Stranica 45 od 49 PrviPrvi ... 354344454647 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #2201

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Cure, zna li koja protumačiti ove vrijednosti : Estradiol 8.3 pmol/L , FSH 8.9 IU/L, LH 7.9 IU/L, Prolaktin 217 mIU/L, TSH 1.5 mIU/L , AMH 6.0 pmol/L

    Imam 39 god., vrijednosti su na 3.dan ciklusa.

  2. #2202

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj aabbaa prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, zna li koja protumačiti ove vrijednosti : Estradiol 8.3 pmol/L , FSH 8.9 IU/L, LH 7.9 IU/L, Prolaktin 217 mIU/L, TSH 1.5 mIU/L , AMH 6.0 pmol/L

    Imam 39 god., vrijednosti su na 3.dan ciklusa.
    Odgovorila sam ti na drugoj temi

  3. #2203

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    3

    Početno

    book majić. isto sam iz zadra i imam sličan problem, možeš li mi se javiti za neke informacije?

  4. #2204

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj majamajamaja prvotno napisa Vidi poruku
    book majić. isto sam iz zadra i imam sličan problem, možeš li mi se javiti za neke informacije?
    Hej! slobodno mi posalji privatnu poruku, ja nemam pojma kako to funkcionira jer sam nova na forumu.

  5. #2205

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    maja i majic, i ja bih se rado cula s vama ali, nazalost, ne mozemo slati privatne poruke dok smo jos nove na forumu
    pise gore "Privatne poruke možete primati i slati tek nakon što imate određeni broj objavljenih postova i ta se opcija aktivira automatski".

  6. #2206

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Postovane cure i zene...ja sam imala dosta visoki fsh..dr mpo mi je rekla da moram sniziti zbog postupka.Rekla mi je da pijem Dheju..uspijela sam sniziti.Ali nazalost zbog mog niskog amh nisam u dva postupka imala ni jednu jajnu stanicu.Dhea se moze samo naruciti preko interneta.

  7. #2207

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Ajme bas bezveze :/

  8. #2208

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Postovane cure i zene...ja sam imala dosta visoki fsh..dr mpo mi je rekla da moram sniziti zbog postupka.Rekla mi je da pijem Dheju..uspijela sam sniziti.Ali nazalost zbog mog niskog amh nisam u dva postupka imala ni jednu jajnu stanicu.Dhea se moze samo naruciti preko interneta.
    nisam bas sigurna da bih koristila nesto na svoju ruku bez da se savjetujem s dr.
    sto je to tocno?
    mogu pitati dr. kad cu ici sljedeci put zna li sto o tome.

  9. #2209

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme bas bezveze :/
    da, steta.. a nista, morat cemo skupljati postove

  10. #2210

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    nisam bas sigurna da bih koristila nesto na svoju ruku bez da se savjetujem s dr.
    sto je to tocno?
    mogu pitati dr. kad cu ici sljedeci put zna li sto o tome.
    Ako si vadalila hormone,dolje imas hormon dhea vidi koji ti je vrednosti.Ja sam dobila preporuku od svoje dr.Sve cure vecinom su to koristile koje imaju problema fsh i jajnim stanicama.Ja sam sa 19 snizila na 5.5,sad sam na normalnim vrijednostima.

  11. #2211

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Ja sam cula za dheu al me isto strah uzimati na svoju ruku.. Svakako bi prvo provjerila vrijednosti tog hormona pa onda eventualno narucila. Premda,citala sam da ako je amh nizak (meni je 2.6. A zadnji fsh 25) da tu nema bas pomoci. Dhea mozda moze unormalizirati fsh privremeno ali cinjenica je da imamo malu rezervu. Ne znam sto vi mislite o tome?

  12. #2212

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam cula za dheu al me isto strah uzimati na svoju ruku.. Svakako bi prvo provjerila vrijednosti tog hormona pa onda eventualno narucila. Premda,citala sam da ako je amh nizak (meni je 2.6. A zadnji fsh 25) da tu nema bas pomoci. Dhea mozda moze unormalizirati fsh privremeno ali cinjenica je da imamo malu rezervu. Ne znam sto vi mislite o tome?
    Puno sam citala o tome..Jako puno njih pilo to.Ja sam pila da snizim fsh jer moja mpo dr me nije pusta u postupak ako je vislji od 12.On nije samo za zenske hormone,dobar je i za druge stvari.Ja se bolje osjecam od kad to pijem,nema umora,glavolja toliko,smirenija sam itd....ne vidim da mi skodi ja sam na njemu vec 3 i nes mj.

  13. #2213

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Puno sam citala o tome..Jako puno njih pilo to.Ja sam pila da snizim fsh jer moja mpo dr me nije pusta u postupak ako je vislji od 12.On nije samo za zenske hormone,dobar je i za druge stvari.Ja se bolje osjecam od kad to pijem,nema umora,glavolja toliko,smirenija sam itd....ne vidim da mi skodi ja sam na njemu vec 3 i nes mj.
    To je lijepo za cuti. Ako mi je snizen narucit cu ga i ja. Ja uzimam maticnu mlijec svako jutro, pijem vec neko vrijeme folnu i ubiquinol(q10), sad sam pocela piti i neke prenatalne vitamine sa iherba, zovu se garden of life. Oni su broj jedan sto se tice prenatal vitamina jer su raw, tj.ne sadrze nikakve dodatke. To sada pijem sve zbog kvalitete jajnih stanica posto znam da ce mi ih biti jedna dvije u najboljem slucaju(radim ivf u prirodnom ciklusu).

  14. #2214

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    To je lijepo za cuti. Ako mi je snizen narucit cu ga i ja. Ja uzimam maticnu mlijec svako jutro, pijem vec neko vrijeme folnu i ubiquinol(q10), sad sam pocela piti i neke prenatalne vitamine sa iherba, zovu se garden of life. Oni su broj jedan sto se tice prenatal vitamina jer su raw, tj.ne sadrze nikakve dodatke. To sada pijem sve zbog kvalitete jajnih stanica posto znam da ce mi ih biti jedna dvije u najboljem slucaju(radim ivf u prirodnom ciklusu).
    Super..slicno pijemo.Ja sam ubacila taj d vitamin koji je jako vazan kod jajnih stanica.zelim ti puno srece..kod mene za sad nista od srece.3 postupak cu probati u 9 mj ako nece nista idem na donaciju jajnih stanica.

  15. #2215

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Super..slicno pijemo.Ja sam ubacila taj d vitamin koji je jako vazan kod jajnih stanica.zelim ti puno srece..kod mene za sad nista od srece.3 postupak cu probati u 9 mj ako nece nista idem na donaciju jajnih stanica.
    Koliko si puta vec bila? Meni ce sad biti prvi put, trebali bi poceti iduci mjesec, kod Lucija sam. Prilicno se bojim punkcije jer mrzim igle a ne znam jel mogu uzeti bar lokalnu kod njega:// Prve konzultacije sam bila u betaplus klinici gdje su mi odmah savjetovali donaciju bez da su mi napravili uzv. To mi je bilo cudno. Luci kaze da postoji sansa ali da donacija mora bit bas zadnja opcija. Ja sam oko toga jos u velikim nedoumicama iskreno.. Nisam konzervativna ni nista slicno ali malo je to ipak skakljiva tematika.

  16. #2216

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si vadalila hormone,dolje imas hormon dhea vidi koji ti je vrednosti.Ja sam dobila preporuku od svoje dr.Sve cure vecinom su to koristile koje imaju problema fsh i jajnim stanicama.Ja sam sa 19 snizila na 5.5,sad sam na normalnim vrijednostima.
    Vadila sam samo FSH, LH i prolaktin. Pitat cu dr. za to drugi put jer meni je fsh 10.8 tako da ne bih uzimala bez da se s njim konzultiram.
    Kazes da si 3ipo mj na tome. U tom roku si snizila sa 19 na 5.5?
    Je l' to i inace ide tako brzo?
    Vidim da pises da se bolje osjecas. To je super!
    Koliko kosta i koliko traje kutija/pakiranje?

  17. #2217

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko si puta vec bila? Meni ce sad biti prvi put, trebali bi poceti iduci mjesec, kod Lucija sam. Prilicno se bojim punkcije jer mrzim igle a ne znam jel mogu uzeti bar lokalnu kod njega:// Prve konzultacije sam bila u betaplus klinici gdje su mi odmah savjetovali donaciju bez da su mi napravili uzv. To mi je bilo cudno. Luci kaze da postoji sansa ali da donacija mora bit bas zadnja opcija. Ja sam oko toga jos u velikim nedoumicama iskreno.. Nisam konzervativna ni nista slicno ali malo je to ipak skakljiva tematika.
    Dva puta sam bila u postupku,misla sam treci iskoristiti dok cekam odobrenje od hzzo za donaciju.Punkcija nista ne boli,prva sa anastezijom 10 min spavala a druga bez icega ko da mi uzima papa test jos manje.Rekla je da bas ako imas dva folikula ne uzima se anastezija.Jer je to 2 min posla.Po cemu su to zakljucili..ja ima razloga jer su mi prazni folikulmi..Pa je zakljucak da vise nemam jajnih i da sam predmenopauzom.Nazalost jer ima 32 god.Zelim ti puno srece da ti nadu dve dobre jajne stanice.

  18. #2218

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Dva puta sam bila u postupku,misla sam treci iskoristiti dok cekam odobrenje od hzzo za donaciju.Punkcija nista ne boli,prva sa anastezijom 10 min spavala a druga bez icega ko da mi uzima papa test jos manje.Rekla je da bas ako imas dva folikula ne uzima se anastezija.Jer je to 2 min posla.Po cemu su to zakljucili..ja ima razloga jer su mi prazni folikulmi..Pa je zakljucak da vise nemam jajnih i da sam predmenopauzom.Nazalost jer ima 32 god.Zelim ti puno srece da ti nadu dve dobre jajne stanice.
    Hvala ti! Ja imam 31 godinu pa eto, nisam mislila da mi je tako lose stanje premda radimo na bebi 5 godina.. Ako nemas jajnih stanica idi na donaciju. Ja mislim, tj. Nadam se da ja imam jer zasad su mi ciklusi jos uvijek redoviti i ovulacije takodjer. Jedan ciklus mi je moja priv.ginekologica radila folikulometrije i imala sam dvije jajne taj mjesec al opet nista(radili smo tad ciljani odnos). To je bilo pred koji mjesec pa se nadam da ih jos ima. Tebi sretno sa svime takodjer i ne odustaj!

  19. #2219

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Medo, kakvi su ti ciklusi?
    malo sam se izgubila... jesi pisala koliki ti je amh?
    kako znaju da su ti prazni folikuli? zao mi je to cuti drzim palceve za daljnje postupke

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si vadalila hormone,dolje imas hormon dhea vidi koji ti je vrednosti.
    edit: napisala sam vec post ali mi nije jos objavljen pa ne znam jel greska jer sam pisala s mobitela.. ugl, od hormona sam vadila samo FSH, LH i prolaktin. nemam podatke o dhei.

  20. #2220

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Meni su dosta redovni ali su se sad nesto poremetili od terapije u stimulativnom.To je normalno.Ima ti amh 0.6.Inace radim vec 3 god na bebi i nista.Prvo vec imam normalno.Jajne stanice se nemogu vidjeti na uzv,samo folikuli.Oni dok ne usisaju neznaju sta je unutra.Da se moze vidjeti onda bi odgadali postupke dok se ne vide.Nesto ti je ta gin krivo rekla.Mozes imati 5 folikuma,mogu biti prazni.Mozes imat jedan pa nadu nutra 5 jajnih stanica.Nazalost to se nemoze vidjet i predvidjeti.A hzzo samo daje 6 postupka sto je jako malo.Nekom poput nas treba oko 10.Da ulovimo nesto.

  21. #2221

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    Medo, kakvi su ti ciklusi?
    malo sam se izgubila... jesi pisala koliki ti je amh?
    kako znaju da su ti prazni folikuli? zao mi je to cuti drzim palceve za daljnje postupke


    edit: napisala sam vec post ali mi nije jos objavljen pa ne znam jel greska jer sam pisala s mobitela.. ugl, od hormona sam vadila samo FSH, LH i prolaktin. nemam podatke o dhei.
    Hvala ti☺...trebala bi traziti.Ja sam preko ponude dana vadila sve zenske hormone za 200kn ja mislim.Imala sam sve.Svaki dr vodi svoju politiku.Ja sam sve vadila na svoju ruku i onda se otkilo sta je.Svi vikali da je samnom sve uredu.

  22. #2222

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    Medo, kakvi su ti ciklusi?
    malo sam se izgubila... jesi pisala koliki ti je amh?
    kako znaju da su ti prazni folikuli? zao mi je to cuti drzim palceve za daljnje postupke


    edit: napisala sam vec post ali mi nije jos objavljen pa ne znam jel greska jer sam pisala s mobitela.. ugl, od hormona sam vadila samo FSH, LH i prolaktin. nemam podatke o dhei.
    Mejan u breyeru se moze izvadit dhea hormon, kosta 200 kn. Ja bi isto to isla provjerit. Btw meni otkad uzimam maticnu i suplemente stvarno menga ko urica, pms-a skoro pa nemam i osjecam se poletnije i energicnije. Maticnu uzimam svjezu pod jezik svako jutro,nabavila sam od veber pcelarstva.

  23. #2223

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Mejan u breyeru se moze izvadit dhea hormon, kosta 200 kn. Ja bi isto to isla provjerit.
    je li to DHEA-S?
    jer u poliklinici Analza to kosta 99kn
    (Analizu imas i u Zd)
    Posljednje uređivanje od mejan : 17.08.2019. at 16:26

  24. #2224

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    je li to DHEA-S?
    jer u poliklinici Analza to kosta 99kn
    (Analizu imas i u Zd)
    Tako je, dhea-s. Zivim u Zagrebu tako da super ako je jeftinije u Analizi

  25. #2225

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ti amh 0.6.
    pmol/L ili ng/mL?

  26. #2226

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je, dhea-s. Zivim u Zagrebu tako da super ako je jeftinije u Analizi
    aha,sorry, negdje sam procitala da si iz Zd pa rekoh mozda ti pomogne ta info

  27. #2227

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    aha,sorry, negdje sam procitala da si iz Zd pa rekoh mozda ti pomogne ta info
    Ma hvala u svakom slucaju. Breyer je malo skuplji al bome da je duplo skuplja pretraga, bas cudno..

  28. #2228

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    da... vidim da je kod njih amh 390kn, a u Analizi 240
    ja sve radim u Analizi.
    i hvala za info o DHEI, svakako cu jos prouciti..

  29. #2229

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    Vadila sam samo FSH, LH i prolaktin. Pitat cu dr. za to drugi put jer meni je fsh 10.8 tako da ne bih uzimala bez da se s njim konzultiram.
    Kazes da si 3ipo mj na tome. U tom roku si snizila sa 19 na 5.5?
    Je l' to i inace ide tako brzo?
    Vidim da pises da se bolje osjecas. To je super!
    Koliko kosta i koliko traje kutija/pakiranje?
    Neznam ti..inace kazu da vitamini pocnu tek djelovati nakom mj dana.Natrol dhea,25 mg,300 tableta.Kostale su na amazonu negdje 200kn ili manje neznam.Ja pijem jednu na dan.Premda mi je moja mpo rekla 3 ali ima ocito ucikovitosti i sa jednom od 25 mg.Sad sam vadila u 6 mj fsh bio 5.5,prije u 4 mj bio 12.8,prije uzimanja 19.8.U manje od 3 mj

  30. #2230

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    wow,super!
    ima li promjene u AMH od kad pijes DHEU?
    nisi mi rekla, nalaz amh ti je izrazen u kojoj vrijednosti - pmol/L ili ng/mL?
    Posljednje uređivanje od mejan : 18.08.2019. at 02:45

  31. #2231

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    koji dan ciklusa se vadi dhea-s?
    ili to nema veze?

    i jos jedno pitanje cure, jesu li se vama promijenili ciklusi? recimo, meni se zadnjih par mjeseci dogada da par dana prije nego dobijem m imam crveni iscjedak. to traje cca 2, max 3 dana i onda krene m. inace su mi ciklusi skraceni, po 24-27 dana.

  32. #2232

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    wow,super!
    ima li promjene u AMH od kad pijes DHEU?
    nisi mi rekla, nalaz amh ti je izrazen u kojoj vrijednosti - pmol/L ili ng/mL?
    Nisam ju ponavljala.U ng/ml.Ja sam dheu vadila drugi dan menge sa svim hormonima.najvise vam se isplati uzeti ponudu dana u labplusu.Imate doslovno sve hormone friske..

  33. #2233

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Ja nažalost zbog endometrioze nemam jajovode više pa moram na IVF, no nemam partnera pa sad ne znaju što bi sa mnom. Doktor mi kaže da nemam pravo na oplodnju u inozemstvu preko HZZO-a, pravnik mi kaže da imam jer mi ovako odbijaju liječenje endometrioze. Doktor kaže da sam mu prvi takav slučaj. I svakom slučaju, moram istražiti koja su moja prava jer život s endometriozom je samo bol.

  34. #2234

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nažalost zbog endometrioze nemam jajovode više pa moram na IVF, no nemam partnera pa sad ne znaju što bi sa mnom. Doktor mi kaže da nemam pravo na oplodnju u inozemstvu preko HZZO-a, pravnik mi kaže da imam jer mi ovako odbijaju liječenje endometrioze. Doktor kaže da sam mu prvi takav slučaj. I svakom slučaju, moram istražiti koja su moja prava jer život s endometriozom je samo bol.
    Jooj ta endometrioza.. Ja sam operirala cistu endometriotičnu prije 10-tak godina ne sluteci da ce mi to sjebati mogucnost prirodnog zatrudnjivanja. Nakon toga mi se nije nista vracalo niti sam ikad imala simptome karakteristicne endometriozi(tu izrazitu bol) al imam bolne menstruacije cijeli zivot, doduse izdrzljive bolove, bolnije odnose zadnjih 6,7 godina te ceste upale dolje. Al navodno je laparoskopija napravila svoje i moguce mi ostetila jajnik. Citala sam na forumima za donaciju embrija u Makedoniji,jedna single cura je isla i mislim da joj je uspjelo iz prve. Ne znam zasto nebi mogla ici ako nemas jajovode.

  35. #2235

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Rikku suosjećam, i ja crkavam radi endometrioze 10 godina. Meni kad su je dijagnosticirali prilikom operacije mioma, 2009. godine s 26 godina, su rekli da ako ne rodim u roku 6 mj., da nikad neću moći imati djecu. Ja sam tad tek diplomirala i tražila posao, a i nisam imala partnera. Odplakala sam svoje i krenula dalje, vjerujući da će se sve nekako posložit. S 30 mi se bolest vratila, (2013.) opet posvuda kao i prvi put (oba jajnika, crijeva, cijela zdjelica) i opet sam završila na operaciji. Tada sam već bila u vezi sa svojim suprugom tako da smo onda krenuli u pokušaje, a 2014. i u IVF postupke. Nažalost radi oštećene i pojedene rezerve js, moj amh je isto koma, embriji su uvijek lošiji i evo nakon 5 godina i 5 stimuliranih nikad nisam ugledala plus. Endometrioza mi se vratila opet 2016. i ja već 3 godine umirem s njom iz mjeseca u mjesec, jer ne preporučaju novu op. Mogla bih sve izgubiti. Ne znam više ni kako da živim ni šta da radim. Probala sam sve alternative ovog svijeta, prehrane, čajeve, uspijela sam smanjit endometriom sa 7,5 cm na L jajniku na 1,5 cm, i povuklo se dosta sa crijeva kad sam bila na masaži abdomena kod Časne Ljubice u Posušju. I sad tako zivim i hodam u postupke, a svaki uzv za mene je noćna mora. Raspitivala sam se o donaciji i znam da i single žene imaju pravo preko hzzo. Ne odustaj od svojih prava! Pitaj cure na temu - Potpomognuta u Makedoniji, ima single curka koja je išla na donaciju preko hzzo.

  36. #2236

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Rikku koliko imaš godina?
    Majic44 edometrioza je ozbiljna bolest koja jede rezervu js, a da ne govorim da lasersko uklanjanje endometrioze s jajnika putem koagulacije, uništava epitel jajnika, a time i rezervu js. Svaka operacija šteti jajnicima, plus priraslice nakon operacije. Zato ja odgađam već tri godine odlazak na treću operaciju. To je nezamisliva bol za vrijeme menge (evo danas mi je 2 dc, ja se ne mogu pomaknut s kreveta, umirem), bol za vrijeme plodnih dana, sve do ovulacije, bolno kakanje, piškenje i seks. Užas.. ali alternativa je da odem na operaciju i još više zeznem smanjenu plodnost. Jednostavno ne mogu... između postupaka sam bila na pilulama, tad je bol u utrobi bila svakodnevna, ali neka cista s desnog jajnika se barem povukla. Tu menstruaciju neću nikad zaboravit koliko sam vrištala. Čudi me da su te u Beta+ tako brzo otpisali, koliko imaš godina? Vidim da ti je FSH veći problem od AMH! Moj AMH je 3,6 pmoL, s FSH 8, što je ok. Misim da se trebaš fokusirati na FSH da ga sniziš..

  37. #2237

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku koliko imaš godina?
    Majic44 edometrioza je ozbiljna bolest koja jede rezervu js, a da ne govorim da lasersko uklanjanje endometrioze s jajnika putem koagulacije, uništava epitel jajnika, a time i rezervu js. Svaka operacija šteti jajnicima, plus priraslice nakon operacije. Zato ja odgađam već tri godine odlazak na treću operaciju. To je nezamisliva bol za vrijeme menge (evo danas mi je 2 dc, ja se ne mogu pomaknut s kreveta, umirem), bol za vrijeme plodnih dana, sve do ovulacije, bolno kakanje, piškenje i seks. Užas.. ali alternativa je da odem na operaciju i još više zeznem smanjenu plodnost. Jednostavno ne mogu... između postupaka sam bila na pilulama, tad je bol u utrobi bila svakodnevna, ali neka cista s desnog jajnika se barem povukla. Tu menstruaciju neću nikad zaboravit koliko sam vrištala. Čudi me da su te u Beta+ tako brzo otpisali, koliko imaš godina? Vidim da ti je FSH veći problem od AMH! Moj AMH je 3,6 pmoL, s FSH 8, što je ok. Misim da se trebaš fokusirati na FSH da ga sniziš..
    Hej, imam 31. Amh isto nije dobar, 2.6 Za snizavanje Fsh sam citala jedino pomaze dhea. Rekli su mi direktno da mi je ta operacija vjerovatno krivac. Takodjer mi tad sa 22 sugerirali da ostanem trudna a nisam ni decka imala. Doduse nisu mi rekli koliko je to sve opasno. Valjda im je bilo zao jer sam jako mlada tu cistu dobila. Ostala sam u soku kad su mi rekli da sam prakticki u predmenopauzi i da tu nema bas neke pomoci.. Nisam pametna. Idem sad u prvi postupak i iskreno stalno sam u nedoumicama oko svega.. Doduse mislim da je svakome to individualno i da sreca igra veliku ulogu.

  38. #2238

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Vidjela sam da ideš kod Lučija, on je super, bila sam kod njega na inseminaciji i tri stimulirana... neće on tako lako odustati od tebe, i ja sam mu došla s 31. No, sad više nemam love, pa koristim postupke preko HZZO, a i kod Lučija me ubijalo što tad nije imao anesteziju, a kod mene je punkcija js čisti horor.. sad znam da je uveo lokalnu, pa je to nadam se spas za žene s teškom endo kao što sam ja. Za snižavanje FSH je meni pomoglo smokve u maslinovom i Vitex. Ali moj je bio 12, ništa strašno. Sad se uvijek kreće oko 8. Sretno do neba! Kod nas se treba potrefit samo jedna dobra stanica!

  39. #2239

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjela sam da ideš kod Lučija, on je super, bila sam kod njega na inseminaciji i tri stimulirana... neće on tako lako odustati od tebe, i ja sam mu došla s 31. No, sad više nemam love, pa koristim postupke preko HZZO, a i kod Lučija me ubijalo što tad nije imao anesteziju, a kod mene je punkcija js čisti horor.. sad znam da je uveo lokalnu, pa je to nadam se spas za žene s teškom endo kao što sam ja. Za snižavanje FSH je meni pomoglo smokve u maslinovom i Vitex. Ali moj je bio 12, ništa strašno. Sad se uvijek kreće oko 8. Sretno do neba! Kod nas se treba potrefit samo jedna dobra stanica!
    Joj hvala ti puno! Ma Luci zna sto radi, to sam odma vidjela. Ja cu ic u prirodnjaku jer in kaze da nebi reagirala na stimulacije al svejedno cu uzeti lokalnu jer sr uzasavam igala i ne zelim trpiti bol.

  40. #2240

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    I meni sad nakon 2 stimulirana u Petrovoj preporučuju prirodnjak, jer ionako u stimuliranom ne dobijem puno js. Prvi stimulirani kod njih - 4 folikula, od toga 2 stanice uništene od endometrioze, i 2 abnormalne stanice, nijedna se nije oplodila. Drugi stimulirani u Petrovoj sad prije 5 mjeseci, 6 stanica, od toga 3 endometrioza pojela, 3 zrele, dobili 3 embrija, vratili dva bolja, a treći ostavili do petog dana. Naravno nije se razvio, a ni ova dva mi se nisu primila. Ni kod Lučija kad sam išla nikad nisam dogurala do embrija koji se razvio do petog dana, to znači da su stanice lošije kvalitete. Mislim da ću sad probati prirodnjak... muka mi je od silnih inekcija.

  41. #2241

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Meni je on odma to sugerirao. Sad radim na poboljsanju kvalitete jajnih pa cemo vidjet sto ce bit.. Moja endometrioza nije toliko strasna pa se nadam da ce nesto dobro izac iz tog prvog pokusaja. Btw trenutno imam gadnu upalu a radila briseve, dugo sam se borila sa ureaplazmom i escherichijom pa se nadam da sr nije vratilo. U pon idem po nalaze, drzte fige!

  42. #2242

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Ja sam između postupka gdje nisam imala nijednu dobru stanicu na jesen 2018. i ovog na proljeće 2019. gdje sam imala 6 stanica, pila matičnu mliječ, to je jedini pripravak koji sam uzimala (tada ništa drugo uz to ne bi trebalo uzimati) da čvrsto vjerujem da mi je pomoglo. Sad planiran opet uzimati matičnu barem 2 mjeseca prije postupka. Ne valja je uzimati mjesec dana prije transfera, da ne bi bio prejak imunitet pa da tijelo odbaci plod. Sretno s brisevima!

  43. #2243

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    da... vidim da je kod njih amh 390kn, a u Analizi 240
    ispravak mog netocnog navoda
    u Analizi je AMH 270kn..
    (ali opet jeftinije nego kod vecine drugih)
    cisto ako nekog zanima....
    Posljednje uređivanje od mejan : 28.08.2019. at 20:20

  44. #2244

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam između postupka gdje nisam imala nijednu dobru stanicu na jesen 2018. i ovog na proljeće 2019. gdje sam imala 6 stanica, pila matičnu mliječ, to je jedini pripravak koji sam uzimala (tada ništa drugo uz to ne bi trebalo uzimati) da čvrsto vjerujem da mi je pomoglo. Sad planiran opet uzimati matičnu barem 2 mjeseca prije postupka. Ne valja je uzimati mjesec dana prije transfera, da ne bi bio prejak imunitet pa da tijelo odbaci plod. Sretno s brisevima!
    koju (ciju) maticnu mlijec pijes?

  45. #2245

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Pozdrav cure,
    pišem sa jedne na drugu temu jer smo odradili mog mm-a koji je imao azoospermiu i našli su mu materijala za najmanje 5 postupaka. Dakle - našoj sreći nema kraja.
    No, kada sam ja došla na red doktorica mi je na uzv 2 dan ciklusa vidjela samo 4 antralca. Naime, svi hormoni su mi okej. FSH je 5. No amh je 1,34 što i upućuje na malu zalihu jajnih stanica.
    Imam 31 godinu i to me je baš šokiralo.
    No, nedam se. Pijem raznorazne vitamine koje mi je doktorica preporučila - koenzim q10, vitamin D u spreju, omegu, folnu, laneno ulje sa sirom (ili jogurtom).
    Jeli netko imalo sličnu situaciju? Da su svi hormoni, ajmo reći u skladu sa godinama, a taj amh nizak?
    Jajnici šljakaju. Svaku, baš svaku ovulaciju osjetim, one lh trakice tamne kad je ovulacija.
    Ukoliko je netko imao sličnu situaciju ili zna nešto više neka prokomentira. Bila bi mu zahvalna.

    Pozdrav i svima držim fige

  46. #2246

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Evo da se pozalim,nadjena mi je ureaplazma u malom broju u brisevima. Kaze doktor da moramo piti antibiotike ja i muz. Ne mogu vjerovat koje sam srece, nisam ju imala sigurno dvije godine.. Dobila sam vaginalete geonistin i definitivno mi je bolje, ne osjecam vise te simptome(cest odlazak na wc i peckanje, pritisak u donjem djelu trbuha). Sad ne znam, nisam pametna.Dali da ponovim bris ili da otpijem te antibiotike? Problem je sto su mi oni znali napraviti kaos pa bi dobila razne druge bakterije i gljivice i nebi htjela da mi se sad to razduzi a korak smo do postupka.

  47. #2247

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se pozalim,nadjena mi je ureaplazma u malom broju u brisevima. Kaze doktor da moramo piti antibiotike ja i muz. Ne mogu vjerovat koje sam srece, nisam ju imala sigurno dvije godine.. Dobila sam vaginalete geonistin i definitivno mi je bolje, ne osjecam vise te simptome(cest odlazak na wc i peckanje, pritisak u donjem djelu trbuha). Sad ne znam, nisam pametna.Dali da ponovim bris ili da otpijem te antibiotike? Problem je sto su mi oni znali napraviti kaos pa bi dobila razne druge bakterije i gljivice i nebi htjela da mi se sad to razduzi a korak smo do postupka.
    I meni isto tako 10 na 3,koliko je tebi?Inace mi je rekla da nedaju nista ako nemas tegoba.Ali posto idem u postupak onda mi dala vaginalete kremu.Ako cu trebati ponovit cu kod svoje mpo dr.Ako ce traziti.Kupi si probiotik.Popi antibiotike i napravi bris onda.

  48. #2248

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,
    pišem sa jedne na drugu temu jer smo odradili mog mm-a koji je imao azoospermiu i našli su mu materijala za najmanje 5 postupaka. Dakle - našoj sreći nema kraja.
    No, kada sam ja došla na red doktorica mi je na uzv 2 dan ciklusa vidjela samo 4 antralca. Naime, svi hormoni su mi okej. FSH je 5. No amh je 1,34 što i upućuje na malu zalihu jajnih stanica.
    Imam 31 godinu i to me je baš šokiralo.
    No, nedam se. Pijem raznorazne vitamine koje mi je doktorica preporučila - koenzim q10, vitamin D u spreju, omegu, folnu, laneno ulje sa sirom (ili jogurtom).
    Jeli netko imalo sličnu situaciju? Da su svi hormoni, ajmo reći u skladu sa godinama, a taj amh nizak?
    Jajnici šljakaju. Svaku, baš svaku ovulaciju osjetim, one lh trakice tamne kad je ovulacija.
    Ukoliko je netko imao sličnu situaciju ili zna nešto više neka prokomentira. Bila bi mu zahvalna.

    Pozdrav i svima držim fige
    Poz,dosta ti je nizak Amh.U kojim je vrijednostima.Fsh ti je 5,znaci da jajnici rade.Kad je Fsh visok znaci da usporavaju.Ja sam ti to sve pila skoro 4 mj,nista mi nije od toga pomoglo za jajne stanice.Nista nisam imala u 2 postupka.Tako da sam odlucila kupiti maticnu mijec i pokusati sa tim.Drzim ti fige.

  49. #2249

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni isto tako 10 na 3,koliko je tebi?Inace mi je rekla da nedaju nista ako nemas tegoba.Ali posto idem u postupak onda mi dala vaginalete kremu.Ako cu trebati ponovit cu kod svoje mpo dr.Ako ce traziti.Kupi si probiotik.Popi antibiotike i napravi bris onda.
    Meni u nalazu pise samo u malom broju. Ali i to je ocito opasno jer za postupak moras bit cist. Jos mi je ginekolog na godisnjem pa ne mogu odmah dobiti recept za te antibiotike. Luda sam. Da moram uzeti bas dobre probiotike jer sam bila dobila escherichiju od doksicilina.

  50. #2250

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Poz,dosta ti je nizak Amh.U kojim je vrijednostima.Fsh ti je 5,znaci da jajnici rade.Kad je Fsh visok znaci da usporavaju.Ja sam ti to sve pila skoro 4 mj,nista mi nije od toga pomoglo za jajne stanice.Nista nisam imala u 2 postupka.Tako da sam odlucila kupiti maticnu mijec i pokusati sa tim.Drzim ti fige.
    U pmol/L. Kazem jako nisko.
    Malo si me utjesila sa ovim FSH, na taj nacin sam i ja promisljala. Malo ih je, ali dobro rade. Hehe. Koliki je tvoj FSH? A AMH koliko sam skužila ti je 0,6 ng/ml=4,3 pmol/L.
    Sto se tiče tih vitamina, vjerujem ti. Svi smo različiti, očito neki organizmi na to reagiraju, a neki ne. Ja ću se držati uputa, pa ću vidjeti u prvom postupku što i koliko imam. O matičnoj mliječi sam puno čitala. Koju ćeš uzet?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •