Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 118 od 118

Tema: Ultrazvucni HSG

  1. #101
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A kaj nije razlika jedino u vrsti snimanja?
    Kod jednog se poslika na rtg a kod drugog ultrazvukom,ili?
    Instrumente postave i kod jednog i kod drugog...kontrast/pjenu puštaju i kod jednog i kod drugog.
    red,snimanje je snimanje,nemre jedno jače boljet od drugog..ne boli uopče.
    Boli to nes(p)retno postavljanje tih instrumenata i boli kad ti puštaju kontrast. Vjer. jače ako su ti začepljeni jajovodi.
    Meni su rekli da nisu bili ali je boljelo jače i od kiretaže,nebi više nikad išla da moram.

  2. #102
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    mozda je bas u tom snimanju razlika... meni su na uzv hsg rekli da ce ako zaboli stati i postepeno pustati kontrast, da cemo raditi pauze ako ce biti potrebno. nisam sigurna da je s rtg to moguce, mislim da tu moraju sibnut sav kontrast odjednom da ga ulove na snimci, mozda zato moze biti bolnije...
    nagadjam samo
    vecina bolnica sad radi uzv...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    10

    Početno

    ma u našoj bolnici rade samo rtg, i kad sam bila u bolnici se raspitivati već sam imala i uputnicu, ginekologica mi je rekla nek si uzmem dan slobodno možda i dva jer netko može loše odreagirati na taj kontrast i oni ga moraju nakon toga pratiti i kasnije te tek puste iz bolnice a postoji mogućnosti da moraš i prenoćiti, i nakon svega pročitanog po netu sam se ipak odlučila da odem privat i platim i nek onda bude ta pjena, pa sve ćete znati u pon. psihički se pripremam , sad kad sam se već naručila neću odustati kad tak iovak moram to obaviti

  4. #104
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    E to mi ima smisla...ipak je rtg zračenje i nemru okidati sto slika.

  5. #105
    Prozerpina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    KaCe
    Postovi
    41

    Početno

    Ja sam bila na rtg hsg-u i bolilo je za poluditi, ali samo kad su uštrcavali kontrast. Dva puta. A jajovodi bili prohodni. No, traje (relativno) kratko pa ajde... Ne ponovilo se.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    10

    Početno

    bila u pon. obavila, čak sam dobila i popust tako da sam na kraju platila kao i ti, što me razveselilo, jedino mi nalaz nije dobar jedan jajovod neprohodan, muči me jedino što su tu sve cure pisale da ih je bolilo, mene ništa, malo je nelagodno kad ti prikopčaju one instrumente, i kad mi je uštrcala prvi puta pjenu osjetila jesam malo onako kao pritisak, ma baš kao menstrualni grč,nekad kad imam m su mi ti grčevi još i jači i vidla sam na ekranu tu pjenu, a za taj drugi jajovod što je neprohodan, kad je ona pjenu uštrcala ta pjena je pošpricala mene i pola prostorije,i gleda sa uzv i pita jel boli, jel boli a mene ništa ništa ne boli i zaključak je da je očito bio otpor i da je jajovod začepljen, a kaj me ne bi onda bar malo zabolilo, pa kakav je to čep? čitala sam negdje i da nalaz može biti lažan pa si mislim jel uopće ta pjena došla do tog drugog jajovoda, i sad sam na kraju toliko zbunjena, možda nisam sve trebala čitati..valjda sam jedina koja bi još jednom išla ponoviti tu pretragu i jel bi to uopće imalo smisla?

    znači uglavnom cure koje će ići moje iskustvo što se tiče pretrage tom pjenom bezbolno, mogla poslije isto sve raditi...

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj onalie prvotno napisa Vidi poruku
    nema na cemu )) javi svakako svoje iskustvo
    bila u pon. obavila, čak sam dobila i popust tako da sam na kraju platila kao i ti, što me razveselilo, jedino mi nalaz nije dobar jedan jajovod neprohodan, muči me jedino što su tu sve cure pisale da ih je bolilo, mene ništa, malo je nelagodno kad ti prikopčaju one instrumente, i kad mi je uštrcala prvi puta pjenu osjetila jesam malo onako kao pritisak, ma baš kao menstrualni grč,nekad kad imam m su mi ti grčevi još i jači i vidla sam na ekranu tu pjenu, a za taj drugi jajovod što je neprohodan, kad je ona pjenu uštrcala ta pjena je pošpricala mene i pola prostorije,i gleda sa uzv i pita jel boli, jel boli a mene ništa ništa ne boli i zaključak je da je očito bio otpor i da je jajovod začepljen, a kaj me ne bi onda bar malo zabolilo, pa kakav je to čep? čitala sam negdje i da nalaz može biti lažan pa si mislim jel uopće ta pjena došla do tog drugog jajovoda, i sad sam na kraju toliko zbunjena, možda nisam sve trebala čitati..valjda sam jedina koja bi još jednom išla ponoviti tu pretragu i jel bi to uopće imalo smisla?

    znači uglavnom cure koje će ići moje iskustvo što se tiče pretrage tom pjenom bezbolno, mogla poslije isto sve raditi...

  8. #108
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja ga ne bih ponavljala, mislim da su oni to dobro napravili. Pretpostavljam da boli kad ipak kak-tak ulazi tekućina i nagurava se tamo po jajnicima.

  9. #109
    onalie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj Rosita prvotno napisa Vidi poruku
    bila u pon. obavila, čak sam dobila i popust tako da sam na kraju platila kao i ti, što me razveselilo, jedino mi nalaz nije dobar jedan jajovod neprohodan, muči me jedino što su tu sve cure pisale da ih je bolilo, mene ništa, malo je nelagodno kad ti prikopčaju one instrumente, i kad mi je uštrcala prvi puta pjenu osjetila jesam malo onako kao pritisak, ma baš kao menstrualni grč,nekad kad imam m su mi ti grčevi još i jači i vidla sam na ekranu tu pjenu, a za taj drugi jajovod što je neprohodan, kad je ona pjenu uštrcala ta pjena je pošpricala mene i pola prostorije,i gleda sa uzv i pita jel boli, jel boli a mene ništa ništa ne boli i zaključak je da je očito bio otpor i da je jajovod začepljen, a kaj me ne bi onda bar malo zabolilo, pa kakav je to čep? čitala sam negdje i da nalaz može biti lažan pa si mislim jel uopće ta pjena došla do tog drugog jajovoda, i sad sam na kraju toliko zbunjena, možda nisam sve trebala čitati..valjda sam jedina koja bi još jednom išla ponoviti tu pretragu i jel bi to uopće imalo smisla?

    znači uglavnom cure koje će ići moje iskustvo što se tiče pretrage tom pjenom bezbolno, mogla poslije isto sve raditi...
    eto Rosita )) drago mi je sto je sve dobro prošlo i da je bilo izdržljivo. Nalaz je nalaz ,i kako tamo piše tako je.Ni jedna od nas nije doktorica tako da nemoj razbijat glavu jel ovo ,jel ono...Ipak su doktori ti koji znaju

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj onalie prvotno napisa Vidi poruku
    eto Rosita )) drago mi je sto je sve dobro prošlo i da je bilo izdržljivo. Nalaz je nalaz ,i kako tamo piše tako je.Ni jedna od nas nije doktorica tako da nemoj razbijat glavu jel ovo ,jel ono...Ipak su doktori ti koji znaju
    ma da, imaš pravo, nisam se nadala takvom nalazu, ali vidjet ćemo dalje što i kako....

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    52

    Početno

    Bok svima! Prije više od godinu dana sam se raspitivala o ultrazvučnom HSG-u koji nisam obavila zbog xy razloga. Međutim, danas sam na kraju bila na rentgenskom HSG-u na Sv.Duhu. I želim s vama podijeliti svoje iskustvo jer je bilo jako pozitivno! Sestre su bile preljubazne, strpljive, sve su mi objasnile i odgovorile na sva pitanja! Ljubazni i pažljivi su bili i na rentgenu! Sam pregled je trajao kratko, zajedno s pripremom otprilike 15 min. Dobila sam neku injekciju (kroz braunilu koju su mi stavili odmah prilikom zaprimanja u dnevnu bolnicu) koja je djelovala opuštajuće ("ošamućujuće" bolje reći). Ubrizgavanje kontrasta je malo boljelo, bol je bila kratka i izdržljiva (kao jači menstrualni grč). I na kraju 2h odmora i onda doma...
    Uglavnom, sve pohvale osoblju... pozitivno sam se iznenadila!!!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Cure, bila sam prije nekih tjedan dana na Sono HSG-u privatno. Nisam uzela nikakve lijekove jer me sestra uvjeravala da nije to tako strašno i da mogu popiti brufen ako baš hoću. I ja ga nisam popila jer je sono hsg bio ujutro i mislila sam si da neću piti tablete na prazan želudac. Greška. Ja stvarno ne znam da li je problem u meni, ali ja sam bila na stolu 30 minuta i em me boljelo kao 10 menstruacija zajedno, em mi je zapravo više bilo toliko slabo da sam mslila da ću se ispovraćati tamo na stolu.
    Uglavnom prvi put tekućina nije uopće prošla kroz lijevi jajovod, a kroz desni jako malo. Drugi put kad su mi pustili tu tekućnu prošla je kroz desni jajovod dobro, a kroz lijevi djelomično. Treći put stvarno više nisam mogla izdržati. Uglavnom, doktor je na kraju utvrdio prohodnost oba jajovoda, iako lijevi nešto slabije.
    Mene sad zanima da li nakon ovog postupka postoji opet šansa da jajovodi opet postanu neprohodni?

  13. #113
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, bila sam prije nekih tjedan dana na Sono HSG-u privatno. Nisam uzela nikakve lijekove jer me sestra uvjeravala da nije to tako strašno i da mogu popiti brufen ako baš hoću. I ja ga nisam popila jer je sono hsg bio ujutro i mislila sam si da neću piti tablete na prazan želudac. Greška. Ja stvarno ne znam da li je problem u meni, ali ja sam bila na stolu 30 minuta i em me boljelo kao 10 menstruacija zajedno, em mi je zapravo više bilo toliko slabo da sam mslila da ću se ispovraćati tamo na stolu.
    Uglavnom prvi put tekućina nije uopće prošla kroz lijevi jajovod, a kroz desni jako malo. Drugi put kad su mi pustili tu tekućnu prošla je kroz desni jajovod dobro, a kroz lijevi djelomično. Treći put stvarno više nisam mogla izdržati. Uglavnom, doktor je na kraju utvrdio prohodnost oba jajovoda, iako lijevi nešto slabije.
    Mene sad zanima da li nakon ovog postupka postoji opet šansa da jajovodi opet postanu neprohodni?

    Ja sam preventivno popila dvije tablete antibiotika, i jednu nakon obavljenog uzv hsg, to sam dobila sve tamo u bolnici. Za bolove nisam uzimala ništa.
    A sam oporavak mi je trajao 4 dana. Nalaz . Oba prohodna.
    Sada će biti godinu dana kako sam napravila Uzv Hsg, i još uvijek su oba prohodna. Jajovodi se mogu zaštopati
    ako je došlo do neke kronične upale, ili ulaskom bakterija.

  14. #114
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Danas sam bila na sono HSG pa evo friski dojmovi. Bolilo me malo dok su namjestali instrumente, ali nista neizdrzljivo, a kasnije kad su ubrizgavali onu tekucinu nista.
    A za taj drugi dio je doktorica i rekla ako je prohodno da ne boli, a ako nije onda boli i da odma kazem da oni nis ne forsiraju.
    Tako da nalaz je uredan, oba prohodna
    Dali su mi antibiotike za iduca 4 dana i za bol da smijem neofen ili sto vec pijem kod menstrualnih bolova.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Prije odlaska na HSSG sam pročitala iskustva s foruma i počela lagano paničariti unaprijed pa je sada red da podijelim i svoje iskustvo koje bih opisala pozitivnim.
    Sam pregled je prošao potpuno bezbolno. Doktorica je bila divna pa nije čak bilo ni neugodno. Pregled je trajao max. 10 minuta, kasnije još malo konzultacija i pisanje nalaza. Jajovodi prohodni. Pitala sam se zašto sam uopće zamolila tatu da me vozi kad bih sad mogla sve, čak i otići na posao iako mi je doktorica rekla da taj dan samo mirujem. Krenuli smo doma odmah nakon pregleda i nakon 15 min mi je krenula strašna bol i osjećaj kao da ću se onesvijestiti (bljedilo, zamagljenost, znojenje). Pri dolasku, trebala sam pomoć za izaći iz auta i odmah se srušila na kauč gdje me strašno grčilo idućih cca pola sata. Nisam popila nikakvu tabletu, samo dvije limunade, odležala tu bol i polako došla natrag u sebe. Cijelo popodne sam mirovala i bilo mi je ok, ali me i dalje boljelo pri kretanju. Kao neka čudna menstrualna bol, a onih najgorih 45 minuta kao što sam nekad davno, u ranim dvadesetima znala doživjeti, možda, jednom godišnje, takvu vrstu menstrualne boli. Možda bih još mogla i napomenuti da mi je zadnja menstruacija bila vrlo bolna nakon mnogo vremena – možda ima kakve veze. Još me malo boljelo idućih par dana, ali sam uglavnom bila ok.
    Sve skupa bih rekla da je prošlo ok, ništa neizdrživo.
    Ipak, preporučila bih svima koji idu da:
    1. za svaki slučaj ipak zamole nekog da ih poveze i
    2. da si obavezno uzmu jedan uložak jer je moguće lagano krvarenje kasnije.
    Sretno!

  16. #116
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure, ima li nekih friskih iskustva? Planiram napraviti privatno, po mogucnosti ma uputnicu, pa trebam preporuku za dr/polikliniku. Hvala!!!

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ima li nekih friskih iskustva? Planiram napraviti privatno, po mogucnosti ma uputnicu, pa trebam preporuku za dr/polikliniku. Hvala!!!
    Meni su rekli da se kod nas više ne radi rengenski nego samo uzv (Sono HSG). Ja sam pitala u jednoj privatnoj klinici, rekli mi cijenu 1.300,00kn.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Drage moje ja sam novi član od danas molim vas ako možete da mi odgovorite vaša iskustva
    Danas mi je urađen Hsg Sono jedan jajovod desni je začepljen lijevi smo odcepili znaci oba su bila začepljena sada me zanima kolike su šanse za trudnocu molim za vaša iskustva?❤️

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •