Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Bez više djece, molim!

  1. #1
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno Bez više djece, molim!

    Drage moje,
    Jako mi je teško otvarati ovu temu, ali mi se čini da će mi pomoći, makar malo. 11.08 imala sam kiretažu u 7. tjednu trudnoće, sa dijagnozom missed ab. U prošloj trudnoći dobila sam duboku vensku trombozu u zdjelici, al sam uspjela roditi živog, zdravog i najpredivnijeg dječačića na svijetu, koji sada ima 5. godina i uljepšava svaku sekundu moga života. Zbog trombofilije i dvije preboljene DVT , te doživotne antikoagulantne terapije (marivarin), niti jedan specijalista mi nije savjetovao drugu trudnoću. Obožavam djecu svoje i tuđu. Ova trudnoća mi je dala nadu da je sve moguće i da će biti dobro. No, nije ispalo tako.
    Tužna sam, a još me više rastužuje činjenica da više ne smjem imati djecu.

  2. #2
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    draga, imaš jedno sunce koje će te tješiti u svakoj sekundi tvoga života!!!!!
    nikada ne znaš što ti život donosi, znam da ti je teško ali imaš živog i zdravog sina a čuda se događaju svaki dan.
    Kada ti je najteže, sjeti se da ima puno žena koje ne mogu uopće doživjeti to čudo i zagrliti svoje dijete.
    budi jaka i bori se!!!!

  3. #3
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno

    Najteže mi sada pada što moj maleni tako silno želi bracu ili seku. Dok sam bila trudna ništa mu nismo govorili jer je sve bilo još prerano,a i on je još mali. No tada me stalno ljubio po trbuhu i stavljao mi u majicu medeke, i smješeći se govorio: Mama, rodit ćeš mi bebu, je'l da?!
    Sunce moje malo. Kada smo u šetnji i vidi bebu, odmah dotrči i gleda i divi se, kako ima male nogice i rukice i kako je slatka. Jedan dan je jednoj bebici pjevao pjesmicu.
    Pokušala sam mu objasniti da tata i ja nećemo više imati bebuške, da imamo njega i da smo malena obitelj. Tim više mi je teško to objašnjavati kada i sama teško prihvaćam tu činjenicu.

  4. #4
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    a draga moja, znam kako ti je....!!!!
    uz tebe smo!!!!!!!1

  5. #5
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Znam puno parova koji iz zdravstvenih razloga ne mogu imati više djece(npr, moja šogorica, koja nakon rođenja blizanaca dobija sepsu i sa 23 godine ostaje bez maternice, jedav živu glavu izvukla, 3 dana u komi).U navedemo primjeru, mi smo njoj ponudili da čuva našu bebu, koja je naprsto obožava, i na jedan način ona zadovoljava želju za malim djeteto. sa druge strane, često kaže, da ima bolje finansije da bi rado usvpjila jedno dijete.
    Treba izmjeriti svoje snage i kapacitete, naravno pazeći na stvarna ograničenja(poput tvoje bolesti) i onda ili se pomiriti sa stanjem i nastaviti lijepo živjeti, ili pronaći neko alternativno rješenje. Bitno je da se uspokojiš, zdravlje majke je najbitnije za djecu koja su već rođena.

  6. #6
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    puno lapsusa, piskaram sa posla...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    Treba izmjeriti svoje snage i kapacitete, naravno pazeći na stvarna ograničenja(poput tvoje bolesti) i onda ili se pomiriti sa stanjem i nastaviti lijepo živjeti, ili pronaći neko alternativno rješenje. Bitno je da se uspokojiš, zdravlje majke je najbitnije za djecu koja su već rođena.
    potpisujem eris.

    Lila ha, žao mi je zbog gubitka bebice i tvoje dijagnoze. nadam se da će tvoja mala obitelj ipak ostati sretna. i vaš mali anđeo to sigurno želi.

  8. #8
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    draga, žao mi je zbog dijagnoze i svega.I samoj mi je rizična , čak i previše svaka slijdeća trudnoća i u užasnom sam strahu i nedoumici. Moja djevvojčica se veselila seki a ostala praznih ruku kao ja.Pričam puno s njom, pružćamo joj ljubavi najviše što možemo.
    A opet, nikad ne znamo što nam život nosi!

  9. #9
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno

    Hvala Eris, baš mi to treba da se uspokojim i ponovno nađem neki svoj mir. Toliko mi se ispreplelo osjećaja od užasa do sreće i osjećam se vrlo ranjivo. Znam, da to nije dobro za moju obitelj, jer moj maleni je strašno povezan samnom i moja emotivna nestabilnost i njega pogđa, al mi se baš teško nositi sa teretom. Budem dobro ili mislim da sam dobro i onda mi se desi triger koji me ponovno protrese.
    Još, uvijek krvarim, i to jako utječe na moj emocionalni status. Nadam se da će mi se bar to uskoro srediti. Čini mi se da bi mi bilo lakše.
    Klarita i Želja, hvala vam na lijepim riječima, i jako mi je žao da ste i vi izgubile bebice.

  10. #10
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    često će ti se dogodit i poslije neki okidač ...meni se to i dan dans dogodi samo se sada drukčije nosim...ali evo preksinoć sam se isplaklala kad sam legla, sjetim se nečeg i grč me obuzme i suze krenu same...samo polako draga

  11. #11
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    lila draga, samo polako. i smireno. radi te male srecice koju vec imas.
    nikad se ne zna sta nam zivot nosi.... saljem ti jedan

  12. #12
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    3 dana nakon mene, samo je moja bila 13 tjedana
    Neznam što bi ti rekla jer ni sama nisam došla na mjesto još.
    Nemoj biti tužna jer imaš to jedno predivno dijete koje će ti život učiniti ljepšim, a što se tiće dijagnoza doktora neznam, danas je sve moguće, otkrivaju se neke nove metode, tablete...možda ipak jednom dođe i tvoja prilika da pokušate ponovo.
    Pusa

  13. #13
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Dok si na marivarinu nesmiješ ostati trudna jer marivarin izaziva velike posljedice na plod.

    Neću ulaziti u razloge zašto ti je medicinska struka dala odgovor da ne smiješ ostati trudna ali svakako u koliko planiraš trudnoću trebaš prestati sa marivarinom i preći na neke od injekcjia heparina (ima ih različitih vrsta).

    Koliko sam upoznata (a to mi je jedno vrijeme bilo vrlo važno), nikako trudnoća uz marivarin ili martefarin već planski prijeći na injekcije pa onda planirati T.

    Sretno!

  14. #14
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Clexan možda? Ja ga uzimam već 2 tjedna zbog preboljene DVT prije 12 godina. Za prevenciju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •