Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: dr habek na sv.duhu

  1. #1
    traxi

    Početno dr habek na sv.duhu

    el netko od vas bio kod njega? el netko pratio trudnoću kod njega? ja se narucila kod dr matijevića, ali su me stavili u četvrtak, umjesto u srijedu. tak da sam naletila na njega. meni se čini okej tip.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    dok ti se ne javi neka od cura koja je kod njega pratila trudnoću... on je asistirao matijeviću na mom porodu i koliko smo pričali za vrijeme operacije isto mi se učinio kako sasvim ok tip. kasnije me je posjetio na odjelu da me pita kako sam, je li sve u redu, kako sam zadovoljna operacijom i sl. to je nažalost svo iskustvo koje s njim imam, ali eto, dok ti se ne javi netko drugi...

  3. #3
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    bila sam kod njega na zadnjih 6-7 pregleda pred porod - zeljela sam ici k njemu jer sam cula da je najnaklonjeniji prirodnom porodu. kad sam mu spomenula plan poroda nije kolutao ocima, pregledi nisu boljeli, spreman je raditi akupunkturu za smanjenje boli na porodu.

    strasno mi je zao sto nisam naletila na porodu na njegovu smjenu jer sam tijekom tih pregleda stekla povjerenje u njega, a smatram da je to iznimno vazan segment da porod prodje sto manje traumaticno.
    no, hvala Bogu, sve je na kraju zavrsilo ok tako da se sada nema smisla zaliti...

  4. #4
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja bila na pregledima rodila u njegovoj smjeni - mogu reći samo pohvale. Nemam nit jednu zamjerku

  5. #5
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Meni je vodio trudnoću zadnja dva mjeseca jer sam ležala na patologiji. Radio mi je carski.Kako je kod mene trudnoća bila rizična mogu reći da je i on velikim dijelom zaslužan što je moja curka dobro. Bebac mi je bio okrenut na noge, došlo je do visokog prsnuća vodenjaka, Habeka nije bilo prek vikenda a ja sam sve ostale doktore uvjeravala da mi curi voda no nitko nije reagirao. Habek je ujutro došao u vizitu i kad je čuo o čemu se radi, prekinuo je vizitu i u roku 15 minuta moja beba je već bila vani. Ne želim ni razmišljat o tome što bi bilo da se on to jutro nije pojavio u viziti. Imam najminijaturniji i najljepsi oziljak od carskog koji je itko ikad vidio. Imam samo riječi pohvale!!!! Definitivno moram ponovno roditi dok je on još na sv. Duhu! Živio dr. Habek!!! :D

  6. #6

    Početno

    Dugo sam se dvoumila nešto reći na ovu temu, razmišljala sam i započeti ju, ali sam htjela biti načisto sama sa sobom jesam li na njega ljuta ili sam mu neizmjerno zahvalna... U 35. tjednu trudnoće UZV je pokazao malformaciju kralježnice ploda, odnosno meningomijelokelu promjera oko 6 cm (spina bifida). Prvo su to uočili u ČK, a zatim sam otišla na kontrolu dr. Kosu u polikliniku Vili. Jako ljubazno i smireno dotični nam je objasnio o čemu se radi, upozorio nas na defekt nogu, objasnio da je posljedica spine hidrocefalus zbog kojeg su komore diletirane oko 15 mm, primjetio je da se mali mozak slabije nazire radi nakupina tekućine u mozgu, naglasio da moram poći u bolnicu i konzultirati se neurokirurgom oko zahvata na bebi nakon poroda. Koliko je god to mogao nastojao nam je reći da koliko to god crno izgledalo moramo psihički izdržati do poroda jer će se zapravo tek tada vidjeti što će se i kao napraviti i koja sve zapravo oštećenja postoje. 3D UZV-om uspio je uslikati bebino lišce, kao malu utjehu... K dr. Habeku došla sam preko nekakve "veze", moja ginica radi sa ginićom koji je trećem giniću,bla,bla...Prvo što mi je rekao "Dobro, zašto niste pobacili u 20. tjednu?!". Hoću li vam pričati da mi tih nekoliko minuta nije kucalo srce? Neću, ne više...Nakon pregleda rekao nam je da beba nema lijevo uho, da nema mali mozak, da će se roditi teško retardirana i da će umrijeti za par sati. Dogovorili smo prijem u bolnicu za tjedan dana i neka do onda napravim pretrage potrebne za carski. Kako smo taj dan došli iz Zagreba, nemogu vam reći, osjećala sam se mrtva....
    Kod prijema sam već donekle bila prisebna, imala sam podršku cura sa ovog foruma, nekakvo predznanje o tome što mene i bebu čeka, i što je najvažnije, nadu..Sa Habekom sam se posvađala odmah po dolasku te sam zahtijevala da dođe još jedan ginekolog. Došao je dr. Matijević koji je, pazi ovo, vidio i mali mozak, i spol, i lijevo uho...Pitala sam ga kad ću na carski na što je rekao da nema potrebe za carskim, jer je za bebu šok isti, i zašto ja(?!) uopće zahtijevam carski ? Porod nisam dugo čekala, Eni je za par dana sama odlučila van. U tom trenutku dr. Habek se promijenio 100%. Bio je uz mene cijeli dan (smjena mu je davno završila), dobila sam epiduralnu bez ikakvog traženja, u boksu su bila 3 doktora, anesteziolog i 6 sestara (jedna me samo držala za ruku i govorila da će biti sve dobro), nakon poroda dobila sam sobu na običnoj ginkologiji, daleko od mama i beba jer je moja malena odmah otišla put Klaićeve...
    I sve bi to bilo tako jednostavno palo u zaborav da na ovom istom forumu nisam našla još jednu curu kojoj je postavio ISTU pogrešnu dijagnozu. Neću o njoj, ako će htjeti sama će vam ispričati. Ali, kad sam to čula opet sam imala onaj osjećaj da mi je srce stalo....Emira, svaka čast tvome mišljenju, ja ću se još malo dvoumiti da li da ga hvalim ili grdim...

  7. #7

    Početno

    Dugo sam se dvoumila nešto reći na ovu temu, razmišljala sam i započeti ju, ali sam htjela biti načisto sama sa sobom jesam li na njega ljuta ili sam mu neizmjerno zahvalna... U 35. tjednu trudnoće UZV je pokazao malformaciju kralježnice ploda, odnosno meningomijelokelu promjera oko 6 cm (spina bifida). Prvo su to uočili u ČK, a zatim sam otišla na kontrolu dr. Kosu u polikliniku Vili. Jako ljubazno i smireno dotični nam je objasnio o čemu se radi, upozorio nas na defekt nogu, objasnio da je posljedica spine hidrocefalus zbog kojeg su komore diletirane oko 15 mm, primjetio je da se mali mozak slabije nazire radi nakupina tekućine u mozgu, naglasio da moram poći u bolnicu i konzultirati se neurokirurgom oko zahvata na bebi nakon poroda. Koliko je god to mogao nastojao nam je reći da koliko to god crno izgledalo moramo psihički izdržati do poroda jer će se zapravo tek tada vidjeti što će se i kao napraviti i koja sve zapravo oštećenja postoje. 3D UZV-om uspio je uslikati bebino lišce, kao malu utjehu... K dr. Habeku došla sam preko nekakve "veze", moja ginica radi sa ginićom koji je trećem giniću,bla,bla...Prvo što mi je rekao "Dobro, zašto niste pobacili u 20. tjednu?!". Hoću li vam pričati da mi tih nekoliko minuta nije kucalo srce? Neću, ne više...Nakon pregleda rekao nam je da beba nema lijevo uho, da nema mali mozak, da će se roditi teško retardirana i da će umrijeti za par sati. Dogovorili smo prijem u bolnicu za tjedan dana i neka do onda napravim pretrage potrebne za carski. Kako smo taj dan došli iz Zagreba, nemogu vam reći, osjećala sam se mrtva....
    Kod prijema sam već donekle bila prisebna, imala sam podršku cura sa ovog foruma, nekakvo predznanje o tome što mene i bebu čeka, i što je najvažnije, nadu..Sa Habekom sam se posvađala odmah po dolasku te sam zahtijevala da dođe još jedan ginekolog. Došao je dr. Matijević koji je, pazi ovo, vidio i mali mozak, i spol, i lijevo uho...Pitala sam ga kad ću na carski na što je rekao da nema potrebe za carskim, jer je za bebu šok isti, i zašto ja(?!) uopće zahtijevam carski ? Porod nisam dugo čekala, Eni je za par dana sama odlučila van. U tom trenutku dr. Habek se promijenio 100%. Bio je uz mene cijeli dan (smjena mu je davno završila), dobila sam epiduralnu bez ikakvog traženja, u boksu su bila 3 doktora, anesteziolog i 6 sestara (jedna me samo držala za ruku i govorila da će biti sve dobro), nakon poroda dobila sam sobu na običnoj ginkologiji, daleko od mama i beba jer je moja malena odmah otišla put Klaićeve...
    I sve bi to bilo tako jednostavno palo u zaborav da na ovom istom forumu nisam našla još jednu curu kojoj je postavio ISTU pogrešnu dijagnozu. Neću o njoj, ako će htjeti sama će vam ispričati. Ali, kad sam to čula opet sam imala onaj osjećaj da mi je srce stalo....Emira, svaka čast tvome mišljenju, ja ću se još malo dvoumiti da li da ga hvalim ili grdim...

  8. #8

    Početno

    Molim administratora da obriše jednu poruku,problem na mreži.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno habek na sv. duhu

    Dr.Habek mi je vodio trudnoću,visokorizičnu,ležala sam na patologiji gotovo 3 mj.Mogu za njega reci sve rijeci pohvale,vrlo stručan,vrlo pristupačan,jednostavan,duhovit.I svakom bi preporucila da trudnocu vodi kod njega.O dr.Matijeviću nemam neko mišljenje,dosta razvikan,ali moja iskustva-osobna sa njim su jako loša,a i ono što sam u ta tri mjeseca vidjela uopće me se nije dojmilo.

  10. #10
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja sam kod Habeka išla na 2 zadnja pregleda pred porod (ona koja se trebaju pred kraj trudnoće obaviti u bolnici), bio mi je sasvim ok (preporučila mi ga je moja gin.).
    Kad su mi svi počeli kokodakati da moram na carski jer imam visoku kratkovidnost, on me razuvjerio i tako ja lijepo rodila vaginalno i sve 5

  11. #11
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Re: habek na sv. duhu

    Citiraj maama30 prvotno napisa
    O dr.Matijeviću nemam neko mišljenje,dosta razvikan,ali moja iskustva-osobna sa njim su jako loša,a i ono što sam u ta tri mjeseca vidjela uopće me se nije dojmilo.
    Ja bih iznjela samo riječ hvale. Nisam nikad tako ljubazno dočekana u ordinaciji, tako bodrena za svoje želje; VBAC, u rađaoni... Kad bi još jednom rađala definitivno bih kod njega vodila cijelu trudnoću.

  12. #12
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    povremeno čekiram ove teme o doktorima sa SD-a, zanimljivo je kako svatko stekne drugačiji dojam o pojedinom doktoru... ja sam tako bila kod Habeka (gore sam ga već nahvalila), na porodu mi je naletio drugi, inače vrlo hvaljeni doktor H. i meni je bio katastrofa (imam ptsp od njega...).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Meni je dr Habek isto pri srcu!!!!!

  14. #14
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    Meni je dr Habek isto pri srcu!!!!!
    i meni, i meni!!!

    (pogotovo otkak mi je došao na pregled u 22 h, ispričao se da je cijeli dan imao ludnicu ali da nije zaboravio da mi je ujutro na viziti rekao napravit UZV. Još se siroček ispričavao kaj smrdi po luku i janjetini . Mara će skužit! )

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno


  16. #16
    DMK

    Početno

    Ako mislimo na istog doktora, onda ja baš i nemam neke velike pohvale za njega. Mislim da se radi o dr. Dubravku Habek, koji je nekada radio u Bjelovaru, Redovito sm išla na preglede, i recimo da je pokušavao izliječiti moje cistama preplavljene jajnike. Slao me je i u Vinogradsku bolinicu na neke pretrage, no bez ikakvih uputa i nalaza. Tamo su me doktori doslovno istjerali za Bjelovar uz razne ružne poruke mojem doktoru (Habeku). T ada je on mene opet slao nazad k njima uz njegove ružne riječi. Odustala sam od njihovih prepucavanja i sama privatno napravila ze pretrage. Dr. Habek mi je prepisao Cilest tablete, no ja sam se počela debljati. Kada sam mu to rekla, uvjeravao me da sam počela više jesti pa da su tako kile počele rasti i tako nekoliko puta. Kada sam nabacila dobrih 10 kg u 3 mj, priznao je da je moguće da sam se toliko udebljala baš od tih tableta. Kada samga pitala šta sada, da li da ih nastavim pit, da li će mi prepiati nešto drugo, ili... Jednostavno mi je rekao da kako god ja hoću tako da napravim. Da li je on doktor ili ja? Valjda bi on trebao znati šta je najbolje u tom slučaju ili me barem posavjetovat. Ubrzo je on otišao i zamijenio ga je dr. Bruno Zadro, koji ima sve moje pohvale. Možda sam ja malo prestroga prema dr. Habeku, možda sam stekla krivi dojam zbog mog straha od tih cista i napomena da vjerojatno ne budem mogla nikada zatrudniti (imam prekrasnu curucu od 10 mj, a jajnici su mi sada savršeno zdravi), ne znam. Mnogi ga hvale, ali eto, je nekako ni najmanje ga ne simpatiziram.

  17. #17
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    hmmm habek je ranije radio u osjeckoj bolnici. ne znam mu ime.
    mozda nije ista osoba.

  18. #18
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ista je to osoba-odnosno dr.-radio je i u Bjelovaru i u Osijeku, sad radi na SD-u.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Naravno da su iskustva različita.Ja sam došla na hitnu na SD i sestra se posteno izderala kako sam mogla doci bez uputnice.HALO pa dosla sam na hitnu kaj ce mi uputnica.Trudna 23 tj. i krvarim,hematom posteljice.Uputio me moj privatni ginekolog i to se njima nije svidalo jer kao kaj fali socijalnim doktorima??? Zasto vodim trudnocu kod privat doktora? Jadna,mlada.neiskusna rekla sam hvala i ima jos bolnica u gradu zg. netko ce me primit.No na to je sestra rekla da ce ipak pitat doktora ako ce me primit.primio me dr.Dubravko Habek i vrlo ljubazan.miran,stalozen i nakon sto me pregledao rekao je da me mora hospitalizirat.Nije bilo mjesta na patologiji pa sam nekoliko sati provela na gin 1,a onda su me prebacili na patologiju i tu sam ostala skoro 3 mj. sa povremenim otpustanjem kuci i vracanjem natrag u bolnicu.Bila sam zadovoljna s njim iz razloga sto nikad nije sirio paniku na mene,ulijevao mi je samopuzdanje i vodio je brigu o meni.Da li iz razloga sto mi je trudnoca bila podosta rizična ili? Kad sam zavrsila na hitnoj-nakon prvog otpustanja kuci,taj dan je imao ambulantu i odmah je dosao me pogledat me u predradaonu(kad nocu zavrsis na hitnoj nako 23 tj. trudnoce smjeste te u predradaonu i spustaju te na odjel kad bude slobodan koji krevet).I kad sam rodila opet me spasio beba je dobila otpusno pismo,a meni crp na vrtoglavoj vrijednosti,nakon 3 mj nisam vise mogla izdrzat,i on me otpustio iz bolnice.HVALA MU VELIKA!!! Imam ja jos puno puno priča i iskustva s njime i mogla bi ja pisat jos štošta o njemu i drugim doktorima sa SD.U vrijeme kada sam ja rodila tek je bio dosao iz Osječke bolnice i u to vrijeme hvalii su ga svi.
    Toliko!!!!


    :D

  20. #20
    MalaBuba avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    271

    Početno

    i meni je dr. Habek bio na porođaju i bio je supač! :D

  21. #21
    mamica3

    Početno

    Ja sam išla k njemu nekoliko puta pred kraj trudnoće i imam samo riječi hvale...
    Ljubazan,nasmješen.......pristupačan i sva pitanja koja su me mučila sam mu postavila..Izdvojio je za mene vremena koliko god mi je trebalo i nije izgledao kao da mu dosađujem....Sve mi je lijepo objasnio.Žalim što nisam upala na porod u njegovu smjenu..
    Vrlo nježan kod pregleda što mi je jako važno......

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam idočekala nekoliko smjena tijekom poroda, ali na kraju je ostao dr. Habek i on mi je radio i CR! I isto za njega samo riječi pohvale. Bio je stvarno super .

  23. #23
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Da, to je dr. Habek koji je radio u osječkoj bolnici.

    Da nije bilo njega, tko zna kada bi i dali bi došla kada za porode u Osijek. Ovako je došla još 2002./03.

    Ali...., on je naprasno otišao nakon nekog vremena iz KB Osijek. Pričaju da je finski otjeran...

    Ja imam samo riječi pohvale za njega. Bio je na mom porodu u vodi.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    210

    Početno

    dr. Habek je super! on me porodio prije dobrih 8 mjeseci, a trudnoću sam kod njega vodila zadnjih mjesec dana, koliko se mora da rodiš na sv. Duhu. ljubazan, duhovit, ponekad malo brz na pregledima, ali ukupan dojam je vrlo pozitivan. kod njega sam krenula upravo zato što sam pročitala da je sklon prirodnom porodu, pa sam mu to i natuknula.
    kod mene je sve super krenulo, brzo sam se otvarala, zadnja sam došla u predrađaonu, a prva u rađaonu. rodila bih brzo, ali se glavica nije spuštala, pa su porod dovršili vakuumom. bila sam na dripu, ali sam sve u svemu zadovoljna. dr. Habek me šivao (malo grubo, ali barem brzo) i sve je bilo gotovo za 3,5 sata. poslije sam čula da je slomio koljeno, pa smo se vidjeli par mjeseci nakon poroda, kada sam donijela neku sitnicu. zgodan doktor

  25. #25
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Čitam vaše priče o doktorima sa SD, pa me zanima može li mi netko odgovoriti kakvi su pregledi pred kraj trudnoće u bolnici. Ja sam u 36. tjednu i sutra idem na prvi bolnčki pregled kod dr. Matijevića. Rade li svaki puta UZV? još nešto? kako često naručuju..

    Hvala!

  26. #26
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    za tjedan dana idem kod dr. Habeka na prvi pregled(do sada sam bila kod njega na puno uzv- super je)- sad sam u 36. tjednu.
    moje je pitanje: je li neka od vas imala gestacijski šećer koji je kontroliran na Svetom Duhu? kakva su vaša iskustva?

  27. #27
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Dr. Habek mi vodio cijelu trudnoću dok je još bio u Osijeku. Same pohvale..... Iako je porod morao biti dovršen sekcijom jer se nisam otvarala a I krenula. Inače sve 5! Žao mi što je otišao.

  28. #28
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Drago mi je da većina vas ima pozitivna iskustvsa da dr.D.H.za razliku od mog.Bio mi je porodničar na prvom porodu prije 10 god u Vinogradskoj bolnici,prošlo je 10 godina a ja to još nisam zaboravila.Trebalo mi je dugo da se doslovno natjeram na drugo dijete,a evo sada radimo i na trećem.
    (Felix editirala ostatak posta)

  29. #29
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure, shvacam da pricate o ruznim iskustvima i traumama, ali molim vas na malo vise paznje pri odabiru rijeci. :/
    cinjenica jest da smo na javnom forumu, skrivamo se iza nickova, i govorimo o osobi s imenom i prezimenom.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    cure, shvacam da pricate o ruznim iskustvima i traumama, ali molim vas na malo vise paznje pri odabiru rijeci. :/
    cinjenica jest da smo na javnom forumu, skrivamo se iza nickova, i govorimo o osobi s imenom i prezimenom.
    x

  31. #31
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    cure, shvacam da pricate o ruznim iskustvima i traumama, ali molim vas na malo vise paznje pri odabiru rijeci. :/
    cinjenica jest da smo na javnom forumu, skrivamo se iza nickova, i govorimo o osobi s imenom i prezimenom.
    Sorry,nisam imala dojam da sam pretjerala.
    Emocije ponekad govore jače od ičega.
    Uvažavam opomenu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    mene je opomenula. napisala sam jednu "lijepu" rijec za doticnog. (Felix editirala)

  33. #33
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ponavljam
    Citiraj Felix prvotno napisa
    cure, shvacam da pricate o ruznim iskustvima i traumama, ali molim vas na malo vise paznje pri odabiru rijeci. :/
    cinjenica jest da smo na javnom forumu, skrivamo se iza nickova, i govorimo o osobi s imenom i prezimenom.
    sve se moze reci normalnim rijecnikom.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    a kaj se ne smije govoriti na rodi o mitu i poklonima? kad si izbrisala pola poruke :?

  35. #35
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kad govorimo o konkretnoj osobi, a same smo anonimne, u najmanju ruku nije u redu vrijedjati i optuzivati tu osobu, koja se ne moze obraniti.

    da ne govorim da i roda kao vlasnik foruma moze na sud zbog klevete.

    zato molim da, kad pricamo o konkretnim dogadjajima i konkretnim osobama, navodimo objektivne cinjenice (koliko je to moguce), a vrijedjanje, vlastite prosudbe i procjene ostavimo za sebe ili za pp.

    mito je teska optuzba, i ako govoris o osobi s imenom i prezimenom, ta osoba moze i tebe i rodu tuziti zbog klevete. zato molim za oprez pri izrazavanju.

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    soooory evo necu vise o tome

  37. #37
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    evo ja ću uskoro na prvi pregled kod drr. Habeka i nadam se da će sve proći uredu. Obavezno ću mu naglasiti da bih ovaj put vaginalni porod ukoliko je to moguće.

    Racite vi koje ste vodile trudnoću kod njega, ako vas jenaručio u određeni sat da li je to stvarno tako?

  38. #38
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    nažalost ne...
    na uzv petkom dugo se čeka, a i pregledi četvrtkom se znaju poprilično odužiti...

  39. #39
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    da li je uz pregled i uzv ili ne? Sestra je rekla da donesem uputnicu za pregled

  40. #40
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    prije godinu dana je bilo ovak...(mislim da se nije ništa promijenilo):
    četvrtak popodne pregled i ctg, petak oko podneva uzv na odjelu u ambulanti za visokorizičnu trudnoću. (uputnice naravno posebno-osim ako se novim pravilnikom od siječnja nije šta promijenilo).
    petkom je znalo biti puno žena, a gužva bi se obično napravia radi poroda ili sastanaka.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno Habek zna posao

    Za Habeka sve najbolje. Prije tri mjeseca imala sam inducirani porod na Sv. Duhu duhu, trajalo je od jutra do večeri kad je dr. Habek došao u noćnu smjenu, a da nije bilo njega, potrajalo bi do tko zna kad. Naime, doktorica, koju neću imenovati, uporno nije htjela prihvatiti činjenicu da je djetetova glavica zapela na ušcu maternice i nije se spuštala u kanal iako sam ja bila potpuno otvorena. Pustila me tako puna tri sata potpuno otvorenu, s luđačkim dripom, trudovima svakih 10 sekundi (tko je imalo probao drip onda zna šta su ti "finish-drip" trudovi, pa nek ih zamisli još satima nakon što je stiglo vrijeme izgona). Uzalud je moj muž govorio toj doktorici i nekom bahatom specijalizantu da sam ja u prva dva poroda bez problema istisnula dijete u jednoj minuti, da imam normalnu zdjelicu i dosta snage i da je uzv pokazao da dijete stoji licem sprijeda, uglavnom, mora da je dijete zapelo. Tek kad je dr. Habek stigao na dežurstvo u noćnoj smjeni, čim me pregledao , rekao je: “ Zapeo je nosić , beba ne može van!,“. Za vrijeme truda napravio je zahvat rotiranja bebe i rekao ekipi: „Evo vidite kako se to radi!“. Nakon toga sam bebu rodila u jednoj minuti. Što reći na to?. Normalno je da postoji starija služba koja više zna, ali nije normalno da oni koj ne znaju posao, to ne priznaju niti se konzultiraju sa stručnijima od sebe. Habek mi je tako došao kao slučajni spasitelj, mogu samo reći –hvala Bogu da je stigao dok još nije nastala kakva trajna šteta, osim one na mojoj duši.

  42. #42
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    ima svakakvih doktora. Meni se Habek čini ok. Lijepo mi je dao nadu da vjerojatno ovaj put neću morati na carski, ali nikad se ne zna. S njim se stvarno može lijepo pričati.
    Ali eto kod njega vodim trudnoću a ko zna tko će biti na porodu

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Meni je Habek isto rotirao Mirtu

    baš je to bilo guba, kao da pojačava volumen na liniji (tako mi se čini kada se danas toga sjetim) Nakon toga se digao i pustio do porod ide uz nadzor babice.
    Inače jako mi je bio simpa i kad sam ležala na patologiji.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno porod kao lutrija

    Na žalost, svog doktora ne možemo za rukicu povesti i na porod, osim ako se poklope smjene ili uz neki posebni dogovor, a to je šteta jer, osim onih najlakših poroda gdje vam je potrebna samo babica, uvijek riskiramo kojega ćemo lijčnika na toj lutriji izvući. Meni dr. Habek nije pratio trudnoću već dr. Hafner, ali su na odjelu Patologije gdje sam ležala sve žene bile jako zadovoljne s dr. Habekom - kao sa stručnjakom, ali i liječnikom koji je istinsko ljudsko biće. A kud ćeš bolje kombinacije od to dvoje!

  45. #45
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    kad idem na predporodne preglede na sd, mogu li tražiti pregled baš kad je on u smjeni, smije li se to?
    mislim, samo da Tončici kažem: ne izlazi dok ovaj ne bude u smjeni

  46. #46
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    on ti je četvrtkom u TA i moraš se baš naručiti kod njega ili kod drugog dr.

  47. #47
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    eh ovako

    dr. Habek je ustanovio da je Plodna voda AFI6/7 prije 2 tjedna. Inače je sve drugo ok i rekao je da vrlo vjerojatno i ovaj put moram na CR, ali da ćemo vidjeti. Za tjedan dana sam bila ponovno na UZVu ali dr. Habek je morao otići negdje pa me pregledao dr.Prka koji je ustanovio da je AFI 13, ali kaže da neispadne neozbiljan napisat će AFI 10. (nerazumijem). Moj gin socijalni me pregledao i isto ustanovio da je AFI13 i da Plodne vode ima dovoljno.

    Jučer ja na pregledu kod Habeka, pregleda me ja niš otvorena, kaže plodne vode ima malo beba velika 3500g idemo na carski.

    Pristala sam i CR je dogovoren za pon. Ali tako me kopa zašto ponovno nije pregledao količinu Pl.vode i zašto nisam tražila još koje mišljenje.

    Jer ova dva su rekli isto a on različito.

  48. #48
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Adi nadam se da je sve prošlo odlično i da imaš pored sebe svoju bebicu

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    dr.Habek?! Stvarno više ne znam ni što da mislim ni što da kažem o njemu. Zapravo sam jako zadovoljna njegovim načinom radom (kako me je pregledao pred porod) ali ono što mi je ostalo u lošem sjećanju je što je svalio krivnju na mene jer nije na prvom pregledu pogledao sve moje papire. Podignuo je tom jer mu ih ja kao nisam dala, a zaprvao nije istina. Sve sam mu lijeporaširila na njegov stol, samo je on bio zaokupljen sa svojim studošima i smiuljio se s njima.

    No, sad je sve to iza mene. Naručio me za indukciju i sad san već doma sa svojim malim princom.

  50. #50
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    cure ipak sam rodila vaginalno nismo dočekale carski. Trudovi me uhvatili u petak navečer, a rodila sam u subotu u 12i 45h.
    Ne znam čega se Habek bojao, ali od svih doktora on je jedini procjenio najmanje pvode.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •