Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 146 od 146

Tema: Koliko sam uštedjela dojenjem?

  1. #101
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e da, i stvarno mi nije jasno kako ste uspjele dojiti bez jastučića za cice

  2. #102
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    E sad, sa aspekta promocije dojenja, jeste li sigurni da je taj broj/iznos nešto što je dobro da se zna, mislim da se istiće koliko košta ne-dojenje?

    Npr., kad bi roditelji kod planiranja roditeljstva bili unaprijed upoznati sa tim potencijalnim troškom. Svi ostali troškovi su više/manje relativni i na razini da li neka stvar stvarno treba (ok, osim odjeće i pelena, ali npr. i tu se može jeftinije proći npr. sa rabljenim stvarima, dok ne možeš kupiti rabljeno AD), ali dijete se nekako mora nahraniti. I sad, ako se uzmu statistike koje baš ne idu u korist dojenju (u smislu da još uvijek malo (ili premalo) žena isključivo doji, odnosno odustaje od dojenja), mislim da se treba zapitati koliko je taj podatak u stvari pozitivan ili negativan za promociju dojenja. Za nekoga tko je npr. pesimist, ili recimo realist (ako gleda statistike) to je broj koji ne ide u prilog pronatalitetnoj politici.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam dobila dojenjem?

    2 dan u bolnici: trenutak kad sam prvi put osjetila da je moje dijete sito, i njegov blaženi pogled u snu i smješak na licu,

    kad ga ispred svih uzmem u ruke i odnesem u sobi da je samo i isključivo moj, jer niko drugi mu ne može pružiti ono što ja mogu, taj meki dodir njegove kože na mojoj taj spokoj i mir....to sam ja dobila dojeći....
    ta tema o dobitku uopće nije upitna i već smo ju prožvakali uzduž i poprijeko

    iz tvojih riječi bih ja iščitala jako idealističan odnos prema dojenju što je meni prilično nerealno


    te zaljubljivanje, te samo moje dijete ...


    dopusti da ima nas u kojima njihova vrišteča djeca drugi dan po porodu nisu baš izazivala valove takvoga blaženstva

  4. #104
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ta tema o dobitku uopće nije upitna i već smo ju prožvakali uzduž i poprijeko

    iz tvojih riječi bih ja iščitala jako idealističan odnos prema dojenju što je meni prilično nerealno


    te zaljubljivanje, te samo moje dijete ...


    dopusti da ima nas u kojima njihova vrišteča djeca drugi dan po porodu nisu baš izazivala valove takvoga blaženstva
    No, pa kata si je zaželila da joj netko plješće radi srcedrapateljnog opisa...

    Inače, kato, nečeš vjerovati da ti je tako i kod majki koje daju djetetu bočicu, sve je isto samo je umjesto sise bočica u pitanju.

  5. #105
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    e da, i stvarno mi nije jasno kako ste uspjele dojiti bez jastučića za cice
    nije svakome isto. meni s prvom curom uopće nije curilo mlijeko nakon mjesec-dva, nakon toga jastučiće nisam kupovala, a s ovim momkom poteće i sad, nakon 7ipo mjeseci, tako da ti je i to individualna stvar.

  6. #106
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    E sad, sa aspekta promocije dojenja, jeste li sigurni da je taj broj/iznos nešto što je dobro da se zna, mislim da se istiće koliko košta ne-dojenje?

    Za nekoga tko je npr. pesimist, ili recimo realist (ako gleda statistike) to je broj koji ne ide u prilog pronatalitetnoj politici.
    a daj deaedi (smijeh me uhvatio na ovo pesimisli ili realist ), taj koji gleda statistike o dojenju prije trudnoće, dok planira djecu, taj sto posto izračuna koliko mu treba za pelene, AD za zlunetrebalo i to sve.
    meni je podatak - fora.

  7. #107
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa Vidi poruku
    nije svakome isto. meni s prvom curom uopće nije curilo mlijeko nakon mjesec-dva, nakon toga jastučiće nisam kupovala, a s ovim momkom poteće i sad, nakon 7ipo mjeseci, tako da ti je i to individualna stvar.
    Da se i ja nadovežem na cvijetino pitanje..

    Dojila 4.5 godine, nikad jastučić u životu upotrijebila nisam. Meni niti kap nikad nije sama iscurila (al sam ja zato imala ihaj mastitisa, jer meni ništa nije išlo van samo od sebe kad dođe do viška)

    U stvari lažem, rekli su mi da će mi trebati da ponesem u rodilište tako da sam ih revno kupila i koristila da se izdojim malo u njih kad su mi dojke bile prepunjene

  8. #108
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku


    dopusti da ima nas u kojima njihova vrišteča djeca drugi dan po porodu nisu baš izazivala valove takvoga blaženstva
    ja ću biti slobodna i reći da su rijetka dojenja koja izazivaju valove na počecima.. više bih rekla da izazivaju velike muke i probleme, i da je to više pravilo nego iznimka

  9. #109
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pa košta i dojenje, nije da ne košta.
    izdajalicu sam platila cca 350-400 kn
    i onda sam se proklinjala što se nisam isprsila za električnu jer sam dobivala grčeve u rukama
    2 kvalitetna grudnjaka za dojenje da pridržavaju moju nabreklu (tada) peticu - 700 kn
    par kompleta šeširića za dojenje - cca 150 kn
    ulošci za dojenje - ajme majko, pa sve sam ih valjda isprobala, svi su me žuljali, ova marka, ona, platneni - ajmo stavit sve skupa 300 kn
    par tuba daktarina -cca 80 kn
    ajde da zaračunam i onaj kupus kojim sam oblagala sise - 2.5 kn

  10. #110
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Pa košta i dojenje, nije da ne košta.
    izdajalicu sam platila cca 350-400 kn
    i onda sam se proklinjala što se nisam isprsila za električnu jer sam dobivala grčeve u rukama
    2 kvalitetna grudnjaka za dojenje da pridržavaju moju nabreklu (tada) peticu - 700 kn
    par kompleta šeširića za dojenje - cca 150 kn
    ulošci za dojenje - ajme majko, pa sve sam ih valjda isprobala, svi su me žuljali, ova marka, ona, platneni - ajmo stavit sve skupa 300 kn
    par tuba daktarina -cca 80 kn
    ajde da zaračunam i onaj kupus kojim sam oblagala sise - 2.5 kn
    samo da kažem da meni ništa od toga nije trebalo prvi put kad sam imala dijete uz sebe. Drugi put kad nisam imala dijete sve to sam imala , ali mi nije koristilo (srećom bilo je posuđeno sve osim kupusa).

  11. #111
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pa moguće da nekom to nije trebalo, i drago mi je zbog toga.
    Meni je sve navedeno bilo sušta potreba. Osim jastuka za dojenje, kojeg sam kupila, ali mi na kraju uopće nije trebao.

    Hoću reći da u nekim slučajevima ni dojenje nije baš skroz besplatno, iako opet vjerojatno jeftinije.

  12. #112
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Da ne zaboravim par mjeseci uopće nisam konzumirala mliječne proizvode jer smo sumnjali na netoleranciju kod malog pa sam sve morala raditi u kućanstvu s rižinim ili zobenim koju su 3 puta skuplji od kravljeg.
    A još mi je muž kupio neke ultra skupe vitamine jer se bojao da se loše hranim pa da mali neće dobiti sve što mu je potrebno.

    Sad tjeram mak na konac, ali eto, može se pretjerivati s "kozmetikom" u oba smjera

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Sad tjeram mak na konac, ali eto, može se pretjerivati s "kozmetikom" u oba smjera

    drago mi je da si to napisala

  14. #114
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    tema je jako vrijedna, jer nazalost, tek kad se dojenju da vrijednost i u novcu, ono ce poceti stvarno vrijediti u drustvu s danasnjim vrijednostima
    neki su izracunali koliko im drustvo gubi nedojenjem, ali, kod nas nema kvalitetnih statistika niti o broju dojenje djece, pa je neku racunicu nemoguce sloziti

    majke mogu racunati same, na svojim osobnim primjerima (koliko jastucica, koliko kalorija su vise pojele) koliko su ustedjele
    ali i kad tako nabrzinu zbrojimo, prema statistikama koje imamo, doci cemo na iznos najmanje milijardu kuna godisnje potrosenih u hrvatskoj samo na kutije mlijecne hrane. ko ce se odreci trzista vrijednog milijardu kuna? samo na silu


    mene je dojenje malo kostalo, par paketa jastucica. u 4 godine niti grudnjaka niti izdajalice niti jedne kremice niti kupusa niti surfanja na netu niti zvanja telefona
    ok, zdebljala sam se pijuci vocne sokove ali to dojenje nije trazilo od mene, to me je patronazna prevarila

  15. #115
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    treba uspjeti 4 puta napisati vrijednost u recenici s deset rijeci

  16. #116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    zamisli koliko bi se zdebljala da si pila mlijeko ili još bolje pivo po preporuci. a i potrošilaaaa

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Od pripreme za dojenje mi je ostao jastuk za dojenje i to mi je i dan danas odlična investicija, grudnjake nabavila i proslijedila dalje. Nisam to gledala u trošku love vezano za kutije AD-a pa ne mogu izračunat koliko sam tu potrošila (iz moje perspektive 10 godina IVF-ova to bi stvarno bilo besmisleno), ali zašto ne, može se i tako gledat, jer stvarno ljudi drugačije gledaju i vrednuju kad ste stavi neka cijena. Sad, možda mogu trošku za AD-a pridodati i kasnije preglede kod pulmologa i flixotide ako ne uzmem na recept, jer nisam dojila, a dijete je alergičar, kao neki "trošak nedojenja", tj. "uštedu dojenjem". Ali, nije sve samo novac. Trebalo bi za pravi cost-benefit gledat i spavanje-nespavanje pa to pretvorit u neku novčanu vrijednost itd. Općenito, taj cost-benefit nije baš da shvaćam u potpunosti , ali zašto ne, ako pomaže marketingu dojenja i nekom dobrom osjećaju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.09.2011. at 10:07

  18. #118
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ina, misliš da si dojila da ti ne bi trebao pulmolog i flixotide?

  19. #119
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ina, misliš da si dojila da ti ne bi trebao pulmolog i flixotide?
    C'mon, ne mislim, ja sam alergičar, ne može tu ništa pobit tu genetsku komponentu, po mom mišljenju. Ali ako idemo,strogo uzevši, gledat postotke koliko raste rizik nekih medicinskih problema uslijed nedojenja, konkretno i alergije su, mislim, navedene, trebalo bi onda i to uzimat u dugoročnu kalkulaciju, a o tome se na ovom topicu priča.

  20. #120
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    ok, zdebljala sam se pijuci vocne sokove ali to dojenje nije trazilo od mene, to me je patronazna prevarila
    meni je isto patronažna preporučila, ja uzmem one za dojilje jer kao imaju željeza, zar je to prijevara??
    mislim, ako je, onda mi je uzaludno trošenje para...

    inače potrošila sam (osim na sokiće) samo na dva grudnjaka koja baš i ne koristim i na platnene jastučiće bez kojih ne mogu

  21. #121
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ares, ako si zedna pij obicnu vodu
    sokovi samo tebi stete, a niti mlijeku niti djetetu ne koriste
    ko zna koji su motivi patronazne da ti preporuca bas "sok za dojilje", ali znanje definitivno nije

  22. #122
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    s M su mi trebali samo jastučići. korsitila sam one jednokratne.
    ja nisam imala mastitis, al mi je zato curilo na sve strane.

    a s J sam imala ja mislim više bočica nego da se hranio s AD , sterilizator, izdajalice od najjeftinije do najskuplje, ajd električnu nisam imala, skupi grudnjaci, čajevi za dojenje, oni u granulama, čak sam jedno vrijeme pila neku gadost od napitka koji se napravi iz praha, ko fol veću produkciju mlijeka. moš mislit.
    i, of course, sto i jedna kutija AD-a, koje je mm kupovao usred noći u ljekarnama jer J je glaaaadaaan, a dok bi on došao s tom kutijom, J bi uglavnom već spavao. ali bi ju otvorili, smućkali bocu i onda nakon par dana bacili. pa iz početka. i to ono skupo AD, za alergičare jer je jednom popio cijelu bocu AD-a (nakon što je pocicao obje cice ) s negdje mjesec dana i dobio alergijsku reakciju, sav se osuo i natekao.

  23. #123
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    u prvoj trudnoći (negdje 8. mjesec) imala sam tolike grudi da mi je prodavačica u "anita" dućanu rekla: "ako ne uspijete ovaj navući, ne brinite naručiti ću vam veći iz tvornice".
    s drugim djetetom cice su mi bile tako velike samo prvi mjesec nakon poroda, tako da sam kupila nove manje.
    dva puta sam kupovala izdajalicu i obadva puta ju posudila, tako da nemam pojma gdje su završile.
    prvi put sam kupovala jastučiće jer je curilo u potocima, drugi put nije curilo uopće.
    jedno što sam profitirala su slatkiši koje sam morala jesti dok dojim ponoći da ne umrem od gladi.
    prvi put sam kupila 2xbočicu i 2xadaptirano mlijeko koje sam i dala par puta filipu, drugi put sam kupila kutiju adaptiranog ako umrem na porodu (znam da je suluda ideja) i nemam pojma kad sam je bacila.

  24. #124
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    s ovim se i ja slažem
    na financije obično pomislim kad stojim u redu u dm-u i vidim da svi mladi roditelji u košarama imaju po par paketa adaptiranog, par paketa jednokratnih, desetak staklenki s kašicama, sokovi, instant čajevi... a ja stojim u redu s četkicom za zube i pastom kao da nemam djece
    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    i onda misliš po defoltu da je to sve zato što su neiformirani i što su im nasolili pamet da to ije dobro....
    a ti misliš da su svi redom imali razlog sličan tvome da prestanu dojiti?

    sada mi je na pamet pala moja cimerica iz rodilišta... mlada cura, prilično opuštena, nestalo joj mlijeko nakon mjesec dana. Pa mislim da je ona negdje pročitala ovu cifru prije poroda, da bi joj vjerojatno mlijeko malo duže curilo.
    E sad ne znam vrijeđa li nekog ovo - ne mislim da su cure koje godinama forumiraju i smišljaju najbolje za svoje dijete takve, vi ste suprotni ekstremi, molim lijepo, čak i ako ne dojite - i ako koga smeta obrišite, uz moje isprike unaprijed.
    Ali ipak mislim da jedna solidna većina žena funkcionira na toj razini.

    Pa i meni bi sigurno prošlo kroz glavu pri izdajanju i plakanju prvih dana, pri odbijanju idiotskih savjeta oko dojenja, da sam znala - 10 000 kn... hehe - bi, sigurno i možda bi mi olakšalo taj moj osjećaj daleko od blaženstva

    što se tiče opreme za dojenje ja sam izdajalicu posudila, jastuk nisam imala, grudnjake sam imala za prvu ruku rabljene a kasnije kupila po 75kn x 4, koristila sam jastučiće - ne znam koliko, kupila školjkice za oko 90kn koje mi nisu pomogle nizašto, i još sam spržila oko 200 kn na posudice za zamrzavanje mlijeka - također promašena investicija.
    Mislim da drugih troškova nisam imala.

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a daj deaedi (smijeh me uhvatio na ovo pesimisli ili realist ), taj koji gleda statistike o dojenju prije trudnoće, dok planira djecu, taj sto posto izračuna koliko mu treba za pelene, AD za zlunetrebalo i to sve.
    meni je podatak - fora.
    meni se čak čini da bi dobro prošao kao naslov nekog članka u jutarnjem

  25. #125
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja ne znam da li se družim s pukom sirotinjom, ili sam i sama takva kad mislim da je imanje djeteta postalo jako skupo.
    u vrijeme kad se rodilo moje dijete prije 7 godina, nije bilo ovako i nije se svaki dinar ovoliko okretao u rukama. bar ne u mom slučaju.
    mogla sam kupiti kvalitetna kolica 3u1, novu robicu od-do. nisam gledala koliko je paket pelena i nisam mislila kako je ad skupo!

    danas, čini mi se da je to toliko teško opremiti, pa ako još ne znaš pa nakupuješ more nepotrebnih stvari, pa ako još kupuješ ad, pelene i sve što ide uz to...
    mislim da prosječna hrvatska obitelj s ovolikim kreditima, minusima, poskupljenjima, švicarskim francima i svim divotama našeg današnjeg življenja ne može izaći normalno na kraj a da negdje nešto ipak ne fali. bar kad govorim o sebi.
    o dojenju sad neću ovdje drobiti previše i shvaćam da ima mama koje ne doje iz ovih ili onih razloga. niti ne zanima me.
    moj osobni stav je da je uz sve dobrobiti za koje smatram da dojenje pruža, jedna od njegovih prednosti svakako i ne trošenje i tako skromnog kućnog budžeta. i ne mislim ni da je 250 kuna ništa. to je recimo meso za moju obitelj za mjesec dana.

  26. #126
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    MM je moja najveca podrska u dojenju najvise zbog novaca! Prokleti je materijalist!
    Znamo oboje koliko nas je kostao AD sa Svenom, a i on nam je bio prvi, znaci za njega se kupovalo i sta treba i sta ne treba. Ovaj mali u svojih 7 tjedana zivota nije me kostao nista! Mozda jedan paket jastucica...Grudnjake sam kupila tu na burzi, izdajalicu posudila iako je jos nisam koristila, jastuk mi ne treba... Jedino perem malo vise vesa jer ponoci umjesto jastucica koristim tetra pelene koje do jutra budu potpuno mokre uz rucnik na kojem spavam. Nema tih jastucica koji bi to upili...
    Blazenstvo je kod mene povremeno, ujutro, dok je jos prepospan da me seta po stanu dok ga dojim...

  27. #127
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Super je da se zna i ta cifra... Kao jos jedan dokaz da je ono kako je priroda uredila najbolje Kad moze, naravno. Mene dojenje u ova 4 mjeseca nije kostalo nista...

  28. #128
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mene je dojenje koštalo, uf dosta...
    Nemogu u lipu izračunati, i bolje...
    Nekome netrebaništa, nekome svašta (meni..)

    Prvi put; niplette (koristila sam ih u T zbog izrazito uvučenih bradavica, cijena oko 600kn), šeširići, grudnjaci, jastučići, izdajalica, podkošulje za dojenje, jastuk, purelan,

    Drugi puta; šeširići, grudnjaci (oni od ranije mi bili preveliki), jastučići (hrpeeee.....), purelan.... Kasnije sam trebala i bočice i sterilizator jer zbog srčane mane nisam mogla djiti dulje od 4,5mj, pa sam davala izdojeno na bočicu.....

    Treći puta ; opet grudnjaci, majice za dojenje nekoliko komada, šeširići (nekoliko vrsta sam kupila, dok beba nije prihvatila napokon jednu vrstu)jastučići (platneni i jednokratni), školjke za skupljanje mlijeka (mlijeko mi je doslovno curilo prvih 4mj, konstantno..), purelan, pa novi madarac (možda nema konkretn veze, al doslovno sam uništila madrac zbog curenja mlijeka po noći, unatoč plahtama, ručnicima i sl..)

    Sigurno sam još svašta nešto kupila al nemogu se sad sjetiti.....

  29. #129
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je dojenje koštalo, uf dosta...
    Nemogu u lipu izračunati, i bolje...
    Nekome netrebaništa, nekome svašta (meni..)

    Prvi put; niplette (koristila sam ih u T zbog izrazito uvučenih bradavica, cijena oko 600kn), šeširići, grudnjaci, jastučići, izdajalica, podkošulje za dojenje, jastuk, purelan,

    Drugi puta; šeširići, grudnjaci (oni od ranije mi bili preveliki), jastučići (hrpeeee.....), purelan.... Kasnije sam trebala i bočice i sterilizator jer zbog srčane mane nisam mogla djiti dulje od 4,5mj, pa sam davala izdojeno na bočicu.....

    Treći puta ; opet grudnjaci, majice za dojenje nekoliko komada, šeširići (nekoliko vrsta sam kupila, dok beba nije prihvatila napokon jednu vrstu)jastučići (platneni i jednokratni), školjke za skupljanje mlijeka (mlijeko mi je doslovno curilo prvih 4mj, konstantno..), purelan, pa novi madarac (možda nema konkretn veze, al doslovno sam uništila madrac zbog curenja mlijeka po noći, unatoč plahtama, ručnicima i sl..)

    Sigurno sam još svašta nešto kupila al nemogu se sad sjetiti.....
    Malo je ot, ali on nije mogao više jesti sa dojke, nije imao snage odbijao je i sl. ili su ti rekli da više ne dojiš? Mislim zanima me samo obzirom da sam jako proučavala tu problematiku i naišla na tekstove da dojenje djece sa srčanom greškom nije ništa teže (za njih) od hranjenja na bočicu, kad je laktacija dobro uspostavljena ćak je i lakše (dobar otpust mlijeka ,samo gutaju ne treba vući ko na bočicu). Evo samo malo ot, obzirom da sam se za vrijeme hospitalizacije od E. naslušala i takvih preporuka da se prekine uhodano dojenje i poćne hraniti na bočicu sa izdojenim.

  30. #130
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Savjetovali su mi prestanems dojenjem i dam mu ad,
    al pošto sam ja mlijeka imala nije mi to bila pcija... On se strašno mučil s djenjem.. Prvih par mjeseci je bilo ok, kad mu je manje trebal da se zasiti... AL onda oko 4mj kad je već trebalo količinski više nastali su problemi... Jako je bil nezadovoljan, samo je vrtio glavom, sav se uspuhal, znojio, poplavio, ostajal bez zraka, ma strašno nešto.. Pa onda kad je prestao dobivati na težini počelasam s izdajanjem....
    S time da je to za mene bilo koma, ili sam izdajala ili njega hranila, ili se brinula za malenu od 20mj, i tako cijelliiiii dan.....

  31. #131
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Savjetovali su mi prestanems dojenjem i dam mu ad,
    al pošto sam ja mlijeka imala nije mi to bila pcija... On se strašno mučil s djenjem.. Prvih par mjeseci je bilo ok, kad mu je manje trebal da se zasiti... AL onda oko 4mj kad je već trebalo količinski više nastali su problemi... Jako je bil nezadovoljan, samo je vrtio glavom, sav se uspuhal, znojio, poplavio, ostajal bez zraka, ma strašno nešto.. Pa onda kad je prestao dobivati na težini počelasam s izdajanjem....
    S time da je to za mene bilo koma, ili sam izdajala ili njega hranila, ili se brinula za malenu od 20mj, i tako cijelliiiii dan.....
    A na bocu je dobro jeo? i dobivao na težini? kako je bilo kasnije?

  32. #132
    H2O avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Gdje Neretva hladna teče
    Postovi
    312

    Početno

    Kata.klik u neku te ruku razumijem za tvoju ljutnju a u neku ne,malo si burno reagirala . Nikada nisam mislila na to niti računala koliko sam uštedila dojenjem. Prvo kad pomislim na dojenje(kao i sve mi,barem velika većina) je da je to nešto priorodno, da je to za moju bebu najbolje ali ako iz nekog razloga ne bi mogla dojiti AD bi bio najbolji izbor.
    Ove cifre koje govorite nisu mala stvar,ta znadete kakva je financijska situacija u lijepoj našoj.Drago mi je da sam uštedila i da još štedim a uz to i moje dijete nije zakinuto,naprotiv...
    Da nisam mogla dojiti naravno da bi za AD uvijek imala,izbacila bi ono malo što ulažem u sebe i to je to. Nemamo neka primanja ali bili bi isto sretni.Ono što je od love ostalo za taj mjesec rasporedili za režije ,ostalu hranu i ono što je najpotrebnije.
    Zašto ne bi postavili ovu temu? Isto kao što smo mogli postaviti temu o platnenim (koliko je neko uštedio jer je njih koristio) a uz to su prirodnije/zdravije od jednokratnih. Ili koliko smo uštedili jer ne kupujemo kašice i kuhamo dječici.
    Slučaj u mojoj bližoj okolini….jedan mladi bračni par, koji živi mogu reći od crkavice, kupuje svaki dan djetetu kašice. Niti je djetetu dala nešto domaće,niti je sačuvala tu lovu da kupi voća,povrća(barem ono što nema u vrtu,a ima većinu).
    Druga majka je počela davati kravlje mlijeko svojim blizancima već sa 5 mjeseci jer nije mogla financirati AD. Tužno. A mnogo je takvih oko nas.
    I naravno ako će bilo tko početi dojiti radi novca,bilo bi mi drago,ali sam sigurna da bi na kraju majka našla i druge razloge ….
    A šta sam potrošila na dojenje???? Kupila izdajalicu, htjela povećati produkciju,bila luda i nisam vjerovala da imam mlijeka. Sokove za dojenje nisam kupovala jedino ako bi mi neko donio , jedno vrijeme sam pila čaj (anis,kim,komorač i koprva),dva paketa jastučića (vidila sam da su bolje obične gaze ili tetre) i to je to. Ulošci mi ne trebaju još i tu je ušteda

    Kao i kod koksy, moja mlađa i nakon godinu dana me nije koštala ni četvrtinu kao starija u prvoj godini,a jako je zadovoljno i sretno dijete.



  33. #133
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    zašto ja jedina mislim da odnos
    hranjenje AD vs dojenje ne spada nikako u istu kategoriju kao nova oprema vs polovna, platnene vs jednokratne itd....

    po meni je stvar komoditeta i jednostavnosti jedino korištenje jednokratnih pelena....e to mi je stvarno bez obzira na cijenu blo jednostavnije i komotnije nego prat, čistiti peglati itd platnene....

    a, jel znate koje su prednosti AD? uvijek točno znaš koliko je pojeo, ne razmišljaš o curenju cica, pranju plahta madraca i ostalog jer ti je sve procurilo, može ti uvijek neko uletiti i ne moraš svaki put po noći se baš ti dići i otići po flašicu, može to i suprug, dijete jede ređe, jer je AD zasitnije, pa vam se dešava da dijete duže spava i da se po noći čak ni ne morate ekstra buditi i hraniti ga....oko ponoći pa onda oko šest ujutro ako se probudi... a i sama priprema je jednostavna i brza kad se uhodaš....a imaš vremena i za sebe

    eto hm...za ovo ću dobiti opomenu i brisanje posta jer "propagiram AD" ali riskiram

  34. #134
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Svatko ima svoje prioritete. Ovdje se ovi koje si ti nabrojala ne zagovaraju. Naprotiv, trudimo se dokazati da to i nisu neke prednosti.

  35. #135
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    nadam se da ovaj moj post svaćaš kao ironiju, jer je to trebalo biti....

  36. #136
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Slažem se s cubanom da to baš i nisu neke prednosti (barem meni nisu, al da ne dojim, da, vjerojatno bih ih i ja vrtila po glavi da si olakšam činjenicu da ne dojim).

    No nikako mi nije jasno kako smo došli do tog nabrajanja na temi koja se zove "koliko sam uštedjela s dojenjem?"

  37. #137
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da ovaj moj post svaćaš kao ironiju, jer je to trebalo biti....
    očigledno nije baš dobro shvaćen, jer ga niti ja nisam tako shvatila..

  38. #138
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da ovaj moj post svaćaš kao ironiju, jer je to trebalo biti....
    Znam sto želiš reci.
    Čak te i razumijem. Znas koji su benefiti dojenja te ti se ovaj s ustedom čini minoran i glup.
    Nekima ti benefiti ne znače nista i draži su im komoditeti koje si nabrojila.
    Mozda im ovaj s ustedom bude nesto značio. Zasto ne? Svaki razlog za dojenje je dobar razlog ako dovede do dojenja umjesto AD.

  39. #139
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ja nikada nisam razmišljala o dojenju iz perspektive uštede ili zarade zbog njega....ja sam dojila i razmišljala o njemu jer je to prirodno, normalno i podrazumjeva se kao prva hrana mog djeteta
    Posljednje uređivanje od kata.klik : 15.09.2011. at 11:00

  40. #140
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mislim da su rijetki koji se odlučuju dojiti zbog uštede, što ne znači da nekima to ne može biti dodatni motiv da uspiju, ili eto tek simpatična činjenica nakon što su uspjeli. Zbog čega se i ta beneficija ne bi smjela spominjati?

  41. #141
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su rijetki koji se odlučuju dojiti zbog uštede, što ne znači da nekima to ne može biti dodatni motiv da uspiju, ili eto tek simpatična činjenica nakon što su uspjeli. Zbog čega se i ta beneficija ne bi smjela spominjati?
    pa vecina se slaze i da se smije i da je dobro da se spominje
    ionako se u promociji dojenja previse toga zamagljuje

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikada nisam razmišljala o dojenju iz perspektive uštede ili zarade zbog njega....ja sam dojila i razmišljala o njemu jer je to prirodno, normalno i podrazumjeva se kao prva hrana mog djeteta
    ti i dalje po nečemu u čemu se svi slažemo ...

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikada nisam razmišljala o dojenju iz perspektive uštede ili zarade zbog njega....ja sam dojila i razmišljala o njemu jer je to prirodno, normalno i podrazumjeva se kao prva hrana mog djeteta
    X

    Ja isto ovako. A koštalo me ništa, osim jedne kremice za bradavice od 15 kn (dm) i paketića jatučića za dojenje. Izdajala sam se ručno, i to samo kad sam prestajala dojiti (nakon 23 mjeseca). Koliko bi me koštao ad, bočice, dude...

  44. #144
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikada nisam razmišljala o dojenju iz perspektive uštede ili zarade zbog njega....ja sam dojila i razmišljala o njemu jer je to prirodno, normalno i podrazumjeva se kao prva hrana mog djeteta
    Ok, to smo shvatili iz nekoliko tvojih prethodnih postova. Ti nisi tako razmišljala. Dopusti da netko drugi ne razmišlja kao i ti.

    I onda....?
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 15.09.2011. at 11:45

  45. #145
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    ajme kato, pa shvatili smo...
    i ipak i dalje se vecina slaze u tome da iako usteda nije na listi prioriteta kod odluke o dojenju - kod mene nije bilo ni odluke - to mi je nekako bilo normalno - nekima koji vazu se i to moze uciniti velikim plusom i moze presuditi
    pa onda zasto ne to spomenuti?
    ne bi rec da se omalovazava sve drugo vrijedno ako se spomene da je jeftinije
    to je cinjenica i gotovo
    mene dojenje nije puno kostalo, evo sad zbrojeno 4 godine
    izdajalicu nikad nisam nabavljala, sesirice sam posudila i skoro uopce nisam koristila, koristila sam kratko jastucice za dojenje, grudnjake sam kupila obicne pamucne bez zice - koje nosim otad stalno - jedino sam dva puta kupila purelan
    nije se bas previse nasao na cicama, ali pomogao je za usne, laktove, hrapavu kozu...
    e da, kupila sam i jastuk za dojenje koji nikad nije posluzio svrsi, ali je super sluzio kao zastita bebe pri spavanju i kad su tek poceli sjedit

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Eto, ja sam upoznala više žena kojima je financijski aspekt bio jedini zbog kojeg su nastavile dojiti (govorim o djeci staroj 2-3-4 mjeseca, dojenje funkcionira bez problema, ali mami se ne da dojiti, "lakše je napraviti flašicu"). Pa su produžile dojenje barem još koji mjesec do dohrane.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •