Stranica 41 od 41 PrviPrvi ... 31394041
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2050

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

Datum pristupanja
    Jul 2017

Početno

Sunčica1604 a kakve su ti vrijednosti ostalih hormona?

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Danas sam bila u Petrovoj i kad sam došla po uputnicu za vađenje hormona sestre unutra su komentirale moj nalaz, u stilu: moš’mislit da bude šta od ovog, kao da si nismo i ovako dovoljno jadne, žalosno sto sve doživljavamo..

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Totalno zbunjujuce, iako su misljenja podjeljena, neki smatraju da se moze poboljsati neki ne, sad jel doslo do greske ili se stvarno poboljsalo stanje, neznam.
    Pila sam Q10, vitamin C, zeljezo, b complex nekoliko mjeseci i kad se sjetim smokve u masli. ulju.
    Posljednje uređivanje od Sunčica1604 : 12.09.2018. at 10:23

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam bila u Petrovoj i kad sam došla po uputnicu za vađenje hormona sestre unutra su komentirale moj nalaz, u stilu: moš’mislit da bude šta od ovog, kao da si nismo i ovako dovoljno jadne, žalosno sto sve doživljavamo..
    Tužno

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Citiraj mimmi prvotno napisa Vidi poruku
    Sunčica1604 a kakve su ti vrijednosti ostalih hormona?
    Evo ostatak, vadila 3 dc

Prolaktin 215 ( 102-496)
    FSH 12.71 ( 3.5-12.5)
    LH 8.07 ( 2.4-12.6)
    Estradiol 263.30 ( 45.4-854)
    Testosteron 0.38 ( 0.29-1.67)
    DHEA-S 4.31 ( 1.65-9.15)
    TSH 1.64 ( 0.27-4.2)

FSH je povisen, prije nekoliko mjeseci je bio oko 11, ide prema gore.

Datum pristupanja
    Jul 2017

Početno

Lovelife žao mi je da si takvo nešto uopće morala čuti, ali to samo govori o njima. Nemoj uzimati srcu komentare takvih osoba jer su nebitne. Važno je šta misle doktori, a ako oni smatraju da trebaš nastaviti s liječenjem znači da ima nade, kakve-takve ali ima. I pokušavaj dok god imaš volje, želje, mogućnosti.. Ne daj se obeshrabriti

Datum pristupanja
    Jul 2017

Početno

Citiraj Sunčica1604 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ostatak, vadila 3 dc

Prolaktin 215 ( 102-496)
    FSH 12.71 ( 3.5-12.5)
    LH 8.07 ( 2.4-12.6)
    Estradiol 263.30 ( 45.4-854)
    Testosteron 0.38 ( 0.29-1.67)
    DHEA-S 4.31 ( 1.65-9.15)
    TSH 1.64 ( 0.27-4.2)

FSH je povisen, prije nekoliko mjeseci je bio oko 11, ide prema gore.

Hormonska slika ti je po meni ok, odnos FSH i LH nije jako visok. Idealno je da je 1:1, ako je veći od 2-2,5 to može govoriti o smanjenoj ovarijskoj rezervi.
    Za snižavanje FSH je dobro uzimati smokve u maslinovom ulju i vitex (kapi konopljike). Moja hormonska slika je jako slična tvojoj, samo mi je FSH nešto niži (bio je 9 na 4.dan ciklusa). Imam 32.
    Koliko imaš ti godina? Di ideš na liječenje i u kojoj vrsti postupka si? Imate kakvu dijagnozu? Nama je za sada jedini "problem" astenozoospermia koja je dijagnosticirana MM.

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Citiraj mimmi prvotno napisa Vidi poruku
    Hormonska slika ti je po meni ok, odnos FSH i LH nije jako visok. Idealno je da je 1:1, ako je veći od 2-2,5 to može govoriti o smanjenoj ovarijskoj rezervi.
    Za snižavanje FSH je dobro uzimati smokve u maslinovom ulju i vitex (kapi konopljike). Moja hormonska slika je jako slična tvojoj, samo mi je FSH nešto niži (bio je 9 na 4.dan ciklusa). Imam 32.
    Koliko imaš ti godina? Di ideš na liječenje i u kojoj vrsti postupka si? Imate kakvu dijagnozu? Nama je za sada jedini "problem" astenozoospermia koja je dijagnosticirana MM.
    Probati cu sad redovito uzimati te smokve u mas.ulju, a di te kapi kupim!?

U pripremi za ivf na Sv.Duhu, skupljamo nalaze. Sve “kao” ok, iza nas jedna prirodna trudnoca, i sad opet ne ide, a kako mi rep.godine ne idu u korist, 36 god., probali bi ivf
    Poslala bi ti poruku, ali neznam kako, uopce ne vidim tu opciju

Datum pristupanja
    Jul 2017

Početno

Citiraj Sunčica1604 prvotno napisa Vidi poruku
    Probati cu sad redovito uzimati te smokve u mas.ulju, a di te kapi kupim!?

U pripremi za ivf na Sv.Duhu, skupljamo nalaze. Sve “kao” ok, iza nas jedna prirodna trudnoca, i sad opet ne ide, a kako mi rep.godine ne idu u korist, 36 god., probali bi ivf
    Poslala bi ti poruku, ali neznam kako, uopce ne vidim tu opciju

Poslala sam ti pp (klikni sa strane na ime i otvori ti se opcija privatna poruka).

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Hvala vam cure na podršci, od srca vam želim sreću, uspješne i lijepe trudnoće

Datum pristupanja
    Sep 2018

Početno

Bok curke evo da vam i ja iznesem svoje iskustvo imam 29godina i godinu dana sam u MPO vodama kod mene se dogodili da sam imala dvije prirodne ali vanmaternicne trudnoce i ostala bez oba jajovoda .Kod mene su problem FSH koji je 13 i AMH 9 .Prosla sam 3 postupka 1.Stimulacija 7 stanica dvije morule 5.dan 2.Stimulacija 11 stanica 2 morule 4 dan 3.prirodni nema stanice .Kod mene je upitna kvaliteta jajnih stanica pokusala sam i sa smokvama i vitaminima ali i dalje jedno veliko NISTA .ali nema predaje idemo dalje

Datum pristupanja
    Jul 2017

Početno

Sretno i tebi draga Lovelife

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Lovelife hvala ti ❤️ I ja tebi i ostalim curama od srca zelim trudnocu i zivu i zdravu bebu ❤️
    Posljednje uređivanje od Sunčica1604 : 13.09.2018. at 14:08

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Citiraj Jana89 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok curke evo da vam i ja iznesem svoje iskustvo imam 29godina i godinu dana sam u MPO vodama kod mene se dogodili da sam imala dvije prirodne ali vanmaternicne trudnoce i ostala bez oba jajovoda .Kod mene su problem FSH koji je 13 i AMH 9 .Prosla sam 3 postupka 1.Stimulacija 7 stanica dvije morule 5.dan 2.Stimulacija 11 stanica 2 morule 4 dan 3.prirodni nema stanice .Kod mene je upitna kvaliteta jajnih stanica pokusala sam i sa smokvama i vitaminima ali i dalje jedno veliko NISTA .ali nema predaje idemo dalje
    Volim tu borbenost ❤️
    Ja na dane bi odustala od svega a opet osicam da moramo sve napraviti sto je do nas pa kako bude na kraju, i to me gura dalje.

Datum pristupanja
    Jul 2018

Početno

Bok cure,
    Došao mi nalaz hormona sljedeci
    LH 8,1
    FSH 6,8
    Estradiol 319
    Prolaktin 268
    AMH 15,9
    U pripremam smo za potpomognutu, a kako nebudem sigurno mjesec dva (zbog drugih stvari koje moram obaviti prije) isla svom doktoru da mi ocita nalaz, pliz dajte svoje misljenje kako vam to izgleda? S tim da sam krv vadila 6dc jer 3dc nisam mogla zbog posla a 4i5dc mi se pogodio vikend - utjece li jako na rezultat nalaza to sto je 6dc?
    Hvala...

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Bok Purple Lu,
    Meni se ovaj nalaz čini prilično dobar, nas većina ovdje ima puno visi fsh, a niži Amh.. za prolaktin nisam sigurna..
    A koji je vas problem?

Datum pristupanja
    Jul 2017

Početno

Slažem se s tobom Lovelife. Meni se isto čini ok nalaz, ali pitanje je koliko ti traju ciklusi Purple Lu? Koji dan ciklusa ti je ovulacija? Jer hormoni se po pravilu vade od 3-5 dana ciklusa, neki MPO liječnici čak preferiraju isključivo 3.dan ako je moguće jer se tako dobije najvjerodostojniji nalaz. Neznam odkud si i di se liječiš, ali ako ti 3 i 4 dan ciklusa padaju za vikend možeš ići vaditi krv na hitni laboratorij (tako sam barem ja prošle godine).

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

hej, kako si ? u kojoj ste sad fazi? ja bila sad u 9 na stimulaciji...najjačoj do sad...nula bodova...nisu mi jajnici uopce reagirali. niti jedan folikul.sad opet razmisljam o donaciji.

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

[QUOTE=Morrigan;3065655]hej, kako si ? u kojoj ste sad fazi? ja bila sad u 9 na stimulaciji...najjačoj do sad...nula bodova...nisu mi jajnici uopce reagirali. niti jedan folikul.sad opet razmisljam o donaciji.[/QUOTE

Sorry...mislila sam da ce ovo biti poruka za Lovelife...al eto pojadala sam se cijeloj grupi

Datum pristupanja
    Jul 2018

Početno

Ciklusi su mi 28-30 dana, ovulacija bude uglavnom 15,16dc(barem mi je tako bilo dok sam pratila po bazalnoj temperaturi). Iz Zg sam, kod dr. Škvorca smo krenuli, u pravilu nemamo nikakvu konkretnu dijagnozu još, mm spermio je uredan, ja trebam maknuti polip i prohodnost jajvoda napraviti-dok to cekam obavljam sve pretrage koje je dr tražio, pa tako i ove hormone. A za 3dc sam sama kriva, malo mi je uranila m pa si nisam nikako mogla iskombinirati zbog posla, jos sam zvala lab u petrovoj da li mogu subotu doci vaditi pa su rekli da ne rade, nista mi nije spomenula hitni lab...

Datum pristupanja
    Jul 2018

Početno

Morrigan ma neka si, zato i jesmo tu

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Morrigan ma neka si, zato i jesmo tu

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Draga Purple Lu, laboratorij u Petrovoj radi i vikendom no mislim da moraš imati D1 uputnicu na odjelu humane repe., i prvo si ideš na odjel po uputnicu za laboratorij ..
    Meni tvoji hormoni izgledaju kao iz snova..
    Puno sreće želim! ❤️

Datum pristupanja
    Jul 2018

Početno

Lovelife hvala ti, hvala cure na odgovorima-svima želim puuuno sreće, pratim vas i dalje, držim fige i navijam za vas

Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011

Početno

postovi koji nisu u okviru teme premješteni su ovdje

mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016

Početno

Pozdrav svima. Danas sam radila nalaze u vinogradskoj za drugi ivf postupak. Možda će mi raditi i inseminacije, ali ne polažem puno nade u njih pa ih niti ne brojim. Može mi netko tko kuži protumačiti nalaze. Imam 38 godina i ovo je bio treći dan ciklusa:
    TSH:1.465
    LH: 5.4
    FSH: 5.8
    Estradiol: 101
    Testosteron, ukupni: < 0.4
    Testosteron, slobodni: / (ne kužim, znači li ovo da ga uopće nisu našli?)
    SHBG: 22
    DHEA-S: 4.12
    Prolaktin: 137
    Anti-Mullerov hormon: 6.2

Inače, možda će nekome nešto značiti, početkom 2017 sam imala IVF postupak prvi put. U četvrtak slavimo 1. rođendan našoj maloj Valentini

mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016

Početno

Citiraj mrkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Danas sam radila nalaze u vinogradskoj za drugi ivf postupak. Možda će mi raditi i inseminacije, ali ne polažem puno nade u njih pa ih niti ne brojim. Može mi netko tko kuži protumačiti nalaze. Imam 38 godina i ovo je bio treći dan ciklusa:
    TSH:1.465
    LH: 5.4
    FSH: 5.8
    Estradiol: 101
    Testosteron, ukupni: < 0.4
    Testosteron, slobodni: / (ne kužim, znači li ovo da ga uopće nisu našli?)
    SHBG: 22
    DHEA-S: 4.12
    Prolaktin: 137
    Anti-Mullerov hormon: 6.2

Inače, možda će nekome nešto značiti, početkom 2017 sam imala IVF postupak prvi put. U četvrtak slavimo 1. rođendan našoj maloj Valentini
    Na krivu sam se temu javila, molim da mi admin makne ovaj post, ne spada u temu. Hvala

Datum pristupanja
    Sep 2017

Početno

Pozdrav svima, krećem u drugi IVF postupak i imam jedno pitanje (nadam se da mogu na ovoj temi, ako ne, molim da me uputite). Uz gonal, ovaj put sam uzimala i latrizol od 2-6 dc -jučer sam uzela zadnji latrizol. Zadnja 4 dana imam užasne glavobolje (s njima zaspem, s njima se budim i prate me cijeli dan i izrazito su neugodne) - je li ijedna od vas imala takve nuspojave na terapiju? Doktorica mi kaže da to baš i nije uobičajeno... U prvom postupku sam bila samo na gonalu i sve je bilo ok. Inače, AMH mi je 8 (nije pao u zadnjih godinu dana, što je ok) i imam 35 g. Danas je bio uzv, za sada očekujemo 5 jajnih stanica, ali vidimo za dva dana kako stoje stvari
    Posljednje uređivanje od vikky : 12.11.2018. at 23:02

Datum pristupanja
    Oct 2018

Početno

Stigao i novi nalaz krvi. Amh - 12.5 .. nisko .. sve ostalo ok, osim DHEA 13.3 (Interval 0.6-7.2) i testosteron 3.1 (0.4-2.6). Brinu me te visine Dhea.. dakle hgs uredan, spermiogram uredan. I još čekanja do 2 dc da mogu do doktorice... Je li koja od vas imala dhea povisen? Amh mi isto nije sjajan ..

Datum pristupanja
    Oct 2018

Početno

Pa nitko?

Datum pristupanja
    Apr 2013

Početno

tuznaana ja sam imala AMH prije postupka nizak 6.9 pmol i jako visok FSH od 17. Za utjehu da ti napisem svoju situaciju. Ostala sam trudna u prvom svom ivf postupku s dugim protokolom.
    Tri godine kasnije sam opet isla na ivf al kratki protokol i opet trudnoca. Izmedju sam imala jedan neuspjesan fet.

Tako da nije to uopce tako strasno kao sto ti sad dozivljavas i mislis. S tim amh se puno moze napraviti. Strpi se i cekaj pregled. Za ovo drugo ti ne bi znala reci pa ce se sigurno netko od cura javiti.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 01.12.2018. at 23:01

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Moj AMH je bio oko 1,5 - 2.
    FSH oko 15.
    Tri puta trudnoca, 1 spontana, 2 puta ICSI, jedan porod.
    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 02.12.2018. at 00:01

Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008

Početno

Optimist baš me zanima u kojoj fazi si vadila AMH prije tih trudnoća ili kasnije?
    Inače cure ne bih baš rekla da su ove sa AMH 6 ili više tako kritične

Datum pristupanja
    Feb 2013

Početno

Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao i novi nalaz krvi. Amh - 12.5 .. nisko .. sve ostalo ok, osim DHEA 13.3 (Interval 0.6-7.2) i testosteron 3.1 (0.4-2.6). Brinu me te visine Dhea.. dakle hgs uredan, spermiogram uredan. I još čekanja do 2 dc da mogu do doktorice... Je li koja od vas imala dhea povisen? Amh mi isto nije sjajan ..
    Tužnaana, imala sam ja nešto više od referentne vrijednosti, bila sam na V.V. kod endokrinologa i išla tamo u postupak, dr. mi je dao neku terapiju za snižavanje.
    Kakvu i što nemam pojma, mogu pogledati po papirima...

Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno Amh

Zanima me da li mi je nizak AMH 2.61ng/ml a ref. Vrednost je 0-12

Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Drage cure,
    nova sam na forumu i htjela bi podijeliti svoje rezultate s vama. Imam 37 godina, nemam djecu. Operirala sam endometriotičnu cistu na jajniku prije 9 godina. Od tada su mi uvijek ultrazvuk i papa test bili uredni, endometrioza se nije vraćala. Nedavno sam se odlučila na MPO u Splitu. Doktor mi je dao uputnice te sam izvadila briseve koji su uredni i hormone. Rezultati su mi prema mišljenju MPO doktora grozni, šanse minimalne. Prema riječima doktorice imam hormone kao žena od 45 god. Jajnici su mi propali od endometrioze. Endometrioza mi se nikad nije vraćala, ali je ubrzala biološki sat. Menstruacije još imam svakih 24-27 dana. Bez obzira na to, prema nalazima hormona u perimenopauzi sam. Na ultrazvuku jajnika još nisam bila, naručena sam krajem 1. mj. 2019. Dala mi je terapiju prema nalazima hormona: Femoston 2/10 da pijem 3 mjeseca, pa ako se spusti FSH pristupam MPO.
    Nalazi hormona su sljedeći:
    LH- 9,22 lU/L
    FSH- 14,67 lU/L
    Prolaktin- 288,2 mlU/L
    Estradiol- 91,17 pmol/L
    AMH- 2,78 pmol/L
    AMH 0,39 ng/mL
    Mužu mi je dijagnosticirana Oligoasthenozoospermia.
    Ima li neka cura, žena koja je uspjela zatrudniti sa sličnim nalazima. Svaki savjet je dobrodošao.
    Zahvaljujem!

Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Drage cure,
    nova sam na forumu i htjela bi podijeliti svoje rezultate s vama. Imam 37 godina, nemam djecu. Operirala sam endometriotičnu cistu na jajniku prije 9 godina. Od tada su mi uvijek ultrazvuk i papa test bili uredni, endometrioza se nije vraćala. Nedavno sam se odlučila na MPO u Splitu. Doktor mi je dao uputnice te sam izvadila briseve koji su uredni i hormone. Rezultati hormona su mi prema mišljenju MPO doktora grozni, šanse za MPO minimalne. Prema riječima doktorice imam hormone kao žena od 45 god. Jajnici su mi propali od endometrioze. Endometrioza mi se nikad nije vraćala, ali je ubrzala biološki sat. Menstruacije još imam svakih 24-27 dana. Bez obzira na to, prema nalazima hormona u perimenopauzi sam. Na ultrazvuku jajnika još nisam bila, naručena sam krajem 1. mj. 2019. Dala mi je terapiju isključivo prema nalazima hormona: Femoston 2/10 da pijem 3 mjeseca, pa ako se spusti FSH pristupam MPO.
    Nalazi su sljedeći:
    LH- 9,22 lU/L
    FSH- 14,67 lU/L
    Prolaktin- 288,2 mlU/L
    Estradiol- 91,17 pmol/L
    AMH- 2,78 pmol/L
    AMH 0,39 ng/mL
    - ostali uredni
    Mužu mi je dijagnosticirana Oligoasthenozoospermia.
    Ima li neka cura, žena koja je uspjela zatrudniti sa sličnim nalazima. Svaki savjet je dobrodošao.
    Zahvaljujem!

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Draga Nasty,
    Hormoni nisu nažalost sjajni, ali ja znam slučajeve da su i sa Amh 1.5 pmol ostajali trudni..

Datum pristupanja
    Apr 2013

Početno

Citiraj Zabrinuta32 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me da li mi je nizak AMH 2.61ng/ml a ref. Vrednost je 0-12
    Tvoj amh spada u zadovoljavajucu plodnost. Kad se pretvori u pmol jedinicu iznosi preko 18 pmol.
    Znaci nije nizak!

Datum pristupanja
    Apr 2013

Početno

Nasty ja sam imala jos losiji Fsh i Lh. (17 i 14) A amh je oko 1 ng ili 6.9 pmol i dr me nije strasio niti radio probleme oko toga. Nikakvu terapiju nisam pila vec sam odmah isla u postupak i u prvom ivf ostvarila trudnocu.
    Za drugi postupak nisam niti vadila hormone nakon sto su prosle 3 godine od prvog vadjenja uopce.
    Najlakse je pacijenta isprepadati u unijeti mu strah u kosti pa se pitam za sto su se uopce skolovali. Svakako treba probati pa cak i u prirodnim ivf postupcima ili sa minimalnom terapijom.
    Svakako savjetujem malo iskusnije vec te di si bila u Splitu. Sretno!!!

Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

LaraLana i Lovelife zahvaljujem na odgovoru i mišljenju. Javim što bude. Čitam vaša iskustva. LaraLana tebi čestitam od srca, lijepo je čuti da ima tako dobrih rezultata.
    Lovelife ne daj da te diraju riječi tih nekulturnih sestara, idemo dalje do kraja. Lp!

Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

LaraLana meni je rečeno da sam u perimenopauzi. Tu se gleda i Estradiol koji ne smije biti prenizak. Moj je ispod donje granice. Kod preuranjene menopauze navodno se prvo utvrđuje uznapredovalost stanja, čemu se prilagođava vrsta liječenja; u početnoj fazi se kreće sa stimulacijama velikim dozama hormona, zatim blago stimuliranim protokolima i/ili postupcima u prirodnom ciklusu. Ukoliko navedene vrste liječenja ne urode plodom, pacijenticama se preporučuje donacija jajne stanice. Ja još nemam falunge i još imam menstruacije ali je upitna ovulacija i rezerve što ću saznat na idućem pregledu. Kod MPO doktorice sam došla prema preporuci. Pokušat ću ovdje za prvi put pa ćemo vidjeti dalje. Naravno da ću tražiti i drugo mišljanje u međuvremenu. Mene je šokiralo najviše to što mi je moj gin. na UZV pregledu rekao da je sve dobro i rekao da pokušavam godinu dana pa ako ne uspijem da se javim. Sanmoincijativno sam tražila uputnicu za MPO nakon nekih 8.mj. Sada mi je žao što nisam samoincijativno radila hormone prije, ali što je tu je idemo dalje.. Ali prije UZV-a kod MPO doktorice i prije nego krenem sa HNL femostonom idem na UZV i drugo mišljenje privatno.

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Draga Nasty, od velike koristi bi ti bilo da ti dobar MPOvac na početku ciklusa prebroji antralne folikule.. njihov broj je isto jako bitan jer može dati koliko toliko odgovor kakav će ti biti odgovor na stimulaciju.
    Nemoj vise gubiti vrijeme, Odi sto prije barem po drugo mišljenje kod privatnika.
    Meni moj ginekolog nije vijerovao ništa, a onda mi je sa 35 dijagnosticirana preijevremena menopauza ili POF.
    Nemoj čekati.

Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Draga Lovelife, hvala ti na svim informacijama. Prvo antralci, inzistirat ću na tome. I mene brine POF. Koliko sam informirana (tek se doduše informiram jer mi je sve novo, točnije ovaj tjedan sam bila na razgovoru za MOP) za razliku od regularne menopauze POF - ovke mogu imati povremene ovulacije te u 8 do 10% slučajeva mogu zatrudnjeti. Nadalje pročitah da se preuranjena menopauza razvija tijekom nekoliko godina pri čemu simptomi najčešće ostaju neprimijećeni ne samo od strane žene, već i nadležnog liječnika. ( kad sam ovo pročitala prestala sam se ljutiti na svog ginekologa, al isto ću ga promijeniti) Ja ništa ne osjećam neobično.
    Kako ide tvoje liječenje? Na koliko postupaka si bila? Ako ti nije tlaka piši.., ako je razumijem

Datum pristupanja
    Apr 2013

Početno

Nasty i moj estradiol je nizak. Ne mogu se tocno sjetiti koliki je bio al znam da je vrijednost bila na ovoj donjoj granici.
    Moj prvi ivf protokol je bio dugi sa supresijom i koristila sam 6 gonala dnevno ili 450 i.j. i tako punih 11 dana.
    Ta stimulacija me dosla oko 2000 eura dobila 4 jajne stanice i rezultirala trudnocom.

Drugi postupak nakon 3 godine je bio blago stimulirani i koristila sam 2 gonala/150 i.j. dnevno od 5 dana ciklusa (14 ukupno) dosla me oko 600 eura sa stop injekcijom i dobila 3 jajne stanice, 2 prekrasna embrija i opet trudnoca. Za tu jednu stanicu koja se nije oplodila je biolog rekao da je ostecena i nije od nje ocekivao apsolutno nista.
    Eto pa ti vidi sto ces i kome ces ukazati svoje povjerenje.
    Sve dok ti ne izvade jajne stanice nakon stimulacije i ne vide u kakvom su stanju, dal ce doci do oplodnje, ako dodje kako ce se dijeliti i tek se onda nesto moze prognozirati i vidjeti u kom bi smjeru to islo i kakve su sanse s obzirom i na sgram koji imate.

Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Draga LaraLana hvala ti na svim informacijama. 22.1.sam naručena na UZV i slijedi praćenje ovulacije. Do tad ću se raspitati dodatno i za opciju privatno. Lp!

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Draga Nasty, i ja sam sve to iščitala i poručila.. i forume i svakakva iskustva, i trudnoće sa Fsh preko 100 koje su jednake čudu..
    Meni su ciklusi bili neredoviti i ja sam to govorila svojem ginekologu, a on meni pa jel vidite kakvo je vrijeme vani, pa jeste li pod stresom.. Itd Itd.. onda sam imala veliki stres i izostanak menstruacije sam pripisivala tome.. a zapravo se već sve zahuktavalo.. onda sam počela osjećati stravičan umor, nesanice, noćno znojenje i valunge.. doista prestrašno..
    u međuvremenu nam je došla nova prekrasna ginekologica i odmah vidjela u čemu se radi..
    Odmah u Petrovu, ali..
    Kad mi se fsh spustio krenuli sa Menopurom 300, razvijala se cista, pa je prekinuta stimulacija, na kraju ipak bio jedan folikul ali bez j.s.
    Meni je puno pomoglo ulje noćurka, shatavari prah i smokve u maslinovom ulju..
    Ali posto sam morala pratiti fsh počela sam sa hormonskim terapijom koju i sada pijem
    Preporučuju mi donaciju j.s.

Datum pristupanja
    Dec 2018

Početno

Draga Lovelife, hvala ti na svim info. Mogu zamislit kako si se osjećala, prestrašno je što si morala proživit. Ali nema nazad što je tu je idemo dalje. Pokušavaj sve dok imaš force i volje do zadnjeg folikula. Još si u dobrim godinama, idi naprijed ne posustaj!
    Nabavila sam pripravke, sad tražim nekog privatnog doktora za drugo mišljenje.
    Jesi razmišljala već o donaciji j.s.? Ja još nisam.
    Nekako mi je posvajanje ok, ali kod nas s administracijom je to presporo i prerigorozno. Dobro je napisao neki dan Ante Tomić, želiš posvojit predškolca a dobiješ čelavca s brkovima..

Datum pristupanja
    Dec 2018

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Draga Nasty, nisam vidjela ovo, hvala ti!
    Da, tako je nema Nazad, samo hrabro naprijed!
    Međutim hoću reci kako nas ti doktori često ne shvaćaju ozbiljno, a vrijeme curi..
    tako da, probaj ubrzati koliko god možeš, jer u Hrv sve to traje i traje..
    Probaj i sa vitaminima, naškoditi ne mogu

Stranica 41 od 41 PrviPrvi ... 31394041

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •