Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: Djeca i mladi kao dekor prikrivenih predizbornih skupova?!

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    neces, jer neces moci...jer klincima je to nastavni dan, moraju imati vodica, rjesavaju zadatke - nije to izlet.
    Sve stoji, osim izbora prijevoza... 50kn za autobus do Sljemena? Puta 30 klinaca, 1500kn samo za prevest nekog od Zg škole do Sljemena?

    Idem si odmah kupit neki mini bus...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Moover, tako je i mali Ivica zamišljao školu
    Kičmanović, Račan ili...?

  3. #53
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nije samo prijevoz, nego i čekanje od cca 5 sati
    ali, nebitno

    važno je da NASTAVU (pa makar bila i u prirodi) financiraju roditelji
    a odlazak na sportske igre - grad
    što ne idu gradskim prijevozom?
    više bi naučili

  4. #54
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma ako i zanemarimo taj dio, što je sa financiranjem prijevoza od strane Grada?

    pa razred moje kćeri sljedeći tjedan (ili ovaj) ide na Sljeme (terenska nastava) ... 50 kuna po osobi je SAMO autobus.
    a na Sljemenu će sigurno više naučiti nego u Areni.
    kad se samo sjetim... prije tri godine (mislim u drugom razredu) obilazak zračne luke (isto terenska nastava) 60 kn samo prijevoz.

    pa sam rekla mužu: sami ćemo ju odvesti u obilazak za taj novac.. ali ježi ga...ne možeš sam individualno u obilazak...plati miško pa gledaj...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ok.... moooožda će mi taj dan sin malo zakuriti... čisto iz principa...

    I vi kao roditelji to stoički podnosite? Da vas tako deru??? Aloooo, 60kn je povratna karta za bus do Graza... i autoprijevoznik ima zaradu... ne kužim da se nitko od roditelja ne buni...

  6. #56
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ma, nije to samo prijevoz već i usluge "vodića", dakle, ne može učiteljica sama povesti dijete obilaziti Gornji grad već mora imati uz sebe i službenog vodića, oni klincima pripreme različite radne listiće i tako, naplate to...

  7. #57
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kod nas je samo bus i čekanje djece
    nema vodiča (barem ovo za sljeme)
    kad su išli u ogulin, bilo je svašta, ali je to onda i koštalo - puno više

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Sori na uzurpiranju teme, molim nastavite dalje pljuvati po Jaci...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ajme, ide na to moj stariji sin. Rekao je da ih u četvrtak vodi profa iz tjelesnog i profesorica koja inače vodi u školi ono: vikendom u sportske dvorane, da imaju samo prva 2 sata i onda idu u Arenu na zatvaranje nekih igara.

  10. #60
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja tek sad vidim temu i moram reci da mje to bljak.
    na ssrecu ja nemam jos skolarce, ali cisto sumnjam da ce me takva sreca mimoici za 4 godine.

    moje pitanje je sta radi pravobraniteljica za djecu?

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a šta ona može
    može osuditi NAKNADNO (ali sumnjam da će i to)
    sada je rok prekratak da se nešto napravi

    uostalom, odvođenje djece na zatvaranje sportske manifestacije je jedan jako lijep čin, a samo maliciozni tu vide i neku drugu stranu

  12. #62
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    možda ona (pravobraniteljica) za to niti ne zna...
    kao što ni ja nisam znala dok ovo nisam vidjela...
    a nije znao ni MM... (ok, danas je saznao na poslu...)
    a ne zna niti moje dijete koje ide u školu... (ok, možda danas sazna )

    dakle, činjenica jest da na dječjim izletima, školi u prirodi, odlascima u zračnu luku, kazališta, i da ne nabrajam dalje (što je sve zapravo dio nastave, bilo izravno, bilo kao izvannastavna ili izvanškolska aktivnost) netko fino zaradi (neću ulaziti u to tko...). I mene uvijek ljuti kad djeca u neko od gradskih kazališta idu autobusom koji treba posebno platiti, a najnormalnije se mogu dovesti do tamo tramvajem... Ali to nije tema ovdje...

    o iskorištavanju djece u raznorazne svrhe već je podosta rečeno, pa ne bih ponavljala. prestrašno.
    meni je ovaj potez od strane Gradskog ureda (ukoliko je to stvarno tako, a nemam razloga sumnjati) stvarno gnjusan, pogotovo s obzirom na trenutnu ne_baš_blistavu situaciju (povećanje broja učenika u razredima, tehnološki viškovi u učiteljsko/nastavničkim redovima, ukidanje povlastica u vožnji, plaćanje produljenog boravka u školi itd.)...
    organiziranje besplatnih autobusa za masovno gledanje zatvaranja (sic!) sportskih igara mladih, samo zato kaj će tom događaju nazočiti JK , a te iste mlade kad je bilo vrijeme i kad su počinjale te sportske igre nije nitko obavijestio o održavanju istih, odnosno animirao / pozvao na sudjelovanje na igrama... kojeg li licemjerja!
    tako se to kod nas radi...

  13. #63
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Išao je tko je želio. Nije bilo nikakvih posljedica za one koji nisu išli, bez obzira na razloge. Većina je išla svojom voljom.
    Ja se sjećam da smo morali ići, a profesori su nas morali voditi. Ispred škole su nas postrojavali i prebrojali i onda smo kretali, a oni kojih nije bilo bili su poslije prozvani i morali su donijeti ispričnicu. Ja sam bila u velikom otporu protiv toga, tako da sam ostajala kod kuće ako sam znala da će biti doček, a mama mi je napisala ispričnicu ili sam ostala dok su nas prozivali ispred škole i onda hvatala prvi otključani haustor. Mnoga djeca su išla "svojom voljom" jer su se veselili da nema nastave, ali to ne mijenja činjenicu da je škola dobila nalog da nas vodi i da se moralo ići.

    U ovom slučaju je drugačije, utoliko što će se vjerojatno javljati djeca zainteresirana za to. Ali ostaje činjenica da škola MORA to organizirati, da je prijevoz besplatan i da se sve odvija za vrijeme i na uštrb nastave. Zbog toga meni pozitivni dio te manifestacije dolazi u drugi plan.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Pitanje je da li bi ovdje bilo zgražanja i prozivanja pravobraniteljice da gospođa premijerka ne dolazi...

    Vjerujem da bi tema bila puna pozitivnih komentara i pohvale...

  15. #65
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Moover, promašio si pola fudbala!

  16. #66
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    važno je da NASTAVU (pa makar bila i u prirodi) financiraju roditelji
    a odlazak na sportske igre - grad
    I sad nam je jasno kako se između ostalog grad odužuje državi što nije odradila svoj posao po pitanju ZG vrtića i odavno gradu stala na kraj.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje je da li bi ovdje bilo zgražanja i prozivanja pravobraniteljice da gospođa premijerka ne dolazi...

    ...
    pa normalno da ne bi...no, znamo da postavljaš samo retorička pitanja, provokacije ekstremne emigracije

    samo, da nije nje,ne bi nitko skupljao djecu busevima i odvozio ih besplatno, vidiš da nam inače naplate svaki kilometar više nego taxi.

    Nego, sjećate se vi one: "Što je više kleveta i laži, Tito nam je miliji i draži":zastavica mah,mah::ručica klap,klap:

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, sjećate se vi one: "Što je više kleveta i laži, Tito nam je miliji i draži":zastavica mah,mah::ručica klap,klap:
    Nikad čula, ali kako je krenulo sve ću nadoknaditi...
    na nekim su pdf-ovima umjesto djece i adolescenata već uskrsnuli omladinci i omladinke

  19. #69
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    meni se istinski, al istinski, povraća od ove države.
    potpis
    uz dodatak - i od oporbe i apatije naroda i cenzure

  20. #70
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    kud mi se bljuje zbog svega toga- ovo me šokiralo!

    samo da vidim tko bi MOJE dijete, bez MOG dopuštenja odveo na "predizborni skup"
    netko bi ostao kratak za glavu....
    nemam djete u školi,čak nisam iz Zg,ali na ovo treba reagirati....
    he he, mislim da bi MM i ja napravili državni udar

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    da moje dijete u HR ide u skolu zabranila bi njezino sudjelovanje u slicnim skupovima.
    pismeno obrazlozenje bi poslali i instituciji koja je poslala nebulozu od dopisa kao i predsjednici vlade.
    ako ravnateljic skola vec nisu sposobni reci ne onda bi to trebali jasno i glasno izreci roditelji.
    do koliko sati navecer ta parodija traje, tko se brine za djecu i sto zakon propisuje o izlasku tako male djece?!
    Rastu mi rogovi i trokutasti zubi ...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •