Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Glamping

  1. #1
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno Glamping

    Ima li netko iskustva s glampingom?

    Mi bi htjeli probati po prvi put pa tražimo neko dobro mjesto. Nismo baš tipovi ljudi za pravo kampiranje, pa se glamping čini kao dobar kompromis. Išli bi u 9. ili 10. mjesecu i najdalje do Slovenije.

    Gledamo trenutno Ramšak, jel bio netko?
    Otvoreni smo za sve ideje, bitno nam je da je dozvoljen boravak djece, vlastita kupaonica i kuhinja (osim ako postoji opcija bezglutenskih obroka, onda može i bez kuhinje).

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Joj mi obožavamo glamping
    Sve ti ko u kampu,a ništa ne moraš nosarat sa sobom. Cijeli djetinjstvo smo kampirali s roditeljima (prikolica Brako + tenda), divne uspomene.

    Imaš dosta glampinga u okolici Plitvica. Mi smo bili na obali Lago di Garda, pa spojili s Gardalandom.

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja idem u 9. mjesecu u Štrigovu, glamping kraj Čakovca, na team building.
    Na slikama izgleda dobro, a kako bude znat ću kad prođe pa ću napisati iskustvo.

    Kuma je bila u Tuhlju s obitelji i bili su jako zadovoljni. Jedino mislim da je rekla da se dijeli bazen s ostalim korisnicima. Meni se to ne sviđa, pogotovo zbog djece, a tvoji
    su mali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moja je prijateljica bila u Glamping Omišalj, pa sam ju posjećivala. Divno je tamo. Svaka je jedinica jako lijepo uređena i opremljena. Kuhinja je prava, sa velikim frižiderom i štednjakom, velika spavaća soba sa bračnim krevetom i kupaonicom, još jedna manja soba sa kupaonicom, dnevni, terasa, parking, jako lijepo hortikulturno uređeno. Osim duuuge plaže, tu je restoran, bazen, igraonice, dućan, mnogo uređenih biciklističkih i pješačkih staza. Odlična atmosfera, daleko od svega, a opet blizu svega. Bilo je proljeće, grijanje je radilo, bilo je dosta ljudi.
    U Termama Jezerčica sam isto vidjela lijep glamping camp. Mi smo bili u hotelu, samo mi se svidio.
    Možda jednom i isprobam.
    Ovaj na Plitvicama me privlači.

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nije glamping, ali je prekrasno i luksuzno i u prirodi ste.
    Fenomen Plitvice | Where Luxury Meets Nature (fenomen-plitvice.com)
    Vlasnici su moji prijatelji i uistinu mogu potvrditi da je super.
    Imaju i villu u Bolu, ali mislim da je za vas prevelika. Pogledaj, predivna je i na najatraktivnijem dijelu Bola.
    Vila sa bazenom u Bolu na otoku Braču | Villa Petra Bol (villapetra-bol.com)

  6. #6
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ajme ova vila je stvarno prekrasna. Da, prevelika nam je, ali imat ću na umu za kad idući put budemo negdje s prijateljima putovali.

    Hvala cure, sad idem guglati redom sve što ste napisale.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Nakon ludila s vremenom u zadnjih 10 dana na potezu francuska-talijanske alpe-sjeverni jadran-cijela slovenija-sjever hrvatske pa do srbije, ja bih ti savjetovala neku opciju s mogucnoscu otkaza i kucice dalje od stabala. Inace to super. Ja sam bila nedavno na potezu milano (nakon prvog tornada, ono what are the odds da se to ponovi, e pa izgleda veliki), mislila sam u autu da cemo od tuce poginit, ti vihori su trajali dan i pol i nikad u zivotu nisam bila sretnija uc u cvrstu kucu. Auto je cijeli istockan. Odsad pratim weather radar, a klimatske su ocito here to stay. Nakon izgleda na sto lici auto kamp u novigradu...sa stablima koja su prepilile kamper na pola, treba pratit prognozu i bit u stanju odustat od planova. Frigaj idilicne slike djetinjstva, to je zauvrijek svrseno vrijeme. Mozda je za kraj ljeta manja sansa za ove people-killing armagedone, i to moramo.naucit tek.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.07.2023. at 13:28

  8. #8
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Joj užas Ina.. Naravno, ako prognoza ne bude dobra nećemo sigurno ići. Gledamo već sad da kućice/šatori nisu uz neko veliko stablo, iako svuda ima bar ovih malih. Ima i onih opcija sa kućicama na drvetu, preeekrasne su, ali to se stvarno ne usudim. Ne bih se usudila čak ni da imam garanciju savršenog vremena, dečki su 3 i 2 godine, a roditeljima se tragedija dogodi u sekundi pogotovo na tim odmorima, ma bježi.

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nama je frendovima auto potpuno nastradao u Milanu, išli su turistički ostali bez stakla na obje šajbe. Sav istočkan. Nisu se mogli s njim ni vratiti. Užas.

    Ja evo ne bi ni razmišljala o stablima ako sam u glampingu jer stabala i hlada i treba biti. Uostalom može neko stablo skroz poprijeko pasti i evo belaja. Može čovjek doživit svega i svačega.

    Po tom rezonu nas dvije bi se trebale klonit šume, prirode i planinarenja (prognoze često i fulaju).
    Nisam za život u strahu i stalnom oprezu.
    Svatko za sebe najbolje zna.

    Definitivno ne bih Riri izabrala kućicu na drvetu s obzirom na dob djece. To mi je realan rizik.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.07.2023. at 16:50

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ne bi ni kućicu s neograđenim bazenom (kao npr. ova vila u Bolu) pa stalno moraš malu djecu držati na oku (prošle godine sam pročitala da je jedna obitelj kod nas doživjela takvu tragediju s malim djetetom)


    imaš mobilne kućice
    https://adria-more.hr/adria-village
    ovi imaju i mali bazen, ograđen pa onda dijete imaš pod nadzorom, tj. ideš ciljano s njim na bazen
    kućice su uz plažu

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je frendovima auto potpuno nastradao u Milanu, išli su turistički ostali bez stakla na obje šajbe. Sav istočkan. Nisu se mogli s njim ni vratiti. Užas.

    Ja evo ne bi ni razmišljala o stablima ako sam u glampingu jer stabala i hlada i treba biti. Uostalom može neko stablo skroz poprijeko pasti i evo belaja. Može čovjek doživit svega i svačega.

    Po tom rezonu nas dvije bi se trebale klonit šume, prirode i planinarenja (prognoze često i fulaju).
    Nisam za život u strahu i stalnom oprezu.
    Svatko za sebe najbolje zna.

    Definitivno ne bih Riri izabrala kućicu na drvetu s obzirom na dob djece. To mi je realan rizik.
    Weather Radar i mogućnost prilagodbe ako ćemo minimizirat broj ljudskih žrtava, ali da... ima logike, da pogineš sretan. Mislim, klimatske promjene, more temp. 28, oluje koje obuhvaćaju više država su činjenica. Opcija Don't look up - OK. Oprez znači imat makar financijsku mogućnost odustanka ako dolazi neki armagedon, a ovaj je npr. bio u najavi... ali, evo, pa ja nisam mislila da može baš tako bit. Sretna sam što sam živa i odsad ću pametnije da bar nekako minimiziram rizik. Već je hopefully timing ririnog izleta minimiziranje rizika jer mi se čini da je peak ljeta baš vrhunac rizika.

    Riri, ako te zanima reality check, baci oko na kamping Novigrad - vidjet ćeš razmjere toga.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.07.2023. at 20:02

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Uvijek možeš iz glampinga pobjeć u čvrste strukture ako je baš panika - imajte lovu za what-if scenarij spremnu.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ina,
    Žao mi je zbog auta i pretrpljenog straha.

  14. #14
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, bazeni su mi isto opasno područje s njima, kao i jezera i ostalo.

    A za vrijeme, odlučili smo ići u 10. mjesecu, u 9. je više manje većina toga i rezervirana već. Nadam se da tad neće biti nekih groznih oluja kao sad, ali u svakom slučaju ići ćemo sigurno u blizinu nekog grada i zbog trudnoće pa za ne daj bože. Tako da ako se najavi nešto, možemo bilo gdje u neki hotel dok se ne smiri.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Ako gledate deseti mjesec, u Sloveniji je već jesen, kiša. Ja bi pokušala naći nešto južno od Neuma. Tamo je tada još ljeto. Samo ne znam ima li tamo takvih kampova. Možda Pelješac, Mljet, Korčula, Lastovo? Nekako mi glamping i kiša ne idu zajedno. A u desetom mjesecu je baš nevjerojatna razlika između juga Dalmacije i svih ostalih.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    10 mj u Hrvatskoj samo zatvoreni objekt. Udoban apartman u kojem djeca imaju prostora ili hotel sa dodatnim sadrzajima . Tri kisna dana u neadekvatnomprostoru sa sitnom djecom recept je za prekid odmora.

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, da, tko god je bio prošli tjedan u Italiji, vratio se s razbijenim autom od tuče.
    …ne pod stablo, ne na stablo, ne pored bazena…pa onda ne nigdje jer svuda vrebaju opasnosti. Roditelji koji imaju malu djecu paze na njih. Tako bi barem trebalo biti.
    Vrijeme? Nikad nije bilo, ni neće biti garancije tako da bih ja otišla pa kako bude.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja načelno razmišljam ovako kao Tanči, pa nećemo živjet tako da se sakrijemo u rupu kao miševi.

    Puno puta smo obiteljski otputovali u neke krajeve po Europi u recimo studenome (npr Budimpešta) i siječnju (Malta) te nam je redovito bilo lijepo vrijeme. Toplo i sunčano za razliku od hladnog i kišnog Zagreba.

    Riri, ja bih poslušala ninuxy što se tiče odabira lokacije za listopad, što južnije i šanse za toplu ugodnu klimu na jesen su puno veće.

    Glamping u listopadu u ostatku Hrvatske definitivno ne bih preporučila.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.07.2023. at 09:22

  19. #19
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mi smo i htjeli neko jesensko iskustvo. Jesen, šuma, lišće i tako to. E sad naravno nije mi cilj da bude tolika kišurina da se ne može izaći iz šatora pa moram vidjeti za sve te lokacije kakvi su sadržaji unutar kampa.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Na moru je crnogorica pa zaboravi lisce u sumi.
    Ako hoces sumu i lisce u jesen odaberi Gorski kotar, ali kucu sa kaminom na drva.
    Sator i improvizirane slamnate kucice u 10 mj samo za one koji vole kockanje. Jos ako su djeca u igri cisti mazohizam.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.07.2023. at 12:19

  21. #21
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Znam, zato smo i gledali Sloveniju ili unutrašnjost Hrvatske.
    Hahahaha a nećemo u slamnatu kućicu u 10. mjesecu, pa nismo idioti.

  22. #22
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Uzmite neke terme u 10mj, recimo Olimija ima glamping. Ili nesto u Istri gdje ima barem nešto sadrzaja van kupanja.
    Posljednje uređivanje od In love : 30.07.2023. at 12:40

  23. #23
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I Čatež ima glamping. I rijeku Savu. I šume. Svake smo godine u Čatezu bar jedamput.

  24. #24
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I Čatež ima glamping. I rijeku Savu. I šume. Svake smo godine u Čatezu bar jedamput.
    Kakva je hrana? Jel imaju neke bezglutenske i veganske opcije?

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Izbor je stvarno veliki, no nisam gledala za veganske ni bezglutenske. Vegetarijanske ima. Vrlo su ljubazni i sigurno će ti reći za sve opcije. Svaki hotel ima restoran i još je po jedan kraj ljetne termalne rivijere i u zimskoj.
    Mi smo bili u sva 3 hotela, a oko glampinga smo samo šetali, no izvana su lijepo uređeni i ima raznih vrsta kućica.

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Zaboravila sam napisati da je dio hotela "Čatez" ustvari bolnica ta rehabilitaciju. Tako da su lijecnici i svo medicinsko osoblje na raspolaganju 24 sata.
    Ne mogu reći zasto toliko volim Čatez, bila sam i u mnogim drugim termama, ali tamo sam kao doma. Nije sve idealno, ali ja se ugodno osjećam.
    Kao Vis ili Beč, ljubav na prvi pogled

  27. #27
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Super mi izgledaju te kućice i prostrane su, stanemo svi. Mislim da ćemo se odlučiti za tu opciju, hvala.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Super mi izgledaju te kućice i prostrane su, stanemo svi. Mislim da ćemo se odlučiti za tu opciju, hvala.
    Provjeri samo gdje je tim kućicama kupaonica. Ne znam koliko vrsta kućica imaju, ali ja sam jednom gledala njihovu ponudu pa smo odustali jer kućice na gusarskom otoku imaju privatnu kupaonicu koja nije u sklopu kućice. A ići u listopadu po noći 300 metara do kupaonice je da se smrzneš.

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Gusarskibotok radi samo ljeti. I nitko s malom djecom ne bi izabrao tamo ići. To su kućice koje plivaju na vodi. Daleko je taj dio od glampinga

  30. #30
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ovo su one mobilne kućice drvene, imaju kupaonicu unutra.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Nisam nikad bila tamo, ali svakako kućice s kupaonicom zvuče puno bolje od gusarskog otoka

  32. #32
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hahaha da. Ma fora mi je i taj otok i te kućice na vodi, ali to se ne bih ni bez djece usudila, ja sam baš plašljiva.

  33. #33
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je hrana? Jel imaju neke bezglutenske i veganske opcije?
    Nije baš neka hrana u Čatežu, barem nama nije bila, ok je ali nikakav wow efekt, najeste cete se... vjerojatno imaju bez glutena i vege (to ima u slo vec i u skolama i vrticima). Od Hr ima glamping Tuhelj, bas posebni dio - ima svoj bazencic.

  34. #34
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ne znam jel se služite Fb ali ovdje ima upit baš slican ovom i ima hrpu savjeta, od Hr, Madžarske, Slo...
    https://www.facebook.com/groups/1146289492146897/permalink/6230761887032940/

  35. #35
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    In love, hvala!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ispred monitora
    Postovi
    353

    Početno

    Nije bas glamping.. iako mislim da sam vidjela da imaju i mjesta za kampice :MY WAY Resort - Saborsko

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100076369533316

    Jako uredno, čisto, mislim da je i sve novo ... imali sve pa i više od onog sto bi očekivali od apartmana/soba..
    zasebna "rock&roll" kucica sa svim mogućim sadržajima i za klince i odrasle ( pingac, stolni..ploca za crtanje, igre..), vani ogradjeno dvorište i parkić..
    Docekalo nas i domace povrce .. domacini toliko ljubazni da nam bilo zao sto smo vec dogovorili ranije iducu dalje noc prema moru
    Do Plitvica i Senja mozda sat vremena voznje ako se dobro sjecam...a mir i milina za odmor ( dostupan i internet za one koji ne mogu bez toga ..)
    Evo jos fotki ovdje iako ne docaravaju ni blizu koliko je super :

    https://www.booking.com/hotel/hr/my-...i-sobe.hr.html

    mi se vracamo prvom iducom prilikom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •