Hvala ti tanatana na korisnoj informaciji. Dobro je znati da ta opcija može pričekati.

S obzirom da sam pokrenula bila to pitanje, da podjelim s vama moj zaključak što se mog osobnog slučaja tiče. Nakon puno razmisljanja i vaganja činjenica zaključila sam da ja ne bih trebala čekati s tim korakom. Kod mene je više-manje jasno da glavni uzrok neuspjeha je loša kvaliteta jajne stanice, a zbog situacije sa endometriozom napikavanje one jedne kvalitetne od ciklusa do ciklusa je prerizično. Druga stvar je psihicko uništavanje iz ciklusa u ciklus, čekanje bete je svaki idući put sve teže. Treća stvar je da li se isplati i davati tolike novce na privatne postupke uz tako malu vjerojatnost za uspjeh. A tu je i činjenica da ja zbilja želim ostvariti majčinstvo do 35-te ako ikako ide, se jedne strane zbog djeteta ne želim toliku dobnu razliku, a s druge strane ne želim takav život priuštiti svom suprugu.

Ono što želim reći je da koliko god teško bilo suočiti se sa činjenicom da si ti baš taj koji mora odustati, treba biti realan i odvagnuti činjenice i dok važeš nakratko zažmiriti na tu zasljepljujuću želju koju ovdje svi imamo i koja nas tjera da pokušavamo sve do krajnjih granica. To je razlog zašto sam i trebala da mi to netko treći kaže i hvala vam zato svima.