Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: pomozite!!! moj decko ima kcer od10 godina!

  1. #1
    rambogirl avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    8

    Početno pomozite!!! moj decko ima kcer od10 godina!

    Pomozite mi, moj decko ima kcerkicu od 10 godina,ja nemam svoje djece pa mi je malo tesko shvatiti sto djeca u toj dobi vole i zele. Slazemo se super,sve mozemo zajedno i na more i u ducan pa cak i neke zenske razgovore vodimo kad smo na samo, sve dok ne dode vrijeme spavanja,onda ona nemoze spavat,boji se i tako tome slicne stvari. Dolazi nam u sobu i place.... nije mi jasno da li je to podsvjesna ljubomora jer ipak ona nija bas tako mala da treba kraj nekoga spavati... meni je zao kad se place i ne znam kako da ju smirim,ali kad se tata digne i ode ju uspavati u sobu sve je ok...Mislite li da je to ljubomora koju ustvari ona ne zeli dat meni do znanja nikako drugacije?? hvala unaprijed....

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Moze biti ljubomora, moze biti nesigurnost i strah od toga da ce "izgubiti" tatu ili da mu je s tvojim dolaskom manje vazna.
    Ako ce te utjesiti, moja 10-godisnjakinja se uvaljuje nama u krevet jer se osjeca bolje i sigurnije kad nije sama. Ja za sad dozvoljavam s nadom da ce se, zbog slobode dolaska u veliki krevet, osjetiti sigurnom i vratiti u svoju sobu i krevet.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 07.09.2011. at 11:28

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja ne bi dramila... i moji cesto dodju k meni
    nek tata ode lec s njom, al prije nego ona pocne njeg zvat i nanervira te... pa kad zaspi nek se vrati u vas krevet
    to vas dva nis ne kosta, a dijetetu puno znaci

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mozda ce, kad vidi da je on bez da ona napravi dramu dolazi uspavat samo sama jedan dan rec da nece da dolazi... probajte pa cete vidjet
    moji imaju dana kad moram lezat s njim dok ne zaspu, a ima dan akad oce samopusu i gudbaj... oni isto imaju svoje ovakve i onakve dane

  5. #5
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    e da
    zaboravih rec da iskreno sumnjam da se radi o njezinoj ljubomori...

  6. #6
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Neki dan, susjeda (rastavljena, dvije curice 9 i 10 g, ponekad joj dolazi njezin dečko prespavati) i ja komentiramo kako spavaju naša djeca, i kako moj 15-mjesečnjak naravno još uvijek spava sa mnom. Na to će ona, da i njezine spavaju s njom. Ako i zaspu u svojim krevetima, samo ih u sred noći čuje da joj se ušuljaju. Na to su obje curice viknule "da nije istina, da joj ne dolaze u krevet kad joj dođe dečko" .

    Nemam svojih tako velikih, ali čini mi se da i u toj dobi "upadaju u krevet" i vole spavati s odraslima.
    Pitaj dečka je li on nekad prije spavao s njom (kad je bila malo mlađa, kad vi niste ni bili skupa, sada kad niste zajedno... da li mu se ušunja u krevet...); da li spava sa svojom mamom...
    Kažeš da se inače super slažete, pa ne mora biti da ju nešto jako muči, ali joj - onako općenito gledajući - to sigurno nije jednostavna i laka situacija, pa joj možda treba malo više pažnje, sigurnosti, utjehe... što pokazuje na ovaj način.

    Imaš li s kime stručnim popričati? Pokazuje li curica neko drugo ponašanje koje vas brine? Ako nemate većih razloga za zabrinutost, malo više maženja prije spavanja možda pomogne...

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Moj ce skoro 11. Ne uvaljuje se nama u krevet (ali uvijek spava samnom ili MM-om ako nekog od nas nema, to je rijetko i njemu jakooo drago), ali ima dosta izražene te večernje/noćne, strahove: em nesmijemo zatvoriti skroz njegova i naša vrata, em si stalno po noći pali svjetlo, najdraže mu je da je netko od nas budan i muva se po stanu dok on ne zaspi. Tako, čekam da to prođe i ne dižem veliku frku.

  8. #8
    rambogirl avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    8

    Početno

    hvala svima na savjetima, inace se ona ususkava sama,kod mame sama legne u krevet i zaspe,mama ima muža. Znam da su inace curice malo vise privrzene tati. Pokusavam joj posvetiti puno paznje kada je sa nama,čak se i igram s njom kao da i ja imam 10 god ,što sam mislila da će bit ne moguće. Ne zelim da se osjeća ugroženo,ipak je ona njegova curica i odmah smo se složile bez nekih problema iako me je bilo strah kako će to sve izgledat. Mislim da je to sad neka faza u kojoj ona želi puno pažnje,tj svu pažnju,ali mene to sve sad malo plaši i buni jer sam odjednom u ulozi kako ona kaže "zamjenske mame" a ne znam što točno to znaći mislim da ju je možda malo i strah da ju tata ne zapostavi,ali trudimo se da se ne osječa ni u jednom trenu zapostavljeno . Najveći je problem što mislim da sam ja zbunjenija od nje haha kako smiješno!

  9. #9
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ni ja ne mislim da je ljubomora, nego dijete jednostavno želi surađivati.
    Došla si, spavaš s tatom zajedno u krevetu...pa zašto ne bi i ja bila sa tatom???
    Jednostavno je! Samo traži blizinu, ja bi je pustila!

  10. #10
    rambogirl avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Ma mislim da nam samo treba još malo vremena da se uhodamo,nadam se....Rekla je kad smo išli na more da tata može i u drugoj sobi spavat a nas dvije same! možda ona ustvari želi malo više moje pažnje..Jednio me mući to što mi postavlja pitanja na koja sam mislila da već ima odgovor! Npr. zašto se nesmiješ kupati u moru kad imaš M,da li se od toga može umrjeti,kamo se stave ti tamponi?? nisam uhodana u takve pitalice pa sam ulovljena na prepad malenoj lijepo objasnila kako te stvari funkcioniraju,ona je bila presretna što sad zna odgovor a ja sva mokra od znoja jer nisam mislila da ću joj ja to morat objašnjavat. Trudim se sve polovit,teško je odjednom sudjelovati u odgoju tako velike curice.

  11. #11
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Kako se radi o curici koja ima 10 godina mislim da joj iskreno možeš reći kako je i tebi ovo sve novo, kako se zbilja trudiš i ako nekad ne ide kako ona misli da bi trebalo da ti ne zamjeri, da ti iskreno kaže ako nešto nije uredu, ako nešto želi i da ćete popričati. Iskrenost je jedini put do dječjeg srca, bili pravi roditelji ili ne.
    Nemoj ni glumiti ni očekivati da uvijek postupaš ispravno, to ne radimo ni mi roditelji. Dovoljno je da se trudiš iz srca i to će dijete osjetiti i znati!
    Želim ti veliku sreću!

  12. #12
    rambogirl avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala Pepita!! Znam da ne mogu uvijek ispravno postupit,niti ju želim zavaravati. lijepo smo za vikend nas dvije malo bile same i popričale o nekim temama koje se inaće ne spominju.. i konačno smo se onako baš u potpunosti opustile...razgovarale smo i o spavanju!! sama je rekla da bi ona htjela spavat ali da se boji...našle smo zajedno kroz razgovor nešto što ćemo pokušat primjenit pa ćemo vidjet da li djeluje... i stvarno se trudim iz srca i dajem maximum od sebe da ona bude sretna,a samim tim i mi ostali...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •