Stranica 44 od 49 PrviPrvi ... 344243444546 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #2151
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Argente Taichy nije još na stimulaciji nego radi na tome da dođe do stimulacije. Kao što je i kod mene bio slučaj. Lp!

  2. #2152
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Meni je moja ayu terapeutkinja preporučila da koristim i aswaghandu u kapsulama za regulaciju hormona, jednu tabletu dnevno. Ja to nisam pila ali namjeravam početi nakon trudnoće i ponovno sa shatavarijem. Žena s tim regulira hormone a dijagnozu POF je dobila prije 5-6god + sama sebi radi masaže abdomena o kojima sam pisala. Također održava tečajeve iste. Međutim izvan RH je ovo ljeto. Lp!

  3. #2153
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Ali može joj se pisati na fb. Slala sam linkove ali su mi administratori obrisali post. Sretno!

  4. #2154

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Super Nasty na info!
    a koliko ona ima godina?
    Mene svi plaše sa kardiovaskularnim bolestima zbog prijevremene menopauze-POF, jer zbog manjka estrogena polako sve počne odlaziti

  5. #2155

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Nasty, a kako si ti? Sve ok?
    Možeš mi u privatnoj poruci napisati kako se žena zove?

  6. #2156
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Lovelife poslala sam ti privatnu poruku. Da i ja sam o tome čitala i muka mi je bila kad sam skužila da ću morat piti hormone do 51god. Ali u ovim biljnim pripravcima ima malo hormona, odnosno supstanci koje reguliraju hormone. Ja ću probat s tim kad završim s dojenjem.. Inače sam ok, bila na uzv, kuca srce sve štima. Najiskrenije se nadam da će tako i ostati. Iako imam ponekad strahove, al radim sve što je u mojoj mogućnosti da se sve odvija dobro. Odmah sam otišla na komplikacije da se ne stresiram jer mi je posao dosta naporan. Ma bit će to sve ok.

  7. #2157

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nasty jedi dobila moju poruku gdje te pitam za ime žene?
    Ili nam to brišu

  8. #2158
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Uspjela sam vidit, to ti je ta, javi joj se! Moja prva poruka je komplet izbrisana. Ljuta sam ko pas. Stalno mi brišu poruke kao da sam neki kriminalac.

  9. #2159
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    U zagrebu je idući vikend, na njenoj fb stranici imaš sve podatke..

  10. #2160

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vidjela sam, hvala ti
    Ti si dobro, sve ok?

  11. #2161

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Pozdrav svim curama.U kratko o meni ima AMH 0.6 FSH 12 bio mi je vislji 20 uspjela sam ga sniziti sa vitaminima.Bila sam na prvom postupku ivf i nije uspjelo jer nisu nasli ni jednu stanicu na zalost.Jako lose reagirala na stimulaciju sa menopurima.Zelim svima sretno dalje u postupcima

  12. #2162

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ako nekog zanima sta uzimam napisem

  13. #2163
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Lovelife javi dojmove ako odeš, baš me zanima.
    A ja sam ti ok, za sad sve štima, nemam toksoplazmozu, moram pazit na prehranu, izbjegavat sol. Malo me strah onih testova i to, al bit će ok..

  14. #2164
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svim curama.U kratko o meni ima AMH 0.6 FSH 12 bio mi je vislji 20 uspjela sam ga sniziti sa vitaminima.Bila sam na prvom postupku ivf i nije uspjelo jer nisu nasli ni jednu stanicu na zalost.Jako lose reagirala na stimulaciju sa menopurima.Zelim svima sretno dalje u postupcima
    mogu li pitati u kojim je jedinicama izražen AMH od AMH 0.6 ?

  15. #2165

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Neke cudne mjere 0.6 L

  16. #2166

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    O.6 l

  17. #2167

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Može li netko molim vas pogledati moje nalaze- imam 39 godina. Estradiol 39 (30-160), lh 9, 8(1,1 -11,6), fsh 10,8 (2,8 -11,3), prolaktin 458 (40-530). Jel ovo loše

  18. #2168

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Sve ti je dobro za tvoje god!lh i fsh nije velika razlika.

  19. #2169

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala ti Medo!

  20. #2170
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    čudne mjere, meni se čini da ovdje s tim L nešto fali, je li možda pmol/L?

  21. #2171
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj sani79 prvotno napisa Vidi poruku
    Može li netko molim vas pogledati moje nalaze- imam 39 godina. Estradiol 39 (30-160), lh 9, 8(1,1 -11,6), fsh 10,8 (2,8 -11,3), prolaktin 458 (40-530). Jel ovo loše
    puno više od navedenih nalaza će ti moći kazati ginekolog, po mogućnosti koji je subspecijalist za humanu reprodukciju, nakon ultrazvuka, tad će ti moći više reći kakvo je stanje jajnika, koliko antralnih folikula imaš, bilo bi dobro još izvaditi i AMH.

    No na što se spremaš Sani79? Ideš u postupak? Godine ti nisu baš olakšavajući faktor, znatno je teže zatrudniti u tim godinama i lošiji su rezultati MPO postupaka, nema tu nažalost lijeka, iako trudnoća ima, naravno, zato žurba žurba žurba, ne gubite vrijeme either spontano i ako ne dođe to začeća unutar 6 mjeseci nezaštićenih odnosa - put pravac ginekolog i subspecijalist za humanu. Vremena nemaš za izgubiti. MI smo svojevremeno imali temu na Rodi - ovdje na ovom podforumu - 39+ baš zato što su ti postupci mnogo izazovniji, mnogo manje uspješni.....

  22. #2172

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    puno više od navedenih nalaza će ti moći kazati ginekolog, po mogućnosti koji je subspecijalist za humanu reprodukciju, nakon ultrazvuka, tad će ti moći više reći kakvo je stanje jajnika, koliko antralnih folikula imaš, bilo bi dobro još izvaditi i AMH.

    No na što se spremaš Sani79? Ideš u postupak? Godine ti nisu baš olakšavajući faktor, znatno je teže zatrudniti u tim godinama i lošiji su rezultati MPO postupaka, nema tu nažalost lijeka, iako trudnoća ima, naravno, zato žurba žurba žurba, ne gubite vrijeme either spontano i ako ne dođe to začeća unutar 6 mjeseci nezaštićenih odnosa - put pravac ginekolog i subspecijalist za humanu. Vremena nemaš za izgubiti. MI smo svojevremeno imali temu na Rodi - ovdje na ovom podforumu - 39+ baš zato što su ti postupci mnogo izazovniji, mnogo manje uspješni.....
    Hvala na odgovoru.

    Imala sam spontanu trudnoću u 10- om mjesecu i nažalost missed ab. u 7 tjednu. Sad bi opet pokušali (u kućnoj radinosti), pa sam otišla izvaditi hormone, jer su mi menstruacije jako oskudne. Na ginekološki pregled idem za osam dana, pa ću valjda i više znati. amh i progesteron ću izvaditi na 21. dan ciklusa. U međuvremenu me poslala ginekologica hematologu, jer mi nešto iz nalaza koje sam radila nakon spontanog upućuje na možebitnu trombofiliju. Sad me trenutno najviše brinu jako oskudne menstruacije. koje traju jedva dva dana.

  23. #2173

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Da,bas pise L samo.Neke cudne mjere,radeno privatno.Svi imaju svoje mjere.Ali sam mislila ponovno raditi.

  24. #2174

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Nasty prvotno napisa Vidi poruku
    Panta, draga DHEA-S ti je u granicama normale, negdje sredina.. Meni je malo iznad gornje granice. Vidila sam da se na iherbu mogu naručiti prenatali sa dhea dodatkom. Svakako pitaj dr. za savjet, nekim ženama su ga dr. preporučili. Koliko sam pročitala od cura s drugih foruma nije sigurno koliko se količinski dhea apsorbira u dhea-s u krvi. Manjak dhea može izazvati umor, nekvalitetne j. s. a višak dlakavost, pcos i još neke tegobe. Maca prah još nisam koristila ali nekom prilikom sigurno hoću, sad dajem šansu shatavariju dok se ne počnem bost. Još čekam mengu..
    Sretno sa svime!!!
    Nasty, i ostali....
    Ovako citajuci, nova sam na forumu, imam osjecaj da mozda imamo slican problem. Ja bez dabrostona nisam gotovo nikad imala (izuzev mozda 10 puta u posljednjih 15 godina) ciklus. Kad sam na tabletama, krene, kad nisam 0 bodova i tako i po pola godine. Zelimo trudnocu. Endokrinoloska obrada kompletna, bila na dexamethasonima po 0.5 mg x 2 dnevno, DHEA- S se vratio u normalu jer jr bio visok, no ciklusa nije bilo unatoc tome sto su se i drugi hormoni tada poravnali. Pa me onda endokr.vraca ginekologu. Gyn me.drzi na primolut noru da.potakne ciklus, nakon toga klomifeni. Dok sam na terapiji sve funkcionira, kaze mi gyn da sam primjer iz knjige. Cim me makne s terapije, vrate se i ciste na oba jajnika i izostaje M. Do trudnoce u par takvih ciklusa nije doslo. Inace, Pcos, prisutna dlakavost,...
    Imam li sansi prirodno uz neke poticaje zatrudnit ili sam kandidat za MPO.
    Imam konzultacije kod Skvorca uskoro.
    Hvala svima i sretno!!!

  25. #2175

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Keyti ne bi ti nažalost znala dati savjet jer nemam iskustva sa PCOS, ali ako želiš dijete mislim da je najbolje da se konzultiraš sa mpo liječnikom jer ovi socijalni ginekolozi nisu toliko upućeni u cijelu materiju.

    Cure molim vas i ja za pomoć/savjet ako ima tko. Naime, ovaj mjesec sam bila u svom prvom stimuliranom ivf-u. Prvo sam primala estrofem od 19 dana prošlog ciklusa jer sam na početku prethodnog ciklusa na 2dc imala već folikul od nekih 11mm pa smo morali odustati taj mjesec od postupka i odgoditi za sljedeći. Znači estrofem sam primala od 19dana prošlog ciklusa do 2 dana ovog ciklusa, zatim od 2-12 dc Menopur 150, te sam 10-11 dc primila Orgalutran. Štoperica je bila 12dc i 14dc aspiracija. Ono što je najgore je što sam na početku ciklusa imala 6-8 antralaca koji su prvo sporo rasli i na kraju prestali, desni jajnik nije više reagirao na terapiju te sam na kraju imala samo dva folikula na lijevom jajniku (i to navodno jedan u drugom) koji su bili prazni, nije bilo stanice. Malo je reći kako sam šokirana i razočarana bila, srušio mi se cijeli svijet jer ovakav rasplet nisam očekivala. Znam da mi amh nije bajan (7,00 pmoi/l) ali opet mislim da nije baš tako loš da uopće ne reagiram. Dali je moguće da mi lijek/doza nisu odgovarali? ili je to sve zbog niskog amh pa jajnik ne reagira... molim vas da podijelite savjet, iskustvo jer ne mogu prestati razbijati glavu pitanjem zašto je baš ovako ispalo....

  26. #2176

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Mimmi, a sto su ti rekli, zašto je bio takav rasplet situacije?

  27. #2177

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Mimmi, a sto su ti rekli, zašto je bio takav rasplet situacije?
    Ma draga Lovelife ništa konkretno, tj. da zbog niskog amh jajnici rade šta oni žele a ne šta bi mi htjeli. Mislim kuzim ja da nemam neku dobru zalihu, ali na početku ciklusa je bilo folikula samo što nisu nastavili s rastom... razmišljam da mi možda terapija ne odgovara jer iako nisu rasli primala sam stalno istu dozu. Ma ne kužim jednostavno, to me tako razočaralo i stalno razmišljam o tome pa sam mislila da je možda netko imao sličnu situaciju.... šta ima kod tebe?

  28. #2178

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Inače mislila sam se naručiti u 6.mjesecu na konzultacije kod doktora Lučingera. Zanima me baš šta će mi on reći... dali se to moram naručiti na neki određeni dan ciklusa ili je svejedno koji dan dođem? Znam da on radi uzv i broji antralce, pa zato pitam..

  29. #2179

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Mimmi, mislim da ti je najbolje da ga nazoveš i pitaš kada je najbolje doći..
    Ali da, ako gleda antralne f.onda bi bilo najbolje početkom ciklusa..

  30. #2180

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, kako ste? Nasty kako ide trudnoća?
    Nadam se da je sve ok
    Ja nisam stigla na žalost na abdominalnu masaža..
    Mi smo u procesu skupljanja nalaza i put Praga..

    Cure da li je koja imala da joj je Tsh bio snižen? Iako se nadam da mi je to samo nešto trenutno bilo

  31. #2181

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Cure kako ste? Trudnice kako napreduje trudnoca?
    Pitanje jel neka isla na ispitivanje prohodnosti jajovoda?kakva su iskustva?

  32. #2182

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Evo i mene da se javim, dobila sam hormone trisquens, tako nešto i dobila menstruaciju nakon dugo vremena. Nuspojava nemam i sve je ok. Inaće bila je kod moje mame jedna doktorica iz Beča i kaže da je sve češći slučaj kao i mi, ali da je jako dobro koristiti Inofolic i da su mnoge ostale trudne nakon njega, pa me zanima da li je tko čuo za to i koristio.

  33. #2183

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Inofolic sam ja pila, nikakvu razliku nisam primjetila

  34. #2184

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Pozdrav, nova sam na stranici Roda ali pronasla sam se u ovoj temi pa sam se morala izjadati

  35. #2185

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Jucer sam se raspisala ali mi je samo prva recenica otisla iz nekog razloga.. Uglavnom, ja i muz radimo 5 godina na bebi, nikad nisam uspjela zatrudniti. Sad se napokon spremamo na ivf u beta plus klinici. Nalazi su nam dosad bili ok i neki dan su stigli od mojih spolnih hormona koji nisu nikako dobri. Znala sam od prije da imam nizak amh, prije dvije god je bio oko 3,sad je 2.6. Takodjer su mi poviseni i fsh(21) i lh(14). Imam tek napunjenu 31 godinu ali shvacam da po ovom imam stare jajnike i da cu uskoro u menopauzu

  36. #2186

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer sam se raspisala ali mi je samo prva recenica otisla iz nekog razloga.. Uglavnom, ja i muz radimo 5 godina na bebi, nikad nisam uspjela zatrudniti. Sad se napokon spremamo na ivf u beta plus klinici. Nalazi su nam dosad bili ok i neki dan su stigli od mojih spolnih hormona koji nisu nikako dobri. Znala sam od prije da imam nizak amh, prije dvije god je bio oko 3,sad je 2.6. Takodjer su mi poviseni i fsh(21) i lh(14). Imam tek napunjenu 31 godinu ali shvacam da po ovom imam stare jajnike i da cu uskoro u menopauzu
    Dobrodošla majic44!

    Koja mjerna jedinica je za tih 2.6 na tvom nalazu?

    Čuj, godine su ti ok pa je bitno da kvaliteta jajne stanice bude čim bolja unatoč vrlo vjerojatno oskudnoj folikulogenezi.
    U ovoj temi smo pisale što smo neke od nas koristile u svrhu poboljšanja kvalitete j. stanica.
    Možda pomogne.

    Svakako javljaj kako ide, želim vam puno sreće!

  37. #2187

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Hvala na dobrodoslici

  38. #2188

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Pozdrav cure, pratim Vas svaki dan i ne samo na ovoj temi, pa da se sad i ja malo uključim da mi prije prođe vrijeme do bete.
    39 godina, AMH 3,54 pmol/L, FSH 16, LH 18. Nakon pola godine razvlačenja i terapije YAZom dok se poprave FSH i LH (ništa se nisu popravili), otišla sam po drugo mišljenje i ovaj mjesec krenuli sa stimulacijom. Od 5 folikula, 5 JS, 2 oplođene i obe jučer vraćene, sad čekamo.
    taichy, ja sam pila Inofolic cijelu godinu prije nego sam uopće napravila ove nalaze hormona i znam još neke cure koja ga piju, puno mlađe od mene sa PCOS-om, ne bi rekla da ima neke koristi od njega.

  39. #2189

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Bozna, nadamo se lijepim vijestima!

  40. #2190

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene opet
    Evo mene opet

  41. #2191

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    znaci ja i muz isli na prve konzultacije u betaplus i doktorica mi je rekla da nemam nikakve sanse za ostat trudna i da nam je jedina sansa donacija jajne stanice. Nije mi napravila i uzv. I kao ok, pokrenula sam cijelu pricu oko donacije u makedoniji da bi mi, kad sam dosla po preporuku u Petrovu bolnicu ginekologica rekla da imam oko 8 folikula i da samo sto ne ovuliram, znaci stanje nije toliko lose i da moram probati bar jednu umjetnu. I nista, odlucim otici kod doktora L. po trece misljenje i kaze mi isto, da moram probati jer jos uvijek imam redovite cikluse i ovulacije. Prebacila sam se na zdravu dijetu, pijem folnu, ubiquinol, maticnu mlijec, jedem laneno ulje sa posnim sirom i cekam neke prenatal vitamine s iherba. Doktor se vraca sa godisnjeg u 9.pa krecemo u pracenje ciklusa i postupak cim bude neki dobar ciklus sa dosta folikula. Naravno prirodnjak jer nebi reagirala na stimulaciju. Danas sam privatno opet vadila fsh i lh(2.dan ciklusa) i fsh je skocio na 25 a lh se normalizirao na 9

  42. #2192

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Nadala sam se da ce se fsh smanjiti ali kuzim da on oscilira iz mjeseca u mjesec a amh je zapravo najveci pokazatelj, on mi je 2.6 bio prije mjesec ipo. Menga mi je sad uredno dosla 25.dan, cak obilnije krvarim sto je dobar znak pa se nadam da nesto od suplemenata djeluje,pogotovo ta maticna mlijec koja je skupa ko sam vrag hah. Svakako se nadam bebici i jako sam optimisticna zapravo.

  43. #2193
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    majic44, dobro došla na rorum!

    normalno je kad je u fazi u kojoj se nalaziš da visok FSH varira, da se smjenjuju viša i niža vrijednost jer tvoji jajnici još rade. gase se jajnici, ali rade još... zato brzo na IVF jer mlade su ti godine, a i imaš AMH od oko 3 pmol/L.

    što se tiče povišene vrijednosti FSH, u tvojoj situaciji normalno je da se na 3. dan ciklusa smjenjuju visoke i nešto niže vrijednosti iz ciklus u ciklus. na žalost, releventne su ove više vrijednosti FSH koje kod tebe idu do 25 IJ/L

    ako smijem napisati savjet - odmah na IVF ako želiš napraviti pokušaj s vlastitim stanicama i ne troši novac na skupe proizvode koji ne mogu vratiti gotovo ugašenu funkciju jajnika. čuvaj novac za IVF postupke i za buduće dijete

  44. #2194

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Hej hvala na savjetima! ma hvatam se sad za zadnju slamku eto.. Veliki mi je sok bio uopce saznati nedavno da sam u perimenopauzi ali cula sam od poznanice koja je imala slican slucaj i ostala prirodno trudna da joj se pomladio organizam od trudnoce pa me to malo tjesi. Ja se zbilja ne osjecam tako, tj.nemam zasad nekih simptoma koji bi ukazivali da ulazim u menopauzu osim tog glupavog fsh. Jedino sto sam primjetila je gadni pms i promjene raspolozenja ali to sam znala i prije imati,rj.takva sam po naravi hah. Idem na ivf sad za mjesec ipo, taman prikupljam sve potrebne nalaze. Dr. Lucinger mi je rekao da mi godine idu u prilog i da mozemo pokusavati godinu dana pa ako bas ne bude islo odem na donaciju.

  45. #2195

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Majic44 ni moj FSH nije bajan, a nisu ni godine pa sam isto sa stimulacijom dobila 5 jajnih stanica. Iako ništa od trudnoće ovaj put, lakše jer mi se čini da ima nade.
    Mislim da bi i ti reagirala ma stimulaciju ako ti je ginekologica vidjela 8 folikula. Neka me isprave iskusnije ako griješim.

  46. #2196
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I ja mislim da je 8 antralaca čist OK za stimulaciju.

  47. #2197

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Hm iskreno nemam pojma, te folikule mi je doktor vidio pred ovulaciju, znaci nije bio 3.dan ciklusa vec 14. Znam da se to prati od 3.dana. Rekao je da mi stimulacija nebi napravila apsolutno nista, znaci mozda bi i reagirala ali dobili bi jednako jajnih stanica kao i u prirodnom ciklusu zbog moje niske rezerve i povisenog fsh.

  48. #2198

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Zaboravila sam napomenuti da je muzu spermiogram dobar, normozoospermia,i da je moje stanje zapravo posljedica endometrioze, tj.cokoladne ciste koju sam operirala na lijevom jajniku sa 22 godine. Izgleda da su mi tada zeznuli jajnik jer kod nas jos uvijek ne postoje specijalisti iskljucivo za endo(a ovonje bilo prije 10 godina skoro u Zadru odakle sam). Vjerovatno sam se i rodila sa manjim brojem jajnih stanica plus ovo i eto rezultata. U hormonima sam imala povisen estradiol i to je doktorici bilo nelogicno jer inace uz povisene fsh i lh ide jako niski estradiol. Ja sam zakljucila da je to zbog endometrioze gdje zene imaju visak estrogena, sto i nije tako losa stvar.

  49. #2199
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni je ta spika malo klimava. Tko ti je rekao da od 8 folikula (nije bitno sad koji dan ciklusa, ako su tu 14dc bili su i prije) ne bi sigurno bilo vise od jedne jajne stanice zbog losih hormona? To se ne moze znati prije nego se proba. Mislim da si ti nesto krivo skuzila, mozda je dr rekao da ti taj cas (14 dc) da stimulaciju da ne bi bilo rezultata?
    Procesljaj ovu i slicne teme i vidjet ces da ss stimuliralo i zene s po 3-4 antralca. Estradiol isto ne mora nuzno biti nizak. Za utjehu, kad se operira endometrioza na jajniku ta sama cista vec osteti tkivo jajnika uz svu paznju doktora da ti ga ne capne previse. Kako bilo..Luci zna posao i drz ga se. Sretno!

  50. #2200

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Rekao mi je to za stimulaciju generalno, znaci bez obzira koliko ja taj mjesec imam antralnih fol.stimulacija mi nebi napravila nista znacajno, tj.nebi najvjerovatnije reagirala i dobili bi isto. E sad, koliko ce jajnih stanica biti, to ne znam.. Jedan ciklus sam ispustila dvije kad mi je doktorica radila folikulometriju, tj.kad smo pokusavali preko ciljanih odnosa zatrudniti. Vjerujem da Luci zna sto radi, ulazem u njega sve nade

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •