Stranica 41 od 49 PrviPrvi ... 313940414243 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #2001

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Bok cure,
    Došao mi nalaz hormona sljedeci
    LH 8,1
    FSH 6,8
    Estradiol 319
    Prolaktin 268
    AMH 15,9
    U pripremam smo za potpomognutu, a kako nebudem sigurno mjesec dva (zbog drugih stvari koje moram obaviti prije) isla svom doktoru da mi ocita nalaz, pliz dajte svoje misljenje kako vam to izgleda? S tim da sam krv vadila 6dc jer 3dc nisam mogla zbog posla a 4i5dc mi se pogodio vikend - utjece li jako na rezultat nalaza to sto je 6dc?
    Hvala...

  2. #2002

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Bok Purple Lu,
    Meni se ovaj nalaz čini prilično dobar, nas većina ovdje ima puno visi fsh, a niži Amh.. za prolaktin nisam sigurna..
    A koji je vas problem?

  3. #2003

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Slažem se s tobom Lovelife. Meni se isto čini ok nalaz, ali pitanje je koliko ti traju ciklusi Purple Lu? Koji dan ciklusa ti je ovulacija? Jer hormoni se po pravilu vade od 3-5 dana ciklusa, neki MPO liječnici čak preferiraju isključivo 3.dan ako je moguće jer se tako dobije najvjerodostojniji nalaz. Neznam odkud si i di se liječiš, ali ako ti 3 i 4 dan ciklusa padaju za vikend možeš ići vaditi krv na hitni laboratorij (tako sam barem ja prošle godine).

  4. #2004

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Ciklusi su mi 28-30 dana, ovulacija bude uglavnom 15,16dc(barem mi je tako bilo dok sam pratila po bazalnoj temperaturi). Iz Zg sam, kod dr. Škvorca smo krenuli, u pravilu nemamo nikakvu konkretnu dijagnozu još, mm spermio je uredan, ja trebam maknuti polip i prohodnost jajvoda napraviti-dok to cekam obavljam sve pretrage koje je dr tražio, pa tako i ove hormone. A za 3dc sam sama kriva, malo mi je uranila m pa si nisam nikako mogla iskombinirati zbog posla, jos sam zvala lab u petrovoj da li mogu subotu doci vaditi pa su rekli da ne rade, nista mi nije spomenula hitni lab...

  5. #2005

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Morrigan ma neka si, zato i jesmo tu

  6. #2006

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Purple Lu, laboratorij u Petrovoj radi i vikendom no mislim da moraš imati D1 uputnicu na odjelu humane repe., i prvo si ideš na odjel po uputnicu za laboratorij ..
    Meni tvoji hormoni izgledaju kao iz snova..
    Puno sreće želim! ❤️

  7. #2007

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Lovelife hvala ti, hvala cure na odgovorima-svima želim puuuno sreće, pratim vas i dalje, držim fige i navijam za vas

  8. #2008
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    postovi koji nisu u okviru teme premješteni su ovdje

  9. #2009
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav svima. Danas sam radila nalaze u vinogradskoj za drugi ivf postupak. Možda će mi raditi i inseminacije, ali ne polažem puno nade u njih pa ih niti ne brojim. Može mi netko tko kuži protumačiti nalaze. Imam 38 godina i ovo je bio treći dan ciklusa:
    TSH:1.465
    LH: 5.4
    FSH: 5.8
    Estradiol: 101
    Testosteron, ukupni: < 0.4
    Testosteron, slobodni: / (ne kužim, znači li ovo da ga uopće nisu našli?)
    SHBG: 22
    DHEA-S: 4.12
    Prolaktin: 137
    Anti-Mullerov hormon: 6.2

    Inače, možda će nekome nešto značiti, početkom 2017 sam imala IVF postupak prvi put. U četvrtak slavimo 1. rođendan našoj maloj Valentini

  10. #2010
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj mrkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Danas sam radila nalaze u vinogradskoj za drugi ivf postupak. Možda će mi raditi i inseminacije, ali ne polažem puno nade u njih pa ih niti ne brojim. Može mi netko tko kuži protumačiti nalaze. Imam 38 godina i ovo je bio treći dan ciklusa:
    TSH:1.465
    LH: 5.4
    FSH: 5.8
    Estradiol: 101
    Testosteron, ukupni: < 0.4
    Testosteron, slobodni: / (ne kužim, znači li ovo da ga uopće nisu našli?)
    SHBG: 22
    DHEA-S: 4.12
    Prolaktin: 137
    Anti-Mullerov hormon: 6.2

    Inače, možda će nekome nešto značiti, početkom 2017 sam imala IVF postupak prvi put. U četvrtak slavimo 1. rođendan našoj maloj Valentini
    Na krivu sam se temu javila, molim da mi admin makne ovaj post, ne spada u temu. Hvala

  11. #2011

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Pozdrav svima, krećem u drugi IVF postupak i imam jedno pitanje (nadam se da mogu na ovoj temi, ako ne, molim da me uputite). Uz gonal, ovaj put sam uzimala i latrizol od 2-6 dc -jučer sam uzela zadnji latrizol. Zadnja 4 dana imam užasne glavobolje (s njima zaspem, s njima se budim i prate me cijeli dan i izrazito su neugodne) - je li ijedna od vas imala takve nuspojave na terapiju? Doktorica mi kaže da to baš i nije uobičajeno... U prvom postupku sam bila samo na gonalu i sve je bilo ok. Inače, AMH mi je 8 (nije pao u zadnjih godinu dana, što je ok) i imam 35 g. Danas je bio uzv, za sada očekujemo 5 jajnih stanica, ali vidimo za dva dana kako stoje stvari
    Posljednje uređivanje od vikky : 12.11.2018. at 23:02

  12. #2012

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Stigao i novi nalaz krvi. Amh - 12.5 .. nisko .. sve ostalo ok, osim DHEA 13.3 (Interval 0.6-7.2) i testosteron 3.1 (0.4-2.6). Brinu me te visine Dhea.. dakle hgs uredan, spermiogram uredan. I još čekanja do 2 dc da mogu do doktorice... Je li koja od vas imala dhea povisen? Amh mi isto nije sjajan ..

  13. #2013

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Pa nitko?

  14. #2014

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    tuznaana ja sam imala AMH prije postupka nizak 6.9 pmol i jako visok FSH od 17. Za utjehu da ti napisem svoju situaciju. Ostala sam trudna u prvom svom ivf postupku s dugim protokolom.
    Tri godine kasnije sam opet isla na ivf al kratki protokol i opet trudnoca. Izmedju sam imala jedan neuspjesan fet.

    Tako da nije to uopce tako strasno kao sto ti sad dozivljavas i mislis. S tim amh se puno moze napraviti. Strpi se i cekaj pregled. Za ovo drugo ti ne bi znala reci pa ce se sigurno netko od cura javiti.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 01.12.2018. at 23:01

  15. #2015
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moj AMH je bio oko 1,5 - 2.
    FSH oko 15.
    Tri puta trudnoca, 1 spontana, 2 puta ICSI, jedan porod.
    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 02.12.2018. at 00:01

  16. #2016
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Optimist baš me zanima u kojoj fazi si vadila AMH prije tih trudnoća ili kasnije?
    Inače cure ne bih baš rekla da su ove sa AMH 6 ili više tako kritične

  17. #2017

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    104

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao i novi nalaz krvi. Amh - 12.5 .. nisko .. sve ostalo ok, osim DHEA 13.3 (Interval 0.6-7.2) i testosteron 3.1 (0.4-2.6). Brinu me te visine Dhea.. dakle hgs uredan, spermiogram uredan. I još čekanja do 2 dc da mogu do doktorice... Je li koja od vas imala dhea povisen? Amh mi isto nije sjajan ..
    Tužnaana, imala sam ja nešto više od referentne vrijednosti, bila sam na V.V. kod endokrinologa i išla tamo u postupak, dr. mi je dao neku terapiju za snižavanje.
    Kakvu i što nemam pojma, mogu pogledati po papirima...

  18. #2018

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    1

    Početno Amh

    Zanima me da li mi je nizak AMH 2.61ng/ml a ref. Vrednost je 0-12

  19. #2019
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Drage cure,
    nova sam na forumu i htjela bi podijeliti svoje rezultate s vama. Imam 37 godina, nemam djecu. Operirala sam endometriotičnu cistu na jajniku prije 9 godina. Od tada su mi uvijek ultrazvuk i papa test bili uredni, endometrioza se nije vraćala. Nedavno sam se odlučila na MPO u Splitu. Doktor mi je dao uputnice te sam izvadila briseve koji su uredni i hormone. Rezultati su mi prema mišljenju MPO doktora grozni, šanse minimalne. Prema riječima doktorice imam hormone kao žena od 45 god. Jajnici su mi propali od endometrioze. Endometrioza mi se nikad nije vraćala, ali je ubrzala biološki sat. Menstruacije još imam svakih 24-27 dana. Bez obzira na to, prema nalazima hormona u perimenopauzi sam. Na ultrazvuku jajnika još nisam bila, naručena sam krajem 1. mj. 2019. Dala mi je terapiju prema nalazima hormona: Femoston 2/10 da pijem 3 mjeseca, pa ako se spusti FSH pristupam MPO.
    Nalazi hormona su sljedeći:
    LH- 9,22 lU/L
    FSH- 14,67 lU/L
    Prolaktin- 288,2 mlU/L
    Estradiol- 91,17 pmol/L
    AMH- 2,78 pmol/L
    AMH 0,39 ng/mL
    Mužu mi je dijagnosticirana Oligoasthenozoospermia.
    Ima li neka cura, žena koja je uspjela zatrudniti sa sličnim nalazima. Svaki savjet je dobrodošao.
    Zahvaljujem!

  20. #2020
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Drage cure,
    nova sam na forumu i htjela bi podijeliti svoje rezultate s vama. Imam 37 godina, nemam djecu. Operirala sam endometriotičnu cistu na jajniku prije 9 godina. Od tada su mi uvijek ultrazvuk i papa test bili uredni, endometrioza se nije vraćala. Nedavno sam se odlučila na MPO u Splitu. Doktor mi je dao uputnice te sam izvadila briseve koji su uredni i hormone. Rezultati hormona su mi prema mišljenju MPO doktora grozni, šanse za MPO minimalne. Prema riječima doktorice imam hormone kao žena od 45 god. Jajnici su mi propali od endometrioze. Endometrioza mi se nikad nije vraćala, ali je ubrzala biološki sat. Menstruacije još imam svakih 24-27 dana. Bez obzira na to, prema nalazima hormona u perimenopauzi sam. Na ultrazvuku jajnika još nisam bila, naručena sam krajem 1. mj. 2019. Dala mi je terapiju isključivo prema nalazima hormona: Femoston 2/10 da pijem 3 mjeseca, pa ako se spusti FSH pristupam MPO.
    Nalazi su sljedeći:
    LH- 9,22 lU/L
    FSH- 14,67 lU/L
    Prolaktin- 288,2 mlU/L
    Estradiol- 91,17 pmol/L
    AMH- 2,78 pmol/L
    AMH 0,39 ng/mL
    - ostali uredni
    Mužu mi je dijagnosticirana Oligoasthenozoospermia.
    Ima li neka cura, žena koja je uspjela zatrudniti sa sličnim nalazima. Svaki savjet je dobrodošao.
    Zahvaljujem!

  21. #2021

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Nasty,
    Hormoni nisu nažalost sjajni, ali ja znam slučajeve da su i sa Amh 1.5 pmol ostajali trudni..

  22. #2022

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Zabrinuta32 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me da li mi je nizak AMH 2.61ng/ml a ref. Vrednost je 0-12
    Tvoj amh spada u zadovoljavajucu plodnost. Kad se pretvori u pmol jedinicu iznosi preko 18 pmol.
    Znaci nije nizak!

  23. #2023

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Nasty ja sam imala jos losiji Fsh i Lh. (17 i 14) A amh je oko 1 ng ili 6.9 pmol i dr me nije strasio niti radio probleme oko toga. Nikakvu terapiju nisam pila vec sam odmah isla u postupak i u prvom ivf ostvarila trudnocu.
    Za drugi postupak nisam niti vadila hormone nakon sto su prosle 3 godine od prvog vadjenja uopce.
    Najlakse je pacijenta isprepadati u unijeti mu strah u kosti pa se pitam za sto su se uopce skolovali. Svakako treba probati pa cak i u prirodnim ivf postupcima ili sa minimalnom terapijom.
    Svakako savjetujem malo iskusnije vec te di si bila u Splitu. Sretno!!!

  24. #2024
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    LaraLana i Lovelife zahvaljujem na odgovoru i mišljenju. Javim što bude. Čitam vaša iskustva. LaraLana tebi čestitam od srca, lijepo je čuti da ima tako dobrih rezultata.
    Lovelife ne daj da te diraju riječi tih nekulturnih sestara, idemo dalje do kraja. Lp!

  25. #2025
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    LaraLana meni je rečeno da sam u perimenopauzi. Tu se gleda i Estradiol koji ne smije biti prenizak. Moj je ispod donje granice. Kod preuranjene menopauze navodno se prvo utvrđuje uznapredovalost stanja, čemu se prilagođava vrsta liječenja; u početnoj fazi se kreće sa stimulacijama velikim dozama hormona, zatim blago stimuliranim protokolima i/ili postupcima u prirodnom ciklusu. Ukoliko navedene vrste liječenja ne urode plodom, pacijenticama se preporučuje donacija jajne stanice. Ja još nemam falunge i još imam menstruacije ali je upitna ovulacija i rezerve što ću saznat na idućem pregledu. Kod MPO doktorice sam došla prema preporuci. Pokušat ću ovdje za prvi put pa ćemo vidjeti dalje. Naravno da ću tražiti i drugo mišljanje u međuvremenu. Mene je šokiralo najviše to što mi je moj gin. na UZV pregledu rekao da je sve dobro i rekao da pokušavam godinu dana pa ako ne uspijem da se javim. Sanmoincijativno sam tražila uputnicu za MPO nakon nekih 8.mj. Sada mi je žao što nisam samoincijativno radila hormone prije, ali što je tu je idemo dalje.. Ali prije UZV-a kod MPO doktorice i prije nego krenem sa HNL femostonom idem na UZV i drugo mišljenje privatno.

  26. #2026

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Nasty, od velike koristi bi ti bilo da ti dobar MPOvac na početku ciklusa prebroji antralne folikule.. njihov broj je isto jako bitan jer može dati koliko toliko odgovor kakav će ti biti odgovor na stimulaciju.
    Nemoj vise gubiti vrijeme, Odi sto prije barem po drugo mišljenje kod privatnika.
    Meni moj ginekolog nije vijerovao ništa, a onda mi je sa 35 dijagnosticirana preijevremena menopauza ili POF.
    Nemoj čekati.

  27. #2027
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Draga Lovelife, hvala ti na svim informacijama. Prvo antralci, inzistirat ću na tome. I mene brine POF. Koliko sam informirana (tek se doduše informiram jer mi je sve novo, točnije ovaj tjedan sam bila na razgovoru za MOP) za razliku od regularne menopauze POF - ovke mogu imati povremene ovulacije te u 8 do 10% slučajeva mogu zatrudnjeti. Nadalje pročitah da se preuranjena menopauza razvija tijekom nekoliko godina pri čemu simptomi najčešće ostaju neprimijećeni ne samo od strane žene, već i nadležnog liječnika. ( kad sam ovo pročitala prestala sam se ljutiti na svog ginekologa, al isto ću ga promijeniti) Ja ništa ne osjećam neobično.
    Kako ide tvoje liječenje? Na koliko postupaka si bila? Ako ti nije tlaka piši.., ako je razumijem

  28. #2028

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Nasty i moj estradiol je nizak. Ne mogu se tocno sjetiti koliki je bio al znam da je vrijednost bila na ovoj donjoj granici.
    Moj prvi ivf protokol je bio dugi sa supresijom i koristila sam 6 gonala dnevno ili 450 i.j. i tako punih 11 dana.
    Ta stimulacija me dosla oko 2000 eura dobila 4 jajne stanice i rezultirala trudnocom.

    Drugi postupak nakon 3 godine je bio blago stimulirani i koristila sam 2 gonala/150 i.j. dnevno od 5 dana ciklusa (14 ukupno) dosla me oko 600 eura sa stop injekcijom i dobila 3 jajne stanice, 2 prekrasna embrija i opet trudnoca. Za tu jednu stanicu koja se nije oplodila je biolog rekao da je ostecena i nije od nje ocekivao apsolutno nista.
    Eto pa ti vidi sto ces i kome ces ukazati svoje povjerenje.
    Sve dok ti ne izvade jajne stanice nakon stimulacije i ne vide u kakvom su stanju, dal ce doci do oplodnje, ako dodje kako ce se dijeliti i tek se onda nesto moze prognozirati i vidjeti u kom bi smjeru to islo i kakve su sanse s obzirom i na sgram koji imate.

  29. #2029
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Draga LaraLana hvala ti na svim informacijama. 22.1.sam naručena na UZV i slijedi praćenje ovulacije. Do tad ću se raspitati dodatno i za opciju privatno. Lp!

  30. #2030

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Nasty, i ja sam sve to iščitala i poručila.. i forume i svakakva iskustva, i trudnoće sa Fsh preko 100 koje su jednake čudu..
    Meni su ciklusi bili neredoviti i ja sam to govorila svojem ginekologu, a on meni pa jel vidite kakvo je vrijeme vani, pa jeste li pod stresom.. Itd Itd.. onda sam imala veliki stres i izostanak menstruacije sam pripisivala tome.. a zapravo se već sve zahuktavalo.. onda sam počela osjećati stravičan umor, nesanice, noćno znojenje i valunge.. doista prestrašno..
    u međuvremenu nam je došla nova prekrasna ginekologica i odmah vidjela u čemu se radi..
    Odmah u Petrovu, ali..
    Kad mi se fsh spustio krenuli sa Menopurom 300, razvijala se cista, pa je prekinuta stimulacija, na kraju ipak bio jedan folikul ali bez j.s.
    Meni je puno pomoglo ulje noćurka, shatavari prah i smokve u maslinovom ulju..
    Ali posto sam morala pratiti fsh počela sam sa hormonskim terapijom koju i sada pijem
    Preporučuju mi donaciju j.s.

  31. #2031
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Draga Lovelife, hvala ti na svim info. Mogu zamislit kako si se osjećala, prestrašno je što si morala proživit. Ali nema nazad što je tu je idemo dalje. Pokušavaj sve dok imaš force i volje do zadnjeg folikula. Još si u dobrim godinama, idi naprijed ne posustaj!
    Nabavila sam pripravke, sad tražim nekog privatnog doktora za drugo mišljenje.
    Jesi razmišljala već o donaciji j.s.? Ja još nisam.
    Nekako mi je posvajanje ok, ali kod nas s administracijom je to presporo i prerigorozno. Dobro je napisao neki dan Ante Tomić, želiš posvojit predškolca a dobiješ čelavca s brkovima..

  32. #2032
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

  33. #2033

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Nasty, nisam vidjela ovo, hvala ti!
    Da, tako je nema Nazad, samo hrabro naprijed!
    Međutim hoću reci kako nas ti doktori često ne shvaćaju ozbiljno, a vrijeme curi..
    tako da, probaj ubrzati koliko god možeš, jer u Hrv sve to traje i traje..
    Probaj i sa vitaminima, naškoditi ne mogu

  34. #2034
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist baš me zanima u kojoj fazi si vadila AMH prije tih trudnoća ili kasnije?
    Neposredno prije prve spontane trudnoce, mozda 2-3 mjeseca prije.
    Ponovo za oko godinu, prije ivf-a.

  35. #2035
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Evo da ostavim svoj osvrt i na ovu temu, s obzirom da sam krenula sa jako niskim AMH (1.5pmol/l) i visokim FSH u kombinaciji sa endometriozom koju sam operirala prije 17 godina. Znaci jos prije 17 godina sam znala sto ce me cekati u buducnosti, a u borbu sam krenula prije 10 godina. Prve i porazne vrijednosti hormona sam saznala prije 7 godina.

    1. savjet: svim mladim curama koje se nadju na ovim stranicama jer nisu zatrudnjele u roku godine dana, neka inzistiraju na tome da se provjeri hormonska slika. Veliki propust svih doktora kod kojih sam ja bila sto me nisu uputili na humanu reprodukciju ranije.

    Znaci prije 6 godina sam znala da mi je AMH 1.5 i odmah mi je preporuceno da razmislim o doniranoj jajnoj stanici ili posvojenju djeteta. U toj situaciji smo se odlucili jos boriti jer jos uvijek nisam presla 30. godinu i mislim da je u toj situaciji najbitnije da ste kod strucnog MPO doktora koji ce sagledati sve vase dijagnoze i odluciti se sto kod vas ima, a sto nema smisla.

    2. savjet: Intradisciplinarni pristup lijecnika sa svih podrucja je nuzan pogotovo ako imate jos koju dijagnozu! Ako vam se odmah dokaze da imate tezi oblik neplodnosti odmah probajte doci do najboljeg MPO doktora ako si to mozete priustiti. Barem za konzultacije.

    Nakon 7 bezuspjesnih pokusaja i svih mogucih protokola koji su ucinili vise stete nego koristi zdravstveno stanje mi je bilo naruseno. Nazalost, tesko je boriti se sam u nasem sustavu gdje doktori se mijenjaju, odlaze, na kraju dana nisi niciji pacijent nego samo svoj. Moje iskustvo je takvo da oni najdirektniji doktori su u biti najbolji jer bitno je da ste odmah na pocetku svjesni da cak ako i ustrajete ne znaci da cete uspjeti. Zivot proveden po punkcijama, kontrolama, pretragama ... nije lagan. Svijet pored vas ide dalje, malo je onih koji ce ostati, s vremenom se ljudi okrenu od vas jer je tako lakse.


    Ja sam jedna od onih koja je okusala jos jednom srecu i to kada je AMH pao na 0.5pmol/L, doslovno smo zaigrali lutriju dok smo skupljali informacije o Ceskoj jer smo odlucili do kraja ove godine pokusati i sa doniranom jajnom stanicom, pa ako ne uspije potpisati kapitulaciju. Uz takav AMH smo imali 3 antralna folikula, sva tri su dala zrele jajne stanice, sve tri se oplodile i dobili smo dvije blastociste. Vjerojatnost za to je bila toliko mala tako da su svi upuceni bili u soku. Ja vam necu govoriti "ne odustajte jer cuda se dogadjaju", jer jako dobro znam da je sansa za tako nesto toliko mala da bi bilo neposteno da nekome govorim da prolazi godine i godine bolnica uzalud. ALI nemojte se predati samo na temelju hormonske slike, moj FSH se smanjio, a AMH nije bio bitan vec antralni folikuli, dok njih ima u ciklusu moguce je nesto dobiti - samo budite svjesni da statisticki za 1 zivorodjeno dijete treba u prosjeku 12 jajnih stanica.

    3. savjet: Bitni su antralni folikuli, oni ce pokazati tocnije trenutno stanje od AMH.

    4. savjet: Za poboljsanje sansi za zatrudnjivanje, a onda i za ishod same trudnoce je jako bitno da vodite zdrav zivot tj. da niste pretili, da ne pusite, da jedete zdravo i umjereno (zaboravite na djete!!), da ste fizicki aktivni (i to sto vise moguce!) i da ste psihicki stalozeni, da naucite ovladati stresom. Dajte sve od sebe i na kraju dana cete biti sretni jer znate da ste napravili sve sto ste mogli, a naravno time poboljsali ste i svoju kvalitetu zivota. I promjena ne ide preko noci, treba biti ustrajan godinama.

    I na kraju, treba biti svjestan da je bitno znati svoje granice i sam odvagnuti apsolutno sve sto moze biti dobro i lose. Kada se nadjete u situaciji da ste na losoj strani statistike i odlucite se boriti, to znaci da cete mozda biti suoceni sa mnogim izgubljenim bitkama. Ja necu ponavljati svoje, koga zanima neka procita moj zadnji post na "Sve nase dijagnoze", ali bitno mi je da prenesem ljudima da moraju biti spremni i na lose i na dobro. Nasa prica na kraju vodi prema sretnom zavrsetku, ali morali smo proci toliko teskih bitaka u kojima bi vecina njih odustala. S obzirom da sam u ovom svijetu vec jako dugo godina imala sam priliku savjetovati mnoge parove i iskreno nekako sam si to uzela kao svoju ulogu u misiju "ako ja vec ne mogu, bit cu tu za druge, spasiti ih nekih losih stvari koje se mogu zaobici ako si informiran" i dozivjela sam nazalost da su mnogi odustali na daleko laksim koracima od mene. Ja zato nikoga ne nagovaram da ostane u ovom svijetu jer je tezak, ali svima kazem samo da budu sigurni da su prosli sve sto je u njihovoj moci da budu sretni.

    5. savjet: Budite spremni se suociti sa cinjenicama, informirajte se. Bitno je znati uvijek u sto se upustate i kolike su sanse, a onda odvagnuti koliko toga mozete i koliko ste spremni za to dati. Ovaj put je jako tezak, ali nije nemoguc. Ta sudbina ce vas jako promjeniti i promjenit ce vase vidjenje svijeta oko vas. Tajna srece i uspjeha je u vama i vasim partnerima, vi ste ti koji trebate upravljati svojom sudbinom kakva god ona bila.

    Ja cu vam svima pozeljeti da nadjete srecu i da vas sto vise uspije. Nitko ne bi trebao biti suocen sa takvom boli i putem, ali te stvari ne mozemo birati. Budite jake i kada je tesko jer uvijek postoji netko tko ce vas sa druge strane ekrana razumjeti i suosjecati s vama.

  36. #2036

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    2

    Početno

    pozdrav svima, evo ja sam bila već prije na potpomognutoj oplodnji..imala sam 7 neuspješnih postupaka i nikada mi nisu dali da vadim AMH. Nakon tih 7 postupaka sam odustala i ostala prirodno, ali se u 7 tjednu plod prestao razvijati. Sada sam krenula ponovno na humanu reprodukciju i s obzirom da imam 39 godina su mi dali da vadim AMH koji mi je 0.187...bojim se da s takvim AMH-om neću moći uopće na postupak. Da li tko ima iskustva sa tako niskim AMH-om? I da li postoji neki način da se on poveća?

  37. #2037

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Hvala ti na ovom Zongoloni, bit će od koristi svima koje su u sličnom sosu.

    Sve ovo sam i ja naučila tijekom godina, onako the hard way. Isto sam 83 godište i imam endometriozu te silne neuspjele postupke. Odavno sam shvatila da AMH može varirati, jedno vrijeme mi je nakon intenzivnih runda postupaka pao na 0,14 ug/L, pa se vratio na 0.78 ug/L. Važno je stres smanjiti što je više moguće i važan je broj antralaca.

    Moja priča još nema (sretan) kraj, ali neću odustati dok je folikula u meni.

    Sretno tebi i svima nama u svojim putovanjima do cilja.

  38. #2038

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Cao zene/cure, evo s novom godinom i novim odlukama odlucila sam se i ja prikljuciti temi…
    Nasa situacija je sljedeca- ja 25, MM 30 god… pokusavamo 10 mj te smi otisli na sve pretrage i jako smo se razocarali s nalazima…
    Moji nalazi su LH 7.12,FSH 5.62, prolaktin 260.3, estradiol 178.7, SHBG 170.3, AMH 10.90, TSH 1.352..
    MM nalazi su koncetracija 5,37 milijuna, pokretni 86 posto, brzi 41 posto.. nakon dva dana novi s-gram 2,32 milijuna, pokretni 30,77 posto, brzi 7,69 posto…
    Naruceni na IVF za dva ciklusa…
    Ako ima ko kakve savjete ili da se nalazi u sicnoj situaciji bilo bi mi drago da podijelimo iskustva…

  39. #2039

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Nova sam. Imam pitanje. Kad se ide u fet dali je potrebna ovulacija i praćenje folikula? Pratili smo folikul raso je. Vadila lh. Bio je nizak s obzirom na folikul. Rečeno da ide u cistu ali nije na kraju pukao je na cca 24mm. Lh i dalje bio nizak. I propao mi ciklus da ništa od toga. Zna netko malo više. Hvala

  40. #2040

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Ja sam isto nova. Jedino kaj ti ja mogu reći da budeš jako jako strpljiva i smirena. Sve ima svoj red koji ponekad može dugo trajati kao kod mene.

  41. #2041
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Drage forumašice, ako ima neka od vas slično iskustvo molim da ga samnom podjeli. Na terapiji sam femoston 2/10 zbog loše hormonske slike. Visok fsh i lh, snižen estradiol i amh..Pisala sam, pa da se ne ponavljam, ugl. imam sniženu ov. rezervu. Uz femoston pijem i suplemente, multivitamine, minerale, omegu i sl. Sad sam na 3.kutiji i nisam dobila menstruaciju već 32 dana. Do sada sam imala relativno urednu između 24 i 27 dana. Javila sam se ginekologu i naručila se na uzv. Čak sam napravila i test za trudnoću, iako su mi šanse minimalne i negativan je. Sa mpo doktoricom imam zakazan termin nakon što popijem treću kutiju femostona i ponovim nalaze hormona 2.ili 3.dc. te dođem sa novim nalazima na procjenu za postupak. Nisam pod nekim dodatnim stresom, sve je uobičajeno. Malo me brine to što s terapijom kojom bi trebala regulirati hormone i ciklus ja ne dobijam menstruaciju. Soc. gin. mi je preko telefona spomenuo da mi je moguće da mi je endometrij tanak zbog anovulacije i da mi zbog toga se preskače ciklus. A čitam na više mjesta da femoston djeluje na zadebljanje endometrija. A ništa morat ću čekat 21.UZV, pa ću vidit što dalje.

  42. #2042

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nasty, tako je i meni bilo..
    Jednostavno je taj femoston bio “preslab”..
    No vidjet ćeš sve na UZV..
    Ako je prestanak endometrij, vj će ti dati jače hormone..

  43. #2043

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    *pretanak endometrij

  44. #2044
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Lovelife, hvala draga na odgovoru. Vidit ćemo u četvrtak na UZV. Kako si ti?

  45. #2045

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Molim.
    Dobro sam, hvala na pitanju.
    Mi se spremamo na donaciju puževim korakom (doduše, ja sam to prihvatila već ranije, ali..)
    Sretno u četvrtak!
    Javi kako je prošlo

  46. #2046
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Lovelife, gdje se spremate na donaciju j.stanice? Kakav je tu protokol?
    Ja evo bila na UZV. Nalaz mi je ok. Imam debljinu endometrija 10mm i lijevo folikul 13mm. Ovo mi je moguća zakašnjela ovulacija. Ić ću u pon. opet na UVZ da vidim razvija li se taj folikul, pa ciljani odnos. Ne nadam se čudu, ali mi je pao kamen sa srca što mi ipak djeluje taj femoston kako tako.

  47. #2047

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Super, izgleda da djeluje..
    Mi prvo moramo izabrati kliniku u nekoj od zemalja (Češka, Belgija,Makedonija). onda sa njima dogovoriti sve, koji nalazi su potrebni pa onda te sve nalaze napraviti..
    ima toga.. samo sto nismo odlučili točno kad ćemo u to (mojem partneru je to sve teško prihvatiti pa zato takve duge psihičke pripreme,ja sam se pomirila s tim i prihvatila)
    Sretno u pon!

  48. #2048
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Hvala draga, da treba se psihički pripremiti na sve to. Ne proživljava svatko jednako. Nekome treba malo više vremena da se psihički pripremi. Nadam se da će tvoj partner to prihvatiti pa da krenete dalje. Mi smo žene tu ipak psihički jače, što ne znači da on jednog dana neće biti divan i pažljiv otac.
    Ja sam evo dobila danas nešto kao menzes. Svi simptomi menzesa, a kao plodni dani, nigdje veze. A gin. mi kaže da se ne zabrinjavam. Da dođem u pon. ako mi stane krvarenje, ako ne kad mi stane. Mpo doktoricu ne mogu dobiti prije ponedjeljka. Trebala sam nakon ove zadnje ture femostona ponovno vadit hormone 2ili3.dc, a sad ako mi je ovo menzes onda ne vjerujem da ću opet dobit menzes nakon još ovih 16tableta što mi je ostalo za popit. Ma rekoh ne zamaram se više. Što bude bude kad bude.

  49. #2049
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Dragi svi,

    nije me bilo 150 g. na forumu pa vas sve skupa prije svega pozdravljam, a posebno moje stare (samo vremenom provedenim ovdje, naravno ) forumašice i aktivistice! Cmok svima!

    A sad da prijeđem na stvar - nama blizak par je u 35. godini otkrio smanjenu rezervu js (ne znam točno nalaze, ali FSH je visok, ne znam je li vadila AMH). Pokušavali su jedno 2 godine i sad krenuli u obradu. Trenutno su kod Škvorca preko HZZO-a i odmah im je rekao da su im šanse male. Pronašla sam temu hanumice fate i poslala im to, ali zanima me koga biste u RH preporučili kad je u pitanju ovakav problem. S obzirom na to da me odavno nema, pretpostavljam da se svašta promijenilo - nisam pratila već par godina. Ja sam odmah rekla da bih ja Radončiću. Stare iskusnjare moje, što kažete?

    Hvala i mašem svima

  50. #2050
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Frka, javi se i na još kojem podforumu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •