Stranica 48 od 48 PrviPrvi ... 38464748
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,389 od 2389

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011

Početno

Majic44, neka ovo bude prva i zadnja punkcija (sa anestezijom ili bez). Da, ti više ne bude potrebno punkcije prolaziti ...

Ali, uprvo je nevjerojatan odnos dr Lučingera prema pacijeticama - em im ne omogućava odgovarajuće anasteziološke postupke zaštite od trpljenja nepotrebne patnje i boli, em ih pravi ludima tvrdeći da neće boliti jer će kratko trajati... Iskustvo svake žene je jednistveno, ali većinu žena ovaj zahvat boli... Ne znam kako to nakon toliko godina iskustva punktiranja žena "na živo" to dr Lučinger odbija shvatiti i provoditi praksu u skladu sa zlatnim standardima liječenja.

Uopće mi zapravo nije jasno kako njegova ustanova uoće ima dozvolu za rad kad ne može ženama pružiti odgovarajući oblik otklanjanja boli kod invazivnog postupka aspisracije folikula na jajnicima. U odgovarajući oblik obezboljenja pri ovakvim invazivnim postupcima svakako ne spada lokalno apliciranje anestetika u zid rodnice - jedino što dr Lučinger nudi.

Munkica je gore napisala da nismo valjda u 19. stoljeću, ali ovakvim odnosom prema ženama očito da još jesmo.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 23.10.2019. at 17:37

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Nije ni meni to iskreno jasno, pogotovo jer mu placamo. Kuzim da nema uvjete za opcu anesteziju jer je mala ordinacija ali imam filing i da je protiv toga, tj.da voli da je zena svjesna. Takav dojam sam ja dobila. Mozda tu ima neka caka, moguce da narkoza steti kvaliteti jajnih stanica. Samo sto je bezvezno to da je zena u stresu i strahu kad bi trebala bit najopustenija jer znamo koliko to sve skupa utjece. Vidjet cu kako ce mi bit, tj.kolika je to bol. Ako bude gadno ne vjerujem da cu imati hrabrosti opet ici kod njega ukoliko mi ne uspije iz prve. Premda, opet je pitanje bili mi dao itko opcu anesteziju ako imam par folikula.

Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011

Početno

kratkotrajna intravenozna anestezija je nešto što otkloni bol aspiracije a traje svega 15-ak minuta.žena pri takvoj kratkotrajnoj anesteziji samostalno diše.
    pod normalno se ovakav oblik anestezije dobiva u svim privatnim i javnim ustanovama osim ordinacije dr Lučingera i do sada na V. Vrhovcu.

na sreću, čini se da će i VV uskoro nuditi odgovarajuće anasteziološke postupke svojim pacijenticama. a

evo, ja sam priije 8 godina za 2 folikula dobila takvu anesteziju u Vinogradskoj.

no, što je tu je. za tebe neka bude što lakše na punkciji...nastoj se umiriti kad si već u ovoj situaciji.

zanima me, je li dr Lučinger pacijenticama kaže prije početka stimulacije da će aspiracija biti kao u ratnim uvjetima u 1. svjetskom ratu negdje u šumi - ono doslovce "na živo"?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 23.10.2019. at 18:07

sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015

Početno

Ja sam negdje na forumu ali sad vise ne znam na kojem procitala da je on dr. L. misljenja da anestezija osteti js dok ih on stigne aspirirati jer ista ulazi odmah u krvotok i sudeci po toj njegovoj izjavi sumnjam da ce ju ikada koristiti osim ako mu ne zabrane.
    Nije li licenca prije par godina bila u pitanju???

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

E cure, sto mislite jel mi pametno ici na abdominalnu masazu dan prije punkcije?
    Btw mozda stvarno postoji korelacija narkoze i kvalitete jajnih stanica kad su Luci i VV najuspjesniji a ne koriste ju..

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

VV je ne koristi ne iz uvjerenja nego jer nema uvjete (sad će ih imati, falim te bože). Luči je jedini koji zastupa tu teoriju kod nas.
    Ja ne bih išla na abdominalnu masažu dan prije punkcije da mi folikuli ne popucaju pod pritiskom

Datum pristupanja
    Mar 2013

Početno

Ni ja ne bih išla na abd masažu prije aspiracije. Aspiracije kod L. sam prošla 3x na živo, tako je - on smatra da je bolje da je žena bez anestezije radi prokrvljenosti js i svašta nešto. Hvala Bogu sad u Petrovoj dobijam kratkotrajnu iv anesteziju (spavam 15 min, i to je to, samostalno se diše), bezbolno i nema stresa.

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Evo da javim dojmove, bila na punkciji jutros i moram reci da mene nije bolilo toliko uopce! Imala sam samo dva folikula pa je bilo ekspresno gotovo ali meni je vise bio osjecaj neugode jer osjecas kako ti rovari unutra. I onaj prvi ubod je malo gadan. Imamo dvije stanice iz dva folikula sto je odlucno s obzirom na moje hormone. Sad uzimam neke progesteron vaginalete. Btw cak me ne boli ni nakon, dosta cura ima iskustvo jake boli nakon punkcije. Tako da sam svakako ugodno iznenadjena. Sad cekamo jel se sto oplodilo, nadamo se barem jednom embriju.

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da javim dojmove, bila na punkciji jutros i moram reci da mene nije bolilo toliko uopce! Imala sam samo dva folikula pa je bilo ekspresno gotovo ali meni je vise bio osjecaj neugode jer osjecas kako ti rovari unutra. I onaj prvi ubod je malo gadan. Imamo dvije stanice iz dva folikula sto je odlucno s obzirom na moje hormone. Sad uzimam neke progesteron vaginalete. Btw cak me ne boli ni nakon, dosta cura ima iskustvo jake boli nakon punkcije. Tako da sam svakako ugodno iznenadjena. Sad cekamo jel se sto oplodilo, nadamo se barem jednom embriju.
    Drzim ti fige da se oplode i da se priljepe. Koliko si imala folikula tijekom folikulometrija u danima prije aspiracije?

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Drzim ti fige da se oplode i da se priljepe. Koliko si imala folikula tijekom folikulometrija u danima prije aspiracije?
    Aha vidim na prethodnoj stranici da si imala dva vodeća. Imam tako i ja, s tim da je jedan manji od vodećeg i nadamo se da ce se i on probuditi do sutra. Kad si dobila štopericu? Koji dan ciklusa?

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Aha vidim na prethodnoj stranici da si imala dva vodeća. Imam tako i ja, s tim da je jedan manji od vodećeg i nadamo se da ce se i on probuditi do sutra. Kad si dobila štopericu? Koji dan ciklusa?
    Dada dva sam imala. Stopericu dobila u cet navecrt a u subotu bila punkcija, to je bio 11.dan ciklusa.

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Dada dva sam imala. Stopericu dobila u cet navecrt a u subotu bila punkcija, to je bio 11.dan ciklusa.
    11 dan ciklusa punkcija?

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

11 dan ciklusa punkcija?
    Ne ne stoperica, punkcija 13.dan

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Ne ne stoperica, punkcija 13.dan
    Kužim sve. Tako i ja mislim da ce meni biti. Sutra mi je 9dc, pa cemo vidjeti. Tebi drzim fige da bude sve pozitivno

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Kužim sve. Tako i ja mislim da ce meni biti. Sutra mi je 9dc, pa cemo vidjeti. Tebi drzim fige da bude sve pozitivno
    Hvala ti. Sad sam vec lagano nervozna jer je sutra 3.dan a jos nista ne javljaju.. Sve me strah da nece ni doc do transfera:/

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Hvala ti. Sad sam vec lagano nervozna jer je sutra 3.dan a jos nista ne javljaju.. Sve me strah da nece ni doc do transfera:/
    Bit ce to sve super. Moramo misliti pozitivno. Ja mislim da se prvi dan od punkcije ne racuna taj dan kad su ti ih izvadili. Nego sljedeci. Neka me netko ispravi. Misli to s pozitivne strane-nisu te zvali, znaci ide u dobrom smjeru.
    Posljednje uređivanje od MimiDrimi : 27.10.2019. at 19:24

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Bit ce to sve super. Moramo misliti pozitivno. Ja mislim da se prvi dan od punkcije ne racuna taj dan kad su ti ih izvadili. Nego sljedeci. Neka me netko ispravi. Misli to s pozitivne strane-nisu te zvali, znaci ide u dobrom smjeru.
    Da, onda je sutra ujutro dva dana. E recite mi, ukoliko dodje do transfera, dali da nastavim uzimati maticnu mlijec i prental vitamine? Uzimala sam i ubiquinol do punkcije.

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Jel znas kad zovu ako se nista nije oplodilo?

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Jel znas kad zovu ako se nista nije oplodilo?
    Pa nemam pojma, meni je ovo prvi postupak. Znam da vec drugi dan(tebi danas) mogu vidjeti u kom smjeru to ide. Ne mozes ih ti zvat? Jesu ti dali neki kontakt? U Petrovoj zovu pacijenti u labos.

Datum pristupanja
    Mar 2013

Početno

Da, onda je sutra ujutro dva dana. E recite mi, ukoliko dodje do transfera, dali da nastavim uzimati maticnu mlijec i prental vitamine? Uzimala sam i ubiquinol do punkcije.
    Kažu da matična jako diže imunitet, a prejak imunitet ne pridonosi primanju ploda, zato cure prestanu s matičnom cca mjesec dana prije transfera.

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Majic44 poslala sam ti priv poruki.

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Evo znaci, danas je bio transfer, 4.dana, vratili mi jedan embrij(ne znam do kojeg stadija je dosao, mislim da je blastocista 5.dana). Oplodile su se bile obe jajne ali ovaj je izdrzao. To je stvarno velik uspjeh s obzirom za sve Sad samo da se ugnjezdi. Osjecam vec sad neko ziganje sa lijeve strane al doktor kaze sutra ili preksutra bi se trebala desit implantacija, ako se desi.

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Evo znaci, danas je bio transfer, 4.dana, vratili mi jedan embrij(ne znam do kojeg stadija je dosao, mislim da je blastocista 5.dana). Oplodile su se bile obe jajne ali ovaj je izdrzao. To je stvarno velik uspjeh s obzirom za sve Sad samo da se ugnjezdi. Osjecam vec sad neko ziganje sa lijeve strane al doktor kaze sutra ili preksutra bi se trebala desit implantacija, ako se desi.
    Odlično majci. Ja danas, 12dc dobijam štopericu, u subotu vađenje. Imam dva komada od 18,5mm, a treci se nadzire od 15mm, ali ne polažu nade u njega. Uglavnom, drzim nam fige. Sa niskim amh ovo je ajme.

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Tako je i meni bilo isto! Samo u trecem nije bilo nista. Drzim ti fige da ti budu bar dvi tri jajne!

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Evo, ženice da i ja napisem svoje iskustvo, amh 7, nakon maticne mlijeci 8,5
    Ugl, 3 postupka su iza mene, 1.inseminacija sa klomifenima, 4 folikula, biokemijska
    2.Bemfola 3 dana 225, jos 2 dana 150, 5 folikula, 3 oplođene, sve 3 vracene, beta 0
    3.dugi protokol, od 23.dana decapeptyl, od 2.dana gonal 250, od 5-9 gonal 200, 10-ti dan bemfola 200- 7 folikula, 5 js,3 oplođene, jedna prezivjela do 4 dana i vracena...cekamo betu.
    Ugl, izgleda da mi se najvise isplati popit 3 tabletice klomifena a ne pikati se 20 dana.

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno

gdje si bila u postupcima?

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    gdje si bila u postupcima?
    Vinogradska

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno

kad je beta?
    drzim palceve!!!
    koliko sam citala, taj klomifen je slican letrozolu koji sam ja uzimala u stimuliranom ciklusu (uz gonale i cetrotide) i cini se kao dobra stimulacija za nas s nizim amh.

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

Mislim da je to skoro isto samo sto klomifen dosta stanjuje stijenku maternice a letrozol ne, uh...beta tek sljedeci utorak

Datum pristupanja
    Apr 2018

Početno

Citiraj Nadia.L prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to skoro isto samo sto klomifen dosta stanjuje stijenku maternice a letrozol ne, uh...beta tek sljedeci utorak
    I moja beta je sljedeći utorak. Meni je vraćena jedna trodnevna. prvi postupak. Pratimo se i drzim nam fige. Kako se osjecas?

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno

drzim vam palceve cure!!!!
    MimiDrimi, oprosti, nisam pratila, gdje si ti u postupku?

Datum pristupanja
    May 2018

Početno

I moja beta je sljedeći utorak. Meni je vraćena jedna trodnevna. prvi postupak. Pratimo se i drzim nam fige. Kako se osjecas?
    Uglavnom tesko podnosim te utrogestane, ovaj put sam odlucila biti na bolovanju do bete, vise mirujem i druzim se sa kcerkicom i njoj je super sta ne mora u vrtic. Meni ti mucnine i simptomi trudnoce pocnu 2.dan od transfera, u prvoj trudnoci( prirodna) sam mislila da imam zelucanu virozu, cak bila na bolovanju tek nakon tjedan dana skuzila da sam trudna, i te mucnine su mi trajale dok nisam rodila, puno blaže nego na pocetku ali su bile prisutne...
    Prosli put nakon transfera je to 5-ti dan prestalo, tako da se tad vjerojatno i plod prestao razvijati.

Datum pristupanja
    Mar 2013

Početno

Majic44 jesi vadila betu?

Datum pristupanja
    Mar 2013

Početno

NadiaL ja isto imam nizak AMH i prošla sam 5 stimuliranih i 1 prirodnjak. Isplati se ići na blažu stimulaciju, jer kad sam bila u full stimulaciji jednom nisam dobila nijednu stanicu, a drugi put samo 3 zrele. Na Klomifenima i Gonalu 75 sam dobila 5 stanica i nije mi toliko endometrioza podivljala kao sad kad sam primala Gonale 300 i Menopure 300 u 2 zadnja stimulirana.. sretno!

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Vadila sam betu, 1.48 je. Ugl nije uspjelo.. Sad razmisljam mozda otici preko hzza iduci postupak, i to prirodnjak jer ionako nisam reagirala na tu blagu stimulaciju(Gonal 75 i Citrotid). Koliko sad moram cekati da ponovo odem?

Datum pristupanja
    Mar 2013

Početno

Žao mi je. U prirodnjak možeš odmah.

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno

Vadila sam betu, 1.48 je. Ugl nije uspjelo.. Sad razmisljam mozda otici preko hzza iduci postupak, i to prirodnjak jer ionako nisam reagirala na tu blagu stimulaciju(Gonal 75 i Citrotid). Koliko sad moram cekati da ponovo odem?
    zao mi je zbog neuspjeha
    kod koga si bila u postupku?
    kod privatnika (barem kod mog) ako je blaga stimulacija ide jedan ciklus pauza pa mozes opet. a u bolnicama za stimulirani moras cekati 4 mj. u prirodni mozes odmah, kako ti je i djevojka_sa_sela rekla.
    Posljednje uređivanje od mejan : 14.11.2019. at 21:14

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    zao mi je zbog neuspjeha
    kod koga si bila u postupku?
    kod privatnika (barem kod mog) ako je blaga stimulacija ide jedan ciklus pauza pa mozes opet. a u bolnicama za stimulirani moras cekati 4 mj. u prirodni mozes odmah, kako ti je i djevojka_sa_sela rekla.
    Bila sam kod dr.L i ovo mi je bio prvi postupak ikad. Razmisljam i da mozda odem kod Alebica jos stonse tice privatnika a preko hzzo bi isla u Petrovu kod Vrcica. Mislim da moram ponoviti hormonski status tako da taman dok to odradim odem iduci ciklus u 12.mj u prirodnjak.

Datum pristupanja
    Jun 2019

Početno

E sto mislite kad mi je najbolje ponoviti hormonski status? Cula sam da te stimulacije znaju poremetiti a i bustere sam primala..

Stranica 48 od 48 PrviPrvi ... 38464748

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •