Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
Ja nažalost zbog endometrioze nemam jajovode više pa moram na IVF, no nemam partnera pa sad ne znaju što bi sa mnom. Doktor mi kaže da nemam pravo na oplodnju u inozemstvu preko HZZO-a, pravnik mi kaže da imam jer mi ovako odbijaju liječenje endometrioze. Doktor kaže da sam mu prvi takav slučaj. I svakom slučaju, moram istražiti koja su moja prava jer život s endometriozom je samo bol.
Jooj ta endometrioza.. Ja sam operirala cistu endometriotičnu prije 10-tak godina ne sluteci da ce mi to sjebati mogucnost prirodnog zatrudnjivanja. Nakon toga mi se nije nista vracalo niti sam ikad imala simptome karakteristicne endometriozi(tu izrazitu bol) al imam bolne menstruacije cijeli zivot, doduse izdrzljive bolove, bolnije odnose zadnjih 6,7 godina te ceste upale dolje. Al navodno je laparoskopija napravila svoje i moguce mi ostetila jajnik. Citala sam na forumima za donaciju embrija u Makedoniji,jedna single cura je isla i mislim da joj je uspjelo iz prve. Ne znam zasto nebi mogla ici ako nemas jajovode.