto smatram skroz solidnim, samo ih je potrebno malo jače pogurati. Međutim, to ne znači da nakon skoro 5g pokušavanja treba staviti ruke pod glavu i bezbrižno fićukati. Kao što znamo, vrijeme leti. A ako ćemo varijacije u duljini ciklusa tretirati kao početak menopauze, onda sam ja oduvijek na rubu. Par kratkih ciklusa ne može biti znak ničega. Mislim da nema razloga za paniku.

  6. #406
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Iako moram priznati da 99% ove teme nisam pročitala, ja i dalje smatram da FSH 9 nije alarmantan i ne vidim razlog zašto bi bio razlog za loš odgovor na stimulaciju. U svim MPO studijama su uključene pacijentice s FSH do 10 a u mnogima i do 12. Ja sam s takvim FSH u 40-oj godini dobijala 6-8js sto smatram skroz solidnim, samo ih je potrebno malo jače pogurati. Međutim, to ne znači da nakon skoro 5g pokušavanja treba staviti ruke pod glavu i bezbrižno fićukati. Kao što znamo, vrijeme leti. A ako ćemo varijacije u duljini ciklusa tretirati kao početak menopauze, onda sam ja oduvijek na rubu. Par kratkih ciklusa ne može biti znak ničega. Mislim da nema razloga za paniku.
    ja mislim da se FSH ne smije izolirano gledati. da se mora gledati i
    - odnos FSH/LH
    - broj antralaca na pocetku ciklusa
    - ev. AMH..

    ima dosta zena koje imaju relativno dobar FSH (ispod 10), a reakcija je losa..cisto kao primjer.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 11.11.2011. at 20:47

  7. #407
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    spodoba, pa naravno da se to sve gleda... dok Argente ne obavi razgovor i preglede kod MPO dr-a koji je za koji dan, ovo je sve rekla-kazala...dok se ne uđe u IVF sve je teorija, kad se uđe sve je sreća, i nema nigdje i za nikog gatanja prema nalazima-neko će s lošijima iz prve, nego s boljima nikad....da je doktorima sve jasno ove teme (a ni nas) ne bi bilo...

  8. #408

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Argente po mom iskustvu ne ide to tako brzo. Ja sam od 2006/2007 kad sam se skinula s kontracepcije skuzila da su mi ciklusi 24-25 dana s ovulacijom 10.-12.dan, spottingom par dana prije. Fsh je tad bio 5. U medjuvremenu sam na prvom ivf dobila 2 stanice i rodila u 2009. Od tad mi je fsh skocio na gotovo 20, amh je 1, ciklusi i dalje iste duljine, u stimulaciji dobijem 2js a na klomifenu 3, jedino jos nema druge trudnoce. Hocu reci, meni su ciklusi skraceni vec par godina pa ipak jos nisam u menopauzi, a znam i za druge cure u istoj situaciji. Niti jedan mpo doktor ne misli da bih trebala odustati (a pitala sam ih bar trojicu), za sada. Jedini stvarno ogranicavajuci faktor u ovoj prici je dobivanje malog broja js dok je za optimalan ishod mpo idealno 10tak js do 15.

  9. #409
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Termin koji nas reproduktivac voli koristiti je slowly declining fertility, iako ni to ne govori cesto. To je njegovo objasnjenje mojih urednih ovulatornih ciklusa i uzasnog AMH-a, dok su svi ostali (provjereni) hormoni unutar referentnih vrijednosti. Cak je i antralce nabrojao.

  10. #410

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    [QUOTE=mare41;2003455]spodoba, pa naravno da se to sve gleda... dok Argente ne obavi razgovor i preglede kod MPO dr-a koji je za koji dan, ovo je sve rekla-kazala...dok se ne uđe u IVF sve je teorija, kad se uđe sve je sreća, i nema nigdje i za nikog gatanja prema nalazima-neko će s lošijima iz prve, nego s boljima nikad....da je doktorima sve jasno ove teme (a ni nas) ne bi bilo...[/QU

    Mare41 potpuno se slažem s tobom,u medicini 1+1 rijetko su 2.
    Primjer moje najbolje frendicena 78g.,AMH 0.02,FSH katastrofa,jedan jajnik više ne radi,drugi radi 30%,ciklusi došli na20 dana, dijagnoza početak menopauze,njen muž zamrznuta sperma(tumor testisa).Ne moram vam pričat da su joj doktori dali šansu jednaku nuli,ali ajde idu probat jedan ivf pa da vide.Prvi je dobila3 st,drugi puta 0st,treći IVf prije mjesec dana 5 st.,3 zametka vratili i evo je trudna sa blizancima.

    Ovo je stvarno prinjer da pravila nema i da je sve moguće.
    Sretno svima!!

  11. #411
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Naravno. Jednako tako nije niti sve u količinini - ja, u 42. godini, lijevi jajnik na UZV izgleda loše, 2 antralca, dobijam 16 stanica, u 41 21 stanicu itd. I nisam trudna, spotting je tu, ciklusi se nisu još skratili, AMH normalan 21, FSH vršni 10, a varirao je i do 7, ali računa ti se najgori - vršni.

    Znači, nije ti to tako jednostavno - ono jedan nalaz, puf, to sad znači to i to. Ali, uzimajući u obzir logistiku u Hrvatskoj, duljinu dijagnostike, a i moć koju medicinari imaju na raspolaganju (a, u odnosu na normalne zemlje nije baš haj flaj, zbog katastrofalnog zakona) - moraš krenut ubrzano.

    I ništa to nije panika takva, ni dob ta i ta, ni FSH taj i taj.

    ALI. Bitno je teže. Teže je zatrudnit s FSH-om 9, AMH-om 8, dobi 35+, nego s FSH-om 5, dobi 28. A IVF ti je priča da uspijeva, u idealnim uvjetima iz prve samo 30% njih. Zato ti govorim - speed is what you need - ne glavo-panika, ali medicinski speed (ne ovo opusti se ommm). Zato jer je sustav spor. I zato jer je IVF, i bez katastrofa zakona, nešto što ima uspješnost tek 30% po postupku i za najfertilnije i zato jer ga treba zavrtit više puta - neka mariborska računica je da je većini potrebno preko 4 normalna stimulirana postupka - znači 30 menopura ili gonala, ne ovo par klomifena, par menopura što se kod nas vrti.

    E, i nemoj u KB rijeka zginut čekajući sad HSG mjesecima, ne znam kakvo je stanje tamo.

    Ukratko - odi na kavu s Riječankama i razmijenite informacije jer to ide brže nego forumski - te će ti žene reć' najbrže tips and tricks, a te kave se redovno organiziraju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.11.2011. at 09:45

  12. #412
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    Možda sam na krivoj temi, nemojte mi zamjeriti. Znam da ću dobiti odgovor

    Nakon 5 pokušaja (lagano stimulirani i 2 stimulirana)
    doktorica mi kaže da sam loše ragirala na stimulaciju i poslala me vaditi AMH

    Nalaz AMH na VV 32,50 Referentni interval (0-75,7 pmpl/L) ja sam si to protumačila da je nalaz OK
    i onda vidim da tu cure imaju i povišem FSH koji je meni idealan (barem je dio prije 8mj.)

    Znači li da sam low responder?

  13. #413
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne znam što to znači - neke žene s maltene PCOS-like jajnicima imaju dobar AMH, a opet loše reagiraju... ne znam ti reći kakvi su responderi. Čula sam za još jedan takav slučaj - AMH oko 30-tke, u stimulaciji 1 stanica, uspješno završilo. Sretno!

  14. #414

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Palcicazg prvotno napisa Vidi poruku
    Možda sam na krivoj temi, nemojte mi zamjeriti. Znam da ću dobiti odgovor

    Nakon 5 pokušaja (lagano stimulirani i 2 stimulirana)
    doktorica mi kaže da sam loše ragirala na stimulaciju i poslala me vaditi AMH

    Nalaz AMH na VV 32,50 Referentni interval (0-75,7 pmpl/L) ja sam si to protumačila da je nalaz OK
    i onda vidim da tu cure imaju i povišem FSH koji je meni idealan (barem je dio prije 8mj.)

    Znači li da sam low responder?

    Jesi ti dobro čekirala štitnjaču?
    Štitnjača zna "ometat" reakciju na ljekove, pa se dobije manje od očekivanog.

  15. #415
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    evo gledam nalaz, FSH 4,95 (ref.vrij. 1,98-11,6)
    razmak između blage stimulacije i izrade tog nalaza je 2 ili 3 mjeseca

    radila sam u zadnjih par godina često nalaze i nikada nisam imala problema
    samo mi je prolaktin bio povišen 416,8 (ref.vrij 64-395)
    sve drugo OK

    tako i taku ću za koji mjesec ponavljati nalaze, valjda se nije ništa drastično procijenilo

  16. #416

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Palcicazg prvotno napisa Vidi poruku
    evo gledam nalaz, FSH 4,95 (ref.vrij. 1,98-11,6)
    razmak između blage stimulacije i izrade tog nalaza je 2 ili 3 mjeseca

    radila sam u zadnjih par godina često nalaze i nikada nisam imala problema
    samo mi je prolaktin bio povišen 416,8 (ref.vrij 64-395)
    sve drugo OK

    tako i taku ću za koji mjesec ponavljati nalaze, valjda se nije ništa drastično procijenilo
    Štitnjača?
    Hormoni štitnjače?
    Antitijela štitnjače?

  17. #417
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    sprry zabunila sam se malo,
    imam samo TSH 2,53 (0,46-4,68) T3 I T4 sam vadila prije godinu i pol i ok su nalazi, samo ih nikako ne mogu naći, negdje sam ih zametnula

  18. #418

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Palcicazg prvotno napisa Vidi poruku
    sprry zabunila sam se malo,
    imam samo TSH 2,53 (0,46-4,68) T3 I T4 sam vadila prije godinu i pol i ok su nalazi, samo ih nikako ne mogu naći, negdje sam ih zametnula

    Stvarno ne znam što da ti kažem, al vjerujem da negdje postoji uzrok tvom "nereagiranju".

  19. #419

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Upravo sam saznala moje nove vrijednosti AMH, napravljene skoro tri mjeseca kasnije, u dugom labu.
    Sumnjam da se odnosi na fluktuaciju hormona, vjeojatnije je fluktuacija "osjetljivosti kemikalija" unutar pojedinog laboratorija...
    Ma svejedno...
    Ionako je 2,1 pmo/L.



    Onaj prethodni je bio 1,0 pmo/L...
    Posljednje uređivanje od sweety : 12.11.2011. at 14:36

  20. #420
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Palčice ti bi trebala uzimati bromergon za taj prolaktin i to može smetati i iščekiraj štitnjaču ali vadi FT4 i FT3 uz TSH!
    To ti nije isto što i T3 i T4 raspitaj se malo ima i posebna tema o tome.
    AMH i FSH mi se čine jako dobri kod tebe tako da "ne leži tom grmu zec"

  21. #421
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    ....bas sad citam malo forum kod dr.radončića ,život i zdravlje, i vidim da svaki upit o niskom AMH nekomentira s nekom panikom, već kao objašnjava da se netreba držati kao AMH jel to kao još nije specijalizirana metoda koja bi mogla nešto točno utvrditi, i da dosta varira od metode do metode, ciklusa do ciklusa, pa sam malo zbunjena, smatra da su puno točniji antralci...

  22. #422
    renna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj Palcicazg prvotno napisa Vidi poruku
    Možda sam na krivoj temi, nemojte mi zamjeriti. Znam da ću dobiti odgovor

    Nakon 5 pokušaja (lagano stimulirani i 2 stimulirana)
    doktorica mi kaže da sam loše ragirala na stimulaciju i poslala me vaditi AMH

    Nalaz AMH na VV 32,50 Referentni interval (0-75,7 pmpl/L) ja sam si to protumačila da je nalaz OK
    i onda vidim da tu cure imaju i povišem FSH koji je meni idealan (barem je dio prije 8mj.)

    Znači li da sam low responder?



    reci mi molim te kako i s čim si bila stimulirana, jel ja sam isto loše reagirala, od 2 stimul i 2 prirodna i jedan s femare nisam imala niti jedan transfer, doduse meni je AMH 5,4 ali s obzirom na moje godine (31) neki smatraju da je samo loš termin punkcije ...neznam

  23. #423
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    Svakako ću napraviti i nalaze za štitnjaču, pa sa komplet nalazima doktoru da dobije cijelu sliku
    zašto loše reagiram u odnosu na AMH

    moja zadnja stimulacija je bila 20 gonala i punkcija 11 DC = 3 JS
    (po meni malo prerano, al valjda doktorica zna..)

    prije toga
    2 kutije klomifena = 3 prazne folikule

    decapeptyl + 19menopura = 2 JS

    klomifen + 3 menopura = 2 JS

  24. #424

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Palcice ovo stvarno nije u skladu s tvojom hormonskom slikom...pa tako ja reagiram sa svojim sirotim amh. Nadam se da cete naci odgovore i dobitnu kombinaciju.

  25. #425
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    pa ti nisi uopće imala neku jaču stimulaciju, trebala si bar po 3 gonala ili menopura ako su prijašnje reakcije bile loše, to je moje mišljenje naravno, a mislim da bi trebala čuti i mišljenje nekog drugog MPO stučnjaka npr. privatno, eto to bih ja napravila. Ti si na VV kod ove nove doktorice?

  26. #426
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    spodoba, pa naravno da se to sve gleda... dok Argente ne obavi razgovor i preglede kod MPO dr-a koji je za koji dan, ovo je sve rekla-kazala...dok se ne uđe u IVF sve je teorija, kad se uđe sve je sreća, i nema nigdje i za nikog gatanja prema nalazima-neko će s lošijima iz prve, nego s boljima nikad....da je doktorima sve jasno ove teme (a ni nas) ne bi bilo...
    veliki X

  27. #427
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mare jako dobro napisano, baš čitam neke postove uspjela neka žena u 43. god ili s AMH gotovo nepostojećim a mi se mučimo već godinama recimo a nismo toliko neizgledan slučaj ali valjda nas sreća stalno mimoilazi

  28. #428
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mimi, dok smo tu i dok vrtimo-ima nade, da bar ima sheme, pravila pa da se ubacimo....Uvijek nadu pruža niži JMBG-rasploživo vrijeme je veliki plus, unatoč pređenim kilometrima...

  29. #429
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    dugo sam već razmišljala da se ovdje javim, no činilo mi se malo promašena tema, no kako i palcicazg ima sličan/isti problem - eto mene među vama.

    37 g., veliki broj antralnih folikula (8-9 na svakom jajniku), od nedavno znam i da mi je AMH visok s 33,4 pmol/L ali mene je unatoč tome ipak teško stimulirati..... Jedino mi je prva stimulacija koju sam imala s 33 g. bila ok, 11 j.s. Drugi su se MPO liječnici bojali mene i moje reakcije na stimulaciju pa su me vrlo malo stimulirali s 1,5 gonala - fijasko: samo 1 j.s. i to prezrela. U Mb su mi dali s 35 g. standardni protokol, kontracepcija 2 mjeseca, pa decapeptyl kao supresija, pa 3-3-3-3-3 menopura pa skidaju na 2, pa su vidjeli da se nešto čudno događa, pa su digli opet na 3 pa na kraju čak na 4 menopura, no bilo je prekasno, veliki broj folikula se počeo razvijati i rasti i stao na 10-12 mm. Punktirali su mi 3 folikula, 2 j.s. (od čega su mi odmah rekli da je jedna optimalne veličine i izgleda), samo 1 embriji, vraćen 3. dan kao 8-stanični = prekrasna kćerkica.

    No i dalje ostaje pitanje zašto je kod mene unatoč odličnim prediktorima (normalni FSH, visok AMH koji spada u optimalnu plodnost, veliki broj antralaca) ipak teško doći do velikog broja jajnih stanica. Kaže dr. R. da su to FSH receptori krivi, čitala o tome i piše da se ta mutacija može djelomično kompenzirati većim dozanam gonala/menopura. Vidjet ćemo kad i ako krenemo po bracu ili seku. O FSH receptorima nisam ništa našla kod nas na Rodinom forumu, ima linkova na engleskom i njemačkom koje sam našla, ako koga zanima, poslat ću na PP.

    I da sweety, nalazi štitnjače uvije b.o. - svi nalazi, pa i anti-tijela.

  30. #430

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kadauna mislim da dio problema leži i u tome što mijenjamo liječnike - barem je kod mene tako - svaki se mora sam uvjeriti u nešto što ja već donesem sa sobom kao iskustvo (kod mene je to recimo vrlo rana ovulacija). Ne mislim ja da je loše mijenjati, i sama sam ih promijenila dosta, tražeći optimalne uvjete, i to je ta cijena. Ako ćete po bracu ili seku ponovo u MB vjerojatnije je da će uzeti u obzir što se prošli put dogodilo.
    Inače, mislim da bi možda i palčica i ti više feedbacka dobile na zasebnoj temi tipa "low responder unatoč školskim horminima" ili nešto slično, jer nisam baš sigurna koliko forumašica koje nemaju ovaj specifičan problem smanjene rezerve prati ovu temu...

  31. #431
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Samo prijavljujem da danas ulazim u zadnji mjesec propisane kucne radinosti.

    A onda kud koji. Osim ako se ne uspijem dogovoriti s muzem pa produziti agoniju jos jedan mjesec. Njemu se zuri, a meni nesto manje, da budem iskrena. I to usprkos tome sto nemamo pojma kamo nam se to zuri, osim na sljedece konzultacije. Nismo jos donijeli konacnu odluku ni o cemu.

  32. #432
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    Ja sam na SD i imala sam zadnja stimulacija od 2 DC do 9 DC 3,3,3,3,3,2,3, Gonala

    Svakako ću napraviti pretrage štitnjače i vidjeti s dr. što da još od nalaza treba napraviti
    Posljednje uređivanje od Palcicazg : 14.11.2011. at 18:07

  33. #433

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kaae sto reci, sretno!
    Sweety jel u planu kakav postupak skoro?
    Spodoba kad ces ti u nase krajeve?
    Posljednje uređivanje od Charlie : 15.11.2011. at 18:58

  34. #434

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Preporuka:

    -Klomifen (na koje ne reagiram) 2x2 + par gonala

    -Onda možda femara...

    -Pa možda Menopur...

    -I tako igranje lota do proljeća kad dođe na red broj 441...



  35. #435

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ukratko: Dr. nema pojma što samnom


    Glavna preporuka: sex... kaže, prije će se ufatit doma, nego naganjat prirodnjake...

  36. #436
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae sto reci, sretno!
    Hvala!
    Posljednje uređivanje od Kaae : 15.11.2011. at 22:33

  37. #437
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    haj komadi
    spodoba je u fazi pripreme..kljukam cilest i eto me vama sljedeci mjesec..dakle zadnju pilulu cilesta bi trebala uzeti 30.11...nadam se da menga nece doci do subote, 3.12...

  38. #438

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Sweety pa gdje si to da se toliko čeka? SD? Ništa, nadam se da ćete svoj proljetni termin sa smiješkom prepustit nekom drugom Mislim, vi ste jednom već uspjeli seksom doći do trudnoće
    Spodoba sretan start želim! Nadam se da ćeš Cilestom izbjeći eventualne ciste. Meni je kontracepcija pomogla u tom smislu kad sam se spremala za Mb.
    Ja sam upravo uspjela laganom kombinacijom klomifen i menopur doći do 3js! Dvije su se oplodile i evo vraćene su mi na čuvanje. Meni je već ovih 3js uspjeh iako je vjerojatno stvar u pogođenom cilusu (u svojoj MPO povijesti imala sam cijeli raspon reakcija na klomifen: od ogromne ciste na 8dc, do 1 js, do već drugi put 3 js...). Vidjet ćemo...

  39. #439
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Charlie super nadam se da se bude uhvatila koja.
    Mene sutra čeka punkcija, baš me zanima kako će proći

  40. #440

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Super Mali Mimi, javi nam kako je prošlo, neka bude sretno! Kakva je bila stimulacija, koliko ima folikula?

  41. #441
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    dugi protokol sa decapeptilom i gonalima,ovo je prvi put da sam na dugom bila s obzirom na prijašnje reakcije i bilo me dosta strah da se neće pomaknuti s mjesta moji folikuli no ima ih nešto, bilo ih je 7,8 na 1. UZV-u a sad izgleda da su neki odustali pa ih je 5,6 no vidjet ćemo koliko će biti i jajnih stanica unutra? I da uzimala sam po 3 gonala to je najmanja doza do sad uvijek sam bila na 4,5 menopura i eto nema neke razlike bar u broju folikula.
    Sad me još strefila neka grlobolja i sva sam nikakva

  42. #442

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Zvuči dobro!! Dugi protokol kao daje najbolje kvalitete js.

  43. #443
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    drage cure, čitam vas. želim svu sreću onima koje su u postupcima

  44. #444
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Spodoba sretan start želim! Nadam se da ćeš Cilestom izbjeći eventualne ciste. Meni je kontracepcija pomogla u tom smislu kad sam se spremala za Mb.
    Ja sam upravo uspjela laganom kombinacijom klomifen i menopur doći do 3js! Dvije su se oplodile i evo vraćene su mi na čuvanje. Meni je već ovih 3js uspjeh iako je vjerojatno stvar u pogođenom cilusu (u svojoj MPO povijesti imala sam cijeli raspon reakcija na klomifen: od ogromne ciste na 8dc, do 1 js, do već drugi put 3 js...). Vidjet ćemo...
    u kom si ti stadiju?

    gle, ja vec godinu imam vodenu cistu na desnoj strani, na kojoj uostalom nemam ni ovulaciju. ona prsne nekad uz stopericu ili kako god..onda se stvori nova i tako. E2 na pocetku ciklusa mi je uvijek u redu.
    na prvom postupku je na toj strani rastao jedan folikel koji se onda pretvorio u takvu cistu. na drugom postupku je ta cista bila prezentna vec na pocetku, dakle supresija je nije mogla srediti, no po doktorima ona ne smeta. doc ju je na punkciji punktirao i radi se definitivno o vodenoj cisti. taj postupak sam i na desnoj strani imala folikle koji su punktirani. ako bi pred ovaj postupak imala ciste, onda bi ih dr.L punktirao pred postupak.
    mi cemo ovaj put probati s supresijom od 1dc + 2-3 gonala od 3.dc. naravno da se bojim hoce li mi to biti dosta i pitat cu i za 4 gonala ako treba
    L je htio najprije probati s gonalima jer je po njemu uspjesnost veca nego s klomifenima..s klomicima je uspjesnost 20 posto..rece mi tako. pa ako ovo ne bi upalilo, onda bi pokusali i jedan klomifenski.
    majkumu, i ja sam dva puta bez MPO ostala trudna, ali nekako me djeca nece..

    imala sam dva duga protokola, jednom 4 i jednom 6 ampula menopura i obadva puta sam dobila 4JS..po L je dugi protokol uspavao moje jajnike. uostalom, izmedju dva postupka je proslo svega dva mjeseca..mislim da je to isto bio nepovoljan faktor, mada mi je doc rekao da mogu ici u postupke i svaki drugi ciklus, vidim da kod vas i u sloveniji govore o pauzi od 3mj..jos bolje i do pola godine.
    prosli ciklus sam bila na UZ i s veseljem pobrojila barem 6-8 antralaca na jesnoj strani..na drugoj nisam stigla..mislim da ih je bilo oko 2-3. i ljetos sam imala ca 6 antralaca..pa bumo vidli. to sljedeci ciklus moze izgledati drugacije, to mi je jasno.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 16.11.2011. at 10:23

  45. #445

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Spodoba ti si u puno boljoj situaciji od mene po broju antralaca i držim palčeve da ti ovaj protokol bude dobitni! Istina je da klomifen daje lošije js i nižu uspješnost od klasične stimulacije, samo kod mene dr. misli da klasična stimulacija nije dobra za mene jer će se tijelo "braniti" od takvog napada zbog smanjene rezerve. Ne znam...u Mb su me ipak stimulirali i činjenica je da su embriji bili kvalitetniji, jedan čak vrhunski pa se opet jednom je a drugi put nije primilo.

    Vezano za ciste: od Decapeptyla odnosno Dipherelinea u dugom protokolu vole nastati ciste, a svojstvene su i ovakvoj lošijom hormonskoj slici (povišenom FSH). Kontracepcija bi to trebala spriječiti ali ja sam ipak u svom prvom MB protokolu imala cistu nakon 1 ture kontracepcije uz Diphereline. Srećom se E2 pokazao skoro nula pa je krenula stimulacija i cista nije smetala drugima (na kraju je punktirana kad i drugi folikuli i čak je imala i js doduše neku lošu?!).
    Ove jeseni sam imala jedan postupak odgođen radi ciste na 3.dc koja je s menstruacijom sama otišla. I meni je dr. rekao da bi ju inače pred kraj ciklusa punktirao (ali te vodene ciste vole se opet napuniti nakon što se punktiraju...).

  46. #446

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Sweety pa gdje si to da se toliko čeka? SD? Ništa, nadam se da ćete svoj proljetni termin sa smiješkom prepustit nekom drugom Mislim, vi ste jednom već uspjeli seksom doći do trudnoće ..
    Da, SD


  47. #447
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sretno, Charlie!

  48. #448
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Mali Mimi i Charlie puno sreće!

  49. #449

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Tek sam sad uspjela isčitat što ste pisale...


    Mali Mimi & Charlie, neka am je sa srećom!!!

  50. #450
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Spodoba ti si u puno boljoj situaciji od mene po broju antralaca i držim palčeve da ti ovaj protokol bude dobitni! Istina je da klomifen daje lošije js i nižu uspješnost od klasične stimulacije, samo kod mene dr. misli da klasična stimulacija nije dobra za mene jer će se tijelo "braniti" od takvog napada zbog smanjene rezerve. Ne znam...u Mb su me ipak stimulirali i činjenica je da su embriji bili kvalitetniji, jedan čak vrhunski pa se opet jednom je a drugi put nije primilo.

    Vezano za ciste: od Decapeptyla odnosno Dipherelinea u dugom protokolu vole nastati ciste, a svojstvene su i ovakvoj lošijom hormonskoj slici (povišenom FSH). Kontracepcija bi to trebala spriječiti ali ja sam ipak u svom prvom MB protokolu imala cistu nakon 1 ture kontracepcije uz Diphereline. Srećom se E2 pokazao skoro nula pa je krenula stimulacija i cista nije smetala drugima (na kraju je punktirana kad i drugi folikuli i čak je imala i js doduše neku lošu?!).
    Ove jeseni sam imala jedan postupak odgođen radi ciste na 3.dc koja je s menstruacijom sama otišla. I meni je dr. rekao da bi ju inače pred kraj ciklusa punktirao (ali te vodene ciste vole se opet napuniti nakon što se punktiraju...).
    hvala i tebi zelim isto
    to je problem i kod mene..mada neki briju da te vodene ciste ne smetaju, opet drugi tabor tvrdi da su opet nepovoljne za razvoj JS i kvalitetu. ajde ga znaj. btw, supresija je bila sa sprejom synarela..sto je blazi oblik supresije u odnosu na decapeptyla ako dobro kuzim.
    javit cu kako ce ovi krzljavci izgledati pred kraj ciklusa..ma svega se bojim..pa i mogucnosti da me L posalje doma jer nema sto stimulirati ali to su valjda normalne paranoje..hehe

    mimi, drzim fige da sve bude u redu
    kaae, neka upali kucna radinost..vec ces se ti s dragim dogovoriti

Stranica 9 od 49 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •