Stranica 46 od 49 PrviPrvi ... 364445464748 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,300 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #2251

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni u nalazu pise samo u malom broju. Ali i to je ocito opasno jer za postupak moras bit cist. Jos mi je ginekolog na godisnjem pa ne mogu odmah dobiti recept za te antibiotike. Luda sam. Da moram uzeti bas dobre probiotike jer sam bila dobila escherichiju od doksicilina.
    Trazi drugu smjenu trebali bi ti dati.Samo u malom broju,cudo da ti nisu oznaku napisali.Ocito ovisi od labaratorija.

  2. #2252

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    U pmol/L. Kazem jako nisko.
    Malo si me utjesila sa ovim FSH, na taj nacin sam i ja promisljala. Malo ih je, ali dobro rade. Hehe. Koliki je tvoj FSH? A AMH koliko sam skužila ti je 0,6 ng/ml=4,3 pmol/L.
    Sto se tiče tih vitamina, vjerujem ti. Svi smo različiti, očito neki organizmi na to reagiraju, a neki ne. Ja ću se držati uputa, pa ću vidjeti u prvom postupku što i koliko imam. O matičnoj mliječi sam puno čitala. Koju ćeš uzet?
    Meni ti je neko vrijeme bio 19,pa onda 12,i sad zadnji put 5.to sam jedino sa to dhea tabletama skinula.Malo ih je,treba pravi tajming da ih se ulovi.Mislila sam od Vebera on je povoljnij.Sa jednog foruma su cure pisale i za njih.Jer su povoljniji od onih Radosevica.

  3. #2253

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ti je neko vrijeme bio 19,pa onda 12,i sad zadnji put 5.to sam jedino sa to dhea tabletama skinula.Malo ih je,treba pravi tajming da ih se ulovi.Mislila sam od Vebera on je povoljnij.Sa jednog foruma su cure pisale i za njih.Jer su povoljniji od onih Radosevica.
    Pa super si to skinula. Nemogu vjerovati. Bravo. Pogledala sam te Vebere. Ja cu mozda i probati sa jednomjesecnom turom. Pa sta bude. Odmoci ne moze. Na kraju krajeva treba nam samo jedna js i jedan muskić. Think pink.
    Posljednje uređivanje od MimiDrimi : 29.08.2019. at 12:35

  4. #2254

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa super si to skinula. Nemogu vjerovati. Bravo. Pogledala sam te Vebere. Ja cu mozda i probati sa jednomjesecnom turom. Pa sta bude. Odmoci ne moze. Na kraju krajeva treba nam samo jedna js i jedan muskić. Think pink.
    Naravno..treba probati.Od tih vitamina ce ti nesto pomoci.Bar se bolje osjecam od kad pijem to.Da mi je bar jednu dobiti...

  5. #2255

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa super si to skinula. Nemogu vjerovati. Bravo. Pogledala sam te Vebere. Ja cu mozda i probati sa jednomjesecnom turom. Pa sta bude. Odmoci ne moze. Na kraju krajeva treba nam samo jedna js i jedan muskić. Think pink.
    U kojoj si bolnici ti?

  6. #2256

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    U kojoj si bolnici ti?
    Ja sam ti u Petrovoj. Ti?

  7. #2257

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se pozalim,nadjena mi je ureaplazma u malom broju u brisevima. Kaze doktor da moramo piti antibiotike ja i muz. Ne mogu vjerovat koje sam srece, nisam ju imala sigurno dvije godine.. Dobila sam vaginalete geonistin i definitivno mi je bolje, ne osjecam vise te simptome(cest odlazak na wc i peckanje, pritisak u donjem djelu trbuha). Sad ne znam, nisam pametna.Dali da ponovim bris ili da otpijem te antibiotike? Problem je sto su mi oni znali napraviti kaos pa bi dobila razne druge bakterije i gljivice i nebi htjela da mi se sad to razduzi a korak smo do postupka.
    Ja sam imala 10/4. Dve ture antibiotika nisu pomogle. Kupila u apoteci na prirodnoj bazi ACIDOSALUS vaginalete 100kn i proslo hvala bogu.

  8. #2258

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ti u Petrovoj. Ti?
    Isto,kod kojeg si dr?Kad ides u postupak?

  9. #2259

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj stars001 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala 10/4. Dve ture antibiotika nisu pomogle. Kupila u apoteci na prirodnoj bazi ACIDOSALUS vaginalete 100kn i proslo hvala bogu.
    Hej rado bi da ne moram piti antibiotike ali sto ako i muz ima? On se jos nije stigao testirati jer nije kuci, radi.

  10. #2260

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej rado bi da ne moram piti antibiotike ali sto ako i muz ima? On se jos nije stigao testirati jer nije kuci, radi.
    Ja da sam znala odmah bi kupila vaginalete ove. Odmah mi je proslo. 3-4 mjeseca sam vukla ureoplazmu. Nakon svakog antibiotika opet je bila tu. Muz bio cist cijelo vrijeme. Testirao se on svaki put kad i ja. I imali odnose bez zastite cijelo vrijeme.

  11. #2261

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Meni je ginic rekao da i on uzima prije nego se testirao. Kao preventivno. Ali nije pio posto ju nije ni imao. Nase iskustvo ☺️

  12. #2262

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto,kod kojeg si dr?Kad ides u postupak?
    Kod doktorice Banović. Nadam se u listopadu. Mora Nuklearna napisati zeleno svijetlo radi štitnjače. U fazi sam 5tjedana bez terapije da vide dr. na Nuklearnoj kako mi se ponaša TSH. Ako je dobar-krećemo. A ti? Koji dr? Vi cekate materijal, tj. biopsiju?

  13. #2263

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj stars001 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ginic rekao da i on uzima prije nego se testirao. Kao preventivno. Ali nije pio posto ju nije ni imao. Nase iskustvo ☺️
    Ja sam ti se borila s njom prije dvije godine, samo sam imala kretenku ginekologicu koja mi je sve krivo radila. Dala mi je neku kremu koja se ustrcava dole kao vaginaletu, to mi je ispeklo sve zivo dolje. I pila sam doksicilin od kojeg sam dobila escherichiju i samo su se te dvije bakterije smjenjivale. Muz nije imao, tek se zarazio od mene kasnije.Imali smo zasticene odnose, al smo zadnju turu pili zajedno antibiotike i onda je nalaz bio dobar. Ako on sad nema ja bi probala s tim vaginaletama.

  14. #2264

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Kod doktorice Banović. Nadam se u listopadu. Mora Nuklearna napisati zeleno svijetlo radi štitnjače. U fazi sam 5tjedana bez terapije da vide dr. na Nuklearnoj kako mi se ponaša TSH. Ako je dobar-krećemo. A ti? Koji dr? Vi cekate materijal, tj. biopsiju?
    Sorry Medo za spomen biopsije od mm, pomijesala sam teme.

  15. #2265

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Uzela sam Acidosalus danas pa cu krenuti odmah sa tim, nadam se da ce pomoci. Citala sam na nekim forumima da od njih doduse zna biti lazno negativan nalaz.. U svakom slucaju, ne moze odmoci, na prirodnoj je bazi. Ako muz nema ureu onda necu ni piti antibiotike nego napraviti bris nakon ove prve kure vaginaletama pa sta bude.. Nekako se nadam posto je bakterija tek u zacetku da cu je s tim potjerati:D

  16. #2266

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Treba probati. Ja sam briseve radila dva tjedna nakon zadnje vaginalete. Meni je uspjelo. Sretno

  17. #2267

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Mejan pila sam matičnu od Radoševića, a sad planiram naručit od Vebera, isto je cure hvale, a jeftiniji su.
    MimiDrimi pa nije ti baš taaaako nizak AMH, pogotovo jer je izražen u ng/L. Malo je slabiji, ali nije ono kritično. Važnije je kako izgledaju jajnici. Koliki je broj AFC i koliki ti je FSH... Ja isto imam nizak AMH, ali i dalje više od 10 AFC po jajnicima (oba operirana 2x), a FSH mi je oko 8..

  18. #2268

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Slažem se sa Stars001, meni su također za razne upale Acidosalus vaginalete bile spas. I danas mi 1 kutija stoji u hladnjaku za zlu ne trebalo Brisevi se ne bi ni smjeli raditi ranije od 14 dana nakon zadnjeg antibiotika i/ili Acidosalusa.

  19. #2269

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Ok cure hvala vam na savjetima. Ja sinoc imala fijasko sa prvom vaginaletom jer nisam znala da moraju bit u hladnjaku, bila je skroz rastopljena al sam uspjela nesto iskoristiti :D btw, ja Weberovu maticnu uzimam vec skoro dva mjeseca, uzela sam onaj paket od tri bocice. Za prvu narudzbu dobijes 10%popusta pa me uzaslo oko 800 i nesto kn.

  20. #2270

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj stars001 prvotno napisa Vidi poruku
    Treba probati. Ja sam briseve radila dva tjedna nakon zadnje vaginalete. Meni je uspjelo. Sretno
    E, sto mislis dali da uzmem jos jednu kutiju? Prva vaginaleta mi je prakticki propala jer nisam znala da moraju bit u hladnjaku.

  21. #2271
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ureaplazma je praktički neiskorjenjiva, cilj je spustiti je na ispod 10 na 4 (ispod toga se uglavnom ni ne liječi jer se niže koncentracije ne smatraju opasnim). Kod tebe je napisala si pronađeno “malo”, koliko je to malo? Ako je ispod 10 na 4, možda i možeš pričekati hoće li proći sama od sebe, od acidosalusa ili češnjaka u vinu, ali ako je više...ja bih na tvom mjestu popila atb jer s ureaplazmom te neće pustiti u postupak, a s gljivicama koje ćeš eventualno dobiti hoće. Od uzimanja antibiotika ne možeš dobiti druge bakterije.

  22. #2272
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ovo sam ja po seljački objasnila (lako moguće nešto i netočno neki medicinar okreće očima), ali htjedoh reći da nije nevjerojatno da si je dobila natrag iako ti je muž čist.
    Plus da ne bih olako dismisala antibiotik jer je to “otrov koji sve dolje poremeti”, na alternativu bih išla samo ako mi konvencionalna terapija ne bi pomogla. Jer da je uobičajeno da acidosalus i tampon namočen u maceratu gospine trave riješe problem prije nego antibiotik, onda bi ti dr prije prepisao to...Tako da dobro odvagni štaš da si ne bi samo još više odgodila postupak, na ovoj temi je svaki ciklus bitan...sretno!

  23. #2273

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Kod doktorice Banović. Nadam se u listopadu. Mora Nuklearna napisati zeleno svijetlo radi štitnjače. U fazi sam 5tjedana bez terapije da vide dr. na Nuklearnoj kako mi se ponaša TSH. Ako je dobar-krećemo. A ti? Koji dr? Vi cekate materijal, tj. biopsiju?
    Ja sam kod profesorice Sprem,17.9 imam konzultacije,valjda cu krajem mjeseca u postupak.Sretno da ti sve bude dobro sa stitnjacom

  24. #2274

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Hej tnx na ovome, ma na nalazu nema uopce antibiograma, vec pise ureaplazma s.p.p.u malom broju. Pretpostavljam da je tek u zacetku bakterija i zato sr nadam da bi je se mogla rjesiti sa tim vaginaletama. Papa test mi je uredan, jedino pise parakeratoza(znak upale). Prije dvije god sam imala 10 na 3,10 na 4,i uvijek sam pila doksicilin. Ne znam jel od antibiotika ali u to vrijeme se pojavila escherichija. Moguce da je pao imunitet i eto ti.

  25. #2275

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj majic44 prvotno napisa Vidi poruku
    E, sto mislis dali da uzmem jos jednu kutiju? Prva vaginaleta mi je prakticki propala jer nisam znala da moraju bit u hladnjaku.
    Pa ja svoje drzala u wc u. Nisam ni znala da moraju biti na hladnom.

  26. #2276

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam ja po seljački objasnila (lako moguće nešto i netočno neki medicinar okreće očima), ali htjedoh reći da nije nevjerojatno da si je dobila natrag iako ti je muž čist.
    Plus da ne bih olako dismisala antibiotik jer je to “otrov koji sve dolje poremeti”, na alternativu bih išla samo ako mi konvencionalna terapija ne bi pomogla. Jer da je uobičajeno da acidosalus i tampon namočen u maceratu gospine trave riješe problem prije nego antibiotik, onda bi ti dr prije prepisao to...Tako da dobro odvagni štaš da si ne bi samo još više odgodila postupak, na ovoj temi je svaki ciklus bitan...sretno!
    Ja sam pila doksiciklin 10 dana. Nakon toga opet neke i opet neke. Znaci tri ture antibiotika popila i nije proslo. I onda mi je ginic bio na go i nazvala sam drugog koji ga je mjenjao. Rekla sta sam sve pila i da je ureo jos tu. I onda mi je rekao da kupim acidosalus i da to stavljam sedam dana i nakon zadnje 14 dana da radim bris. I bila negativna. Tako da je to preporuka od ginica bila. Nisam ni znala za to dok mi nije rekao.

  27. #2277
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    OK, ti si kažeš popila 3 ture antibiotika prije nego si posegnula za prirodnim lijekom. Ali ona još nije ni probala što joj je dr prepisao, nego joj je bolje nakon par dana geonistina (uglavnom svima i je), i sad je spremna odbaciti terapiju koju joj je dr prepisao jer joj je stars001 s foruma rekla da joj je acidosalus pomogao, kužiš? Ja sam je nor. izliječila iz prve kombinacijom hiramicina i medazola. Ima tu na forumu i više tema o ureaplazmi, tamo je nekom pomogao sumamed, a nekom timijan. Nisam imala namjeru umanjiti značaj tvog iskustva nego joj reći da bi trebala poštovati neku standardnu proceduru, a ne petljati na svoju ruku u samom startu.

  28. #2278

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Mejan pila sam matičnu od Radoševića, a sad planiram naručit od Vebera, isto je cure hvale, a jeftiniji su.
    MimiDrimi pa nije ti baš taaaako nizak AMH, pogotovo jer je izražen u ng/L. Malo je slabiji, ali nije ono kritično. Važnije je kako izgledaju jajnici. Koliki je broj AFC i koliki ti je FSH... Ja isto imam nizak AMH, ali i dalje više od 10 AFC po jajnicima (oba operirana 2x), a FSH mi je oko 8..
    Djevojko, nije mi AMH u ng/L, već je moj 1.34 pmol/L. AFC je 4 na 3 dan ciklusa, a FSH 5.
    Posljednje uređivanje od MimiDrimi : 01.09.2019. at 18:10

  29. #2279

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Nije mi jos nista prepisano jer mi je ginekolog na godisnjem. Idem sutra vidit sta kaze, naravno da cu poslusat njegovo misljenje a acidosalus mi mlze bit i kao nesto dodatno.

  30. #2280

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    OK, ti si kažeš popila 3 ture antibiotika prije nego si posegnula za prirodnim lijekom. Ali ona još nije ni probala što joj je dr prepisao, nego joj je bolje nakon par dana geonistina (uglavnom svima i je), i sad je spremna odbaciti terapiju koju joj je dr prepisao jer joj je stars001 s foruma rekla da joj je acidosalus pomogao, kužiš? Ja sam je nor. izliječila iz prve kombinacijom hiramicina i medazola. Ima tu na forumu i više tema o ureaplazmi, tamo je nekom pomogao sumamed, a nekom timijan. Nisam imala namjeru umanjiti značaj tvog iskustva nego joj reći da bi trebala poštovati neku standardnu proceduru, a ne petljati na svoju ruku u samom startu.
    Pa pomogao mi je vise nego te tri ture antibiotika. Ja sam samo iznijela svoje iskustvo i sto mi je pomoglo. Ne glumim dr niti to jesam. Samo sam rekla svoje iskustvo a za to mislim da forum i sluzi.

  31. #2281

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    A vaginaleta na prirodnoj bazi joj nikako ne mogu skoditi. Samo pomoći

  32. #2282

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    MimiDrimi a sorry, sad čitam i vidim da sam krivo skužila. Ok, da, nizak je, ali dokle god imaš antralaca - možeš pokušavati.
    Što se tiče Acidosalusa - piše na kutiji da se drže u hladnjaku. I ja sam prvi put imala fijasko s raspadanjem, rastopila mi se u rukama. Ja sam za korištenje i propisane terapije i Acidosalus vaginaleta.

  33. #2283

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Evo update, napokon sam stigla do mog ginekologa koji mi je dao Sumamed da pijem tri dana. Muz se testirao u breyeru i nema bakteriju. Super je sto ga nema doma narednih tjedan dana a i kad se vrati, suzdrzat cemo se od seksa. Koristim acidosalus, veceras ce bit deveta vaginaleta. Sutra ujutro cu popiti zadnji antibiotik i staviti navecer jos jednu i to ce biti zadnja pa ponavljam briseve,rekli ste najbolje nakon dva tjedna?

  34. #2284

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Dva tjedna nakon zadnje tablete. Da se tijelo očisti i da nalaz ne bude lazno negativan

  35. #2285

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    E cure, jel koja od vas bila na abdominalnim masazama? Ja sam se cula s ovom curom iz Splita, kaze da bi trebalo dolazit jednom tjedno bar mjesec dva da bi imalo ucinka. Jel znate mozda nekog u Zagrebu da to radi?

  36. #2286

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Ja sam bila jednom kod Časne Ljubice u Posušju, na tzv. spuštanju i namještanju želuca, trajalo je sat i pol, bilo je bolno, ali učinkovito za smanjenje moje endometrioze. Sad kako mi se stanje pogoršalo, malo sam guglala abdominalne masaže, rade u ***r studiju u Zg. Ako misliš na one **** masaže? Koje radi i jedna *** iz ST?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.10.2019. at 08:35 Razlog: relamiranje

  37. #2287

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    je li tko od vas krenuo u postupak za ivf?
    zanima me koliko se ceka, recimo od prvog pregleda pa da dodu lijekovi? i jel se lijekovi sto placaju?
    jer meni su telefonski rekli da se lijekovi narucuju i cekaju pa me zanima koliko otprilike.

  38. #2288

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    je li tko od vas krenuo u postupak za ivf?
    zanima me koliko se ceka, recimo od prvog pregleda pa da dodu lijekovi? i jel se lijekovi sto placaju?
    jer meni su telefonski rekli da se lijekovi narucuju i cekaju pa me zanima koliko otprilike.
    Mi smo isli preko uputnice. Dosli na prvi pregled dala mi papire sta mi sve treba od nalaza i rekla da se narucim kad prikupim sve nalaze. Narucila se. Dosla tamo taman dan prije sam dobila M. I dala mi lijekove i odmah sam krenula s terapijom. Tj. Treci dan ciklusa. Nista nisam placala. Placa se ako se ide privatno

  39. #2289

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav svima.Fsh mi se smanjio za 50% uz trisequens
    Sad za mjesec dana moram ići vaditi amh,jer je on ključan.Inaće slušala sam na youtube da jako hvale vitex tablete,pa ako netko ima iskustva da mi javi.Hvala

  40. #2290

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj stars001 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isli preko uputnice. Dosli na prvi pregled dala mi papire sta mi sve treba od nalaza i rekla da se narucim kad prikupim sve nalaze. Narucila se. Dosla tamo taman dan prije sam dobila M. I dala mi lijekove i odmah sam krenula s terapijom. Tj. Treci dan ciklusa. Nista nisam placala. Placa se ako se ide privatno
    hvala ti

    Citiraj taichy prvotno napisa Vidi poruku
    Inaće slušala sam na youtube da jako hvale vitex tablete
    za sto ga hvale?

  41. #2291

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Hvale ga jer su uspjele zatrudnjeti,ciklus im se popravio ali naravno uz konzumaciju vitamina.Da utjeće na mnoge stvari ali treba ga dulje piti,i da su tablete bolje od kapi.

  42. #2292

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Pitanje-ako u jednom od jajnika nema folikula, može li stimulacija potaknuti da ih taj jajnik proizvede u stimuliranom postupku?

  43. #2293

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj taichy prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima.Fsh mi se smanjio za 50% uz trisequens
    Sad za mjesec dana moram ići vaditi amh,jer je on ključan.Inaće slušala sam na youtube da jako hvale vitex tablete,pa ako netko ima iskustva da mi javi.Hvala
    Citiraj taichy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvale ga jer su uspjele zatrudnjeti,ciklus im se popravio ali naravno uz konzumaciju vitamina.Da utjeće na mnoge stvari ali treba ga dulje piti,i da su tablete bolje od kapi.
    jesi trisequens uzela u dogovoru s lijecnikom? mene je strah nesto uzeti na svoju ruku bez da se prvo savjetujem.
    javi za amh

  44. #2294

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje-ako u jednom od jajnika nema folikula, može li stimulacija potaknuti da ih taj jajnik proizvede u stimuliranom postupku?
    Mislim da to stimulacija i radi. Potice jajnike na "proizvodnju" folikula. Ja nisam imala folikule prirodno. Tj. Nije bilo ovulacije. Uz klomifen 2 folikula. Uz stimulaciju 15 folikula dobili

  45. #2295

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj stars001 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da to stimulacija i radi. Potice jajnike na "proizvodnju" folikula. Ja nisam imala folikule prirodno. Tj. Nije bilo ovulacije. Uz klomifen 2 folikula. Uz stimulaciju 15 folikula dobili
    Utješila si me sada.
    Posljednje uređivanje od MimiDrimi : 27.09.2019. at 10:55

  46. #2296
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    To ovisi o tome ima li jajnih stanica u rezervi ili ne. Stimulacije “podiže” one koje bi otpali u prirodnoj selekciji, ali ne može ih “proizvesti” ako je rezerva iscrpljena. Ciklusi mogu biti anovulatorni kod PCOS (jaja ima), a i kod smanjene rezerve JS. U prvom slučaju adekvatna stimulacija će sigurno dići mnogo “uspavanih” folikula s JS unutra, u drugom neće, jer nema što.
    Ali u svakom slučaju stimulacija će izvući tvoj maksimum, kakav god on bio.
    I ovisi o kojem protokolu se radi, kratki ili dugi agonist, antagonist...

  47. #2297

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Argente, da, ovo što si napisala je i moja logika. Na dugom sam od sljedeceg ciklusa, tj od 21. dana ovog ciklusa. Agonist-antagonist-to ne kužim razliku. :/

  48. #2298
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Agonist (samo on može biti dugi i kratki) ti je prvo supresija, zatim se uključuje stimulacija. Antagonist je obratno, kreće se sa stimulacijom, a onda se dodaje supresija.

    Znači, prvo će ti supresija smiriti jajnike (da ne iskoči koji folikul ranije neplanirano), a onda će stimulacija ravnomjerno i istodobno podići što imaš. Ne mora nužno značiti da je to idealan protokol za tebe, ali budući da je to zlatni standard (bar nekad bio) najbolje započeti s tim.
    Nadam se da su ti dali i junačku dozu stimulacije, znaš li već?

  49. #2299

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Agonist (samo on može biti dugi i kratki) ti je prvo supresija, zatim se uključuje stimulacija. Antagonist je obratno, kreće se sa stimulacijom, a onda se dodaje supresija.

    Znači, prvo će ti supresija smiriti jajnike (da ne iskoči koji folikul ranije neplanirano), a onda će stimulacija ravnomjerno i istodobno podići što imaš. Ne mora nužno značiti da je to idealan protokol za tebe, ali budući da je to zlatni standard (bar nekad bio) najbolje započeti s tim.
    Nadam se da su ti dali i junačku dozu stimulacije, znaš li već?
    Hvala na objašnjenju. Sad je kristalno jasno. Da, znam... Kad sam išla podići lijekove i vidjela koliko je toga. Decapeptyl, a nakon 2.dana M, uz njega uvodim i Menopur+Bemfola.

  50. #2300
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na objašnjenju. Sad je kristalno jasno. Da, znam... Kad sam išla podići lijekove i vidjela koliko je toga. Decapeptyl, a nakon 2.dana M, uz njega uvodim i Menopur+Bemfola.
    Koliko Menopura i Bemfole dnevno?
    Oprosti ako si već napisala, gdje se liječiš (bolnica i dr)?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •