Stranica 43 od 43 PrviPrvi ... 33414243
Pokazuje rezultate 2,101 do 2,113 od 2113

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

Datum pristupanja
    Feb 2019

Početno

Pozdrav svima!

Ovo je moja priča...

Tijekom prošle godine se ispostavilo da imam stravično nizak AMH (niži od donje granice), tako da IVF u prirodnom je skoro pa najbolje rješenje (imamo i muški faktor).

Menstruaciju bez Duphastona gotovo da ni nemam od 28. godine, a moja ginićka nikad na to nije previše reagirala. Rekla je samo da je bitno da dolazi doks am na Duphastonu. Pitala sam je da idem na MPO nakon više od jedne godine pokušavanja u kućnoj radinosti.

Zatim sam provela više od godinu dana na humanoj, ali zbog čestih vodenih cisti i 2 upale, nisam ni uspjela doći do postupka.
    Ova godina je krenula na bolje... Imala sam 2 postupka i oba puta došla do transfera.
    Iz drugog pokušaja sam ostala trudna, a uskoro ćemo vidjet kako ide... trenutni rezultat u potpisu.
    Posljednje uređivanje od Antigravity : 21.03.2019. at 18:51

Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Argente da, sve mi je to jasno kao dan. Održavam fsh da uopće mogu reagirati na stimulaciju. A s druge strane naručeni lijekovi za full stim.. ali bolje da nisu štedjeli. Ovi ayuverdini pripravci koje spominjemo su dobri i za kvalitetu j.s.
    Nina gdje živiš?
    Antigravity čestitam! Super je čuti ovakve rezultate, nadam se da ćeš imati zdravu trudnoću i konačno upoznati svog bebača.

Datum pristupanja
    Mar 2019

Početno

Nasty. Okolica zagreba

Datum pristupanja
    Feb 2019

Početno

Citiraj Nasty prvotno napisa Vidi poruku
    Argente da, sve mi je to jasno kao dan. Održavam fsh da uopće mogu reagirati na stimulaciju. A s druge strane naručeni lijekovi za full stim.. ali bolje da nisu štedjeli. Ovi ayuverdini pripravci koje spominjemo su dobri i za kvalitetu j.s.
    Nina gdje živiš?
    Antigravity čestitam! Super je čuti ovakve rezultate, nadam se da ćeš imati zdravu trudnoću i konačno upoznati svog bebača.
    Hvala ti! I ja se nadam, idemo dalje korak po korak.

Ako će nekome pomoći - par mjeseci sam redovito konzumirala Maca prah, prenatal nutrients Solgar, ciklu, ananas, kelj, više vode i fizičke aktivnosti... Stres nisam uspjela reducirati zbog ludila na poslu. Ali ipak stigli su uredni ciklusi, jedino što mi se sam ciklus skratio na 24 dana. Je li sve to slučajnost - nemam pojma. Imam i intramuralni miomčić već nekoliko godina, srećom nije se povećavao, ali u trudnoći ga treba još više pratiti...

I da, uz jako nizak AMH, na UTZ-u mi je oskudna folikulogeneza (AFC).
    FSH je najčešće između 6-7.3, međutim estradiol je u startu viši pa najvjerojatnije zamaskira FSH (zaključak MPO liječnika). Endometrij mi obično bude ok, u skladu s ciklusom.

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

Wow, super rezultat, Antigravity! Držim fige za miran put do kraja! Koliko imaš godina, i pogotovo kakav ti je bio AFC?

Datum pristupanja
    Feb 2019

Početno

Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Wow, super rezultat, Antigravity! Držim fige za miran put do kraja! Koliko imaš godina, i pogotovo kakav ti je bio AFC?
    Hvala puno! Nadam se da se mrva smjestila na pravo mjesto.. idući tjedan idem po službenu betu. Ovu sam privatno izvadila jer sam bila nestrpljiva nakon plusića. Imam 32 g.

AFC - jednom mi je rečeno da je oskudno, bez konkretne brojke na nalazu i samo naglašeno da je bitno da dobijemo kvalitetnu j. st, pa će biti ok. Tako je srećom i ispalo.

Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Nina nisam u Zg, ali imaš izbora! Cure s drugih foruma sa niskim AMH su u Petrovoj i Sv. Duhu koliko sam primjetila. Od privatnih hvale Beta+ i Lučingera premda mu zamjeraju punkciju bez anastezije. Pogledaj malo podtemu po klinikama za MPO ako već nisi do sada. Ja sam iz Splita i trenutno idem u KBC Split. Kod nas se dogovore konzultacije, čeka se nekih mjesec dana. Javit će se netko iz Zg. tko će te bolje znati uputiti od mene. Sretno!

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Antigravitacijska, super za lijepe vijesti!
    Možeš nam reci koliki Amh je bio?

Sto se tiće Shatavarija i svih tih prirodnih stvari, znam da ne povećavaju broj jajnih stanica, ono u čemu je meni pomoglo a to je da su mi prestali valunzi, nesanica, noćno znojenje, i grozan umor, i mene je to spasilo jer sam mislila da ću poludit od tih simptoma..

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Antigravity, sorry mob mi automatski promijeni riječ a ne čitam ponovo prije slanja :D

Datum pristupanja
    Feb 2019

Početno

Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Antigravitacijska, super za lijepe vijesti!
    Možeš nam reci koliki Amh je bio?
    Zadnji AMH kad preracunam u pmol/l ispadne oko 4. S time da mi je bio malo viši prije 9 mjeseci.
    Uvijek bude boldan na nalazu jer nije unutar ref. intervala...

Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tiće Shatavarija i svih tih prirodnih stvari, znam da ne povećavaju broj jajnih stanica, ono u čemu je meni pomoglo a to je da su mi prestali valunzi, nesanica, noćno znojenje, i grozan umor, i mene je to spasilo jer sam mislila da ću poludit od tih simptoma..
    Upravo to! Nemam još valunge, ali nesanica, umor, nervoza iz čista mira.. Meni je ayurverda super! Preporučujem još i abdominalnu ChiNeiTsang masažu jajnika, maternice i dr. organa koji stimuliraju hormone, bubrezi, jetra. Idem baš sutra drugi put. Terapeutkinja sebi drži pod kontrolom preuranjenu menopauzu s tim iako nema djecu. Ali nema ni tegobe koje donosi preuranjena meno.

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Pozdrav cure. Molim vas info. Prosla 1 ivf beta neg. Dobili smo 4 jajne, 3 su bile zrele za oplodnju od tih se samo 1 oplodila i to bila fragmentirana, transfer 2 dan. Inace imam hashimoto. Imam pcos takodjer. Amh 43, tsh i anti tpo uredni, anti tg 230. Zadnji nalaz koji imam iz 6/2018 fsh 6,8 lh 5,2. MM astheno, pokretljivost varira od 6% do 30 % progresivnih ali uvijek jako puno sluzi (viskoznost) i leukocita (odradio prije 1g briseve, bakter eakulata i urinokulturu- uredno)..nakon tog su rekli da zabemarimo njegov nalaz i krecemo u mpo. Sada cemo ici kod androloga da mu se odradi sve ako treba opet i uzv i ostalo. A sto se mene tice..zanima me zasto tako losa reakcija? Dali se mozda radi o slaboj kvaliteti stanica? Kako to popraviti s obtirom na hashimoto?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Pozdrav Nemasenirancije! Na žalost nemam pametan odgovor na tvoje pitanje. Nisam dugo u ovim vodama, a nisu nam slične dijagnoze pa sam orjentirana na visok fsh/lh, nizak estradiol i amh problem. Nadam se da će se taj mali fragmentirani ipak ugnjezditi, držim fige! Ne znam koliko imaš godina. Moguće je da bi trebala poraditi na kvaliteti j.s., svakako nije na odmet. E sad u kombinaciji s hashimotom treba biti oprezan, koliko sam informirana hashimoto je autoimuna bolest štitnjače.
    Jesi probala s ajurvedskom prehranom i dodacima možda? Ima ovdje na linku neka biljka koja pomaže u regulaciji usporenog rada štitnjače. Ima i mješavina biljaka koje pospješuju reproduktivni sistem pa na taj način i djeluju na kvalitetu j.s. Svakako s obzirom na hashimoto nemoj na svoju ruku eksperimentirati bez da se konzultiraš sa nekim ayurvedskim terapeutom.
    https://ayugarden.com/collections/lj...uggulu-premium

Stranica 43 od 43 PrviPrvi ... 33414243

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •