Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 224

Tema: Uloga admin Anchie76 u "neautoriziranom" promoviranju alternativne "medicine

  1. #51
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje ti je bespredmetno jer ti jesi bezobrazna. Bezobrazluk se ne očituje samo u psovanju i stavljanja idiotskih smajliću poput ovoga, kao što neki vrli forumaši čine.
    Bezobrazluk se očituje i u cenzuriranju postova čija ti se poruka ne sviđa (samo zato jer možeš) i u prikazivanju tog čina brigom za uljudno ophođenje.
    Meni se taj smajlić smije od srca, ne znam što on u tvojim očima radi...

    Ok, ne slažemo se, ti moj posao ovdje vidiš ovako kako vidiš, u redu. Ja mogu živjeti s tim. Ugoditi selu nikad neću uspjeti, shvatila sam to davno, tako da ću i dalje raditi po svom kako mislim da bih trebala i to je to.

  2. #52
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    joj joj, mujica

  3. #53
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ali da iskoristim ovaj topic pa ponovim pitanje koje sam uputila sirius jer sam mislila da je ona opomenula mujicu (previdjela sam da je anchie tu kad treba mujicu opominjati)
    dakle pitala sam sirius, ali je post nestao
    sad pitam anchie
    zašto moderatori i admini nisu tako žustri kada se piše o lažiranju bolovanja, pogotovo onih trudničkih, kad se piše o lažiranju putnih naloga, kad se stavljaju odvratni komentari za ženu koja je napravila strašnu grešku pokušavajući spasiti umiruće dijete?
    Našla post pa odgovaram.

    U ovoj raspravi o homeopatija ja nisam opomenula mujicu (barem ne sa onim kartonima) nego sam javno pokušala skrenuti temu na pravi put. Što se tiče rasprave o gušećem dijetetu i strašnim nebulozama koje je napisala forumašica, osobno sam prijavila post i temu, ali se u gužvi (brisali smo temu) jednostavno zaboravilo napraviti.

    Što se tiče ostalog, reagiram kad vidim (moram priznati zaista ne čitam sve teme) ili po prijavi na mojim podforumima.

  4. #54
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto nisam odmah ovakok napisao?
    Zato što ne vjerujem u dijalog pun uvažavanja sa nekim tkok iznosi ideje koje ne zaslužuju uvažavanje. Jednostavno.
    Pa to ti je to što moraš usvojiti, dijalog s uvažavanjem sa sugovornikom koji ima, po tvome, glupe ideje.
    A ako nećeš, to znači da biraš biti nepristojan i bezobrazan. Zašto bi te moderatori trebali štediti?

  5. #55
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Da. To je mana svih foruma.

    I ono što je totalna nebuloza i ono što je dokazano točno i istinito imaju jednaku težinu na forumima.

    Zbog jelte, tolerancije i uvažavanja.

    Zato bi se na forumama trebalo razgovarati samo o ukusima u odijevanju i kulinarskim preferencijama.

    A ako se želi imati forum o stručnim, a pogotovo vitalnim temama poput zdravlja, taj forum treba biti moderiran na način da sprečava pisanje opasnih navoda, a ne na taj način da svi budemo jednako dragi, fini i učtivi.

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ovo pitanje je šire od rode, od anchie, od mujice, od itd. I mislim da je ta brana popularizacije alternative već krenula, stekla zamašnjak, ulazi kao redovan "dodatni servis" i kod klasike, pače, postaje the new klasika, pri čemu uzimane antibiotika izaziva ono... ajme, ja ne bi ipak... što, baš mora? Da ne govorim o kortićima...

    Ono, vidim to iz svoje perspektive majke alergičara di sam uglavnom u poziciji (ne mislim na forumske kontakte, nego općenito) opravdavat se zašto dijete stavljam na kortikosteriode (ispada da je to moja procjena) i zar nisam čula da je to nezdravo i kako ja to nonšalantno tako (dižu se obrve i blago se kolače oči, doduše, dobro, i ja u komunikaciji često pretjerujem i djelujem šokantno - tipa kažem ma di ću ti ja miješat indijske začine, i kupovat magareće mlijeko iz farme magaraca u Zadru i pridržavat se ove ili one prehrane, it’s not me. Mislim, to bi značilo dat otkaz i posvetit se tom problemu, cijeli dan nešto sjeckati i mijesit, a zasad nije baš toliki problem da moramo odustat od našeg života da bi ga sanirali, mani sve to zasad i flixotide 2x1 potisak i vozi Miško. Tj. fali mi uvjerenja da bi se baš toliko mučila, jer meni je to, u mojoj slici svijeta, mučenje. A "oni", neka se ne naljute , mi nude „općepoznati” Petrovićev med-magareće mlijeko, kim... u zamjenu za kortić, tj. alerg. Astmu, a za neplodnost opuštanje i izbjegavanje toksina, i ne znam što još. Ja se uglavnom isključim na to, ali sve teže se isključit, jer i klasik dr-ovi počinju nudit homeopatiju, plus ne želim ispast nepristojna i puno mi je ovako lakše tipkat iz relativne anonime, iako svi moji frendovi znaju kako "dišem" na te teme.

    Što će se iz toga nakon par decenija izrodit, ko zna. Hoće li klasična medina i farma imat iz smanjenja svoje korisničke baze neki "lesson learned" u smislu "bolje usluge korisniku", pojma nemam.

    Mislim, neke stvari su očite, odnosno vidi se ”prostor za poboljšanja” i u klasici, tipa očito je da je u medicini potrebno izdvojit vrijeme i za razgovor tj. soft skills komunikacijskih vještina koji nije ono čisti simptomatski Q&A čisti, tipa ne dižem glave, pišem u papir ili po tipkovnici, i bilježim simtome, onda pišem recept i jedina poruka pacijentu je "sve vam tu piše", jedna ujutro, jedna navečer... a ti, ako'š razgovarat, ajde prvo završi medicinu, pa xy godina specijalizacije, pa xy operacija, onda se ti javi s pitanjima, i onda ću ti obrazlagat, dušice draga. Naime, ima i tkavih stavova, a znate nekako po mom liku i djelu na forumu da ja doktore maltene obožavam.

    Mislim, koji će ti vrag doktor genijalac ako ali ”komunikacijski challenged” ako pacijenti od njega biže, ne slušaju njegove savjete? Mislim, treba i tu komunikacijsku poruku moć’ prodat. To isto ispada svojevrsni l’art pour l’art, pri čemu je svrha ne možda toliko teoretski i klinički uzleti, nego ono... da pomaže ljudima. Kako ja to vidim kao korisnik.

    Ajde da budem optimist pa da i u ovome vidim novu, kako to se lijepo politički kaže, krizu koja će, u stvari, bit šansa klasici za ”reinvenciju i napredak”, da se poslužim jezikom politike.

    U stvari, ful razumijem mujičinu frustraciju, u stvari, ne baš ful, samo donekle, iz pacijentske perspektive.... Jer se i sama osjećam sve češće Pale sam na svijetu, zabrijao u nekim dubiozama, umjesto da se okrenem alternativi... jer to radi većina, mainstream... Nego, ono "trujem" dijete flixom... zbog svoje "komocije" jer je to jednostavnije i jer vidi, svi bi kao te omražene shortcutove, kao da je jedini pravi "benefit" za ozdravljenje ulaganje što više rada i sati u liječenje i da to ide što sporije i sporije, ali zato "prirodnije".

    Naravno, unaprijed waiver - ovo je samo moja percepcija priče.

    Meni je još uvijek zanimljivo čuti i drugo iskustvo, iako ga teško primam, jer načelno to odbijam. Ali, nikad ne reci nikad... mislim, da mi je ko pred 10 godina rekao da ću skakat jupijajee zato jer se nečijem mužu popravio spermiogram, rekla bi... ma daj... nema šanse!

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    To jest... ima, kako ja to vidim, jedno ogromno područje ljudskih boleština di stvarno nema pomoći. Samo je to teško čuti i prihvatiti... a vjerojatno i teško izreći, bilo doktoru klasike, bilo homeopati, . Alergije, imunoproblemi... a toga ima masu, masu, masu, nije sve nelječivo, ali dosta toga je teško, koliko vidim, i svodi se na liječenje simptoma, dok to djeluje - analgetici itd...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.09.2011. at 14:37

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Da. To je mana svih foruma.

    I ono što je totalna nebuloza i ono što je dokazano točno i istinito imaju jednaku težinu na forumima.

    Zbog jelte, tolerancije i uvažavanja.

    Zato bi se na forumama trebalo razgovarati samo o ukusima u odijevanju i kulinarskim preferencijama.

    A ako se želi imati forum o stručnim, a pogotovo vitalnim temama poput zdravlja, taj forum treba biti moderiran na način da sprečava pisanje opasnih navoda, a ne na taj način da svi budemo jednako dragi, fini i učtivi.
    ovo nije doktorski forum, niti forum homeopata, zapravo niti stručni forum , nego roditeljski. Onako kao da pričaš sa drugom mamom na kavici, a ne u ordinaciji-službeno. Probaj napisati na veganskom forumu da sumnjaš da veganstvo nije idealna prehrana zbog nastanka manjka B12 vitamina, pa čekaj što će se dogoditi.
    čak ne moraš biti ironičan i ismijavati kao na ovom forumu kad ti se nešto ne svidi.
    I meni se ne sviđaju određene stvari, pa ih zaobilazim, pogotovo ako ljudi na tim temama traže istomišljenike.

  9. #59
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo, summary mog ogromnog posta - ja se često nalazim u poziciji da se branim pred, recimo to, "parkovskim mamama" jer smatraju slušanje klasik doktora za stvari kao dugotrajno uzimanje kortića, "prečeste antibiotike" kao neodgovorno i, valjda, komodno i neinformirano s moje strane, ako se nije prije nije iscrplo mišljenje alternative i probalo s medom i ostalim u stilu... kud odmah na to.... sjetim se često tu nekog citata od Pamele Anderson "I don't believe in Western medicine", valjda zbog njenih problema s hepatitisom od tetoviranja... Malo smijeha da "omekšam" temu s pro-klasika strane...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.09.2011. at 14:43

  10. #60
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali ina, pa ne treba ti netko sklon alternativi da se zgraža nad dugotrajnim korištenjem kortikosteroida. Dovoljan ti je neki drugi liječnik, neke druge specijalizacije (doživljeno puno puta, da liječnici omalovažavaju dijagnoze i terapije drugih liječnika pa i u točno ovom slučaju s kortikosteroidima).

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tako je, doktorima ne trebaju ne-doktori da bi bili "popljuvani"; najčešće kritike čujem upravo od struke...

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Je, je. Sori, ali meni je to rubrika "a ko van je to piturava" pa čim mi neko krene s tom spikom... ja malo i gubim interes za njegovu argumentaciju (najiskrenije). A meni je kod tog konkretnog problema bitno da se svi ključni iste specijalizacije slažu (pulomolozi-alergolozi).

    A a propos poroda, u lijepoj sam kaši i ja bila pred CR - ortoped kaže CR, jedni kažu ne CR, drugi kažu CR. Ono... di je tu sistem-integrator - znam da sam to ja, pacijent, ali bilo bi lijepo kad bi bio i neki stručniji od mene. Jer ja sam tek ekstremni primjer kroničnog pomanjkanja duhovnih sfera i u tom smislu je Hladno pivo stvarno moja ono himna nad himnama.

    I tu vidim područje za poboljšanje kod klasike. Kažu mi neki da bi to trebao bit dr. opće prakse ili ped, tj. da bi to bila njegova rola... ne znam, ali taj mi dio fali - ne mislim da nisam ja odgovorna za svoje zdravlje itd. ona poznata spika, ali na kraju, moje odlučivanje je tu isto en-ten-tini ko mi uvjerljivije proda kao laiku argument.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.09.2011. at 14:56

  13. #63
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ina, pa ne treba ti netko sklon alternativi da se zgraža nad dugotrajnim korištenjem kortikosteroida. Dovoljan ti je neki drugi liječnik, neke druge specijalizacije (doživljeno puno puta, da liječnici omalovažavaju dijagnoze i terapije drugih liječnika pa i u točno ovom slučaju s kortikosteroidima).
    da potkrijepim
    meni je npr doktorica d. jednom djetetu preporučila kapanje opatanolom kad god, koliko god.
    doktorica m. se zgrozila kada sam drugom djetetu kapala opatonol dulje od tjedan dana.

  14. #64
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ovo nije doktorski forum, niti forum homeopata, zapravo niti stručni forum , nego roditeljski. Onako kao da pričaš sa drugom mamom na kavici, a ne u ordinaciji-službeno. Probaj napisati na veganskom forumu da sumnjaš da veganstvo nije idealna prehrana zbog nastanka manjka B12 vitamina, pa čekaj što će se dogoditi.
    čak ne moraš biti ironičan i ismijavati kao na ovom forumu kad ti se nešto ne svidi.
    I meni se ne sviđaju određene stvari, pa ih zaobilazim, pogotovo ako ljudi na tim temama traže istomišljenike.
    Ako nije ni doktorski, ni homeopatski, već kao razgovor s mamom na kavici, ne smije se postove cenzurirati jer su drukčijeg mišljenja.
    Zaobilaziti kad vidiš da netko krivo piše se uvijek može. Ali ponekad savjest progovori i zahtijeva da se osvrneš na to što vidiš.
    Na forumima i web stranicama gdje se okupljaju istomiljenici, koje su toliko nakaradne kao whale.to ili galaksija.info mi ne pada na pamet pisati jer se tamo ionako sakupljaju samo freakovi.
    Međutim, ovaj forum nije deklarativno freakovski, pa ga čitatelji smatraju ozbiljnim i savjete u njemu prihvaćaju puno ozbiljnije. Zato nisam "zaobišao". Eto. Pišem jer ovaj forum smatram ipak dovoljno ozbiljnim.

  15. #65
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma meni je to sve super. Jedni prodaju, drugi kupuju, lova se okreće... I to je ok dokle god se radi o stvarima koje bi ovako ionako prošle same od sebe.
    U onim drugim slučajevima, pitanje je tko treba i tko je kompetentan reagirati.

  16. #66
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ina, može biti i unutar iste specijelizacije.
    Kad sam iščašila koljeno, svaki ortoped u ambulanti se izvikao na mene jer sam postupala po uputama njegovog kolege od prošlog puta. Kaže jedan: jesam li ja normalna, osakatit ću se za cijeli život. Bila sam tad mlada, pa im je prolazilo deranje.
    Zato mujice, nemaš se šta ljutit što se ljudi okreću alternativi. Ima sigurno i ovoga što Ina kaže, trendovski je to donekle, ali ne možeš tvrdit da su ljudi glupi jer s druge strane imaju dokazanu medicinu koja nudi egzaktne odgovore, a oni blesani to odbijaju. Praksa nije takva.

  17. #67
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ništa, što liječi, i ono fakat je efikasno, nije bez rizika, pa zato valjda i je ona zmija oduvijek bila znak farme, kako ja to kužim. Ono što je bez rizika... to je biće taj.. homeopatski placebo. Iako, veliki rizik je nedjelovanje pravodobno - kao ona mama koja kao nije htjela dat antibiotik, a dijete uroinfekt...

    Opet, ostajem kod procjene. Ako se većina nekih koji su stručnjaci slaže da je veći benefit od rizika korištenja kortića to što će dijete dok odrasta bit normalno oksigenizirano i neće upadat u epizode koje su mu možda životnougrožavajuće i di će dobit onda injekciju kortića umjesto te male doze... ja tome vjerujem.

    A sad, svi su podložni nekim predrasudama, nisu od toga imuni ni neki dr-ovi (da ne pričam o opuštanju koliko sam se naslušala, od raznih specijalnosti, jer je to uvijek bilo dio anamneze koju ja uredno odrecitiram). Ali MPO mi kažu da je to glupost, i njima vjerujem.

  18. #68
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nije ni doktorski, ni homeopatski, već kao razgovor s mamom na kavici, ne smije se postove cenzurirati jer su drukčijeg mišljenja.
    Zaobilaziti kad vidiš da netko krivo piše se uvijek može. Ali ponekad savjest progovori i zahtijeva da se osvrneš na to što vidiš.
    Meni se to sviđa da savjest progovori i da zato pišeš. I sad još zezni anchie i piši pristojno (uvažavanje nije bedastoća) i onda te neće moć brisat, nakon što je javno napisala da te briše zbog nivoa komunikacije.

  19. #69
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ne kužim, Cubana.
    Zašto bi bilo bitno tko je kompetentan i tko treba odgovoriti ako je ovo otvoreni roditeljski forum?

  20. #70
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nije ni doktorski, ni homeopatski, već kao razgovor s mamom na kavici, ne smije se postove cenzurirati jer su drukčijeg mišljenja.
    Šta god čovjek rekao, ti drviš po svome. Fulavaš cijelu poantu. Uopće nije stvar u tome što kažeš kontra nego KAKO kažeš kontra. U tome je poanta. Eno i ti si rekao kontra homeopatije, pa post još stoji niti će otići ikud, samo zato što si to normalno napisao. Dok je isti onaj u kojem si se sprdao i ismijavao odletio u bespuća interneta.

    Masa je tema na forumu gdje su se lomila koplja, al su se lomila kvalitetno, ne sa sprdnjom nego s argumentima. Taj oblik komunikacije je uvijek dobro došao. Daj više shvati to i prihvati da možeš reći kontru ako si je izrekao pametno.

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nije ni doktorski, ni homeopatski, već kao razgovor s mamom na kavici, ne smije se postove cenzurirati jer su drukčijeg mišljenja.
    Zaobilaziti kad vidiš da netko krivo piše se uvijek može. Ali ponekad savjest progovori i zahtijeva da se osvrneš na to što vidiš.
    Na forumima i web stranicama gdje se okupljaju istomiljenici, koje su toliko nakaradne kao whale.to ili galaksija.info mi ne pada na pamet pisati jer se tamo ionako sakupljaju samo freakovi.
    Međutim, ovaj forum nije deklarativno freakovski, pa ga čitatelji smatraju ozbiljnim i savjete u njemu prihvaćaju puno ozbiljnije. Zato nisam "zaobišao". Eto. Pišem jer ovaj forum smatram ipak dovoljno ozbiljnim.
    Gle, onda zaobiđi teme podrške koje otvaraju freakovi, i živi sretno dalje. Jer evo svi smo mi ponekad u nećemu freakovi pa želimo samo potporu, a ne moraliziranje ili ismijavanje. Imaš teme koje si otvorio gdje objašnjavaš svoje stavove pa nastavi na njima, ne trebaš uletavati na svaku temu na temu koja ti stvara alergiju -pogotovo ako ljudi na temi nemaju dvojbe nego traže podršku.
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.09.2011. at 15:10

  22. #72
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kad je prestalo vrijediti pravilo da se na podforumu o nekonvencionalnoj medicini ne smije pisati kontra, nego samo afirmativno?

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam iščašila koljeno, svaki ortoped u ambulanti se izvikao na mene jer sam postupala po uputama njegovog kolege od prošlog puta.
    E, ovo je prostor za napredak klasike - shvaćanje koliko je i komunikacija sastavni dio priče.

    A medicina i tijelo nisu 1+1=2.

    Opet, i to saznanje mene ne tjera... ne znam, da odem nekom po metalnu pločicu za začeće, iako sam jučer gledala ljude koji su bili kod onog Dumančića jer da su svašta doživjeli u Hrv. u smislu zatezanja itd.

    Opet, ja bila kod bionergentičara i sve mi pogoršalo (starci vodili, da ne mislite da sam ja). Ono, vodili me za reumatsku bol lijeve noge, čovjek se baš trudio, mene bolili sinusi, lijeva, desna, lijeva ruka itd. Nikad gore nisam bila. Prvo je pričao da tako neki reagiraju, ali da uskoro biva bolje. Nije.

    Tako da nije niti svaki placebo da pomaže.. možda ima negativni placebo .

  24. #74
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je prestalo vrijediti pravilo da se na podforumu o nekonvencionalnoj medicini ne smije pisati kontra, nego samo afirmativno?
    Rekla bih da su oduvijek prolazili normalni komentari i argumenti. Brisani su oni kojima je redovna misija bila osvijestiti sve kako su "glupi i neinformirani" kad žele alternativu.

  25. #75
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je prestalo vrijediti pravilo da se na podforumu o nekonvencionalnoj medicini ne smije pisati kontra, nego samo afirmativno?
    to sam i ja htjela pitati, ali sam shvatila da nije važno
    drago mi je da se mijenja na bolje

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne znam baš, koliko se ja sjećam brisano je sve što nije bila podrška.

  27. #77
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I meni je normalno da se na nekonvencionalnoj medicini pišu i kontra komentari.

  28. #78
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim, Cubana.
    Zašto bi bilo bitno tko je kompetentan i tko treba odgovoriti ako je ovo otvoreni roditeljski forum?
    Ne mislim na to.
    Ono su podrškasti pedeefovi. Dakle, mi samo trolamo, al zapravo tamo ne smijemo pisati. Tako da ni ovaj tvoj drugi, pristojni post tamo zapravo ne spada.
    Onda, odgovornost je na moderatorima (općenito pišem, nikoga ne prozivam). Ovisi jedino o njihovoj "usmjerenosti" i kompetenciji da prepoznaju loše savjete i da reagiraju.
    Jel to dosta, stvarno ne znam. Al očito je da su ti pdf-ovi tako zamišljeni.

  29. #79
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A kasnim debelo.

  30. #80
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, onda zaobiđi teme podrške koje otvaraju freakovi, i živi sretno dalje.
    Uvidjeli smo s vremenom da podforumi podrške nisu profunkcionirali onako kako smo zamislili. Neki su i u potpunosti nestali. No teme podrške će uvijek postojati i na njima nećemo dozvoljavati ulete drugih, u smislu da se razbucaju te teme zbog tog jednog uleta. DA, ta tema se može preispitivati otvaranjem druge teme pa tko želi neka sudjeluje. Ali da sad netko uleti na temu gdje se svi pobrojavaju koji doje duže od godine dana i kaže im ufino da nisu normalni, taj post neće ostati tamo. Isto kao što neće ostati takav post na temi gdje se izmjenjuju iskustva ne korištenja pelena kod djece ili neke sasvim druge teme. Dokle god bude postojao ovaj forum, postojat će i male grupice koje se slažu i podržavaju u nečemu, i sasvim je ok da imaju prostor gdje mogu neometano razgovarati bez da se svaki drugi post pravdaju zašto misle to što misle.

  31. #81
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to sviđa da savjest progovori i da zato pišeš. I sad još zezni anchie i piši pristojno (uvažavanje nije bedastoća) i onda te neće moć brisat, nakon što je javno napisala da te briše zbog nivoa komunikacije.
    Bezveze je cijela ova tirada na dvije stranice o nivou komunikacije.
    Moj je post zbog kojega sam toliko napadnut bio duhovit, a ne prost, podcjenjivački, bahat i kajtigajaznam kaj su mi sve prišili oni koji su ga željeli ukloniti zbog poante..

  32. #82
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam baš, koliko se ja sjećam brisano je sve što nije bila podrška.
    pa nekad je bio i pdf podrške za trudnoću i porod pa ga već neko vrijeme nema. Bilo, nije funkcioniralo idemo dalje bolje i pametnije.

  33. #83
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da su oduvijek prolazili normalni komentari i argumenti. Brisani su oni kojima je redovna misija bila osvijestiti sve kako su "glupi i neinformirani" kad žele alternativu.
    Nije istina.
    Brisala si ti moje postove koji nisu bili niti osvještavajući, niti duhoviti.
    Brisala si ih jer ti se nije sviđao sadržaj.
    A ovaj zadnji stoji jer bi ti sad bilo nezgodno ukloniti ga.
    Ili stvarno napredujemo?
    Posljednje uređivanje od mujica : 08.09.2011. at 15:22

  34. #84
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije istina.
    Brisala si ti moje postove koji nisu bili niti osvještavajući, niti duhoviti.
    Brisala si ih jer ti se nije sviđao sadržaj.
    A ovaj zadnji stoji jer bi ti sad bilo nezgodno ukloniti ga.
    Ili stvarno napredujemo?
    pa ću ponoviti svoje postove

    pa nekad je bio i pdf podrške za trudnoću i porod pa ga već neko vrijeme nema. Bilo, nije funkcioniralo idemo dalje bolje i pametnije.
    Brisani su oni kojima je redovna misija bila osvijestiti sve kako su "glupi i neinformirani" kad žele alternativu.
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 08.09.2011. at 15:23

  35. #85
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni se kao veliki napredak čini već to što nema podforuma podrške za alternativu di se ne bi smjelo čut' mišljenje koje to propitkuje, tj. što se na podforumu Nekonvencionalna med. smije vodit ova rasprava.

  36. #86
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije istina.
    Brisala si ti moje postove koji nisu bili niti osvještavajući, niti duhoviti.
    Brisala si ih jer ti se nije sviđao sadržaj.
    A ovaj zadnji stoji jer bi ti sad bilo nezgodno ukloniti ga.
    Ili stvarno napredujemo?
    Ma daj, na tom podforumu ima more tvoji postova koji su kontra. Daj malo prolistaj, ja jesam malo prije.

  37. #87
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Bezveze je cijela ova tirada na dvije stranice o nivou komunikacije.
    Moj je post zbog kojega sam toliko napadnut bio duhovit, a ne prost, podcjenjivački, bahat i kajtigajaznam kaj su mi sve prišili oni koji su ga željeli ukloniti zbog poante..
    Ne znam, mujice. Ne pratim ti svaki post i ne znam šta je sve anchie brisala, ali po meni si često uvredljiv, bahat i posprdan, a tek ponekad duhovit.

  38. #88
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se kao veliki napredak čini već to što nema podforuma podrške za alternativu di se ne bi smjelo čut' mišljenje koje to propitkuje, tj. što se na podforumu Nekonvencionalna med. smije vodit ova rasprava.
    X
    Moji gornji postovi su produkt mog neznanja da se to smije.

  39. #89
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    izgleda da napredujemo.

    Samo se svako malo netko spotakne i odluči po dobrom starom sistemu obrisati post koji mu se ne sviđa. I za to dati opomenu.

  40. #90
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zato ja osobo izbjegavam ovaj PDF jer se cesto uhvatim da me svrbe prsti i da bi nesto cinicno napisala. :/ .

  41. #91
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, mujice. Ne pratim ti svaki post i ne znam šta je sve anchie brisala, ali po meni si često uvredljiv, bahat i posprdan, a tek ponekad duhovit.
    evo ti pa prosudi
    lako za to što bi se otrovi izlučivali mlijekom.
    Ima puno veći problem.
    Taj mirkogram vode koja pamti s potencijom od C30 koju popiješ sa globulicom se izlučuje u mlijeku dodatno razrijeđena, pa dijete dobiva potenciju C3000.
    Onda dijete slinom izlučuje dodatno razrijeđenu vodu koja pamti, u potenciji od C300000, koja se resorbira kroz tvoju kožu dok dijete siše, pa se onda ta infitezimalna količina dodatno razrijedi u tvom organizmu i ponovno izlučuje mlijekom u potenciji od C30000000000.
    I tako u krug.
    Nakon par dana dijete mlijekom dobiva homeopotenciju od C30000000000000000000000000000000000000.
    Posljedice su ti valjda jasne. Ne samo da ćete se i ti i dijete detoksificirati, nego ćete se smežurati i nestati.
    i neću se više opravdavati.
    Jer čak i ako svi plebiscitarno odlučite da je post uvredljiv, bahat i posprdan, smatram da ne prelazi "mjeru" s obzirom na temu o kojoj se radi.

  42. #92
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno


    Ja se svaki put odvalim od smijeha kad dodjem do kraja tog posta.

  43. #93
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    osobno ne mislim da je post uvredljiv
    ali mislim da bi korisnik homeopatije trebao znati na kom principu homeopatija počiva (u smislu što veće razrijeđivanje - to jače djelovanje), pa tom logikom sam zaključiti kakve se opasnosti kriju u detoksikaciji pomoću homeopatije

  44. #94
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Meni taj post apsolutno nije bio smiješan, a kažu ljudi da imam smisla za humor (valjda). Neki tvoji su mi bili smiješni, ovaj nije... čisto je bezveze.

    ALI, ovaj tvoj post se ne može gledati samo kroz ovu prizmu (dakle samo ovog posta), tvoji prijašnji postovi su brisani jer je tebi jedno vrijeme bila misija hodati po ovom pdf-u i "uvjeravati" sve kako su "idioti" jer koriste homeopatiju. E sad, kad ja znam što si ti prije pisao i kolilko smo se klali zbog tvog neodustajanja od propovijedi o katastrofičnosti homeopatije kad god se stigne, ovaj tvoj post ne da nije smiješan nego ne znam što bih uopće rekla osim da ti se vratila želja za edukacijom sveopćeg stanovništva.

  45. #95
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    A ovaj dio o nestajanju mi je bio smiješan, al tek kad ga je A70V stavila u kontekst na ovoj temi

  46. #96
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    I?
    Što ima lošega u edukaciji sveopćeg stanovništva?
    Misliš da je tvoja dužnost priječiti edukaciju?

  47. #97
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Jedno je educirati u smislu izreći svoje mišljenje i potaknuti raspravu. A drugo je kad vidno nitko nije zainteresiran za tu raspravu, pa ti onda odlučiš na svaku temu koja se pojavi izreći svoje mišljenje i opet i opet i opet i opeeeeet. E to onda prelazi u harassment.

  48. #98
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku

    Ja se svaki put odvalim od smijeha kad dodjem do kraja tog posta.
    Likewise LOL

  49. #99
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma daj, ti bi stvarno moju recenziju konkretnog posta? Uh, sad sam sebe usosila. Ja sam to o tebi više onako generalno, kad sam već imala priliku

    Duhovit je, meni je duhovit i dovitljiv. S druge strane, prevodi se u: u koje samo bedastoće ti možeš povjerovati!!! Sad, je li to pristojno ili ne...

  50. #100
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno je educirati u smislu izreći svoje mišljenje i potaknuti raspravu. A drugo je kad vidno nitko nije zainteresiran za tu raspravu, pa ti onda odlučiš na svaku temu koja se pojavi izreći svoje mišljenje i opet i opet i opet i opeeeeet. E to onda prelazi u harassment.
    Točno.
    ja bih samo molila da se na trenutak mujicino (sl.pisanje) pisanje sagleda iz drugog kuta. npr. na podforumu MPO da piše da će sve žene koje uzimaju hormonsku terapiju dobiti rak , i tako iz dana u dan ili na podforumu posvojenja da piše da je to velika hrabrost obzirom da su geni posvojenog dijeteta nepoznati i tako iz dana u dan, ili na receptima da skače na svaki koji je sa mesom jer misli da je veganstvo pravi izbor , a ubijanje životinja -ubojstvo.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •